NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Nashville - 9. února 2020   01:00

Edmonton
Edmonton
39:52' Chiasson (McDavid, Klefbom) • 43:42' Draisaitl (Nugent-Hopkins, Yamamoto) • 53:02' Draisaitl (Nugent-Hopkins, Klefbom)
3:2
(0:1, 1:1, 2:0)
Nashville
Nashville
12:17' C. Smith  (Josi, Johansen) • 37:06' Bonino  (Hamhuis)
Edmonton
Jake Brenk, Justin StPierre – Darren Gibbs, Devin Berg
Rogers Place, Edmonton
Nashville

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Tři hvězdy utkání:
1. Leon Draisaitl (EDM) 2+0
2. Mike Smith (EDM) 27 zák., 2 góly, 0.931%
3. Connor McDavid (EDM) 0+1
Je konec. Edmonton Oilers zvítězil nad Nashville Predators po skvělém obratu 3:2.
O první branku zápasu se postaral ve 13. minutě hostující hráč Craig Smith. Druhá perioda byla velice vyrovnaná, ovšem o něco málo ze hry měli více hosté a ti se ve 38. minutě dočkali gólu, který dal Bonino. Ovšem Alex Chiasson načal osm vteřin před koncem třetiny velký obrat. Na 2:2 srovnal ve 44. minutě nejproduktivnější hráč Leon Draisaitl. A v 54. minutě právě Leon Draisaitl rozhodl o výhře Edmontonu.
59:50'
Nashville si dlouho přihrával kotouč na modré a posléze zaútočil z pravé strany, ovšem domácí se nahrnuli před bránou a nepustil puk.
59:23'
Oddechový čas pro hosty.
59:23'
Poté Predators sevřeli soupeře, ale přihrávka byla zblokována mimo hrací plochu.
59:06'
Opět se Edmonton dostal ze svého pásma, ale ani nyní nezakončil.
58:42'
Josh Archibald minu prázdnou bránu zpoza modré čáry! Velká škoda pro domácí.
58:26'
Josiho tvrdá rána od modré byla ztečována a otřela se o vnější tyč domácí svatyně!
58:14'
Hosté hrají bez brankáře!
57:58'
Posléze Oilers sice vyhodili puk ale jen na zakázané uvolnění.
57:20'
Nebezpečná rána hostujícího hráče zpoza modré čáry byla zblokována.
56:46'
56:27'
Domácí pořádně sevřeli unavenou formaci soupeře, ale Predators se nakonec dostali k puku a odpálili jej pryč.
55:42'
Znovu se Rinne roztáhl v brankovišti, ale Oilers zůstávají u kotouče.
55:23'
Pekka Rinne předvedl dva skvělé zákroky! Nejprve betonem vyrazil pokus domácího hráče a posléze z dorážky vychytal také McDavida!
54:46'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mikael Granlund – 2 min., podrážení).
54:36'
Mikael Granlund se parádně dostal za obranu, ale následně vypálil jen vedle domácí svatyně.
53:56'
Opět se Edmonton snaží něco vymyslet v útočné třetině, ale pokus od modré čáry skončil bezpečně v rukou Rinneho.
53:02'
Edmonton právě vstřelil branku!
Domácí otáčejí zápas z 0:2 na 3:2! V přesilové hře 4 na 3 poslal Ryan Nugent-Hopkins přihrávku z levé strany na pravou, kde se k puku dostal LEON DRAISAITL a jeho pohotové zakončení pod horní tyč znamená druhý osobní gól v tomto zápase. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Oscar Klefbom.
52:45'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jarred Tinordi – 2 min., podrážení).
52:28'
Posléze se dokonce Edmonton dostal směrem dopředu, ale stále se hraje jen u mantinelu.
52:04'
Predators se zatím nedaří něco vymyslet ve hře 4 na 4.
51:13'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mikael Granlund – 2 min., nesportovní chování).
49:36'
Další pokus chytil hostující gólman Pekka Rinne a následuje buly před hostující bránou.
49:00'
Po chvíli se puk ocitl mimo hrací plochu a následuje buly ve středním pásmu.
48:42'
Roman Josi se snažil zakončit z mezikruží, ale jeho pokus byl zblokován domácím obráncem.
48:06'
McDavid navedl kotouč do útočného pásma, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
47:07'
Nyní se svádí velké boje o puk ve třetině Edmontonu, ale domácí nakonec vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
46:11'
Edmonton se dostal do přečíslení 2 na 1, ale Sam Gagner místo přihrávky zvolil tvrdou ránu, která ale šla doprostřed brány a Pekka Rinne si s ní poradil!
46:00'
45:15'
Poté to zkoušel z pravé strany Viktor Arvidsson, ale napálil přímo gólmana Smithe.
45:02'
Oilers se ale povedlo vyhodit kotouč do bezpečí ze svého pásma.
44:36'
Nashville ovšem nyní může opět zvrátit vedení na svou stranu v přesilové hře.
44:00'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Sam Gagner – 2 min., vysoká hůl).
43:42'
Je srovnáno na 2:2 a můžeme začít odznova! Ryan Nugent-Hopkins posunul kotouč na levou stranu, kde nabral rychlost LEON DRAISAITL a jeho následná pohotová střela zamířila k pravé tyči. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Kailer Yamamoto.
43:25'
Viktor Arvidsson se snažil prostřelil domácího gólmana z pravé strany, ale obránce Ryan Nugent-Hopkins mu v tom skvěle zabránil.
42:20'
Matt Benning měl před sebou plno místa, ale jeho rána na sílu skončila ve výstroji Rinneho.
42:07'
Mike Smith si myslel, že má kotouč ve své moci, ale nakonec z něj vypadl a přišlo zakončení.
41:48'
Nakonec se ale Predators dokázali ubránit a vyjeli s kotoučem směrem dopředu.
41:13'
Oilers přijeli na led do třetí třetiny jako válec a jsou ve velkém tlaku.
40:36'
Hned ze začátku periody se Edmonton dostal do zakončení, ovšem to vyrazil Rinne.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:04.
Druhá dvacetiminutovka je minulostí a Nashville Predators stále vede nad Edmontonem Oilers o jednu branku, ale nyní už 2:1. Druhá perioda byla velice vyrovnaná, ovšem o něco málo ze hry měli více hosté a ti se ve 38. minutě dočkali gólu, který dal Bonino. Edmonton ale pořád má šancí, neboť Alex Chiasson snížil osm vteřin před koncem na 1:2.
40:00'
39:52'
Oilers využívají přesilovou hru osm vteřin před koncem druhé třetiny a snižují na 1:2! Střela Connora McDavida se odrazila od ALEXE CHIASSONA do brusle Kyle Turrise a od něj neposedný kotouč skončil v bráně hostů a je z toho tak vlastní branka. Asistence: Connor McDavid a Oscar Klefbom.
39:45'
Connor McDavid dostal na pravé straně velkou rychlost s kotoučem, ale jeho zakončení skončilo opět v moci gólmana Rinneho.
39:18'
Edmonton drží kotouč v útočném pásmu a posléze se domácí dostali ke střele, ale ta byla zblokována a Predators vyhodili kotouč.
38:38'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dante Fabbro – 2 min., hákování).
38:06'
Leon Draisaitl se dostal do zakončení z mezikruží, ale jeho pokus skončil pouze vedle levé tyče.
37:06'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Dan Hamhuis vypálil od modré čáry střelu, kterou fantasticky tečoval NICK BONINO a Mike Smith na změnu dráhy letu kotouč nedokázal zareagovat. Asistence: Dan Hamhuis.
36:01'
Oscar Klefbom vyslal svůj projektil zpoza modré čáry, ale ten skončil jen v lapačce gólmana.
35:23'
Z protiútoku sice přišla střela na bránu Pekka Rinneho, ale ten byl opět připraven.
34:51'
Mikael Granlund podržel kotouč za bránou Oilers a následně se Duchene pokoušel zakončit, ale to mu bylo zaraženo.
33:39'
Už se zdálo, že se Grimaldi dostane ke kotouči v útočném pásmu, ale skákavou gumu nedokázal zkrotit.
32:33'
Hostující mužstvo se snažilo něco vymyslet v pásmu soupeře, ale bohužel góly tomuto utkání zatím chybí jako sůl.
31:41'
Domácí nyní zatopili pod kotlem a Pekka Rinne měl hodně práce, ale i nadále drží čistý štít.
29:53'
Josh Archibald se snažil zabránit výhled soupeřově brankáři a posléze zakončit, ale obrana Nashville se s ním dvakrát nepárala.
28:43'
Následně se ale Edmonton dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak přesune zpět před svatyni Mike Smithe.
28:19'
Ovšem vypadá to, že McDavid je i přes drobné zranění schopen pokračovat, neboť ho vidíme po komerční přestávce opět na ledové ploše.
27:55'
Po zákroku Mike Smithe došlo k menší žduchanici. Horší ale pro Edmonton je zranění kapitána Connora McDavida, jenž se při souboji narazil o mantinel a nyní se zkouší rozbruslovat.
27:06'
Kailer Yamamoto číhal před hostující svatyni na teč, ale ta se mu nakonec nevyvedla podle představ.
26:36'
Oilers pouze pod tlakem poslali puk do středního pásma a jeli vystřídat unavenou formaci.
25:57'
Nemůžu si pomoct, ale také ve druhé periodě má více ze hry Nashville, jenž se častěji dostává do útočné třetiny.
24:31'
Connor McDavid opět ukázal svůj přehled na hrací ploše a místo střely z levého křídla dával kotouč pod sebe, ale následné zakončení spoluhráče skončilo pouze na zákroku Rinneho.
23:33'
22:58'
A další pokus z hole hostujícího hráče rozezvonil tyč brány Edmontonu!
22:46'
Nebezpečně sražená střela Dante Fabbra z levé strany skončila vedle pravé tyče.
22:16'
Nyní už ano, ale Mike Smith předvedl fantastický zákrok! Mikael Granlund se po chybě soupeře ocitl naprosto sám před bránou a snažil se poslat kotouč pod horní tyč, ale domácí gólman podržel Oilers!
22:06'
Predators drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím se nedostali do zakončení.
21:33'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., držení).
21:14'
Tentokrát už Pekka Rinne musel zasahovat proti střele domácího hráče.
21:01'
Kailer Yamamoto si sklepl kotouč s nejproduktivnějším hráčem NHL Leonem Draisaitlem, ale nakonec se Edmonton nedostal ke střele.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:07.
První dvacetiminutovka je u svého konce a Edmonton Oilers prohrává s Nashville Predators na domácím ledě 0:1. O zatím jedinou branku se postaral ve 13. minutě Craig Smith. Zápas je jinak velice vyrovnaný, což potvrzují střely na bránu 7:7.
20:00'
19:35'
Roman Josi natáhl střelu z levé strany, ale jeho zakončení bylo zblokováno do ochranné sítě.
19:02'
Bohužel v první třetině nebyla k vidění příliš pohledná hra, jelikož se spíše bojuje o puk, než aby týmy předváděly krásné akce.
18:18'
Nashville je v útočné třetině velice dravý a domácí celek tak má velké problémy s rozehrávkou.
17:17'
17:12'
Ovšem opět bez nějaké střely na bránu Predators vyhodili puk a ubránili se.
16:52'
Oilers se dostali k puku ve středu hrací plochy a mají tak ještě něco málo z přesilovky.
16:33'
15:43'
Nashville drží kotouč v útočném pásmu, kde si Matt Duchene dvakrát objel bránu a posléze se jeho spoluhráč dostal ke střele.
15:17'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., vysoká hůl).
14:33'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., hákování).
13:33'
Oilers chtějí odpovědět ještě v první třetině, ale soupeř dokázal vyhodit puk ze své třetiny.
12:58'
Střela Joshe Archibalda z pravého křídla sice letěla na bránu, ale Rinnemu nenadělala žádné problémy.
12:36'
Po chvíli se přerušila hra ve středním pásmu a následuje komerční přestávka.
12:17'
Máme tady úvodní branku utkání, kterou dávají Predators! CRAIG SMITH se v předbrankovém prostoru zorientoval nejlépe a bekhendem poslal kotouč do levé tyče, od které se puk odrazil za záda gólmana Mike Smithe. Asistence: Roman Josi a Ryan Johansen.
11:39'
Domácí fanoušci si chtěli vymodlit zakázané uvolnění Nashvillu, ale rozhodčí nechali hru pokračovat.
11:06'
Ovšem Edmonton se neprodral do zakončení a momentální stav střel na bránu je 4:4.
10:15'
Roman Josi napálil kotouč do pásma soupeře, ale tak o něj jeho tým přišel a nyní se bude muset bránit útoku Oilers.
09:29'
Nick Bonino velice dobře tečoval střelu svého spoluhráče, ale Mike Smith měl u tyče svůj beton připravený.
08:40'
Connor McDavid se posléze na druhé straně rovněž dostal do zakončení, ale to skončilo na zákroku Rinneho.
07:36'
Mattias Ekholm vypálil tvrdý pokus z pravé strany, ale ten opět skončil jen v moci gólmana.
06:58'
Po několika minutách je hra přerušená, když se Oilers procpali ke střele, ale ta nakonec skončila někde v moci Pekka Rinneho.
06:06'
Pokus domácího hráče zpoza modré čáry skončil v lapačce Rinneho, který ale nechtěl zdržovat hru a rychle rozehrál.
05:36'
Connor McDavid se následně pokoušel zakončit na druhé straně, ale to se mu příliš nepovedlo.
05:12'
Kotouč se od zadního mantinelu odrazil ideálně proti holi Dana Hamhuise, ale jeho střela skončila pouze na betonu Smithe.
04:19'
Dante Fabbro rozjel novou akci zpoza své svatyně, ale nakonec se k puku dostal opět Edmonton.
03:56'
Nyní se hraje dlouho dobu bez přerušení nahoru dolů, ale také bez nějakých šancí, či střel na bránu.
01:38'
Nashville se prodral do zakončení, se kterým si ale Smith dokázal poradit.
00:46'
Edmonton se sice dostal do zakončení, ale to minulo bránu soupeře a nepřineslo tak nic nebezpečného.
00:01'

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – A. Larsson (A), Klefbom, Bear, Nurse, Benning, Jones – Kassian, McDavid (C), Gagner – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Chiasson, Haas, Benson – J. Archibald, Sheahan, Khaira.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Fabbro, Josi (C), Ekholm (A), Tinordi, Y. Weber, Hamhuis – Mikael Granlund, Johansen (A), Duchene – C. Smith, Turris, F. Forsberg – Arvidsson, Bonino, Grimaldi – Blackwell, Sissons, Trenin.

Rozhodčí: Jake Brenk, Justin StPierre – Darren Gibbs, Devin Berg.
Edmonton Oilers momentálně najdeme v Západní konferenci na 7. místě s 62 body a skóre 173:171. Po prohře na ledě Arizony 0:3 přivítali Oilers na domácí půdě San Jose Sharks. Ovšem přišla už druhá prohra v řadě a to 3:6 a to i přesto, že Edmonton vedl 2:0. Nejproduktivnější hráč je s 83 body Draisaitl.
Nashville Predators jsou na tom hůř a aktuálně se nachází na 10. příčce s 59 body a skóre 174:174. Po výhře v prodloužení ve Winnipegu zavítali Predators do Calgary a tam rovněž vyhráli a to 3:2. Nejproduktivnější hráč je s 53 body Josi.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Edmonton Oilers a Nashville Predators. Naposled se spolu tato mužstva utkala v lednu na půdě Edmontonu, který zvítězil 4:2. Dnes se bude opět bojovat v Rogers Place, Edmonton. Tato hala nabídne kapacitu pro 18 347 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.