NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Pittsburgh - 18. ledna 2020   01:30

Pittsburgh
43:36' Rust  (Malkin, Letang) • 61:33' Crosby  (Malkin, Rust)
Detroit
Rehman, Brenk – Nansen, Baker
Little Caesars Arena, Detroit
Pittsburgh

To je pro tuto chvíli z mé strany všechno. Přeji Vám dobré ráno/dobrou noc a u nějakého dalšího textového přenosu zase na počtenou!

Vhazování 46:54%
Skončilo utkání mezi Detroitem Red Wings a Pittsburghem Penguins, které muselo rozuzlit až prodloužení. Domácí Luke Glendening udělal zbytečný faul v útočném pásmu, což domácí vyšlo draho. Následnou přesilovku totiž využil Sidney Crosby, který se po Filipu Zadinovi a Bryanu Rustovi stal třetím a také posledním úspěšným střelcem tohoto zápasu. Hosté si tak z Detroitu vedou 2 body za výhru 1:2 po prodloužení.
61:33'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté vyhrávají tento zápas! Přesilovou hru využil po skvělé přihrávce Jevgenije Malkina SIDNEY CROSBY, který stál před bránou s připravenou holí na ledě. Malkin mířil svou střílenou přihrávku přesně, a tak kapitán Pens neměl nejmenší problém kotouč tečovat za záda Jimmyho Howarda. Asistence: Jevgenij Malkin a Bryan Rust.
61:20'
Buly vyhrál Sidney Crosby, a tak mohou hosté kombinovat ve své útočné třetině.
61:12'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Luke Glendening – 2 min., nedovolené bránění).
60:58'
Hosté mají výhodu, za malou chvíli si zahrají přesilovou hru.
60:24'
Nebezpečnou střelu Bryana Rusta dokázal Jimmy Howard ukrýt ve své náruči.
60:13'
S kotoučem na holích začínají hokejisté Pens.
60:01'
Střely na branku 29:33
Skončila třetí perioda, ve které dominovali hokejisté Pittsburghu, kteří zaslouženě v přesilové hře vyrovnali skóre. Pens mohli zápas otočit úplně, ale to nakonec domácí obrana nedovolila.
60:00'
59:27'
Po ztrátě puku v podání Patrika Nemetha vypálil Dominik Simon, ale jeho pokus byl zblokován.
59:00'
Zbývá poslední minuta třetí třetiny a zdá se, že tento zápas dospěje až do prodloužení.
58:05'
Akce Pens úspěšná nebyla, nicméně stále jsou u kotouče hokejisté v bílých dresech, a tak může začít další honba za rozhodujícím gólem v podání Pittsburghu.
57:20'
Dominik Simon se dobře uvolnil, ale k zakončení se nakonec nedostal. Pens zůstávají u kotouče i nadále.
56:47'
Střela Teddyho Bluegera od modré čáry skončila v náručí Jimmyho Howarda.
56:33'
Hra je vinou přihrávky rukou pozastavena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:18'
Pens nyní potřebovali vystřídat, a tak pouze odevzdali kotouč soupeři.
55:31'
Až nyní se hokejisté Detroitu dostali do útočné třetiny a hned z toho bylo nebezpečí. Z dobré pozice pálil Dylan Larkin, ale zařízení těsně minul.
54:58'
Domácí se sice dostali ke kotouče, ale ani nyní jejich cesty do útočného pásma nevedly.
54:20'
Z mezikruží vypálil Zach Aston-Reese, který orazítkoval břevno svatyně Jimmyho Howarda!
53:45'
Domácí se z jejich pohledu konečně dostali ven ze svého obranného pásma. Nicméně do toho útočného se nemohou probojovat.
52:58'
Dnes hodně aktivní Kris Letang se nabruslil do další skvělé šance, ale na Jimmyho Howarda si tento útočně laděný obránce Pens nepřišel ani nyní!
52:27'
Domácí se ze sevření osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
51:59'
Dylan Larkin o kotouč ve středním pásmu přišel, a tak je touš na holích hokejistů Pens.
51:19'
Po přihrávce Jevgenije Malkina pálil Dominik Kahun, ale úspěšný proti domácímu brankáři nebyl.
50:49'
První formace Pens zahrozila v útočném pásmu, ale změnu skóre tento útok nepřinesl.
50:12'
Hra je vinou ofsajdu domácích přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.
50:05'
49:35'
Domácí musejí rozjíždět akci od své vlastní svatyně.
49:09'
Opět pálil Filip Hronek, tentokrát český obránce ve službách Red Wings bránu minul.
48:42'
Nebezpečnou střelu Filipa Hronka dokázal Matt Murray zlikvidovat.
48:20'
Hostům se z kraje svého oslabení podařilo osvobodit ze sevření.
48:05'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marcus Pettersson – 2 min., vysoká hůl).
47:56'
Kotouč má na holi Patrik Nemeth, který uklidňuje situaci a rozjíždí útočnou akci.
47:18'
Střelu Zacha Astona-Reese dokázal vyrazit Jimmy Howard. Domácí brankář měl s touto střelou sice problémy, ale vyrovnaný stav zatím udržel.
46:41'
Domácím se teď příliš nedaří přechod přes útočnou modrou čáru. Hokejisté Pens vypadají v této fázi utkání živěji.
45:48'
Dlouhá rozehrávka na Sidneyho Crosbyho nevyšla. Hostům je odpískán ofsajd.
45:24'
V obrovské šanci se ocitl Kris Letang, ale Jimmy Howard předvedl po krásné individuální akci obránce Pens skvělý zákrok lapačkou!
44:49'
Dominik Kahun vybojoval kotouč za bránou a hledal ještě Bryana Rusta, ale Jimmy Howard tento úmysl vystihl.
44:25'
Tvrdou střelu od modré čáry vyslal Chad Ruhwedel. Jimmy Howard byl však na tom správném místě.
43:36'
Hosté vyrovnávají skóre v přesilové hře! Rychlou souhru po ose Crosby – Letang – Malkin – BRYAN RUST zakončil poslední jmenovaný, který měl v předbrankovém dostatek prostoru a klidu na své zakončení k bližší tyči. Asistence: Jevgenij Malkin a Kris Letang.
43:19'
Sidney Crosby si teď nerozuměl se svými spoluhráči, a tak se hosté sami připravili o útočné pásmo.
43:07'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Darren Helm – 2 min., podrážení).
42:53'
Hosté z tlaku vytěžili pouze nemastnou, neslanou střelu v podání Teddyho Bluegera, se kterou Jimmy Howard neměl nejmenší potíže.
41:55'
Hra je na začátku třetí periody rozkouskovaná. Tentokrát se ofsajdem provinili hosté z Pensylvánie.
41:39'
Hra je vinou ofsajdu domácího celku přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:00'
Kris Letang se ještě snažil vymyslet něco kreativního, ale to se mu nepodařilo a ihned záhy hosté přišli o své útočné pásmo.
40:38'
V první dobré šanci třetí třetiny se ocitl Jared McCann, ale Jimmyho Howarda se mu překonat nepodařilo.
40:01'
Střely na branku 19:18
Skončila druhá perioda, která byla odehrány ve velmi vysokém tempu a konečně jsme také viděli alespoň jeden gól. O ten se postaral k radosti českých fanoušků Filip Zadina, který je tak zatím jediným střelcem tohoto vyrovnaného utkání.
40:00'
39:52'
Pohlednou akci na jeden dotyk zakončoval Dominik Kahun, ale jeho nebezpečný pokus dokázal Jimmy Howard zastavit!
39:23'
Z předbrankového prostoru zakončoval Dylan Larkin, ale kotouč po zákroku Matta Murrayho skončila mimo třech tyčí.
39:03'
Střela Mika Greena skončila v lapačce Matta Murrayho, který přerušil hru. Zápas teď běžel 10 minut bez jakéhokoliv přerušení, a tak je až nyní druhá komerční přestávka druhé periody.
38:19'
Do obrovské šance se dostal Jared McCann, ale jeho střela do poloprázdné brány prostor mezi třemi tyčemi minula!
37:43'
Přečíslení 3 na 2 v podání domácích zakončoval Filip Hronek, ale jeho dělovka skončila pouze na chráničích jednoho z obránců Pens.
36:55'
Teddy Blueger ukořistil kotouč, následně vypálil od mantinelu a kotouč se od tyče odrazil zpět do hry!
36:12'
Domácí byli opět v útočném pásmu, ale připravili se o něj nepřesným pasem na modrou. Nicméně následný útok Pens skončil dříve, než vůbec začal, a tak je kus černé gumy opět na hokejkách domácích.
35:17'
V dobré šanci se teď ocitl Tyler Bertuzzi, ale místo střely zvolil přihrávku, což byla v tuto chvíli chyba.
34:29'
Dominik Simon ztratil kotouč v útočném pásmu, ale hosté jej vybojovali hned záhy zpět. Útočná snaha Pens pokračuje.
33:45'
Po nepřesné rozehrávce domácích se dostává kotouč na hole hostí, kteří si to štrádují do útočného pásma.
33:00'
Domácí ve svém útočném snažení nic nevymysleli, ale to samé se dá říct i o druhé straně hned záhy. Nyní sledujeme slabší část zápasu.
32:05'
Hostům dlouhá rozehrávka nevyšla, a tak je kotouč opět na hokejkách Red Wings.
31:35'
30:52'
Domácí musejí rozjet akci od své vlastní svatyně.
30:26'
Pěknou kombinaci na jeden dotyk zakončoval Filip Zadina, který měl před sebou poloprázdnou bránu, ale v rozhodující chvíli jej zradila hůl, která se zlomila.
29:52'
Hosté dostávají kotouč až za bránu Jimmyho Howarda.
29:35'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marcus Pettersson – 2 min., podrážení).
28:39'
Hra je z důvody hry vysokou holí přerušena. Následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat ve střední třetině.
28:20'
Nepovedená střela Juusa Riikoly skončila pouze na chráničích jednoho z domácích hokejistů.
27:50'
Boj o kotouč u mantinelu vyhráli hosté, kteří už roztáčejí kolotoč, ale ke střele se zatím nikdo v bílém neodvážil.
27:00'
Zmatky v obraně hostí nyní domácí nepotrestali. Hokejisté Pens míří do svého útočného pásma.
26:16'
Domácí se hnali do přečíslení 4 na 2, které zakončoval Givani Smith, jehož nebezpečná střela po zákroku Matta Murrayho skončila jen těsně vedle pravé tyče!
25:23'
Hosté pokračují ve své aktivitě v útočném pásmu. Hokejisté Pens několikrát ohrozili branku domácích, ale stav zůstává příznivější pro Red Wings.
24:30'
Do velké šance se po přihrávce Sidneyho Crosbyho dostal Bryan Rust, ale bránu Jimmyho Howarda minul!
23:29'
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí jdou v přesilové hře do vedení! FILIP ZADINA vypálil po ledě z pravého kruhu. Matt Murray přes clonu nic neviděl, a tak mu kotouč projel mezi betony. Asistence: Trevor Daley a Frans Nielsen.
23:15'
V nepřehledné situaci v brankovišti hostí byli nakonec úspěšní práce hokejisté Pens, který nějakým zázrakem udrželi bezbranková stav.
22:46'
Hokejisté Red Wings už jsou opět v útočném pásmu a kombinují s pukem na holích.
22:19'
Domácí to teď nesehráli dobře, a tak vinou toho přišli o útočné pásmo.
21:59'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Zach Aston-Reese – 2 min., držení).
21:24'
Hosté se už podruhé v této třetině proviňují zakázaným uvolněním.
21:00'
Zleva se sám na Jimmyho Howarda řítil Jevgenij Malkin, který mířil na vzdálenější tyč, ale domácí brankář jeho úmysl dobře přečetl.
20:43'
Hostům rozehrávka nevyšla, a tak je pískáno zakázané uvolnění.
20:22'
Ihned na začátku druhé periody se do dobré pozice dostal Frans Nielsen, ale překonat Matta Murrayho se mu nepovedlo.
20:01'
Střely na branku 9:11
Skončila první třetina, která se odehrála v poměrně svižném tempu a bylo k vidění i několik nebezpečných zakončení z obou stran. Nicméně třetina to byla poměrně vyrovnaná, a tak není překvapením, že skončila remízou. Po dvaceti minutách je stav stále 0:0.
20:00'
19:45'
Luke Glendening měl kotouč na své holi, ale trvalo mu příliš dlouho se otočit směrem k bráně, a tak o puk přišel. Hosté následně zaútočili a domácí vyhodili kotouč na icing.
18:39'
Robby Fabbri ještě hledal lépe postaveného spoluhráče mezi kruhy, ale jeho přihrávka postrádala přesnost.
17:52'
Kotouč po střele Brandona Taneva skončil až v ochranné síti. Vhazovat se bude před Jimmym Howardem.
17:16'
Chad Ruhwedel nahodil kotouč na bránu, ale tento pokus byl spíše z kategorie propagačních.
16:43'
Do velké příležitosti se dostal Filip Zadina, ale z bezprostřední blízkosti Matta Murrayho překonat nedokázal!
16:26'
Střela Filipa Zadiny byla zblokována do rohu útočného pásma domácích. Tlak Red Wings pokračuje.
15:49'
Domácí při přechodu modré čáry zastavilo ofsajdové postavení.
15:29'
Domácí první formace byla přibližně 30 vteřin usazená v útočném pásmu, ale nic kloudnějšího trojice útočníků vymyslet nedokázala.
14:43'
Se střelou od modré čáry si Matt Murray poradil bez větších potíží. Nicméně hosté poté zahráli kotouč pouze na zakázané uvolnění, a tak může přijít další ohrožení hostující svatyně.
14:20'
Kotouč se ocitl na střídačce Pens, a tak je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.
13:56'
John Marino zkusil projít individuálně, ale to se mu nepodařilo. Nyní míří kupředu domácí hokejisté.
13:14'
13:08'
Hosté hrají tuto přesilovou hru skvěle, ale chybí jim větší štěstí v zakončení.
12:35'
Série tří střel hostí nyní zasypala Jimmyho Howarda, ale ani jedna z nich se neujala.
12:08'
Nebezpečná střela Krise Letanga gólem neskončila.
11:40'
Jevgenij Malkin ztratil kotouč za bránou domácích a následně se hokejisté Red Wings osvobodili.
11:14'
10:27'
Z levého kruhu pálil Sidney Crosby, ale pravé rameno domácího brankáře bylo připraven kotouč zachytit. Jimmy Howard kotouč následně přikryl pod lapačku.
09:45'
Hostující druhá formace si vyvinula tlak v útočném pásmu, ale kromě střely Krise Letanga, která nebyla příliš nebezpečná, toho hosté příliš nevymysleli.
08:52'
Opět pálil dnes aktivní Patric Hornqvist, ale opět byl vychytán Jimmy Howardem, který si připsal 4. úspěšný zákrok.
08:36'
08:31'
08:00'
Předešlá minuta toho příliš nenabídla. Ani jeden z týmů se nedokázal dostat do žádné dobré pozice.
06:48'
Hostům se nepodařilo úspěšně založit útočnou akci, a tak je hra opět přerušena, tentokrát kvůli ofsajdu.
06:36'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sidney Crosby – 2 min., podrážení).
06:31'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Frans Nielsen – 2 min., sekání).
06:14'
Kotouč se ocitl v ochranné síti a hra je kvůli tomu přerušena. Je čas na první komerční přestávku.
05:45'
Z předbrankového prostoru se pokoušel prosadit Patric Hornqvist, ale domácí brankář jej dokázal vychytat.
05:20'
Na druhé straně pálil od modré Jack Johnson, ale Jimmy Howard si mezírku mezi betony utěsnil.
04:55'
Filip Zadina nahazoval kotouč před bránu, kde se odrazil od jednoho z hráčů, ale bohužel pro domácí pouze mimo tři tyče.
04:11'
Pens se v útočné třetině příliš neohřáli. Kupředu už opět míří hokejisté Red Wings, kteří tento zápas začali ve slušném tempu.
03:20'
Do útočného pásma si to v rychlosti namířil Frans Nielsen a také dokázal vypálit, ale skóre zůstává beze změny.
02:55'
Dvakrát po sobě pálil z mezikruží Patric Hornqvist, ale ani jeden z jeho pokusů se neujal.
02:09'
Z pravého kruhu vypálil Givani Smith, ale kotouč se až k Mattu Murraymu nedostal. V předbrankovém prostoru bylo mnoho těl, o které se puk zastavil.
01:24'
Madison Bowey zkusil nahodit kotouč od modré čáry, ale nikdo jej netečoval, a tak kus černé gumy zamířil pouze mimo tři tyče.
00:39'
O první útočnou aktivitu zápasu se postarali hokejisté Pens, ale Jimmy Howard zatím nic zapeklitého řešit nemusel.
00:01'

Detroit Red Wings: Howard (Pickard) – Nemeth, Green, Daley, Hronek, Bowey, Biega – Bertuzzi, D. Larkin (A), Glendening – Zadina, Filppula, Fabbri – Helm, Nielsen (A), Erne – Abdelkader (A), Ehn, Smith.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – J. Johnson, Letang (A), M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – McCann, Crosby (C), Simon – Kahun, Malkin (A), Rust – Galchenyuk, Agozzino, Hörnqvist – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev..

Filip Zadina (DET)
Filip Hronek (DET)

Dominik Simon (PIT)
Pittsburgh Penguins
Pittsburgh je na tom v letošní sezóně o poznání lépe než jeho dnešní soupeř. Pens se prozatím po 47-mi zápasech vyhřívají na 3. pozici východní konference se ziskem 63 bodů při skóre 162:129. Svěřenci Mika Sullivana dokázali z posledních 10-ti zápasů hned 7 vyhrát. I tato bilance svědčí o tom, že tučňáci jsou v tomto zápase v podstatě jasným favoritem. Nejproduktivnějším hráčem Pens je Jevgenij Malkin s bilancí 15+32.
Detroit Red Wings
Detroit prožívá prozatím hrůzostrašnou sezónu a už to asi nemůže dopadnout jinak než umístěním na pozici, která play off zaručovat nebude. Red Wings jsou beznadějně na poslední pozici celé NHL se ziskem pouhopouhých 27 bodů za 47 zápasů při hrůzostrašném skóre 102:183. Z posledních 10-ti zápasů Detroit dokázal vítězně zakončit 3 z nich, což je v letošní sezóně pro Red Wings v podstatě nadprůměrná bilance. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Tyler Bertuzzi s bilancí 16+18.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.