NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Vegas - 19. ledna 2020   01:15

Montreal
Montreal
05:51' Cousins (Weise) • 12:33' Kovalčuk (Danault) • 18:05' Kulak (Domi) • 49:40' Cousins (Weise) • ' Tatar
5:4
(3:0, 0:2, 1:2 - 0:0)

2:1 (SN)

Vegas
Vegas
29:09' Marchessault  (R. Smith, Theodore) • 34:48' Stastny   • 58:03' Pacioretty  (Theodore) • 59:52' R. Smith  (Stastny, Theodore)
Montreal
Vegas

To je v tuto chvíli z mé strany vše. Přejí Vám dobrou noc/dobré ráno a příjemný zbytek víkendu!

Vhazování 51:49%
Skončil napínavý zápas mezi Montrealem Canadiens a Vegas Golden Knights. Už se zdálo za stavu 3:0, že je vše jasné, ale hosté se v tomto zápase dokázali vzchopit. Stav byl ještě ve třetí třetině pro hosty nepříznivý, ale v hokejisté Vegas dokázali v poslední dvou minutách vsítit dvě branky, a tak si vynutit prodloužení a nájezdy, ve kterých ale byli úspěšnější domácí. Rozhodující nájezd vstřelil slovenský útočník Tomáš Tatar, díky kterému domácí tento zápas vyhrávají poměrem 5:4.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ TATAR.
Reilly Smith se svou střelou mezi betonu neuspěl.
Tomáš Tatar dokázal vymíchat Fleuryho.
Alex Tuch se svou kličkou do forhendu neuspěl.
Joel Armia neuspěl, kotouč mu sjel z hole.
Shea Theodore se svou bekhendovou kličkou neuspěl.
Nick Cousins si na Fleuryho nepřišel.
Jonathan Marchessault se svou střelou na vyrážečku také uspěl.
Ilja Kovalčuk střelou mezi betony proměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Skončilo prodloužení, ve kterém byli jasně aktivnější domácí hokejisté. Canadiens měli hned několik šancí na gól, ale výborný Marc-Andre Fleury odmítl rozuzlení zápasu už v overtimu. Následovat budou nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:12'
Sám na bránu mířil Ilja Kovalčuk, ale Fleury jej dokázal vychytat pomocí skvělého zákroku lapačkou!
63:36'
Tohle není pěkný pohled. Joel Armia trefil Paula Stastnyho kotoučem do tváře. Hostující útočník začal ihned krvácet. Nějakou dobu se teď nebude hrát kvůli množství krve, které je na ledě.
63:30'
kotouč ukořistil Mark Stone. Hokejisté Vegas vyrážejí poprvé v prodloužení do útoku.
62:56'
Domácí nyní jeli 2 sami na Fleuryho, ale ten je dokázal vychytat!
62:27'
Marc-Andre Fleury se musel mít opět na pozoru. Znovu jej vyzkoušel Max Domi.
62:10'
Ilja Kovalčuk získal pro svůj tým útočné pásmo.
61:43'
Domácí se provinili ofsajdem, a tak se bude vhazovat ve střední třetině.
61:19'
Max Domi obešel dva hráče a následně nebezpečně vypálil. Marc-Andre Fleury byl na jeho pokus připraven.
60:49'
Domácí se stále drží na kotouči a mačkají svého soupeře v jeho obranné třetině.
60:30'
Domácí ihned dvakrát vypálili, ale ani jeden z pokusů se neujal.
60:10'
Na začátku prodloužení hrají s pukem na holích domácí hokejisté.
60:01'
Střely na branku 26:34
Skončila třetí třetina, ve které se děly velké věci. Domácí nejprve odskočili na rozdíl dvou gólů. Vedení 4:2 domácím vydrželo do času 58:03, kdy snížil Max Pacioretty a v čase 59:52 dokonce vyrovnal Reilly Smith. Zápas jde tak za stavu 4:4 do prodloužení.
60:00'
59:52'
Golden Knights právě vstřelili branku!
To je neskutečné, hosté vyrovnávají! Střelu Paula Stastneho z pravé strany ještě před bránou tečoval REILLY SMITH. Kotouč následně skončil až za zády bezmocného Careyho Price. Asistence: Paul Stastny a Shea Theodore.
59:23'
Domácí opět odpálili kotouč pouze na icing.
59:16'
Oddechový čas pro hosty.
59:16'
Ilja Kovalčuk osvobodil svůj tým pouze za ceny zakázaného uvolnění.
59:00'
Hosté jsou opět v šesti v útočném pásmu a mocně svírají svého soupeře!
58:03'
Hosté snižují skóre při hře bez brankáře! Střela od modré čáry v podání MAXE PACIORETTYHO skončila až v síti za zády Careyho Price. Kotouč ještě nejspíše tečoval jeden z obránců Canadiens. Asistence: Shea Theodore.
57:55'
Hosté to zkoušejí v šesti v útočném pásmu!
57:46'
Domácí to teď sehráli dobře. Hodili si kotouč za bránu Vegas, kde jej nějaký čas drželi. Nyní už je však kus černé gumy v držení hráčů Golden Knights.
57:11'
Hokejistům Golden Knights teď vůbec nevyšlo založení akce. Po odpískaném zakázaném uvolnění se hra přesune právě před bránu Vegas.
56:35'
Domácí se dostávají do středního pásma, odkud odpalují kotouče za bránu Marca-Andre Fleuryho.
55:59'
Kotouč se po nahození odrazil ještě od jednoho z obránců a následně se odrazil také od horní tyče domácí svatyně!
55:50'
Z pravé strany pálil dnes hodně aktivní Jonathan Marchessault, ale jeho střela nebyla nikterak dobře umístěná, a tak s tímto projektilem neměl Carey Price příliš těžké práce.
55:29'
Kotouč se dostal až k domácímu brankáři, ale ten přerušit nechtě. Carey Price rozehrál holí a hra pokračuje.
54:44'
Na opačné straně Tomáš Tatar nahodil kotouč na Marca-Andre Fleuryho. Hostující gólman kotouč podržel, a tak domácí získali útočné pásmo.
54:33'
Cody Eakin vyzkoušel pozornost Careyho Price, ale domácí gólman se zaskočit nenechal a podržel svůj tým ve vedení o dvě branky.
54:22'
Domácí už jsou v plném počtu a hosty nyní zastavilo ofsajdové postavení. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve střední třetině.
54:15'
53:49'
Z mezikruží pálil Jonathan Marchessault, ale na domácího brankáře si tento vzrůstově malý útočník nepřišel.
53:15'
V obrovské šanci byl nyní Chandler Stephenson, ale Carey Price vytáhl velice dobrý zákrok vyrážečkou.
52:55'
Přesilovka Vegas nezačíná vůbec dobře. Domácí se už za krátký časový úsek dokázali třikrát osvobodit.
52:15'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Shea Weber – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
52:15'
Kotouč se po pěkné souhře dostal až do mezikruží, kde byl Jonathan Marchessault, který pořádně protáhl domácího brankáře.
51:43'
Z levé strany vypálil Brayden McNabb, ale domácí obrana dnes dokáže dobře blokovat pokusy, což se stalo i v tomto případě.
50:50'
Útočná snaha hostí vyšla vniveč. Domácí pouze jednoduše dostali kotouč ze svého obranného pásma. Vypadá to, že domácí už budou volit spíše tento herní styl na jistotu.
49:40'
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí navyšují své vedení! Do přečíslení 2 na 1 se dostali NICK COUSINS a Dale Weise. První jmenovaný obdržel přihrávku a dále poslal chladnokrevně kotouč k přední tyči, kde se Fleury nedokázal včas dostat. Asistence: Dale Weise.
49:09'
Útočná akce Vegas teď neměla dlouhého trvání. Domácí drží kotouč za svou bránou a uklidňují situaci.
48:18'
Do přečíslení 2 na 1 se dostali domácí, ale Ryana Poehlinga zradilo v rozhodující chvíli zpracování, a tak nedošlo k žádnému zakončení.
47:53'
Nate Schmidt vypálil od modré čáry, ale mířil jej mimo tři tyče. Následně se kotouč dostal na hole domácích hokejistů.
47:29'
Na druhé straně se musel opět činit Marc-Andre Fleury, kterého po rychlém průniku po křídle ohrozil Joel Armia, ale ani on skóre ve třetí třetině posunout nedokázal.
46:56'
Obrovská šance na druhé straně! Reilly Smith mohl zápas vyrovnat, ale Carey Price předvedl akrobatický zákrok, kterým drží svůj tým ve vedení!
46:29'
Joel Armia narýsoval přesnou přihrávku do předbrankového prostoru, kde byl připravený Nick Suzuki, ale kotouč po jeho teči skončil těsně nad bránou!
45:37'
Hra má zatím ve třetí třetině rychlý spád. Akci střídá akci, hraje se nahoru – dolů, což se musí divákům líbit.
44:48'
Jesperi Kotkaniemi hledal své spoluhráče, ale našel pouze hůl jednoho z hostí. Vegas vyráží vstříc honbě za vyrovnáním.
44:08'
První lajna Golden Knights byla teď hodně aktivní, ale domácí celou situaci před Careym Pricem ustáli bez úhony.
43:28'
Další velká šance v podání domácích! Joel Armia střílel z bezprostřední blízkosti, ale Fleuryho nepřekonal.
42:45'
Z levého kruhu se o střelu pokusil Brayden McNabb, ale kotouč se zastavil o klubko těl v předbrankovém prostoru.
41:55'
Před bránou hostí bylo opět rušno. Střelu od modré tečoval Jesperi Kotkaniemi, ale Marc-Andre Fleury byl v pozoru.
41:10'
Domácí se opět dostali do slibné šance, když Ilja Kovalčuk dával kotouč před bránu, ale Tomáš Tatar byl dobře bráněn, a tak k plnohodnotnému zakončení nedošlo.
40:30'
O první vzrušení ve třetí třetině se postarali domácí, ale střela Nicka Suzukiho nakonec zamířila těsně vedle levé tyče.
40:01'
Střely na branku 15:20
Skončila druhá perioda, která byla diametrálně odlišná oproti té první. Tentokrát měli v podstatě souvislý tlak hosté, kteří z něj vytěžili hned 2 branky. Nejprve se prosadil Jonathan Marchessault, po něm Paul Stastny. Skóre je po čtyřiceti minutách 3:2.
40:00'
39:44'
Jenomže útočná snaha se domácím vůbec nepovedla. Vypadá to, že se už nic klíčového v této třetině nestane.
39:20'
Alex Tuch se zkoušel v útočném pásmu prosadit individuálně, ale ukrojil si příliš velké sousto. Útočník Vegas kotouč ztratil, a tak mohou zahrozit také domácí.
38:19'
do dobré pozice se dostal Jonathan Marchessault, ale s jeho střelou zpoza kruhů si Carey Price poradil. Nicméně hosté zůstávají i nadále u kotouče.
37:29'
Tomáš Tatar nahodil kotouč směrem na bránu ze středního pásma, což se na první pohled mohlo zdát jako naivní, ale kotouč se od ledu odrazil neočekávaně, a tak měl i s tímto nahozením Fleury plné ruce i nohy práce!
37:00'
Domácí se z tlaku vymanili pouze za pomocí zakázaného uvolnění.
36:20'
Arturi Lehkonen našel skvělým pasem Phillipa Danaulta v předbrankovém prostoru, ale Marc-Andre Fleury o domácím útočníkovi věděl, a tak se proti jeho střele přesunul včas.
35:39'
Alex Tuch se blýskl dobrou individuální akcí, ale bekhendem domácího brankáře nepřekonal.
34:48'
Hosté snižují už pouze na rozdíl jedné branky! Se střelou z dálky si ještě Carey Price poradil, ale na následné dorážky byl už domácí brankář krátký. Z předbrankového prostoru se prosadil PAUL STASTNY. Bez asistence.
34:18'
Jonathan Marchessault pálil z pravého kruhu, ale svou bližší tyč si Carey Price pokryl znamenitě.
33:45'
Hosté nerozehráli dobře, čehož mohl využít Max Domi, který byl v situaci 1 na 1, ale nakonec se mu nepodařilo vůbec zakončit.
33:16'
Tomáš Tatar získal kotouč, přejel červenou čáru a pouze jej odevzdal soupeři.
32:45'
Hra už je na druhé straně, kde už poměrně dlouho probíhá souboj o kotouč u mantinelu.
32:00'
Do obrovské šance se dostal Ryan Poehling, který už byl sám před Fleurym, ale kotouč se mu za jeho záda nepodařilo propasírovat!
31:39'
Až nyní musel svůj um předvést Carey Price, který si ale se střelou z úhlu poradil. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
31:17'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů není schopen se dostat do vyložené šance.
30:34'
Ale už je hra na druhé straně. Canadiens se ubránili tlaku hostů a vyrazili kupředu, kde se nyní hokejisté v červených dresech snaží něco vymyslet.
29:58'
Hosté jsou i po vstřeleném gólu hladoví. Ihned se usadili v útočném pásmu a už opět hledají skulinky v domácí obraně.
29:09'
Hosté naprosto zaslouženě snižují vedení domácích! JONATHAN MARCHESSAULT si dobře najel mezi kruhy, kde jej nalezl Reilly Smith. První jmenovaný mířil nechytatelně nad rameno Careho Price. Asistence: Reilly Smith a Shea Theodore.
29:03'
Skvělý zákrok předvedl Carey Price, který dokázal zpacifikovat nebezpečnou střelu z mezikruží v podání Reillyho Smithe.
28:45'
Domácí strávili několik chvil v útočném pásmu, ale nic kloudného v něm nevymysleli. Nyní už je kotouč na holích hostů.
27:59'
Jesperi Kotkaniemi pálil z pravého kruhu, ale mířil jen těsně nad bránu Canadiens.
27:29'
Tlak hostí ustál až vinou toho, že Nick Holden nedokázal zkrotit přihrávku jednoho z jeho spoluhráčů.
26:55'
Hosté opět zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu. Střelu od modré tečoval Mark Stone, ale kotouč skončil jen těsně vedle svatyně Careyho Price.
26:13'
Hosté Vegas si v přechodu do útočného pásma neporozuměli. Jeden z hostů byl v útočné třetině dříve než kotouč, a tak je hra přerušena vinou ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
25:49'
Kotouč se po odrazu dostal do hlediště. Vhazování následně proběhne ve střední třetině.
25:15'
Tomáš Nosek ztratil kotouč v útočném pásmu, a tak se nyní může dopředu vydat Tomáš Tatar.
24:40'
Cody Eakin se pokusil prosadil individuálně, ale hostující útočník byl zastaven. Nicméně hokejisté Montrealu se u kotouče příliš dlouho neohřáli.
23:13'
Střela od modré čáry v podání Nata Schmidta až na bránu neprošla, nicméně tlak Vegas neustává.
22:10'
Max Pacioretty pálil z levé strany, ale Carey Price jeho pokus vyrazil a o zbytek se postarali domácí obránci.
21:05'
První útočnou aktivitu druhé periody předvádějí hosté, kteří chtějí s vývojem zápasu ještě určitě něco udělat.
20:01'
Střely na branku 9:8
Skončila první perioda, ve které jasně dominovali domácí hokejisté, kteří si hned třemi brankami zařídili pohodlné vedení. Trefili se postupně Nick Cousins, Ilja Kovalčuk a na závěr sváteční střelec Brett Kulak. Stav po první periodě je tak 3:0.
20:00'
18:50'
Postavení mimo hru hostů, vhazuje se ve středním pásmu.
18:05'
Canadiens přidávají další branku! Střela od modré v podání BRETTA KULAKA skončila po odrazu od jednoho z hráčů Vegas až za zády Fleuryho. Asistence: Max Domi.
15:14'
Jesperi Kotkaniemi se provinil držením Codyho Eakina a odchází pykat na dvě minuty na trestnou lavici.
12:33'
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Před brankovištěm Vegas se zorientoval nejrychleji ILJA KOVALČUK, který nadvakrát dorazil kotouč za záda Fleuryho. Asistence: Phillip Danault.
10:56'
Alex Tuch střílel z mezikruží, ale na domácího brankáře si nepřišel. Carey Price ukryl kotouč do lapačky.
09:37'
Petry se prodral až k brankovišti, zkusil si přehodit puk do bekhendu, Fleury ovšem jeho zakončení úspěšně vyrazil.
08:23'
Hosté jsou v plném počtu.
07:28'
Schmidtova prudká rána prošla až k Priceovi, jenž vyráží.
06:23'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Carrier – 2 min., hákování).
05:51'
Domácí otevírají skóre zápasu. Wise od zadního mantinelu přihrál do jízdy NICKU COUSINSOVI, který po klíčce do levé strany jen lehce píchl do puku, který prošel pod betonem brankáře Vegas. Jeden z obránců byl ještě blízko puku, ale při snaze o odpálení jen promáchl. Asistence: Dale Weise.
04:44'
Price musel k ledu a svým zákrokem zastavil střelu Holdena.
04:10'
Hra je po dlouhé době přerušena, kotouč vyletěl do hlediště.
02:45'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají v útocích.
01:37'
Pro změnu byl zblokován hostující Stephenson při střele zpoza levého kruhu.
00:37'
Weber se snažil střílet zpoza pravého kruhu, ale byl zblokován.
00:07'
Už po sedmi vteřinách se domácí dopustili zakázaného uvolnění.
00:01'

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber, Chiarot, Petry, Scandella, Mete, Kulak – Kovalčuk, Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Domi – Lehkonen, Kotkaniemi, Poehling – Weise, N. Thompson, Cousins.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Theodore, Holden, Engelland, Hague – Mark Stone, Stastny, Pacioretty – R. Smith, Stephenson, Marchessault – Tuch, Eakin, Nosek – Reaves, N. Roy, W. Carrier..
Montreal, který vyhrál 3 z posledních 4 zápasů, přivítá na svém ledě hokejisty Vegas, kteří naopak ukončili sérii čtyř porážek v řadě a zdá se, že jim výměna trenéra aktuálně pomohla.

V prvním vzájemném utkání v sezoně dokázali Canadiens vyhrát na ledě Golden Knights 5:4 po prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.