NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Chicago - 24. listopadu 2019   02:00

Chicago

Toto je ode mě v tuto chvíli vše, budu se na vás těšit u dalších onlajnů.
Ani ve třetí třetině jsme se nedočkali regulérního gólu. Zápas herně ovládali v první i druhé třetině domácí, ale ve třetí třetině byl zápas velmi vyrovnaný. Chicagu se sice podařilo vstřelit branku, ale nebyla uznána z důvodu vysoké hole.
Gólu jsme se nedočkali ani v prodloužení, ve kterém měli velké šance oba celky. Zápas nakonec rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých Chudobin naprosto podtrhl svůj dnešní výtečný výkon, když ubránil oba nájezdy hostí.
2. Robin Lehner (CHI) 42 zák., 1 gól, 97,6%
3. Joe Pavelski (DAL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 22:00, proměněný samostatný nájezd
Dnešní utkání sledovalo 18 532 diváků.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.
Autorem vítězné branky je TYLER SEGUIN, který prostřelil Lehnera mezi betony.
Patrick KANE neproměňuje.
Tyler SEGUIN proměňuje. Chvíli si počkal a pak přesně vystřelil mezi betony.
Jonathan TOEWS neproměňuje. Sice puk došťouchnul do brány, ale bylo to až potom, co Chudobin Toewsův nájezd vyrazil betonem.
Joe PAVELSKI proměňuje. Krásně si roztáhl Lehnera a bekhendem zakončil k pravé tyči.
Samostatné nájezdy začínají.
Tento zápas rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:30'
Domácí kombinují v pásmu hostí. Hráči Chicaga výborně napadají a domácí ke střele nehodlají pustit.
64:29'
62:43'
Domácí si vytvořili další šanci! Pavelski zakončil velmi prudkou střelouk levé tyči. Lehner si ale i s tímto pokusem dokázal poradit.
62:29'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (2 min. – příliš mnoho hráčů).
62:22'
Kane výborně zachytil puk ve středním pásmu a měl k dispozici samostatný nájezd na Chudobina. Ten si ale připisuje další výborný zákrok, když tento Kaneův pokus zlikvidoval betonem.
61:48'
Jeden z domácích si při bránění zlomil hokejku. Bude muset vystřídat.
60:34'
Heiskanen jel sám na brankáře hostí. Obránce ho však stihl dojet a hokejkou mu jeho zakončení tak znepříjemnit, že bekhendem trefil pouze boční síť Lehnerovi branky.
60:01'
60:00'
59:57'
Poslední šance domácích v základní hrací době. Obránci hostí však dokázali puk odebrat na modré čáře.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
57:52'
Hosté vstřelili branku! Strome dokázal sklepnout puk mezi betony Chudobina a ten si ho nešťastně posunul betonem do brány. Oslavy však jsou marné, jelikož hlavní sudí tam jasně viděl vysokou hůl. Situace se sice bude přezkoumávat, ale už teď je jasné, že se o gól jednat nebude.
56:46'
Ani jeden tým se teď nemůže dostat do třetiny svého soupeře.
55:18'
Kane z velmi dobré pozice vystřelil na Chudobina. Ten předvádí další skvělý zákrok.
53:28'
Statistika střel na bránu se opět vyrovnala – 35:34.
52:08'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (David Kämpf – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
52:08'
Hra je přerušena. Jeden z bránících hráčů hostí nedokázal zastavit a posunul bránu. Jelikož se domácí nacházeli ve velmi dobré šanci, tak tento zákrok bude nejspíše posouzen jako zdržování hry.
51:12'
Další skvělý zákrok Chudobina! Smith dostal velmi dobrou přihrávku před bránu domácích, ale Chudobin se dokázal velmi rychle přesunout a jeho pokus vychytal.
50:33'
Další zákrok Lehnera! Nyní se nejednalo o tak vyslovenou šanci, ale brankář to měl těžší, jelikož střela Hintze byla tečována.
49:04'
Ve velmi dobré střelecké pozici se ocitli domácí. Střela Benna však byla zblokována jedním z obránců. Lehner to nyní neměl těžké.
48:49'
Hosté se měli dobrou příležitost ohrozit braku soupeře. DeBrincat ale nedokázal zachytit přihrávku a puk ztratil.
47:32'
Hosté chtěli otočit hru a dostat se do útoku. To se jim málem podařilo, ale na poslední chvíli puk odvrátil poslední Murphy.
46:27'
Chicago dokázalo otočit náskok domácích v počtu střel na bránu. Nyní je to 25:33.
45:52'
Domácím se podařilo vytvořit tlak v pásmu hostí. Lindell nahodil puk na bránu, ale nikdo se k dorážce nedostal.
44:36'
Faksa se ocitl v dobrém příležitosti ke vstřelení gólu. Jeho bekhendový pokus mu ale nevyšel.
43:49'
Oba celky si teď vyměnili puk ve středním pásmu.
42:24'
Nakonec se o gól nejedná!
42:24'
Zákrok Chudobina na brankové čáře! Nejdříve rozštěpem vychytal první střelu Chicaga a následnou druhou střelu Shawa zblokoval levým betonem v leže na brankové čáře. Tento brankář má dnes pravdu svůj den, jelikož v tomto zápase předvedl už několikátý špičkový zákrok.
Situace je sporná a přezkoumává se, zda se puk pod Chudobinem nedostal za brankovou čárou.
41:22'
Domácím se podařilo vyhodit. Bude se ale vhazovat v jejich pásmu.
40:54'
Hosté zahájili poslední třetinu velmi aktivně! Během krátké chvíle vyslali na Chudobina tři střely.
40:01'
I v této třetině byli domácí lepším týmem. Dokázali si vytvořit několik šancí a výborně bránili. Na puku byli hodně aktivní. Ale i přes to je skóre i po druhém poločase nerozhodné. Z hostí byl k vedoucímu gólu nejblíže Patrick Kane v poslední minutě, který vyslal velmi prudkou střelu na přední tyč. Domácí měli několik akcí před bránou Chicaga, když několikrát po sobě netrefili odkrytou část branky.
Další třetina začne přibližně v 4:05.
40:00'
39:57'
Neskutečný zákrok Chudobina! Patrick Kane se z velkého úhlu napřáhl a golfákem vypálil na přední tyč. Chudobin se vymrštil a puk zachytil do své lapačky.
39:50'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Miro Heiskanen – 2 min., držení).
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:53'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 2 min., hrubost).
38:46'
38:22'
Dickinson předvedl ukázkový bodyček na svého protihráče. O nedovolený zákrok, se i přes protesty hostí ,nejedná.
37:55'
Střely na branku jsou stále nakloněny domácím – 25:20.
36:18'
Domácí museli po dlouhé době bránit. Chicago puk dlouho v útočném pásmu neudrželo a domácí mají příležitost ke vstřelení gólu z protiútoku.
35:02'
Hosté se dokázali dostat z tlaku vyhozením puku mimo svoje pásmo.
34:56'
34:13'
Jak jsem před chvílí psal o přesilovce, tak ji nyní mají k dispozici. Nyní ovládají pásmo hostí ještě lépe než předtím, ale opět se ke střele nedostali.
32:56'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Erik Gustafsson – 2 min., držení).
32:22'
Dallas kombinuje v pásmu hostí jako kdyby hrál přesilovku. Z této akce ale střelu nevytěžil.
31:52'
Domácí jsou v tomto poločase opět na puku velmi aktivní. Neustále se jim daří útočit.
30:50'
Ke Kanovi se na poslední chvíli odrazil puk, ale nestihl však zareagovat. Vystřelit nestihl a puk v souboji ztrácí.
29:34'
Dallasu se na chvíli podařilo udržet v pásmu hostí, ale nakonec se hráčům Chicaga přeci jenom podařilo vyhodit.
28:49'
Vhazuje se před bránou domácích. Domácí byli i tentokrát úspěšnější a mohou útočit.
27:57'
Puk byl zašlápnutý za domácí brankou. V tomto souboji byli úspěšnější domácí, kteří puk nejen získali, ale povedlo se jim ho i vyvézt.
26:10'
25:28'
Domácím se daří výborně bránit. I přes oslabení se několikrát dostali k bráně soupeře.
24:10'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., podrážení).
23:55'
Polák se dostal k odraženému puku a hned vystřelil zápěstím na zadní tyč. Lehner byl však pozorný a puk chytá do lapačky.
21:36'
Střely na branku – 16:13.
20:42'
Akce opět z rychlého protiútoku. Benn mohl zakončit do odkryté části branky, ale nenastavil svoji čepel, na přihrávku svého spoluhráče, ideálně. Puk končí za brankou Lehnera.
20:21'
Hra je přerušena zákrokem Chudobina. Vhazovat se bude před brankou domácích.
20:01'
Máme za sebou první třetinu tohoto zápasu, ve kterém jsme mohli vidět jedno vyloučení a dva góly. Je zajímavé, že oba padly stejným způsobem a to mezi betony brankáře.
Domácí jednoznačně v první polovině třetiny útočně dominovali. Hráči Dallasu však výborně odolávali a po inkasované brance se zvedli a začali se více angažovat v ofenzívě. Odměnou jim bylo vyrovnání.
20:00'
19:24'
Domácí se dokázali prosadit ve středním pásmu a Faksa dojel až k bráně. Vystřelil pouze do lapačky Lehnera.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
17:24'
Chicago právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno. Hosté vyhráli vhazování ve svém pásmu a okamžitě se vydali do otevřené obrany soupeře. Autorem branky je OLLI MÄÄTTÄ, jako poslední hráč figurující v této akci, kterému se podařilo zakončil mezi betony Chudobina. Asistence: Alex DeBrincat a Patrick Kane.
16:40'
Hintz se pokusil vystřelit z dobré střelecké pozice před brankou Chicaga. Nevychytal však dobrý okamžik a k jeho smůle netrefil puk.
15:34'
Statistika střel na branku – 13:8.
14:08'
Dallas právě vstřelil branku!
Domácí vyhráli vhazování v pravém kruhu před brankou hostí. Klingberg na nic nečekal a vyslal střelu zápěstím od modré čáry. Střela je před brankou ztečována mezi betony Lehnera. Autorem branky je ROOPE HINTZ. Asistence: John Klingberg a Alexander Radulov.
13:34'
Seguin projel středním pásmem, podařilo se mu prosmýknout mezi obránci soupeře a ocitl se před bránou Lehnera. Jeho bekhendovou střelu však lapil gólman.
12:56'
Hráči Dallasu nebrání tak intenzivně jako hosté. To je jeden z důvodů, proč se Shaw dostal až jejich brance. Vystřelit se mu ale nepodařilo.
11:17'
Nyní dvě velké šance na druhé straně u branky Dallasu! Na Chudobina letěly dvě nebezpečně tečované střely. Za svá záda ale nic nepustil.
10:27'
Domácí se nyní rozjeli do středního pásma ve čtyřech. Puk jim byl ihned odebrán napadajícími hráči hostí.
09:57'
Domácím se nedaří přejít přes střední pásmo. Hráči Chicaga výborně brání.
08:23'
Chicago muselo čelit dalšímu útoku. Tento však ubránili daleko lépe než před tím a můžou útočit do otevřené obrany.
07:52'
Další velká šance! Radulov mohl zakončovat do odkryté části branky, ale puk netrefil vůbec dobře a výsledná střela také netrefila bránu. Velká škoda pro domácí celek.
05:06'
Domácí vyhráli vhazování ve svém pásmu a ihned se rozjeli k bráně. Hintz před brankou přihrál Faksovi, který ale netrefil puk. První větší šance v zápase!
04:57'
04:54'
Po dlouhé době se podařilo domácím vyhodit. Hra je ale přerušena a je odpískáno zakázané uvolnění.
03:58'
Nyní se musí domácí věnovat defenzivní činnosti. Chicago si v jejich pásmu dokázalo vytvořit tlak.
02:57'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joe Pavelski – 2 min., podrážení).
02:51'
Klingberg vystřelil od modré čáry. Lehner puk vyrazil, ale k dorážce se nikdo nedostal.
01:45'
Nyní jsou na puku hosté, kteří kombinují ve třetině soupeře.
00:35'
Domácí se pokusili o rychlý protiútok. ke střele se ale nedostali díky dobré práci obránců.
00:01'

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Seguin, Dowling, Ja. Benn – Radulov, Pavelski, Hintz – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Janmark.

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – E. Gustafsson, Keith, Seabrook, de Haan, C. Murphy, Määttä – A. Nylander, J. Toews, Saad – P. Kane, D. Strome, DeBrincat – D. Kubalík, Kämpf, A. Shaw – Z. Smith, Dach, Carpenter.

Rozhodčí: Hanson, MacDougall – Gibbs, Mach.

Radek Faksa (DAL) – 23 zápasů, 12 bodů (6+6)
Roman Polák (DAL) – 5 zápasy, 1 bod (0+1)
Andrej Sekera (DAL) – 19 zápasů, 2 body (0+2)
David Kämpf (CHI) – 22 zápasů, 6 bodů (4+2)
Dominik Kubalík (CHI) – 20 zápasů, 9 bodů (5+4)
CHICAGO BLACKHAWKS

Hokejisté Chicaga se po 22 zápasech nacházejí v tabulce Západní konference na dvanácté příčce, hned za Žraloky ze San Jose. Na svém kontě mají kromě 65 vstřelených gólů i 22 bodů. Zatím se jim ale moc nedaří. Ještě nedávno to sice vypadalo, že se blýská na lepší časy, když čtyřikrát za sebou vyhráli, ale přišel zápas s Carolinou a série je ta tam. A pátečním zápasem se jim prohru nepodařilo odčinit a padli na domácím ledě s Tampou Bay. Ofenzivní oporou Chicaga je tradičně i v tomto roce Patrick Kane s 29 body.

Nejproduktivnější hráči:
Patrick Kane – 29b (11+18)
Alex DeBrincat – 17b (5+12)
Dylan Strome – 17b (5+12)
DALLAS STARS

Hráči Dallasu mají odehráno 23 zápasů, ze kterých se jim podařilo získat 28 bodů. Aktuálně se nacházejí na pátém místě v tabulce Západní konference. V říjnu se jim podařilo zlomit sérii pěti porážek a od té doby ze 14 zápasů pouze jednou prohráli v základní hrací době a jednou v prodloužení. Momentálně drží sérii pěti výher v řadě a věřím, že dnes budou chtít přidat šestou.

Tyler Seguin – 19b (6+13)
Miro Heiskanen – 17b (6+11)
Jamie Benn – 13b (5+8)
Vítám všechny příznivce nejprestižnější hokejové ligy světa. Dnes se zaměříme na zápas, ve kterém se utkají Dallas Stars a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.