NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Arizona - 18. ledna 2020   21:00

Edmonton
Edmonton
03:56' J. Archibald (Sheahan, K. Russell) • 14:02' Gagner (Sheahan) • 16:06' Yamamoto (Draisaitl, Nugent-Hopkins) • 21:00' McDavid (Draisaitl, Nugent-Hopkins) • 24:49' Nygård (Sheahan) • 36:06' McDavid (J. Archibald, Neal) • 56:14' Sheahan (J. Archibald)
7:3
(3:0, 3:2, 1:1)
Arizona
Arizona
25:20' Hall  (Garland, Hjalmarsson) • 29:13' Dvorak  (Garland, Kessel) • 51:12' Ekman-Larsson  (Keller)
Edmonton
Chris Schlenker, Gord Dwyer – Bevan Mills, Trent Knorr
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Arizona
Raanta (41. Hill) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Capobianco – Garland, Dvorak, Hall – Kessel, Stepan (A), Crouse – Keller, Söderberg, Schmaltz – Hinostroza, Chaput, Grabner.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Tři hvězdy utkání:
1. Riley Sheahan (EDM) 1+3
2. Connor McDavid (EDM) 2+0
3. Josh Archibald (EDM) 1+2
Je konec. Dnešní skvělý zápas nám přinesl dohromady deset branek! Edmonton totiž porazil Arizonu poměrem 7:3.
Už ve 4. minutě se prosadil v oslabení Archibald. Posléze byla hra vyrovnaná, ale v 15. minutě zvýšil náskok Gagner. A aby toho nebylo málo, tak v 17. minutě si srazil puk do brány sám gólman Raanta a gól tak byl připočítán Yamamotovi. Už po minutě hry ve druhé periodě se prosadil McDavid. O čtyři minuty později šli Oilers už do vedení 5:0 po gólu Nygårda. Posléze sice snížili Hall a Dvorak, ale poslední slovo měl už dvougólový McDavid. V 52. minutě ještě snížil Ekman-Larsson. Ale v 57. minutě vstřelil gól do prázdné svatyně Sheahan.
Dnešní utkání sledovalo 18 347 diváků.
59:42'
Nyní si Mike Smith připsal ještě jeden zákrok před závěrečnou sirénou.
58:12'
Caleb Jones dostal na pravé straně nabito, ale jeho rána od modré pouze vyprášila výstroj Adina Hilla.
57:43'
McDavid nyní útočil na hattrick, ale jeho střelu k levé tyči Adin Hill vychytal a nedopustil tak, aby na hrací plochu přilétly čepice.
57:26'
Domácí se opět dostali do útočného pásma, ale tam se nakonec nedostali k nějaké střele.
56:14'
Edmonton právě vstřelil branku!
Teď už je definitivně rozhodnuto, protože domácí dávají gól na 7:3! Josh Archibald zachytil kotouč ve středním pásmu, který posunul na RILEYHO SHEAHANA a ten zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Josh Archibald.
55:58'
Domácí sice dostali puk ze svého pásma, ale nezakončili do brány soupeře.
55:33'
Arizona to i přes tříbrankovou ztrátu zkouší bez brankáře!
54:57'
Michael Grabner se snažil zakončit bekhendem, což se mu sice povedlo, ale puk skončil opět a bezpečně v lapačce Mike Smithe.
53:56'
Necelých šest minut před koncem základní hrací doby se Edmonton dopustil zakázaného uvolnění.
53:06'
Arizona se dál snaží snížit na rozdíl dvou branek, ale Edmonton se už soustředí spíše a především na obranu.
52:35'
Michael Chaput se snažil procpat po pravé straně, ale tam jej následně poslal k zemi Adam Larsson.
52:05'
Opět je hra přerušená a následuje tak komerční přestávka.
51:12'
Arizona právě vstřelila branku!
Hosté přece jenom dávají gól a snižují na 3:6! Clayton Keller předvedl hru na levou stranu, odkud posléze vypálil do pravé šibenice OLIVER EKMAN-LARSSON a Mike Smith nedokázal zasáhnout. Asistence: Clayton Keller.
49:56'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., sekání).
48:28'
Arizona se snaží něco vymyslet, ale momentálně nám utkání připomíná spíše veřejné bruslení.
47:44'
Aktuálně nám toho utkání moc nepřináší, jelikož o vítězi je rozhodnuto už delší dobu.
46:29'
Po komerční přestávce se může pokračovat a Gaëtan Haas se snažil zakončit z levé strany, ovšem zakončení skončilo v moci gólmana.
45:42'
Derek Stepan sice vstřelil gól, ovšem ten nakonec neplatí, jelikož rozhodčí po zhlédnutí záznamu uznali ofsajd!
45:06'
Connor McDavid si navezl kotouč za bránu z pravé strany, ovšem Edmonton nakonec neohrozil svatyni Hilla.
44:08'
Posléze už přišla střela z hole domácího hráče, ale ta skončila v moci Hilla.
43:48'
Kailer Yamamoto bojoval o kotouč za svatyní soupeře, ale nakonec se k němu opět dostali Coyotes.
43:09'
V ofsajdu se nyní ocitla Arizona a následuje tak buly ve středním pásmu.
42:22'
Hostující hráč se dostal ke střele z pravé strany, ale ta skončila v moci brankáře Smithe.
40:42'
Hosté se dostali dopředu po pravé straně, ale nic velkého z toho nakonec nebylo.
40:01'
Střídání v týmu Arizona Coyotes: ze hřiště odchází Antti Raanta, přichází Adin Hill.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 23:01.
Druhá velice gólová dvacetiminutovka je u svého konce a Edmonton vede nad Arizonou už 6:2! Už po minutě hry se prosadil McDavid. O čtyři minuty později šli Oilers už do vedení 5:0 po gólu Nygårda. Posléze sice snížili Hall a Dvorak, ale poslední slovo měl už dvougólový McDavid.
40:00'
39:45'
Arizona dokázala dostat kotouč ze svého pásma.
39:25'
38:17'
Přesilová hra Arizoně skončila, jelikož se dopředu dostal Riley Sheahan, kterého podrazil Ekman-Larsson.
38:17'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., podrážení).
37:39'
Mike Smith byl připraven na střelu soupeře a chytil tak kotouč do lapačky.
37:25'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., vražení na hrazení).
36:06'
Oilers opět navyšují svůj náskok a momentálně je to 6:2! Josh Archibald se vydal dopředu po levé straně a posléze skvělou přihrávkou našel před bránou CONNORA MCDAVIDA, který zakončil pod víko do protipohybu k levé tyči. Asistence: Josh Archibald a James Neal.
34:22'
Nyní je hra poměrně vyrovnaná. Arizona se snaží něco vymyslet, ale Edmonton dál pokračuje v dobrém výkonu.
33:13'
Hosté se dostali ke střele a posléze dorážek Stepan, ale jeho pokus zlikvidoval brankář svým betonem.
32:35'
32:01'
Posléze hosté dokázali dostat kotouč ze svého pásma a po pár chvílích přišla střela, která skončila zblokována v ochranné síti.
31:26'
Edmonton je v přesilové hře ve velkém tlaku, ale Arizona se zatím stačí bránit.
30:35'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Derek Stepan – 2 min., hákování).
30:00'
Polovina základní hrací doby je u svého konce a Edmonton vede nad Arizonou 5:2.
29:13'
No prosím! Coyotes využívají přesilovou hru a snižují na 2:5! Conor Garland se prvně dostal ke střele před brankovištěm, to sice Smith vyrazil, ale na dorážku CHRISTIANA DVORAKA už neměl nárok. Asistence: Conor Garland a Phil Kessel.
28:49'
Edmonton se bude muset bránit po vyloučení kapitána a opory Oilers, ale zatím se mu to daří skvěle.
28:19'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., nedovolené bránění).
27:12'
Další střelecký pokus ze strany domácích, ale ani nyní to není gól.
26:39'
Nyní jsme se málem dočkali další branky, ale McDavid nedokázal prostřelit Raantu.
25:20'
Tak přece se jen Coyotes dočkali vysněného gólu a snižují stav utkání na hrozivých 1:5. Garland zpoza brány posunul kotouč TAYLOROVI HALLOVI, jenž využil toho, že se brankář Smith trochu posunul od své tyče a tak mu tam napálil kotouč. Asistence: Conor Garland a Niklas Hjalmarsson.
24:49'
Tak tohle už vypadá na pořádný výprask, protože Oilers vedou 5:0! JOAKIM NYGÅRD dostal přihrávku to mezikruží a využil toho, že gólman soupeře měl zakrytý výhled a vystřelil tak přesně k pravé tyči. Asistence: Riley Sheahan.
24:28'
Sam Gagner chtěl překvapit brankáře střelou z pravé strany, ale Raanta byl připraven.
23:32'
Nyní má puk v moci opět domácí mužstvo, které se ani nemuselo příliš snažit a má naprosto luxusní náskok před druhou polovinou dnešního zápasu.
22:38'
Hosté se sice dostali do útočného pásma soupeře, ale tam moc dlouho dobu nepobyli.
21:00'
Oilers využívají přesilovou hru a na začátku druhé třetiny vedou už 4:0! CONNOR MCDAVID dostal přihrávku do levého kruhu, kde se ocitl sám před bránu a z úhlu našel skulinku mezi gólmanem Raantou a brankou Arizony. Asistence: Leon Draisaitl a Ryan Nugent-Hopkins.
20:41'
Edmonton od začátku třetiny drží kotouč v útočném pásmu především díky tomu, že pokračuje jeho přesilová hra.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 22:05.
První dvacetiminutovka je u svého konce a Edmonton Oilers si udělal velký náskok, jelikož vede nad Arizonou 3:0. Už ve 4. minutě se prosadil v oslabení Archibald. Posléze byla hra vyrovnaná, ale v 15. minutě zvýšil náskok Gagner. A aby toho nebylo málo, tak v 17. minutě si srazil puk do brány sám gólman Raanta a gól tak byl připočítán Yamamotovi.
20:00'
19:44'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Conor Garland.
19:11'
Další velký propad hostujícího obránce, který se zapomněl a Kailer Yamamoto se tak dostal naprosto sám ke střele z pravé strany, ale tu poslal nad horní tyč!
18:23'
Nyní Coyotes přišli o puk ve středním pásmu a musí se tak stáhnout do obranné formace.
17:51'
Arizona sice má kotouč na svých holích častěji, ale nemůže vstřelit první branku, zatímco Edmontonu to tam padá samo.
17:48'
Málem jsme byli svědky první branky Arizony, ale to by nesměl puk trefit brankovou konstrukci!
16:06'
A už je to 3:0 pro domácí mužstvo! KAILER YAMAMOTO se dostal před brankovištěm do zakončení a posléze kotouč vyletěl od brankáře Raanty k pravé tyči, ovšem hostující gólman, který jej chtěl vypíchnout si ho nechtěně poslal do vlastní klece. Asistence: Leon Draisaitl a Ryan Nugent-Hopkins.
15:48'
Lawson Crouse se opřel do střely z mezikruží, ale Mike Smith byl připraven a poradil si.
15:03'
Nyní je hra opět přerušená a následuje komerční přestávka.
14:02'
Oilers jdou do dvoubrankového vedení! Z velké části má na této brance podíl Riley Sheahan, který to udělal za bránou naprosto fantasticky a posléze posunul kotouč na SAMA GAGNERA, jenž zakončil do brankáře, od kterého se puk odrazil do brány. Asistence: Riley Sheahan.
13:37'
12:49'
Domácí gólman Mike Smith nyní hodně zavařil svému týmu, když povyjel z brány pro puk, o který přišel, ale obránce nakonec kotouč zastavil při klouzání do brány!
12:36'
Nyní se dostal ke střele Oscar Klefbom, ale jeho pokus byl zblokován.
12:02'
Hostům se podařilo vyhodit puk ze svého pásma a přesilová hra Oilers nám toho zatím moc nepřináší.
11:37'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Phil Kessel – 2 min., podrážení).
10:49'
Zatím se ale obě mužstva spíše rozehrávají a po ofsajdu Edmontonu následuje komerční přestávka.
10:26'
Po chvíli dostal Jakob Chychrun nabito, ale jeho rána od modré čáry skončila vedle brány Oilers.
09:40'
Jakob Chychrun na levé straně posunul puk Nicku Schmaltzovi, ale ten nedokázal u mantinelu něco vymyslet.
08:42'
Posléze ale Coyotes vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.
08:06'
Antti Raanta si dokázal poradit se střelou z pravého kruhu a následuje tak buly před jeho svatyní.
07:38'
Arizona sice už nehraje přesilovku, ale momentálně má více ze hry, ovšem střela Carla Söderberga z pravé strany končí v moci brankáře Smithe a následuje komerční přestávka.
05:46'
Jordan Oesterle a posléze také Oliver Ekman-Larsson se dostali ke střele od modré, ale Mike Smith byl připraven.
05:30'
05:06'
Domácím se opět podařilo dostat kotouč ze své třetiny a Arizona si tak připíše hodně nepovedenou přesilovku.
04:12'
Střelecký pokus hostujícího hráče skončil jen v ochranné síti.
03:56'
Přesilová hra se hostům zatím hodně nedaří, jelikož Oilers dávají v oslabení gól! Coyotes propadli ve středním pásmu a k odraženému kotouči se dostal JOSH ARCHIBALD, jenž jel sám na bránu, kde zakončil mezi betony brankáře Raanty. Asistence: Riley Sheahan a Kris Russell.
03:30'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Sam Gagner – 2 min., sekání).
03:30'
Arizona se až teď dostala ze své třetiny a rovnou ke střele, která ale byla zblokována.
02:46'
Střela domácího hráče Gaëtana Haase z levého kruhu neprošla na bránu Coyotes.
01:36'
Edmonton je opět v útočném pásmu a na začátku utkání tak je aktivnějším celkem.
00:48'
Domácí celek se dostal ke střele zpoza modré čáry, ale ta byla zblokována.
00:01'

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Bear, Nurse (A), A. Larsson, Klefbom, Jones, K. Russell – J. Archibald, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – P. Russell, Sheahan, Nygård – Chiasson, Haas, Gagner.

Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Garland, Dvorak, Hall – Kessel, Stepan (A), Crouse – Keller, Söderberg, Schmaltz – Hinostroza, Richardson, Grabner.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Gord Dwyer – Bevan Mills, Trent Knorr.
Československá stopa v utkání
Do dnešního utkání nezasáhne žádný český a slovenský hokejista.
Arizona Coyotes
Naopak Arizona se nyní spíše trápí, protože z pěti posledních duelů prohrála rovnou čtyři. Před těmito pěti zápasy však vyhrála čtyři utkání v řadě, díky čemuž se vyšplhala až na páté místo v Západní konferenci. Kojoti si naposledy vyhráli se San Jose, které porazili 6:3. Včera však nestačili na Vancouver, se kterým podlehli 1:3. Arizona má tak dostatečnou motivaci k dnešní výhře, určitě se můžeme těšit na skvělou podívanou.

Edmonton Oilers
Edmontonu se v poslední době konečně zase začalo dařit, což však stačí jenom na poslední postupové místo v Západní konferenci. Olejářům tedy patří osmá příčka, a to zejména díky posledním pěti zápasům, protože z nich vyhráli čtyři. Edmonton však rozhodně nesmí polevovat, jestli chce po delší době zaútočit na play off. Do dnešního zápasu tak dá určitě všechny své síly.

Edmonton vs. Nashville – 4:2
Calgary vs. Edmonton – 4:3
Montreal vs. Edmonton – 2:4

Connor McDavid 74 bodů (25+49)
Leon Draisaitl 73 bodů (27+46)
Ryan Nugent-Hopkins 31 bodů (13+18)
Zdravím všechny fandy zámořské NHL! Spolu se mnou dnes budete moci sledovat večerní duel mezi Edmontonem a Arizonou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.