NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Detroit - 15. prosince 2019   01:00

Detroit
03:21' Bertuzzi  (D. Larkin, Green) • 47:43' Green  (Athanasiou, Filppula)
Montreal
Detroit

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.

3. Tyler Bertuzzi
Je konec. Montreal to už neodvrátil. Montreal byl sice lepším týmem, ale o jednu jedinou branku prohrál. V první třetině otevřel skóre Bertuzzi. Na jeho trefu navázal až v čase 47:42 Green, jedinou branku zápasu vstřelil v poslední minutě Tatar. Hosté mohou za výhru vděčit jedině fantasticky chytajícímu Bernierovi, který soupeře dokázal parádně udržet na uzdě.
59:38'
Hosté vyhazují, nevypadá to špatně pro ně.
59:24'
Zakázané uvolnění hostů.
59:14'
Montreal právě vstřelil branku!
Na modrou čáru dostal nahrávku TOMÁŠ TATAR a z voleje to napálil na branku. Jeho rána byla tak tvrdá, že se vrátila zpět, ale rozhodčí měl přesné oči. Asistence: Tomáš Tatar, Joel Armia.
58:53'
Domi nahrál na modrou Weberovi, který hned vypustil dělovku. Ta byla tečovaná a skončila nad brankou.
57:45'
Z levé strany pálil Bertuzzi. Price dokázal puk lapit.
56:45'
Na pravý kruh dostal nahrávku Larkin a střílel. Trefil jen připravenou lapačku Price.
56:28'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brendan Gallagher – 2 min., krosček).
56:25'
Tatar si z levé strany nabruslil na střed a vystřelil. I tento jeho pokus skončil mimo.
55:45'
Hostující tým uzavřel svoji obranu a puky pouze nahazuje ven.
54:48'
Na modré čáře napřáhl Weber. Proti jeho střela se znovu ukázal Bernier, který ji v klidu vyrazil.
54:11'
Následuje komerční přestávka.
52:11'
Po vhazování se ke střele dostal hostující Zadina. Jeho tečovaná střela skončila nad brankou.
52:06'
Do pásma se dostal Suzuki, ale k zakončení to nevedlo a puk ztratil.
51:13'
50:45'
Zadina střílel z levé strany kluziště, ale jen do Berniera.
49:45'
Domácí jsou znovu lepší a dostávají se do střel, ale ani teď Tatar neuspěl.
47:43'
Detroit právě vstřelil branku!
A je využitá přesilovka. Na mdrou dostal puk MIKE GREEN a z voleje vypálil. jeho dělovka přesně zapadla do branky. Price nic neviděl. Asistence: Valtteri Filppula, Andreas Athanasiou.
46:42'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Riley Barber – 2 min., sekání).
46:42'
45:54'
Suzuki dostal puk před branku a hned zkoušel bekhendové zakončení. Puk skončil jen v lapačce Berniera.
45:22'
Hosté v klidu rozehrávají za vlastní brankou, času mají dost.
44:38'
Petry hledal po mantinelu Tatara, ten s tím nepočítal, takže jen odevzdaný puk.
43:54'
Po delší době byli vpředu hosté a Daley pálil na branku. Jeho rána skončila asi metr vedle Price.
43:25'
Puk končí mezi diváky, takže chvilka oddechu pro oba celky.
42:56'
Mantha se prohnal po pravém křídle a vystřelil. Jeho pokus letěl jen vysoko nad.
42:25'
Domácí Kulak nahazoval od modré a následně bylo několik dorážek, ale skvělý Bernier vše zastavil.
41:55'
Domácí opět vpředu, jenomže puk mají jen v rohu.
41:26'
Na druhé straně střílel Tatar, ale pouze do Berniera.
41:13'
Málem se ke střele z dobré pozice dostal hostující Filppula, ale puk mu na poslední chvíli sjel.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:00.
Druhá třetina branku nenabídla, takže ve vedení je stále hostující Detroit 1:0, protože skóre v úvodní třetině otevřel Bertuzzi. Domácí Montreal pokračoval ve zvýšené aktivitě, ale na druhé straně výborně chytá Bernier, který všechny pokusy domácích v klidu chytá. Domácí jistě chtějí vyhrát, takže do třetí třetiny půjdou ještě aktivněji.

39:36'
Weal měl puk u mantinelu, hodil si ho na střed a šel do střely. Jeho rána skončila jen na zadní mantinelu.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:50'
Barber dostal z levé strany puk před branku. Jeho pohotové zakončení trefilo jen brankáře.
37:48'
Petry se dostal s pukem na modrou, ale neměl kam dál, tak jen nahodil a šel střídat.
37:02'
36:45'
Domácí měli tlak na brankovišti, ale Bernier za sebe zatím nic nechce pustit.
35:46'
Zadina našel na modré Biegu, tomu se nepovedlo zpracování a puk raději odevzdal.
34:43'
Bertuzzi našel napravo Larkina, který puk nabízel ještě před branku, ale Fabbri ho do odkryté branky nezasunul.
34:02'
Tatar si připsal další střelu, když dostal puk k modré čáře. Jeho pokus ovšem opět branku ani neohrozil.
33:33'
33:29'
Weal se snažil dostat sám proti třem do pásma, ale to se mu nepovedlo a puk jen odevzdal.
32:31'
Domácí šli dva na jednoho. Tatar ovšem moc nevěděl co s pukem a pohotový skluz Nemetha mu ho definitivně odebral.
31:41'
31:39'
Bitku ukázali Fleury a Mantha. Nebyla to sice nejlepší bitka v dějinách, ale alespoň něco. Fleury se hned v úvodu dostal na zem. Mantha tedy vyhrál.
31:23'
Opět domácí hráč s pukem v útočném pásmu, čas se krátí.
30:58'
Domácí vyhazují.
30:35'
Larkin na středu hřiště hledal Bertuzziho, ten nedával pozor a puk nezpracoval.
30:17'
Následuje ofsajd hostů, ve kterém byl Zadina.
29:58'
Nemeth nahazoval od modré na branku, tam byly snad tři hole, ale ani jedna puk netečovala.
29:41'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Artturi Lehkonen – 2 min., nedovolené bránění).
29:35'
Další nahození obstaral Weber, ale mířil jen mimo branku.
29:28'
Od modré střílel domácí Fleury. Jeho pokus skončil jen v lapačce Berniera.
28:10'
Po dobré kombinaci celé lajny se před Bernierem octl Cousins. Jeho pokus z voleje hostující brankář chytil.
27:30'
26:29'
26:20'
Nate Thompson se s pukem dostal za branku soupeře, ale tam puk ztratil.
25:31'
Tatar se opět protáhl obranou jako nůž máslem a zakončoval. Jen do Berniera.
25:03'
Daley se dostal ke střele. Jeho obří švih branku netrefil.
24:38'
Hodně nepřesností na obou stranách, Helm vyhazuje a jde střídat.
24:04'
Luke Glendening se najednou objel na středu a pálil. Jeho pokus z nadějné pozice skončil jen na brankáři.
23:06'
Zakázané uvolnění domácích.
22:42'
Filip Hronek nahazoval puk od modré na branku. Bohužel trefil jen prvního soupeře v cestě.
22:11'
Nepřesná rozehrávka domácích jen pro soupeře. U puku je Bowey.
21:13'
Domácí Tatar dostal puk do jízdy a snažil se netlačit před branku. To se mu povedlo, ale nějaké lepší zakončení už ne.
20:56'
Helm od modré prověřoval Price. Ten v klidu puk bere do lapačky.
20:21'
Domi se snažil dostat přes modrou čáru, ale jen za cenu ofsajdu, takže se vhazuje ve střední třetině.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:05.
První třetina nabídla jedinou branku, kterou dal hned ve čtvrté minutě hostující Bertuzzi po nahrávce od Larkina. Poté se hosté zatáhli a lepším týmem byl Montreal. Ale nikdo z domácích své šance využít nedokázal. K vidění byly i dvě přesilovky, obě nebezpečné, ale obě bez branek.

19:28'
Larkin z pravého kruhu nahazoval puk na branku, ale úspěšný nebyl.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:53'
18:39'
Tatar dostal puk na levou stranu a hned pálil. Ale jen nad branku.
17:42'
Weal tentokrát nabízel puk na druhou stranu pro Domiho, který z blízka netrefil odkrytou branku.
17:10'
Domácí Weal dostal po rychlé kombinaci nahrávku na levý kruh a střílel. Jeho střela trefila horní tyčku.
16:53'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Luke Glendening – 2 min., sekání).
16:53'
16:23'
Ze středu pásma se ke střele dostal Suzuki. Jeho pokus se do branky nevešel.
15:37'
Bertuzzi bojoval o puk v útočném rohu, ale ztratil ho, takže se musí rychle vracet.
14:40'
Tatar dostal puk na levý kruh a mohl hned střílet. Puk se mu však dostal pod nohy a střela byla nereálná.
14:17'
14:03'
Domácí v posledních minutách lepším týmem. Detroit po vstřelené brance jen brání.
13:28'
Weber střílel od modré čáry. Jeho střela rozezněla zadní plexisklo.
12:58'
Domi se mohl dostat do pásma po levé straně, ale neměl síly, tak puk odevzdal a šel střídat.
11:59'
Hodně rychle přešel střed kluziště Athanasiou a dostal se k zakončení. Jeho forhendový pokus nebyl pro Price nic těžkého.
11:16'
Domácí Armia dostal puk do mezikruží a z voleje střílel. Trefil jen brankáře a pak puk vyhodil Hronek.
10:45'
Domácí se dostali znovu do pásma a střílel z pravé strany Gallagher. Trefil jen připraveného Berniera.
09:49'
Na modrou dostal puk Kulak a nahazoval před branku. Nikdo z domácích ovšem jeho nabídku netečoval.
08:27'
08:15'
Zadina opět dostal puk na své místo a jeho střela z voleje zaměstnala brankáře. K dorážce se ještě dostával Nielsen, ale na puk nedostal.
08:06'
Green našel na pravé straně pásma Zadinu a ten hned vystřelil. Jeho pokus skončil na zadním mantinelu.
06:43'
Domácí Danault se v oslabení dostal do brejku a jel sám na Berniera. Hostující brankář ovšem dokázal zaklapnout betony.
06:27'
04:40'
Ke střele od modré se dostal hostující Daley, jeho rána ovšem mířila jen vedle branky.
03:21'
Hosté jdou zaslouženě do vedení. Dylan Larkin získal za brankou puk a hned ho nabízel před branku. Tam byl připravený TYLER BERTUZZI, který ho jen poslal do branky – 0:1. Asistence: Dylan Larkin, Mike Green.
02:56'
Filip Zadina si nabruslil do útočného pásma a vystřelil. Jeho rána všem skončila jen na hrudi Price.
02:29'
Zakázané uvolnění Detroitu.
02:12'
Do útočného pásma se dostal hostující Green, ale nedohodl se s Zadinou, takže o puk přišel.
01:48'
Špatně upevněná branka za Bernierem, takže se hned přerušuje.
00:58'
Zakázané uvolnění hostí.
00:39'
Dlouhý pas vpřed sbírá pozorný Hronek.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber, Chiarot, Petry, Kulak, C. Fleury, O. Leskinen – Gallagher, Danault, Tatar – Armia, Domi, Lehkonen – Weal, Suzuki, Cousins – Barber, N. Thompson, Poehling.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Comrie) – Green, Nemeth, Hronek, Daley, Ericsson, Biega – Bertuzzi, D. Larkin, Fabbri – Zadina, Filppula, Mantha – Athanasiou, Glendening, Helm – Perlini, Ehn, Erne..
Detroit Red Wings

Hostující tým v minulém zápase přetrhl negativní sérii, ve které prohrál 12 zápasů. V posledním zápase se však vše změnilo, Detroit porazil doma Winnipeg 5:2, tři body si připsal Filip Hronek i Filip Zadina. Detroit je v NHL na 16. místě východní konference, získal 19 bodů v 33 zápasech a je nejhorší i v celé lize.

Poslední tři zápasy

Detroit VS. Winnipeg 5:2
Winnipeg VS. Detroit 5:1
Detroit VS. Pittsburgh 3:5
Montreal Canadiens

Domácí tým ve druhé polovině listopadu spadl do velké krize a kvůli osmi porážkám za sebou rychle klesl z horní poloviny Východní konference. V posledních dnech však Montreal zkvalitnil defenzivu a ze čtyř zápasů vytěžil hned osm bodů za výhry 2:1 nad Rangers, 4:1 nad Pittsburghe a 3:2 po prodloužení nad Ottawou. Díky tomu se Canadiens posunuli na osmé místo. Hlavní kouč Claude Julien se musí obejít bez několika stabilních členů základní sestavy. Kvůli zraněním chybí obránce Mete a trio útočníků Byron, Drouin a Kotkaniemi.

Montreal VS. Ottawa 3:2 po prodloužení
Pittsburgh VS. Montreal 1.4
Rangers VS. Montreal 1:2
Zdravím všechny fanoušky nejlepší hokejové ligy světa. V rámci zápasu NHL se utkají týmy Montrealu a Detroitu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.