NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Nashville - 24. listopadu 2019   02:10

St. Louis
St. Louis
13:55' K. Kostin (B. Schenn) • 56:52' Pietrangelo (Perron, R. O'Reilly)
2:4
(1:3, 0:0, 1:1)
Nashville
Nashville
00:20' F. Forsberg  (Arvidsson, Josi) • 03:40' Ekholm  (Mikael Granlund, Fabbro) • 18:34' Sissons  (Olivier, Watson) • 59:29' Järnkrok  (Watson)
St. Louis
Rehman, Pochmara – Smith, Galloway
Enterprise Center, St. Louis
Nashville

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Tři hvězdy utkání
1. Mattias Ekholm (NSH) 1+0
2. Jordan Binnington (STL) 39 zák., 3 góly, 92,9%
3. Juuse Saros (NSH) 24 zák, 2 góly, 92,3%
Nashville ukončil svou sérii šesti porážek v řadě a na ledě obhájců Stanley Cupu vítězí 4:2. St. Louis čelili od úvodní třetiny pořádné porci střel, Binnington v první dvacetiminutovce inkasoval třikrát a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Blues se sice tři minuty před koncem dostali do kontaktu, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.
59:29'
Nashville právě vstřelil branku!
CALLE JÄRNKROK se prodral ve středním pásmu k puku, vystřelil od červené čáry a dává gól na 4:2! Asistence: Austin Watson.
59:07'
Perron z levého kruhu střílel z voleje, na Sarose puk nedostal.
57:58'
Predators vyvezli puk ze svého pásma a trochu pošetřili čas, ke střele se nedostali.
57:50'
Binnington odjel na střídačku, domácí jsou v šesti!
57:35'
Blues jsou znovu usazeni v útočném pásmu a snaží se hrozit Sarosovi.
56:52'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Po vyhraném buly se k ráně od modré napřáhl ALEX PIETRANGELO, který vysokou střelu poslal pod horní tyčku Sarosovy klece a dává St. Louis ještě naději! Asistence:
56:47'
Binnington odchází na střídačku, Blues hrají v šesti.
56:47'
Blues udrželi pod tlakem útočné pásmo a zpoza levého kruhu dobře střílel Parayko. Od bránícího hráče se však puk odráží do ochranné sítě.
55:59'
O'Reilly prakticky odevzdal puk soupeři, který opět vyhazuje.
55:28'
Schenn neudržel útočné pásmo, hosté znovu vyhazují.
55:07'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
55:01'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Austin Watson – 2 min., podrážení).
55:00'
Sanfordův výpad však neubránili, zasáhnout musel až Saros. A navíc dochází k faulu!
54:40'
Predators brání své pásmo a nepouští soupeře zbytečně do šancí.
54:01'
Rychlý průnik Sanforda do útočného pásma, střela končí v ochranné síti. Komerční přestávka.
52:55'
Zakázané uvolnění Predators.
52:35'
Trochu hlušší pasáž, při níž se oba týmy dopouští nepřesností.
51:37'
Hra se přesunula do středního pásma, kde byla také přerušena. Komerční pauza.
51:15'
Schenn z pravého kruhu orazítkoval rovněž jen zadní mantinel.
50:37'
Perron hledal Pietrangela, který se jal prokličkovat k brance, ale o puk na poslední chvíli přišel. Hosté jej srazili k zadnímu mantinelu.
50:01'
Ekholm po útoku na levém křídle přinutil Binningtona k zákroku. Vhazování v útoku však nevybojoval, hraje se dál.
48:53'
Rychlý protiútok Nashvillu, Jarnkrok dostal přihrávku za obranu, ale před brankovištěm Binningtona se ani nadvakrát neprosadil.
48:40'
Thomas hledal před brankou Sanforda, ten se k přihrávce nedostal.
47:49'
MacEachern se snažit tečovat před brankou střelu od pravého mantinelu a skutečně puk přizvedl, ale jen do hrudi Sarose, který přerušuje znovu hru.
47:20'
Hra je přerušena ve středním pásmu, kde se také bude vhazovat.
47:05'
Pokračující akce St. Louis, Schwartz se snažil protlačit puk mezi betony Sarose, který ale dokázal kotouč sevřít mezi nohama a počkat na přerušení hry. Komerční pauza.
46:48'
Barbašev s Paraykem pořádně zatopili obraně Nashvillu, Saros ovšem nedovolil soupeři snížit.
45:43'
Další přerušení hry. Blues se dostali do postavení mimo hru.
45:30'
Dunn je dnes při velké střelecké chuti. Ale ani tentokrát z levého kruhu nedokázal najít recept na dobře chytajícího Sarose.
45:13'
Postavení mimo hru Nashvillu přerušuje hru.
44:16'
Na poslední chvíli dokázala obrana Nashvillu obrat Bozaka o puk. Poté vyhazuje Duchene na zakázané uvolnění.
43:26'
Hra se přesunula do obranného pásma Predators. Dunn zapisuje první střelu domácích ve třetí třetině, Saros přerušuje hru.
43:10'
Josi kličkou do bekhendu před brankovištěm chtěl obhodit Sarose, který fantastickým zákrokem vyráží betonem puk před sebe. Vleže na bříše poté zachytil ještě dorážku Smitha.
42:35'
Blues zatím ve třetí třetině brání, nedaří se jim přechody do útoku.
41:52'
Binnington přerušuje hru a nepouští soupeře k další střele.
41:40'
Z ostrého úhlu se snažil zakončit Smith, doufal v odraz o záda Binningtona, puk ale nakonec letí nad branku.
40:50'
Závěrečná třetina začala z obou stran trochu opatrnější hrou.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:00.
Ve druhé třetině branka nepadla. Zatímco v úvodní třetině vyslal Nashville na branku soupeře 21 střel, tentokrát o svou výraznou převahu přišel a nebezpečnější byli domácí. Blues se ale nepodařilo překonat Sarose a dál prohrávají o dvě branky.
40:00'
39:57'
39:47'
A ještě jedno vyhození domácích, kteří toto oslabení zvládnout.
39:32'
Sundqvist dobrým napadáním pošetřil čas v oslabení.
39:18'
Vyhození domácích, puk si dokonce Blues dojeli, ale do šance se nedostali.
38:54'
Zblokovaná střela Forsberga končí v ochranné síti.
38:18'
Blues vyhazují puk ze svého pásma do bezpečí.
37:57'
Brankář Binnington po zákroku čelil útoku Watsona, který byl v brankovišti. Trochu nepochopitelně jej praštil vyrážečkou zezadu do hlavy a dostává trest na dvě minuty za hrubost.
37:10'
A nakonec i o pásmo přichází.
36:55'
Druhá třetina se pomalu blíží ke svému konci. Domácí jsou v útočném pásmu, ale nedaří se jim najít pozici ke střele.
36:15'
Nashville vede na střely 30-19.
36:15'
Kotouč ve středním pásmu končí v hledišti. Komerční přestávka.
35:12'
Sundqvist z pravého kruhu trefil jen brankáře Sarose, přímo do hrudi. Hra pokračuje.
34:45'
Blues z vhazování před svou brankou vyšli velmi dobře, puk rychle dostávají pod kontrolu a snaží se útočit.
34:25'
Zakázané uvolnění St. Louis.
33:19'
Faulk se napřáhl od modré čáry, nepropálil ovšem bránícího Bonina.
32:34'
Dunn se snažil prosadit z pravého kruhu, ale trefil jen bránícího Hamhuise.
31:55'
Saros chytá střelu Thomase a přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levici.
31:12'
Postavení mimo hru domácích znovu přerušuje hru.
30:18'
Watson si po průniku do pravého kruhu vynutil na Binningtonovi přerušení hry. Komerční pauza.
29:58'
Nahození Nashvillu končí mimo kluziště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:05'
De La Rose sráží střelu Jarnkroka do ochranné sítě.
28:02'
27:47'
Sanford se zjevil ve velké šanci mezi kruhy. Nikým nebráněn ovšem poslal střelu jen do zadního mantinelu...
27:10'
Perron střílel z pravého kruhu z první, Saros ramenem vyráží.
26:28'
Ellis se dostal do brejku, byl i za obranou Blues, ale pokus o zakončení mezi kruhy dokázal Binnington zastavit!
26:10'
Predators vyhodili puk ze svého pásma.
26:02'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Calle Järnkrok – 2 min., sekání).
26:02'
Bude se vylučovat na straně hostů, to však až po komerční přestávce.
25:30'
Hraje se delší úsek bez přerušení, St. Louis se snaží být ve druhé třetině nadále aktivnějším týmem.
24:36'
Rocco Grimaldi se pokusil o střelu od pravého mantinelu, Binnington jeho pokus vyráží.
24:04'
Rychlý útok Bozaka, který byl zastaven Sarosem, respektive jeho včas vykopnutým betonem.
23:16'
Barbašev napálil puk do levého betonu Sarose, který záhy přerušuje hru po další střele zpoza kruhů.
22:34'
Hra se v tuto chvíli dost kouskuje. Další přerušení hry, tentokrát se bude vhazovat před brankou domácích.
22:07'
Postavení mimo hru domácích.
21:27'
Saros chytil nahozený puk do lapačky, chtěl rozehrát, ale nenašel k tomu šanci.
21:02'
Saros vyrazil střelu Bortuzza od modré před sebe, kde se domácí snažili o rychlou dorážku, ale na Sarose nevyzráli.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:07.
Je za námi hodně divoká první třetina zápasu mezi St. Louis a Nashvillem. Hosté vstoupili do utkání dvěma rychlými góly (ten první, který dal Forsberg, padl po 20 vteřinách). St. Louis se sice povedlo vstřelit kontaktní branku ve 14. minutě, ale radost jim dlouho nevydržela. Binnington potřetí kapituloval v 19. minutě.
20:00'
19:53'
Ještě jedno přerušení kvůli postavení mimo hru domácích.
18:57'
Binnington sbírá nahození soupeře a přerušuje hru.
18:34'
Predators znovu překonali Binningtona a zvyšují na 3:1! Olivier pronikl před branku soupeře, Binnington betonem udržel puk mimo brankoviště, ovšem COLTON SISSONS se prosadil z dorážky, když procpal puk pod betonem domácího brankáře. Asistence: Mathieu Olivier, Austin Watson.
17:39'
Bozak se dostal ještě do šance, Saros jeho střelu z prostoru před brankovištěm vyrazil.
17:33'
17:19'
Predators znovu vyhazují přes všechny čáry.
17:04'
Forsberg se ve středním pásmu zmocnil puku, vyrazil do útoku a před brankou zamíchal pukem. Pokus o střelu pod horní tyč chytá Binnington lapačkou.
16:35'
Zatím to není vůbec dobrá přesilovka St. Louis. Další vyhození hostů.
15:45'
Predators rychle vyhodili puk ze svého pásma.
15:33'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Ellis – 2 min., vražení na hrazení).
15:11'
Saros přerušil hru zákrokem proti střele z pravého kruhu. Komerční pauza.
13:55'
Rychlý útok St. Louis, k puku se dostal KLIM KOSTIN, který střelou z hranice levého kruhu prostřelil Sarose a vsítil svůj premiérový gól v NHL! Asistence: Brayden Schenn.
13:20'
Blues jsou stále více v útoku, ale vůbec nestřílí.
12:36'
Binnington drží puk po rychlém útoku hostů ve své lapačce.
12:10'
Duchenovo vyhození bylo tečování jedním z hráčů Blues, o zakázané uvolnění se tak nejedná.
11:20'
Blues ze svého dlouhého postavení v útočném pásmu nic nevytěžili. Na Sarose neletěla ani jedna střela.
10:29'
Saros si připisuje teprve třetí zákrok v utkání. Vykryl střelu De La Rose z levého kruhu.
10:11'
Po přerušení hry dochází ke komerční přestávce.
09:59'
Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru hostů. U střídačky St. Louis dochází ke strkanici několika hráčů.
09:35'
Nashville vede na střely vysoko 15-2.
08:50'
Útok hostů končí pukem v ochranné síti. Komerční přestávka.
08:08'
07:49'
Binnington si připisuje další zákrok, puk se mu zatoulal pod dres. Granlundova střela byla už 15. projektilem, který mířil na branku domácích.
07:34'
Faulk při vyhození puku poslal kotouč do hlediště, vylučovat se ovšem k jeho štěstí nebude.
07:20'
Perron je zpět na ledě. Pokračuje klasická přesilovka hostů.
07:16'
O'Reillymu se povedlo vyhodit puk mimo své pásmo.
07:01'
Tečovaná Forsbergova střela, Binnington vyráží puk před sebe.
06:35'
Blues se povedlo vyhodit puk, Predators se ovšem velmi rychle vrací do útoku.
06:08'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., krosček).
06:08'
Bude se znovu vylučovat, a to opět na straně St. Louis. Hosté budou hrát proti třem.
05:20'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., hákování).
05:14'
O'Reilly se dostal k puku před brankovištěm, zaúřadovala ovšem lapačka finského brankáře, který střelu pod horní tyč zlikvidoval.
04:24'
První střela St. Louis v utkání. Saros ránu Dunna od modré vyráží.
03:40'
Hosté zvyšují na 2:0 a to po hodně smolném odrazu od bránícího Faulka. Střela MATTIASE EKHOLMA se odrazila do Faulka, který si nedobrovolně srazil puk do vlastní branky. Asistence: Mikael Granlund, Dante Fabbro.
03:19'
A šestý po střele Watsona, tentokrát přerušuje hru.
03:00'
Binnington čelí jedné střele za druhou, už má na kontě pět zákroků.
02:13'
Ellis zkoušel štěstí od modré čáry, napálil puk jen do bránícího Barbaševa.
02:05'
Binnington svou lapačkou zachytil střelu hostů zpoza kruhů a přerušil hru. Domácí se ještě ke střele nedostali.
00:20'
Bleskový gól Nashvillu, po pouhých 20 vteřinách se prosadil FILIP FORSBERG, který z levého kruhu proměnil dorážku, když předtím Binnington vyrazil střelu Arvidssona z pravé strany. Asistence: Viktor Arvidsson, Roman Josi.
00:01'
Pravděpodobné sestavy:

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Parayko, Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Bozak – Barbašev, R. O'Reilly, Perron – Sanford, Thomas, Sundqvist – MacEachern, J. de La Rose, K. Kostin.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi, Ellis, Ekholm, Fabbro, Hamhuis, Irwin – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Järnkrok, Duchene, Mikael Granlund – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Watson, Sissons, Olivier..
St. Louis Blues zatím netrpí mistrovskou kocovinou a vyhřívají se na čele jak Centrální divize, tak i celé Západní konference. Blues mají aktuálně v zádech dvě vítězství, to poslední si připsali jednoznačně proti Calgary 5:0. St. Louis z dosavadních 23 odehraných utkání odešlo pouze ve čtyřech případech bez bodu, což je jedním z hlavních důvodů, proč se svěřenci Craiga Berubeho drží na špici. Jistotou je opět, jako v loňském play-off Jordan Binnington, který drží úspěšnost zásahů nad 92%.
Nashville Predators se v letošní sezoně trápí a jeho fanoušci by Preds viděli rádi určitě s daleko více body na kontě. Doposud si Nashville připsal 21 bodů, což ho řadí hluboko dolů do pořadí, co se týče jak Západní konference, tak i celé NHL. Navíc v posledních dnech to ani nevypadá, že by se něco změnilo k lepšímu. Predators prohráli poslední čtyři utkání. Snad jediným pozitivem v týmu z Tennessee jsou výkony obránce Romana Josiho, jenž má na kontě již 21 kanadských bodů a je nejproduktivnějším hráčem Nashvillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.