NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Arizona - 15. listopadu 2019   02:00

Minnesota
Minnesota
14:39' Fiala (Parise) • 45:39' Parise (M. Koivu, Zucker) • 52:11' Greenway (Brodin, J. Eriksson Ek)
3:2
(1:0, 0:1, 2:1)
Arizona
Arizona
25:04' Garland  (Schmaltz) • 47:32' Crouse  (Kessel, Ekman-Larsson)
Minnesota
Marc Joannette, Chris Lee – Jesse Marquis, Ryan Galloway
Xcel Energy Center, St. Paul
17 079 diváků
Arizona

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Tři hvězdy utkání:
1. Zach Parise (MNS) 1+1
2. Kevin Fiala (MNS) 1+0
3. Jordan Greenway (MNS) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 17 079 diváků.
Je konec! Minnesota Wild porazila Arizonu Coyotes poměrem 3:2.
Od úvodního buli Wilds lepší, což potvrzuje nejen statistika střel na bránu v poměru 20:8, ale především skóre. O jedinou branku v úvodní periodě se totiž postaral v 15. minutě Kevin Fiala.
Nejzajímavější ale byla třetí perioda. V té se ve 46. minutě trefil Zach Parise a vrátil tak vedení na stranu domácích. Ovšem o pouhé dvě minuty později srovnal Lawson Crouse. O Rozhodující branku dnešního střetnutí se postaral v 53. minutě Jordan Greenway, který neuvěřitelnou tečí poslal Minnesotu do vedení 3:2 a Wilds si už konec zápasu pohlídali.
59:58'
Pokus Jakoba Chychruna zpoza modré čáry byl tak tvrdý, že zlomil hůl Jordana Greenwaye. Posléze ještě přišel pokus z pravé strany, se kterým si dvě vteřiny před koncem poradil Dubnyk.
59:50'
Matt Dumba vystřelil přes celé kluziště, ale jeho pokus minul branku soupeře.
59:42'
Nepřesná střela hostujícího hráče skončila jen na zadním mantinelu.
59:09'
Až nyní Wilds dokázali dostat puk ze svého pásma, ale Arizona se posléze k němu opět dostala.
58:36'
Coyotes drží kotouč v útočném pásmu a přichází krátké přihrávky, které ale zatím nic nepřinášejí.
57:59'
Arizona hraje v šesti bez brankáře a okamžitě se ocitla ve velké šanci, ale střela z levé strany skončila těsně vedle!
57:32'
Hosté drží kotouč v útočném pásmu a Minnesota je pod tlakem.
56:48'
56:12'
Nyní se navíc domácím opět podařilo vyhodit puk ze svého pásma a vteřiny Arizoně rychle běží.
55:39'
Arizona sice drží puk na svých holích v útočném pásmu, ale nemůže vystřelit na bránu Minnesoty, která dobře brání.
55:01'
Coyotes mohou potřetí srovnat stav utkání a to v přesilové hře, ovšem nyní si poradil se střelou soupeře brankář Devan Dubnyk.
54:48'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jason Zucker – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
54:34'
Hra je přerušená, jelikož se hostující celek dopustil zakázaného uvolnění a následuje tak buly před brankářem Raantaou. Ještě předtím nás ovšem čeká krátké zdržení v podobě komerční přestávky.
53:50'
Arizona se sice pokoušela tentokrát dostat dopředu z pravé strany, ale Wilds se ubránili.
52:11'
Minnesota právě vstřelila branku!
Wilds jdou potřetí v tomto utkání do vedení, nyní je to už 3:2! Jonas Brodin vypálil od modré čáry střelu směřující na bránu, kterou neuvěřitelně tečoval JORDAN GREENWAY, když se mu kotouč odrazil od levé nohy do pravé a posléze zapadl do hostující svatyně. Asistence: Jonas Brodin a Joel Eriksson Ek.
52:08'
Nyní vystřelil pro změnu Ryan Suter, ale Antti Raanta momentálně drží svůj tým.
51:26'
Kevin Fiala se dostal do zakončení, ale to skončilo jen v moci gólmana Raanty.
50:11'
Nyní se ale hostující hráč ocitl jen v ofsajdu a bude následovat buly ve středním pásmu.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby. Stav je 2:2 a čeká nás tak velké drama.
49:30'
Minnesota ale je po obdržené brance opět mimo a pouze vyhazuje kotouč ze své poloviny.
48:58'
Arizona se opět nacpala do útočné třetiny, ale nakonec přišla o kotouč v boji u mantinelu.
47:32'
Arizona právě vstřelila branku!
Hosté během dvou minut odpovídají a srovnávají na 2:2! Kessel skvěle vybojoval kotouč za bránou a následně puk poslal právě před domácí svatyní, kde vystřelil bekhendem po zemi mezi betony Dubnyka LAWSON CROUSE. Asistence: Phil Kessel a Oliver Ekman-Larsson.
46:47'
Nyní to byla opět Minnesota, která se snažila něco vymyslet směrem dopředu, ale posléze byla hra přerušená a následuje komerční přestávka.
45:39'
Domácí mužstvo jde zpět do vedení, tentokrát je to 2:1 pro Wilds! Mikko Koivu z pravé strany posunul kotouč před bránu, kde skvěle zakončil bekhendem k bližší pravé tyči ZACH PARISE. Brankář Antti Raanta tak nyní muže zpytovat svědomí, že si nepohlídal právě bližší tyč. Asistence: Mikko Koivu a Jason Zucker.
45:29'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., nedovolené bránění).
45:01'
44:12'
Coyotes v přesilové hře sice drží puk v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do nějaké střelecké příležitosti.
43:01'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., nedovolené bránění).
42:45'
Phil Kessel vypálil z pravého kruhu tvrdou ránu, která ale orazítkovala pouze horní tyč domácí svatyně!
41:47'
Conor Garland posunul kotouč podél mantinelu na Oesterleho, který vystřelil, ale Devan Dubnyk si poradil a chytil puk do lapačky.
40:48'
Na začátku třetí periody je o něco aktivnějším týmem Minnesota, který se snažila něco vymyslet po pravé straně.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:01.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Arizona srovnala na 1:1. Ve druhé třetině byl k vidění mnohem vyrovnanější hokej, než v té první. Minnesota ale opět přestřílela svého soupeře a to 9:8. To jim ovšem nebylo nic platné, protože se ve 26. minutě po velké chybě brankáře Dubnyka prosadil Conor Garland.
40:00'
39:32'
Wilds se ještě snaží projít po pravé straně, ale ani tentokrát to nevypadá na nějaký posun ve skóre.
38:40'
Phil Kessel se dostal do zakončení z prav strany, ale Dubnyk byl opět připraven a pomalu to vypadá, že se půjde do třetí třetiny za nerozhodnutého stavu.
37:44'
Momentálně nám toho hra příliš nepřináší, jelikož se bojuje především ve středu hrací plochy.
36:49'
Arizona sice získala puk ve třetině soupeře, ale nedokázala tam vymyslet něco velkého.
35:24'
Hostující útočník ze třetí formace Lawson Crouse si odnesl nějaké zranění ze souboje a odkuhlal do šatny.
34:44'
Hostující útočník se ocitl v útočném pásmu o něco dříve a je odpískán ofsajd.
33:43'
Prudká rána domácího hráče z levé strany skončila jen mimo hrací plochu a jako suvenýr si kotouč odnese fanoušek Minnesoty.
33:37'
Kevin Fiala a Derek Stepan se po odpískání trochu pustili do sebe, ale nakonec z menší žduchanice nic velkého nebylo a vylučovat se nebude.
33:05'
A další velice dobrý zákrok předvedl domácí gólman Devan Dubnyk, který chytil střelu od modré do lapačky.
31:34'
Nyní přišla střela na druhé straně hrací plochy, ovšem Devan Dubnyk byl připraven a podruhé nezaváhal.
30:48'
Domácí hráči se sice dostali do zakončení, ovšem to skončilo jen na zákroku Raanty.
30:00'
Máme za sebou přesně polovinu základní hrací doby a stav je smírný 1:1.
29:09'
Posléze ale o sobě dala opět vědět Arizona, ovšem nebylo to nic nebezpečného.
28:04'
Tentokrát ale byli Wilds blízko ke vstřelení druhého gólu, ale Antti Raanta si poradil jak s tvrdou střelou Hunta, tak se dvěma dorážkami Matse Zuccarella!
27:38'
Domácí se stále nemohou otřepat z obdrženého gólu a Arizona tak je na koni a opět se dere směrem dopředu.
26:52'
Nyní se hra opět přerušila a následuje tak komerční přestávka.
26:32'
Hosty vstřelená branka zadarmo nabudila a opět se snaží něco vymyslet po levé straně.
25:04'
Obrovská chyba brankáře Devana Dubnyka znamená, že Coyotes srovnávají na 1:1! Dubnyk zastavil puk za svou svatyní a chtěl rozehrát podél mantinelu, ovšem namazal to přesně na hůl Schamltze, který viděl před prázdnou bránou volného CONORA GARLANDA a ten už neměl problém uklidit kotouč do svatyně soupeře. Asistence: Nick Schmaltz.
24:50'
Hostující gólman opět chytil kotouč do lapačky, ale rychle jej rozehrál a nemusela se tak pozastavovat hra.
24:32'
24:07'
Tentokrát to Wilds sehrál skvěle, ale finální zakončení Erica Staala z levé strany skončilo v lapačce připraveného Antti Raanty.
23:26'
Nebezpečná střela domácího hráče od modré nadělala Raantovi problémy, ale hostující gólman si nakonec poradil.
23:06'
Minnesota má druhou přesilovou hru v tomto utkání a nyní už je nastěhovaná v útočném pásmu.
22:32'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Goligoski – 2 min., držení).
21:34'
Opět skončil kotouč pouze na holích Coyotes, kteří jej drží za svou svatyni a čekají na vhodný okamžik, kdy vyrazit směrem dopředu.
20:41'
Arizona vstoupila do druhé třetiny velice aktivně, ale střela z levé strany nakonec neprošla na bránu Devana Dubnyka.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:03.
První dvacetiminutovka je u svého konce a Minnesota vede na domácím ledě nad Arizonou 1:0. Od úvodního buly jsou Wilds lepší, což potvrzuje nejen statistika střel na bránu v poměru 20:8, ale především skóre. O jedinou branku v úvodní periodě se totiž postaral v 15. minutě Kevin Fiala. Pokud chce Arizona vyhrát tento zápas, tak musí zabrat o 100%, protože to ze strany Coyotes byla velká bída.
20:00'
19:45'
Nakonec se před odchodem do šaten ještě jednou přerušila hra, protože domácí hráč se provinil hrou vysokou holí.
19:22'
Wilds bezpečně drží puk na své polovině a s rozehrávkou příliš nespěchají. Chtějí tak dohrát první třetinu v klidu a ve vedení.
18:28'
Momentálně se hraje už dlouho bez přerušení a Arizona spíše jen vyhazuje kotouče, ke kterým se tak dostává domácí celek.
17:36'
Tak tohle byla obrovská šance Wilds! Ryan Hartman dostal fantastickou přihrávku před bránu, ale následným zakončením nedokázal prostřelit Raantu!
16:45'
Boj o kotouč ve středním pásmu momentálně prezentoval průběh první třetiny, jelikož k puku se dostala Minnesota a následně přišla střela, která ale minula hostující svatyni.
15:57'
Devan Dubnyk byl připraven a poradil si se střelou soupeře z mezikruží.
15:30'
Antti Raanta musel opět zasahovat, protože přišel pokus domácího hráče z levé strany.
14:59'
Arizona chce rychle odpovědět, ale nához kotouče na domácí svatyni nepřinesl nic nebezpečného.
14:39'
Domácí celek otevírá gólový účet tohoto zápasu! KEVIN FIALA se dostal s pukem před bránu, kde nejprve zkoušel zakončit po zemi, což Raanta betonem vyrazil. Druhý pokus tak už šel pod víko a skončil v bráně. Asistence: Zach Parise.
14:19'
Minnesota Wild se momentálně snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím to jsou pouze přihrávky podél mantinelů.
13:28'
Kellerovou střelu vyrazil Dubnyk nad sebe, ale puk nakonec skončil na horní síti branky. Domácí brankář tak měl velké štěstí, že si kotouč nesrazil do své svatyně.
13:26'
12:59'
Oliver Ekman-Larsson se parádně vyhnul obránci a následně vypálil z pravého kruhu, ale pouze do míst, kde byla připravena vyrážečka Devana Dubnyka.
12:20'
Hosté už drží puk v útočné třetině, ale místo střely přišla jen nepřesná přihrávka, která skončila na holi domácího hráče.
11:26'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kevin Fiala – 2 min., držení).
11:08'
Arizona bude hrát přesilovou hru, ovšem nyní to ještě zkouší v šesti hráčích.
10:32'
Bohužel zatím není k vidění nějaký atraktivní hokej. U puku je častěji Minnesota, ale Antti Raanta je zatím stoprocentní.
10:06'
Tentokrát ofsajd domácích zbrzdil celou akci a následuje další komerční přestávka.
09:54'
Matt Dumba to za bránou udělal skvěle, když zmátl brankáře a posléze hledal přihrávkou Greenwaye, ovšem ten nedokázal zakončit.
09:43'
09:40'
Jonas Brodin vyzkoušel pozornost brankář Raanty, jenž byl opět připraven a vypadá to, že první přesilová hra nám gól nenabídne.
09:14'
Wilds sice mají početní výhodu, ale momentálně to tak na ledové ploše příliš nevypadá.
08:06'
Máme tady tak první přesilovou hru v tomto zápase, kterou si vyzkouší domácí celek a může se tak dostat do vedení.
07:43'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Goligoski – 2 min., hákování).
07:22'
Do první vážnější šance se tentokrát dostalo domácí mužstvo, ale Antti Raanta po zmatku v brankovišti nepustil kotouč za svá záda! Velkou zásluhu měl na tom také hostující obránce Alex Goligoski.
06:39'
Zach Parise nahodil puk do útočného pásma, ale tam se k němu dostala pouze obrana Arizony, která kotouč vyhodila do bezpečí.
06:09'
Opět musel zasahovat hostující gólman Antti Raanta, jenž si poradil se střelou domácího hráče a následuje první komerční přestávka.
04:54'
Minnesota momentálně je o něco lepším týmem, ale stále si nemůže vytvořit gólovou situaci.
03:48'
Victor Rask se nadvakrát dostal ke střele z levé strany, ale Raanta si dvakrát poradil.
02:43'
První střelou na bránu se prezentoval hostující celek, ale Devan Dubnyk byl připraven.
02:06'
Po boji za bránou Coyotes se k puku dostali domácí hráči, ale ti si zatím nevytvořili nějakou střeleckou příležitost.
01:42'
Antti Raanta čelil nepříjemné střele Erica Staala z levé strany, ale první branky v tomto zápase jsme se zatím nedočkali.
01:02'
Jared Spurgeon se snažil něco vymyslet, ale nakonec se ocitl pouze v ofsajdovém postavení.
00:47'
A opět je hra přerušená. Tentokrát díky zakázanému uvolnění ze strany Arizony Antti Raanta tak bude muset být opět připraven.
00:15'
Krátce po začátku utkání se hra přerušila a následuje buly v pásmu hostujícího celku.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Fiala, M. Koivu (C), Parise (A) – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, Donato.

Arizona Coyotes: Raanta (Kuemper) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Oesterle, Ljubuškin – Kessel, Schmaltz, Dvorak – Hinostroza, Stepan (A), Keller – Garland, Söderberg, Crouse – Fischer, Richardson (A), Grabner.

Rozhodčí: Marc Joannette, Chris Lee – Jesse Marquis, Ryan Galloway.
Arizona Coyotes:

Arizona je aktuálně v Západní konferenci na 4. pozici s 24 body a skóre 56:46. V posledním zápase zavítala na led St. Louis Blues. V 18. minutě otevřel brankový účet domácí Schwartz. Ve 27. minutě sice srovnal Keller, ale ve 36. minutě vrátil vedení na stranu Blues Parayko. Ve 46. minutě ale srovnal z přesilovky Garland a nakonec se tak šlo do prodloužení, kde branka nepadla a následovaly nájezdy. tam vstřelili góly Schmaltz s Garlandem a Arziona tak zvítězila 3:2.
Minnesota Wild:

Minnesota Wild je aktuálně v Západní konferenci až na 14. místě se 13 body a skóre 47:63. V posledním zápase Minnesota zavítala do Las Angeles, kde ale šli Kings už ve 2. minutě do vedení po brance Kopitara. Další branky se diváci dočkali až ve 31. minutě a opět to byli domácí, tentokrát ale Carter. Ve 36. minutě sice snížil Dumba, ale vše rozhodl v 60. minutě gólem do prázdné branky Walker. Minnesota tak prohrála 1:3.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Minnesota Wild a Arizona Coyotes. Naposled se spolu tato mužstva utkala před pěti dny na ledě Arizony, kde po velkém obratu z 1:3 zvítězila Minnesota 4:3. Dnes se tak bude bojovat v Xcel Energy Centeru v St. Paulu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 20 554 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 02:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.