NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Dallas - 1. prosince 2019   21:00

Minnesota
Kähkönen (Stalock) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Hunt, Soucy, Seeler – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Fiala, M. Koivu, Parise – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, Dumont – M. Foligno, Donato.
Kozari, McIsaac – Mach, Galloway
Xcel Energy Center, St. Paul
17 096 diváků
Dallas

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Hrdinou dnešního utkání se stal domácí útočník Mikko Koivu! Ten celou svou kariéru v NHL nastupuje v dresu Minnesoty a dnes odehrál svůj 1000. zápas.
Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 17 096 diváků.
Střely na branku: 29 – 29
Je konec! Minnesota nakonec zvládla lépe samostatné nájezdy a poráží Dallas výsledkem 3:2. V úvodu se prosadili všichny čtyři střelci. Dallasu se pak ale zasekla puška a domácí Mikko Koivu oslavil svůj zápas číslo 1000 v dresu Minnesoty vítězným nájezdem!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
Autorem vítězného nájezdu je MIKKO KOIVU!
Perry zkoušel nachytat brankáře na naznačení střely, ale Stalock se nenechal rozhodit.
Mikko Koivu si krásně přehodil puk na bekhend a proměnil.
Radulov pro změnu vyzkoušel blafák do forhendu, ale Stalock zasáhl hokejkou.
Zuccarello se pokusil o bekhendový blafák, ale Bishop měl svůj beton připraven.
Neskutečné! Také Tyler Seguin svůj nájezd proměňuje střelou do horního rohu.
Kevin Fiala si počkal na mezírku mezi betonem a lapačkou a trefil se přesně!
Joe Pavelski zvolil zakončení zápěstím a střelou o tyč srovnal.
Jako první se rozjel Parise, který si puk přehodil na bekhend a zakončil pod břevno.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení o vítězi dnešního utkání nerozhodlo. Na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:28'
Miro Heiskanen se parádním bruslařským manévrem zbavil obránce a prověřil pozornost domácího brankáře. Stalock si vychutnal zásah lapačkou.
64:10'
Marcus Foligno se dostal k odraženému puku a v pádu jej poslal za modrou čáru. Vypadá to, že poslední akci prodloužení si na starost vezme Dallas.
63:32'
Zucker se natahoval po prudké přihrávce na modrou čáru, ale pobídka byla nakonec o kousek delší než bylo potřeba.
63:10'
Tyler Seguin projel do útočného pásma, kde si puk srovnal na bekhend, ale jeho nahození skončilo na noze prvního obránce.
62:45'
Eric Staal se rychlou brzdou zbavil napadajícího soupeře a udělal si místo pro střelu. Jeho pokus letící kousek nad ledem skončil na vnějším oblouku branky.
62:20'
Joel Eriksson Ek se skvěle vrátil do obranného pásma a obral rozjetého soupeře o puk. Minnesota může znovu zaútočit.
61:42'
Jordan Greenway se prosmýkl do útočného pásma, jenže neustál souboj s obráncem a poroučel se k zemi. Dallas v prodloužení brání velmi pozorně.
61:15'
Mats Zuccarello sice držel puk v útočném pásmu, ale netroufl si na zakončení a raději se vydal ven z útočného pásma.
60:27'
Kevin Fiala před Bishopem tečoval nebezpečné nahození z levé strany a Bishop musel hodně rychle vykopnout levý beton.
60:10'
Minnesota uspěla na úvodním vhazování prodloužení. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale Eric Staal z ostrého úhlu nezakončil.
60:01'
Střely na branku: 26 – 27
Třetí třetina končí! Šedesát minut hry nám o vítězi dnešního souboje nerozhodlo! Hostující Dallas sice dokázal otočit vývoj utkání, když se prosadil Comeau! Minnesota však tři minuty před třetí sirénou vybojovala přesilovku, ve které se prosadil Zach Parise! O vítězi tak rozhodne prodloužení nebo následné samostatné nájezdy.
60:00'
59:29'
Andrej Sekera ještě poslal přihrávku na modrou čáru, jenže nikdo v bílém dresu Dallasu nedokázal s pukem projet do střelecké pozice.
59:10'
Jamie Benn vyhodil puk vysokým obloučkem do středního pásma. Za jeho pobídkou spěchal Tyler Seguin, ale domácí obrana si jeho postup pohlídala.
58:17'
Pavelski dostal pěknou přihrávku mezi kruhy a bez váhání zakončil. Jeho pokus zápěstím však skončil na brusli obránce v zeleném dresu.
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
57:30'
Minnesota právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Domácí Minnesota dokázala v přesilové hře srovnat krok! Fiala dostal prostor na kruhu a zakončil zápěstím. Jeho pokus vyrazil Bishop jen před sebe a ZACH PARISE následně doklepl puk do sítě! Asistence: Kevin Fiala, Jason Spurgeon.
57:17'
Nakonec to bude další přesilovka pro Minnesotu. Alexandr Radulov si totiž odsedí dvě minuty za držení.
57:10'
Miro Heiskanen získal puk na modré čáře a odrazem o mantinel jej vyhodil mimo obranné pásmo. Sudí však signalizuje vyloučení.
56:21'
Corey Perry se prosmýkl kolem Foligna do útočného pásma, zkusil zakončit zápěstím, ale pozorný Stalock jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.
56:00'
Dallas už se nikam nežene a spoléhá spíše na bránění těsného vedení. Klingberg získal puk za brankou a vysokým obloučkem jej vyhodil až na útočnou modrou čáru.
55:26'
Na druhé straně musel zasahovat Stalock. Střelou z pravého kruhu jeho pozornost prověřil Miro Heiskanen, nicméně domácí brankář skryl puk do lapačky.
55:05'
Matt Dumba zavezl puk do útočného pásma, jenže jeho nahození skončilo pouze na holi hostujícího obránce. Dallas může opět uklidnit hru.
54:09'
Dallas právě vstřelil branku!
Nyní už se Dallas dostává do vedení a otáčí vývoj dnešního duelu! Eric Staal přišel o kotouč za vlastní brankou, kde jej o něj obral BLAKE COMEAU, vybruslil si před branku a našel mezírku mezi betony domácího brankáře! Bez asistence.
54:01'
Obrovská šance Dallasu! Mattias Janmark se po vhazování probil k puku mezi kruhy, ale jeho pokus bekhendem zastavilo břevno!
53:32'
Miro Heiskanen překročil modrou čáru, dral se proti jedinému obránci, jenže jeho ránu zápěstím Stalock vůbec nemusel řešit. Pokus totiž mířil mimo.
53:05'
Roope Hintz poslal nahození od levého mantinelu, jenže jeho pokus skončil na hrudi prvního obránce v zeleném dresu domácí Minnesoty Wild.
52:35'
Bishop opět vyjel ven z branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Hostující brankář našel Pavelskiho, který vypálil, ale domácí brankář kryl puk do lapačky.
52:10'
Radek Faksa ustál souboj v rohu útočného pásma a s velkými problémy dokázal procedit přihrávku až k Seguinovi. Druhý jmenovaný už ale nevypálil.
51:27'
Foligno si brousil zuby na krásnou přihrávku zadovkou, jenže nedostal prostor pro zakončení a jeho pokus skončil u prvního obránce.
51:10'
Jason Zucker napadal rozehrávku soupeře na útočné modré čáře. Zadáci Dallasu si situaci nechtěli komplikovat a bez problémů jej odehráli do bezpečí.
50:27'
Andrej Sekera si nedělal moc práce a ihned po prudké přihrávce se opřel do zakončení. Jeho pokus forhendem však prosvištěl kolem domácí branky.
50:10'
Dumba poslal prudkou přihrávku na modrou čáru, ale Koivu puk pouze protečoval za branku hostujícího Dallasu. Hokejisté v zeleném jsou aktivnější.
49:21'
Tyler Seguin projel s pukem do středního pásma, poslal prudkou přihrávku na levé křídlo, jenže nikdo v bílém se nedostal do zakončení.
49:04'
Zach Parise si našel kotouč u hrazení, přehodil si jej na forhend, ale jeho pokus skončil v lapačce pozorného brankáře Bishopa. Vhazuje se po jeho pravici.
48:28'
Miro Heiskanen ustál souboj u hrazení a bekhendem poslal puk do středního pásma. Hokejisté Dallasu si po delší době mohou odpočinout.
48:03'
Matt Dumba si nabruslil na zpětnou přihrávku a zakončil bez přípravy. Dělovka domácího zadáka skončila na noze prvního hráče Dallasu.
47:38'
Mikko Koivu se skvěle natlačil před Romana Poláka, ale český obránce se nevzdal a odehrál puk přes modrou čáru do středního pásma.
47:10'
Donato si prodloužil pobyt na ledové ploše a bekhendem nahodil puk za branku Bena Bishopa. Hokejisté Minnesoty stále drží útočné pásmo.
46:38'
Carson Soucy vybídl zadovkou ke střele Donata, ale jeho projektil skončil u prvního obránce v dresu Stars. Hokejisté v bílém následně vyhodili puk za modrou čáru.
46:08'
Jason Dickinson z rohu útočného pásma přihrál bekhendem mezi kruhy, nicméně nikdo v bílém dresu na jeho pobídku nedosáhl. Dallas ale začíná tlačit.
45:35'
Ryan Suter poslal po mantinelu přihrávku do útočného pásma. Za jeho nahození se dral Luke Kunin, nicméně z rohu třetiny nedokázal přesně přihrát.
45:10'
Matt Dumba si udělal výlet do útočného pásma, nicméně nikdo v zeleném jej nepřijel podpořit a osamocený obránce Minnesoty neměl v souboji s přesilou zadáků šanci.
44:25'
Bishop vyjel za svou branku a pomohl hráčům Dallasu s rozehrávkou. Na přihrávku domácího gólmana si ale nenajel nikdo v bílém dresu.
44:10'
Ryan Donato projel s pukem do útočného pásma, jenže jeho projektil si nenašel cestičku mezi tři tyče. Puk pouze zaduněl o mantinel za brankou.
43:28'
Mattias Janmark uspěl v souboji v rohu útočného pásma, procedil puk na modrou čáru, ale zakončení Feduna si našlo cestu do lapačky brankáře.
43:10'
Luke Kunin nahodil puk po mantinelu do útočného pásma, nicméně v jeho rohu kraloval jeden ze zadáků Dallasu, jež puk poslal za modrou čáru.
42:18'
John Klingberg dostal přihrávku na modrou čáru a pohotově nahodil puk na branku domácí Minnesoty. Jeho pokus Stalock dobře viděl a bez problémů kotouč vyrazil.
42:08'
Joe Pavelski si našel střeleckou pozici a zakončil zápěstím. Jeho pokus letící těsně nad ledovou plochou dokázal Stalock vykopnout pravým betonem.
41:34'
Hokejisté Minnesoty se tentokrát dostali do útočného pásma, jenže nikdo v zeleném se neprosmýkl do střelecké pozice. Pozorná obrana Dallasu pokračuje v poctivém výkonu.
41:15'
Jordan Greenway ve středním pásmu zastavil nepřesnou rozehrávku Dallasu a poslal puk bekhendem do útočného pásma. Nikdo v zeleném se k němu ale nedostal.
40:32'
Ben Bishop si dal pozor na nahození ze středního pásma a levým betonem vykopl kotouč mimo tři tyče. Hráči v bílém mohou rozjet svou první akci v závěrečné periodě.
40:10'
Domácí uspěli na úvodním vhazování třetí třetiny. Mikko Koivu následně dostal přihrávku do jízdy, ale nedokázal se prosmýknout do útočného pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 22:53.
Střely na branku: 17 – 16
Druhá třetina končí! Prostřední perioda už nám přinesla branky. Do vedení se ve 33. minutě dostala zásluhou využité přesilové hry Minnesota. O branku se postaral Kevin Fiala. Také Dallas však dostal možnost hrát v početní převaze a John Klingberg krásnou střelou pod horní tyč vyrovnal. Po čtyřiceti minutách tak platí stav 1:1.
40:00'
39:20'
Denis Gurjanov nahodil puk do útočného pásma, ale k odraženému kotouči už se neprobil. Vypadá to, že obrana Minnesoty ustojí závěr třetiny bez problémů.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
38:35'
Radek Faksa získal odražený puk u mantinelu a bekhendem jej poslal za branku soupeře. Hokejisté Dallasu jsou v závěru prostřední periody aktivnější.
38:10'
Mattias Janmark před brankou domácí Minnesoty nebezpečně tečoval nahození z pravé strany. Domácí gólman však stačil zareagovat a vykopl puk betonem.
37:38'
Corey Perry číhal na přihrávku na pravý kruh, jenže měl problémy se zpracováním a nakonec vůbec nezakončil. Hráči Minnesoty skvěle napadají.
37:10'
Tyler Seguin nabral velkou rychlost, projel do útočného pásma, ale jeho zakončení zápěstím prolétlo kolem vzdálenější tyčky.
36:35'
Esa Lindell si prodloužil pobyt na ledové ploše a uklidnil rozehrávku Dallasu za brankou Bena Bishopa. Oba týmy stačily poslat na led čerstvé síly.
36:10'
Joe Pavelski se neohroženě vydal proti střele od modré čáry a parádním zákrokem srazil kotouč k mantinelu. Odražený puk pak obrana Dallasu vyhodila.
35:28'
Dallas také využívá přesilovou hru a vyrovnává! Domácí hokejisté nechali prostor JOHNU KLINGBERGOVI, který nahodil puk od modré čáry zápěstím a jeho pokus skončil za domácím gólmanem! Asistence: Esa Lindell, Jamie Benn.
35:00'
Až nyní se Dallas usadil v útočném pásmu a hledá si prostor pro zakončení. Hokejisté Minnesoty se pohybují v pevném bloku a komplikují Dallasu kombinaci.
34:28'
Joel Eriksson Ek si vzal puk za brankou soupeře, přehodil si jej na forhend a rozehrál na modrou čáru. Po jeho pobídce se domácí rozhodli raději držet puk.
34:05'
Minnesota získala volný puk v obranném pásmu a Jason Zucker jej okamžitě vyhodil přes všechny čáry za branku Bena Bishopa.
33:33'
Přesilovku si zahraje také Dallas. Ryan Donato dostává dvě minuty za hákování.
33:10'
Radek Faksa se středem ledové plochy prokličkoval do útočného pásma, ale místo zakončení zvolil přihrávku do rohu kluziště, kde nenašel nikoho ze spoluhráčů.
32:43'
Minnesota využívá přesilovou hru a dostává se do vedení! Mikko Koivu se v rohu útočného pásma dostal k odraženému kotouči, pohotově jej poslal na brankoviště a KEVIN FIALA poslal puk do sítě! Asistence: Mikko Koivu, Zach Parise.
32:31'
Další přesilovka pro Minnesotu. Jamie Oleksiak vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
32:10'
Denis Gurjanov projel po levém křídle do útočného pásma, jenže si puk přehodil na bekhend a zadovkou trefil jen vnější oblouk branky Minnesoty.
31:26'
Jared Spurgeon získal volný puk na vlastní polovině, projel do útočného pásma, jenže jeho nahození bekhendem skončilo u pozorného Bishopa.
31:10'
Eric Staal si ve velké rychlosti zpracoval skákavý kotouč, přehodil si jej na forhend, ale jeho pokus skončil na noze připraveného obránce.
30:35'
Radek Faksa projel do útočného pásma, jenže z ostrého úhlu se nedostal do ideální střelecké pozice a důrazný Ryan Donato jej přišpendlil k hrazení.
30:10'
Jonas Brodin ustál souboj v rohu obranného pásma a vyhodil puk po mantinelu do středního pásma. Hokejisté v zeleném míří na střídačku.
29:45'
29:10'
Minnesota znovu vybojovala puk a vyhodila jej přes všechny čáry za branku Bena Bishopa. Hokejisté v zeleném zvládají oslabení s velkým přehledem.
28:35'
Alexandr Radulov dostal přihrávku na modrou čáru, jenže jeho následné nahození skončilo u prvního hráče v dresu soupeře.
28:10'
Minnesota se v obranném pásmu zmocnila kotouče a Mikko Koivu vyhodil puk obloučkem do útočného pásma. Dallas musí začít od vlastní klece.
27:45'
Dallas si zahraje další přesilovku. Jason Zucker dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
27:35'
Roope Hintz projel s pukem do útočného pásma, jenže se nesetkal s podporou svých spoluhráčů. Odražený kotouč poté vybojovala Minnesota.
27:10'
Minnesota se vydala do útočného pásma, jenže nepřesná kombinace stála domácí celek kotouč. Hokejisté Dallasu se následně vydali do útoku.
26:35'
Domácí brankář si dal pozor na slabou střelu z ostrého úhlu a utěsnil mezírku u levé tyče své klece. Od jeho betonu se puk odrazil za domácí branku.
26:12'
Alexandr Radulov získal volný puk na modré čáře, krásně se s ním otočil, ale poté si nerozuměl s rozjetým spoluhráčem a rozehrál hodně nepřesně.
25:35'
Bishop vyjel ven z branky a vypomohl Dallasu s rozehrávkou. Hostující brankář rozehrál na levé křídlo, kam si nabruslil Corey Perry.
25:10'
Jason Dickinson získal volný puk u mantinelu a nahozením po prknech poslal kotouč za branku Minnesoty. Dallas se snaží dostat do tlaku, ale chybí tomu zakončení.
24:32'
Esa Lindell tentokrát projel až na modrou čáru, nicméně jeho dělovka příklepem skončila vedle branky domácí Minnesoty. Odražený puk získali domácí zadáci.
24:05'
Esa Lindell získal puk v rohu obranného pásma a vyhodil jej obloučkem do středního pásma. Hokejisté Dallasu však nemohou udržet útočnou třetinu.
23:28'
Joel Eriksson Ek ustál souboj v rohu útočného pásma a přihrál bekhendem na modrou čáru. Domácí hokejista hledal Erica Staala, ale ten byl těsně bráněn.
23:05'
Radek Faksa zasáhl ve středním pásmu kotouč vysokou holí a odehrál jej do bezpečí. Sudí to ale nepřešel bez povšimnutí a nařídil vhazování před Bishopem.
22:40'
Blake Comeau napadal rozehrávku soupeře na modré čáře. Hostujícímu hráči vypomohl také Roman Polák, který obral o kotouč Foligna.
22:10'
Joe Pavelski dostal přihrávku do středního pásma, prosmýkl se přes modrou čáru, jenže jeho pokus zápěstím skončil na hrudi pozorného brankáře.
21:27'
Jared Spurgeon před vlastní brankou zastavil nebezpečnou přihrávku od mantinelu. Hokejista Minnesoty následně bez problémů rozehrál na Pariseho.
21:10'
Mikko Koivu si sjel pro přihrávku do středního pásma a bekhendem poslal pobídku na levé křídlo. Hokejisté Minnesoty si opět hledají střeleckou pozici.
20:35'
Luke Kunin napadal rozehrávku Dallasu na modré čáře. Domácí hokejista se ale nesetkal s podporou svých spoluhráčů a kotouč nevybojoval.
20:10'
Minnesota uspěla na úvodním vhazování druhé třetiny. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale v rohu kluziště získal puk pro Dallas Roman Polák.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 21:59.
Střely na branku: 11 – 8
První třetina končí! Úvodní dvacetiminutovka sice přinesla hodně svižný hokej, ale branky jsme se v úvodní periodě nedočkali. O něco aktivnější byla v úvodu Minnesota, ale šance domácích skončily u pozorného Bishopa. Poté si šanci vypracoval také Dallas, ale možnost Tylera Seguina skvělým způsobem zneškodnil Stalock. Do kabin se proto odchází bez branek.
20:00'
19:27'
Zach Parise spěchal za nahozením do útočného pásma, jenže obránci Dallasu měli ke kotouči mnohem blíže a bez problémů jej odehráli do středního pásma.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny!
18:35'
Roman Polák vybojoval odražený puk ve středním pásmu a bekhendem jej poslal za modrou čáru. Hokejisté Dallasu však nepouští Minnesotu do zakončení.
18:10'
Dallas opět vybojoval puk v obranném pásmu a rozjel další akci. Hostující celek má v posledních minutách velké problémy s přechodem do útočného pásma.
17:28'
Mikko Koivu spěchal za přihrávkou do útočného pásma, ale pozorný Sekera před ním kotouč tečoval špičkou čepele a poslal puk do rohu kluziště.
17:10'
Bishop si dal pozor na zakončení od modré čáry a pohlídal cestu kotouče mimo tři tyče. Hostující brankář poté povyjel z branky a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
16:32'
Další útočnou akci domácí Minnesoty zastavuje postavení mimo hru. Příliš rychlý byl při přechodu do útočného pásma Mats Zuccarello. Po ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.
16:10'
Andrej Sekera získal odražený puk ve středním pásmu, krásně se s pukem otočil a pomohl si přihrávkou do zadních řad. Hokejisté Dallasu střídají.
15:42'
Blake Comeau si nabruslil na krásnou přihrávku z rohu ledové plochy, jenže si nedokázal srovnat hokejku a minul branku domácího mužstva.
15:10'
Tyler Seguin si nabruslil na přihrávku na modrou čáru a protečoval kotouč za branku Minnesoty. Za jeho pobídkou se ale nikdo v bílém dresu Stars nedostal.
14:53'
14:05'
Až nyní se hráči Minnesoty dostali k odraženému kotouči a pohotově jej vyhodili do středního pásma. Hráči v zeleném mezitím stačili vystřídat.
13:36'
Tyler Seguin se dostal do střelecké pozice a bez váhání poslal kotouč směrem na branku. Domácí brankář Stalock se rychle přesunul k pravé tyči a ukryl puk mezi betony!
13:20'
Seguin poslal z pravé strany prudkou přihrávku před branku domácího celku, ale dojíždějící Benn na jeho pobídku o kousek nedosáhl.
12:53'
První přesilovku si zahraje také Dallas. Dvě minuty za držení dostává Donato.
12:28'
Jordan Greenway nahodil puk do rohu útočného pásma. Jeho pobídku dojel Joel Eriksson Ek, který poté přihrál na modrou čáru, kde kralovali hráči Dallasu.
12:02'
Jeden z hráčů Dallasu zahrál v útočném pásmu vysokou holí a provinil se proti pravidlům. Rozhodčí tak musel přerušit hru a vytáhl hru do středního pásma.
11:38'
Andrej Sekera se dostal k odraženému puku v obranném pásmu a vyhodil kotouč bekhendem do středního pásma. Oba týmy dokázaly vystřídat.
11:10'
Jason Zucker vybojoval odražený kotouč v rohu ledové plochy a bekhndem přihrál před branku Dallasu. Před Bishopem však nedotíral nikdo v zeleném dresu.
10:56'
10:10'
Suter tentokrát nahodil puk před branku Dallasu, jenže nikdo v zeleném dresu Minnesoty nedokázal jeho pobídku tečovat. Wild však drží útočné pásmo.
09:45'
Ryan Suter mohl střílet od modré čáry, jenže místo zakončení zvolil přihrávku do rohu kluziště. Domácím zatím schází větší odvaha v zakončení.
09:20'
Minnesota se zatím není schopna usadit v útočném pásmu. Hokejisté Dallasu vybojovali puk v rohu kluziště a po krátké kombinaci jej vyhodili do bezpečí.
08:56'
Bude se vylučovat! První přesilovku si zahraje Minnesota. Jamie Oleksiak dostává dvě minuty za držení.
08:35'
Esa Lindell obdržel krásnou přihrávku na modrou čáru, odkud zakončil příklepem, ale jeho dělovka skončila na betonu domácí brankáře.
08:05'
Bishop vyjel za svou branku, kde zastavil prudké nahození po mantinelu a vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Dallas se může opět vydat do útoku.
07:35'
Radek Faksa vystihl nepřesnou rozehrávku Minnesoty a odehrál kotouč bekhendem do středního pásma. Hokejisté v bílém jsou ale mnohem aktivnější.
07:15'
Mikko Koivu projel do útočného pásma, jenže jeho spoluhráč byl o něco rychlejší a projel do útočného pásma ještě před kotoučem. Postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.
06:38'
Brad Hunt ustál souboj s dotírajícím soupeřem za vlastní brankou a podařilo se mu odehrát kotouč do středního pásma. Hráči v bílém hrají hodně důrazně.
06:10'
Miro Heiskanen poslal nahození do rohu útočného pásma, jenže tam nebyl nikdo v bílém dresu Stars. Hokejisté Minnesoty následně odehráli puk do bezpečí.
05:38'
Jason Zucker poslal krásnou přihrávku před branku, kde byl Eric Staal, který si puk opět přehodil na bekhend, ale nedokázal puk zamést kolem betonu brankáře!
05:10'
Eric Staal dostal přihrávku před branku Dallasu, přehodil si kotouč na bekhend, ale jeho pokus skončil na hrudi pozorného Bishopa.
04:38'
Jonas Brodin zastavil rozehrávku Dallasu, projel s pukem až na útočnou modrou, jenže jeho nahození skončilo pouze za brankou Dallasu.
04:10'
Dallas uklidňuje hru na vlastní polovině. Domácí hokejisté rozehrávku soupeře sice aktivně napadali, ale Andrej Sekera poslal přihrávku na levou stranu.
03:10'
Mattias Janmark si v útočném pásmu nabruslil na přihrávku mezi kruhy, přehodil si puk na forhend, ale jeho pokus skončil na betonu připraveného Stalocka.
02:26'
Mikko Koivu projel s pukem do útočného pásma. Finský hokejista dnes hraje svůj duel číslo 1000 v dresu Minnesoty. Tentokrát ale nedokázal přesně přihrát.
02:05'
Mats Zuccarello vyhodil puk bekhendem z obranného pásma. Za jeho pobídkou spěchal Rask, jenže zadáci Dallasu byli důraznější a odehráli puk do bezpečí.
01:24'
Až nyní se poprvé v utkání přerušuje hra. Hostující brankář Bishop si dal pozor na nahození od modré čáry a schoval kotouč do lapačky. Vhazuje se po jeho pravici.
01:10'
John Klingberg ozjel akci Dallasu po levém křídle, dostal se na modrou čáru, jenže jeho nahození skončilo u prvního obránce v dresu Minnesoty.
00:38'
Kevin Fiala vybojoval odražený kotouč na modré čáře a protečoval puk do středního pásma. Hokejisté Dallasu pak sice získali puk, ale rychle o něj přišli.
00:10'
Domácí celek uspěl na úvodním vhazování dnešního utkání a vydal se do útoku. Minnesota tlačila před brankou Dallasu, ale nikdo v zeleném nevypálil.
00:01'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Minnesota bude hrát v zeleném, zatímco Dallas oblékne bílé dresy.
Jak už je za oceánem zvykem, začne dnešní duel o několik minut později.

Minnesota Wild: Kähkönen (Stalock) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Hunt, Soucy, Seeler – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Fiala, M. Koivu, Parise – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, Dumont – M. Foligno.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell, Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera, Fedun – Radulov, Seguin, Ja. Benn – Pavelski, Hintz, Gurjanov – Comeau, Cogliano, Perry – Dickinson, Faksa, Janmark – Dowling..
Československá stopa v utkání
Radek Faksa (DAL)
Dallas Stars
Dallas je na tom také velmi dobře, ještě nedávno držel sérii sedmi výher v řadě, navíc bodoval ve dvanácti souvislých zápasech. Formu Stars ukončilo až Chicago, které zvítězilo 3:0. Dnešní hosté poté nedokázali porazit ani St. Louis, kvůli čemuž se propadli až na šesté místo Západní konference. Uvidíme, jestli Stars odstartují další vítěznou vlnu proti Minnesotě, nebo jestli prohrají potřetí v řadě. Dallas má určitě velkou motivaci, takže se můžeme těšit na skvělou podívanou.

Minnesota Wild
Minnesota se nese na vítězné vlně, na začátku sezony byla na posledním místě Západní konference, ale nyní už je na skvělé dvanácté pozici. Dost tomu pomáhá i aktuální forma, protože Wild bodoval v osmi zápasech v řadě, zapsal pět výher v základní době a třikrát padl po prodloužení. Naposledy dnešní domácí deklasovali na svém ledě Ottawu, které nasázeli sedm gólů. Dnes je však čeká papírově silnější soupeř, tak uvidíme, kolik branek si připíší.

Minnesota vs. Ottawa – 7:2
New Jersey vs. Minnesota – 2:3
Rangers vs. Minnesota – 3:2pp

Eric Staal 19 bodů (8+11)
Jason Zucker 17 bodů (9+8)
Ryan Suter 16 bodů (3+13)
Dobrý den, zdravím všechny fanoušky amerického hokeje! Spolu se mnou dnes budete moci sledovat jediný večerní zápas NHL, od 21:00 na sebe narazí Minnesota a Dallas. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.