NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Buffalo - 17. ledna 2020   02:30

Buffalo
07:01' Vesey  (S. Reinhart, Eichel) • 36:10' Dahlin  (Jokiharju, Okposo) • 57:44' Frolík  (Lazar, Ristolainen) • 59:50' Girgensons  (Okposo)
Dallas
Furman South, Dan O'Halloran – Travis Gawryletz, Bryan Pancich
American Airlines Center, Dallas
Buffalo
Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, Pilut, Jokiharju, Dahlin, Montour, McCabe (A), Bogosian – S. Reinhart (C), Eichel, Girgensons – Frolík (A), Ma. Johansson, Sheary – Okposo, Lazar, Jo. Larsson – Vesey, Asplund.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
3. Jamie Benn (DAL) 1+0
Je konec! Buffalo Sabres zvítězilo na ledě Dallasu Stars 4:1. V 8. minutě potěšil fanoušky Stars Vesey, jenž poslal hosty do vedení. Ke konci dvacetiminutovky to byl Dallas, jenž chtěl srovnat, ale Ullmark kotouč za svá záda nepustil. Ve 25. minutě dokázal srovnat Benn a posléze měli domácí plno šancí otočit vývoj zápasu, ovšem ve 37. minutě teprve ze třetí střely hostů v této třetině poslal Sabres zpět do vedení Dahlin. Třetí perioda patřila hostům, kteří jí sehráli skvěle a v 58. minutě pojistil výhru Frolík. Deset vteřin před koncem ještě vsítil gól do prázdné Girgensons.
59:50'
Sabres právě vstřelili branku!
Tak ještě jedna branka v podání hostů do prázdné! Okposo vybojoval kotouč za bránou, který naservíroval na zlatém podnosu ZEMGUSOVI GIRGENSONSOVI a ten zakončil do prázdné klece. Asistence: Kyle Okposo.
59:44'
Kyle Okposo si mohl zapsat gól do statistik, ale trefil pouze tyč!
59:09'
Dallas se nemůže dostat k nějaké střele a tady už je hotovo.
58:25'
58:19'
Roope Hintz se dostal ke střele z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován.
58:06'
Domácí opět hrají bez brankáře!
57:44'
Buffalo jde do dvoubrankového vedení a pravděpodobně je hotovo! Lazar získal kotouč v rohu kluziště a následně se k němu dostal český útočník MICHAEL FROLÍK, jenž z úhlu trefil odkrytou klec. Asistence: Curtis Lazar a Rasmus Ristolainen.
57:39'
Dallas hraje bez brankáře!
57:07'
Frolík se posléze vydal dopředu a dokonce vystřelit bekhendem, posléze ale přišel protiútok Dallasu, který ale nic nepřinesl, protože se dopustil ofsajdu.
56:49'
Sabres se podařilo vyhodit puk ze svého pásma a začali tak oslabení dobře.
56:25'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Lawrence Pilut – 2 min., nedovolené bránění).
55:48'
Posléze svému tým zavařil za bránou také gólman Ben Bishop, ale nakonec Dallas dokázal vše vyřešit.
55:12'
Stále se Dallas nemůže dostat do nějakého tlaku a má velké problémy s rozehrávkou ve svém pásmu.
54:36'
Dallas se málem provinil hraní v šesti hráčích, ale domácí útočník si to uvědomil a nezapojil se do hry.
53:56'
Buffalo opět nikam nespěchá, ale nakonec to zkusilo po pravé straně, ovšem tam neprošlo.
53:14'
Roman Polák v nouzi poslal puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění a následuje tak buly před Benem Bishopem.
52:46'
Stars nyní podrželi puk za svou bránou a chtěli rozehrát novou akci, ovšem Sabres se opět dostali ke kotouči.
51:38'
Domácí by měli tlačit na soupeře, ovšem sami jsou pod tlakem a Buffalo hraje velice dobrou třetí třetinu, kdy nepouští soupeře takřka k ničemu.
50:52'
Curtis Lazar se dostal k puku z levé strany a tak to zkusil, ovšem po jeho pokusu cinkla tyč domácí svatyně!
50:33'
Opět domácí nedokázali udržet kotouč v útočném pásmu a Buffalo se tak dostalo dopředu.
50:00'
Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby a Buffalo stále vede v Dallasu poměrem 2:1.
49:06'
Domácím fanouškům se nyní hodně nelíbil verdikt rozhodčího, který signalizoval ofsajd, ovšem John Klingberg podle záběrů ještě zachytil kotouč v útočném pásmu.
48:36'
Buffalo opět rozjíždí novou akci zpoza své svatyně, ale nakonec se vše obešlo beze střely a dopředu může soupeř.
47:49'
Justin Dowling nyní vyslal střelu na svatyni Linuse Ullmarka, ale ta hostujícího brankáře nijak nepřekvapila.
47:12'
Domácí sice vybojovali puk v útočném pásmu, ovšem neudrželi jej tam delší dobu.
46:26'
Buffalo se dostalo do velké příležitosti, ale Ben Bishop předvedl skvělý zákrok a drží Dallas ve hře!
45:33'
Bogosian nyní tvrdě narazil Romana Poláka o mantinel, což se českému bekovi vůbec nelíbilo a možná se může hostující hráč těšit na odplatu.
44:49'
Buffalo hraje ve středním pásmu na rozdíl od druhé třetiny velice dobře a Dallas se tak nemůže dostat absolutně k ničemu.
44:11'
Nyní se ovšem Stars dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak přesune zpět před bránu Bishopa.
43:38'
Dallas se musí uklidnit, jelikož dělá vzadu velké chyby při snaze jít dopředu a to by je mohlo hodně mrzet.
42:10'
Velké problémy nyní měla domácí obrana Stars, jelikož bylo před brankovištěm hodně zaneprázdněno, ale Ben Bishop za sebe kotouč s pomocí tyče nedostal.
41:06'
Nyní se bojuje za brankou Dallasu o kotouč, který nakonec získali hosté a snaží se dostat do zakončení.
40:32'
Domácí se dostali do zakončení, ovšem to nepřineslo nic nebezpečného.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:31.
Druhá třetina je u svého konce a Buffalo stále vede v Dallasu o jednu branku, ovšem nyní už 2:1. Po domácí celek je to ale pořádně hořké, protože ve druhé dvacetiminutovce byli jasně lepším celkem. Ve 25. minutě dokázal srovnat Benn a posléze měli domácí plno šancí otočit vývoj zápasu, ovšem ve 37. minutě teprve ze třetí střely hostů v této třetině poslal Sabres zpět do vedení Dahlin.
40:00'
39:44'
39:19'
Domácím se tato přesilovka zatím vůbec nedaří, protože Buffalo se opět vysvobodilo.
38:56'
A opět se hostujícímu celku podařilo vyhodit kotouč a posléze dokonce přišel ofsajd Dallasu.
38:46'
V oslabení přišla chyba Stars a Zemgus Girgensons se z pravého křídla dostal do zakončení, které ale Bishop vyrazil do ochranné sítě.
38:18'
Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma a Dallas tak musí zakládat celou akci znova.
37:44'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., hákování).
36:52'
Roman Polák si objel bránu a zakončil bekhendem, ovšem Ullmark byl u své tyče včas.
36:30'
Další pokus z hole hostujícího hráče, ovšem ten nyní zblokoval brankář Bishop.
36:10'
Tak tohle je velice ledová sprcha pro domácí, jelikož Buffalo ze třetí střely na bránu ve druhé třetině dává gol a jde tak zpět do vedení! RASMUS DAHLIN vyslal od modré tvrdou střelu, která zapadla k pravé tyči. Asistence: Henri Jokiharju a Kyle Okposo.
35:29'
Už to vypadalo, že se hosté nadechnou směrem dopředu k nějakému útoku, ale z toho nakonec opět nic nebylo.
34:51'
Ofsajd Dallasu přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
34:06'
Nyní Roman Polák udeřil hit protihráči a následně byl samozřejmě odměněn domácím publikem.
33:39'
Dallas je ve druhé třetině naprosto jasně lepším týmem, neboť Buffalo se dostalo pouze k jedné jediné střele.
32:58'
Buffalo se tentokrát sice dostal do zakončení, ovšem to bylo zblokováno do ochranné sítě.
31:31'
Nyní se do zakončení dostal Roope Hintz, ovšem Linus Ullmark přikryl puk lapačkou.
31:19'
Krátce po buly přišla střela z hole domácího hráče, ale Ullmark si poradil.
31:08'
Nyní se Dallas dopustil ofsajdu a následuje tak komerční přestávka.
31:00'
30:04'
29:40'
Po faulu hostujícího hráče se nám počet na ledě opět srovnal.
29:00'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., hákování).
28:04'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joel Kiviranta – 2 min., podrážení).
27:29'
Zakázané uvolnění Dallasu pozastavuje hru a následuje komerční přestávka.
26:32'
Buffalo je opět u kotouče, ale jen za svou bránou a snaží se vymyslet novou útočnou akci.
25:36'
Tentokrát se dopředu sice dostali Sabres, ale nakonec z toho nebylo nic velkého.
24:28'
Dallas právě vstřelil branku!
Je srovnáno na 1:1! Tlak ze strany domácích už byl obrovský a po střele Heiskanena se kotouč odrazil od zadního mantinelu proti holi JAMIEHO BENNA jenž zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Miro Heiskanen a Tyler Seguin.
24:18'
Alexandr Radulov zakončil bekhendem, ale jeho pokus opět vychytal Ullmark.
23:06'
Dallas zatím kontroluje začátek druhé dvacetiminutovky, ale stále nemůže vstřelit srovnávací gól.
22:19'
Posléze přišla další střela z hole domácího hráče, ale i ta skončila v moci Ullmarka.
21:59'
Linus Ullmark se sice ocitl na lopatkách, ale Dallas se po střele nedostal k odraženému kotouči.
20:55'
Po špatné rozehrávce domácích přišlo zakončení Zemguse Girgensonsa, ovšem s tím si Ben Bishop dokázal poradit.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:33.
První třetina je u svého konce a Buffalo vede na ledě Dallasu 1:0. V 8. minutě potěšil fanoušky Stars Vesey, jenž poslal hosty do vedení. Ke konci dvacetiminutovky to byl Dallas, jenž chtěl srovnat, ale Ullmark kotouč za svá záda nepustil.
20:00'
19:46'
Po skvělé akci se dostal ke střele z levé strany Tyler Seguin, ale puk skončil v lapačce Ullmarka.
19:26'
Domácí nahodili puk do pásma soupeře, ale vše se i tentokrát obešlo bez střeleckého pokusu.
18:49'
Dallas ale nyní sevřel svého soupeře v útočném pásmu a chce srovnat ještě před přestávkou.
18:16'
Momentálně toho na hrací ploše bohužel moc nevidíme, protože se kotouč pohybuje spíše ve středu kluziště.
17:38'
Posléze tady máme také zakázané uvolnění ze strany hostujícího celku.
17:30'
Nyní je ale hra přerušená, jelikož se Dallas dopustil zakázaného uvolnění.
17:19'
Posléze musel ovšem zasahovat také na druhé straně Ben Bishop.
17:06'
Dallas nyní nebyl daleko od srovnání, ovšem Linus Ullmark si připsal další důležitý zákrok!
16:09'
Evan Rodrigues se snažil procpat dopředu po pravé straně, ovšem ani tentokrát z toho nebyl střelecký pokus.
15:07'
Miro Heiskanen se opřel do střely, ale ta skončila bezpečně v moci Ullmarka a následuje opět komerční přestávka.
14:56'
Střel na branku je zatím hodně málo, ale je to pěkně srovnané na 4:4.
14:39'
Domácí celek se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale beze střely se ke kotouči nakonec dostali hosté.
14:04'
Hra je nyní přerušená a následuje tak komerční přestávka.
12:45'
Ben Bishop měl nyní velké štěstí, jelikož povyjel proti protihráči, který místo střely objel branku a nabídl tak možnost skórovat spoluhráči, ale obrana Stars zasáhla za minutu dvanáct.
12:09'
Dva domácí hráči se srazili ve svém pásmu, ale Dallasu se podařilo dostat kotouč ze své třetiny.
11:16'
Jak Buffalo pomalu vstoupilo do první třetiny, tak nyní je lepším týmem a Ben Bishop musel zasahovat.
10:26'
10:06'
Ovšem Dallasu toto oslabení zatím vychází skvěle a ještě nepustil svého soupeře ke střele.
09:39'
Nyní už hosté sevřeli svého soupeře a drží jej pod zámkem v útočném pásmu.
08:59'
Buffalo sice má přesilovou hru, ovšem Stars se dobře brání a už dvakrát se jim podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.
08:26'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Esa Lindell – 2 min., vysoká hůl).
07:46'
Tentokrát se do zakončení dostal Dallas, ale nějaký větší úspěch to nepřineslo.
07:01'
Máme tady úvodní branku tohoto utkání, kterou dává Buffalo! Eichel našel na levé straně Reinharta, jenž skvělou zadovkou našel před bránou JIMMYHO VESEYHO a ten zakončil do poloprázdné svatyně. Asistence: Sam Reinhart a Jack Eichel.
06:04'
A opět je hra přerušená, tentokrát se ale zakázaného uvolnění dopustilo Buffalo a následuje komerční přestávka.
05:46'
Dallas se tentokrát opět provinil zakázaným uvolněním a Ben Bishop tak bude muset být připraven, neboť následuje buly před jeho bránou.
05:19'
Ben Bishop pouze kontroloval jak pokus z hole hostujícího hráče zamířil nad jeho svatyni.
04:46'
Tvrdý hit udělil domácí hráč soupeřovi ve středním pásmu, ale Dallas se k nějaké střele nakonec nedostal.
04:06'
Buffalu se posléze sice podařilo vyhodit kotouč a na chvíli se tak vymanit z tlaku, který pokračuje i při plném počtu hráčů na ledové ploše.
03:29'
Domácí sice dál pokračují v tlaku a drží kotouč v útočném pásmu a snaží se o úvodní branku tohoto zápasu.
03:04'
02:33'
Tentokrát už Stars zahráli v přesilové hře pověstný deštník, jenž byl zakončen střelou z pravého kruhu, ale ta minula branku a kotouč se dostal z pásma.
02:03'
Následně ale přišla chyba ze strany domácího celku, který se v přesilové hře dopustil zakázaného uvolnění.
01:48'
Dallas nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu a Sabres se tak uvolnili z menšího tlaku soupeře.
01:04'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jack Eichel – 2 min., podrážení).
00:58'
Posléze se navíc hosté dopustili faulu a Dallas tak bude hrát přesilovou hru.
00:27'
Tak to je neskutečné, jelikož Sabres se dopustilo dalšího zakázaného uvolnění a stihli tak hned tři v první půl minutě hry.
00:17'
Další icing Buffala a následuje opět vhazování před brankářem Ullmarkem.
00:05'
Už po pěti vteřinách od úvodního buly přišlo zakázané uvolnění ze strany hostů.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Kiviranta, Pavelski, Hintz – Comeau, Dickinson, Cogliano – Perry, Dowling, Gurjanov.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, Pilut, Jokiharju, Dahlin, Montour, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Girgensons – Frolík, Ma. Johansson (A), Sheary – Okposo, Lazar, Jo. Larsson – C. Miller, Rodrigues, Vesey.

Rozhodčí: Furman South, Dan O'Halloran – Travis Gawryletz, Bryan Pancich.
Dallas aktuálně najdeme v Západní konferenci na 2. místě s 58 body a skóre 124:109. V posledním utkání odehrál drama na ledě Colorada Avalanche, kde nakonec Stars zvítězili 3:2 po prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je se 35 body Seguin.
Buffalo je momentálně ve Východní konferenci na 11. pozici se 49 body a skóre 140:149. Naposled si v domácím prostředí poradilo s Vegas 4:2. Nejproduktivnějším hráčem je s 61 body Eichel.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Dallas Stars a Buffalo Sabres. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na ledě Buffala, které ovšem jasně zvítězilo 4:0. Dnes se ale bude bojovat v American Airlines Center, Dallas. Tato hala nabídne kapacitu pro 18 532 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 02:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.