NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : San Jose - 8. ledna 2020   02:10

St. Louis
St. Louis
25:39' Bozak (Steen, B. Schenn) • 26:59' Barbašev (Sundqvist) • 44:07' Perron (R. O'Reilly)
San Jose

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 2:6
Utkání je u konce a domácí se mohou radovat z těsné výhry 3:2. I ve třetí třetině jsme sledovali aktivní hokej a když už ve 43. minutě snížil Timo Meier, bylo založeno na drama. San Jose se snažilo o srovnání, jenže ve 45. minutě se po buly v útočném pásmu trefil David Perron a opět domácí tým uklidnil. V závěru hrálo St. Louis navíc přesilovku a zdálo se být jasno, jenže v oslabení s trochou štěstí snížil Erik Karlsson a šlo se do závěrečné power-play. Tu však domácí bezpečně ubránili a připsali si tak po třech porážkách vítězný zápas.
59:48'
Střela E. Karlssona byla zablokována a domácí poté dokázali dostat puk do středního pásma.
59:35'
San Jose si bere oddechový čas.
59:25'
Teď už je ale Dell na střídačce a hosté jsou v šesti!
58:46'
Zakázané uvolnění San Jose, tohle není zrovna situace, kterou by hosté potřebovali. Místo power-play se budou bránit.
57:41'
Přesilovka St. Louis je u konce, Goodrow je zase na ledové ploše.
56:50'
San Jose právě vstřelilo branku!
Hosté snižují ve vlastním oslabení. ERIK KARLSSON sice nejprve neuspěl se střelou z pravé strany, jenže akce pokračovala a on nahozením zpoza branky trefil brusli Jordana Binningtona a když se Ryan O'Reilly snažil o vyškrábnutí puku, nešťastně jej posunul za brankovou čáru. Bez asistence.
56:17'
Schennova střela z levé strany byla sražena, domácí nadále pokračují v přesilovkové kombinaci.
55:41'
Už je ale pískáno a Barclay Goodrow dostal dvě minuty za krosček.
55:35'
Bude se vylučovat na straně hostů, St. Louis má zatím ponechanou výhodu.
54:21'
Steen a Thomas obtěžovali gólmana San Jose, Dell si ale svou holí poradil a puk vypíchl do klidnějších míst.
53:27'
Mezi kruhy se objevil Perron a snažil se o zakončení, puk se mu ale svezl z hole a Della neohrozil.
52:25'
Domácí se po rychlém protiútoku a střele Kyroua do horního růžku Dellovy branky chvíli radovali z gólu, jenže trenér San Jose si vzal challenge na prozkoumání ofsajdové situace a po kontrole u videa rozhodčí opravdu našli těsné postavení mimo hru. Stav je tak i nadále 3:1.
51:46'
Hraje se teď velice svižný a útočný hokej, což potvrdil i Burns svým švihem od pravého mantinelu. Binnington si připsal další úspěšný zákrok.
50:19'
Od modré čáry vyslal prudký pokus Pietrangelo a Dell si svým zákrokem nebyl vůbec jistý. Puk však srazil před sebe a o zbytek se postarala jeho obrana.
49:39'
Mimo zakončoval i Barbašev, St. Louis ale v posledních minutách převzalo iniciativu.
48:51'
K odraženému puku se v útočném pásmu dostal Schwartz a byl z toho pro Della nepříjemný pokus, jenž prosvištěl kolem jeho pravé tyčky.
48:26'
Na druhé straně vystřelil od modré čáry Bortuzzo, puk byl ale tečován a skončil mimo led.
47:55'
Další jeho úspěšný zákrok, prudký švih zpoza kruhů srazil do rohu kluziště.
46:39'
Hosté se nevzdávají a předvádí velice aktivní hokej, stále však platí, že Binnington je pro St. Louis velkou oporou a hatí útočné výpady San Jose.
45:59'
Na druhé straně střílel od modré čáry E. Karlsson, jeho tečovaný pokus nadělal Binningtonovi docela potíže.
45:26'
Pietrangelovu tvrdou střelu od mantinelu tečoval Schenn a puk prolétl jen těsně vedle pravé Dellovy tyče.
44:07'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Jenže je tu gól na druhé straně... Po zakázaném uvolnění se vhazovalo po Dellově pravici, O'Reilly vyhrál buly a DAVID PERRON okamžitě zakončoval. Jeho pokus byl navíc tečován a gólman San Jose nezvládl na tuto skutečnost zareagovat – 3:1. Asistence: Ryan O'Reilly.
43:45'
Hosty snižující branka samozřejmě nakopla a opět se tak snaží o nápor v útočném pásmu.
42:14'
Přesilovka je využitá a hosté snižují. Po přihrávce E. Karlssona na modré čáře vystřelil TIMO MEIER a jeho prudký pokus skončil v horním růžku Binningtonovy branky, který toho mnoho neviděl přes dobré clonění. Asistence: Erik Karlsson, Barclay Goodrow.
41:39'
Přesilovku si nyní zahrají hosté, dvě minuty za hákování na Burnse obdržel Brayden Schenn.
40:55'
Třetí třetina začala opět ve svižném tempu, oba celky si vyměnily nebezpečné ataky.

Trestné minuty: 0:4
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí St. Louis má našlápnuto k výhře. Ve druhé části jsme se dočkali hned dvou branek, když se v krátkém časovém úseku mezi 26. a 27 minutou trefili Tyler Bozak a Ivan Barbašev. Prvně jmenovaný byl na konci rychlého přechodu do útoku, druhý gól padl po svižném uvolnění se a pohotové střele zblízka. San Jose se samozřejmě snažilo o odpověď, útočná snaha ale skřípe a své k tomu má co říci i skvěle chytající gólman domácích. Stav po druhé části je 2:0.
40:00'
39:16'
Hosté se snaží o snížení ještě před odchodem do kabin, jenže je to stále stejná písnička o nedůrazném zakončení a výborném Binningtonovi.
38:20'
Zpoza branky si do slibné pozice vyjel Hertl, měl okolo sebe i dost volného prostoru, zklamala jej ale koncovka, puk šel vedle.
37:58'
Neuspěl ani Evander Kane, jeho střela z otočky skončila mimo.
37:24'
Zpoza branky našel Thornton sjíždějícího si Šimka, jenže ten střelou z první trefil pouze prostor, který měl Binnington pokrytý.
36:34'
Je po přesilovce, Labanc je zase na ledové ploše.
36:29'
Kyrou hledal Faulka, ten měl v levém kruhu dost prostoru na zakončení, jenže puk mu v rozhodujícím okamžiku přeskočil hůl.
35:46'
St. Louis se nemůže dostat do souvislé akce, z publika se už dalo zaslechnout nespokojené bučení.
34:55'
Hostům se začátek oslabení zatím daří, už dvakrát poslali puk pryč ze svého pásma.
34:34'
Přesilovka pro St. Louis, dvě minuty za sekání dostal Kevin Labanc.
33:51'
Dell pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou, ti se ale moc daleko nedostali a už jsou u puku zase domácí.
32:53'
Pěkný švih přes obránce předvedl Sörensen, Binnington se musel natáhnout a srazit puk do rohu.
32:15'
Snaha hostů o snížení zatím končí bez úspěchu, neuspěl ani Hertl.
31:11'
Po pravé straně se o průnik snažil hostující Sörensen, jeho bekhendové zakončení bylo ale sraženo.
30:13'
Melkera Karlssona zablokoval u pravého mantinelu Bouwmeester, puk skončil v rohu.
29:06'
St. Louis je nyní ve velké pohodě a doslova víří v útočném pásmu. Obrana hostů má plné ruce práce.
28:29'
Schwartzovu nepříjemnou střelu z dálky Dell pouze vyrazil, k dorážce se ovšem domácí nedostali.
27:36'
A aby těch ran pro San Jose nebylo málo, tak v útočném pásmu zůstal po souboji ležet Logan Couture a držel se za levé koleno. Na nohy mu musel pomoci až týmový lékař a kapitán hostů okamžitě zamířil do šatny.
26:59'
A už je to o dvě branky! Domácí byli v laufu z úvodní branky a i když jim nevyšlo sólo, tak akce pokračovala, z rohu přihrál Sundqvist na zcela volného IVANA BARBAŠEVA a ten zblízka překonal přemisťujícího se Della. Asistence: Oskar Sundqvist.
25:39'
Domácí jdou do vedení! Po zisku puku ve vlastním pásmu vznikl rychlý protiútok, Steen, zadovkou přihrál na TYLERA BOZAKA a ten prudkým švihem překonal Della – 1:0. Asistence: Alexander Steen, Brayden Schenn.
25:07'
Krátký nápor hostů v útočném pásmu, hráči San Jose se snaží o Binningtonovo ohrožení ze všech možných pozic.
24:16'
Přechod domácích do útočného pásma byl zastaven hvizdem čárového sudího – postavení mimo hru v podání Jordana Kyroua.
23:19'
Teď mohl Labanc skórovat z bezprostřední blízkosti, jenže trefil pouze Binningtonův postoj, stále je to tak 0:0.
22:54'
Za brankou se o vyjetí snažil hostující Labanc, Bortuzzo jej ale tvrdým zásahem ramenem zastavil.
21:46'
Mezi dva obránce se snažil prosmýknout Kane, byl ale nekompromisně zastaven a obrán o puk.
21:00'
Už se zase hraje na opačné straně, Schenn se snažil prostrčit puk na Schwartze, tečovaná přihrávka skončila v rohu.
20:14'
Hned v úvodu musel Binnington vytáhnout těžký zákrok proti Hertlovi, aby udržel bezbrankový stav.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina, která se rozjížděla celkem pomalu, chybovalo se na obou stranách a pokud přišla šance, gólmani na obou stranách předváděli jisté zákroky. A když domácí neuspěli ani v přečíslení v závěru třetiny, odešlo se do kabin za stavu 0:0.
20:00'
19:45'
Perron si na levém křídle nenašel místo pro střelu, byl vytlačen do rohu, kde se jej obrana hostů snažila o puk obrat.
18:52'
Domácí doslova zazdili přečíslení dvou na jednoho, Pietrangelo Della neprověřil nijak vážně a i následné dorážky šly mimo.
18:37'
Teď už musel Binnington zasahovat, a to proti nenápadnému nahození od modré čáry.
17:43'
Přes obránce zakončoval hostující M. Karlsson, puk šel vysoko nad Binningtonovu branku.
16:54'
Nadvakrát střílel domácí Dunn. Poprvé mu puk sjel z hole, napodruhé už z toho ale byla prudká rána, kterou Dell raději skryl ve svých chráničích.
15:55'
Od modré čáry vystřelil E. Karlsson, Binnington měl na jeho pokus dobrý výhled a zvládl bez potíží zasáhnout.
15:18'
Nesledujeme zrovna nejpohlednější hokej, je to spíše boj o každý puk, spousta akcí skončí blokem.
14:44'
Bouwmeesterova střela od modré čáry byla sražena, puk se ocitl v rohu.
14:21'
Je po přesilovce, San Jose je opětovně v plném počtu.
14:03'
Od Goodroewa letí puk přes všechny čáry, oslabení hostů se blíží ke svému konci.
13:24'
Netrefil se ani Pietrangelo, poté hosté vyhodili.
12:29'
Po rozehrání buly vznikla akce, kterou měl zakončoval Perron, u tyčky však místo trefení poloodkryté branky zamířil vedle.
12:21'
První přesilovka pro St. Louis. Dvě minuty za držení dostal Marc-Édouard Vlasic.
12:05'
Meier nejprve dobře zpracoval Vlasicův dlouhý pas, jenže v útočném pásmu poté nedokázal akci rozvinout.
11:08'
Dobrou pozici pro střelu si hledal Ryan O'Reilly, jeho švih se ovšem zastavil o nohy bránícího hráče San Jose.
10:37'
Mikkolovo nahození skončilo u Della, po dlouhé době tu máme přerušení hry.
10:28'
Bortuzzo se sice protáhl kolem Šimka, s pukem ale skončil v rohu kluziště.
09:16'
Oba celky střídají během hry, sledujeme nyní dlouhou pasáž bez přerušení. Ale také bez větších příležitostí.
08:29'
Barbašev neuspěl z levé strany, protiakce San Jose však skončila brzy, hned ve středním pásmu.
07:48'
Po svém průniku do pásma hledal Thomas MacEacherna, nepřesnou přihrávkou však svůj tým vyhnal z útočného pásma.
07:15'
Domácí hrají od úvodu hodně do těla, naposledy svou sílu ukázal nováček Niko Mikkola.
06:29'
Za domácí hrozil Schwartz, snažil se o rychlou ránu po přihrávce zprava, byl ovšem zablokován obranou.
05:48'
Akce San Jose, vedená středem skončila nepřesnou přihrávkou, domácí jdou od modré čáry do protiútoku.
04:45'
Šimek po souboji se Steenem doslova odlétl, domácí se v útočném pásmu snaží o vytvoření tlaku.
03:47'
Už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat do přečíslení, nakonec z toho byla pouze Maierova střela z dálky a s tou neměl Binnington problémy.
02:36'
Couture vybojoval u levého mantinelu puk a už hledal přihrávkou najíždějícího Hertla. Jeho pas ale obrana St. Louis zachytila.
02:13'
Trocha rozhárané hry z obou stran, po chvilce ve středním pásmu se pískalo provinění ze strany hostů a vhazovat se bude po Dellově levici.
01:21'
První střelu mají za sebou i hosté, Binningtona vyzkoušel Burns.
00:15'
Hned v úvodu se do útoku dostal domácí tým a Dunn prověřil Della. Ten tak má první zákrok.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Dunn, Faulk, Bouwmeester, Bortuzzo, Mikkola – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly (A), Sanford – Bozak, Thomas, Steen (A) – Sundqvist, Barbašev, MacEachern.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns (A), Dillon, E. Karlsson, Vlasic, Ferraro, R. Šimek – Marleau, Couture (C), Hertl (A) – Meier, Goodrow, E. Kane – Labanc, J. Thornton, Sörensen – Noesen, Kellman, M. Karlsson.

Rozhodčí: Sutherland, Schlenker – Brisebois, Suchánek.
Oba celky jsou jiˇˇz na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Enterprise Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.