NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Chicago - 15. prosince 2019   02:08

St. Louis
St. Louis
44:40' Bozak (Thomas) • 53:08' Bozak  • 53:20' J. de La Rose (Thomas) • 57:34' Faulk (Thomas)
4:3
(0:0, 0:1, 4:2)
Chicago
Chicago
20:19' Saad  (J. Toews, E. Gustafsson) • 40:30' Saad  (J. Toews) • 44:16' P. Kane  (D. Strome, DeBrincat)
St. Louis
Binnington (Allen) – Faulk, Bouwmeester, Pietrangelo, Parayko, Bortuzzo, Dunn – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Bozak, R. O'Reilly, Perron – Steen, Thomas, Barbašev – Sundqvist, J. de La Rose, MacEachern.
Chicago
Crawford (Lehner) – Seabrook, C. Murphy, E. Gustafsson, Määttä, Boqvist, Gilbert – D. Kubalík, J. Toews, Saad – P. Kane, D. Strome, DeBrincat – Highmore, Dach, A. Nylander – Carpenter, Kämpf, Z. Smith.

3. Robert Thomas (STL) 0+3
St. Louis prohrávali s Chicagem už 0:3, ale povedlo se jim ve 45. minutě snížit na rozdíl dvou branek. Klíčovou se ukázala být pasáž mezi 54. a 58. minutou, kdy se domácí Blues prosadili hned třikrát a otočili skóre zápasu.
59:25'
Blackhawks dál tlačí, ale Blues vypadají, že už ví, jak zamezit soupeři ve střelbě. Naopak sami vyslali (ač nepřesnout) střelu přes celé kluziště.
58:50'
Blues jsou pod velkým tlakem soupeře, odvrací jeden výpad za druhým a zejména Binnington si musí hlídat prostor před brankovištěm.
58:06'
Blackhawks odvolávají brankáře.
58:05'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Justin Faulk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
57:34'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Fantazie v podání St. Louis! Třetí gól Blues během čtyř a půl minuty a otočení skóre utkání. JUSTIN FAULK se trefil z levého kruhu. Asistence: Robert Thomas.
57:20'
Puk rychle střídá své majitele, teď se k němu dostali zase domácí.
56:55'
Chicago má puk za vlastním pásmem a vymýšlí, kudy vede cesta před Binningtona.
56:25'
Akci Chicaga zastavilo postavení mimo hru. Komerční pauza.
55:25'
Třetí třetina se chýlí ke svému konci. Kdo inkasuje, nejspíš prohrál.
54:10'
Blackhawks jsou jako politi ledovou vodou. Potřebují se rychle oklepat a sami začít útočné kombinace.
53:20'
Je vyrovnáno! Střelou z hranice mezikruží dokázal Crawforda překonat JACOB DE LA ROSE! Asistence: Ryan O'Reilly.
53:08'
S obrovským štěstím se povedlo domácím snížit. TYLER BOZAK sice v pokleku před brankovištěm minul, ale puk se mu svezl po noze a odklouzal do branky. Asistence:
52:58'
Zblokovaná střela Bozaka byla sražena do ochranné sítě.
52:20'
Stále nebyla hra přerušena, nedochází stále k nějaké šanci z jedné či druhé straně
51:30'
Hraje se delší úsek bez přerušení a bez šancí. To nejvíce vyhovuje v tuto chvíli hostům z Chicaga, kteří hrájí udržovací tempo.
50:07'
Komerční přestávka.
49:53'
Nepřesná rozehrávka skrz střední pásmo znamená pro domácí pouhé zakázané uvolnění.
48:06'
Postavení mimo hru domácích.Blues.
47:46'
Highmore po průniku do levého kruhu vyslal rychlou střelu na Binningtona, který přerušuje hru.
47:00'
Binnington raději podržel nahozený puk. Komerční pauza.
45:45'
Kubalík se poprvé v utkání dostal ke střele, ale s tečovaným zakončením si Binnington poradil.
45:20'
Oba týmy trochu uklidnily tempo, ve kterém se od začártku třetí třetiny hraje.
44:40'
Rychlá odpověď domácího týmu. TYLER BOZAK si počíhal na puk u pravé strany brankoviště. Kotouč okamžitě usměrnil za záda Crawforda. Asistence: Robert Thomas.
44:16'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté zvyšují už na 3:1! Mezi kruhy se prosadil PATRICK KANE, který přizvedl svou střelu a dostal ji do horní poloviny klece za Binningtonova záda. Asistence: Dylan Strome, Alex DeBrincat.
42:44'
Bekhendovou střelu De La Rose dokázal Crawford zastavit a přerušit hru.
42:42'
Faulk se protlačil k brankovišti z pravé strany, Crawford dál odolává.
41:35'
Dunnovu ránu od modré Crawford bez větších potíží vyráží.
41:14'
Kotouč se ve středním pásmu dostal na střídačku. Bude se vhazovat v neutrální zóně.
40:30'
Výborný vstup Chicaga do třetí třetiny. Toews se u mantinelu dokázal zbavit obránce a přihrál mezi kruhy na volného BRANDONA SAADA, který si po kličce doleva mohl užít střelu do zčásti odkryté branky. Asistence: Jonathan Toews.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:54.
Chicagu se povedlo ve druhé třetině otevřít skóre zápasu a to i přes poměrně výrazných dominanci, co se přinejmenším statistik týče.
40:00'
39:58'
Ještě v samém závěru pálil Murphy, Binnington vyráží.
39:01'
Kane se mezi nohy neprosadil přes bránícího Parayka.
38:48'
Dunnova rána z levého kruhu se stala 26. zákrokem Crawforda. Ten vyráží puk do ochranné sítě.
38:10'
Kubalík v útoku, nezpacoval přihrávku ze strany, která nakonec končí v hledišti.
36:50'
Kotouč byl v obranné třetině Chicaga sražen do ochranné sítě.
36:03'
Druhá třetina se pomalu blíží ke konci , hosté vedou na střely 22-10.
34:59'
Pietrangelo se opřel do puku pře síť. Krátce poté St. Louis vyhazují ze svého pásma.
34:27'
Hosté rychle vyčistili své pásmo.
34:03'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., podrážení).
33:10'
Pietrangelo zpoza kruhů těsně minul branku Chicagal
32:10'
31:30'
Chicago odvádí v útočném pásmu při přesilovce dobrou kombinaci, ale znovu je to bez střelby.
30:52'
Blues vyhodili tak, že poslali puk na střídačku Chicaga.
30:40'
Blackhawks po trpělivém přihrávání po obvodu útočného pásma, rozehráli sehrávku před brankoviště. Binnington v krkolomné situaci podržel tým.
30:10'
30:10'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., sekání).
28:08'
Crawford si sáhl pro letící puk, který mířil k tyči jeho branky a přerušuje hru.
27:17'
Oproti úvodním minutám druhé třetiy se začalo znovu hrát trochu ustrašeně z obou sran. Zakázané uvolnění domácích.
26:10'
Zakázané uvolnění Chicaga.
26:04'
Kvůli postavení mimo hru domácích je hra přerušena. Komerční pauza.
25:49'
25:10'
Toews napřed před brankou tečoval puk letící na Binningtona a záhy se snažil vystřelil z bekhendu.
24:32'
Schenn je zpět na ledě. Chicago pokračuje klasickou přesilovkou.
24:06'
Blackhawks jsou usazeni v útočném pásmu. Chybí jim to nejpodstatnější – střelba.
23:51'
Začíná zkrácená dvojnásobná přesilovka.
23:49'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., příliš mnoho hráčů).
23:40'
Menší nápor do branky Crawforda, který ovšem dál odolává soupeři.
22:55'
Při hře ve čtyřech se zatím snaží být aktivnější domácí hráči.
22:32'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., nedovolené bránění).
22:32'
Přesilovka domácích je u konce, bude se totiž vylučovat i na jejich straně.
21:51'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Ryan Carpenter – 2 min., hákování).
20:54'
Perron se dostal k zakončení před brankovištěm Crawforda, který puk ukrývá ve své výstroji.
20:19'
Hosté otevírají skóre svou čtvrtou střelou v utkání. Po buly v útočném pásmu se puk dostal před kruhy s BRANDONU SAADOVI, který si lehce pokročil blíž k brance a Binningtona překonal, i dky cloně, přízemní střelou k tyči. Asistence: Jonathan Toews, Erik Gustafsson.
20:12'
Rychlý průnik hostů do útoku, Binnington vyrazil střelu z levého kruhu do ochranné sítě.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:55.
St. Louis sice vyhrálo první třetinu na střely vysoko 13-2, ale na góly se musí čekat a skóre zůstává 0:0.
20:00'
19:01'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
17:50'
Barbašev mezi kruhy minul branku Toronta.
16:25'
Hosté založili po zákroku Crawforda protiútok, za zvukem se hnal k brance po pravé straně Carpenter, jehož rána zpoza pravého kruhu se odrazila od horní tyče.
16:15'
Prudká rána Dunna od modré, Crawford vyráží puk.
15:55'
Blues si dál drží optickou převahu, snaží se co nejvíce času strávit před Binningtonem.
14:30'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, ale zároveň také zcela bez šancí.
13:35'
St. Louis vede na střely jednoznačně 12-1.
12:45'
St. Louis výborně brání vlastní pásmo, jeho soupeři se nedostávají na ke střelbě.
11:49'
11:40'
Corey Crawford už čelil 11 střelám! Jeho protěškek, Jordan Binnington, čelil jen jedné.
11:12'
Crawford je zatím v utkání, skoro se dá říct, v permanence. Sundqvist se hnal k brankovišti po pravém, křídle poslal puk do lapačky chicagského brankáře.
10:31'
Jedovatá střela Alexandera Steena od levého mantinelu. Crawford musel předvést jeden z těžších zákroků. Komerční pauza.
09:35'
Barbašev je dnes při střelecké chuti, avšak znovu naráží na bezchybného Crawforda.
08:51'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
07:50'
Daleké nahození Chicaga se, podle všeho, započítalo jako střela, které čelil Binnington.
07:30'
Chicago zatím stále čeká na svou první střelu v utkání. To spíše domácí dokáží v první třetině dotírat a být nebezpečnější.
06:53'
Komerční pauza.
06:53'
Bortuzzo se tlačil mezi kruhy a sotal se i k zakončení. Crawford jeho pokus likviduje.
05:23'
05:00'
Další zákrok Crawforda proti Barbaševovi.
04:54'
Vůbec první střela celého zápasu! Postaral se o ni z mezikruží Barbašev.
04:20'
Blues se po návratu do útočnéhp pásma snaží o přesilovkovou kombinaci, kterou by vymíchali obranu soupeře.
03:23'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
02:34'
Murphy sráží střelu Dunna do ochranné sítě a nepustil puk k brankáři.
01:59'
Maatta se zkoušel prosadit v útočném pásmu mezi kruhy, ale byl zblokován Pietrangelem.
01:06'
První, seznamovací, úsek hry přerušilo postavení mimo hru domácích.
00:01'
Československá stopa v utkání

David Kampf (CHI) 32 zápasů, 4+3
Dominik Kubalík (CHI) 30 zápasů, 8+5
Poslední vzájemný zápas – 2.12.

Chicago – St. Louis 0:4

Branky a nahrávky: 3. MacEachern (Dunn), 15. Schwartz (Pietrangelo, Perron), 49. B. Schenn (Walker, Schwartz), 59. Bozak.

Chicago Blackhawks: Crawford (Lankinen) – Määttä, C. Murphy, de Haan, Seabrook, E. Gustafsson, Koekkoek – Saad, J. Toews, A. Nylander – DeBrincat, Carpenter, P. Kane – Kämpf, D. Kubalík, Wedin – Dach, A. Shaw, Z. Smith.

St. Louis Blues: Allen (Binnington) – Parayko, Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Walker – Sanford, R. O'Reilly, Perron – Barbašev, Bozak, Thomas – MacEachern, J. de La Rose, Brouwer.
Chicago Blackhawks

To Chicago zatím patří k obrovským zklamáním letošní NHL. Ve dvaatřiceti zápasech totiž získalo jenom třicet bodů a patří mu až předposlední, tedy čtrnáctá pozice, v rámci Západní konference. Horší je ve stejné konferenci jen Los Angeles, které má o dva body méně. Na to, jakou mají Blakhawks sílu v útoku, tak patří k nejméně skórujícím týmům, když zatím dali osmdesát šest branek. K tomu ještě trochu hapruje obrana, která dostala už sto tři branek. Celkové skóre je tedy -17. Z posledních tří zápasů vybojovalo Chicago jen jeden bod, a to hned v prvním zápase. To totiž padlo na svém ledě s Arizonou až po samostatných nájezdech. Následovaly dvě porážky na venku – s Las Vegas a Arizonou.

Nejproduktivnější hráči:
Patrick Kane – 36 bodů (14+22)
Alex DeBrincat – 23 bodů (8+15)
Dylan Strome – 21 bodů (7+14)
St. Louis Blues

St. Louis loni překvapivě vyhráli celou NHL a letos navazují na výkony z druhé poloviny sezóny. Po třiatřiceti zápasech mají totiž na svém kontě čtyřicet čtyři bodů a patří mu skvělá druhá pozice v rámci Západní konference. Lepší je jen letos velmi dobře hrající Colorado. Bluesmani mají vcelku dobrou defenzivu, když dosud inkasovali devadesát branek. Útok je o něco lepší, jelikož jich dal devadesát osm. Celkové skóre je tedy +8. St. Louis vybojovalo z posledních tří zápasů jen jednu výhru, a to ještě v posledním z nich. Nejprve přišly porážky s Torontem a Buffalem, v obou případech 2:5. V posledním zápase hráli Bluesmani doma, kde porazili Las Vegas 4:2.