NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Toronto - 19. února 2020   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
11:41' Rust (Crosby, Letang) • 17:03' Angello (Lafferty, M. Pettersson) • 22:52' Zucker (Crosby, Rust) • 27:11' Crosby (Hörnqvist, McCann) • 32:35' Blueger (Rust, Crosby)
5:2
(2:0, 3:2, 0:0)
Toronto
Toronto
36:35' Matthews  (W. Nylander, Muzzin) • 38:01' Clifford  (Spezza, Marinčin)
Pittsburgh
Jarry (M. Murray) – J. Johnson, Letang, M. Pettersson, J. Schultz, Riikola, Ruhwedel – Zucker, Crosby, Simon – McCann, Rust, Kahun – Hörnqvist, Blueger, B. Tanev – Angello, Agozzino, Lafferty.
Toronto

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
3. Anthony Angello (PIT) 1+0
Pittsburgh uspěl na svém ledě v souboji s Torontem, které porazil 5:2, a posunul se díky tomu do čela Metropolitní divize před Washington. Domácí opanovali první polovinu zápasu a dostali se do vedení 5:0. Totální debakl hosté odvrátili nakonec dvěma brankami ve druhé třetině, ale na výraznější zdramatizování zápasu se nezmohli.
59:04'
Ani další pokus o brejk nevyšel, další zakázané uvolnění hostů.
58:41'
Zakázané uvolnění Toronta po nepřesné rozehrávce skrz střední pásmo.
58:01'
Probíhají poslední dvě minuty utkání.
57:05'
Navíc Penguins ve třetí třetině dobře brání své pásmo. Důležité také je, že se vyhýbají vyloučením.
56:40'
Utkání se blíží ke svému závěru. Toronto už nemá moc času na to, aby s výsledkem něco udělalo. Ani případný jeden gól jim už příliš šancí na zvrat nedá.
55:50'
Pittsburgh vyhodil na zakázané uvolnění.
55:08'
Timashov z dobré pozice před brankovištěm minul klec Pittsburghu.
54:37'
Marinčin stříel zpoza pravého kruhu. Jarry kotouč chytá a přerušuje hru. Komerční přestávka.
53:45'
Toronto se snaží vytvořit na soupeře tlak. Dvě střely v krátkém sledu byly zblokovány obranou domácích.
52:49'
Hornqvistovo prudké nahození ze středního pásma, Andersen puk rychle rozehrál.
51:53'
Komerční přestávka.
51:53'
Toronto se dostalo do postavení mimo hru. Hostům se velmi rychle krátí čas na to, aby zápas mohli zkusit ještě zdramatizovat.
51:04'
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
49:31'
Muzzin nahodil do útočného pásma, Jarry puk zachytil a přerušil hru.
49:15'
Další ofsajd, tentokrát odpískán proti Torontu.
48:00'
Domácí byli při útoku zastaveni postavením mimo hru.
47:55'
Na druhé straně kluziště Marner přinutil Jarryho k přerušení hry. Komerční pauza.
47:21'
Zucker z mezikruží přinutil Andersena k zákroku, hostující brankář vyráží.
46:20'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Oba týmy se pravidelně střídají u puku.
44:37'
Kotouč vylétl mezi střídačky, vhazovat se bude v obranném pásmu Toronta.
44:13'
Zakázané uvolnění Toronta.
43:50'
Třetí třetina zatím plyne hodně rychle. To vyhovuje především Pittsburghu.
43:07'
Timashov s Cliffordem zahrozili Jarrymu a následně se dostali do konfliktu s obranou Penguins. Vylučovat se nebude.
41:45'
Hraje se rychlý hokej ze strany na stranu. Ani jeden z týmů se zatím nedostal do tlaku.
40:35'
Toronto se dopustilo zakázaného uvolnění.
Toronto právě vstřelilo branku!
Ale pozor, onen čestný gól dokázal Toronto nabudit a Jason Spezza, který střílel z ostrého úhlu a o brusli KYLA CLIFFORDA dostal puk za záda Jarryho. Asistence: Jason Spezza, Martin Marinčin.
37:26'
Kotouč skončil v ochranné síti za Andersenem. Komerční pauza.
36:35'
Tak přeci se hostům povedlo vsítit čestný gól! AUSTON MATTHEWS vypálil po křižné přihrávce do pravého kruhu a snížil ztrátu svého celku na 1:5. Asistence: William Nylander, Jake Muzzin.
36:05'
35:49'
Domácí vyhazují puk ze svého pásma.
35:01'
Domácí se v oslabení dostali do šance, brankář Toronta situaci zvládl.
34:36'
Ani teď to není gól! Jarry v brance čaruje, vykryl i zakončení z mezikruží.
34:05'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Bryan Rust – 2 min., držení).
34:05'
Komerční pauza.
33:07'
Clifford se snažil prosadit z bekhendu, ale zakončení z levého kruhu Jarry vyrazil.
32:35'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hostům nepomohla ani dlouhá přesilovka pět na tři. Naopak, po skončení oslabení se dopustil brankář hostů chyby při rozehrávce od zadního mantinelu, domácí vybojovali puk a byť Rust ještě před brankou nezakončoval a vrátil se k mantinelu, tak jeho přihrávky mezi kruhy využil TEDDY BLUEGER! 5:0! Asistence: Bryan Rust, Sidney Crosby.
32:25'
32:20'
Maple Leafs se snaží tvořit tlak, Jarry s obranou odolávají.
31:43'
Zatímco Jarry betonem vytěsnil dobrou střelu soupeře z prostoru před brankovištěm, na led se vrací Angello. Pokračuje klasická přesilovka Toronta.
31:12'
Pro změnu Torontu utekl kotouč do středního pásma.
30:48'
Pittsburghu se povedlo narušit kombinaci soupeře a vyhodit puk do bezpečí.
30:25'
Oddechový čas pro hosty.
30:25'
Domácí při vyhození puku jej poslali mimo kluziště! Dvě minuty pro Rusta a přesilovka Toronta 5 na 3!
30:04'
Penguins vyhazují přes všechny čáry.
29:43'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Anthony Angello – 2 min., podrážení).
29:35'
Domácí dál bojují o puk v útočném pásmu.
29:10'
Střelou z levé strany se marně snažil prosadit Angello. Puk je u zadního hrazení.
27:11'
A další využitá přesilovka Pittsburghu! Rychlý návrat do útoku, křižný pas do pravého kruhu, odkud Hörnqvist ještě vylepšil pozici rychlou přihrávkou na levou stranu brankoviště, odkud SIDNEY CROSBY zaklidil puk do branky. Asistence: Patric Hörnqvist, Jared McCann.
26:37'
Maple Leafs vyhodili puk mimo své pásmo.
26:26'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jason Spezza – 2 min., nedovolené bránění).
25:30'
Toronto je střelecky aktivnější, vede 16-13, góly ovšem střílí zatím jen Pittsburgh.
Matthews se z levého křídla neprosadil, Muzzin tak střílel od modré, ale ani on na Jarryho nevyzrál.
22:52'
Byť bylo Toronto v tomto oslabení nebezpěčnější, gól střílí Pittsburgh. Crosby našel na pravé straně brankoviště JASONA ZUCKERA, který okamžitě z první střílel. Puk mu sice sjel trochu po čepeli hole, ale za Andersena se dostal. Asistence: Sidney Crosby, Bryan Rust.
22:31'
Další výpad hostí, Jarry tentokrát musel vytěsnit puk na zadní mantinel.
22:03'
Výborný forčeking hostů, kteří se v oslabení dostali k puku a i do šance. Branku Jarryho však netrefili.
21:27'
Penguins se museli vracet pro puk až za vlastní branku.
21:18'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., sekání).
21:06'
Andersen si poradil se slabou střelou z levé strany brankoviště.
20:06'
Nepřesná rozehrávka a rychlé zakázané uvolnění Pittsburghu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:10.
20:00'
19:30'
Úvodní třetina spěje ke svému konci.
18:40'
Muzzin měl jít pykat na dvě minuty, ale rozhodčí nakonec u videa usoudili, že se faulu nedopustil a trest anulovali...
18:35'
Ruhwedel si sjel až do levého kruhu a přinutil Andersena k zákroku. Komerční pauza.
18:22'
17:03'
Druhá branka Tučňáků v tomto utkání! Střelu zpoza kruhů protečoval ANTHONY ANGELLO, který dal svůj přemirový gól v NHL! Asistence: Sam Lafferty, Marcus Pettersson.
15:20'
Hyman se procpal i s pukem až před brankovišě, Jarry ovšem vyráží a hra pokračuje,
14:22'
Barrie přinutil Jarryho k zákroku a přerušení hry. Komerční pauza.
13:02'
Riikola a Johnson dvakrát rychle za sebou stříleli na Andersena puky, ten obě střely vyrazil.
11:41'
Domácí rychle využívají přesilovou hru! Crosby našel krásným křižným pasem na pravé straně brankoviště BRYANA RUSTA, který dokázal ještě před přesunem Andersena v brankovišti a vypálil na bližší tyč. Asistence: Sidney Crosby, Kris Letang.
11:27'
11:27'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Dmytro Timashov – 2 min., sekání).
11:05'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku.
09:37'
Po buly v útočném pásmu Toronta se k rychlé střele zpoza kruhu pro vhazování dostal Barrie. Jarry znovu přerušuje.
09:31'
Jarry musel po delší době znovu zasahovat. Rychle přerušil hru.
08:44'
Ruhwedel svou ránou od modré přinutil Andersena k zákroku. Ten vyráží puk až do ochranné sítě.
07:42'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před Jarryho.
07:24'
Po Simonově střele, jež šla mimo, se Zucker snažil nadvakrát procpat puk přes Andersena, ale neuspěl. Komerční pauza.
06:26'
Zakázané uvolnění domácího celku.
05:31'
Andersen zastavil svým betonem střelu Kahuna z pravé strany brankoviště. Hra pokračuje.
04:56'
Jarry vyrazil ránu Muzzina před sebe a rychle schoval puk k sobě. Bude se vhazovat v obranné třetině domácích.
04:19'
04:05'
A ještě jedno vyhození Pittsburghu.
03:43'
Další vyhození domácích, kteří dobře hájí své území.
03:15'
Tučňáci dvakrát rychle vyhodili puk ze svého pásma.
02:26'
Rychlá střela z hranice kruhů, Jarry drží puk ve své lapačce.
02:19'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sam Lafferty – 2 min., podrážení).
02:02'
Po nahození Toronta se domácí dopustili chyby v rozehrávce, puk vrátili soupeři a toho využili Maple Leafs ke střele od modré. Už se ale byl útočící hráč ve středním pásmu.
00:56'
Útok po pravé straně s křižnou přihrávkou doleva na Tavarese. Jarry si připisuje první ostrý zákrok.
00:01'
Předpokládané sestavy:

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – J. Johnson, Letang, M. Pettersson, J. Schultz, Riikola, Ruhwedel – Zucker, Crosby, Simon – McCann, Malkin, Rust – B. Tanev, Blueger, Hörnqvist – Kahun, Agozzino, Lafferty.

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Muzzin, Holl, Sandin, Barrie, Marinčin, Dermott – Hyman, Matthews, Marner – W. Nylander, Tavares, Kerfoot – Engvall, F. Gauthier, Kapanen – Clifford, Spezza, Timashov..
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V ZÁPASE

PITTSBURGH PENGUINS

Dominik Simon – útočník, 57 zápasů, 7+15 bodů

TORONTO MAPLE LEAFS

Martin Marinčin – obránce, 18 zápasů, 0+0 bodů
Metropolitní divize: 2. místo, 78 bodů, skóre 191:152, bilance 25-11-6-15

Tučňákům se před sezonou moc nevěřilo a očekávalo se, že to bude spíše jedno velké zvířecí zklamání. Ale Pittsburgh překvapil, vzepřel se všem prognózám a už je to zase ten starý dobrý Pittsburgh. A to i přes velkou marodku. Není totiž v týmu moc klíčových hráčů, kteří by nemuseli kvůli zdravotním důvodům stát. Nucenou stopku dokonce muselo mít i superhvězdné duo Sidney Crosby a Jevgenij Malkin. Jedna velká ztráta však na straně Tučňáků přetrvává a bude tomu tak zřejmě až do konce sezony. Jake Guentzel musel se zraněným ramenem v prosinci na operaci a jeho návrat je spíše v rovině teorie.

Když se kácí les, létají třísky. Toto rčení by se dalo použít ke krokům protřelého generálního manažera Jima Rutherforda, který na marodku reagoval těžkým kalibrem. Jason Zucker přišel z trápící se Minnesoty, opačným směrem mířil Alex Galchenyuk, který letos není úplně v té formě, která jej zdobila v Montrealu. Kromě toho ještě přibalil nezvykle možnost draftového výběru v prvním kole, ale Rutherford zkrátka hraje vabank a chce tenhle tým dotlačit hodně vysoko.

U Tučňáků to funguje v útočné fázi, nastřílených 191 gólů je řadí do popředí tabulky v této statistice. A špatné to rozhodně není ani v obraně, číslo 152 je drží v první osmičce nejnižšího počtu inkasovaných gólů. Z posledních tří zápasů má Pittsburgh skóre 10:4, do čehož se započítává i těsná prohra na domácím ledě s Tampou (1:2 OT). Tento zápas navíc nabídl krásnou podívanou, přes velké množství šancí ale šlo utkání až do prodloužení, kde skórovala Tampa. Ten samý soupeř pak přichystal druhou prohru u sebe doma, zde Pittsburgh podlehl o dvě branky.

Zbylé zápasy z pětizápasového trháku však Pittsburgh zvládl, dokázal porazit Floridu a doma zametl s Montrealem, beznadějně poslednímu Detroitu nadělil další pětku, i když musel zápas otáčet ze stavu 0:1.
Atlantická divize: 3. místo, 70 bodů, skóre 211:199, bilance 23-8-8-21

Nabitý kádr Toronta zatím úplně nesplňuje očekávání, které do něj nároční fanoušci vložili. Po mizerném začátku základní části, když v říjnu měli Maple Leafs bilanci 3-4, se ale postupně tým propracovává nahoru a momentálně v divizi drží třetí postupové místo, s velkou ztrátou na dvojici Boston – Tampa a čtyřbodovým náskokem na Floridu. Leafs navíc doplácí na velkou marodku, která kosí jejich tým, vždyť před dnešním zápasem je hned šest hráčů mimo! Přesto je to ale turbulentní sezona. V půlce listopadu odskákal nepovedený vstup do soutěže legendární kouč Mike Babcock, na jehož místo nastoupil Sheldon Keefe z farmy. A byl to impuls, který si hráči sami pochvalovali. Pryč byla negativní nálada v týmu a neochota jít s trenérem. Tým šlapal a Toronto stoupalo tabulkou vzhůru.

Nutno poznamenat, že ve spoustě případů to herně nebylo ono, hvězdný útok v čele s Austonem Matthewsem ale zkrátka svého soupeře přestřílel a divoké zápasy typu Carolina doma (8:6), jsou poměrně časté. Na druhé straně však tu je i 199 inkasovaných gólů, což je čtvrtý největší počet v konferenci. Toronto navíc doplácí i na mladý kádr, který v klíčových chvílích často selže.

Co se hry v posledních zápasech týče, střídají Maple Leafs výhry a prohry. Souboje se svými arcirivaly z Montrealu a Buffala nezvládli, v obou případech sice neměli výhodu domácího prostředí, ale v Montrealu ztratili vedení až dvě a půl minuty před koncem, obrat pak Canadiens dovršili v prodloužení. V Buffalu se rozhodlo o zápase během minuty a půl ve třetí třetině, kde Toronto třikrát inkasovalo a ze stavu 2:2 rázem bylo 2:5. Třetí prohra z posledních pěti utkání přišla doma s Dallasem, kde Maple Leafs rozhodně nepředvedli optimální výkon a snížení těsně před koncem nepomohlo k bodovému zisku.

A výhry? Ty byly dvě, nejprve přišlo drama s Arizonou, ve kterém modrobílí dva góly ztráceli, nakonec zápas otočili a vyhráli 3:2 v prodloužení a splnili i povinnost v Ottawě, když po 32 minutách vedli už 3:0 a došli si pro výhru 4:2.
Krásnou středeční noc přeji všem příznivcům NHL! V dnešní porci zápasů uvidíme další z řady kvalitních soubojů ve Východní konferenci. Potřetí v této sezoně se utkají dva týmy, které tajně pošilhávají po nejvyšší metě v NHL, která může být. V PPG Paints Areně přivítají Pittsburgh Penguins tým s nejlepší ofenzivou v lize, kterým je Toronto Maple Leafs.

V Pittsburghu začínáme v 1:00 našeho času, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.