NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Columbus - 1. prosince 2019   01:00

Islanders
Islanders
01:18' Lee (Jo. Bailey, Barzal) • 36:01' Barzal (Pelech)
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)
Columbus
Columbus
Islanders
Greiss (15. Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy – Eberle, B. Nelson, Beauvillier – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Komarov, Koivula, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
Sutherland, Rooney – Berg, Alphonso
Barclays Center, New York
13 433 diváků
Columbus

Skončilo nám utkání mezi New Yorkem Islanders a Columbusem Blue Jackets. Utkání bylo na poměry NHL velmi rychlé a trvalo jen 2 hodiny a 10 minut. Často jsme sledovali dlouhé pasáže bez přerušení a rozhodčí za celých 60 minut vylučovali pouze jednou. Rozdílová branka padla už ve druhé minutě, kdy se trefil domácí kapitán Anders Lee. Diváci si museli počkat na další trefu až do 37. minuty. Mathew Barzal zakončil svůj samostatný únik gólově. Třetí perioda už branku nepřinesla, i přes poměrně značný nápor Columbusu. Islanders si po výhře 2:0 připisují cenné dva body do tabulky.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne!
Hvězdy zápasu:

1. Semjon Varlamov (Islanders)
30 zákroků, 0 inkasovaných branek
2. Mathew Barzal (Islanders) 1+1
3. Anders Lee (Islanders) 1+0.
Československá stopa v utkání

V utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

59:26'
Columbusu se nedaří přechod před bránu. Čas je téměř u konce a o vítězi je zřejmě rozhodnuto.
58:59'
58:55'
Kukanova dělovka sice byla přesná, ale Varlamov opět zasáhl.
58:27'
Dubois si nepřebral přihrávku Kukana příliš ideálně. Teď se hraje v rohu kluziště.
57:54'
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry. Prázdnou bránu ale netrefili.
57:21'
Varlamov zastavil ránu dánského hokejisty Bjorkstranda. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v pásmu Islanders.
57:09'
Jennerova rána z levého kruhu byla domácím brankářem vyražena.
56:59'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Josh Bailey – 2 min., nedovolené bránění).
56:46'
Domácí nedostali puk do odkryté klece. Columbus se zatím nemůže usadit v útočném pásmu.
56:16'
John Tortorella už teď riskuje. Necelé čtyři minuty před koncem řádné hrací doby odvolal brankáře.
55:47'
Foligno nedokázal přesně přihrát. Rychlý postup vpřed v podání hostů vyšel vniveč.
55:29'
Anderson poměrně dobře skryl svou střelu zápěstím. Obrana New Yorku však byla připravená a dokázala kotouč dostat do bezpečných pozic.
54:36'
Barzal našel na modré čáře volného Toewse, jehož střela bránu minula. Merzlikins při zákroku upadl a měl štěstí, že obránce Islanders nezacílil ideálně.
54:00'
Už se znovu pokračuje ve hře. Cizikas se snažil rychle dobruslit nahozený puk, a to se mu povedlo. Merzlikins raději přikryl kotouč pod svou lapačkou.
53:48'
Rychlá akce na opačné straně nebyla kloudná. Kotouč opustil hrací plochu a po přerušení se bude vhazovat v obranném pásmu Columbusu.
53:18'
Seth Jones vystřelil od modré čáry pořádně tvrdě. Varlamov ani tentokrát puk za svá záda nepustil.
52:54'
Boychukovo nahození hledalo před bránou hůl domácího hráče. Hokejisté v modrých dresech ale zahrozit nedokázali.
52:02'
Po menším tlaku Blue Jackets byl kotouč vyhozen do střední třetiny. Islanders si zbytečně nekomplikují veškeré situace.
51:34'
Své štěstí zkusil znovu útočník Jenner. Tentokrát pálil z levého křídla těsně vedle brány.
50:58'
Jennerova rána zpoza beka minula cíl. Rychlý přechod do útoku se ale hostům vydařil.
50:47'
Brock Nelson vypálil z mezikruží. Elvis Merzlikins zasáhl a přerušil hru. Na řadu se dostává první komerční přestávka ve třetí třetině.
50:06'
Domácí získali puk a šetří cenné vteřiny. Mezitím oba celky střídají.
49:40'
Columbus vyhrál vhazování. Nyní hosté rozjeli v útočném pásmu kolotoč.
49:28'
Až nyní je hra zastavena. Domácí tým se provinil icingem.
48:55'
Bemström se pokusil o rychlou přihrávku do předbrankového prostoru. Varlamov ale zasáhl svou holí a puk vypíchl.
48:12'
Opět se už dlouho hraje bez přerušení. Zajímavostí tohoto duelu je fakt, že jsme stále neviděli dvouminutový trest.
47:35'
Domácí zažili těžké chvíli. Už ale kotouč posunuli do středního pásma a následně vystřídali.
46:58'
Anderson se parádní kličkou natlačil až před bránu, ale forehandem nedokázal dostat puk za levý beton domácího brankáře.
46:22'
Už opět útočí domácí. Merzlikins musel být pozorný proti střele od modré čáry.
45:30'
První lajna Columbusu řádně zahrozila. Jenner ani nadvakrát nedokázal z bezprostřední blízkosti propasírovat touš za Varlamova.
44:43'
Barzal objel celé útočné pásmo, avšak následná pobídka nenašla adresáta. Islanders z této možnosti ani nevystřelili.
44:06'
Hráči Columbusu se dostali do útočné třetiny, ale zatím se pohybují pouze v okolí mantinelu.
43:28'
Josh Anderson pálil z pravého kruhu pouze do připravené lapačky Semjona Varlamova.
42:55'
Domácí hokejisté ujeli do přečíslení 2 na 1. Clutterbuck se snažil prostrčit puk na Cizikase, ovšem bránící hráč dokázal přihrávce zamezit.
42:40'
Varlamov si pokryl střelu, která byla vyslána pár sekund po vhazování.
42:28'
Ryan Murray si přebral přihrávku Kukana a razantně vypálil. Jeho pokus byl však nasměrován mimo tři tyče. Islanders se následně osvobodili vyhozením puku na icing.
41:56'
Eberle si nabruslil do předbrankového prostoru. Bekhendem sice zakončil, ale zadní tyč o pár čísel minul.
41:15'
Druhá formace Columbusu rychle vyjela vpřed. Dubois si všiml na levé straně Milanoa, jehož střela pořádně zaměstnala Semjona Varlamova.
40:33'
Úvodní minutu tlačili domácí. Střelecký pokus si ale nevytvořili.
40:01'
Druhá třetina je u konce. Islanders ve druhé dvacetiminutovce dokázali navýšit své vedení a do kabin jdou spokojenější, neboť stav je 2:0. Druhou branku v utkání vsítil Mathew Barzal po samostatném úniku. Columbus ale rozhodně není horším týmem a je možné, že s průběhem zápasu ještě něco udělá.
Střely na bránu: 21 – 22.
40:00'
39:54'
Kotouč opustil hrací plochu. Pár sekund před koncem druhé třetiny se bude vhazovat v obranném pásmu Columbusu.
39:28'
Barzal už neměl v pásmu soupeře dostatek prostoru, a tak se rozhodl zajet za svou bránu a počkat na vystřídání spoluhráčů.
39:04'
Barzal operuje s pukem na holi v útočném pásmu.
38:33'
Texier získal přihrávku Murrayho a mířil si to do otevřenější obrany. Domácí beci ale nebezpečí nedopustili.
37:23'
Foligno bojuje o puk ve vlastním pásmu. Domácím po druhé brance v zápase narostla křídla.
36:56'
Domácí zahrozili po pravé straně. Merzlikins musel být opět v pohotovosti.
36:01'
Islanders právě vstřelili branku!
Columbus sice tlačil, ale branku střílí domácí. MATHEW BARZAL si nabruslil za obranu a následně si dokázal zpracovat nádherný oblouček Pelecha. Poté se už domácí hokejista řítil sám na bránu a velmi pěknou bekhendovou kličkou překonal Merzlikinse. Kotouč dostal pod horní tyč. 2:0. Asistence: Adam Pelech.
35:36'
Varlamov při svém zákroku posunul puk levým betonem do rohu kluziště.
34:58'
Islanders se dokázali vymanit z nepřehledné pozice a zase hru trochu uklidnili.
34:02'
Po přihrávce Kukana vyslal Seth Jones tvrdý pokus od modré čáry. Pokus obránce hostů ale nezamířil mezi tři tyče.
33:29'
Hráči Blue Jackets se stihli vrátit do vlastního pásma a splnili si své defenzivní úkoly na jedničku.
32:54'
Savard se dlouho rozmýšlel jestli vystřelí. Jakmile se odhodlal, tak do jeho pokusu skočil domácí hokejista.
32:32'
Brock Nelson nedokázal vydolovat puk z hole svého soupeře. Kukan si poradil dobře a následně posunul touš do středního pásma.
32:13'
Pulock dobruslil vyhozený puk jako první. Po zakázaném uvolnění Columbusu se těžiště hry přesune před lotyšského gólmana.
31:18'
Merzlikins se pouze ohlédl za sebe. Mayfield totiž při střele z pravého kruhu trefil přední tyč. Halou to jen zahučelo.
30:58'
Hra je opět přerušena. Po komerční pauze budeme pokračovat.
30:22'
Savardovu střelu málem dorazil Foligno. Kapitán hostů následně obkroužil bránu, ale puk za záda Varlamova nezastrčil.
29:51'
Matt Martin hledal za bránou hostů Cizikase. Útočník s číslem 53 si ale nezpracoval touš přesně na hůl.
29:26'
Varlamov si pokryl nebezpečnou dorážku Rileyho Nashe. Útočník čtvrté formace zůstal neobsazen, ale nezamířil přesně.
29:14'
Texier spěchal za odraženým pukem. Nyní o něj bojuje u mantinelu.
28:37'
Na druhé straně útočil domácí tým. Columbus se ale náporu ubránil.
28:06'
Bjorkstrand dostal na pravém křídle hromadu prostoru. Ve velmi dobré pozici ale trefil beton domácího gólmana.
27:24'
Merzlikins za svou bránou rozehrál na levou stranu. Urychlil tak hostům postup vpřed.
26:45'
Pulock ve středním pásmu nabral velkou rychlost. Puk zavezl do útočného pásma, ale domácí se ke střele nedostali.
26:05'
Wennbergova křížná přihrávka nenašla spoluhráče, který si najížděl po levém křídle.
25:16'
Nyní jsme sledovali slabší pasáž hry. Dlouho se hrálo ve střední třetině.
24:47'
Jordan Eberle se velmi pěkně proháčkoval do střelecké pozice. Zápěstím pořádně prověřil Merzlikinse.
24:21'
Islanders využili zaváhání Columbusu a hnali se do přečíslení 3 na 2. Lee přihrál v lepší pozici najíždějícímu Baileymu, jenže pokus domácího hráče byl přizvednut do ochranné sítě.
23:29'
Clutterbuck si udělal prostor za bránou hostů, ale přesnou přihrávku zpoza ní nevyprodukoval.
23:05'
Pelech poslal puk po mantinelu na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levé ruce Varlamova.
22:47'
Atkinson stál na brankovišti a snažil se dorazit odraženou střelu od modré čáry. Lapačka Varlamova ale byla rychlejší.
22:15'
Domácí hokejisté nahodili puk za hostující bránu a jeli střídat.
21:33'
Leddy velmi pěkně vyvezl puk z pásma a na červené čáře vybídl rozjetého Beauvilliera. Křídleník Islanders ale nevystřelil.
20:58'
Dubois se jako nůž máslem protlačil ke střele. Z mezikruží ale našel pouze připraveného domácího brankáře.
20:38'
Varlamov si připsal první zásah ve druhé třetině. Po zákroku lapačkou hru přerušil.
20:19'
Úvodní buly vyhráli hosté. Ihned se natlačili do útočného pásma a poté využili nepříliš přesné rozehrávky Varlamova.
20:01'
Sluší se dodat, že ve čtvrté minutě opustil kvůli zranění hrací plochu Zach Werenski. Člen elitního obranného páru Blue Jackets se zatím do hry nevrátil. Columbus tak musí pokračovat ve hře na 5 beků.
První třetina je u konce. Hrála se ve velmi rychlém tempu a sledujeme svižný hokej z obou stran. V úvodu byli lepší domácí a zaslouženě šli do vedení už ve druhé minutě zásluhou Leeho. Druhá polovina úvodní části ale už patřila Columbusu a domácí měli několikrát štěstí. V předposlední minutě navíc trefil Milano tyč. Pokračovat budeme pár minut před druhou hodinou.
Střely na bránu: 13 – 12.
20:00'
19:36'
Závěr první periody patří Columbusu. Hokejistů v bílých dresech je plný led.
18:53'
Sonny Milano si nabruslil za obranu a jakmile se zjevil na levém kruhu, tak vystřelil. Jeho rána cinkla o tyč domácí brány. Islanders měli velké štěstí.
18:16'
Domácí zastavili rychlý přechod do útoku a nyní mohou rozehrát.
17:43'
Texier přejel přes útočnou modrou čáru a jelikož neměl podporu spoluhráčů, tak vystřelil. Bránu ale netrefil.
16:48'
Domácí nedávají hostům téměř žádný prostor. Islanders však trochu ubrali ze své iniciativy, která se především projevovala na počátku zápasu.
16:06'
Střela Columbusu skončila v ochranné síti. Po přerušení se bude vhazovat před ruským brankářem.
15:30'
Hosté se dostali do útočného pásma. Momentálně si přihrávají puk podél mantinelu.
14:48'
Další rána Pulocka nebyla přesná. Tentokrát zadák s číslem 6 na zádech nenamířil svůj projektil přesně.
Thomas Greiss si zřejmě přivodil nějaké zranění. Do branky tak o komerční pauze musel Semjon Varlamov.
14:06'
Střídání v týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Thomas Greiss, přichází Semjon Varlamov.
14:06'
Ryan Pulock dostal puk proti hokejce a velmi razantně jej namířil na hostující svatyni. Merzlikins ale hrudí zasáhl a po delší době přerušil hru.
13:49'
Greiss pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.
13:17'
Merzlikins si poradil s nebezpečnou dorážkou Cizikase, jenž stál na brankovišti.
12:46'
Eberle stál na správném místě a dokázal zachytit přihrávku, která mířila před bránu. Islanders mohou jet dopředu.
11:59'
Nápor Columbusu byl zakončen tím, že před Greissovou bránou se vytvořil velký závar. Německý gólman ale dokázal odolat.
11:36'
Gavrikov nahodil od modré čáry velmi nepřesně. Greiss zasahovat nemusel.
11:09'
Columbus nyní tlačí v útočném pásmu. Sledujeme zatím hokej, který se hraje ve vysokém tempu.
10:35'
Milano si nabruslil na šikovnou přihrávku z levého kruhu a z prvního doteku vystřelil. Jeho pokus ale brankový prostor minul.
09:54'
Po ofsajdu hostů se bude vhazovat ve středním pásmu.
09:24'
Anthony Beauvillier dostal kotouč od Eberleho do tandemu a mířil si to na bránu hostů. Merzlikins ale zasáhl parádním zákrokem lapačkou. Obrana Columbusu tento moment nezvládla, neboť se nejednalo o přečíslení.
08:45'
Lee se snažil před bránou přihrát Baileymu, ovšem za bránou byl zastaven důsledným bekem Jonesem.
08:09'
Barzalova pobídka, která mířila přes celou šíři pásma byla přizvednuta.
07:44'
Hosté se dokázali ubránit. Zastavili nebezpečí z pravé strany.
07:05'
Columbus začal lépe bruslit a už delší časovou dobu pobývá v útočném pásmu. Švýcarský zadák Kukan ale nenasměroval svou tvrdou ránu mezi tři tyče.
06:24'
Columbus se řítil do otevřenější obrany. Nejprve pálil Bjorkstrand a o pár chvil později také Jenner. Greiss ale dvakrát po sobě zasáhl.
05:54'
Domácí tým uklidňuje hru. Mayfield drží puk za svou bránou a pokusí se rozehrát.
05:25'
Savardova střela z vrcholu pravého kruhu orazítkovala zadní mantinel.
05:02'
Atkinson nedokázal v předbrankovém prostoru oslovit svého spoluhráče. Průnik po levé straně tak vyšel vniveč.
04:26'
Střela od modré čáry v podání Toewse byla sražená mimo tři tyče.
03:59'
Hosté se velmi těžce dostávají za útočnou modrou čáru. Tým z New Yorku zatím skvěle bruslí.
03:37'
Další obrovská šance Anderse Leeho. Domácí kapitán si šikovně nabruslil za obranu a z levého křídla se řítil osamocen na Merzlikinse. Lotyšský brankář ale nadvakrát dokázal zasáhnout.
02:54'
Bailey protečoval puk na Barzala, ovšem pískán byl ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:25'
Domácí jsou aktivní i nadále. Opět se hrálo před Merzlikinsem.
01:18'
Tohle byla rychlovka! Islanders se nádherně dostali přes střední pásmo a poté si v rychlosti vyměnili touš v útočném pásmu. Po ose Barzal – Bailey se kotouč dostal k ANDERSI LEEMU, jehož střela pod břevno byla nechytatelná. 1:0. Asistence: Josh Bailey a Mathew Barzal.
00:55'
V úvodní minutě domácí tým nepůjčil hostům kotouč. Hráči Columbusu ale dobře brání vlastní pásmo.
00:24'
Domácí načali zápas aktivně. Drží se na puku a momentálně kombinují ve vlastní třetině.
00:01'

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy – Eberle, B. Nelson, Beauvillier – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Komarov, Koivula, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, R. Murray, Gavrikov, Kukan – Bjorkstrand, Jenner (A), Nyquist – J. Anderson, Dubois, Milano – Atkinson, Wennberg, N. Foligno (C) – Texier, Riley Nash, Bemström.

Rozhodčí: Sutherland, Rooney – Berg, Alphonso.
NEW YORK ISLANDERS

Ostrované jsou třetím nejlepším týmem Východní konference. Dosud získali 34 bodů, a to mají odehraných pouze 23 zápasů. Uplynulé dva zápasy se sice Islanders nevydařili, jelikož prohráli s Anaheimem i Los Angeles, ale naprosto parádní bodová série z předchozích zápasů je doslova ohromující. Tým Barryho Trotze, jenž byl před sezonou lehce odepisován a pasován do role týmu, který nemůže navázat na celkem úspěšnou loňskou sezonu, všechny překvapil. Tým z New Yorku totiž bodoval v sedmnácti zápasech v řadě a hlavně díky této sérii se vyhoupl mezi nejlepší týmy soutěže. O střílení branek se především stará Mathew Barzal s Brockem Nelsonem. Oba tito hráči mají na svém kontě 20 bodů.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Modrokabátníci pobývají na třinácté příčce v konferenci, ovšem ztráta na příčky, které by zaručovaly play off není nikterak velká. Tým Johna Tortorelly v posledních zápasech ožil a z uplynulých sedmi střetnutí hned pět vyhrál. Columbus předešlý den porazil na domácím ledě Pittsburgh 5:2 a napravil tak nedávnou domácí porážku s Philadelphií v poměru 2:3. Nejproduktivnějším hráčem Blue Jackets je Pierre-Luc Dubois, jenž zaznamenal 10 gólů a 8 asistencí. Stejnou bodovou bilanci má také švédský útočník Gustav Nyquist, který ale vstřelil méně branek.