NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Vancouver - 1. prosince 2019   04:00

Edmonton
Edmonton
14:14' McDavid (Bear, Gagner) • 25:05' Kassian (McDavid)
2:5
(1:2, 1:2, 0:1)
Vancouver
Vancouver
03:31' Graovac  (Pearson, Gaudette) • 13:32' Pearson  (J. T. Miller) • 33:47' Pearson  (Horvat, Q. Hughes) • 38:04' Eriksson  (Horvat, Pearson) • 41:21' Leivo  (Horvat, Virtanen)

3. Connor McDavid (EDM) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 29-38; Zablokované střely: 9-16; Vhazování: 53%-47%; Hity: 25-15; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.
Vancouver Canucks sice na ledě Edmontonu ztratil dvoubrankové vedení, kolaps z Pittsburghu se ovšem neopakoval a Canucks zakončili sérii šesti venkovních zápasů vítězstvím nad Oilers. Obrovský podíl na výhře Vancouveru má Tanner Pearson, který vstřelil dva góly a zaznamenal dvě asistence. Konečný výsledek střetnutí. Edmonton Oilers 2 Vancouver Canucks 5.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:59'
Oilers vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování a Jacob Markström kotouč snadno podržel v náručí.
58:04'
A ještě jedno zakázané uvolnění, tentokrát ovšem v podání domácích hokejistů Edmontonu Oilers.
57:26'
Canucks se nepodařilo rozehrát a puk podél trestných lavic zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
56:52'
J.T. Miller zakončil rychlý protiútok Vancouveru a jeho střela z levého křídla byla přizvednuta do ochranné sítě. Následuje poslední dnešní komerční přestávka.
56:15'
Kris Russell na pravém křídle vystřelil od hrazení a Jacob Markström zřejmě zasáhl svým pravým betonem.
54:48'
Leon Draisaitl si najel na puk a z pravého kruhu ho nahazoval bekhendem před bránu, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel a střela Edmontonu nepřišla.
53:42'
Connor McDavid si sjel z pravého křídla rychle před bránu a pokusil se skórovat podruhé v zápase, Jacob Markström ho ovšem vychytal!
52:48'
Kris Russell mohl vystřelit na vrcholu levého kruhu, jenže ztratil kontrolu nad pukem a do zakončení se nedostal. Následné nahození žádnou šanci nepřineslo.
52:01'
Jacob Markström zmrazil tečovanou střelu Oilers pod lapačkou a následuje krátká komerční přestávka.
51:00'
A zpět na opačnou stranu, kde od modré čáry pálili Oilers, Jacob Markström ale dokázal sevřít betony.
50:22'
Tyler Myers vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho ostrá střela minula vzdálenější levý horní roh brány.
50:04'
Adam Larsson vypálil v pravém kruhu pro vhazování a Jacob Markström dobře zasáhl svou vyrážečkou.
49:13'
Ethan Bear je zpět na ledové ploše a hokejisté Vancouveru se během přesilové hry nedostali ke střele, která by zaměstnala brankáře Mikea Smitha.
48:29'
Bo Horvat vypálil na vrcholu levého kruhu a mířil ke vzdálenější pravé tyči, jeho rána ale byla zablokována.
48:06'
Vancouver má k dispozici třetí přesilovou hru a z úvodních dvou dokázal využít pouze první. Co teď?
47:13'
Ethan Bear vyhodil puk přes ochranné sklo bez teče a Vancouver si zahraje přesilovku. Reklamní přestávka.
46:27'
Tanner Pearson mohl zkompletovat hattrick, Mike Smith ale jeho střelu z mezikruží vyrazil hrudí.
45:09'
Leon Draisaitl mířil z pravého kruhu k přední tyči, Jacob Markström ale kotouč vytáhl za svou bránu.
43:30'
Vyloučený Adam Gaudette je zpět na ledové ploše a hokejisté Vancouveru hrají opět v plném počtu.
42:16'
Connor McDavid vypálil na vrcholu levého kruhu a Jacob Markström dokázal puk na přední tyči vyrazit.
41:30'
Adam Gaudette dostal dvě minuty za podrážení a Edmonton může odpovědět během přesilové hry.
41:21'
Vancouver právě vstřelil branku!
JOSH LEIVO rychle objel bránu Edmontonu a u levé tyče puk z otočky zasunul do sítě! Canucks vedou 5:2. Asistence: Bo Horvat a Jake Virtanen.
40:57'
Leon Draisaitl zakončoval v blízkosti pravé tyče v tísni a jeho bekhendový pokus byl přizvednut nad bránu.
40:01'
Connor McDavid dnes vstřelil gól a na jeden přihrál, Edmonton ovšem prohrává o dvě branky.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-30; Zablokované střely: 4-11; Vhazování: 56%-44%; Hity: 20-12; Přesilové hry: 0/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 6:02.
Zach Kassian po přestávce vyrovnal a Oilers byli na koni, jenže nevyužili slibnou šanci a na opačné straně udeřil Tanner Pearson, když svým druhým gólem v zápase vrátil Vancouveru ztracené vedení, které ještě pojistil svou první brankou v sezóně Loui Eriksson. Po druhé části. Edmonton Oilers 2 Vancouver Canucks 4.
40:00'
39:39'
Oilers na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a střela od hrazení skončila v lapačce Jacoba Markströma.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:04'
Kotouč se po ose Tanner Pearson a Bo Horvat dostal z pravého křídla na vzdálenější levou tyč, kde se poté z blízkosti prosadil LOUI ERIKSSON a vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL! Je to 2:4. Asistence: Bo Horvat a Tanner Pearson.
37:45'
Darnell Nurse zkusil na levém křídle vystřelit od modré čáry, jeho pokus byl ale Canucks zablokován.
37:01'
Oscar Klefbom na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a brankář Jacob Markström zmrazil puk pod lapačkou.
36:09'
Adam Larsson vypálil od střídaček a Jacob Markström po zastavení jeho prudké rány rychle rozehrál.
35:17'
Edmonton vystřelil v pravém kruhu a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.
34:04'
Brock Boeser vypálil na bodu pravého kruhu pro buly a Mike Smith jeho pokus dokázal hrudí vyrazit mimo.
33:47'
TANNER PEARSON šel hodně důrazně do brány a vyplatilo se, protože u pravé tyče dokázal puk procedit do sítě! Jeho druhý gól v dnešním zápase. Asistence: Bo Horvat a Quinn Hughes.
33:01'
Sam Gagner mohl z levého kruhu skórovat do prázdné brány, Jacob Markström ale rychle vyjel z brány a tygřím skokem jeho bekhendový pokus zastavil! To byla obrovská šance Oilers.
32:30'
Edmonton na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho, jenže přihrávka přes osu byla zablokována.
32:14'
Darnell Nurse střelou z levého kruhu těsně minul vzdálenější pravý horní roh brány a následné nahození Vancouveru opustilo kluziště. Komerční přestávka.
31:40'
Vyloučený Tyler Graovac se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Vancouver hraje v plném počtu.
31:02'
Před bránou Vancouveru vznikla hodně nepřehledná situace a Jacob Markström dokázal kotouč zalehnout.
30:30'
Prudká střela Edmontonu z pravého kruhu pro vhazování byla zablokována a Canucks vyhodili puk.
29:40'
Tyler Graovac zbytečně fauloval za bránou Edmontonu a usedl na trestnou lavici za vysokou hůl. Přesilová hra.
28:31'
Zack MacEwen nádherně přihrál zpoza brány do mezikruží, Tim Schaller ale kotouč těsně promáchl.
27:36'
Jake Virtanen vystřelil na vrcholu pravého kruhu a jeho pokus zápěstím našel lapačku brankáře Mikea Smitha.
26:31'
Tyler Myers před bránou tečoval nahození z levého kruhu pro vhazování, Mike Smith se ale mezi betony překonat nenechal a zmrazil kotouč pod lapačkou.
26:21'
Mike Smith dokázal zastavit střelu Troye Stechera z pravého kruhu a prostor dostává komerční přestávka.
25:27'
Oilers se pokusili prosadit po rychlém objetí brány, Jacob Markström ale dokázal kotouč vleže zastavit.
25:05'
Edmonton právě vstřelil branku!
Oilers vyrazili do přečíslení tři na dva a ZACK KASSIAN napřáhl na vrcholu pravého kruhu k nádherné střele zápěstím, kterou poté vymetl vzdálenější levý horní roh brány Vancouveru! Je vyrovnáno na 2:2! Asistence: Connor McDavid.
24:18'
Vancouver mohl skórovat po střele z pravého kruhu, pokus hostujícího týmu byl ovšem zablokován.
24:00'
Darnell Nurse na levém křídle vystřelil od hrazení a Jacob Markström kotouč bez potíží zachytil.
23:39'
Loui Eriksson si najel před bránu na nahození z pravého křídla, v nepřehledné situaci ale nezakončil.
22:28'
Čároví rozhodčí řval, že se zakázané uvolnění pískat nebude, a Jacob Markström se vydal rychle za bránu.
21:54'
Leon Draisaitl nedokázal tečovat puk a rozehrávka Oilers podél střídaček znamenala zakázané uvolnění.
21:22'
Canucks se pokusili skórovat na pravém křídle a střela z ostrého úhlu skončila na boční síti domácí brány.
20:01'
Edmonton vstupuje do druhé třetiny s mankem a musí přidat, protože v první třetině byl horším týmem.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-16; Zablokované střely: 3-5; Vhazování: 57%-43%; Hity: 11-8; Přesilové hry: 0/1-1/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 5:07.
Tanner Pearson navázal na úvodní branku v podání Tylera Graovaca a během oslabení poslal Vancouver do dvoubrankového vedení, Edmonton se ale bleskově vrátil zpět do zápasu zásluhou Connora McDavida. Skóre po hodně divoké úvodní třetině kanadského souboje. Edmonton Oilers 1 Vancouver Canucks 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:36'
Tanner Pearson na levém křídle nabral obrovskou rychlost a jeho pokus skončil v náručí brankáře Mikea Smitha, který úspěšně zakročil a přerušil hru.
17:01'
Vyloučený Markus Granlund se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Oilers hrají v plném počtu.
16:30'
Vancouver spěchal do útočného pásma na levém křídle, jeho akci ovšem zastavilo postavení mimo hru.
16:05'
Edmontonu byla odpískána hra vysokou holí a domácím fanouškům se to hodně nelíbilo, protože domácí hokejisté nyní mohli během oslabení vyhodit puk.
15:35'
Brock Boeser na levém křídle vypálil od hrazení a puk skončil v lapačce připraveného brankáře Edmontonu.
15:01'
Markus Granlund dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři a Vancouver si zahraje po krátké reklamní přestávce druhou přesilovku. První využil.
14:14'
CONNOR MCDAVID využil rozhozené defenzivy Vancouveru, když rychlou střelou zápěstím z pravého kruhu zamířil ke vzdálenější levé tyči brány! Asistence: Ethan Bear a Sam Gagner.
13:32'
Vancouver vyrazil během oslabení do přečíslení 2 na 1 a po fantastické bekhendové přihrávce J.T. Millera skóroval z blízkosti do prázdné domácí brány TANNER PEARSON! Asistence: J. T. Miller.
13:12'
Jacob Markström byl na zemi a Edmonton mohl z pravého kruhu skórovat do prázdné brány, jenže se mu to nepodařilo! To byla vyložená šance.
12:55'
Útočník Edmontonu tentokrát vypálil na bodu pravého kruhu bez přípravy a jeho bomba se odrazila od horní tyče brány do ochranné sítě!
12:22'
Leon Draisaitl vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Jacob Markström kotouč zachytil v náručí.
12:03'
Loui Eriksson byl vykázán na trestnou lavici za hákování a Oilers mohou vyrovnat během první přesilové hry.
11:41'
Puk byl ve středním pásmu sražen mimo ledovou plochu a prostor dostává krátká komerční přestávka.
09:43'
Mike Smith vyrazil střelu Quinna Hughese od modré čáry a Canucks se dostali v blízkosti levé tyče k dorážce, se kterou si brankář Oilers vleže poradil, a kotouč vyrazil mimo prostor tří tyčí!
09:25'
Útočník Vancouveru vzápětí vypálil na vrcholu levého kruhu a Mike Smith kotouč vyrazil pravým betonem.
08:59'
J.T. Miller se ocitl před bránou ve velké šanci, jenže Mikea Smitha mezi betony nepřekonal! Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
07:50'
Oscar Klefbom dvakrát vypálil v rychlém sledu od modré čáry, oba jeho pokusy ale minuly hostující bránu.
06:44'
Kris Russell nyní nepřesně rozehrál a proti domácím hokejistům Edmontonu se pískalo zakázané uvolnění.
04:55'
Leon Draisaitl napřáhl na vrcholu mezikruží k nádherné střele zápěstím, která nad vyrážečkou Jacoba Markströma orazítkovala vzdálenější levou tyč! Tentokrát se nic zkoumat nemusí.
04:32'
Tyler Myers vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána skončila v náručí Mikea Smitha.
03:31'
TYLER GRAOVAC vystřelil na bodu levého kruhu pro buly a nádhernou střelou o horní tyč poslal Vancouver do vedení! Puk se odrazil od střední tyče zpět do hry, rozhodčí ale poté zkontrolovali video, které prokázalo, že to byl gól. Je to 0:1. Asistence: Tanner Pearson a Adam Gaudette.
03:31'
Vancouver mohl vést 1:0, jenže jeho střela z blízkosti skončila na levé tyče domácí brány!
02:39'
Elias Pettersson mířil střelou z pravého kruhu do bližšího horního rohu brány, Mike Smith ale s touto variantou počítal a předvedl nádherný semafor.
02:04'
Zack Kassian dostal dvě minuty za vrážení na hrazení a Vancouver si zahraje v úvodu zápasu přesilovou hru.
02:04'
Za bránou Jacoba Markströma došlo k ostrému hitu a na ledové ploše se okamžitě strhla menší potyčka.
01:22'
Alex Chiasson se snažil ve středovém kruhu zpracovat vysoký kotouč a byla mu odpískána hra vysokou holí.
01:04'
Darnell Nurse vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus skončil v náručí Jacoba Markströma.
00:08'
Puk dopadl na ledovou plochu a Oilers ho po pouhých osmi sekundách utkání poslali na zakázané uvolnění.
00:01'

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Bear, Klefbom, Jones, K. Russell, A. Larsson – Draisaitl (A), McDavid (C), Kassian – Neal, Gagner, Chiasson – Khaira, Sheahan, J. Archibald – M. Granlund, Haas, P. Russell. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Ch. Tanev (A), Q. Hughes, T. Myers, Jo. Benn, Stecher – J. T. Miller, Horvat (C), Eriksson – Virtanen, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Gaudette, Leivo – Schaller, Graovac, MacEwen. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Chris Schlenker. Čároví: Tony Sericolo, Kyle Flemington.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střely v letošní sezóně NHL třikrát, když obě přípravná utkání vyhrál Vancouver, úvodní měření sil v rámci základní části NHL ale zvládl lépe Edmonton.
Vancouver Canucks

Vancouver čeká šesté venkovní střetnutí v řadě a na poslední nevzpomíná vůbec rád. Canucks vedli na ledě Pittsburghu už 6:3, jenže poté předvedli neskutečný kolaps a Penguins nakonec zvítězili po fantastickém comebacku 8:6. Když vstřelíte šest gólů venku, tak věříte, že utkání vyhrajete, stejně to ale bylo málo.
Edmonton Oilers

Connor McDavid je považován za nejlepšího hráče NHL a svou pověst se pokusí potvrdit v neděli ráno proti Vancouveru. Edmonton se vrací domů po sérii pěti venkovních střetnutí, během kterých třikrát zvítězil, naposledy ale nestačil na Colorado, kterému v Pepsi Center podlehl 4:1, přestože vstřelil úvodní gól zápasu.
Vancouver se v neděli ráno představí pošesté v řadě venku a v kanadském souboji vyzve Edmonton, proti kterému se pokusí ukončit sérii dvou porážek. Oilers se vrací domů po sérii pěti venkovních zápasů a pokusí se odčinit porážku z Colorada, kde prohrálo hladce 4:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.