NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : St. Louis - 1. února 2020   03:08

Edmonton
Edmonton
05:31' Draisaitl (Nugent-Hopkins) • 05:48' Jones (Benning) • 44:13' Draisaitl (Yamamoto, Nugent-Hopkins) • 58:19' J. Archibald
4:2
(2:0, 0:1, 2:1)
St. Louis
St. Louis
30:57' Perron  (Pietrangelo, Sanford) • 42:12' Thomas  (Bozak)
Edmonton
Lee (CAN), Pochmara (USA) – Devorski, Gawryletz (oba CAN)
Rogers Place, Edmonton
17 207 diváků
St. Louis

Edmonton tak až na třetí pokus v letošní sezoně Blues porazil a má necelých 24 hodin na regeneraci, zítra od 4:00 našeho času se totiž představí v další bitvě o Albertu, tentokrát na ledě Calgary. Doufejme, že nám to nabídne stejně strhující hokej, jako v posledním měření sil. Blues naopak v rámci tripu zítra budou hrát ve Winnipegu, který prohrál dnešní zápas s Bostonem 1:2.

Z mé strany je to dnes vše. Přeji vám krásné víkendové ráno, některým studentům pohodové jarní prázdniny a budu se někdy těšit příště u NHL napočtenou!

3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 0+2, 5 střel na branku, ice-time 22:48
V Rogers Place se může slavit, protože Edmonton zvládl třetí třetinu tohoto utkání a po výhře 4:2 si připisuje nejenom body, ale také vzpruhu před zítřejší řežbou s Calgary. Přitom to na začátku třetiny nevypadalo, po 132 sekundách bylo srovnáno, když se prosadil Robert Thomas. Jenže Edmonton ve správnou chvíli přeřadil na vyšší stupeň a za dvě minuty od gólu na 2:2 šel zpět do vedení po úspěšném zakončení Leona Draisaitla. Bojující Blues měli možnost na opětovné srovnání v závěru zápasu, kdy hráli přesilovou hru, při hře bez gólmana ale v ní inkasovali počtvrté, Josh Archibald jim srazil v čase 58:19 a bylo vyřízeno.

Střely na branku: 35 – 32 (14 – 15)
59:59'
Na ledě ještě zůstal ležet David Perron, který dostal zřejmě kotoučem u střídaček Edmontonu. Sám se po chvilce však zvedl a odjel do kabin.
59:35'
Brayden Schenn střílel po sklepnutí od Ryana O'Reillyho, ale jenom do Koskinena. Tohle už Oilers zvládnou.
59:18'
Zakázané uvolnění domácích, kteří hrají již v plném počtu. Bluesmani hrají stále bez gólmana.
58:19'
Edmonton právě vstřelil branku!
St. Louis to zkusilo bez gólmana, jenže v tu nejnevhodnější chvíli! V momentě, kdy do hry naskakoval Thomas jako hráč za gólmana, zmocnil se puku JOSH ARCHIBALD, který se vydal vstříc prázdné brance, poradil si právě s Thomasem na středovém kruhu a pohodlně zavezl do prázdné kasy – 4:2! Bez asistence.
57:53'
David Perron to zkusil z pravého kruhu zápěstím, Koskinen stále drží. Půl početní výhody mají Blues pryč.
57:25'
Alex Pietrangelo se po nahrávce od Perrona na modré pořádně napřáhl a poslal kotouč na branku, Koskinen ale viděl a dokázal se na tuto střelu připravit. Jeho zákrok přerušuje hru.
57:00'
Těžké chvíle pro Edmonton! Alex Chiasson (EDM) podrazil na pravém kruhu O’Reillyho a míří na trestnou lavici.
56:16'
Matt Benning střílel z druhé vlny od modré, Allen vyrazil puk jenom před sebe, kde operoval Haas, švýcarský reprezentant ale nedokázal ani vystřelit.
55:42'
Brayden Schenn si od mantinelu vyjel na levý kruh a zkoušel protlačit puk přes bližší tyč. Koskinen ale nějaké překvapení nedopustil a přerušuje.
55:10'
Schenn po vyhraném buly poslal puk přes celé kluziště. Za ním sprintoval Pietrangelo, ale neuspěl, čárový sudí píská icing a hra se dostává zpět před hostujícího brankáře.
54:44'
Alex Chiasson odvedl opět velkou práci, když uvolnil prostor na pravém křídle, který následně i sám využil. Jeho finalizace celé akce v podobě přihrávky mezi kruhy na Haase ale byla nepřesná, kotouč se dostal na hole soupeře, který jej raději uklízí ke gólmanovi. Následuje zřejmě poslední komerční přestávka dnešního zápasu.
53:53'
Jay Bouwmeester nahodil podél prken do útoku, St. Louis už hraje poměrně otevřenou hru. Není se ale čemu divit, pokud se podíváme na skóre a zbývající čas.
53:08'
Connor McDavid získal puk v pásmu a z kruhu se snažil v pádu poslat puk před branku, kde se nabízel Nurse, ale neuspěl. Tlak nicméně pokračoval a ke slovu se dostal i Zack Kassian, střelu mu ale přizvednul Dunn rovnou do ochranné sítě.
52:26'
Ethan Bear se zbavil napadajícího hráče Blues a posunul puk na Chiassona, který klasicky zavezl do útočného pásma. Následně nechal pod sebe pro Nurseho, jeho střela od modré ale končí na hrudi Allena.
51:46'
Thomas důrazným krosčekem poslal k zemi u mantinelu Klefboma, hra ale plyne dále bez nějakého vyloučení či přerušení. Díky tomu se domácí dostali znovu do útočného pásma.
50:48'
Koskinen vykopl reflexivně beton proti střele Thomase z levého kruhu. Blues ještě chvíli pokračovali v útočném pásmu, nakonec jim je ale pískán ofsajd střídajícího Gunnarssona.
50:07'
Perronovi přeskočil puk na modré hokejku, tím pádem musí hosté opustit útočné pásmo. Čas začíná postupně hrát proti nim.
49:21'
Střelu Jonese od modré za brankou zachytil Kailer Yamamoto, který zkusil překvapit Allena a zpoza branky napálil puk do něj. Hostující gólman ale ve zmatku udržel kotouč před brankovou čárou, ač si nebyl vůbec jistý!
49:03'
Jake Allen zákrokem přerušil hru a nařídil tak komerční přestávku. Ta určitě pomůže hostům se zkonsolidovat do posledních minut a přibrzdí rozlet Olejářů.
48:16'
Alex Chiasson zachytil rozehrávku St. Louis na modré, udělal to tak, aby mu nebyl pískán ofsajd a zavezl do útočného pásma. Edmonton nyní naprosto válcuje svého soupeře a jasně dominuje.
47:18'
Blues získávají po delší době kotouč na své hole a uklidňují hru. Ze své role však zcela po třetím gólu vypadli a budou to mít hodně těžké.
46:48'
Tentokrát se ukázal i Connor McDavid průnikem po pravém křídle, jeho zakončení z vrcholku pravého kruhu ale nebylo zrovna to přesné.
46:05'
Leon Draisaitl si jde pro hattrick, nyní byl důrazný před brankou Blues, nadvakrát ale nedokázal překonat Allena. Tlak Oilers po třetím gólu ale roste a pokračuje.
45:32'
Puk skončil nějakým záhadným způsobem v ochranné síti, hra je proto přerušena a rozhodčí se radí, jak postupovat, respektive jak se tam ten kotouč dostal.
44:13'
Ale Draisaitlovi stačí málo k tomu, aby byl vidět a dal další gól! Ihned po buly v obranném pásmu získal kotouč Kailer Yamamoto a vydal se po levém křídle do útoku. LEON DRAISAITL se mezitím dostal přes obránce Blues až za něj a po přihrávce od Yamamota měl sólojízdu v útočném pásmu. Tu zakončil naprosto s přehledem a posílá Oilers znovu do vedení – 3:2! Asistence: Kailer Yamamoto, Ryan Nugent-Hopkins.
43:53'
Zakázané uvolnění Oilers stěhuje hru znovu před Koskinena.
43:25'
Pokračujeme tedy v zápase za vyrovnaného stavu a Edmonton ještě bude mít co dělat, aby vůbec uhájil průběžný stav 2:2. Blues jsou momentálně lepším týmem, prakticky vymazali Draisaitla s McDavidem a mají navrch.
42:12'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Tenhle tlak už nešlo moc ustát, máme srovnáno! Olejáři se nebyli schopni dostat z útočného pásma, Khaira oproti očekávání nevyhodil a kotouč mu sebral mezi kruhy Bozak. Útočník s číslem 21 našel před brankou pak volného ROBERTA THOMASE, který měl snadnou práci a doklepl kotouč do poloprázdné branky – 2:2! Asistence: Tyler Bozak.
41:22'
Ivan Barbašev nahodil jenom do útočného pásma a za pukem se vydal Bozak. Překvapivě si proti dvojici obránců Edmontonu poradil a udržel tak pro svůj tým pásmo.
40:49'
Blues získávají puk pro sebe a skrz Schwartze se dostali do útočného pásma, ve kterém kombinují.
40:02'
Třetí třetina tohoto souboje začíná, puk na hokejkách mají domácí hráči, kteří budou hájit těsné vedení 2:1. V momentě, kdy Oilers vedli po dvou třetinách, tak z 20 zápasů vyhráli hned 18!
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:59.
Druhá dvacetiminutovka nabídla zcela jiný obraz hry. Po té první to vypadalo na jasnou záležitost, nakonec se ale z toho stal vyrovnaný duel, který bude muset rozseknout až třetí třetina, ne-li prodloužení. St. Louis zlepšilo razantně svoji hru, dostalo se do několika zajímavých šancí před Koskinenovou brankou a snížilo v čase 30:57, kdy se prosadil David Perron. Od té doby na další gól v zápase čekáme, a tak je průběžný stav 2:1.

Střely na branku: 21 – 17 (8 – 14)
40:00'
39:41'
Ryan Nugent-Hopkins aktivně napadal za brankou Blues a vzešel z toho veliký závar před hostující brankou, kde se nejlépe orientoval Connor McDavid, ale nedokázal puk zasunout za vyjetého Allena!
38:49'
Ale pro tento moment neuspěli, na druhou stranu se vydal Leon Draisaitl s Jujharem Khairou, který i v situaci 2 na 2 byl příjemcem přihrávky do předbrankového prostoru. Khaira však na kotouč nedosáhl.
38:10'
Hosté zakládají jeden z posledních útoků v této třetině a budou chtít ještě srovnat v této dvacetiminutovce.
37:33'
Adam Larsson pálil od modré čáry, odražený kotouč hned usměrňoval z druhé vlny Connor McDavid, u pravé tyče ale Allena nepřekvapil a hostující gólman drží puk v lapačce.
37:18'
Blues vyhazují na zakázané uvolnění. Snad první vůbec v dnešním zápase.
36:42'
Jake Allen nyní neměl zrovna klidný moment, střela od Sheahana mu vypadla a clonící Khaira dělal velký rozruch v předbrankovém prostoru, nakonec ale gólmanská dvojka Blues vyřešila situaci ke spokojenosti svého týmu a přerušuje.
36:21'
Zachary Sanford z dorážky střílel okamžitě na branku Oilers, Koskinen vyráží do ochranné sítě.
35:35'
Ivan Barbašev si zpracoval puk rukavicí ze vzduchu, ale byl hned zastaven ve středním pásmu. Přesto se hosté dostali před branku Koskinena a Gunnarsson pálil od modré čáry, Yamamoto blokuje.
34:42'
Komerční přestávka uklidnila emoce a rozhodčí navíc ani nevylučují. Pokračujeme tak v plném počtu 5 na 5 a Edmonton drží puk na svých holích.
34:34'
Na ledě začínají planout vášně, tentokrát si své užila i střídačka Oilers, která mohla vidět melu Nurseho s de la Rosem. Oba hráči po pískání na sebe skočili a vyměnili si pár pozdravů přes čárového rozhodčího, který je nechtěl pustit do větší výměny.
34:09'
Colton Parayko otevřel prostor pro Kyroua, kterému přiťuknul puk a hostující útočník střílel z pravého kruhu, Koskinen ramenem vyrazil na zadní plexisklo.
33:18'
Alex Chiasson se pustil do strkanice s Dunnem, který jej tvrdě narazil na hrazení. Problém však byl v tom, že Dunn už byl na střídačce a stala se tak z toho strkanice se střídačkou Blues, kterou dokázal uklidnit a rozehnat osamocený čárový sudí.
32:47'
Blues ožili a kombinují v útočném pásmu svého soupeře. Razantně zlepšili svůj výkon, Oilers ve druhé třetině mají méně střel, ale stále vedou o jednu branku.
30:57'
Nyní se již Blues dočkali a snižují na rozdíl jedné branky! DAVID PERRON předvedl ekvibrilistické zakončení po střele Pietrangela od modré, na kterou mu zpoza branky dlouhou přihrávkou nabil Zachary Sanford. Pokus obránce Blues sice ještě Koskinen vyrazil, ale Klefbom nedokázal ustát souboj s Perronem, který na kolenou, navíc zády k brance bekhendem, umístil puk do branky – 2:1! Asistence: Alex Pietrangelo, Zachary Sanford.
30:35'
Po zákroku Koskinena je hra přerušena, následuje komerční přestávka.
29:32'
Ojedinělá šance mohla skončit na hostující straně prakticky gólem! Za dvojici obránců se dostal Jaden Schwartz a z velké blízkosti střílel na branku Oilers, ale Koskinen jej výborně vystínoval a betonem poslal kotouč mimo tři tyče!
28:46'
Zack Kassian nahrál podél mantinelu za branku na Nurseho, který ale na puk nedosáhl. St. Louis toho chtělo využít na rychlý protiútok, Blues se ale sami musí bránit.
27:43'
Adam Larsson rozdal dva tvrdé hity za brankou, což vyprodaná Rogers Arena ocenila. Navíc Blues nedokázali využít přesilovku a Klefbom naskakuje do hry stále za stavu 2:0.
26:14'
Brayden Schenn získal po vyhraném buly puk, ale ztratil puk na modré a Edmonton vyhazuje.
26:07'
Po komerční přestávce zamíří na trestnou Oscar Klefbom (EDM), který se dopustil na O’Reillym hákování, za což je mu udělen menší trest.
25:38'
Ryan Nugent-Hopkins si bleskově nabruslil mezi kruhy a pálil, avšak vedle levé tyče. Následovat však bude vyloučení na domácí straně, Blues hrají v signalizované výhodě.
25:20'
Caleb Jones střílel dvakrát za sebou od modré, druhá střela vypadala v první fázi o poznání nadějněji, ale skončila sražena vysoko v ochranné síti.
24:19'
Hosté rozehráli velmi zajímavou kombinaci v útoku, ale vlivem dvou nepřesných přihrávek se obraz zcela otočil a Edmonton nyní podniká manévry.
23:29'
Colton Parayko opět poslal další kotouč až za branku domácích, tohle už Blues zvládnou s přehledem.
22:50'
Půlka přesilové hry Oilers je pryč a zatím v ní domácí nepředvedli prakticky nic. St. Louis se bez problémů brání a vyhazuje kotouče jeden za druhým.
22:19'
Connor McDavid otevřel spoluhráčům pásmo a nechal puk za sebe na Nugent-Hopkinse, který zblízka střílel na Allenovu branku, ale kotouč nedokázal protlačit až za brankovou čáru.
21:50'
Carl Gunnarsson (STL) přátelsky zezadu objal Sheahana, ale bylo to už přes pravidla. Za držení si tak míří obránce Blues odpočinout na trestnou.
20:38'
David Perron si sjížděl před branku a Sanford mu adresoval přihrávku, ale blokující Klefbom nedovolil, aby puk prošel za něj. Edmonton následně přesunul hru na druhou stranu, těžký kros Beara na pravý kruh ale Yamamoto nevzal.
20:01'
Úvodní buly ve druhé třetině vyhráli domácí, kteří ale napálili puk hned na střídačku, Zack Kassian ohrozil své spoluhráče, nic zásadního se však nestalo a bude se opět vhazovat na středovém kruhu.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:05.
V kanadském Edmontonu je za námi úvodních dvacet minut, po kterých je rozhodně domácí celek spokojen. Ten totiž svého soupeře jednoznačně přehrál, nastolil vysoké tempo a už v šesté minutě vedl díky slepeným trefám o dvě branky. Nejprve to byl zásah Leona Draisaitla z levého kruhu v polovině šesté minuty. Na něj navázal jenom o 17 sekund později premiérovou trefou v letošní NHL Caleb Jones. Blues se nezmohli prakticky na nic, sice zlepšili svůj pohyb a hru, k extra velké šanci či gólu to však nevedlo a stav po 20 minutách je tak 2:0.

Střely na branku: 13 – 3
20:00'
19:17'
Tohle bylo zdánlivě nevinné nahození, které klidně mohlo skončit gólem! Ethan Bear od modré poslal vzduchem puk na branku, nějakým způsobem ale letěl okolo Allena, až se zastavil na levé tyči!
18:48'
Jeden z Bluesmanů si nyní může pořádně oddechnout. Poslal totiž puk na tribunu, ale velmi zkušený čárový rozhodčí Greg Devorski signalizuje, že to bylo s tečí mantinelu.
18:25'
Kailer Yamamoto dostával šikovnou nahrávku do předbrankového prostoru, kde se uvolnil, ale na dlouhou hůl již nedokázal usměrnit puk nad beton ležícího Allena.
18:03'
Alex Chiasson správný moment na přihrávku Haasovi v rychlém protiútoku prováhal, částečně vlivem špatného zpracování puku v první fázi. Chiasson pak proto už jenom nahazoval na branku, Allen přerušuje.
17:19'
Zack Kassian nedosáhl na přihrávku od McDavida na pravém kruhu, stále ale domácí kombinovali dlouho v pásmu, až se Kassian dostal k další střele, tentokrát z osy kluziště, tvrdou bombu ale nasměroval jenom doprostřed branky.
16:57'
Ofsajd Blues zastavuje potenciální akci a vykazuje hru zase zpět do středního pásma.
16:38'
Puk vylétl ze středního pásma přímo mezi lid na tribunách, za bod vhazování čároví ustanovili středový kruh.
16:22'
Caleb Jones nahodil od modré na branku St. Louis, Jake Allen pevně drží puk v lapačce a nehodlá jej rozehrávat.
15:44'
Alex Chiasson po přihrávce od Haase střílel z těžké pozice od mantinelu, jeho prakticky nereálný pokus byl ihned zastaven obráncem Blues, který otáčí hru.
14:50'
Blues se přecijen po úvodních minutách dostali do tempa a vytváří si před brankou Oilers zajímavé akce, které však nevedou k přímému ohrožení doposud čistého konta Edmontonu.
13:45'
Na druhé straně měl šanci na snížení Alex Pietrangelo, který dostal přihrávku krosem na levý kruh a střílel příklepem na delší tyč, Mikko Koskinen ale předvedl pohotovou stopku lapačkou, čímž přerušuje hru a zahajuje další komerční přestávku.
13:21'
Velkou šanci měl nyní Matt Benning, který forčekoval v útočném pásmu, získal puk a střelou z levého kruhu orazítkoval vzdálenější štangli hostující branky! Rozhodčí si ale všimnul, že Alex Chiasson posunul branku a ani rychlý pokus o skrytý návrat do výchozí pozice Chiassonovi nevyšel.
12:43'
Spíše takové nahození od mantinelu sbírá do lapačky Allen a nechtěl rozehrát, raději přerušil a bude se vhazovat před jeho brankovištěm.
12:38'
Leon Draisaitl se s McDavidem dostal do situace 2 na 1. McDavid z levého kruhu křížem nahrával na rozjetého Draisaitla, který pálil okamžitě z první, Allen ale kotouč drží ve výstroji a přerušuje hru! Následuje krátký powerbreak.
11:55'
Už si Connor McDavid najížděl za obranu na potenciální kolmici, ale v poslední chvíli přihrávku zastavil duchapřítomný Jacob de La Rose, který se s kanadskou superhvězdou vracel.
11:08'
Robert Thomas vystřelil z velkého nápřahu z hranice kruhů jenom pár sekund před koncem přesilové hry, ale opět mimo. Nurse se tak již vrací do hry s vědomím, že jeho vyloučení nepřineslo gól ani na jedné straně.
10:12'
Výborně řešené postupné přečíslení 3 na 2 ze strany hostí a na levém kruhu zbyl sám Justin Faulk, který z jízdy střílel, ale nezamířil přesně, trefil jenom zadní plexisklo.
09:55'
Alex Pietrangelo neudržel kotouč na modré čáře, proto je pískán ofsajd a přerušení hry.
09:22'
Edmonton bude čelit čtvrté nejlepší přesilovce v soutěži. Bluesmani totiž využijí průměrně každou čtvrtou početní výhodu!
09:11'
Darnell Nurse (EDM) se stává prvním vyloučeným v zápase. Přitiskl za jízdy na mantinel Parayka a nechtěl jej pustit zpátky, proto dvě minuty za držení.
08:27'
Justin Faulk střílel po přihrávce od Perrona, jeho střela ale byla zastavena hradbou těl před brankou. Okamžitě se tedy šlo do protiútoku, pokus od Nurseho ale chytá Allen.
08:06'
Leon Draisaitl využil zpětné střely z mezikruží a snažil se najít vypadlý puk z Allena, hostující gólman ale další radost domácím nezpůsobil a přerušuje hru s plným vědomím toho, kde hrací předmět je.
07:35'
Po komerční přestávce se rozehrává další část třetiny, ve které mají Oilers zatím jednoznačně navrch. Blues se těžce dostávají do hry, tentokrát se ubránili elitnímu útoku, neboť střela McDavida z mezikruží byla sražena do ochranné sítě.
05:48'
O 17 sekund později je to už o branky dvě a Blues dostávají krutou sprchu hned na úvodu! Po vyhraném buly v pásmu se puk dostal až na modrou čáru, kde kombinovala dvojka Benning – CALEB JONES. Právě druhý jmenovaný se rozhodl střílet a střela zpočátku nevypadala, že by se stala gólovou, jenže clonící Kailer Yamamoto zřejmě Allena rozhodil natolik a kotouč gólmanovi propadl mezi betony až do branky – 2:0! Asistence: Matt Benning.
05:31'
Z druhé střely na branku se ujímají domácí brzkého vedení! Hosté hráli s kotoučem až moc vysoko a zapomněli na zadní vrátka. Ryan Nugent-Hopkins vybojoval v neutrální zóně puk a posunul jej na levé křídlo pro LEONA DRAISAITLA. Elitní snajpr a hvězda týmu se dostal až na vrcholek levého kruhu a prostřelil Allena přes teploměr – 1:0! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
04:21'
Darnell Nurse zpoza branky zkusil překvapit Allena a z otočky chtěl umístit puk přesně za tyčku, Allen tam ale měl svoje betony a zamezil tomu, aby se domácí z první větší akce radovali.
03:28'
Adam Larsson udržel ještě kotouč před modrou čárou, ale nahrál ho jenom na Parayka, který se s pukem dostal až za branku Oilers. Byl na to však sám, proto byl opět zbaven puku.
02:19'
Patrick Russell zavřel mantinel vyhození Blues, ale pozdě, kotouč měl ve své moci již Sammy Blais, který rozjel první ťukes v útočném pásmu. Střelu Faulka Koskinen vyrazil jenom před sebe a nebezpečně se k dorážce dostávat právě Blais, avšak napálil kotouč jenom do gólmana.
01:27'
Ethan Bear přehrál na Nugenta-Hopkinse, který ale již chtěl zřejmě střídat. Proto se puk jenom posunul do středního pásma a bylo vyřešeno, momentálně tak mají Bluesmani puk.
00:49'
Zachary Sanford vybojoval puk a podél mantinelu se protlačil skoro až do útočného pásma Oilers. Zde ale neměl síly a podporu, proto jenom snadno nahodil a odjel na střídačku.
00:10'
Utkání začalo vyhraným buly St. Louis, které se ale dostalo pod zámek elitní formace Edmontonu a už se brání prvním kombinacím.

-15:00'
Krásné sobotní brzké ráno přeji všem, kteří se stihli vrátit z pátečních tahů, aby mohli sledovat utkání mezi Edmontonem a St. Louis! Do začátku zápasu zbývá necelá čtvrthodinka a nejvýraznější změnou na straně domácích Oilers je bezpochyby ztráta Jamese Neala, který nenastoupil ani na led při rozbruslení a dnes tak není k dispozici. Zda se ho trenéři rozhodli šetřit na zítřejší třaskavý souboj s Calgary, toť otázka. St. Louis nic nového v sestavě nemá, snad jen, že po jednom zápase se mezi tři tyče vrací Jake Allen. Příjemnou zábavu!
-20:00'

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Bear, Nurse, A. Larsson (A), Klefbom, Benning, Jones – J. Archibald (A), Kassian, McDavid (C) – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins – P. Russell, Sheahan, Khaira – Gagner, Haas, Chiasson.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Pietrangelo (C), Faulk, Parayko, Bouwmeester, Gunnarsson, Dunn – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Kyrou, B. Schenn (A), Schwartz – Bozak, Thomas, Steen (A) – Blais, Barbašev, J. de La Rose.

Rozhodčí: Lee (CAN), Pochmara (USA) – Devorski, Gawryletz (oba CAN).
Vzájemné zápasy z letošní sezóny

St. Louis Blues – Edmonton Oilers 2:1
Edmonton Oilers – St. Louis Blues 2:5
St. Louis Blues

Obhájcům trofeje se zatím v letošní sezóně na výbornou. Za 51 zápasů získali 70 bodů s bilancí 31 výher, 12 porážek a 8 výher v nastavení. V celé lize to pak znamená 3. místo, stejně bodů jako druhý Boston. V Západní konferenci to je první místo, stejně jako v Centrální divizi.

V přesilovkách jsou Bluesmani nadprůměrní. S využitím 25,2% jim patří 4. příčka. V ubráněných oslabeních jsou průměrní s úspěšností 80,5% jsou 16. Blues letos vstřelili 163 gólů, což je desátý nejvyšší počet. Obdrželi jich 138, tedy sedmý nejmenší počet.

Nejproduktivnějším hráčem St. Louis je David Perron. V kanadském bodování mu patří 17. pozice s 52 body (22+30). I mezi střelci mu patří stejná pozice. Nejlépe přihrávajícím hráčem pak je Ryan O´Reilly, který připravil pro své spoluhráče 35 branek. A je v této statistice 14.

Mezi třemi tyčemi v St. Louis je Jordana Binnington a Jake Allen. Allen má úspěšnost 92,6% a patří mu deváté místo v celé NHL. Binnington pak 91,1% a je třicátý. Pátý pak je Allen v průměru inkasovaných branek – 2,21. Druhý brankář je 23. s průměrem 2,62.

Posledních pět zápasů

Calgary Flames – St. Louis Blues 4:5sn.
Vancouver Canucks – St. Louis Blues 3:1
Colorado Avalanche – St. Louis Blues 5:3
St. Louis Blues – Philadephia Flyers 3:4pr.
St. Louis Blues – Anaheim Ducks 4:1

Československá stopa v týmu

Nikdo
Edmonton Oilers

Edmonton má v letošní sezóně odehraných zatím 50 zápasů, ve kterých získal 58 bodů za bilanci 26 výher, 18 porážek a 6 proher v nastavení. V celé lize mu patří 16. příčka. V rámci Západní konference je tým na 6. místě a v pacifické divizi na místě třetím. Tým tak drží příčku pro play off, ačkoliv týmy Arizony a Vegas, které drží divoké karty, mají stejně, respektive o bod méně.

Olejáři se můžou pyšnit nejlepší přesilovkou z celé soutěže s využitím 29,6%. U oslabení taky patří k lepší třetině soutěže. Ubránili 82,3% přesilovek soupeře a to je řadí na osmou příčku. Vstřelili 156 gólů, což je dělené 16. místo. Inskasovali jich 155 a to je také průměr ligy, tedy místo 15.

Edmonton se ale může těšit hned několika personami ve svém kádru. V čele kanadského bodování jsou hned dva hráči týmu s počtem 77 bodů. Connor McDavid má za 50 zápasů vstřelených 27 gólů a k tomu 50 asistencí. Naprosto stejně je na tom jeho parťák z lajny Leon Draisaitl. V pořadí střelců jsou dva výše jmenovaní na dělené šesté pozici. Mezi nahrávači jsou na první příčce. Jiný útočník, James Neal zase vstřelil 12 přesilovkových gólů a je tak v této statistice druhý. McDavid a Draisaitl dali 10 branek a dělí se o čtvrté místo.

V brance nastupují Mike Smith a Mikko Koskinen. Prvně jmenovaný má úspěšnost 90,1% a v této statistice mu patří 53. místo. Koskinen má 91% a tedy 34. místo. Průměr inkasovaných branek je u Koskinena 2,9 a 39. místo. Smith pak 2,96 a 42. příčka.

Edmonton Oilers – Calgary Flames 3:4sn.
Edmonton Oilers – Arizona Coyotes 7:3
Edmonton Oilers – Nashville Predators 4:2
Calgary Flames – Edmonton Oilers 4:3
Montreal Canadiens – Edmonton Oilers 2:4

Tomáš Jurčo – 12.z. – 0+2 – 2b.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.