NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Kings - 15. prosince 2019   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
23:31' Rust (Guentzel, Letang) • 37:36' Rust (Guentzel, Letang) • 49:26' Blueger (Rust, Letang) • 51:58' J. Johnson (McCann, Guentzel) • ' Rust
5:4
(0:2, 2:0, 2:2 - 0:0)

1:0 (SN)

Kings
Kings
13:08' Wagner  (A. Kempe, Lizotte) • 18:00' Toffoli  (Walker, Luff) • 55:00' Clifford  (J. Carter, Doughty) • 56:23' Amadio  (Walker, Clifford)

3. Kyle Clifford (LAK) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 27-42; Zablokované střely: 16-10; Vhazování: 51%-49%; Hity: 40-32; Přesilové hry: 1/4-0/3; Trestné minuty: 13-15.
Bryan Rust v dnešním zápase vstřelil dvě branky, ke kterým přidal asistenci a nakonec také vítězný nájezd. Brankáři Jonathan Quick a Tristan Jarry dnes sice oba inkasovali čtyři góly, chytali ovšem parádně, zejména potom v klíčových okamžicích duelu. Konečné skóre souboje. Pittsburgh Penguins 5 Los Angeles Kings 4.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
Autorem vítězné branky je BRYAN RUST.
Adrian Kempe předvedl katastrofální nájezd, když mu v mezikruží sjel kotouč z čepele hokejky.
Bryan Rust provedl nájezd velice rychle a v blízkosti levé tyče brány bekhendem zamířil pod víko!
Ani Anže Kopitar neuspěl, protože Tristan Jarry předvedl fantastický semafor!
Jared McCann zvolil také rychlou střelu zápěstím a Jonathana Quicka opět zachránila tyč!
Tyler Toffoli zvolil jednoduché zakončení a jeho rychlá střela zápěstím zamířila nad bránu Penguins.
Kris Letang chtěl skórovat u pravé tyče, jenže Jonathan Quick ho vychytal levým betonem.
Michael Amadio rychle zamíchal s pukem a Tristan Jarry mu ho hokejkou skvěle vypíchl.
Jake Guentzel se rozjel na nájezd jako první a rychlou střelou zápěstím bránu Kings přestřelil.
Samostatné nájezdy začínají.
Souboj mezi Tristanem Jarrym a Jonathanem Quickem vyvrcholí v nájezdech. Skóre po prodloužení tohoto zápasu. Pittsburgh Penguins 4 Los Angeles Kings 4.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:49'
Fanoušci začali bučet, protože si mysleli, že se bude vylučovat. Rozhodčí se ovšem unáhlili a omluvili.
62:49'
Jonathan Quick nyní předvedl v rozštěpu tři spektakulární zákroky, když nadvakrát vychytal Bryana Rusta a i následnou dorážku Teddyho Bluegera z levého křídla! Neuvěřitelný zákrok!
62:01'
Jake Guentzel mohl skórovat v blízkosti levé tyče, Jonathan Quick ho vychytal lapačkou!
61:40'
Penguins vystřelili na bodu pravého kruhu a Jonathan Quick na přední tyči kotouč dobře vyrazil.
61:28'
Brandon Tanev krouží s pukem v obranném pásmu svého týmu a čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.
60:31'
Dnes jsem pro Vás komentoval tři zápasy NHL v řadě a ani jeden neskončil v normální hrací době. Náhoda?
60:01'
Penguins se nechali v závěru střetnutí připravit o své dvoubrankové vedení a o vítězi rozhodne prodloužení nebo nájezdy. Ani Kings nemají čisté svědomí poté, co v prostřední části promarnili dvoubrankový náskok, takže si vlastně nemají co závidět. Skóre po třetí třetině. Pittsburgh Penguins 4 Los Angeles Kings 4.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
56:23'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
MICHAEL AMADIO nyní využil obrovského závaru před bránou Penguins a bekhendem z blízkosti zamířil pod horní tyč! Srovnáno na 4:4! Kings jsou zpět. Asistence: Sean Walker a Kyle Clifford.
55:00'
Tristan Jarry teď sice vyrazil ránu Jeffa Cartera z vrcholu pravého kruhu pravým betonem, jenže z opačné strany pásma ho propálil KYLE CLIFFORD – 4:3! Asistence: Jeff Carter a Drew Doughty.
54:18'
Tristan Jarry zmrazil kotouč pod svou lapačkou a po přerušení hry následuje poslední reklamní přestávka.
54:03'
Penguins vypálili na bodu levého kruhu a mohlo být hotovo, brankáře Kings zachránila horní tyč!
51:58'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Jonathan Quick přežil deja vu, když tentokrát neudržel lehkou střelu Jareda McCanna z vrcholu pravého kruhu a z dorážky ho lehkým obloučkem přehodil JACK JOHNSON! Nedáš, dostaneš! Je to 4:2. Asistence: Jared McCann a Jake Guentzel.
51:29'
Anže Kopitar se nyní rozjel na trestné střílení, bekhendem ale puk mezi betony Tristana Jarry nezasunul! Penguins stále vedou. Komerční blok.
51:29'
Kris Letang sekl v samostatném úniku Anžeho Kopitara a rozhodčí nařídili trestné střílení! To je velká šance.
50:58'
Austin Wagner a Joseph Blandisi byli vyloučeni shodně za nesportovní chování a následuje tedy hra 4 na 4.
50:10'
Puk ve středním pásmu opustil ledovou plochu a za vedení Penguins dostává prostor reklamní přestávka.
49:26'
Jonathan Quick nedokázal udržet mezi betony střelu Bryana Rusta z vrcholu pravého kruhu a z dorážky ho za to poté potrestal útočník TEDDY BLUEGER! Penguins otočili skóre a vedou nad Kings 3:2! Asistence: Bryan Rust a Kris Letang.
48:29'
Třetí třetina je opravdu nejslabší, což potvrzují čísla. V třetí části byla jedna střela na bránu a měli ji Kings.
47:43'
Jeff Carter asi umí číst myšlenky, protože nyní vypálil od modré čáry, a Tristan Jarry po zákroku rozehrál.
47:09'
Závěrečná třetí třetina je zatím ze všech třetin nejslabší a oba týmy se horko těžko dostávají do zakončení.
46:34'
Penguins jsou v dnešním zápase střelecky horším týmem, za současného skóre je to ale moc nemrzí.
45:14'
Nahození Jacka Johnsona z levého křídla skončilo v ochranné síti a hra je nyní hodně často kouskována.
45:09'
Puk byl zmrazen v levém rohu útočného pásma Penguins mezi hráči a rozhodčí poměrně rychle hru přerušili.
44:32'
Joakim Ryan vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus minul levý horní roh brány.
44:05'
Adrian Kempe svedl boxerský souboj s Samem Laffertym poté, co byl sestřelen Dustin Brown.
43:46'
Penguins se opět snažili prosadit na levém křídle, jenže jejich nahození bylo přizvednuto do ochranné sítě.
43:10'
Dominik Simon na levém křídle ukázal obrovskou sílu v osobních soubojích, nic z toho ale nebylo.
42:35'
Kings předvedli tragickou přesilovou hru, během které se mohli vrátit do vedení. Alex Galchenyuk je na ledě.
41:35'
Brandon Tanev mohl skórovat během oslabení v levém kruhu pro vhazování, Sean Walker ale kopíroval jeho pohyb a do zakončení ho nakonec nepustil.
40:42'
Penguins zahájili oslabení nejlépe, jak mohli, a podél střídaček vyhodili puk až za bránu Jonathana Quicka.
40:35'
Alex Galchenyuk v levém rohu útočného pásma zbytečně fauloval a dostal dvě minuty za hákování.
40:01'
Úvodní vhazování třetí třetiny se muselo opakovat a až nyní tedy byla poslední část zápasu zahájena.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-27; Zablokované střely: 11-8; Vhazování: 50%-50%; Hity: 25-21; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 4-8.
Třetí třetina začne přibližně v 3:00.
Bryan Rust po přestávce vstřelil dva góly a dokázal smazat dvoubrankový náskok Los Angeles Kings z úvodní části zápasu. Nestalo by se tak ovšem bez fantasticky chytajícího Tristana Jarryho. Po druhé třetině. Pittsburgh Penguins 2 Los Angeles Kings 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:36'
BRYAN RUST si teď počkal na zpětnou přihrávku Jakea Guentzela a z mezikruží zamířil střelou bez přípravy pod horní tyč brány! Penguins využili dvojnásobnou početní převahu a vyrovnali stav na 2:2. Asistence: Jake Guentzel a Kris Letang.
36:56'
Justin Schultz na pravém křídle vypálil od modré čáry a Jonathan Quick skvěle zasáhl pravým betonem.
36:41'
Joakim Ryan byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Penguins si zahrají přesilovou hru 5 na 3! Šance!
36:19'
Tristan Jarry musel zasahovat proti vyhození Kings. Penguins teď mají k dispozici třetí přesilovou hru.
36:12'
Tyler Toffoli byl vyloučen za držení a Penguins si doma nyní zahrají po reklamní přestávce další přesilovou hru.
35:38'
Bryan Rust se málem dostal ke střele na bodu pravého kruhu, Alex Iafallo ho ale o šanci připravil.
35:12'
Drew Doughty se dostal na pravém křídle k střele s příklepem, která opět skončila na holi Tristana Jarryho.
34:33'
Jeff Carter vystřelil na vrcholu levého kruhu z otočky a Tristan Jarry s pomocí hole vytáhl puk mimo bránu.
33:32'
Austin Wagner na pravém křídle nabral velkou rychlost a v tísni z ostrého úhlu vystřelil bekhendem, Tristan Jarry ale jeho pokus podržel a poté rychle rozehrál.
32:23'
Dustin Brown nahazoval puk z pravého křídla před bránu, jenže Anže Kopitar ho nedokázal dobře usměrnit.
31:51'
John Marino vypálil na vrcholu pravého kruhu a Jonathan Quick puk zachytil. Komerční přestávka.
31:08'
Dominik Simon se málem řítil do samostatného úniku, jenže Matt Roy ho o kotouč skvěle připravil.
30:46'
Tristan Jarry v rychlém sledu předvedl dva zákroky a střela Matta Roye od modré čáry minula přední pravou tyč.
29:42'
Kings na pravé straně vypálili ihned po vhazování a po přerušení hry následuje komerční přestávka.
29:39'
Vyloučený Jack Johnson se také vrátil zpět na led a Penguins poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
28:06'
Kings nyní krásně přenesli hru a Adrian Kempe napřáhl na bodu levého kruhu k parádní střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Tristan Jarry ovšem vytáhl úžasný semafor! Fantastický zákrok brankáře.
27:51'
Zach Aston-Reese opustil trestnou lavici a domácí hokejisté Pittsburghu jsou z nejhoršího venku.
27:34'
Jack Johnson dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Kings si zahrají přesilovku 5 na 3! Potrvá 17 sekund.
27:15'
Adrian Kempe vlétl neohroženě do útočného pásma a na vrcholu mezikruží napřáhl ke střele zápěstím, která měla stejný výsledek jako pokus Drewa Doughtyho.
26:56'
Drew Doughty vypálil bez přípravy na útočné modré čáře a jeho rána skončila v náručí Tristana Jarryho.
26:18'
Vyloučený Kyle Clifford je zpět na ledové ploše a začíná zkrácená přesilová hra Los Angeles Kings.
25:51'
Zach Aston-Reese zbytečně fauloval v útočném pásmu Penguins a dostal dvě minuty za vražení na hrazení.
24:36'
Bryan Rust na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho prudký pokus minul vzdálenější levou tyč.
24:18'
Kyle Clifford dostal dvě minuty za sekání poté, co sekl Tristana Jarryho přes lapačku. Přesilová hra pro Pens.
23:53'
Kings se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
23:31'
BRYAN RUST se krásně uvolnil a v prostoru mezikruží napřáhl k parádní střele zápěstím, která nad levým betonem Jonathana Quicka zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Penguins snížili. Asistence: Jake Guentzel a Kris Letang.
22:45'
Matt Roy byl zřejmě hráčem, který vystřelil na bodu levého kruhu, Tristan Jarry každopádně puk podržel v náručí a hra byla přerušena.
22:18'
Michael Amadio se dostal do zakončení na bodu levého kruhu a jeho pokus byl také přizvednut do ochranné sítě.
21:38'
Justin Schultz na pravé straně vypálil od modré čáry a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
21:21'
Brandon Tanev se ocitl na bodu levého kruhu v obležení dvou protihráčů a do zakončení se nedostal.
20:42'
Kurtis MacDermid na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána minula vzdálenější pravou tyč brány.
20:07'
Tristan Jarry si musel dávat pozor po nahození Kings, situaci ale zvládl a holí kotouč odpálil mimo nebezpečí.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-15; Zablokované střely: 3-6; Vhazování: 58%-42%; Hity: 12-9; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:04.
Brandon Tanev odpověděl na úvodní branku Austina Wagnera, jenže jeho gól neplatil kvůli nedovolenému bránění brankáři a Kings dvě minuty před přestávkou vedení navýšili, když se krásnou bekhendovou střelou prosadil útočník Tyler Toffoli. Skóre po první třetině utkání je. Pittsburgh Penguins 0 Los Angeles Kings 2.
20:00'
19:25'
Anže Kopitar vypálil na bodu levého kruhu a jeho rána zamířila nad bránu domácích Penguins.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:37'
Jonathan Quick si snadno poradil s nahozením Penguins a po zákroku brankáře byla hra přerušena.
18:00'
TYLER TOFFOLI se dostal před domácí bránou k odraženému kotouči, který si rychle srovnal na bekhend, a parádní střelou z blízkosti poté nad pravým ramenem Tristana Jarryho pěkně vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Kings vedou rázem 2:0. Asistence: Sean Walker a Matt Luff.
17:10'
Kings si vytvořili velký tlak a na bodu levého kruhu napřáhli ke střele, která byla sražena do rohu kluziště.
15:43'
Dustin Brown nabral na pravém křídle velkou rychlost, v blízkosti pravé tyče ho ale vychytal Tristan Jarry.
15:14'
A další zákrok Tristana Jarryho, který po střele od modré čáry opět ukryl puk ve své lapačce.
15:09'
Kings se dostali v levém kruhu pro vhazování k nahození, které skončilo v lapačce Tristana Jarryho.
14:52'
Penguins nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácímu týmu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
14:08'
Jack Johnson přizvedl nahození Kings do ochranné sítě a prostor dostává další komerční přestávka.
13:52'
Dominik Simon krásně vystřelil na bodu levého kruhu a Jonathan Quick s pomocí lapačky vytáhl puk do horní tyče, která ho vzápětí zachránila!
13:27'
Pittsburgh právě vstřelil branku, která neplatí!
Brandon Tanev sice skóroval po objetí brány pod tělem Jonathana Quicka, jenže se jednalo o nedovolené bránění brankáři a Kings se svou Coach Challenge uspěli. Hosté stále vedou 1:0.
13:08'
Kings nyní vyrazili do přečíslení dva na nikoho a AUSTIN WAGNER na vzdálenější pravé tyči brány skóroval po přihrávce Adriana Kempeho z levého kruhu! Asistence: Adrian Kempe a Blake Lizotte.
12:42'
John Marino vystřelil na vrcholu pravého kruhu, jeho pokus ale na bránu Jonathana Quicka neprošel.
11:20'
Jonathan Quick přerušil hru a za bezbrankového stavu následuje krátká komerční přestávka.
10:40'
Vyloučený Alex Iafallo se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Kings hrají v plném počtu.
09:23'
Tyler Toffoli si sjel z levého křídla před bránu a na přední tyči mohl skórovat během oslabení, bekhendem ale kotouč mezi betony Tristana Jarryho neposlal! Brankář Pens chytá skvěle.
09:02'
Alex Galchenyuk vypálil na bodu pravého kruhu a jeho střela těsně minula vzdálenější levý horní roh brány! To byla hodně nebezpečná střela.
08:40'
Alex Iafallo fauloval v blízkosti modré obranné čáry Kings a dostal dvě minuty za podrážení. Přesilovka.
08:18'
Jonathan Quick zmrazil nahození Penguins pod lapačkou a prostor dostává komerční přestávka.
08:05'
Kings mohli skórovat v blízkosti pravé tyče, kde se vpádu dostal do zakončení Austin Wagner, Tristan Jarry ho ale vychytal pravým betonem!
07:45'
Penguins vypálili na vrcholu pravého kruhu a dobře mířili ke vzdálenější levé tyči, Jonathan Quick byl ale připravený a puk pravým betonem skvěle vyrazil.
07:12'
Delší dobu se teď hraje bez přerušení hry, žádné velké příležitosti ale zatím utkání nepřineslo.
06:20'
Jonathan Quick se vydal za svou bránu, aby zastavil nahozený puk, zatímco Penguins vystřídali.
05:59'
Justin Schultz na levém křídle vypálil od modré čáry a Jonathan Quick na bližší tyči zasáhl pravým betonem.
05:31'
Joseph Blandisi se dostal do zakončení v prostoru mezikruží, jenže jeho pokus byl příliš slabý. Jonathan Quick puk vyrazil před sebe a poté ho zmrazil pod lapačkou.
05:13'
Kings se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám a první prověřila pozornost Tristana Jarryho.
04:24'
Vypadalo to, že se Penguins dostanou ke střele v levém kruhu pro vhazování, nakonec se tak ale nestalo a rozhodčí nechali hru plynout. O faul se nejednalo.
03:50'
Blake Lizotte vypálil pěkně na bodu levého kruhu a Tristan Jarry na přední tyči zasáhl svým pravým betonem.
03:37'
Alex Galchenyuk na pravém křídle nedosáhl na kolmou přihrávku a proti Pens se pískalo zakázané uvolnění.
02:36'
Penguins na levém křídle vystřelili od modré čáry a Jonathan Quick měl co dělat, aby na přední tyči tečovaný kotouč vyrazil mimo. Dorážka poté nepřišla.
02:15'
Michael Amadio se snažil prosadit v levém kruhu pro vhazování, rychle k němu ale přistoupil John Marino.
01:51'
Marcus Pettersson napálil puk do útočného pásma a společně se spoluhráči odjel rychle střídat.
00:56'
Matt Roy na pravém křídle vypálil od hrazení a Tristan Jarry tentokrát kotouč vyrazil s pomocí hokejky.
00:40'
Dustin Brown mířil střelou z bodu levého kruhu do vzdálenějšího pravého horního rohu brány a Tristan Jarry předvedl pěkný semafor. Jeho první zákrok v zápase.
00:16'
Kings na levém křídle nemohli pokračovat v úvodním snažení, protože se ocitli v postavení mimo hru.
00:01'
Utkání mezi Pittsburghem a Los Angeles Kings bylo zahájeno a jsme zvědaví, zda Tristan Jarry udrží další nulu.
00:01'

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang (A), Marino, J. Johnson (A), J. Schultz (A), M. Pettersson, Ruhwedel – Simon, Guentzel, Rust – Aston-Reese, McCann, Kahun – Galchenyuk, Blueger, B. Tanev – Blandisi, Lafferty, Noesen. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – J. Ryan, Doughty (A), B. Hutton, Roy, MacDermid, Walker – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – J. Carter (A), Amadio, Toffoli – A. Kempe, Lizotte, Wagner – Clifford, Luff, Lewis. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Chris Schlenker. Čároví: ulien Fournier, Matt MacPherson.

Dominik Simon (PIT) 32 zápasů, 2+11, +/- -2
Vzájemné zápasy

Oba celky se střetly v loňské sezóně NHL dvakrát a body si nerovnoměrně rozdělily, když oba dva dokázaly zvítězit v domácím prostředí, Pens ale po prodloužení.
Los Angeles Kings

Kings se podařilo po sérii čtyř porážek vyhrát dvakrát v řadě a v šesti z posledních osmi zápasů inkasovali dva nebo méně gólů, což svědčí o jejich skvělé defenzivě. Útočník Anže Kopitar potřebuje jeden jediný bod k tomu, aby teď v počtu kanadských bodů vyrovnal na čtvrtém místě historické tabulky organizace Waynea Gretzkyho (918). Podaří se mu to už v Pittsburghu?
Pittsburgh Penguins

Jevgenij Malkin vynechal ranní trénink a kvůli nemoci vynechá druhé utkání Pittsburghu v řadě. Je to velká škoda, protože ruský útočník je jeden jediný gól od dosažení 400. branky v NHL a mohl se stát osmým aktivním hráčem, který tohoto milníku dosáhl. Brankář Tristan Jarry se v současné chvíli nachází ve fantastické formě, když během posledních čtyř střetnutí třikrát udržel čisté konto, zatímco Matthew Murray během posledních pěti utkání inkasoval vždy minimálně třikrát.
Los Angeles Kings vyhrálo dvakrát za sebou a vítěznou sérii se pokusí prodloužit v neděli v noci na ledě hráčů Pittsburghu. Penguins v posledním utkání zámořské NHL taktéž vyhráli, když v domácí PPG Paints Areně udolali po bezbrankové remíze v normální hrací době Columbus 1:0 po prodloužení. Výhra byla zasloužená.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.