NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : St. Louis - 13. října 2019   01:00

Montreal
Montreal
12:59' Tatar (Gallagher) • 18:47' Drouin (Chiarot, Folin) • 35:35' Danault (Tatar, Gallagher) • 47:31' Lehkonen (Petry, Weal) • 51:56' Gallagher (Domi, Mete) • 57:32' Domi (Drouin, Kulak)
6:3
(2:1, 1:2, 3:0)
St. Louis
St. Louis
17:58' B. Schenn  (Tarasenko, Schwartz) • 21:05' Blais  (Bouwmeester) • 32:50' Dunn  (B. Schenn, Tarasenko)
Montreal
Furlatt, Pollock – Racicot, Nagy
Bell Centre, Montreal
21 302 diváků
St. Louis

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 38:99 (8:7, 14:12, 16:10)
Zblokované střely – 6.20
Vyhraná vhazování – 30:39
Trestné minuty – 4:8
Hity – 30:26
Hokejisté Montrealu se radují z prvního domácího vítězství v sezóně! V Bell Centre dokázali přehrát St. Louis, nad kterým zvítězili 6:3 a nutno podotknout, že zaslouženě.

Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 3:3 a Habs v ní šli za vítězstvím. Ve 48. minutě je dostal do vedení Artturi Lehkonen, který napravil minelu spoluhráče Weala, jenž krátce před tím minul odkrytou branku, a nadvakrát procpal puk skrz výstroj hostujícího gólmana za brankovou čáru. Poté se svým důrazem prosadil také Brendan Gallagher a poprvé v zápase byl rozdíl mezi oběma týmy dvougólový. Závěr duelu pak zvládl Montreal výborně takticky. Hrál aktivně a Bluesmany téměř do ničeho nepustil. Joel Armia ještě neproměnil trestné střílení, ale v čase 57:32 již udělal gólovou tečku za zápasem Max Domi, který potrestal Blues na risk s prázdnou brankou.
59:37'
Schwartz našel přihrávkou zpoza branky Tarasenka. Ten ale skákavý puk neusměrnil mezi tyče.
59:20'
Střelu Petryho zpomalil svou hokejkou bránící Steen a puk pak snadno chytil Binnington.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:30'
Hostujícímu brankáři Binningtonovi se poprvé v kariéře stalo, že v utkání základní části dostal 5 gólů!
58:06'
Od modré čáry vystřelil Colton Parayko. Price má puk ve výstroji.
57:32'
Montreal právě vstřelil branku!
Hostující risk rychle trestá MAX DOMI, který na levém kruhu obětavě skočil za pukem a v pádu ho trefil do prázdné svatyně Blues. Asistence: Jonathan Drouin a Brett Kulak.
57:26'
Hosté to zkoušejí bez brankáře!
56:57'
Příležitost Jonathana Drouina zneškodnil Jordan Binnington, který máchl proti kotouči lapačkou!
56:37'
Za brankou St. Louis srdnatě bojoval Nick Suzuki. Zase pro domácí ušetřil nějaký čas.
55:29'
Moc nescházelo a Justin Faulk by prostrčil puk na Ryana O'Reillyho, který by jel sám na Price. O kousek to nevyšlo.
54:57'
Domácí zatím hrají aktivně. Domi se tlačil do šance z pravé strany, puk mu vypíchl Pietrangelo.
54:30'
Joel Armia trestné střílení neproměnil. Zvolil střelu, kterou jen vyprášil betony Jordana Binningtona!
54:30'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – trestné střílení, podrážení).
54:30'
Joel Armia byl podražen v samostatném úniku Paraykem. Domácí budou zahrávat trestné střílení!
54:09'
Domácí ale drželi puk v útočném pásmu. Po Kotkaniemiho pokusu drží puk Binnington a tak tu máme ještě jednu reklamní přestávku.
53:18'
Hosté už nemají na co čekat. Musejí otevřít hru.
51:56'
Domácí poprvé v zápase vedou o dva góly! Přečíslení 2 na 1 vyřešil Max Domi přihrávkou na BRENDANA GALLAGHERA. Pas to nebyl ideální a Gallagher musel puk složitě zpracovávat. Přesto ho nakonec dokázal protlačit mezi betony brankáře Binningtona za brankovou čáru. Asistence: Max Domi a Victor Mete.
51:32'
Ryan O'Reilly se natlačil až před branku Montrealu. V tísni už ale stačil zakončit jen jednou rukou a Price puk přikryl.
51:13'
Na modré napřáhl Carl Gunnarsson. Jeho jedovatou střelu Price škrtl levou rukou a vytěsnil puk mimo branku.
50:30'
Bouwmeesterův pokus domácí srazili mimo hrací plochu.
50:01'
Deset minut před koncem třetí třetiny je tu reklamní přestávka.
49:42'
Hodně se nám přitvrdilo! Během 20 sekund jsme viděli snad čtyři tvrdé střety, které zatím u rozhodčích prošly!
49:16'
Po nahození Pietrangela chtěl dorážet Ryan O'Reilly. Price si ale situaci pohlídal, když si vyražený kotouč stáhl holí pod lapačku.
49:11'
Zakázané uvolnění domácích.
48:26'
Probudilo se publikum, které vycítilo, že Habs mají velkou šanci na cenný skalp obhájců Stanley Cupu.
47:31'
Jordan Weal se nejprve chytal za hlavu, když nedokázal po Petryho krásné nabídce trefit zblízka zcela odkrytou branku! Teď už se ale může se svými spoluhráči radovat. ARTTURI LEHKONEN totiž po vyjetí zpoza branky nadvakrát protlačil kotouč kolem bližší tyčky Binningtonovy svatyně za brankovou čáru. Tohle si asi měl gólman Blues lépe pohlídat – 4:3. Asistence: Jeff Petry a Jordan Weal.
46:45'
Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
46:19'
Na druhé straně posunul Parayko puk na Tylera Bozaka, který střílel z pravého kruhu do připravené vyrážečky brankáře Price.
45:47'
Phillip Danault ani nadvakrát nedostal puk za záda Binningtona! Hostující brankář pokryl jeho střelu z mezikruží i bekhendovou dorážku.
45:30'
Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Montrealu. Vhazuje se před Pricem.
45:10'
Domácí jsou ve třetí třetině nebezpečnějším týmem. Blues se spíše brání.
44:33'
Obrovský závar před brankovištěm Blues! Jordan Weal a Artturi Lehkonen nedostali puk za záda brankáře St. Louis!
43:57'
Výborné střídání první domácí formace! Největší příležitost měl Brendan Gallagher, který z pravého kruhu nastřelil vzdálenější tyčku!
42:45'
Po vyhraném vhazování střílel od modré čáry Ben Chiarot. Binnington drží puk v lapačce.
42:17'
Tentokrát se dostal ke střele Jonathan Drouin a Binnington musel vytáhnout další dobrý zákrok.
42:10'
Jesperi Kotkaniemi zaměstnal Binningtona, který jeho střelu vyráží do rohu.
40:58'
Schenn posílal před branku prudký puk, ale Blais jeho nabídku nezachytil. Blues ale pokračují v útočném pásmu.
Hity – 18:16
I ve druhé třetině padly tři góly. Tentokrát se dvakrát prosadili Bluesmani a po 40 minutách je tedy skóre nerozhodné 3:3. Hned ve 22. minutě srovnal na 2:2 bekhendovou dorážkou z téměř nulového úhlu Sammy Blais a ve 33. minutě dokonce strhl vedení na stranu hostí v přesilovce Vince Dunn. Habs ale zabojovali a po nahrávce Tatara zpoza branky vyrovnal Phillip Danault.
40:00'
39:48'
Po přihrávce Fabbriho se před brankou natahoval po puku Tyler Bozak. Price ale hrací předmět vyráží do bezpečí.
39:35'
Na přihrávku z rohu si sjel až před branku obránce Jeff Petry. Ten nedokázal z bezprostřední blízkosti usměrnit puk za Binningtona!
39:01'
Z pravé strany útočného pásma napřáhl Nick Suzuki. Střelu mladého útočníka ztlumil ve výstroji Binnington. Do konce druhé periody schází minuta.
38:48'
Jeden z hostujících hráčů hrál puk vysokou holí. Nařízeno je buly v útočném pásmu Canadiens.
37:57'
Schennovu přihrávku zpoza branky na najíždějícího Schwartze si pohlídal domácí obránce Kulak.
37:13'
Sanforda atakoval po převzetí kotouče Shea Weber. Byl z toho ukázkový a čistý strom. Hostující útočník je v pořádku, ale příště si už asi dá na kapitána Habs pozor.
36:43'
Domácí jsou po vyrovnání při chuti. Opět se hraje v jejich útočném pásmu.
35:35'
A je vyrovnáno! Brendan Gallagher se dostal k puku v rohu kluziště a po mantinelu ho posunul za branku na Tomáše Tatara. Ten na nic nečekal a našel přesným pasem PHILLIPA DANAULTA, který z první překonal Binningtona – 3:3. Asistence: Tomáš Tatar a Brendan Gallagher.
35:02'
Rozhodčí viděli přihrávku rukou a přerušili hru. Další reklamní brejk.
34:25'
Hosté získali v obranném pásmu kotouč a mohli s ním vyjet dopředu. Už ale byli unaveni a tak se spokojili s nahozením do útočného pásma a vystřídali.
32:50'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Hosté předvedli hezkou přesilovkovou souhru a poprvé v utkání vedou! Schenn našel přesnou přihrávkou obránce VINCEHO DUNNA, který si sjel na levý kruh a střelou k bližší tyčce překonal Price, jenž se tam nestihl včas přesunout. Asistence: Brayden Schenn a Vladimir Tarasenko.
32:32'
Z osy hřiště zakončoval Sammy Blais. Price si sáhl pro puk lapačkou.
32:00'
Za nedovolené bránění je vyloučen Artturi Lehkonen. Přesilovku si zahrají hosté.
31:57'
Parayko předal v útočném pásu puk Schennovi. Ten ho centroval před branku, ale Price svou hokejkou kotouč srazil do bezpečí.
31:42'
Po střele Webera přerušil Binnington hru. Následuje reklamní přestávka.
31:16'
Po levé straně se rozjel dopředu obránce Victor Mete. Jeho ránu vyrazil Binnington levým ramenem. Mete stále čeká na svou první trefu v NHL.
30:01'
Nahození Folina tečoval před Binningtonem Paul Byron. Kotouč sklepl vedle tyčky!
29:43'
Nabídka Lehkonena neprošla před hostující branku. Canadiens ale zůstávají v náporu.
29:10'
29:02'
Nick Suzuki posílal puk před odkrytou branku, kde nedosáhl Armia! Kotouč projel kolem brankoviště.
28:36'
Hosté se znovu osvobozují.
28:09'
Hosté vyhazují až k Priceovi.
27:52'
Teď pálil od modré Drouin. Ten minul hostující branku.
27:22'
Ke své pověstné dělovce napřáhl Shea Weber. Binnington jeho projektil vyrazil.
27:08'
Jay Bouwmeester je vyloučen za nedovolené bránění. Další přesilovka Montrealu.
26:20'
Od modré čáry vystřelil Gunnarsson a Price puk vyrazil před sebe. K dorážce se ale Bluesmani nedostali.
26:07'
Pokus Jadena Schwartze našel ve výstroji Price. Následuje reklamní přestávka.
25:48'
Schwartz se snažil dostat puk před branku na Tarasenka. Přihrávku ale přizvedl Mete.
24:50'
Hosté vyhodili a teď už jsou v plném počtu.
24:28'
Tatar našel zpoza branky Joela Armiu, jehož střelu z první dokázal Binnington vyrazit!
23:50'
Petry nabíjel na pravý kruh Maxovi Domimu. Také jeho volej byl zablokován.
23:27'
Rána Jeffa Petryho od modré čáry neprošla až na hostující branku.
22:48'
Tentokrát se Sammy Blais ukázal v méně pozitivním světle. Dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.
21:05'
Hosté z protiútoku srovnávají! Jak tohle SAMMY BLAIS trefil? Hostující útočník dojel Pricem vyražený puk po své vlastní střele a bekhendem téměř od brankové čáry ho pověsil nad rameno přesouvajícího se domácího gólmana. Opravdu neskutečně trefené – 2:2. Asistence: Jay Bouwmeester.
20:54'
Brendan Gallagher si šikovně sjel s kotoučem na pravý kruh a střílel přes obránce. Binnington zakročil se štěstím!
Hity – 10:8
V první třetině se začaly dít opravdu zajímavé věci až v její druhé polovině. Ve 13. minutě poslal Montreal do vedení Tomáš Tarar, který se po buly v útočném pásmu dostal před brankou k puku a uklidil ho do sítě. Hosté srovnali v 18. minutě zásluhou Braydena Schenna. Ten trefil zadní tyčku za břevnem a puk vylétl z branky tak rychle, že rozhodčí gól zprvu ani nepostřehli, ale po rychlé konzultaci ho museli potvrdit. Hned o minutu později ale vrátil Habs těsný náskok Jonathan Drouin, který se dostal do šance hned po naskočení na led ze střídačky. Montreal tak vede nad St. Louis 2:1.
20:00'
18:47'
Domácí si bleskově berou vedení zpět! JONATHAN DROUIN naskočil ze střídačky rovnou do rychlého protiútoku, když v plné rychlosti převzal přihrávku od Chiarota. Dojel až mezi kruhy a ranou mimo dosah Binningtonovy vyrážečky skóruje – 2:1. Asistence: Ben Chiarot a Christian Folin.
17:58'
Hosté vyrovnávají! Po přihrávce Tarasenka pálil z mezikruží BRAYDEN SCHENN. Puk prolétl nad lapačkou Price a zazvonil o brankovou konstrukci. Po chvilce váhání rozhodčí potvrdili, že se kotouč odrážel od zadní tyčky za břevnem a Blues se tedy mohou radovat ze vstřeleného gólu. Asistence: Vladimir Tarasenko a Jaden Schwartz.
17:39'
Domácím byl odpískán ofsajd.
16:43'
Až v jejím závěru přišel nápor Habs! Max Domi však střílel z pravého kruhu vedle vzdálenější tyčky a poté se neujala ani rána Webera od modré. Blues už jsou v plném počtu.
16:19'
Tahle přesilovka je od Montrealu hodně nepovedená. Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.
15:53'
Alexander Steen od modré nahodil puk na domácí branku. Price hru přerušil a hosté tak mohou nadále šetřit cenný čas z oslabení.
15:44'
Jay Bouwmeester vyhodil. Domácím se přesilovka zatím vůbec nedaří.
15:16'
Hosté vyhazují.
14:41'
Nicka Suzukiho zastavil háčkem Brayden Schenn. Domácí tak budou hrát přesilovku.
14:28'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje před jejich branku.
14:16'
Zachary Sanford střílel z pravého kruhu do betonů Price, další rána Vinceho Dunna pak byla tečována do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
12:59'
Domácí se prosazují po vyhraném vhazování! Ke kotouči se před brankou dostal TOMÁŠ TATAR a bekhendem ho uklidil za záda Binningtona. Asistence: Brendan Gallagher.
12:54'
Rána Jeffa Petryho byla sražena do rohu bránícím Blaisem.
12:07'
Brayden Schenn našel mezi kruhy Vladimira Tarasenka, který ale střílel jen do obránce Chiarota!
11:48'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Je tu reklamní přestávka.
11:38'
Ani teď nemusel Price zasahovat. Ivan Barbašev objel domácí branku a zakončoval bekhendem, ale jeho pokus byl zablokován.
10:45'
Hosté stále mají na kontě jedinou střelu na branku. Price se tedy v brance zatím spíše nudí.
09:33'
Domi vytáhl hru na modrou, odkud puk nahazoval do ohně Shea Weber. Až na Binningtona kotouč neprošel.
09:10'
Střely na branku – 5:1.
08:20'
Hosté oslabení přestáli a jsou kompletní.
08:07'
Drouin nabil Weberovi, jehož volej zablokoval Colton Parayko. Domácí obránce má v rukách pořádný dynamit, takže Parayko to rozhodně musel cítit.
07:43'
Hosté se osvobodili.
07:15'
Zajímavá kombinace domácích. Na Armiovu finální přihrávku nedosáhl před brankou Max Domi.
06:32'
Hosté vyhazují puk až za branku Careyho Price.
06:18'
Aktivita domácích přinesla ovoce v podobě přesilové hry. Na trestnou lavici míří Vince Dunn za vysokou hůl. Teď je ale čas na reklamní přestávku.
06:13'
Dobrá práce čtvrté domácí řady, která operuje v blízkosti branky soupeře.
05:45'
Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění St. Louis.
05:32'
Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.
04:54'
Binnington je zatím zaměstnanějším brankářem. Nyní raději přikryl v brankovišti puk.
04:37'
V předbrankovém prostoru se dostal ke kotouči Brendan Gallagher a Jordan Binnington musel vytáhnout další kvalitní zákrok!
04:04'
Domácí jsou již v plném počtu. St. Louis se přesilovka nepovedla.
03:35'
Domácí se dobře brání. Vyhození Petryho navíc dojel Artturi Lehkonen, který najížděl sám na Binningtona, ale ten jeho střelu pokryl pravým betonem!
02:17'
Od modré čáry pálil Vince Dunn. Price si připsal úspěšný zákrok.
02:03'
Ben Chiarot zasáhl vysokou holí Sundqvista a dostal avizovaný dvouminutový trest.
01:48'
Signalizované vyloučení na domácí straně. Blues mají výhodu.
01:25'
Protiakci Blues zastavilo postavení mimo hru.
00:30'
První velká šance Habs! Nahození Meteho tečoval Jordan Weal a kotouč proklouzal vedle pravé tyčky z pohledu Binningtona!
00:22'
Blues nevyšla rozehrávka. Píská se zakázané uvolnění.
00:07'
Po úvodním buly se puk dostal až k hostujícímu brankáři Binningtonovi. Ten rozehrává na své spoluhráče.
00:01'
Hymny máme za sebou a teď už nic nebrání vhození úvodního buly zápasu.
Teď už jsou hokejisté na ledě. Zazní hymny USA a Kanady.
V Bell Centre vrcholí předzápasová show. Čekáme na nástup aktérů utkání na led.

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, Folin, Chiarot – Gallagher (A), Danault, Tatar – Weal, Domi, Lehkonen – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Suzuki, N. Thompson, Byron (A).

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Faulk, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Sanford, Bozak, Fabbri – Steen (A), Sundqvist, Barbašev.

Rozhodčí: Furlatt, Pollock – Racicot, Nagy.

Tomáš Tatar (MTL) – 4 zápasy, 3 body (1+2)

Montreal Canadiens:
Hokejisté Montrealu získali ze čtyř zápasů stejný počet bodů a v tabulce Západní konference jim patří jedenácté místo. Zvítězit Habs dokázali na ledě rivala z Toronta, kde po divokém průběhu a remíze 5:5 urvali druhý bod v nájezdech. Bodovat pak dokázali také na půdě Caroliny, kde padli 3:4 až po nájezdech a Buffala, jemuž podlehli 4:5 v prodloužení. Naposledy nestačili v domácí premiéře na Detroit s nímž padli 2:4.