NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Calgary - 1. listopadu 2019   01:00

Nashville
Nashville
05:33' Bonino (C. Smith, Ellis) • 10:15' Watson (Sissons, Irwin) • 24:36' Järnkrok (Watson) • 38:52' Järnkrok (Watson) • 58:38' Watson (Sissons, Ekholm)
5:6
(2:1, 2:0, 1:4 - 0:1)
Calgary
Calgary
15:27' D. Ryan  (Tkachuk, Hanifin) • 41:58' R. Andersson  (J. Gaudreau, Monahan) • 53:38' E. Lindholm  (Monahan) • 56:39' Quine  (Giordano, D. Ryan) • 59:22' Tkachuk  (Monahan, J. Gaudreau) • 64:58' Tkachuk  (E. Lindholm, Brodie)

3. Calle Järnkrok (NSH) 2+0
Naprosto senzační, ale také hodně bláznivý zápas je u svého konce. Šťastným vítězem je nakonec Calgary Flames, které předvedlo skvělý comeback a těsně před koncem prodloužení dokázalo vstřelit vítězný gól.
Málokdo by věřil ve srovnání hostujícího celku, který v prvních dvou třetinách nepředváděl dobrý výkon. Třetí perioda ale byla naprosto jiná a skvěle jí načal ve 42. minutě Rasmus Andersson. Hosté byli jasně lepším týmem a v 54. minutě snížil na rozdíl branky Elias Lindholm. Nečekané se stalo skutečnosté a v 57. minutě bylo po brance Alana Quineho srovnáno na 4:4! Minutu před koncem ale rozveselil domácí fanoušky Austin Watson, který vrátil vedení zpět na stranu Predators. Ovšem třicet osm vteřin před koncem dokázal vyrovnat Matthew Tkachuk a šlo se tak do prodloužení. V tom byla k vidění spíše statická hra především ze strany Flames, která ale přinesla ovoce, jelikož dvě minuty před koncem rozhodl Matthew Tkachuk.
64:58'
Calgary právě vstřelilo branku!
Bláznivý zápas je u svého konce a to dvě vteřiny před koncem prodloužení! Elias Lindholm se dostal ke střele, která byla zblokována, ovšem k odraženému kotouči se dostal MATTHEW TKACHUK, který holí z podnoh vstřelil neuvěřitelnou branku! Na tento famózní moment není potřeba slov. V absolutně neskutečném zápase tak nakonec vítězí Calgary Flames! Asistence: Elias Lindholm a TJ Brodie.
64:46'
Ryan Ellis se skvěle uvolnil, ale nedokázal poslat kotouč na svého volného spoluhráče, jelikož hostující kapitán Mark Giordano si lehl na led a zamezil tak jasnému gólu!
64:22'
Andrew Mangiapane to posléze zkusil, ovšem Pekka Rinne byl připraven a chytil kotouč do lapačky.
64:06'
Rasmus Andersson dával kotouč před bránu z levé strany, ale ani nyní z toho není střela.
63:36'
Nepřesná přihrávka domácího hráče skončila pouze u soupeře a prodloužení nám toho tak moc nenabízí, jelikož ani jedno mužstvo nechce udělat nějakou chybu.
63:02'
Až nyní se k puku dostali Predators, ale ani oni nešli do nějaké rychle střely a raději podrželi kotouč.
62:32'
Za hlasitého bučení se Calgary opět beze střely dostalo s kotoučem do středního pásma.
62:13'
Nakonec se Flames dostali s pukem do středního pásma a vystřídali formaci na prodloužení.
61:39'
Calgary už je v útočném pásmu, ale zatím pouze drží puk krátkými předávkami bez nějaké střely na bránu.
61:12'
Ovšem chybná přihrávka hostů nabídla Nashvillu šanci, ale střela Matta Ducheneho byla zblokována do ochranné sítě.
60:49'
Nyní už je u puku opět Calgary, které se snaží něco vymyslet pomalou kombinací.
60:16'
Nebezpečná střela Johnnyho Gaudreaua skončila na betonu domácího brankáře. Posléze se dopředu dostali Predators, ale nebylo z toho nic nebezpečného.
60:01'
60:00'
59:22'
Tak tohle je naprosto neskutečné, jelikož Flames srovnávají na 5:5! Hosté vsadili už vše na jednu kartu a zkusili to bez brankáře, což se náramně vyplatilo. Sean Monahan se dostal ke střele z předbrankového prostoru, ovšem Rinne vyrazil puk betonem pouze na hůl MATTHEWA TKACHUKA, který už dokázal vsítit branku. Asistence: Sean Monahan a Johnny Gaudreau.
58:38'
Nashville právě vstřelil branku!
Tak tohle je závěr zápasu jako hrom, jelikož Predators si berou vedení zpět! Po neúspěšném útoku hostů se do protiútoku dostali domácí, kdy jel s pukem na levé straně Colton Sissons, který na sebe vzal obránce i s brankářem a krásnou žabičkou tak dostal do tutovky AUSTINA WATSONA, který jí proměnil. Asistence: Colton Sissons a Mattias Ekholm.
57:30'
Nyní se Nashville dostal do šance, ovšem David Rittich si poradil.
56:39'
Nečekané se opravdu stalo a Flames ve třetí třetině dotáhli tříbrankovou ztrátu a srovnali na 4:4! Mark Giordano nejprve nepropálil Rinneho z levé strany, ale po chvíli se k němu opět dostal kotouč, kterým po ose našel před bránou ALANA QUINEHO a ten pohotově zakončil do odkryté brány. Asistence: Mark Giordano a Derek Ryan.
56:03'
Sam Bennett se dostal ke střele na bránu, ale Pekka Rinne byl opět připraven.
55:52'
Nyní už puk získalo Calgary a má čtyři minuty na to srovnat na 4:4.
55:29'
Nepřesná přihrávka domácího hráče sice skončila na holi soupeře, ale ten toho nedokázal využít.
55:00'
Je před námi posledních pět minut základní hrací doby a Nashville stále vede, ovšem už pouze 4:3 a čeká nás velké drama.
Střely na branku ve 3. třetině: 2:8
54:34'
Oliver Kylington to zkusil od modré čáry, ale jeho pokus nakonec skončil jen bezpečně v moci domácího brankáře.
53:38'
Stovka gólů švédského útočníka v NHL je na světě, ale také snížení Flames na rozdíl jediné branky! Sean Monahan svou tvrdostí vybojoval kotouč za domácí bránou, který posléze poslal ELIASU LINDHOLMOVI a ten propálil Rinneho. Asistence: Sean Monahan.
53:12'
Po delší době se hra přerušila, když to vzal na sebe TJ Brodie, ale jeho rána z pravého kruhu nenadělala Rinnemu žádné vrásky na čele.
52:36'
Po velké nepřesnosti domácího hráče se Michael Frolík ocitl v šanci, ale obránce Nashvillu předvedl skvělý obranný zákrok.
51:43'
Modrá čára na polovině Nashville je jako zeď a Calgary se nemůže dostat do útočné třetiny.
50:55'
Nyní už se opět hraje v pásmu domácího celku, ale Flames se nepodařilo něco vymyslet a domácí tak vyhodili puk do bezpečí.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Nashville stále hájí dvoubrankový náskok, ovšem Calgary se za žádnou cenu nevzdává a v první polovině třetí třetiny bylo lepším týmem.
49:02'
Posléze se na druhé straně dostal ke střele od modré Rasmus Andersson, ale jeho pokus nakonec vyrazil Pekka Rinne se štěstím, protože puk vůbec neviděl.
48:39'
Predators se pokoušeli něco vymyslet za bránou svého soupeře, ale nakonec z toho nebyl střelecký pokus.
47:30'
Flames se dopustili chyby v podobě zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před bránu Davida Ritticha.
47:05'
Rozhodčí nyní přerušili hru, jelikož se domácí útočník nachytal v ofsajdu a následuje komerční přestávka.
45:39'
Nashville se snaží dostat k puku na delší dobu a uklidnit tak hru, která má momentálně tempo nahoru dolů.
44:55'
Po tvrdé srážce Craiga Smitha se spoluhráčem Rocco Grimaldim se Calgary dostalo do dalšího zakončení, ale Pekka Rinne drží svůj tým v těžkých chvílích.
44:19'
Andrew Mangiapane navedl kotouč do útočného pásma, ale Nashvillu se posléze podařilo vyhodit.
43:08'
Nyní se dva hráči Predators řítili sami na hostující svatyni, ale Roman Josi nakonec vypálil trestuhodně vedle brány!
42:45'
Mikael Backlund ve velké šanci minul odkrytou bránu a zahodil tak velkou možnost se dotáhnout na rozdíl jediné branky!
41:58'
No pozor! Hosté na začátku třetí dvacetiminutovky snižují na 2:4 a dramatizují toto utkání. RASMUS ANDERSSON se dostal ke kotouči na pravé straně a vypálil do pravého růžku, kdy si Rinne sáhl na puk, ale nedokázal jej vyrazit. Asistence: Johnny Gaudreau a Sean Monahan.
41:46'
Už to vypadalo, že se Flames dostanou do protiútoku, ale přihrávka z hole Johnnyho Gaudreaua nikoho nenašla.
41:24'
40:44'
Nyní tak pokračuje přesilová hra Predators, ale první minuta třetí třetiny zatím nepřinesla nic nebezpečného.
40:06'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:56.
Druhá dvacetiminutovka už je minulostí a Nashville potvrzuje, že je dnes jasně lepším týmem a vede tak 4:1. Už pár minut po začátku druhé periody poslal Predators zpět do dvoubrankového vedení v oslabení Calle Järnkrok. Ke konci této třetiny Flames měli převahu a posléze také přesilovku, ovšem místo jejího využití přišla pohroma v podobě další obdržené branky v oslabení, kterou opět vstřelil Calle Järnkrok. O vítězi zápasu je tak skoro rozhodnuto.
40:00'
39:24'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mikael Backlund – 2 min., hákování).
38:52'
Místo zdramatizování utkání dávají Predators už druhou branku v oslabení a vedou tak 4:1! Po nepřesné přihrávce hostů v útočném pásmu se Nashville dostalo do přečíslení 2 na 1, kdy měl kotouč na holi CALLE JÄRNKROK, před kterým se otevřel prostor a tak vypálil do pravé strany pod horní tyč. Asistence: Austin Watson.
38:20'
Calgary má velice dobrou šanci snížit z přesilové hry ke konci druhé dvacetiminutovky.
38:06'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kyle Turris – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
37:13'
Calgary, ale ani Nashville nyní nepředvedli přesné přihrávky a během minuty hry se tak neudálo nic zajímavého.
36:25'
Poslední komerční přestávka v této třetině následuje po další nepřesné střele z hole hostujícího hráče.
Hity 2:11
35:58'
Stejně jako v první třetině momentálně můžeme vidět pět minut před přestávkou tlak ze strany Calgary, který ale zatím nevede ke druhé brance.
35:17'
Matthew Tkachuk poslal z pravé strany nebezpečný kotouč před domácí branku, kde se snažil zakončit Michael Frolík, ale obrana Predators zasáhla.
34:33'
Nyní se hraje nahoru dolů, ale bez nějakých pohledných akcích a zakončení.
33:35'
Elias Lindholm mohl vstřelit stou branku v NHL a také snížit nepříznivý vývoj, ale jeho rána minula poloprázdnou bránu Nashvillu!
33:02'
Calgary se ocitlo v přečíslení 2 na 1 a Johnny Gaudreau místo přihrávky pálil, ovšem jeho pokus skončil pouze vedle pravé tyče.
32:30'
Nyní se kotouč nebezpečně odrazil do brusle Filipa Forsberga, ale Rittich opět připraven a přikryl tak kotouč lapačkou.
32:02'
Nyní už opět ve střehu gólman Flames David Rittich, který zatím předvádí dobře odvedenou práci i přes tři obdržené branky.
31:33'
Teprve šesté střele na bránu v tomto utkání čelil Pekka Rinne a z hole Matthewa Tkachuka nebyla vůbec špatná, ovšem nakonec neskončila ve svatyni Nashville.
31:19'
Třetí nejlépe placený obránce Roman Josi to tentokrát vzal na sebe, kdy se dostal přes dva útočníky, ale celé akci chybělo finální zakončení.
30:46'
Flames měli menší problémy v rozehrávce na své polovině, ale nakonec dokázali vše vyřešit a mohou tak vyrazit směrem dopředu.
30:20'
Tentokrát se Predators dopustili zakázaného uvolnění a máme tady opět komerční přestávku.
30:00'
Máme za sebou polovinu základní hrací doby a Nashville naprosto zaslouženě vede nad Calgary 3:1.
29:45'
Dan Hamhuis nyní pouze prověřil pozornost českého gólmana Davida Ritticha, který s jeho střelou neměl žádný problém, protože jí dobře viděl a chytil do lapačky.
28:56'
Matthew Tkachuk bojoval za domácí bránou o puk, který ale nakonec nezískal a Predators jej posléze vyhodili ze svého pásma.
Střely na branku: 21:5
27:42'
Nyní je hra přerušená a následuje tak krátká komerční přestávka.
26:55'
Opět tu máme obrázek ze začátku zápasu, kdy byli u kotouče především hráči Predators a domácí gólman Pekka Rinne tak nemá žádnou práci.
25:40'
24:36'
Domácí jdou v oslabení zpět do dvoubrankového vedení! Austin Watson ukradl kotouč v rychlém protiútoku se Nashville dostalo do přečíslení, které zakončil do odkryté brány CALLE JÄRNKROK. Asistence: Austin Watson.
23:40'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
23:40'
Elias Lindholm byl velice blízko srovnání stavu na 2:2, ale Rinneho dobře postavené tyčky zachránily Nashville!
22:28'
Ve velmi dobré šanci se ocitl Matt Duchene, který dostal přihrávku před bránu a z první vypálil, ovšem David Rittich tentokrát předvedl skvělý zákrok!
21:35'
Michael Frolík si nedokázal zpracovat nebezpečný skákající kotouč a následně se tak k němu dostali Predators.
20:24'
Začátek druhé periody je zatím hodně zasekaný, protože rozhodčí musel opět přerušit hru díky ofsajdu.
20:07'
Hned na začátku druhé periody přišlo zakázané uvolnění ze strany Calgary.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:01.
První třetina je u svého konce a Nashville vede nad Calgary 2:1. Do utkání vstoupili domácí naprosto skvěle a už v 6. minutě otevřel brankový účet Bonino. V 11. minutě přidal druhou branku Predators Watson a na ledové ploše bylo pouze jedno mužstvo, ovšem v 16. minutě hosté snížili teprve ze druhé střely na branku, kdy se trefil Ryan a domácí se nakonec museli klepat v oslabení, aby Flames nesrovnali před přestávkou.
20:00'
19:59'
David Rittich ještě vteřinu před koncem musel zasáhnout proti pokusu domácího hráče, což se mu podařilo bez úhony.
19:29'
Predators se dokázali ubránit, ale po pár vteřinách v plném počtu se dopustili ofsajdu a hra je tak opět přerušená.
19:15'
18:19'
Nashville tak se štěstím drží jednobrankový náskok v této přesilovce, ovšem poslední pětiminutovka je v naprosté režii soupeře.
17:51'
Tak tohle muselo Calgary zamrzet, jelikož po přihrávce Monahane přišla střela Johnnyho Gaudreaua pouze do pravé tyče!
17:15'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., nedovolené bránění).
17:02'
Hosté tentokrát přišli o útočné pásmo a Predators se snažili dostat do rychlého protiútoku, ovšem přihrávka na Craiga Smithe byla příliš dlouhá a je z toho zakázané uvolnění.
16:03'
Hosté po vstřeleném gólu ožili a nyní to byl Matthew Tkachuk, který ohrozil domácí bránu, ale Rinne byl připraven.
15:27'
Je sníženo na 1:2! Flames snad ze své druhé střely na branku dává gól! DEREK RYAN dostal z hole Tkachuka skvělou přihrávku do levé části kruhu a vypálil do odkryté svatyně Rinneho. Asistence: Matthew Tkachuk a Noah Hanifin.
15:12'
Calgary se poprvé v tomto zápase dostalo ke střele na bránu a Rinne tak má práci.
11:29'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Alan Quine – 2 min., krosček).
10:15'
A je to 2:0 pro naprosto skvěle hrající Predators! Colton Sissons to nejprve zkoušel z pravé strany, ovšem jeho střela byla zblokována obráncem, ale puk mu zůstal na hokejce, který posléze poslal AUSTINU WATSONOVI. jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil Ritticha. Asistence: Colton Sissons a Matt Irwin.
05:33'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou dává domácí celek! Craig Smith se z levé strany dostal ke střele, kterou Rittich vyrazil jen před sebe, kde z otočky dokázal pohotově zakončit NICK BONINO. Asistence: Craig Smith a Ryan Ellis.
02:05'
Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., sekání).
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Turris, Sissons.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk (A) – S. Bennett, D. Ryan, Mangiapane – Quine, Jankowski, Lucic.

Rozhodčí: Jake Brenk, Marc Joannette – Brad Kovačik, Travis Toomey.
Calgary Flames:

Calgary je v Západní konferenci až na 9. pozici se 14 body a skóre 37:41. Flames zatím předvádí střídavou formu. V posledním utkání zavítalo Calgary do Caroliny a ve 14. minutě šlo do vedení po brance Lindholma. Druhá dvacetiminutovka gól nepřinesla, ale ve 3. periodě přišel obrat a po dvou brankách Švečnikova zvítězila Carolina 2:1. Nejproduktivnějším hráčem Calgary je s 11 body Gaudreau.
Nashville Predators:

Nashville je momentálně v Západní konferenci na 3. místě se 17 body a skóre 48:34. Po třech výhrách přivítali Predators na svém ledě Chicago. Tento zápas by se dal pojmenovat Bonino 3:0 Chicago, jelikož o všechny branky tohoto zápasu se postaral právě Nick Bonino a Nashville tak po jeho hattricku zvítězil 3:0. Nejproduktivnějšími hráči jsou se 13 body Josi a Ellis.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Nashville Predators a Calgary Flames. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci minulého roku na ledě Calgary, které zvítězilo 5:2. Dnes se ovšem bude bojovat v Bridgestone Aréně v Nashville. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.