NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Chicago - 19. ledna 2020   01:00

Toronto
Toronto
20:25' W. Nylander (Marner, Barrie) • 35:17' Kerfoot (Engvall, Barrie)
2:6
(0:3, 2:3, 0:0)
Chicago
Chicago
00:21' Caggiula  (D. Kubalík, C. Murphy) • 05:32' J. Toews  (E. Gustafsson, A. Nylander) • 11:02' Saad  (P. Kane, Carpenter) • 23:19' J. Toews  (Caggiula, E. Gustafsson) • 30:58' D. Kubalík  (J. Toews, Koekkoek) • 37:42' D. Kubalík  (J. Toews, Keith)
Toronto
Morton, Rooney – Berg, Alphonso
Scotiabank Arena, Toronto
19 502 diváků
Chicago

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Dominik Kubalík (CHI) 2+1, 3 střely, čas na ledě 12:29
David Kämpf (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:03.
Tři hvězdy utkání:
1. Jonathan Toews (CHI) 2+2
2. Dominik Kubalík (CHI) 2+1
3. Drake Caggiula (CHI) 1+1
Je konec! Toronto v dnešním utkání prohrálo s Chicagem 2:6. Už po 21 vteřinách otevřel gólový účet Caggiula. O pět minut později poslal hosty do dvoubrankového vedení Toews. No a ve 12. minutě to bylo už 3:0 pro Blackhawks, jelikož se trefil Saad. Do druhé třetiny vstoupili domácí skvěle a po 25 vteřinách se trefil William Nylander. Ovšem ve 24. minutě poslal hosty zpět do tříbrankového vedení Toews. Ve 31. minutě mohli čeští fanoušci jásat, protože se trefil Dominik Kubalík a Toronto vedlo 5:1. Ve 36. minutě sice snížil Kerfoot, ale o dvě minuty později se podruhé prosadil Dominik Kubalík! Třetí perioda už nám toho moc nepřinesla a gól nepadl.
59:19'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Kasperi Kapanen – 2 min., vysoká hůl).
58:19'
Hostující mužstvo nyní získalo kotouč na své polovině, ale směrem dopředu už to nic moc není.
56:51'
Jonathan Toews se dostal do úniku, ale jeho bekhendové zakončení skončilo ve výstroji Andersena!
55:09'
Opět se hosté pouze vysvobozují ze svého pásma.
54:26'
Teď se Toronto dostalo do šance, kdy puk zůstal setiny sekundy v nehybné pozici v brankovišti hostů, ale obrana Chicaga jej odpálila pryč.
53:52'
Corey Crawford ale tentokrát musel být ve středu, aby si poradil se zakončením soupeře.
52:58'
Bohužel nám toto rozhodnuté utkání toho momentálně příliš nepřináší a vypadá to jako na předsezónním přípravném zápase.
51:33'
William Nylander se dostal po pravém křídle za bránu soupeře, ale obrana Chicaga dostala puk opět pryč.
50:59'
Nyní musel opět zasahovat Frederik Andersen, který si ale poradil s pokusem Patricka Kanea.
50:00'
Je před námi s velkou pravděpodobností posledních deset minut utkání a Chicago i nadále vede nad Torontem 6:2.
49:06'
Ve třetí periodě je Toronto v tlaku, ale to především díky tomu, že Chicago už upustilo na páře.
48:44'
Frederik Andersen si dokázal poradit se střelou hostujícího hráče.
48:21'
Chicago dostal puk do bezpečí od své brány a Toronto tak musí začít útočit znovu.
47:26'
Maple Leafs se opět snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale dnes jim to prostě nejde.
46:16'
Posléze se dostal do zakončení bekhendem Justin Holl, ale to skončilo jen bezpečně v moci gólmana Coreye Crawforda.
45:33'
Hosté to sehráli skvěle, ale přihrávka na levou stranu nakonec skončila vedle brány.
45:00'
Frederik Andersen si nyní poradil se střelou soupeře, ale hra ve třetí třetině zatím nemá moc tempo.
43:35'
Hostující brankář Corey Crawford zrovna nevěděl, kde se nachází kotouč, ale ten nakonec byl za svatyní Chicaga.
41:40'
Hostující celek se dopustil nyní zakázaného uvolnění a následuje tak vhazování před brankářem Crawfordem.
41:06'
Posléze se dopředu dostal Ryan Carpenter, ale ten jen nahodil puk do útočného pásma a vzápětí o něj přišel.
40:52'
Domácí celek se sice dostal do zakončení, ale to nebylo nijak obzvlášť nebezpečné.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:05.
Druhá třetina je minulostí a Chicago Blackhawks vede v Torontu už 6:2! Do této třetiny vstoupili domácí skvěle a po 25 vteřinách se trefil William Nylander. Ovšem ve 24. minutě poslal hosty zpět do tříbrankového vedení Toews. Ve 31. minutě mohli čeští fanoušci jásat, protože se trefil Dominik Kubalík a Toronto vedlo 5:1. Ve 36. minutě sice snížil Kerfoot, ale o dvě minuty později se podruhé prosadil Dominik Kubalík!
40:00'
39:24'
Toronto rozjíždí svou akci zpoza vlastní svatyně, ale poslední dva góly Dominika Kubalíka jej srazilo do kolen.
38:45'
Hra je přerušená, jelikož se domácí hráč nachytal v ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.
37:42'
Chicago právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla velká paráda v podání českého útočníka! Jonathan Toews z pravé strany poslal bekhendovou přihrávku vzduchem, kterou u levé tyče z voleje excelentně zasáhl DOMINIK KUBALÍK a připsal si tak druhou trefu v dnešním zápase! Chicago Blackhawks tak opět rychle odpovídá a vede 6:2. Asistence: Jonathan Toews a Duncan Keith.
36:45'
Toronto je nyní nabuzené, ale William Nylander svůj únik nedokázal proměnit, protože bekhendovou střelu poslal do připraveného Crawforda!
35:17'
Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí snižují na 2:5! Pierre Engvall nečekaně vystřelil přízemní ránu z otočky u modré čáry, ale jeho pokus ještě lehce tečoval ALEXANDER KERFOOT a Corey Crawford nestačil reagovat. Asistence: Pierre Engvall a Tyson Barrie.
34:48'
Dominik Kubalík se dostal do zakončení bekhendem, ale to bylo přizdvihnuté do ochranné sítě.
34:12'
Domácí celek nyní předvádí dobrou hru a rozhodně v těchto minutách dominuje, ale zatím to není moc platné.
33:37'
Maple Leafs posléze sice ještě zůstali v útočném pásmu a obrana Chicaga čele s brankářem Coreyem Crawfordem měla hodně práce, ale následně právě gólman přikryl kotouč lapačkou a uklidnil hru.
32:22'
Nyní se domácí dostali do přečíslení 2 na 1, ale to nedokázali využít a to je v dnešním zápase ten největší rozdíl.
30:58'
Fantazie! Jeden ze dvou českých zástupců v tomto utkání dává gól a posílá Blackhawks do vedení 5:1! DOMINIK KUBALÍK si zpracoval přihrávku Toewse a posléze z mezikruží zápěstím vypálil prudkou ránu k levé tyči. Asistence: Jonathan Toews a Slater Koekkoek.
30:37'
Domácí nyní čekají s kotoučem za svou bránou, aby mohli vystřídat formaci a posléze se vydat směrem dopředu.
30:00'
Polovina základní hrací doby je u konce a Chicago vede na ledě Toronta vysoce 4:1.
29:38'
John Tavares to tentokrát zkusil z mezikruží, ale jeho pokus byl zblokován hostujícím obráncem a posléze přikryl kotouč lapačkou Corey Crawford.
29:03'
Justin Holl si nahodil puk do útočného pásma, kde jej posléze také vybojoval, ale Toronto se nemůže dostat do nějaké střelecké příležitosti.
28:33'
Tak tohle byla velice špatná přesilová hra v podání domácích, na kterou snad nemají ani Vítkovice.
28:15'
28:06'
Tak to je neskutečné, jelikož přišla další nepřesná přihrávka a Maple Leafs se sami vyhánějí z útočné třetiny.
27:42'
Tentokrát dokonce hostující hráč vyvezl puk ze svého pásma a přesilovka se Torontu vůbec nedaří.
27:15'
Další nepřesná přihrávka znamená, že Blackhawks už minutu v oslabení přežili bez úhony a námahy.
26:52'
Domácí se sice dostali ke střele, ale Chicagu se následně podařilo vyhodit kotouč.
26:15'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., sekání).
25:58'
Erik Gustafsson se skvěle dostal po levé straně dopředu, ale nakonec přišel o kotouč a do protiútoku může jít Toronto.
25:23'
Domácí mužstvo se nyní vysvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění a následuje tak buly před svatyní Andersena.
24:43'
Tentokrát se Maple Leafs dostali ke střele od modré čáry, ovšem ta skončila pouze nad brankou soupeře.
23:19'
Hosté rychle odpovídají a jdou zpět do tříbrankového vedení! JONATHAN TOEWS si objel branku a posléze protlačil kotouč mezi betony gólmana Andersena, který nemá mít čisté svědomí, protože tohle si měl pohlídat. Asistence: Drake Caggiula a Erik Gustafsson.
22:17'
Dominik Kubalík bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale nakonec se mu nepodařilo získat puk na svou hůl.
21:26'
Tentokrát musel zasahovat Frederik Andersen proti zakončení soupeře, což se mu také povedlo.
20:25'
Domácí celek vstupuje do druhé periody tohoto utkání skvěle, jelikož využívá přesilovou hru a snižuje na 1:3! Přihrávka Marnera z levé strany šla na opačnou, kde se opřel do kotouče WILLIAM NYLANDER a jeho rána se odrazila od levé tyče za záda Crawforda. Asistence: Mitchell Marner a Tyson Barrie.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:12.
První třetina je u svého konce a Chicago Blackhawks vede na ledě Toronta 3:0. Už po 21 vteřinách otevřel gólový účet Caggiula. O pět minut později poslal hosty do dvoubrankového vedení Toews. No a ve 12. minutě to bylo už 3:0 pro Blackhawks, jelikož se trefil Saad. Střely na branku jsou celkem vyrovnané, ovšem Chicago má mnohem větší produktivitu.
20:00'
19:26'
Posléze se Chicagu podařilo vyhodit puk do bezpečí a daleko od své svatyně.
19:02'
Tavares chtěl střílet z první, ale puk mu sjel z hole a nakonec z toho byla přihrávka.
18:48'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., hákování).
18:36'
Čas nám pěkně ubíhá, ovšem Torontu se v první třetině rychle krátí, protože potřebuje vstřelit alespoň jednu povzbudivou branku.
17:35'
Alexander Kerfoot vybojoval u mantinelu kotouč, ale Toronto se nakonec nedostalo do zakončení.
16:21'
Nejprve přišel tvrdý hit ze strany domácích a posléze desátá střela na branku, která ale ani tentokrát neskončila v síti.
15:32'
Nepřesná přihrávka domácího hráče Williama Nylandera způsobila, že se dopředu dostalo Chicago, ale Frederik Andersen si poradil.
14:46'
Patrick Kane se nadvakrát dostala ke střele, ale tentokrát Andersen podržel domácí mužstvo.
14:19'
Ryan Carpenter si najel před bránu na přihrávku z levé strany, ale jeho zakončení nakonec minulo branku soupeře a máme tady opět komerční přestávku.
13:48'
Mitchell Marner se pokoušel o překvapivou střelu z otočky, ale ta byla zblokována hostujícím obráncem.
13:32'
John Tavares si tentokrát příliš nerozuměl s Williamem Nylanderem a útočná akce Maple Leafs je tak u svého konce.
12:58'
Corey Crawford s připisuje další zákrok, tentokrát na něj nevyzrál John Tavares.
12:22'
Toronto už je opět v útočném pásmu a snaží se udělat přísedícím fanouškům radost a úsměv na tváři, ale zatím to prostě nejde.
11:47'
Český útočník Dominik Kubalík šel sice k ledu v pásmu soupeře, ale rozhodčí nesignalizovali faul a Toronto se posléze dopustilo zakázaného uvolnění.
11:36'
Nyní se hra přerušila a následuje tak komerční přestávka.
11:02'
Tak tohle je obrovsky studená sprcha pro Toronto, které se momentálně smaží ve vlastní šťávě! Po několika šancích na snížení přišla chyba ve středním pásmu, po které se dostal do zakončení z pravé strany BRANDON SAAD a jeho fantastická rána cinkla o levou tyč. Asistence: Patrick Kane a Ryan Carpenter.
10:25'
Posléze raději přikryl puk na druhé straně Frederik Andersen, jelikož se k němu řítil jeden z řad Blackhawks.
10:13'
William Nylander tentokrát pálil z mezikruží, ale ani jeho pokus nezapadl do brankové konstrukce.
09:48'
Před Rasmusem Sandinem se otevřel prostor, ovšem místo střely zkoušel ještě přihrávat, což nebyla správná volba.
09:19'
Po komerční přestávce je ovšem Toronto směrem dopředu velice aktivní a opět to byl Kasperi Kapanen, který se snažil vstřelit branku.
08:35'
Kasperi Kapanen vypálil od modré čáry střelu, která byla ztečovaná a Crawfordovi se tak puk ztratil z dohledu, ovšem k jeho štěstí šel puk vedle brány.
07:46'
John Tavares to zkusil z levé strany, ale jeho střela byla zblokována hostujícím obráncem a Crawford tak nemusel zasahovat.
07:10'
A málem jsme byly svědky prvního domácího gólu, ovšem to by William Nylander nesměl svým pokusem vyprášit výstroj Crawforda! Následuje komerční přestávka.
06:46'
Toronto a hlavně jeho fanoušci tak jsou velmi zaskočeni po nevydařeném začátku utkání a musí se rychle oklepat, než to bude ještě horší.
05:32'
No to jsou ale věci! Blackhawks měli ponechanou výhodu a tak to zkusili v šesti a udělali velmi dobře, jelikož jdou do dvoubrankového vedení! Kapitán amerického celku JONATHAN TOEWS si přebral kotouč ve středním pásmu, posléze se dostal do zakončení z pravé strany a puk prošel Andersenovi pod betonem. Asistence: Erik Gustafsson a Alexander Nylander.
05:18'
Hosté budou hrát přesilovku, ale nyní to ještě zkouší v šesti hráčích.
04:36'
Až na úvodní branku je zápas v prvních minutách celkem vyrovnaná, i když Chicago je aktivnější.
03:48'
Před Travisem Dermottem se otevřel prostor, ale jeho pokus vyrazil betonem mimo tři tyče Corey Crawford.
02:52'
Opět Toronto získalo puk na své hole, ale má problémy s rozehrávkou ve vlastní třetině.
02:08'
Nakonec se ale Maple Leafs dokázali uvolnit a Kasperi Kapanen navedl kotouč do útočného pásma.
01:36'
Opět se hraje ve vápně domácího celku, kde se Blackhawks snaží dostat ke kotouči.
00:21'
Tak tohle byla opravdu rychlost, jelikož hosté jdou do vedení už po jednadvaceti vteřinách! DRAKE CAGGIULA to udělal naprosto skvěle, když si sjel pro puk za brankou a o brankáře dokázal vsítit úvodní gól tohoto zápasu, když jej překvapil střelou do zad! Asistence: Dominik Kubalík a Connor Murphy.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Holl, Dermott, Barrie, Marinčin, Ceci, Sandin – Marner (A), Matthews (A), A. Johnsson – W. Nylander, Tavares (C), Hyman – Kapanen, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Timashov.

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Koekkoek, Määttä – D. Kubalík, J. Toews (C), Saad – P. Kane (A), Carpenter, A. Nylander – Dach, Kämpf, DeBrincat – Caggiula, Z. Smith, Highmore.

Rozhodčí: Dean Morton, Chris Rooney – Devin Berg, Shandor Alphonso.
Toronto Maple Leafs se momentálně nachází ve Východní konferenci na 6. místě s 57 body a skóre 174:159. V posledním zápase přivítalo na svém ledě Calgary Flames, se kterým nakonec prohrálo 1:2 po nájezdech.
Chicago Blackhawks aktuálně najdeme v Západní konferenci na 10. pozici s 50 body a skóre 141:153. V posledním zápase zavítal na led Montrealu, odkud si přivezl jasnou výhru 4:1.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Toronto Maple Leafs a Chicago Blackhawks. Naposled se spolu tato mužstva utkala na ledě Chicaga v listopadu, kde právě Blackhawks zvítězili 5:4. Dnes se ale bude bojovat ve Scotiabank Aréně v Torontu. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 800 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.