NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Rangers - 17. ledna 2020   01:00

Islanders
Islanders
19:09' Jo. Bailey (Johnston, Kühnhackl) • 52:40' Beauvillier (Pulock, B. Nelson)
2:3
(1:0, 0:1, 1:2)
Rangers
Rangers
32:46' Zibanejad   • 44:16' DeAngelo   • 59:35' Kreider  (Zibanejad, Panarin)
Islanders
Rank, St. Pierre – Kovachik, Gibbs
Nassau Veterans Memorial Coliseum, New York
13 917 diváků
Rangers

Skončilo nám utkání mezi Islanders a Rangers. V derby se znovu radovali Jezdci, jelikož zvítězili 3:2. Rozhodující trefa padla z přesilovky 25 sekund před koncem základní hrací doby. Ostrované tak celkem smolně přišli minimálně o jeden bod. V celkovém součtu tohoto utkání byli domácí o chlup lepší, takže dnes se z jejich podání dá mluvit o zklamání. Pro Rangers to jsou velmi důležité dva body, díky kterým se tým kouče Quinna posune o krok blíže k pozicím, které by zaručovaly play off.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!
Hvězdy zápasu:

1. Chris Kreider (Rangers) 1+0
2. Alexandar Georgijev (Rangers) 38 zásahů, 2 inkasované branky
3. Anthony Beauvillier (Islanders) 1+0.
Československá stopa v utkání

Filip Chytil (Rangers) 0+0, +/-: 0, 1 střela, čas ve hře: 15:45.

Rangers právě vstřelili branku!
Hosté využívají přesilovku a 25 sekund před koncem základní hrací doby zřejmě rozhodují o své dnešní výhře. Velmi přísný trest Brassarda potrestal gólem CHRIS KREIDER. Panarin uvolnil mezi kruhy Zibanejada, jehož pokus dorazil do brány domácích právě Kreider. 2:3. Asistence: Mika Zibanejad a Artěmij Panarin.
59:06'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Derick Brassard – 2 min., krosček).
58:41'
Islanders jsou v posledních minutách lepší. Nyní se však provinili zakázaným uvolnění. Vhazovat se bude před Varlamovem.
58:02'
Mayfield se rozjel po pravém křídle. Snažil se vybídnout v lepší pozici najíždějícího Brassarda, ovšem přihrávku srazil do bezpečnějších míst Jacob Trouba.
57:24'
Čtvrtá lajna domácích je dnes hodně vidět. Cizikas nyní drží puk u mantinelu a čeká na nabídku svých spoluhráčů.
56:56'
Komarovovi se nepovedl přechod přes útočnou třetinu. Hra je přerušena a tři minuty před koncem třetí třetiny nás čeká komerční přestávka.
56:25'
Zibanejad vjel do útočného pásma ve velké rychlosti, ovšem Howdena přesnou přihrávkou nevybídl.
55:51'
55:40'
Alexandar Georgijev opět jistě zasáhl. Pokus od modré čáry v podání Nicka Leddyho kryl na svou hruď.
55:00'
Strome se dostal k volnému kotouči. Poté jej přes všechny čáry dostal až k Varlamovovi.
54:29'
Domácí hrají v plném počtu. Pokračuje přesilovka Ostrovanů, tentokrát už 5 na 4.
54:08'
Pulockovu dělovku od modré čáry dokázal hostující brankář vyrazit pravým betonem do bezpečí.
Oddechový čas pro domácí.
53:51'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
53:36'
Další akce Islanders skončila ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:40'
Islanders právě vstřelili branku!
Znovu je vyrovnáno! ANTHONY BEAUVILLIER si už ve středním pásmu nahodil puk do útočné třetiny a následně se rychle za kotoučem vydal. Stačil přebruslit Skjeie a v těsné blízkosti dokázal propasírovat puk mezi betony Georgijeva. 2:2. Asistence: Ryan Pulock a Brock Nelson.
52:29'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu New York Rangers (Artěmij Panarin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
52:14'
Georgijev předvedl další jistý zákrok. Zasáhl proti střele zápěstím v podání Noah Dobsona.
51:33'
Mayfield vystihl rozehrávku po mantinelu. Hosté se ale na malý okamžik stačili usadit v pásmu soupeře.
51:05'
Panarinův průnik po levém křídle byl dobře přečten. Varlamov si s kotoučem bez větších potíží poradil.
50:38'
Domácí pokračovali v aktivitě. Tentokrát však obrana hostů zafungovala mnohem lépe.
49:26'
Georgijev vytáhl neuvěřitelný zákrok. Nejprve vychytal v dobré pozici Barzala, ale celá situace ještě pokračovala. Do naprosto ideálního postavení na levém kruhu se dostal Jordan Eberle, ovšem pohotová vyrážečka brankáře Rangers zabránila téměř jistému druhému gólu v jeho síti.
48:32'
Panarin nabízel puk před bránu. Varlamov jej pouze vyrazil před sebe na hůl Ryana Stromea. Útočník Jezdců ale z dorážky orazítkoval pouze vyrážečku ruského brankáře.
47:46'
Fast se snažil ihned z otočky vypálit. Na poslední možnou chvíli byl však domácím zadákem vyrušen.
47:24'
46:58'
Trouba opět pálil z první. Trefil však před sebou stojícího Cizikase.
46:26'
Trouba se natlačil před bránu. Přesnou ránu ale nevyslal.
46:02'
Islanders se počátečnímu tlaku svého soupeře ubránili. Oba celky v tuto chvíli střídají.
45:24'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
44:16'
Až neuvěřitelné momenty před hostující bránou gólem neskončily. Vzápětí se potvrdilo přísloví nedáš, dostaneš. ANTHONY DEANGELO totiž vyjel z trestné lavice a zpracoval si puk. Následně si nabruslil na levý kruh, odkud vypálil. Parádním pokusem vymetl bližší šibenici Varlamovovy svatyně. 1:2. Bez asistence.
44:07'
43:53'
Jordan Eberle si povyjel zpoza brány a v těsné blízkosti orazítkoval břevno.
43:12'
Domácí zatlačili! Po závaru před bránou se kotouč odrazil k volnému Beauvillierovi, jenž poloodkrytou bránu přestřelil.
42:36'
Hosté se zatím výtečně brání. Zibanejad splnil své úkoly v předbrankovém prostoru skvěle. Poté se kotouč dostal do střední třetiny.
42:07'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Anthony DeAngelo – 2 min., nedovolené bránění).
41:31'
Boychuk stačil srazit ránu z mezikruží. Třetí třetina započala ve vysokém tempu z obou stran.
41:01'
Hra se vzápětí rychle přenesla na druhou stranu. Ani domácí se však ke střeleckému pokusu nedostali.
40:24'
Kreider uvolnil na modré čáře Troubu, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel. Varlamov zatím zasahovat nemusel.
40:01'
Druhá třetina byla mnohem vyrovnanější. Hosté využili jednu z přesilových her a dokázali srovnat skóre. Rangers ve druhé dvacetiminutovce rozhodně předvedli lepší výkon a před třetí třetinou je tento zápas stále otevřený.
Střely na bránu: 27 – 19.
40:00'
39:40'
Ještě jeden icing. Dvacet sekund před koncem druhé třetiny se bude vhazovat před Georgijevem.
39:32'
Domácí se snaží opět dostat před bránu soupeře. Rangers se ale dobře brání.
38:44'
Odražený puk se dostal ke Komarovovi, jenž se svou střelou neváhal. Z mezikruží napálil spojnici. Hosté měli obrovské štěstí.
38:01'
Domácí pokračovali v tlaku. Více než střelu na bránu z toho však vytěžit nedokázali.
37:29'
37:25'
Beauvillierova rána zápěstím až k brankáři Rangers nedoputovala. Přesilovka Islanders pomalu směřuje do svého konce.
36:36'
Vyhození hostů doputovalo až k Varlamovovi. Brankář Islanders teď svému celku pomůže s rozehrávkou.
35:49'
Hosté začali své další oslabení velice dobře. Posunují si totiž kotouč z hole na hůl v obranném pásmu.
35:29'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Ryan Lindgren – 2 min., krosček).
35:22'
S koncem přesilovky Islanders byla k vidění obrovská příležitost domácího týmu. Islanders mohli opět odskočit do náskoku. Barzal se ale z těsné blízkosti neprosadil.
34:21'
Islanders se zatím v této početní výhodě nedokázali pořádně usadit v pásmu soupeře.
33:50'
Josh Bailey vypálil z kruhu pouze do připraveného brankáře hostujícího týmu.
33:22'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Adam Fox – 2 min., podrážení).
32:46'
Hosté využívají přesilovku pár sekund po jejím začátku. Z nepřehledné situace to dlouho vypadalo, že branka nepadla a zhruba minutu se hrálo dále. Až při přerušení se rozhodčí šli podívat na video. Milimetry rozhodly, že se o gól jednalo. Autorem této kuriózní branky je MIKA ZIBANEJAD. 1:1. Bez asistence.
32:33'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., sekání).
32:33'
Strome vybídl DeAngela na vrcholu pravého kruhu. Zadák poté posouval touš na Fasta, který těsně před Varlamovem tečoval. Ruský brankář ale na poslední chvíli stačil zasáhnout.
31:39'
Rangers předvedli velice povedené střídání. Aktivita hokejistů v bílých dresech ale gólem prozatím neskončila.
30:48'
Jacob Trouba nebezpečně nahazoval před bránu. K dorážce se mohl dostat Brady Skjei, jenže na poslední možný okamžik byl zastaven bekem domácích.
30:18'
Beauvillierovo nahození se odrazilo před bránu. Alexandar Georgijev raději přikryl kotouč pod svou lapačku.
30:08'
Varlamov zlikvidoval další nepříjemnou střelu, tentokrát z levého kruhu. Po druhé komerční pauze v této třetině se bude vhazovat u brány Islanders.
29:28'
Barzal se snažil překonat Foxe a poté vystřelit. K ráně se ale domácí třináctka nedostala.
29:13'
28:50'
Z prvního doteku pálil z pravého kruhu Kaapo Kakko. Finský mladík ale našel pouze lapačku Semjona Varlamova.
28:11'
Nick Leddy splnil své defenzivní úkoly na jedničku. Zibanejada ke střele nepustil.
27:31'
Kreider zakončoval z nepříliš komfortní pozice z předbrankové zóny. Bránu netrefil.
27:13'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Devon Toews – 2 min., držení).
26:42'
Islanders se snažili dostat do útočné třetiny, ale hned dvakrát byl jejich postup vpřed přečten.
26:04'
O puk se nyní bojuje za bránou Rangers. Ostrý souboj svádí Ross Johnston.
25:05'
Anders Lee si všiml na opačné straně volného Eberleho, který se ještě snažil vybídnout Barzala před prázdnou bránou. Kotouč však elitnímu hráči domácího celku přeskočil čepel.
24:20'
Cizikasův pokus zápěstím přesný nebyl. Georgijev zasahovat nemusel.
23:27'
Pavel Bučněvič si šikovně vybruslil zpoza brány až před ní. Zkoušel zamést puk k zadní tyči, jenže brankový prostor trefit nedokázal.
23:08'
Skjei se s kotoučem dostal do útočné třetiny až příliš pozdě. Ofsajd.
22:32'
DeAngelo poslal puk na Kakka, který pálil od modré čáry. Bránu o pár čísel minul.
22:02'
Semjon Varlamov musel v krátkém sledu opět zasahovat. Tentokrát hru raději přerušil.
21:30'
Hosté se znovu trápili s rozehrávkou, přesto se ale dostali vpřed, jenže Kreiderův pokus z levého křídla nebyl pro Varlamova těžký.
21:00'
Martin až příliš nabral kotouč na bekhend. Poslal jej na střídačku domácího celku.
20:34'
Na druhé straně skončil puk v ochranné síti.
20:22'
Opět se hostům hned v úvodu třetiny nepovedla rozehrávka. Pískal se icing a vhazovat se bude před Georgijevem.
20:01'
První část hry jednoznačně patřila Islanders. Domácí byli jasně lepší a nakonec se zaslouženě ujali ve 20. minutě vedení. Trefil se Josh Bailey. Uvidíme, jestlipak se hostující tým ve druhé třetině zvedne.
Střely na bránu: 21 – 6.
20:00'
19:09'
První branka dnešního derby padá v poslední minutě první třetiny! Tom Kühnhackl byl důrazný za bránou a dokázal vybojovat kotouč. Poté přihrál před bránu, kde Johnston stačil postrčit puk na JOSHE BAILEYHO v ideální pozici. Útočník Islanders si už se zakončením věděl rady. 1:0. Asistence: Ross Johnston a Tom Kühnhackl.
18:34'
Protiútok 3 na 2 v podání Ostrovanů byl zakončen střelou. Eberle měl rychlost, tak stačil objet bránu. Poté vybídl Leeho, jehož pokus vyrazil hostující brankář.
17:55'
Nahození domácích skončilo na zadním mantinelu. Hosté budou mít dostatek prostoru k rozehrávce.
17:02'
Panarinova prudká přihrávka byla zastavena. Obrana Islanders dnes působí velmi jistým dojmem.
16:21'
Domácí se i nadále drží v útočné třetině. Aktivita celku v modrých dresech je zřejmá.
15:50'
Casey Cizikas dokázal těsně před Georgijevem trefit nahozený puk z hole Pulocka. Náhlá změna směru nadělala ruskému brankáři problémy, avšak také tentokrát Rangers neinkasovali.
15:38'
Georgijev přikryl touš pod svou lapačkou. Čeká nás poslední komerční pauza v rámci první třetiny.
15:30'
14:53'
V oslabení se vydali hosté do brejku dva na jednoho. Finální přihrávka na Brendana Smithe ale přesná nebyla.
14:22'
Po vyhraném vhazování dokázal Brady Skjei odpálit puk přes všechny čáry.
14:16'
Opět byl Nelson aktivní před bránou. Tentokrát však pobídku Brassarda sklepnout nedokázal.
13:46'
Brassard nabízel puk před bránu. Georgijev ale dokázal zareagovat na jemnou teč.
13:30'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Marc Staal – 2 min., sekání).
13:13'
Poslední desítky sekund se odehrály ve střední třetině. Sledovali jsme lehce slabší pasáž oproti dosavadnímu velmi aktraktivnímu průběhu.
12:12'
Boychukovo nahození vyrazil Georgijev před sebe. Na brankovišti se snažil dorážet Anders Lee, ale kotouč přes levý beton nedostal.
11:33'
Stromeova přihrávka našla hůl soupeře. K brejku po pravém křídle se tak na opačné straně mohl vydat Ryan Pulock. Zadák Islanders ale trefil hruď hostujícího gólmana.
10:58'
Georgijev při svém zákroku pouze posunul puk do strany. Nejrychleji u něj byl Komarov, který se snažil přihrát před bránu. Sražená nahrávka se velmi nepříjemně odrazila, ale nakonec skončila vedle bližší tyče.
10:33'
Brock Nelson si neobhodil protihráče. Hosté bez větších komplikací dostali kotouč do střední třetiny.
09:58'
Na druhé straně se zaskvěl Alexandar Georgijev. Počkal si na střelu z hole Jordana Eberleho, která mířila do zadní šibenice. Brankář Jezdců zasáhl lapačkou.
09:15'
Brett Howden se po parádní přihrávce Kakka zjevil sám před bránou. Snažil se zakončit bekhendem, ovšem Varlamov levým betonem zastavil nebezpečí.
08:49'
Opět si hosté zahrávali s ohněm. Trouba vyjel zpoza brány do nepříliš dobré pozice, ve které mu kotouč vypíchl Komarov. Georgijev ale na poslední chvíli stačil zakročit.
08:12'
Ryan Strome musel žehlit nepřesnou rozehrávku svého spoluhráče. Musel totiž včas odehrát odražený puk těsně před svým brankovištěm.
07:22'
První formace Islanders předvedla znovu velké věci. Barzal si v rychlosti vyměnil puk s Eberlem, jenž se dostal z mezikruží k zakončení. Hosté měli štěstí, že domácímu hráči s číslem 7 v rozhodující fázi ujel puk.
06:27'
06:22'
Kakkův pokus zastavil Leddy. Islanders poté dostali touš do střední třetině.
06:02'
Hosté už vystřídali, ale i nadále drží puk v útočném pásmu.
05:10'
Hosté sehráli přesilovku velmi dobře. Strome pálil z vrcholu pravého kruhu do betonu Varlamova, odkud se touš odrazil těsně za tyč. Panarinovi se následně nepovedlo odrazit puk do brány od domácího brankáře.
04:33'
Domácí vyhráli buly a rázem se ihned osvobodili.
04:27'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., podrážení).
03:47'
Před bránou Rangers se vytvořil neuvěřitelný závar. Cizikas nejprve zachytil špatnou přihrávku Zibanejada a poté tlačil puk do brankoviště. Prosadit se nedokázal ani Beauvillier. Georgijev fantastickým způsobem udržel kotouč před brankovou čárou.
03:09'
Další vyhození hostů pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Georgijevem.
02:52'
Boychukova dělovka od modré čáry jen o pár centimetrů minula pravou tyč hostující svatyně. Islanders se už dostali do tempa, Rangers se zatím pouze brání.
02:11'
Elitní formace domácích se usadila v útočné třetině. Eberle po mantinelu uvolnil Mayfielda, jehož pokus skončil na prvním bránícím hráči.
01:42'
Georgijev se musel po nepřesné rozehrávce rychle vracet mezi tři tyče. Islanders ale vystřelit nedokázali.
01:15'
Úvod je z obou stran opatrný. Zatím stále čekáme na úvodní střelecký pokus.
00:46'
Trouba získal kotouč na svou hůl. Měl dostatek času na rozehrávku, ovšem puk poslal pouze na icing.
00:16'
Úvodní buly zvládli hosté. Do útočného pásma se ale nedostali. Nyní už útočí domácí.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Leddy, Mayfield, D. Toews, Boychuk (A), Dobson – Eberle, Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Kühnhackl, Jo. Bailey (A), Johnston – Komarov, Cizikas, M. Martin.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Trouba, Skjei, DeAngelo, M. Staal, R. Lindgren, Fox – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Fast (A), R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – Br. Smith, McKegg, Haley.

Rozhodčí: Rank, St. Pierre – Kovachik, Gibbs.
NEW YORK ISLANDERS

Ostrované stále patří mezi nejlepší celky Východní konference. Doposud ve 45 zápasech získali 60 bodů a pobývají na čtvrté příčce své konference. Tým Barryho Trotze z posledních pěti zápasů jen jednou nebodoval, nestačil pouze výsledkem 2:6 na svého dnešního soka. V předešlém domácím zápase si ale Islanders jednoznačně zlepšili chuť, neboť porazili poslední Detroit vysoko 8:2.

Kanadské bodování:

1. Mathew Barzal, 45 zápasů, 17+22 (39)
2. Brock Nelson, 45 zápasů, 18+17 (35)
3. Anders Lee, 45 zápasů, 14+13 (27)
4. Anthony Beauvillier, 45 zápasů, 11+14 (25)
5. Josh Bailey, 45 zápasů, 9+16 (25).
NEW YORK RANGERS

Jezdci se prozatím nacházejí na dvanácté příčce Východní konference. Se ziskem 48 bodů ve 45 zápasech ztrácejí na osmou Philadelphii už 8 bodů. Tým kouče Davida Quinna sice zvítězil ve třech z posledních čtyř zápasů, avšak stále se nemůže dostat na stabilnější vítěznou vlnu. Rangers se v uplynulých zápasech dařilo převážně na domácím ledě. Zdolali totiž Colorado, New Jersey a také svého dnešního soupeře. Oba týmy se utkaly před třemi dny. Rangers dokázali deklasovat Islanders výsledkem 6:2. Vynikající formu má v posledních týdnech hlavně Artěmij Panarin, jenž se už prokousal na čtvrté místo produktivity celé soutěže.

1. Artěmij Panarin, 45 zápasů, 26+41 (67)
2. Ryan Strome, 45 zápasů, 12+30 (42)
3. Anthony DeAngelo, 45 zápasů, 11+25 (36)
4. Mika Zibanejad, 32 zápasů, 17+18 (35)
5. Chris Kreider, 45 zápasů, 15+15 (30).

Libor Hájek (Rangers) 28 zápasů, 0+5
Filip Chytil (Rangers) 36 zápasů, 11+6.
Přeji příjemné páteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes je na programu New Yorkské derby mezi Islanders a Rangers. Utkání startuje krátce po jedné hodině ranní. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.