NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Florida - 21. ledna 2020   02:00

Minnesota
Minnesota
19:43' Spurgeon (E. Staal) • 30:59' Kunin (J. Eriksson Ek) • 44:19' Parise (Spurgeon, Suter) • 47:06' Kunin (J. Eriksson Ek, M. Foligno)
4:5
(1:1, 1:1, 2:3)
Florida
Florida
04:01' Yandle  (Hoffman, Vatrano) • 27:28' Barkov  (Brown, Yandle) • 42:02' Dadonov  (Yandle, Barkov) • 55:52' Trocheck  (Strålman, Yandle) • 59:55' Acciari  (Ekblad, Pysyk)
Minnesota
Florida

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Tři hvězdy utkání
1. Noel Acciari (FLA) 1+0
2. Luke Kunin (MIN) 2+0
3. Jared Spurgeon (MIN) 1+1
Šťastná trefa ze středního pásma nepřišla a Minnesotě tak zůstaly oči pro pláč. Wild vedli ve třetí třetině po obratu ve skóre 4:3, jenže své vedení nedokázali přetavit v úspěch. Nejen, že o něj čtyři minuty před koncem přišli, ale nepovedlo se jim Floridu uhlídat ani v samotném závěru zápasu. Pouhých pět vteřin před koncem se hosté prosadili nadvakrát protečovanou střelou od modré čáry a strhli vítězství na svou stranu.

Florida si připsala pátou výhru v řadě a vrací se v tabulce Východní konference do první osmičky.
59:55'
Minnesota zkusí buly bez brankáře.
59:55'
Rozhodčí po shlédnutí videa protesty neuznává! Gól platí, Florida je pět vteřin před koncem ve vedení!
59:55'
Rozhodčí jdou k videu! Minnesota totiž protestuje a upozorňuje, že puk byl protečován nad hranicí horní tyče!
59:55'
Florida právě vstřelila branku!
Tak to je pro Minnesotu velká rána! Pět vteřin před koncem normální hrací doby se Florida prosadila do vedení! Střelu od modré čáry protečovali hned dva hráči, tím druhým, a tedy autorem gólu, je NOEL ACCIARI. Asistence: Aaron Ekblad, Mark Pysyk.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:13'
Zakázané uvolnění Floridy po nepřesné přihrávce přes střední pásmo.
57:15'
Oba týmy se snaží mít zabezpečené obrany. Vypadá to, že vše směřuje do prodloužení.
55:52'
Je vyrovnáno! VINCENT TROCHECK se za útočnou modrou natáhl po puku, prosadil se mezi dvěma obránci ke střele a prostřelil Stalocka, jemuž propadl puk za záda skrz betony. Asistence: Anton Stralman, Keith Yandle.
54:47'
Fiala se dostal v pravém kruhu ke střele z první, Bobrovskij jeho zakončení likviduje a přerušuje hru. Komerční pauza.
54:37'
54:04'
Až nyní, první střela Wild v této početní převaze. Dumbovu ránu od modré Bobrovskij vyráží.
53:55'
Domácím zatím tato přesilovka moc štěstí nepřináší. Dumba byl zablokován při střele od modré čáry.
52:51'
Hosté vyrazili v oslabení do útoku, Sceviour byl ovšem při zakončení zblokován.
52:37'
Komerční přestávka.
52:37'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min., podrážení).
52:25'
Naopak další práce pro Bobrovského.
51:35'
Čas plyne velmi rychle, Florida by se potřebovala dostat na delší úsek k puku a do útočného pásma, jenže Minnesota kontroluje momentálně hru.
50:23'
Menší nápor před brankou Floridy, Bobrovskij odolal a uhájil své brankoviště.
49:35'
Dumba se rychle zorientoval u pravého mantinelu a vyslal další nepříjemnou střelu na Bobrovského, který má v posledních minutách práce více než dost.
49:20'
Kotouč vyletěl mezi střídačky. Vhazuje se ve středovém kruhu.
48:55'
Soucy svou ránou od modré čáry přinutil Bobrovkého k zákroku a přerušení hry.
48:01'
Spurgeon vypálil zpoza pravého kruhu, až k Bobrovskému ale puk nedoletěl. Byl zastaven jedním z bránících hráčů.
47:17'
Minnesota rychle vyrazila zase do útoku. Greenway nutí Bobrovského přerušit hru. Komerční pauza.
47:06'
Minnesota právě vstřelila branku!
Protiútok Minnesoty, který skvěle vyřešil Eriksson Ek, jenž z levého kruhu přihrál na střed, kam si sjel LUKE KUNIN, jenž rychle po zpracování puku vypálil na Bobrovského. Ten si na puk sáhl betonem, ale pouze jej přizvedl. Kotouč následně zapadl obloučkem do branky. Asistence: Joel Eriksson Ek, Marcus Foligno.
46:53'
Rychlý návrat Floridy do útoku a Stalock znovu v akci, svým betonem zastavil střelu z pravého kruhu.
46:21'
Stalock svou vyrážečkou předvedl hodně těžký zákrok, kterým nyní zachránil Minnesotu před další inkasovanou brankou.
44:19'
Wild využívají velmi rychle svou přesilovku a potřetí v utkání dokázali vyrovnat skóre zápasu! Po vhazování v útočném pásmu se puk dostal až před brankoviště, kde ZACH PARISE úspěšně překonal Bobrovského. Asistence: Jared Spurgeon, Ryan Suter.
44:11'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Michael Matheson – 2 min., podrážení).
44:09'
Fiala se výborně prodral až k brance Floridy, jeho bekhend Bobrovskij vyráží. Bude se ovšem vylučovat.
43:40'
Hraje se rychle ze strany na stranu, aktuálně ovšem bez šancí.
42:45'
Minnesota musí potřetí v utkání dohánět ztrátu. Dvakrát se jí to povedlo, co nyní?
42:02'
Panteři svou přesilovku využívají! Střela Keitha Yandla od modré čáry se proletěla až mezi kruhy, kde ji výborně tečoval JEVGENIJ DADONOV. Ten vysoký puk srazil k ledu, kde proskákal až za brankáře Stalocka. Asistence: Keith Yandle, Aleksander Barkov.
40:50'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kevin Fiala – 2 min., vražení na hrazení).
40:50'
Vatrano zůstal ležet u své střídačky na ledě, když byl hodně nepříjemně atakován Fialou. Bude se vylučovat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:59.
Moc nechybělo, aby se domácí v závěru druhé třetiny dostali do vedení. Proti ovšem byl Sergej Bobrovskij, kvůli němuž je skóre po 40 minutách vyrovnané 2:2.
40:00'
39:42'
Staal střílel zpoza pravého kruhu, byl zblokován.
38:52'
Bobrovskij zachránil Floridě vyrovnané skóre! Kunin se zjevil mezi kruhy v obrovské šanci, po přihrávce zpoza branky vypálil z první k pravé tyči a Bobrovskij, spíš reflexivně, přímáčkl ruku s lapačkou k tělu při přesunu brankovištěm, díky čemuž puk vyrazil mimo branku.
37:44'
Acciari se snažil zpoza pravého kruhu něco vymyslet, jeho střela ovšem minula branku Minnesoty.
37:20'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.
36:55'
Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému konci, Minnesota vede na střely 18:15 a stejně jako je tato statistika vyrovnaná, je vyrovnaná hra i v posledních minutách.
35:15'
Po ráně Ekblada od modré čáry, Stalock přerušuje hru. Komerční přestávka.
34:40'
Staal se procpal za obranu Floridy a vyrazil směrem na Bobrovského. V mezikruží se rozhodl nekličkovat a vypálit pod horní tyč, ale branku Floridy přestřelil.
34:15'
Další icing Floridy...
34:08'
Florida se nepřesnou rozehrávkou skrz střední pásmo dopustila zakázaného uvolnění.
33:49'
Dumba pálil od modré čáry, Bobrovskij jeho pumelici vyráží mimo brankoviště.
33:17'
Hra je přerušena, komerční přestávka.
32:51'
Toninato výborně mezi kruhy zastavil střelu Fialy, kterou nepustil na svou branku a pomohl tím Bobrovskému.
32:29'
Zakázané uvolnění Floridy.
31:34'
30:59'
Chyba Floridy na útočné modré čáře, které využil Eriksson Ek. Ten dohnal ve střední třetině puk a po levém křídle rozjel rychlý brejk v oslabení. Z levého kruhu následně přihrál na střed, kam si najel LUKE KUNIN, jenž zakončil střelou z první a překonal Bobrovského! Asistence: Joel Eriksson Ek.
30:45'
Stalock svou lapačkou přerušuje hru po střele zpoza kruhů.
30:14'
Hra je přerušena, vhazuje se před Stalockem.
29:45'
Domácí vyhazují puk mimo své pásmo. Florida v této sezoně dokáže využívat 24 % svých přesilovek. Minnesota má naopak jedno z nejhorších oslabení v lize.
29:34'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Victor Rask – 2 min., podrážení).
28:17'
Minnesota vyhodila puk ze svého pásma, ale pouze na střídačku. Vhazovat se tedy bude před brankou Stalocka.
27:28'
Panteři se ujímají vedení po dlouhé přihrávce z vlastního pásma na útočnou modrou, kde se puku zmocnil ALEKSANDER BARKOV. Hostující útočník pronikl s pukem za obranu, zatočil z pravého kruhu na střed a parádním obloučkem do protipohybu vymetl pravý horní roh Stalockovy klece. Asistence: Josh Brown, Keith Yandle.
27:07'
Střela Acciariho zpoza pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě. Komerční pauza.
26:21'
Prudká střela Connollyho minula branku Minnesoty a orazítkovala zadní mantinel. Florida zůstává v útoku.
25:04'
Wild měli trochu problém vybojovat ve svém pásmu puk a uvolnit se zpod tlaku. Nakonec se dopouští zakázaného uvolnění.
23:28'
Šance Greenwaye, jehož tečovanou střelu Bobrovskij vyráží. Hosté se následně dopouští zakázaného uvolnění.
22:54'
Hra probíhala ve středním pásmu, když se puk dostal na jednu ze střídaček. Vhazuje se ve středovém kruhu.
22:22'
Hra se přesunula před branku Floridy. Od modré čáry střílel Kunin, Bobrovskij vyráží.
22:11'
Barkov se před levým kruhem dostal ke střele, Stalock jeho pokus chytá.
21:59'
Kotouč ve středním pásmu vyletěl do hlediště. Vhazuje se u modré čáry Minnesoty.
20:59'
Prudkou střelou zápěstím zpoza levého kruhu přinutil Fiala k zákroku brankáře Bobrovského, který přerušuje hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:02.
Minnesota s Floridou hrají po první třetině smírně 1:1. Vše je tak více než otevřené. O něco více ze hry měli přeci jen hráči domácích Wild, kterým se povedlo 17 vteřin před koncem proměnit přesilovku.
20:00'
19:43'
Domácí využívají přesilovou hru! Před brankou Floridy se vytvořil závar, kterého dokonale využil JARED SPURGEON, k němuž se puk dostal. Ležícího brankáře Bobrovského přehodil zakončením pod horní tyč. Asistence: Eric Staal,
19:24'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Anton Strålman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
18:30'
Parise si na pravé straně brankoviště přehodil puk do bekhendu, ale Minnesotu ani on nepřekonal.
18:04'
Dělovka Matta Dumby od modré čáry pouze orazítkovala mantinel za brankou Floridy.
16:41'
Už to vypadalo, že se Soucy dostane k zakončení na hranici brankoviště Floridy, ale na poslední chvíli jej zblokoval Stillman.
15:55'
Rychlý útok domácích. Bobrovskij byl v brance úspěšný proti zakončení Kunina, jehož střelu srazil mimo brankoviště. Po zákroku přišel o masku a hra musela být přerušena.
15:20'
Stalock svou holí vytěsnil zakončení Barkova na zadní mantinel. V posledních minutách se domácí brankář dostává k samým těžkým zákrokům.
14:12'
Donatova střela zpoza pravého kruhu končí až v ochranné síti. Komerční přestávka.
13:28'
Akrobatický a fantastický Stalock! Rána na branku Minnesoty vyšla od modré čáry, Stalock na ni neměl úplně nejlepší výhled a musel trochu improvizovat. Při akrobatickém zákroku se mu povedlo stáhnout puk na led, kde ses jej zhostila obrana domácích.
12:12'
Florida se dopustila zakázaného uvolnění. Hra se vrací před Bobrovského.
11:41'
10:30'
Domácí vedou na střely 7-3, na góly ovšem nadále prohrávají.
09:32'
Matheson srazil nahození soupeře do opravené ochranné sítě.
08:29'
Zatímco se na led vrátil vyloučený Brown, měla Minnesota obrovskou šanci, jenže Zuckerův bekhend nakonec jen velmi těsně neobstřelil Bobrovského.
07:44'
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
06:57'
Hra je přerušena, Acciari srazil nahození soupeře do ochranné sítě.
06:29'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Josh Brown – 2 min., držení).
06:04'
Zakázané uvolnění Minnesoty.
04:52'
Rána Sutera letěla od modré čáry a Bobrovského příliš neohrozila. Domácí to ovšem zkouší z různých pozic a hledají na Stalocka recept.
04:01'
Hosté otevírají skóre dnešního utkání! KEITH YANDLE se dostal až před brankoviště a povedlo se mu přizvednout puk do horní poloviny branky. Asistence: Mike Hoffman, Frank Vatrano.
03:23'
Greenway se prodral s pukem k brance Floridy a poslal na Bobrovského bekhendovou střelu, s níž si Rus poradil.
02:30'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení.
01:38'
Rána od modré čáry, o kterou se postaral Matheson, byla pro brankáře Stalocka lahůdkou.
01:04'
První střelu na branku zaznamenali domácí. Eriksson Ek vyslal puk ze středního pásma na Bobrovského.
00:52'
Pateryn se šikovně prodral až mezi kruhy, ale ohrozit brankáře Bobrovského se mu nepodařilo. Proti byl bránící Toninato.
00:01'

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Pateryn, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Parise – Fiala, V. Rask, Zucker – Kunin, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Hartman, Donato, Greenway.

Florida Panthers: Bobrovskij (Montembeault) – Ekblad, Matheson, Strålman, Stillman, Brown, Yandle, Pysyk – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Acciari, Trocheck, Connolly – Hoffman, Toninato, Vatrano – B. Boyle, Sceviour..
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český nebo slovenský hokejový hráč.
Florida Panthers

Florida je na tom o něco lépe a rozhodně ještě bude bojovat o vyřazovací boje. Po čtyřiceti sedmi zápasech má na svém kontě sedmapadesát bodů, které jí v současné době stačí na deváté místo v rámci Západní konference. Na osmou Philadelphii ztrácí ale jediný bod, navíc má dva zápasy k dobru. Panteři mají naopak jeden z nejlepších útoků v celé soutěži, který nasázel svým soupeřům už 174 branek. K tomu ale inkasovali gólů 156, což z nich dělá jednu z těch průměrných obran. Z posledních tří zápasů brala Florida plný počet bodů. Postupně porazila Toronto (8:4), Los Angeles (4:3) i Detroit (4:1).

Nejproduktivnější hráči:
Jonathan Huberdeau – 64 bodů (18+46)
Aleksander Barkov – 51 bodů (15+36)
Jevgenij Dadonov – 38 bodů (21+17)
Minnesota Wild

Minnesota zatím sice nepředvádí úplně špatné výkony, ale na postavení v tabulce to zatím není vidět. Po čtyřiceti osmi kolech má na svém kontě totiž rovných padesát bodů, které ji řadí na dvanáctou pozici v rámci Východní konference. Wilds mají takový průměrný útok, který vstřelil 148 branek, zatímco obrana jich inkasovala 159, což dělá záporné skóre -11. Minnesota brala z posledních tří zápasů dvě výhry. Nejprve sice nestačila na Pittsburgh (3:7), ale následně porazila Tampu Bay (3:2) a Dallas (7:0).