NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Columbus - 7. ledna 2020   04:35

Kings
Kings
01:26' Iafallo (Walker, Kopitar) • 51:15' Walker (Clifford, Doughty)
2:4
(1:0, 0:2, 1:2)
Columbus
Columbus
26:53' Gerbe  (Nyquist, Dubois) • 30:40' Harrington  (Milano, N. Foligno) • 44:49' Stenlund  (Wennberg, Werenski) • 59:00' Nyquist  (Dubois)
Kings
McCauley, L'Ecuyer – MacPherson, Sericolo
Staples Center, Los Angeles
Columbus

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:
1. Zach Werenski (CBJ) 0+1
2. Sean Walker (LAK) 1+1
3. Sonny Milano (CBJ) 0+1
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
-
Je dobojováno, Columbus se po domácí porážce se San Jose vrátil na vítěznou vlnu a zvítězil v Los Angeles poprvé od roku 2015. Kings se sice dostali do vedení už ve druhé minutě a v první třetině byli jasně lepší, od druhé třetiny se ale obraz hry změnil a Blue Jackets si postupně vypracovali náskok 3:1. Sean Walker ještě dokázal devět minut před koncem snížit, definitivní pojistku ale přidal gólem do prázdné branky Nyquist.
59:00'
Columbus právě vstřelil branku!
Tak to je velká smůla pro Kings. Drew Doughty poblíž soupeřovy střídačky, ztratil rovnováhu a upadl, načež se puku zmocnil Dubois, dotlačil ho ke GUSTAVU NYQUISTOVI a ten se trefil do prázdné branky! Asistence: Pierre-Luc Dubois.
58:55'
Doughtyho dělovku od modré zblokoval Seth Jones a hosté se znovu osvobozují.
58:27'
Merzlikins si připsal důležitý zákrok hokejkou po střele Toffoliho a hosté poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
57:47'
Quick jede na střídačku, Kings to zkoušejí v šesti!
57:10'
Elvis Merzlikins zalehl puk poskakující kolem jeho brankoviště a přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
56:33'
Emil Bemström zavezl puk přes modrou čáru a nahodil ho na Quicka, ten si připsal snadný zákrok a hra plyne dál.
55:48'
Po trmě-vrmě ve středním pásmu se puk odrazil k obráncům Los Angeles, Roy už zakládá další akci domácího týmu.
55:01'
Pierre-Luc Dubois se prokousal až do útočné třetiny a z vrcholu kruhů vystřelil, Quick ale bez potíží zasáhl.
54:08'
Nikolaj Prochorkin z voleje trefil jen Nutivaaru, hostům se následně podařilo vyhodit kotouč ze třetiny.
53:16'
Savardova střela od modré byla zblokována a Wagner se poté dostal do samostatného úniku, vracející se David Savard mu ale dokázal zabránit v zakončení!
52:20'
Austin Wagner v předbrankovém prostoru nedokázal tečovat Royem nahozený puk, na opačnou stranu už míří Gavrikov.
51:32'
O rychlou odpověď se pokoušel Stenlund, který ale na Jonathana Quicka nevyzrál. Následovat bude komerční přestávka.
51:15'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Drama je na světě! Čtvrtá formace Kings se usadila v útočném pásmu, Kyle Clifford našel na modré čáře volného SEANA WALKERA a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Merzlikins vůbec nic nemohl vidět. Asistence: Kyle Clifford a Drew Doughty.
50:07'
Nepovedená rozehrávka Columbusu skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po Merzlikinsově levici.
49:18'
Nikolaj Prochorkin nedokázal vyhodit kotouč ze třetiny, čehož se pokusil využít Sonny Milano, jeho následná střela ale byla zblokována.
48:29'
Hosté se snadno dostali do útočné třetiny, po nepovedeném nahození Nyquista má ale puk Ben Hutton.
47:35'
Blue Jackets jen vyhodili kotouč ze třetiny a odjeli vystřídat, Doughty má nyní spoustu času na rozehrávku.
46:39'
Stenlund se povedenou stahovačkou uvolnil v útočném pásmu, jeho následný pas na Bemströma už ale tak povedený nebyl.
45:46'
Sean Walker se na levém kruhu dostal k odraženému kotouči, jeho ránu ale obětavě zblokoval Jenner.
44:49'
Vedení Columbusu je už dvougólové! KEVIN STENLUND dostal na vrcholu kruhů spoustu prostoru ke střele, a tak napřáhl a překonal Quicka dělovkou pod vyrážečku. Asistence: Alexander Wennberg a Zach Werenski.
44:28'
Sonny Milano našel v mezikruží volného Jennera, jehož ale Quick vychytal parádním máchnutím lapačkou!
43:30'
Dustin Brown nahodil puk na hostujícího gólmana z pravé strany, Elvis Merzlikins poté raději přerušil hru.
42:43'
Na konci rychlé protiakce Kings stál Adrian Kempe, jeho dělovku z mezikruží ale Merzlikins zastavil!
41:49'
Lilja vyslal dopředu Erica Robinsona, který se natlačil až před Quicka, poté ale vypálil nepřesně!
40:52'
Seth Jones vypíchl kotouč Lizottemu, následná protiakce Blue Jackets ale neměla dlouhého trvání.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:24.
Ve druhé třetině se obraz hry zcela otočil. Blue Jackets svého soupeře přehrávali a zdálo se, že vyrovnání je jen otázkou času. Skutečně tomu tak bylo, ve 27. minutě se trefil Nathan Gerbe. Columbuští byli i nadále lepším týmem a Harrington o necelé čtyři minuty později dokonal obrat.
40:00'
39:29'
Elvis Merzlikins přerušuje hru, do druhé sirény zbývá už jen půlminuta.
39:02'
Jeff Carter se pokoušel o dorážku z předbrankového prostoru, puk se mu ale nepodařilo ideálně srovnat na čepel.
38:27'
Wennbergův prudký pas na Robinsona postrádal přesnost, kotouč tak skončil až na zakázaném uvolnění.
37:31'
Jones nahodil puk do útočné třetiny, tam ale nebyl nikdo v bílém dresu a na opačnou stranu už míří Drew Doughty.
36:38'
Ofsajd a v něm Kyle Clifford, ani tentokrát se Kings nepodařilo proniknout do útočné třetiny.
35:42'
Hra byla po delší době přerušena, následovat bude komerční přestávka.
34:45'
Hra se teď trochu uklidnila, puk se bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu.
33:48'
Vladislav Gavrikov se neunáhlil a povedeným křižným pasem našel na pravém kruhu Sonnyho Milana, Jonathan Quick se ale včas přemístil a jistě zasáhl.
33:05'
Tentokrát Nyquist nabil na střelu Werenskimu a Quick musel co dělat, aby prudce letící puk zastavil!
32:19'
Gustav Nyquist hledal křižným pasem Setha Jonese, ten si ale přihrávku nedokázal zpracovat a domácí už zakládají protiútok.
31:23'
Kings vybojovali buly v útočném pásmu, k tomu ale dojde až po komerční přestávce.
30:40'
Columbuští otáčejí skóre ve svůj prospěch! Obrana Los Angeles úplně zapomněla na SCOTTA HARRINGTONA, který si sjel do předbrankového prostoru, obdržel přihrávku od Milana z rohu hřiště a se štěstím překonal Quicka. Asistence: Sonny Milano a Nick Foligno.
30:21'
Nyní to vzal Pierre-Luc Dubois na sebe, jeho střela z pravého kruhu ovšem byla zblokována.
29:42'
Dubois hledal v předbrankovém prostoru Setha Jonese, jehož teč ale postrádala přesnost.
28:46'
Nepovedená rozehrávka Kings skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude po pravé ruce Jonathana Quicka.
27:48'
Hosté najednou ožili. V další palebné pozici se ocitl Sonny Milano, na povyjetého Quicka ale nevyzrál.
26:53'
Rychlá protiakce Blue Jackets končí vyrovnávacím gólem! Nyquist zavezl puk do útočné třetiny, vyměnil si ho s Duboisem a poté nabil na vrchol kruhů NATHANU GERBEMU, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Gustav Nyquist a Pierre-Luc Dubois.
25:37'
Robinson jen protečoval puk do útočného pásma a odjel střídat, ani jednomu týmu se teď nedaří kloudně rozehrát.
24:40'
Po zmatcích v losangeleské rozehrávce mohli zakončovat Milano a Foligno, Jonathan Quick se ale nenechal nachytat v nedbalkách.
23:51'
Gustav Nyquist našel na levém kruhu volného Duboise, který ale přesouvajícího se Quicka nepřekonal!
23:25'
Nakonec z toho pramenila Kopitarova střela z vrcholu kruhů, Merzlikins byl však připraven a přerušil hru.
22:50'
Po nepovedené rozehrávce Blue Jackets kotouč skončil na Doughtyho holi, Kings opět míří kupředu.
21:52'
Emil Bemström se po levé straně prokličkoval až na kruh, odkud vypálil, ale nepřesně.
21:09'
Jenner si nedokázal zpracovat Milanův křižný pas a Kings už zakládají další protiútok.
20:33'
Domácí vstoupili do třetiny zostra, Merzlikins musel ani ne po půlminutě zasahovat.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:32.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Kings do ní vstoupili velmi aktivně a už ve druhé minutě se zásluhou Alexe Iafalla dostali do vedení. I nadále měli svěřenci Todda McLellana mírně navrch, hosté se dostali do hry až s postupem času.
20:00'
19:22'
Blue Jackets vyhazují puk až ke Quickovi, to už běží poslední minuta první třetiny.
18:25'
Na opačném konci kluziště z mezikruží pálil Carter, Merzlikins ale jeho štiplavou ránu vyrazil!
17:32'
Kevin Stenlund ostře vypálil z pravého kruhu, Quick byl ale připraven.
16:49'
Oba týmy teď hrají na náhodu a jen nahazují puky, žádná hokejová krása to v posledních minutách není.
15:57'
Blue Jackets byla odpískána přihrávka rukou, následovat bude komerční přestávka.
15:14'
Matt Roy byl u vyhozeného kotouče jako první, hostům tak je odpískáno zakázané uvolnění.
14:30'
Scott Harrington zaváhal při pokusu o vyhození puku, načež se ho zmocnil Jeff Carter a vyzkoušel Merzlikinsovu pozornost.
13:32'
Seth Jones se prokousal až před Jonathana Quicka, v gólové šanci ale neuspěl!
12:58'
Před Quickem vznikl obrovský závar, Gavrikovovi se ale nepodařilo poslat kotouč za ležícího gólmana Kings!
12:23'
Nakonec z toho byla zajímavá dorážka v podání Trevora Lewise, se kterou si ale Merzlikins nadvakrát poradil.
11:45'
Werenskimu se nepodařilo vyvézt kotouč ze třetiny, tlak Kings ještě pokračuje.
10:51'
Martinezovo nahození od modré bylo nepřesné, svěřenci Todda McLellana ale stále drží puk v útočném pásmu.
10:03'
Po Kopitarově nahození z levé strany Elvis Merzlikins přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
08:56'
Následnou střelu Walkera od modré columbuský gólman rovněž vyrazil a Blue Jackets už zakládají protiútok.
08:04'
V předbrankovém prostoru se zjevil Jeff Carter, který ani nadvakrát nedokázal překonat Merzlikinse!
07:10'
Boone Jenner to zkusil z ostrého úhlu, Quick byl ale připraven a bez potíží zasáhl.
06:15'
Kings hrají v plném počtu a krátce poté se jim podařilo vybojovat buly v útočném pásmu. K tomu ale dojde až po komerční přestávce.
05:49'
První přesilovka v zápase Blue Jackets příliš nevychází, hosté se ne a ne usadit v útočném pásmu.
04:53'
Ve vlastním oslabení se vydal kupředu Jeff Carter, jeho následnou střelu z levé strany ale Merzlikins snadno zachytil.
04:02'
Kings hráli chvilku v šesti, trest za hráčskou lavici půjde odpykat Michael Amadio (LAK).
02:18'
Domácí se pokoušejí o rychlou odpověď, nedaří se jim ale usadit se v útočném pásmu.
01:26'
Zápas začal drtivým tlakem Kings, který vyústil v gól! Po dvou zblokovaných střelách Walkera se dostal k dorážce z předbrankového prostoru ALEX IAFALLO, který zametl puk za Merzlikinse. Asistence: Sean Walker a Anže Kopitar.
00:01'

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Walker, Doughty, Martinez, B. Hutton, Forbort, Roy – Iafallo, Kopitar, Toffoli – A. Kempe, Lizotte, Wagner – D. Brown, J. Carter, Prochorkin – Clifford, Amadio, Lewis.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Kivlenieks) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Harrington, Nutivaara – Nyquist, Dubois, Bemström – Gerbe, Jenner, N. Foligno – Milano, Wennberg, Stenlund – Lilja, Riley Nash, Robinson.

Rozhodčí: McCauley, L'Ecuyer – MacPherson, Sericolo.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Columbus na tom byl před pár týdny ne nepodobně jako LA, v prosinci se ale svěřenci Johna Tortorelly zvedli a najeli na sérii 13 zápasů bez porážky v základní hrací době, která je vrátila do hry o postup do play-off. Tato série skončila v sobotu, kdy Blue Jackets doma padli se San Jose těsně 2:3. Ve Staples Center začnou Nick Foligno a spol. svůj trip po jihozápadě Spojených států, poté je ještě čekají duely s Anaheimem, San Jose a Vegas.