NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Carolina - 7. března 2020   19:00

Islanders
Islanders
25:15' Pulock (Lee) • 55:02' Jo. Bailey (Dobson, A. Greene)
2:3
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Carolina
Carolina
13:22' Williams  (H. Fleury) • 46:16' Edmundson  (T. Teräväinen, Svečnikov) • 61:36' Trocheck  (Svečnikov, Aho)

3. Ryan Pulock (NYI) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 26-28; Zablokované střely: 13-17; Vhazování: 47%-53%; Hity: 34-33; Přesilové hry: 0/3-1/5; Trestné minuty: 20-16.
Hokejisté Caroliny rozhodli prodloužení kontroverzním způsobem, protože gólu Vincenta Trochecka zřejmě předcházela vysoká hůl v podání Andreje Svečnikova, možná k ní ovšem vůbec nedošlo, jinak by rozhodčí gól odvolali. Rozdíl mezi oběma týmy se snížil na dva body. Výsledek. New York Islanders 2 Carolina Hurricanes 3.
61:36'
Carolina právě vstřelila branku!
VINCENT TROCHECK se sice prosadil v blízkosti levé tyče z ostrého úhlu z dorážky poté, co Andrej Svečnikov sklepl puk ze vzduchu nad úrovní horní tyče do břevna, rozhodčí ale ještě zkoumají video! Gól skutečně platí a je konec! Asistence: Andrej Svečnikov a Sebastian Aho.
60:19'
Nick Leddy nyní objel bránu Caroliny a po nádherném uvolnění na pravém křídle se snažil natlačit na přední tyč, Anton Forsberg mu ale dokázal puk holí vypíchnout.
60:01'
Začalo prodloužení.
Carolina na ledě Nassau Coliseum dvakrát vedla, jenže ani jednou svůj náskok neudržela a o osudu dnešního utkání bude muset rozhodnout prodloužení. Skóre po třetí části. New York Islanders 2 Carolina Hurricanes 2.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:36'
Mathew Barzal teď fauloval na pravé straně obranného pásma a dostal 2+2 minuty za vysokou hůl. Karta se obrací! Přes minutu a půl se bude hrát ve hře 4 na 4.
59:08'
Brady Skjei zbytečně fauloval v blízkosti své brány a rozhodčí ho v závěru zápasu vyloučili za podrážení.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:43'
Ryan Pulock nyní předvedl parádní průnik do pásma a Anthony Beauvillier vystřelil na vrcholu pravého kruhu, jeho následný pokus ale minul přední tyč brány hostí.
57:11'
Dnešní utkání sleduje 13917 diváků.
56:40'
Islanders nyní touží po obratu ve skóre, jenže jejich poslední střelu zastavil Anton Forsberg a následuje komerční přestávka. Skóre utkání je v závěru 2:2.
55:02'
Islanders právě vstřelili branku!
Noah Dobson teď sice po objetí brány v blízkosti pravé tyče neskóroval, z dorážky a blízkosti se ale vzápětí prosadil JOSH BAILEY, který vyrovnal na 2:2! Asistence: Noah Dobson a Andy Greene.
53:07'
Ryan Dzingel se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a po přerušení následuje komerční přestávka. Hráči Caroliny vedou v závěru dnešního střetnutí stále 2:1.
51:04'
Josh Bailey se ocitl před bránou ve velké šanci, jenže Anton Forsberg ho teď dokázal vychytat!
50:13'
Devon Toews vypálil na vrcholu mezikruží a vzápětí na bodu pravého kruhu pro vhazování, obě jeho střely s příklepem ale skončily na vyrážečce Antona Forsberga.
49:34'
Scott Mayfield na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk nad ledem mířil k přední tyči brány, Anton Forsberg byl ale opět připraven a ukryl ho v lapačce.
48:18'
Islanders se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a prostor dostává krátká komerční přestávka.
46:57'
Hurricanes mohli rychle navýšit své vedení, když v rychlém sledu dvakrát vypálili z levého kruhu pro vhazování, Thomas Greiss první střelu vyrazil, zatímco druhá pak skončila na přední tyči brány!
46:16'
Thomas Greiss sice výborně zasáhl proti střele z pravého kruhu pro vhazování pravým betonem, jenže vzápětí skóroval z dorážky do prázdné sítě obránce JOEL EDMUNDSON! Carolina znovu vede. Asistence: Teuvo Teräväinen a Andrej Svečnikov.
45:55'
Jordan Eberle předvedl na pravé straně útočného pásma nádherný slalom, jenže na vzdálenější levé tyči mu puk sjel z čepele hole a do zakončení se nedostal.
45:37'
Hosté se vrhli do útočného pásma podél trestných lavic a puk byl zmrazen mezi hráči v levém rohu ledové plochy, rozhodčí už nečekali a hru přerušili.
44:44'
Hurricanes si vytvořili tlak a zpoza brány New Yorku Islanders nebezpečně přihrávali do mezikruží, domácí hokejisté ale dokázali nebezpečí zažehnat.
43:14'
Anders Lee na přední tyči clonil zády k bráně a nahození z vrcholu levého kruhu pro vhazování skvěle tečoval holí mezi nohama, puk se ale skončil v ochranné síti.
42:54'
Ryan Pulock vystřelil před vrcholem pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela zápěstím ale trefila jeho spoluhráče a puk minul přední pravou tyč brány.
41:29'
Hurricanes odpověděli střelou z levého křídla, se kterou Thomas Greiss neměl žádný problém, a na přední tyči puk zmrazil pod lapačkou. Další přerušení hry.
41:10'
Jean-Gabriel Pageau vzápětí vystřelil na ose útočného pásma téměř od modré čáry a jeho táhlý pokus skončil v lapačce Antona Forsberga, který tentokrát hru přerušil.
40:48'
Andrew Ladd se dostal k nahození na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Anton Forsberg na přední tyči ukryl puk v lapačce, aby vzápětí rychle rozehrál.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-20; Zablokované střely: 12-12; Vhazování: 52%-48%; Hity: 28-20; Přesilové hry: 0/2-0/3; Tr. minuty: 16-14.
Třetí třetina začne přibližně v 21:00.
Warren Foegele krátce po přestávce orazítkoval tyč a mohl poslat Carolinu do dvoubrankového vedení, jenže se tak nestalo a na opačné straně ledové plochy poté vyrovnal Ryan Pulock. Skóre po druhé třetině duelu tedy zní. New York Islanders 1 Carolina Hurricanes 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:18'
Devon Toews vypálil na ose útočného pásma a jeho ránu od modré čáry v mezikruží zablokoval Brock McGinn. Obětavý zákrok, po kterém Anton Forsberg nezasahoval.
37:54'
Andrej Svečnikov vyhodil puk zpoza vlastní brány přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.
36:26'
Ryan Pulock na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk mířil ke vzdálenější levé tyči brány, Anton Forsberg ale agresivně zasáhl pravým betonem a vyrazil ho.
35:09'
Mathew Barzal nyní na levém křídle nabral rychlost a na přední tyči se dostal k bekhendové střele, která poté skončila pod lapačkou brankáře. Komerční přestávka.
33:42'
Hokejisté Caroliny hrají v plném počtu a Islanders nyní nepřesně rozehráli podél střídaček. Proti domácím se tedy pískalo zakázané uvolnění. Skóre zápasu je 1:1.
32:57'
Ryan Pulock vypálil na pravém křídle a jeho rána od modré čáry vypadala hodně nebezpečně, nakonec ale bránu Caroliny minula a Anton Forsberg nezasahoval.
31:09'
Anthony Beauvillier skončil na lopatkách po bitce s Ryanem Dzingelem a oba borci dostali 5+5 minut za bitku. Ryan Dzingel ale ještě dvě minuty za hrubost. Trest odpyká Martin Nečas. Přesilovka pro domácí.
31:02'
Kotouč opustil ledovou plochu a v Nassau Coliseum trvá vyrovnaný stav. Následuje komerční přestávka.
30:05'
Thomas Greiss se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Hurricanes od trestných lavic a jeho spoluhráči vzápětí mohli rozehrát, což se jim úplně nepodařilo.
29:22'
Anders Lee se dostal ke střele na bodu levého kruhu pro buly a po rychlém protiútoku mířil do bližšího horního rohu brány, kam Anton Forsberg vytáhl vyrážečku.
28:20'
Islanders poměrně dlouho operovali s pukem v útočném pásmu, jenže se na pravém a vzápětí ani levém křídle do zakončení nedostali a hosté se ubránili.
26:56'
Hra byla přerušena a za nerozhodného stavu 1:1 dostává v Nassau Coliseum prostor reklamní přestávka.
26:17'
Hurricanes vyrazili do přečíslení dva na jednoho a na levém křídle přišla prudká střela z kruhu pro vhazování, Thomas Greiss byl ale připraven a hrudí puk vyrazil.
25:15'
RYAN PULOCK si najel na bodu pravého kruhu pro vhazování na nádhernou zpětnou přihrávku Anderse Leeho z levého rohu útočného pásma a střelou bez přípravy zamířil ke vzdálenější levé tyči! Je vyrovnáno 1:1. Asistence: Anders Lee.
24:41'
Justin Williams se ocitl před bránou po nádherné přihrávce z levého rohu útočného pásma hostů v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát Thomase Greisse nepřekonal! První pokus skončil na jeho betonech, zatímco druhý vzápětí v jeho náručí.
23:39'
Jaccob Slavin na pravém křídle vypálil od modré čáry a už to vypadalo, že Thomas Greiss bude muset zasahovat, nakonec ale byla jeho rána zablokována.
22:57'
Islanders špatně střídali a dostali týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jordan Eberle.
22:18'
Justin Williams na levém křídle vypálil od hrazení a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči brány, jenže Thomas Greiss měl čistý výhled a našel puk v lapačce.
21:58'
Devon Toews odpověděl střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Anton Forsberg byl ale na přední tyči připravený a bez problému kotouč sevřel v náručí.
21:35'
Warren Foegele fantasticky vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho parádní střela zápěstím skončila na horní tyči! Velká příležitost.
21:02'
Vyloučený Leo Komarov opustil trestnou lavici a Carolina se během dlouhé čtyřminutové přesilové hry dostala pouze k jedné střele na bránu. Hodně chabá bilance.
20:04'
V Nassau Coliseum začala prostřední část utkání a Carolina dohrává přesilovou hru poté, co Leo Komarov dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-9; Zablokované střely: 8-5; Vhazování: 52%-48%; Hity: 17-9; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 4-0.
Druhá třetina začne přibližně v 20:04.
Thomas Greiss předvedl během úvodní části střetnutí několik skvělých zákroků, stejně jako na opačné straně Anton Forsberg, na rozdíl od svého protějšku ovšem jednou inkasoval, když ho překonal táhlou střelou bez přípravy Haydn Fleury. Skóre po první třetině utkání tedy zní. New York Islanders 0 Carolina Hurricanes 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:59'
Martin Nečas vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu pro vhazování a mířil k přední tyči brány, jenže Thomas Greiss se rychle přesunul a betony puk vyrazil.
17:39'
Sebastian Aho teď vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Těžko říci, zda Thomas Greiss zasahoval.
16:58'
Leo Komarov to přehnal s padáním a za bránou hostí zbytečně zasáhl vysokou holí Bradyho Skjeie. Domácí hokejista dostal dvě plus dvě minuty. Byla tam krev.
16:31'
Hurricanes působí mnohem živějším dojmem a nyní se dostali ke střele na pravém křídle, následný pokus od modré čáry ale minul přední tyč brány Islanders.
15:36'
Trevor van Riemsdyk vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána s příklepem skončila v lapačce pozorného brankáře Thomase Greisse.
14:21'
Islanders se pokusili vyrovnat střelou od modré čáry, která přišla na ose útočného pásma a skončila v lapačce Antona Forsberga. Následuje komerční brejk.
13:22'
Haydn Fleury vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána zamířila ke vzdálenější levé tyči svatyně s přispěním clonícího JUSTINA WILLIAMSE! Rozhodčí ještě zkoumali video kvůli hře vysokou holí, jenže se o ni nejednalo a Canes rázem vedou v NY 1:0. Asistence: Haydn Fleury.
13:14'
Justin Williams na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaná střela skončila na pravém betonu Thomase Greisse, který si připsal další úspěšný zákrok.
12:44'
Sebastian Aho nyní vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela bez přípravy mířila k přední tyči, kde si s ní Thomas Greiss snadno poradil a puk vyrazil.
11:37'
Jean-Gabriel Pageau se nyní ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže Anton Forsberg včas sevřel betony a následnou dorážku z úhlu také vyrazil pravým betonem! Dva zákroky v rychlém sledu.
10:39'
Leo Komarov nyní vypálil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a Thomas Greiss puk ukryl ve své výstroji. Po zákroku brankáře Islanders následuje komerční přestávka.
09:02'
Jaccob Slavin na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho sražená střela skončila pod lapačkou Thomase Greisse, který kotouč zmrazil a raději přerušil hru.
08:39'
Brady Skjei vypálil na ose útočného pásma a jeho rána od modré čáry nebyla vůbec špatná, jenže těsně minula levou tyč brány New Yorku Islanders.
07:57'
A další zakázané uvolnění, tentokrát po nepřesné kolmé přihrávce New Yorku Islanders podél trestných lavic.
07:09'
Islanders nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostům bylo odpískáno třetí zakázané uvolnění.
06:27'
Nahození Islanders od modré čáry bylo přizvednuto do ochranné sítě a následuje krátká komerční přestávka.
06:22'
Hurricanes nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti hostům z Caroliny se pískalo zakázané uvolnění. Následovalo vhazování po pravici Antona Forsberga.
05:18'
Nino Niederreiter vystřelil na ose útočného pásma téměř od modré čáry a jeho táhlá střela zápěstím skončila v lapačce připraveného brankáře Thomase Greisse.
03:37'
Jordan Eberle se protáhl mezi dvěma protihráči do samostatného úniku a v blízkosti levé tyče se rozhodl pro zakončení bekhendem, které trefilo vyrážečku brankáře Caroliny Antona Forsberga!
02:22'
Vincent Trocheck mohl skórovat po přihrávce Martina Nečase zpoza brány, jenže jeho střela byla zablokována a Hurricanes se ocitli v postavení mimo hru.
01:49'
Vincent Trocheck se snažil prosadit na pravém křídle, jenže v akci nemohl pokračovat kvůli postavení mimo hru. Následovalo vhazování v neutrální zóně.
01:10'
Islanders nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti domácím hráčům se pískalo další zakázané uvolnění. Zatím čekáme na první šanci utkání.
00:01'

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Leddy, Mayfield, D. Toews, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson (A), Dal Colle – Jo. Bailey (A), Pageau, Beauvillier – Komarov, Ladd, M. Martin. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Carolina Hurricanes: A. Forsberg (Nedeljkovic) – Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Foegele – Williams, J. Staal (C), B. McGinn – Niederreiter, Martinook (A), Dzingel. Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

Rozhodčí: Marc Joannette, Brian Pochmara. Čároví: Ryan Galloway, Scott Cherrey.
Vzájemné zápasy

Carolina se střetla s New Yorkem Islanders v letošním ročníku NHL dvakrát a oba dva domácí zápasy dokázala vyhrát, 12. října vysoko 5:2, zatímco v lednu pak 1:0.
Carolina Hurricanes

Hokejisté Caroliny se potřetí v řadě představí na ledě soupeře a proti New Yorku Islanders se budou snažit ukončit sérii čtyř porážek. Hurricanes jsou pod tlakem, protože zezadu už se na ně tlačí Florida, jež zaostává o jediný bod. Hosté z Caroliny bohužel přišli kvůli zranění o Petra Mrázka, který v závěru soutěže hodně chybí.
New York Islanders

New York Islanders se pokusí zvýšit naděje na playoff, když v sobotu večer vyzve v Nassau Coliseum hokejisty Caroliny. Islanders prohráli pětkrát v řadě, přesto mají náskok dvou bodů před městskými rivaly z New Yorku Rangers, zatímco před dnešním soupeřem z Caroliny se nachází o body tři. Bodový rozdíl se může nyní navýšit.
Carolina se teď aktuálně nachází mimo pozice zajišťující účast v playoff, na rozdíl od svých soupeřů má ovšem ještě zápasy k dobru. Hurricanes se představí v sobotu večer na ledě New Yorku Islanders a budou se snažit ukončit sérii čtyř porážek. Rozdíl mezi týmy je 3 body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.