NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : St. Louis - 4. března 2020   01:00

St. Louis
22:35' Parayko   • 49:56' B. Schenn  (Schwartz, Parayko) • 59:54' Schwartz  (R. O'Reilly, B. Schenn)
Rangers
Rehman, Morton – Barton, Murchison
Madison Square Garden, New York
16 091 diváků
St. Louis

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Česká a slovenská stopa v utkání
Filip Chytil (NYR) – 0+0, 1 střela na bránu, +/- 0, čas na ledě 15:04.
Tři hvězdy utkání
1. hvězda: Jaden Schwartz (STL) – 1+1
2. hvězda: Jordan Binnington (STL) – %ús 96.2
3. hvězda: Colton Parayko (STL) – 1+1.
Statistiky utkání:
Střely na branku: 26 – 22 (7:7, 7:9, 12:6)
Zablokované střely soupeře: 12 – 9
Trestné minuty: 2 – 6
Využité přesilové hry: 1/3 – 1/1
Vyhraná vhazování: 36 % – 64 %
Bodyčky: 24 – 34.
Je dobojováno! Blues potvrdili skvělou formu také na ledě slavné Madison Square Garden a radují se už z osmého vítězství za sebou. Lídr Západní konference do třiadvacáté minuty ztrácel. Na jedinou domácí trefu z hole Zibanejada však odpověděl Parayko a ve třetí třetině se prosadili už jenom Brayden Schenn s Jadenem Schwartzem. Rangers pár šancí na vyrovnání nevyužili a kvůli třetí prohře v řadě se jim opět zmenšila naděje na postup do play-off.
59:54'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Šest vteřin před koncem přidávají Blues pojišťující gól! Schenn přihrál do středního pásma na O´Reillyho, jenž s menšími problémy dostal puk skrz Panarina na JADENA SCHWARTZE a ten už neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Ryan O´Reilly, Brayden Schenn.
59:44'
Obrovský závar v brankovišti Binningtona! Gólman St. Louis si ve změti těl puk našel. Kdyby se tak nestalo, asi by gól neplatil kvůli úmyslnému hození Lemieuxe.
59:26'
Bozak chytře vyhodil a hráči v bílém mohli vystřídat. Moc času na vyrovnání už domácím nezbývá.
59:06'
Strome přebral nahrávku od Panarina, ale zblízka neprocedil puk přes klečícího gólmana St. Louis.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Domácí už jsou bez gólmana. Parayko pro změnu bez hokejky, zatímco probíhá kombinace před Binningtonem.
58:36'
Binnington uklidnil situaci snadným zákrokem proti dalekonosnému zakončení Lemieuxe. Následuje time-out Rangers.
58:20'
Rangers se nemohou dostat z obranného pásma. Lemieux tam zbytečně zavařil Georgijevovi, když ho aktivně napadal Barbašev.
57:56'
Domácí propadli ve středním pásmu. Barbaševova přihrávka na Sundqvista byla sražená na Steena, ale tomu na poslední chvíli sáhl do střely Chytil.
57:21'
Velká šance Rangers nekončí gólem! Binnington vyrazil střelu DeAngela přesně na Kakka, který nedal velmi nadějnou dorážku z mezikruží.
56:13'
Divoká pasáž pokračovala hostujícím brejkem dvou na jednoho. Schwartz nechal zakončit Schenna, jenž z pravého kruhu trefil beton Georgijeva.
55:46'
Schwartz získal puk v hodně nebezpečném prostoru pro Georgijeva. Po nahrávce na obsazeného O´Reillyho se však zakončení nekonalo.
55:12'
Howden neměl puk pod kontrolou, takže si jej vzal vedle stojící Chytil, jenže trefil jen Alexandera Steena.
54:53'
Hosté šikovně vyhodili bez hrozby zakázaného uvolnění. Pro Rangers už musí být neustále návraty do obranného pásma dost frustrující.
54:04'
Lemieux nabil na modrou Lindgrenovi, jehož ránu vzápětí dorážel z levého křídla, ale rozměry branky mu byly nedostatečné.
53:30'
Brayden Schenn vystihl Panarinovu přihrávku přes osu kluziště. Rangers ve snaze vrátit se do útočného pásma zahráli na icing.
52:53'
Adam Fox famózně zastavil přečíslení tři na jednoho. Hned vzápětí byl jasně podražen, ale rozhodčí zůstali v klidu.
52:12'
A hned vzápětí pro změnu zakázané uvolnění Blues. Za Rangers nastupuje formace s největší hvězdou Panarinem.
51:08'
Chytilova formace se provinila postavením mimo hru.
50:58'
Binnington neměl problém zasáhnout proti pokusu Di Giuseppeho z pravého křídla. Následuje reklamní pauza.
49:56'
Hosté se v polovině třetí třetiny poprvé dostávají do vedení! Jaden Schwartz přihrál po prknech za domácí branku, zpoza které se vytočil BRAYDEN SCHENN a s přispěním odrazu od nohy Georgijeva propašoval kotouč do sítě. Asistence: Jaden Schwartz, Colton Parayko.
48:44'
Kakkovi se nepovedlo zkrotit puk natolik, aby mohl dorazit vyraženou střelu DeAngela do odkryté hostující branky.
47:58'
Smith prověřil Binningtona i přes fakt, že inkasoval bolestivou sekeru do levé ruky. Vylučovat se však nebude.
47:18'
Icing Rangers, kteří předtím přežili menší zmatky kolem vlastní branky.
45:09'
Kakko si také vylámal zuby na Binningtonovi při zakončení z předbrankového prostoru. Pasem z krátkého mantinelu jej skvěle našel Howden.
44:59'
Zakázané uvolnění nenadělalo Blues žádné problémy, Chytil buly v útočném pásmu prohrál.
44:45'
Kotouč se odrazil od zadního mantinelu zpět do ohně, kde operoval Staal, ale Binningtona rovněž nepřekonal.
44:28'
Panarin se zastavil na levém křídle a počkal si, až se Strome přesune před branku. Centr na zadní tyč však domácí útočník nezachytil.
43:50'
Faulk zakřižoval Di Giuseppeho, který nabíral rychlost na levém křídle. Rangers se zase vrací s rozehrávkou na vlastní polovinu.
43:18'
Ani ve třetí třetina to asi nebude přehlídka velkých šancí. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale střelba není prakticky žádná.
42:54'
Dunnova rozehrávka propadla až na hokejku Georgijeva, zpoza jehož branky rozehrává s osmičkou hrající Trouba.
41:08'
Parayko napřáhl zpoza pravého kruhu. Georgijev měl situaci relativně pod kontrolou a zákrokem lapačkou ji vychytal.
40:44'
Bučněvič křižným pasem hledal Di Giuseppeho, jenže Faulk celý tento úmysl překazil dobrým obranným zákrokem.
40:01'
Statistiky po 2. třetině:
Střely na branku: 14 – 16 (7:7, 7:9)
Zablokované střely soupeře: 9 – 5
Vyhraná vhazování: 35 % – 65 %
Bodyčky: 19 – 26.
Druhé dějství se odehrálo ve zběsilém tempu. Od vyloučení Faulka se hrálo jedenáct minut v kuse a kvůli tomu zbyl čas jen na jednu ze tří obvyklých reklamních přestávek. Příliš velký počet šancí k vidění nebyl, ale skóre se i tak v jednom případě změnilo. Stalo se tak v čase 22:35, když první přesilovku Blues dovedl do zdárného konce Colton Parayko.
40:00'
39:59'
Vince Dunn už byl v časové tísni, takže musel střílet zpoza modré čáry. Georgijeva v nedbalkách ale nenachytal.
39:37'
Bučněvičova rána golfákem byla sražená Bortuzzem. Blues vyhodili na icing a to znamená, že se po jedenácti minutách konečně přerušuje.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:43'
Georgijev si počínal trošku ledabyle při rozehrávce. Jeho kolegové souboj v rohu hřiště každopádně zvládli.
37:46'
Teď už je jisté, že se nedostane na všechny tři reklamní přestávky. Příliš zajímavého se toho na ledě přesto neděje.
37:22'
Sanford nevybojoval puk po nahození Perrona, načež byl u útočné modré čáry odzbrojen také domácí útočník Zibanejad.
36:42'
Od posledního přerušení uteklo už sedm minut. Diváci se teď marně dožadovali odpískání faulu, rozhodčím se plynulá hra asi líbí.
35:42'
Chytilovo nahození dojel Schenn, jenž se pak zapojil i do útočné akce. Ta ztroskotala na nepřesném pasu od Schwartze.
35:17'
Lemieux zničehonic přihrál od modré až k hraně brankoviště, u kterého Chytil nepřesměroval puk mezi tyče.
34:36'
Další sražené nahození, které z ostrého úhlu dorážel de La Rose a orazítkoval vnější stranu bližší tyče.
34:21'
Zach Sanford tečoval Bortuzzovu střelu od modré, ale kotouč proletěl vedle Georgijevovy klece.
33:16'
Paraykův projekti od modré čáry postrádal přesnost. Hraje se ve velmi dobrém tempu a zároveň dlouho bez jediného hvizdu.
32:50'
Panarin svou přihrávkou trefil volně ležící hokejku, puk se od ní přesto odrazil na Bučněviče a ten tentokrát rovnou vypálil na připraveného Binningtona.
32:30'
Pietrangelo propadl v útočném pásmu a pak se neměl šanci vrátit s rychlým protiútokem, jenž skončil nepřesným pasem Bučněviče na Gauthiera.
31:57'
Blais se elegantně přesunul ze středního pásma k pravému mantinelu a pak zpět na osu hřiště, odkud si na Georgijeva nepřišel.
31:06'
Paraykovu střelu tahem Georgijev vyrazil. Fast chtěl ihned otočit hru, ale ve finále jen nahodil puk pro prvně jmenovaného obránce Blues.
30:42'
30:33'
Bozak vyrazil jako osamocený pěšák do protiútoku a pošetřil alespoň několik cenných vteřin z pomalu končícího oslabení.
30:02'
Teď už dostal Zibanejad o něco přesnější přihrávku do levého kruhu, odkud tvrdě vypálil golfákem a pořádně vyprášil výstroj zasaženého Binningtona.
29:46'
Zibanejadova prudká přihrávka z kruhu do kruhu byla sražená. Puk útočnou třetinu Rangers přesto neopustil.
29:04'
I třetí domácí přesilovka začala rychlým vyhozením Blues, kteří posléze vystrašili Georgijeva prostřednictvím O´Reillyho.
28:42'
Pavel Bučněvič byl nedovoleně seknut Justinem Faulkem a je z toho třetí početní výhoda pro Newyorčany!
28:15'
Zibanejad vyhrál vhazování na Bučněviče, který vyslal prudkou střelu bekhendem. Binnington ji vyrazil a později vychytal i Staala.
28:08'
Faulk vyhodil puk přes všechny čáry. Pětice v bílém si kvůli icingu svůj pobyt na ledě prodlouží.
27:37'
DeAngelo byl úplně sám na pravé straně, jenže střelou zpoza kruhu Jordana Binningtona překonat nedokázal.
26:51'
Z několika soubojů za Georgijevovou brankou vybruslil s pukem na hokejce Gauthier, přestože žádný kloudnější útok Rangers nevytvořil.
26:03'
Howden si vybruslil z krátkého mantinelu až k modré čáře, kde přenechal puk Troubovi, ovšem jeho pokus byl Bortuzzem ztečován mimo tři tyče.
25:01'
Binnington vyrazil Foxovu střelu od modré před sebe, ale domácí hokejisté toho nevyužili k žádné dorážce.
24:30'
Zibanejad se uprostřed hřiště nepříjemně srazil se Stamfordem. Rychle se ale zvedl a o pár vteřin později se už řítil na Binningtona, kterému vystřelil puk přímo do lapačky.
24:12'
Rangers teď nedostali od forčekujících protihráčů ani trochu času na rozehrávku. Během té nyní odletěl puk mimo hřiště.
23:46'
Fox odhodil puk k útočné modré čáře, ale tam už byli předem nachystaní couvající obránci ze St. Louis.
22:35'
Blues se rovněž prosazují ve své první přesilovce a srovnávají krok! Zibanejad odehrál Thomasovu přihrávku z pravého kruhu jenom na COLTONA PARAYKA a ten pohotovým zakončením zaznamenal svůj devátý zásah v ročníku. Bez asistence.
22:01'
O´Reilly křižnou přihrávkou našel v pravém kruhu Schenna, ale Georgijev si výborně poradil i s dorážkou Schwartze.
21:38'
Střela Pietrangela byla zablokovaná k levému mantinelu, odkud napřahoval Perron a minul přední tyč.
21:13'
Strome za vlastní brankou sekl O´Reillyho. Chvíli předtím Schwartz nepřesně zakončoval přečíslení dvou na jednoho.
21:06'
20:56'
Strome neúspěšně zakončoval bekhendem a Blues na závěr oslabení odpálili kotouč do bezpečí.
20:23'
Jezdci dohrávají přesilovou hru, ale zatím nemohou natrvalo proniknout do útočné třetiny.
Bodyčky: 10 – 16.
Je za námi první třetina, která měla hodně vlažný rozjezd. Rangers byli přes devět minut bez jediné střely, ale poté už svého soupeře výrazně přehrávali. Po faulu na Chytila si domácí zahráli i první přesilovku, kterou okamžitě dokázali využít zásluhou Miky Zibanejada. Další možnosti Binnington vychytal a do šaten se tak jde za stavu 1:0.
20:00'
19:42'
Panarin z levého křídla našel Zibanejada, který z předbrankového prostoru zřejmě ještě jednou přihrával, ale to už si obrana Blues pohlídala.
19:06'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jacob de La Rose – 2 min., nedovolené bránění).
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:45'
Di Giuseppe chtěl vyšperkovat přečíslení tři na dva přihrávkou na Bučněviče. K tomu ale puk neprošel a dopředu jdou hosté.
18:11'
Gauthier se přesouval do prostoru mezi kruhy. Puk ale držel příliš dlouho a obránci Blues ho nakonec odzbrojili ještě před zakončením.
17:45'
Rangers chybovali v rozehrávce. Puk zachytil Perron, jenže ho ze středního pásma zase rychle odevzdal.
17:07'
Sanfordovu rychlou střelu z osy hřiště Georgijev vyrazil před sebe. Bezprostřední dorážka Blues se každopádně nekonala.
16:27'
Schennův bekhendový centr hledal před brankou O´Reillyho, kterého dobře ustrážil Fox. Domácí na nic nečekali a vyrazili na zteč, která způsobila práci pro Binningtona proti šanci Fasta.
16:02'
Bučněvič to zkusil z levého mantinelu. Branku sice netrefil, ale DeAngelo na druhé straně ještě zachránil útočné pásmo pro Rangers.
15:08'
O pár vteřin později se už domácí gólman do akce zapojit musel. Nahození Faulka z úhlu však nebezpečné nebylo.
15:01'
Faulkova střela zápěstím byla tečovaná a Georgijev zasahovat nemusel. Akce St. Louis tím ale nekončí.
14:36'
Chytil byl na pravém křídle namáčknut Faulkem na mantinel. Blues rychle otočili hru, nicméně Blais vypálil nepřesně.
14:09'
Dunnova dělovka byla Fastem sražena mimo ledovou plochu. Hra je přerušena a pokračovat bude po reklamní pauze.
13:42'
Gauthier si troufl na drzou akci po levém křídle. Finální přihrávku do předbrankového prostoru mu však překazil O´Reilly.
13:15'
Rangers čekali na první střelu na branku přes devět minut, nicméně teď to jsou pro změnu hosté, kteří jsou v ofenzivě naprosto bezzubí.
12:26'
Rangers právě vstřelili branku!
Domácí využívají přesilovou hru a otevírají skóre! Bučněvič nahrál z krátkého mantinelu do pravého kruhu na Stromea, který místo střely ještě přihrál přes Barbaševa na MIKU ZIBANEJADA a ten z jedničky uklidil puk za Jordana Binningtona. Asistence: Ryan Strome, Pavel Bučněvič.
11:58'
Na Zibanejadovu přihrávku podél hrazení na modré čáře nečekal žádný z jeho kolegů, takže Rangers lacino přišli o útočné pásmo.
11:32'
První větší tlak Rangers vyústil v podražení Chytila. Menší trest si odpyká hostující obránce Robert Bortuzzo.
11:20'
Chytil našel rozjetého Smithe, který se zleva posunul před branku, ale pak ho dovezl jen do pravého betonu Jordana Binningtona.
10:45'
Filip Chytil bekhendem nahazoval z pravého křídla a trefil boční síť Binningtonovy branky.
10:13'
A další přerušení. Z nepovedené rozehrávky Blues totiž vzešlo zakázané uvolnění.
09:54'
Rangers se provinili přihrávkou rukou.
09:16'
Až v desáté minutě si Binnington připsal premiérový zákrok. Po nahrávce z levé strany ho prověřil Greg McKegg.
09:06'
Lemieux přenášel hru na pravou stranu, kde Smithovi trochu překážela zničená hokejka. Navíc byl pískán ofsajd.
08:21'
Howdenovi nevyšla stahovačka a Rangers se musí vrátit s pukem až do vlastního obranného pásma.
07:50'
Zachary Sanford neudržel puk u levého mantinelu, DeAgenlo ho odzbrojil a předal puk na Brendana Smithe.
07:12'
Bučněvič vzdal snahu ve středním pásmu a odevzdal puk hostujícím obráncům. Jmenovitě rozehrává kapitán Pietrangelo.
06:42'
Di Giuseppemu utekl puk od hokejky až do míst, kde to k němu měl nejblíže rozehrávající Binnington.
05:55'
Scandella dost riskantně přihrával před vlastní branku. Nescházelo mnoho a připravil tím gólovou šanci pro Lemieuxe.
05:38'
Puk vyletěl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po levici zatím nezaměstnaného Jordana Binningtona.
04:28'
Pietrangelova střela z delší vzdálenosti na překonání Georgijeva nestačila. Stále hrajeme s jediným přerušením.
04:06'
Perron přihrál Thomasovi jen na brusle, Blues se kvůli tomu pořádně nepodívali do útočné třetiny.
03:36'
Paraykovu ránu od modré čáry Georgijev vyrazil do rohu, odkud Rangers dostali puk do klidnějších vod.
03:05'
Jacob Trouba rozehrává zpoza domácí branky, zatímco oba týmy pomalu posílají na led čerstvé síly.
02:20'
Až teď si první zákrok připsal Georgijev, na kterého to neúspěšně zkoušel Sammy Blais.
01:50'
Zatím je to od obou týmů hodně opatrné, obrany svým soupeřům vůbec nic nepovolují a puky se neustále vrací mezi modré čáry.
00:47'
David Perron přebíral puk v ofsajdu, Thomasova formace je rozhodčími vrácena do středního pásma.
00:01'

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Trouba, Br. Smith, Fox, R. Lindgren, DeAngelo, M. Staal (A) – Bučněvič, Zibanejad (A), Di Giuseppe – Fast (A), R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – J. Gauthier, McKegg, Lemieux.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Parayko, Scandella, Faulk, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn, R. O'Reilly (A), Schwartz – Perron, Thomas, Sanford – Steen (A), Bozak, J. de La Rose – Barbašev, Sundqvist, Blais.

Rozhodčí: Rehman, Morton – Barton, Murchison.

Filip Chytil (NYR)

Útočník, 20 let, 56 zápasů, 22 bodů (13+9).
Vzájemné zápasy

12.01.2020 St. Louis – NY Rangers 5:2
30.03.2019 NY Rangers – St. Louis 4:2
01.01.2019 St. Louis – NY Rangers 1:2
18.03.2018 St. Louis – NY Rangers 4:3 pr.
11.10.2017 NY Rangers – St. Louis 1:3.
St. Louis Blues

Hosté od poloviny ledna do poloviny února vyhráli jen dva z dvanácti duelů a dali k dispozici své první místo v Západní konferenci. Výhrou nad New Jersey a Arizonou bez jediné inkasované branky se však Blues znovu dostali na vítěznou vlnu, jež momentálně činí už sedm zápasů. Tři poslední utkání odehrálo St. Louis na domácím ledě a vždy se jednalo o velká dramata. Nad Chicagem zvítězilo 6:5, nad Islanders 3:2 v prodloužení a nad Dallasem pro změnu 4:3 v nájezdech, čímž si na Západě znovu upevnilo první příčku. Kouč Craig Berube nemá po srdeční slabosti k dispozici obránce Bouwmeestera ani dlouhodobě zraněného střelce Tarasenka. Jako poslední se na marodku dostalo i jméno útočníka Jordana Kyroua.

Nejproduktivnější hráči:
• D. Perron – 60 bodů (25+35)
• R. O´Reilly – 58 bodů (12+46)
• B. Schenn – 53 bodů (24+29).
New York Rangers

Domácí během ledna zvítězili v devíti z deseti po sobě jdoucích zápasech a trochu překvapivě se zapojili do velké bitvy o play-off. V předchozích dvou duelech si však Rangers situaci opět trochu zkomplikovali, když si z ledu Philadelphie odvezli porážku 2:5 a hned vzápětí nezvládli proti Flyers ani odvetu. Jezdcům patří ve Východní konferenci desáté místo, z něhož ztrácí na druhou divokou kartu patřící Columbusu čtyři body. Na marodce se po autonehodě nachází talentovaný brankář Šesťorkin a k dispozici není ani významný útočník Chris Kreider.

• A. Panarin – 90 bodů (32+58)
• M. Zibanejad – 65 bodů (32+33)
• R. Strome – 58 bodů (18+40).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na utkání mezi New Yorkem Rangers a St. Louis Blues!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.