NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Chicago - 30. října 2019   01:08

Nashville
Nashville
17:56' Bonino (Grimaldi, C. Smith) • 29:03' Bonino (Grimaldi, Fabbro) • 43:40' Bonino (Grimaldi, C. Smith)
Chicago

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
3. Pekka Rinne (NSH) 20 zák, 100 %
Skvělé utkání ale odchytal i Robin Lehner. Sice třikrát inkasoval, ale čelil neskutečné porci 51 střel, ze kterých 48 dokázal pokrýt. Porážce ani tak nezabránil.
Nashville porazil doma Chicago 3:0 a vybojoval čtvrté vítězství v řadě! Na výhře se podíleli zejména čtyři hráči – autor hattricku Nick Bonino, autor tří asistence Rocco Grimaldi, autor dvou asistencí Craig Smith a samozřejmě brankář Pekka Rinne, jenž vychytal všechny střely soupeře a podruhé v řadě vychytal čisté konto, když před pár dny vynuloval také Minnesotu.
59:20'
Puk je v obranném pásmu Nashvillu, vesměs ale jen u mantinelu.
58:40'
Domácí ze středního pásma nahodili a odchází střídat.
58:00'
Do konce utkání zbývají poslední dvě minuty. Nashville v poklidu dohrává zápas, Chicago ani nevytváří poslední pokus o tlak.
57:10'
Zakázané uvolnění Nashvillu po nepřesné rozehrávce Josiho.
56:34'
Rinne dnes nehodlá kapitulovat. Svým 17. zákrokem se blýskl proti střele zpoza levého kruhu, odkud nebezpečně DeBrincat.
55:49'
Ekholm se šikovně procpal až mezi kruhy, v pádu trefil lapačku Lehnera. Komerční přestávka.
55:40'
Duchene ještě střílel při končící přesilovkové akci, Lehner vyráží.
55:36'
55:10'
Chicago dvakrát rychle vyhodilo.
54:32'
Domácí jsou v plném počtu, pokračuje jejich přesilovka, jež bude trvat 64 vteřin.
54:12'
Do slušné šance se dostali domácí po střele od modré. Tentokrát se dorážka před brankovištěm neujala.
53:50'
Predators při hře ve čtyřech drží puk v uctivé vzdálenosti od své branky.
53:15'
Aktivita Predators v útoku po třetím gólu výrazně opadla. Domácí se už tolik netlačí do zakončení, spíš šetří čas.
52:32'
Dvě minuty se nyní bude hrát ve čtyřech na obou stranách, než bude pokračovat zhruba minutová přesilovka domácích.
52:32'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., hákování).
51:36'
Nashville tak bude hrát čtyři minuty v početní převaze!
51:36'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., hákování + 2 min., nesportovní chování).
51:28'
Keithovu ránu z levého kruhu Lehner vyráží do bezpečí.
50:42'
Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci domácích. Komerční pauza.
50:04'
50:03'
Josi od modré ještě v samém závěru přesilovky ohrozil brankáře Lehnera, ten i tuto střelu chytá a přerušuje hru.
49:24'
Křižná přihrávka Duchena našla svého adresáta, Lehner se rychle zorientoval a střelu vyráží.
48:56'
Ellisova střela neprošla přes bránícího hráče. Chicago posléze znovu vyhazuje.
48:28'
Domácí se musí vracet pro puk až do svého pásma.
48:04'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Slater Koekkoek – 2 min., vysoká hůl).
48:04'
Duchene se zjevil v šance před Lehnerem, kde se natáhl po odraženém puku. Netrefil ale dobře puk. Byl ovšem faulován.
47:55'
Dvě střely, z toho proti jedné musel zasahovat Rinne. Ani tentokrát Chicago finského brankáře nepřekonalo.
47:20'
Tempo hry se po krátké přestávce trochu zklidnilo. V útočném pásmu se usadili hosté.
46:08'
Rychlá střela Predators po buly, Lehner kryje puk. Komerční přestávka.
46:05'
Hosté se dopouští zakázaného uvolnění.
45:20'
Postavení mimo hru přerušilo hru.
44:14'
Josi od modré čáry míjí branku Lehnera, puk orazítkoval jen zadní mantinel.
44:01'
Útočné choutky Nashvillu ani zdaleka nekončí, Lehner musel znovu čelit nepříjemnostem a vypořádat se se střelou Ekholma.
43:40'
Nashville právě vstřelil branku!
NICK BONINO zkompletoval svůj třetí hattrick v kariéře! A znovu to bylo z dorážky! Grimaldiho vysokou střelu vyrazil Lehner přímo k Boninovi, jenž doklepl puk za záda hostujícího brankáře. A na led přilétají kšiltovky. Asistence: Rocco Grimaldi, Craig Smith.
42:48'
Chicago se dostalo do postavení mimo hru.
42:41'
Zakázané uvolnění Predators po nepřesné rozehrávce z vlastního pásma.
41:17'
Ekholmův projektil od modré čáry a levého mantinelu Lehner vyráží.
41:06'
Fabbro se tlačil ke střele zpoza pravého kruhu, Strome letící puk zblokoval a odrazil až do ochranné sítě.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:55.
Nashville vede po dvou třetinách 40-13 na střely a 2:0 na góly. Ve druhé dvacetiminutovce se svou druhou brankou v utkání prosadil Nick Bonino, který znovu úspěšně dorazil za Lehnera předchozí střelu Grimaldiho, jenž zapisuje druhou asistenci.
40:00'
39:54'
Hosté vyrazili do útoku, Lehner vyrazil střelu zpoza kruhů před sebe a rychle se natahoval po puku, k němuž se řítil i Kampf za dorážkou.
39:50'
39:43'
Turris střílel z levého kruhu z první, minul branku Lehnera.
39:09'
Po buly Chicago znovu vyhazuje puk ze svého pásma.
39:02'
Lehner zastavil střelu od modré čáry a přerušil hru. Byla to už 40. střela Nashvillu.
38:48'
Hosté vyhazují puk ze svého pásma.
38:18'
Josi vypálil zpoza kruhů a rozdělal tím další oheň před brankou Lehnera, kterému se povedlo střelu vyrazit a poté vykrýt prostor proti případným dorážkám.
37:50'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Slater Koekkoek – 2 min., hákování).
37:50'
Bude se vylučovat na straně Chicaga. Na zadním mantinelu obranné třetiny Blackhawks se ještě strhla hromadná strkanice.
37:29'
Po delší době se do útočného pásma podívali také hosté, jejich dobývání brankoviště Rinneho střelu nepřineslo.
36:55'
Chicago se v posledních minutách prakticky jen brání. Lehner má občas i trochu štěstí, že některé ze střel míří jen na zadní mantinel.
36:15'
Ekholm se snažil nacentrovat puk před brankoviště z levého křídla, bránící hráč puk sráží na zadní mantinel a pomáhá Lehnerovi.
35:11'
Lehner odolal i dalšímu náporu Nashvillu a drží stále Chicago, byť se to při současném obrázku hry zdá nereálné, ve hře o body.
34:34'
Parádní přihrávka od levého mantinelu našla svého adresáta na pravé straně brankoviště, hostující Lehner ovšem předvedl až zázračný přesun brankovištěm a vytěsnil puk po střele Arvidssona na zadní mantinel.
34:03'
Predators získali puk ve středním pásmu, šli do útoku ve třech a akci zakončil Johansen z pravého kruhu. Lehner lapačkou zastavil letící puk. Komerční pauza.
33:14'
Další z mnoha zákroků Lehnera, tentokrát čelil nepříjemnostem z hokejky Salomakiho, který se před brankovištěm neprosadil.
32:49'
Dobrý výpad Kampfa, který střílel zpoza levého kruhu a věřil v odražený puk, když se k dorážce před brankoviště tlačil Kubalík. Rinne ale udržel puk v náručí.
32:29'
Hamhuis se dnes poprvé dostal ke střele zpoza kruhů, Lehner svým 30. zákrokem v utkání přerušuje hru. Krátce před tím se do útoku vydalo také Chicago, ale Strome se z bekhendu neprosadil.
31:50'
Smithovu střelu z levého kruhu Lehner vyrazil, k dorážce se znovu dral Bonino, ale tentokrát neseřídil mířidla a puk poslal výrazně mimo.
31:33'
Vhazovat se bude před Lehnerem.
31:15'
Jarnkrok dobrým obranným zákrokem nepropustil puk na Rinneho, ani na čihajícího hráče na pravé straně brankoviště, který si klepáním o led říkal o přihrávku.
30:05'
Ze stejné pozice střílel i Irwin. Lehner znovu zastavuje hru. Komerční pauza.
29:39'
Josi se prodral ke střele z levého kruhu, Lehner přerušuje hru.
29:03'
Domácí zvyšují na 2:0! Fabbro vypálil od modré, Lehner vyrazil puk před sebe mezi kruhy. Do toho prostoru se vřítil Grimaldi, jehož dorážku Lehner rovněž vyrazil, ale na další dorážku NICKA BONINA už byl brankář Chicaga krátký. Asistence: Rocco Grimaldi, Dante Fabbro.
28:38'
DeBrincat z levého kruhu prověřil připravenost Rinneho. Ten sráží střelu až do ochranné sítě. Komerční pauza.
27:38'
Sissons zachytil puk u levého mantinelu v útočném pásmu, zajel si na zadní část hrazení a rychlou přihrávkou před branku nadělal Lehnerovi trochu problémy.
27:06'
26:43'
Bonino se přes clonu spoluhráče Smitha z pravého kruhu neprosadil. Puk se odráží za branku.
26:21'
Hosté dvakrát v rychlém sledu vyhazují puk ze svého pásma.
25:45'
Lehner svým ramenem zastavil střelu z prostoru mezi kruhy a poté ukryl puk pod lapačku.
25:16'
Hosté vyrazili v oslabení do útoku. Toews se přiřítil k brance po pravém křídle, jeho střelu z kruhu Rinne vyrazil jen před sebe, kde k jeho štěstí nebyl nikdo ze soupeřů k dorážce.
25:06'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Duncan Keith – 2 min., hákování).
24:36'
Hra se rychle přesunula před Rinneho, který po svém zákroku musel přerušit hru.
24:27'
Lehner svou vyrážečkou vyrazil tečovanou střelu Duchena od modré, kterou protečoval mezi kruhy Granlund.
23:50'
Rinne si připisuje první zákrok druhé části zápasu.
23:30'
Po nahození Chicaga se o puk bojuje v levém rohu obranné třetiny domácích. Ve druhé třetině zatím nebyla k vidění střela na branku.
22:37'
22:25'
Watson vyrazil v oslabení do útoku, dostal se až mezi kruhy, ale svou střelu poslal jen na zadní mantinel.
22:02'
Bonino se Sissonsem se postarali o vyhození puku z pásma Nashvillu.
21:40'
Další střela Chicaga a další blok. Puk vyletěl až do ochranné sítě.
21:28'
DeBrincat zkoušel své střelecké štěstí, Josi jeho střelu srazil mimo.
20:59'
Hosté při návratu do útoku skončili v postavení mimo hru.
20:45'
Stejně jako při prvním oslabení, i tentokrát začínají domácí vytěsněním puku do neutrální zóny.
20:37'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dante Fabbro – 2 min., podrážení).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:00.
Nashville v první třetině přestřílel Chicago 19-6 a nakonec byl za svou aktivitu odměněn prozatím jediným gólem zápasu. Dvě minuty před koncem využil obrovský tlak svého týmu před brankovištěm Bonino, který nadvakrát pokořil Lehnera.
20:00'
19:48'
Ještě jedno přerušení. Vhazovat se bude před Rinnem poté, co Johansen sráží puk do ochranné sítě.
19:13'
Hra je přerušena před brankou Chicaga. Bonino přinutil Lehnera k zákroku.
18:43'
Predators se dopouští zakázaného uvolnění.
18:36'
Rinne si lapačkou počíhal na dobrou střelu Määtty z pravého kruhu a přerušil hru.
17:56'
Nakonec toho už bylo na Lehnera příliš. Čtyři střely během půl minuty a brankář hostů poprvé kapituluje. Střelu zpoza levého kruhu protečoval NICK BONINO do betonu Lehnera a posléze padajícího brankáře překonal z dorážky. Asistence: Rocco Grimaldi, Craig Smith.
17:34'
Predators pokračují v náporu i po krátké přestávce, obrana Chicaga spolu s Lehnerem odolávají ze všech sil.
17:17'
Chicago ustálo nápor. Kotouč vyletěl do ochranné sítě. Komerční pauza.
16:55'
Boninovo zakončení Lehner vytlačil na pravou tyč branky! Obrovské štěstí pro hostujícího brankáře!
16:45'
Lehner vyrazil střelu jen před sebe, kde se Jarnkrok řítil k dorážce, ale i jeho zakončení brankář Chicago, byť vleže, dokázal zastavit.
15:30'
Po zblokované střele Granlunda se domácí přeci jen dostali k zakončení, ale z ostrého úhlu. Lehner si pohlídal svou pravou tyč.
14:54'
14:19'
Další vyhození Nashvillu, tentokrát Bonino dokonce zaútočil a vystřelil na Lehnera zpoza levého kruhu.
13:51'
První střela hostí v přesilovce. Kane z levého kruhu ovšem nezamířil přesně. Domácí poté vyhazují.
12:58'
Domácí rychle vyhazují puk ze svého pásma.
12:54'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mikael Granlund – 2 min., krosček).
12:24'
Blackhawks předvedli svižný přechod středního pásma, tentokrát bez nahození. Střela zpoza kruhů šla mimo branku.
11:17'
Ekholm pálil po buly od modré, puk až na Lehnera neprošel. Byl zblokován Toewsem.
11:12'
Druhá komerční přestávka první třetiny.
10:25'
Nakonec se to povedlo hostům, kteří se snaží kombinovat. Saadova střela sražena Josim na zadní mantinel.
10:10'
První hlušší místo. Ani jeden z týmů se neusazuje v útoku.
09:20'
Několik odehrávek a ztrát puku. Chicago po nahození do útočného pásma rovněž přichází o kotouč.
07:56'
Sissons se hnal s pukem do útočného pásma z levé strany. Přihrávku na pravý kruh by přes dva obránce neprotlačil a rozhodl se tak střílet sám. Puk končí na zadním mantinelu.
07:15'
Hra se přesunula před Rinneho, jenž ukryl puk do lapačky a přerušil hru. Komerční pauza.
06:45'
Duchene rozehrál zpoza pravého kruhu zpět na modrou, Fabbro poslal puk na Lehnera, ale jeho spoluhráči se k úspěšné dorážce neprotlačili.
06:05'
Saad se natahoval po střílené přihrávce mezi kruhy, ale puk směrem na branku Rinneho neusměrnil.
05:19'
Duchene vyslal ve středním pásmu do výpadu Granlunda, který využil rychlosti, dostal se za obranu, ale Lehnera překonat nedokázal.
04:28'
Domácí se dostali do postavení mimo hru a jejich útok byl zastaven.
03:34'
Rinne musel přerušit hru po zákroku proti střele DeBrincata z pravého kruhu.
03:17'
Johansen se dostal s pukem mezi kruhy a prudce vypálil na Lehnera, který sráží puk do strany.
02:10'
Chicago úvodní nápor domácích ustálo a zkouší vlastní, byť zatím neúspěšný, útok.
01:20'
Hned po vhazování se ke střele protlačil Turris, Lehner znovu přerušuje hru.
01:14'
Rychlý přechod středního pásma ze strany domácích. Na branku Lehnera se z pravé strany vyřítil Smith, jeho zakončení brankář hostí s problémy vychytal.
00:45'
První útoky přináší taktiku nahazovaných puků.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, Fabbro, Hamhuis, Irwin – Järnkrok, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, Duchene – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Salomäki, Sissons, Watson.

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith, de Haan, Määttä, Gilbert, Koekkoek, E. Gustafsson – DeBrincat, J. Toews, P. Kane – D. Kubalík, Kämpf, A. Nylander – Saad, Dach, A. Shaw – Caggiula, Carpenter, D. Strome.

Rozhodčí: McIsaac, Nicholson – Brisebois, Berg.
Už v dalším utkání se může v čele Pacifické divize dotáhnout ke Coloradu. Potřebuje k tomu porazit Chicago, jež sice porazilo v posledním zápase Los Angeles, ale předtím čtyřikrát prohrálo. V Západní konferenci má pouze díky méně odehraným zápasům mírně lepší bilanci oproti Minnesotě a Los Angeles, kteří se krčí na chvostu tabulky.
Tři výhry za sebou zapsali na své konto Predátoři z Nashvillu. Tento tým deklasoval 6:1 Anaheim, 4:0 Minnesotu a poté vyjel na led Tampy, kde zdolal domácí 3:2 po prodloužení. Díky této šňůře se posunul na páté místo Západní konference a dere se dál směrem k čelním příčkám.
Noc z úterý na středu přinese hned devět zápasů kanadsko-americké NHL. V tomto přenose se budeme věnovat souboji mezi Nashvillem a Chicagem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.