NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Washington - 28. ledna 2020   01:10

Montreal
Montreal
01:55' Petry (Tatar, Scandella) • 47:30' Weise (Suzuki, Cousins)
2:4
(1:1, 0:2, 1:1)
Washington
Washington
18:30' T. Wilson  (J. Vrána, Oshie) • 22:03' Boyd  (Eller, Leipsic) • 34:51' J. Vrána  (Oshie, Kuzněcov) • 59:37' Bäckström  (Hagelin, T. Wilson)
Montreal
Joannette, Nicholson – Berg, Cherrey
Bell Centre, Montreal
21.302 diváků
Washington

Ode mne to je již z tohoto utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek úterní noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou.

Dnešní utkání sleduje 21.302 diváků.
Máme tu konec dnešního utkání. Caps vítězí na ledě Habs 4:2 a upevňují si vedení ve Východní konferenci. Skóre dnešního utkání otevřel po přihrávce Tatara Jeff Petry. Za hosty ještě do první přestávky vyrovnal z přesilové hry Tom Wilson. Druhá třetina patřila hostům, kteří jí vyhráli 2:0, když se trefili Travis Boyd a Jakub Vrána. Ve třetí třetině se domácím podařilo snížit na rozdíl jediné branky díky gólu Dale Weise. Domácí poté měli několik výborných šancí na vyrovnání, ale Holtby podržel svůj tým. Výhru Capitals poté pečetil do prázdné branky Nicklas Bäckström.
59:37'
Washington právě vstřelil branku!
A máme rozhodnuto. Hagelin vyvezl puk do středního pásma, kde ho předal na NICKLASE BÄCKSTRÖMA a ten bekhendovou "žabičkou" posílá puk do prázdné branky. Asistence: Carl Hagelin, Tom Wilson.
59:07'
Dělovka Petryho minula branku.
58:48'
Nahození Webera od modré sraženo do rohu.
57:29'
Washington vyhazuje tak, aby z toho nebyl icing a střídá.
56:58'
Tatar posouvá puk pouze do útočného pásma a hrát tak mohou hosté.
56:05'
Dělovka Carlsona od modré na Price neprošla.
55:47'
Hosté kombinují s pukem a nechtějí ho domácím půjčit.
55:05'
Poslední komerční přestávka v utkání.
55:01'
Střela Tatara z levé strany vyprášila betony Holtbyho.
54:25'
Střela Kovalčuka z levého kruhu skončila v lapačce Holtbyho.
54:08'
Střela Jensena od modré na Price neprošla.
54:00'
Komerční přestávka.
53:58'
Capitals se drží v útočném pásmu a šetří čas.
53:08'
Střela Kulaka z levého kruhu skončila na těle Holtbyho.
52:58'
52:48'
Price vyjel z branky a pomáhá s rozehrávkou.
52:06'
Cousins v další výborné šanci vychytán Holtbym.
51:15'
Domi sám na brankovišti minul puk, jinak by zakončoval do odkryté branky.
50:20'
Dowd přišel na útočné modré čáře o puk a střídá.
50:00'
Hosté vyhazují puk do útočného pásma a střídají. Price je nyní bez práce, protože se Washington nyní pouze brání.
48:51'
Icing Canadiens.
48:36'
Tlak Habs nadále pokračuje.
47:30'
Montreal právě vstřelil branku!
Máme sníženo na rozdíl jediné branky. Přihrávka od modré v podání Suzukiho našla přesně na brankovišti DALEA WEISE, který si vytáhl Holtbyho z branky, položil si ho a poté bekhendovou střelou po zemi poslal puk do sítě. Asistence: Nick Suzuki, Nick Cousins.
47:14'
Dělovka hostů končí na rameni Price.
46:37'
Nepřesná kombinace domácích je připravuje o útočné pásmo.
45:49'
Dělovka Webera od modré skončila v lapačce Holtbyho.
45:09'
Branka z toho po shlédnutí videa opravdu není.
45:09'
Celou situaci ještě řeší rozhodčí u videa.
45:09'
Holtby předvedl možná zákrok večera, protože střela Armii brankou nekončí, protože Holtby zachytil puk lapačkou přesně na brankové čáře.
44:42'
Armia vystřelil přes Jensena, Holtby si jeho zakončení pohlídal.
44:39'
Hosté nahazují na Price a střídají.
44:02'
Eller z pravého kruhu nenašel mezírku mezi betony Price.
43:51'
Oshie posílá puk pouze za zakázané uvolnění.
42:58'
Hathaway v obrovské šanci vychytán Pricem.
42:29'
Svižná střela Lehkonena z mezikruží minula branku.
42:13'
Rozehrávka Caps končí zakázaným uvolněním.
42:02'
Pánik drží puk v útočném pásmu a nikam se moc nežene.
41:25'
Dělovka Kovalčuka z levé strany skončila na vyrážečce Holtbyho.
40:47'
Střela Kuzněcova z levé strany vyražena Pricem za branku.
40:18'
Nahození Scandelly od modré na Holtbyho neprošlo.

Hity: 12 – 19
Po druhé třetině vede Washington na ledě Bell Centra 3:1. O branky se ve druhé třetině za hosty postaraly Travis Boyd a Jakub Vrána. Domácí měli množství šancí, ale když nezasáhl přesně Holtby, tak ho zastoupil jeho spoluhráč Wilson, který zamezil skórování Kovalčuka do prázdné branky, když se položil do jeho zakončení.
Uvidíme co nám přinese třetí třetina, jestli se dočkáme zdramatizování od domácích a nebo si Caps dojdou pro další výhru a upevní si vedení ve Východní konferenci.
40:00'
39:20'
Bekhendová střela Ellera z mezikruží se díky zákroku Price vyrážečkou do sítě nedostala.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Dělovka Hagelina z pravého kruhu nenašla mezírku mezi betony Price.
37:52'
Střelu Kempného od modré musel vyrazit Price do rohu.
37:08'
Price musel být pozorný proti zakončení Dowda.
36:41'
Útok hostů nekončí úspěchem.
35:37'
Hra se nám trochu uklidnila a Caps se drží více na puku.
34:51'
Caps vedou již o dvě branky. Kuzněcov sebral v rohu kluziště puk domácímu obránci a našel přihrávkou Oshieho, který poté ještě posunul puk na najetého JAKUBA VRÁNU, který prostřelil bezmocného Price. Asistence: T. J. Oshie, Jevgenij Kuzněcov.
34:40'
Tatar přihrávkou z otočky nenašel před brankou Kovalčuka.
34:16'
Ofsajd zastavuje akci Kuzněcova. Následuje komerční přestávka.
33:45'
Dowd nahazuje na branku Price a odjíždí střídat.
33:19'
Střela Gudase od modré na Price neprošla.
32:42'
Icing Caps.
32:15'
Domi se pravé straně přes Orlova nedostal ke střele.
31:40'
Dělovka Poehlinga od modré skončila v lapačce Holtbyho.
31:13'
Schovaná střela Lehkonena od modré skončila na zadním mantinelu.
30:55'
Střela Domiho z levého kruhu skončila ukázkovým semafórem od Holtbyho. Následuje komerční přestávka.
30:28'
Price za svojí brankou zpracoval puk a rozehrál na spoluhráče.
29:58'
Rozehrávka Capitals končí u Price, který v klidu rozehrává hokejkou.
29:15'
Ofsajd Montrealu.
29:09'
Hathaway ujel sám na Price, ten ho ovšem výborně vychytal lapačkou.
28:42'
28:07'
Obrovská šance Kovalčuka brankou nekončí. Střela do prázdné branky z levého kruhu neprošla díky výborné práci Wilsona, který si lehl do střely a puk do sítě nepustil.
27:40'
Gudas vyhazuje až na Price.
27:10'
Střela Kovalčuka od modré se k Holbymu kvůli cloně nedostala.
26:42'
26:42'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., podrážení).
26:03'
Habs nahazují na Holtbyho a střídají.
25:10'
24:29'
Suzuki se ke střele na pravé straně nedostal, obránce mu výborně do střely dal hůl a puk vyrazil.
23:36'
Suzukiho přihrávka sražena do ochranné sítě.
23:10'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., hrubost).
22:03'
Caps se dostávají do vedení. Eller se snažil prostřelit Price u jeho levé tyčky, ten puk vyrazil přesně na TRAVISE BOYDA, který také ještě touš nedostal do sítě, ale ke smůle domácích se dostal kus gumy na Petryho, který si poslal nešťastně puk do vlastní branky. Asistence: Lars Eller, Brendan Leipsic.
22:00'
21:38'
Vyhození domácích do bezpečí.
21:00'
Canadiens vyhazují na Holtbyho.
20:37'
Bäckström z pravého kruhu vyzkoušel Price, ten chytá jeho střelu zápěstím do náruče.

Hity: 7 – 7
Po první třetině máme stav 1:1. Skóre dnešního utkání otevřel po přihrávce Tatara bekhendovou střelou z brankoviště Jeff Petry. O vyrovnání se zasloužil po využité přesilové hře Tom Wilson, kterému nabil přihrávkou ze za branky Vrána. Na hře Washingtonu, hlavně v útočném pásmu je zdát absence Alexandra Ovečkina, který si musí odpykat jedno zápasové utkání, kvůli absenci na ALL STARS víkendu.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., vysoká hůl).
19:52'
Kovalčuk našel na pravé straně brankoviště spoluhráče, ale Holtby výborně zakročil.
19:37'
Střela Danaulta z levé strany byla sražena do ochranné sítě.
18:30'
Máme vyrovnáno a Capitals využívají přesilovou hru. Oshie posunul puk od levého mantinelu za branku na Vránu, ten poté našel přesně v brankovišti najetého TOMA WILSONA, který svoje zakončení poslal za záda Price. Asistence T. J. Oshie, Jakub Vrána.
18:00'
Puk u Holtbyho po vyhození domácích.
17:28'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Max Domi – 2 min., sekání).
16:10'
Nahození Hagelina vyráží Price betony do rohu.
16:00'
Oba týmy střídají na puku jsou v obranném pásmu domácí.
15:08'
Zakončení Dowda od levého mantinelu skončilo v náručí Price.
14:51'
Střela Armii z mezikruží skončila v náručí Holtbyho. Následuje komerční přestávka.
14:26'
A další icing na straně Washingtonu.
14:19'
Rozehrávka Capitals končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Holtbyho.
13:59'
Dělovka od modré v podání Petryho skončila v lapačce Holtbyho.
13:42'
Nahození Carlsona od modré bylo sraženo do ochranné sítě.
13:36'
Střela Ellera z pravého kruhu skončila po teči v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.
13:02'
Nahození Kotkaniemiho skončilo v lapačce Holtbyho.
12:24'
Kovalčuk se na levém mantinelu v útočném pásmu proti Gudasovi k puku nedostal.
11:50'
Domiho útok v útočném pásmu nic nevymyslel a tak odjíždí střídat.
11:08'
Rozehrávka Jensena skončila přesně u Price, který v klidu rozehrává hokejkou.
10:39'
Orlov zakládá útok od vlastní branky.
10:09'
Nahození Kulaka od modré vyráží Holtby betonem do bezpečí.
09:38'
Schovaná střela Vrány z pravé strany skončila na chráničích bránícího obránce.
08:49'
Bäckström ujel sám na Price z trestné lavice, ale Price ho výborně vychytal.
08:40'
07:43'
Eller našel na pravém kruhu najetého Hagelina, který prověřil Price, ten vyrazil puk ramenem.
07:17'
Hosté vyhazují na Price.
06:59'
Střelu Suzukiho z pravé strany vyráží Holtby vyrážečkou do ochranné sítě.
06:40'
06:40'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., hákování).
06:21'
Nahození Gudase se středního pásma chytá Price a rychle rozehrává.
05:48'
Nepřesná kombinace připravuje hosty o útočné pásmo.
05:29'
04:37'
Další vyhození domácích. Přesilová hra se Capitals zatím vůbec nedaří.
03:57'
Montreal vyhazuje až na Holtbyho.
03:29'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Victor Mete – 2 min., držení).
03:06'
Puk na domácí střídačce.
02:30'
Zakončení Kotkaniemiho z pravého kruhu šlo těsně vedle branky.
01:55'
Canadiens se dostávají v utkání do vedení. Tomáš Tatar vjel s pukem středem do útočného pásma a pěknou přihrávkou na brankoviště našel najetého JEFFA PETRYHO, který bekhendovým zakončením překonává střelou po ledě Holbyho. Asistence: Tomáš Tatar, Marco Scandella.
01:32'
Oshie nedokázal vystřelil proti přesile z pravého kruhu.
01:10'
Ofsajd zastavuje útok Vrány.
00:58'
Price vyjel za branku a pomohl svému týmu s rozehrávkou.
00:19'
První zákrok pro Holtbyho proti střele Scandelly od modré.
00:01'
Úvodní buly pro Capitals.
00:01'
V Bell Centre zní státní hymny USA a Kanady a po nich budeme moci přejít na samotné utkání.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – Chiarot, S. Weber (C), Kulak, Mete, Petry (A), Scandella – Tatar, Danault, Kovalčuk – Domi, Suzuki, Armia – Poehling, Kotkaniemi, Lehkonen – Cousins, N. Thompson (A), Weise.

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Pánik, Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie (A) – Hagelin, Eller, Boyd – Leipsic, Dowd, Hathaway.

Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Berg, Cherrey.
Vzájemné zápasy

16. 11. 2019 Washington – Montreal 2:5
5. 4. 2019 Washington – Montreal 2:1
20. 11. 2018 Montreal – Washington 4:5 po prodl.
Washington

„Caps“ mají odehráno 49 zápasů. Capitals se po těchto zápasech nachází na 1. místě Východní konference, když si připsali bilanci 24-9-5-11 při skóre 177:144. V Metropolitní divizi je Washington Capitals na první příčce. Na venkovních kluzištích si z 25 odehraných zápasů připsali bilanci 12-6-1-6 při skóre 94:77. Po utkání s „Habs“ je čeká domácí zápas proti Nashvillu.

Montreal

„Habs“ mají odehráno 50 zápasů. Canadiens se po těchto zápasech nachází na 12. místě Východní konference, když si připsali bilanci 15-7-7-21 při skóre 155:157. V Atlantické divizi je Montreal Canadiens na 6. místě. Na domácím ledě si z 26 odehraných zápasů připsali bilanci 7-3-4-12 při skóre 73:83. Montreal čeká po utkání s „Caps“ venkovní utkání proti Buffalu.

útočník Paul Byron (poranění kolena)
útočník Jonathan Drouin (poranění zápěstí)
útočník Brendan Gallagher (poranění hlavy)

1. Tomáš Tatar 17+26
2. Phillip Danault 12+24
3. Max Domi 12+22

Shea Weber 12+21

Corey Price 2.84 prů. na záp. 90,8%
Charlie Lindgren 3.40 prů. na záp. 89,2%
Příjemnou úterní noc všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL. Spolu se zaměříme na utkání mezi týmy Montreal Canadiens vs. Washington Capitals. Úvodní buly je stanoveno na 01:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.