NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Toronto - 27. října 2019   01:00

Montreal
Montreal
07:43' Gallagher (Tatar, Reilly) • 12:34' Drouin (Armia) • 40:07' Armia  • 47:40' Drouin  • 51:53' Suzuki (N. Thompson, Cousins)
5:2
(2:1, 0:1, 3:0)
Toronto
Toronto
19:44' Muzzin  (Marner, I. Michejev) • 25:52' A. Johnsson  (Matthews, Rielly)

Hity 29:32
Skončilo utkání mezi Montrealem a Torontem, které domácí zvládli výsledkem 5:2. Třetí třetina domácím vyšla parádně, když třemi góly hokejisté Montrealu pohřbili naděje Toronta na bodový zisk. Montreal si tak zaslouženě odnáší z tohoto utkání 2 body.
59:22'
Kapanen pálil tvrdě, ale Price si s jeho pokusem pomocí vyrážečky poradil.
58:37'
Montreal nahazuje puk za bránu Hutchinsona.
57:40'
Montreal opět pohodlně vyhazuje puk ze svého obranného pásma.
57:00'
Puk se ocitl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Careym Pricem.
56:16'
Torontu se stále nedaří si vypracovat nějaký tlak. Zdá se, že o osudu utkání je již rozhodnuto.
55:05'
Domácí hrají s přehledem. V poslední okamžicích vůbec nepouští hráče Toronta k puku.
53:48'
Domácí šetří čas ve svém útočném pásmu. Torontu se jejich šance na vyrovnání snižuje.
52:50'
Hosté se snaží být aktivní, ale Carey Price chytá dnes famózně.
51:53'
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí jsou opět blíže k dnešnímu vítězství! Situaci 2 na 1 zakončoval po přihrávce NICK SUZUKI a nemýlil se. Asistence: Nate Thompson, Nick Cousins.
51:19'
William Nylander měl velkou šanci, ale z bezprostřední blízkosti bránu přestřelil.
50:50'
Matthews nebezpečně nahazoval puk do brankoviště, ale stav zůstává nezměněn.
50:35'
Opět skvělý Price! Andreas Johnsson se ze strany řítil na brankáře Canadiens sám, ale překonat jej nedokázal!
50:03'
Kerfoot se snažil o individuální akci po křídle, ale ta mu nevyšla.
48:52'
To je neuvěřitelné! Hosté teď měli obrovský tlak na brankovišti Price, ale ten s vypětím všech sil bránu ustrážil.
47:40'
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! JONATHAN DROUIN využil chyby Barrieho na modré a pláchl sám na Hutchinsona, kterého rychlou střelou překonal. Bez asistence.
46:51'
Zakázané uvolnění Toronta.
46:25'
Hostům teď vázla kombinace, a tak je odpískán ofsajd.
45:31'
Domácí teď drží puk ve svém útočném pásmu. Dlouho žádná střela nepřicházela, ale teď přišla, a dokonce ji i Domi tečoval. Hutchinson i trochu se štěstím zasáhl.
44:35'
Johnsson pouze nahodil puk do útočného pásma, aby umožnil svým spoluhráčům vystřídat.
43:39'
Z pravého kruhu pálil Nylander. Jeho pokus jen těsně minul bránu, kterou střeží Carey Price.
42:51'
Dělovku Webera dokázal Hutchinson zpacifikovat a následně hru přerušit.
42:23'
Domácí odehráli puk pouze na zakázané uvolnění.
41:57'
Kotkaniemi přihrál Byronovi před bránu, ale Hutchinson jeho pokus zachytil.
41:08'
Hosté se snaží rychle odpovědět, dobrou akci po křídle předvedl Michejev, ale vyrovnat se mu nepodařilo.
40:07'
Domácí jdou ihned na začátku třetí periody do vedení! JOEL ARMIA obral o puk Muzzina a následný samostatný únik zakončil s přehledem k tyči. Bez asistence.
40:01'
Skončila druhá třetina, která byla převážně v režii Toronta. Hosté zaslouženě vyrovnali, a tak bude muset rozhodnout třetí perioda, případně prodloužení nebo nájezdy.

Střely na branku 29:19.
40:00'
39:36'
Hosté vyhazují puk až za bránu Price.
39:28'
Jonathan Drouin pálil z první, ale lapačka Hutchinsona byla připravena na svém místě.
38:59'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., vražení na hrazení).
38:20'
Carey Price je dnes opravdu fenomenální. Střelu Michejeva ještě tečoval Jake Muzzin, ale Carey Price skvěle zasáhl svým levým betonem.
37:37'
37:25'
Hosté se teď svou nepřesností z útočného pásma vyhnali sami.
36:49'
Další vyhození přes všechny čáry v podání domácích.
36:32'
Domácí se osvobozují.
36:19'
Střela Matthewse byla ztečována mimo tři tyče.
36:02'
Střela Marnera byla ještě přizvednutá, ale Carey Price měl svou lapačku na správném místě.
35:37'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jonathan Drouin – 2 min., sekání).
34:53'
Shea Weber ukázal, jaký má v ruce dynamit, ale stav zůstává nezměněný i tentokrát.
33:43'
Marner a jeho formace teď hodně zlobila v útočném pásmu, ale Price odolal.
33:16'
Jeff Petry si nabruslil před bránu, kde jej také Max Domi nalezl, ale Hutchinson vytáhl úspěšný zákrok.
32:26'
Viktor Mete se svou střelou z pravého kruhu neuspěl.
32:06'
Obrovská šance Toronta! Michejev nalezl před bránou úplně volného Kerfoota, který se mohl zeptat Price, kam to chce, ale domácí brankář mu nejspíše řekl, že přímo doprostřed, protože tak útočník Toronta učinil.
31:25'
Slibná šance se otevírala pro hosty, ale Gravel trefil pouze obránce Montrealu.
30:35'
Nick Suzuki ukázal, že to s pukem umí, ale po kličce mu následná střela nevyšla podle představ.
29:42'
První lajna Toronta si teď vytvořila pořádný tlak v útočném pásmu, ale domácí toto střídání přečkali. Následoval protiútok Gallaghera, který pouze orazítkoval horní tyč hostující brány!
28:59'
Ilja Michejev se ocitl úplně sám před Pricem, ale na domácího brankáře si tento ruský útočník nepřišel.
28:35'
Domácí rozehráli špatně, a tak se po zakázaném uvolnění vrátí hra před Price.
28:13'
Jonathan Drouin se ocitl v dobré pozici, ale puk byl ve vzduchu, a tak jeho zakončení nemohlo být plnohodnotné.
27:45'
Tyson Barrie uklidňuje hru za vlastní brankou a následně rozjíždí útočnou akci.
26:59'
Po střele Cale Fleuryho zazvonila tyč Hutchinsonovy brány!
26:50'
Hutchinson předvedl po teči Danaulta dobrý reflex, když puk chytil pomocí lapačky.
25:52'
Toronto právě vstřelilo branku!
Hosté vyrovnávají skóre! Po spletité situaci před bránou se puk odrazil od brusle ANDREASE JOHNSSONA přímo za záda bezmocného Careyho Price. Asistence: Auston Matthews, Morgan Rielly.
25:15'
Montreal se zatím ve druhé periodě tak trochu hledá. Toronto je zatím ve druhé třetině jasně lepším týmem.
24:18'
Kerfoot teď ukázal skvělý cit pro situaci, když přenechával puk Michejevovi, který ale následně v dobré pozici selhal.
23:25'
Domácím je odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve střední třetině.
22:45'
Po nahrávce Timashova pálil Morgan Rielly, ale bránu netrefil.
21:55'
Druhá formace domácích se dostala do útočného pásma, ale příliš se tam neohřála. Hosté otáčejí hru.
21:03'
Do skvělé pozice si nabruslil Jake Muzzin, jehož střelu Price neudržel, ale obrana Canadiens následně puk odpálila.
20:37'
Z levého kruhu pálil Michejev, ale bohužel pro hosty nepřesně.
20:01'
Skončila první třetina, která nabídla jasnou převahu domácích a také 3 góly. Domácí šli zaslouženě do vedení 2:0, ale hosté v samotném závěru třetiny skóre zkorigovali. 2:1 po první periodě.

Střely na branku 19:5
20:00'
19:44'
Hosté ještě na konci třetiny snižují! Mitchell Marner našel najetého JAKEA MUZZINA, který pálil z první k tyči. Carey Price se sice snažil přesunout, ale nestihl se k tyči dostat včas. Asistence: Mitchell Marner, Ilja Michejev.
19:09'
Nahození Tatara se neujalo.
18:39'
Hosté sice jsou usídlení v útočném pásmu, ale pro Price nebezpeční nejsou.
17:57'
17:53'
Tomáš Tatar se ocitl sám před bránou, ale Hutchinsona nepřekonal.
17:42'
Hokejisté v bílém se osvobozují.
17:36'
Střela Kotkaniemiho se neujala. Následně pálil z druhé strany Drouin, ale ten rovněž neuspěl.
17:11'
Domácí dobře kombinují, ale chybí častější střelba.
16:35'
Max Domi pálil z levého kruhu, ale puk si Hutchinson svou lapačkou našel.
16:06'
Hosté se ihned po buly osvobozují.
15:57'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2 min., hákování).
15:50'
Ze skvělé pozice pálil Cale Fleury, ale branku minul.
15:17'
Domácí hrají v první třetině opravdu skvěle. Nyní mají opět už minutový tlak v útočném pásmu.
14:22'
Nick Suzuki se protáhl po levém křídle, ale následně vypálit nedokázal.
13:30'
Hosté jsou teď ve své hře nejistí. Je vidět, že dva obdržené góly na jejich sebevědomí stopy zanechaly.
12:34'
Domácí už jdou do dvoubrankového vedení! V obranném pásmu získal puk Joel Armia, který vyslal do samostatného úniku JONATHANA DROUINA, který kličkou a následnou střelou mezi betony překonal Hutchinsona. Asistence: Joel Armia.
11:59'
Max Domi pálil dobře z mezikruží, ale stav zůstává nyní nezměněn.
11:45'
Puk se ocitl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:27'
Domácí jsou opět ve svém útočném pásmu. O puk bojuje u mantinelu Armia.
10:42'
Hosté jsou teď pod velkým tlakem. Píská se zakázané uvolnění po vyhození Toronta přes všechny čáry.
10:25'
Kotkaniemi už se probíjel před bránu, ale nakonec byl zastaven.
09:32'
Domácí jsou opět v útočném pásmu, ale nyní honí puk spíše po mantinelu.
08:47'
Joel Armia šikovně tečoval nahození od modré, ale tentokrát se červené světlo v Bell Centru nerozsvítilo.
07:43'
Domácí jdou do vedení! Tomáš Tatar šikovně posunul před bránu, kde čekal připravený BRENDAN GALLAGHER, který nadvakrát Hutchinsona překonal. Asistence: Tomáš Tatar, Mike Reilly.
07:36'
Lehtonen nahodil puk na Hutchinsona, ten jej chytil a hru přerušil.
07:05'
Tyson Barrie pálil od modré, ale jeho pokus byl zablokován po cestě k Priceovi.
06:26'
Střela Petryho byla ještě tečována jedním z útočníků Canadiens, ale Hutchinson byl betony na ledě včas.
05:48'
Carey Price teď předvedl skvělý reflex, když nehození Johnssona tečoval bruslí jeden z obránců Montrealu.
05:29'
Tatar pálil, Danault tečoval, ale puk skončil mimo tři tyče.
05:00'
Jason Spezza hledal Kapanena, který byl volný v dobré pozici, ale pas byl o pár centimetrů nepřesný, a tak se žádné zakončení nekonalo.
04:23'
Své štěstí zkusil z ostrého úhlu Nick Suzuki, ale Hutchinsona nepřekvapil.
03:42'
Domácí se hnali do přečíslení 3 na 2, ale větší šance z toho nakonec nebyla.
03:10'
Hosté se svou nepřesnou kombinací připravují o útočné pásmo.
02:31'
Nate Thompson ztratil puk ve středním pásmu. Následně si to dopředu namířil Shore, který pálil, ale Carey Price si s jeho pokusem poradil.
01:52'
Teď se v útočném pásmu ohřálo také Toronto, ale žádná nebezpečná situace před bránou Price nevznikla.
01:08'
Po nepřesné kombinaci domácích je pískáno zakázané uvolnění.
00:40'
Domácí začali zostra. Tentokrát pálil Tatar, ale také pouze do mantinelu za bránou Hutchinsona.
00:16'
Utkání zahájila nepřesná střela Brendana Gallaghera.
00:01'
Domácí Montreal bude v dnešním utkání nastupovat v tradičních červených dresech, hosté pak v bílých.
Halou momentálně zní kanadská hymna. Úvodní buly bude vhozeno za pár okamžiků!

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – Mete, S. Weber (C), Reilly, Petry, Chiarot, C. Fleury – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Drouin, Domi, Armia – Byron (A), Kotkaniemi, Lehkonen – Cousins, N. Thompson, Suzuki.

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Andersen) – Ceci, Rielly (A), Muzzin, Holl, Gravel, Barrie – A. Johnsson, Matthews (A), W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Marner (A) – Moore, Spezza, Kapanen – Timashov, N. Shore, F. Gauthier.

Rozhodčí: StPierre, Rooney – Alphonso, Kovachik.

Tomáš Tatar (MON)
Toronto Maple Leafs
Toronto vstoupilo do nové sezóny lépe, než jeho dnešní soupeř. S šesti výhrami a šesti porážkami, z nichž dvě byly v prodloužení, okupují hokejisté Toronta šestou pozici ve východní konferenci se ziskem čtrnácti bodů. Mohlo by se zdá, že Toronto bude srážet větší marodka (Tavares, Hyman, Dermott), ale zatím tomu tak není a svěřenci kouče Mika Babcocka šlapou poměrně dobře.
Montreal Canadiens
Montreal vstoupil do nové ročníku NHL velice průměrně. Z úvodních desíti zápasů jich po šedesáti minutách dotáhli hokejisté Canadiens pouze tři do vítězného konce. Tři zápasy muselo rozseknout až nastavení a čtyři zápasy svěřenci kouče Clauda Juliena po šedesáti minutách prohráli. Se ziskem deseti bodů se Montreal nachází na nelichotivé jedenácté pozici východní konference.
Přeji Vám příjemné nedělní ráno u nejprestižnější hokejové ligy světa. Dnes se spolu utkají dva kanadské týmy – Montreal Canadiens a Toronto Maple Leafs. Očekává se duel s mnoha brankami a budeme rádi, když jej budete sledovat s námi prostřednictvím tohoto textového přenosu. Úvodní buly bude vhozeno přibližně v 1:10.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.