NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Colorado - 5. prosince 2019   01:00

Colorado
30:52' MacKinnon  (Rantanen, Makar) • 46:40' Ničuškin   • 58:41' Donskoi  (Calvert, MacKinnon)
Toronto
Charron, Lee – Devorski, Berg
Scotiabank Arena, Toronto
19 351 diváků
Colorado

Skončilo nám utkání NHL mezi Torontem a Coloradem. Hosté získávají cenné dva body, protože svého dnešního soka porazili 3:1. Avalanche rozhodli brankou v oslabení zásluhou Valerije Ničuškina. Colorado dnes bylo šťastnějším celkem, neboť se jednalo o vyrovnaný zápas, který byl dle obrazu hry spíše remízový. Lví podíl na výhře hostů měl Nathan MacKinnon, jenž zaznamenal dva body. Skvělý výkon podal také brankář Philipp Grubauer.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou!
Československá stopa v utkání

Pavel Francouz (Colorado) do utkání nezasáhl.

59:49'
Utkání se dohrává v obranném pásmu domácího týmu.
59:25'
Marner fantastickým defenzivním zákrokem uchránil svůj tým od čtvrté branky v síti.
59:03'
Další zakázané uvolnění Colorada. Hosté ukrajují kousek po kousku.
58:53'
Toronto to ještě jednou zkouší bez brankáře. Do konce základní hrací doby zbývá zhruba minuta.
58:41'
Colorado právě vstřelilo branku!
Laviny zřejmě pečetí své dnešní vítězství! JOONAS DONSKOI skóroval do prázdné brány a navyšuje vedení Colorada. Dostal na hůl přesnou přihrávku od Calverta a už neměl problém s tím, aby puk dopravil do prázdné klece Toronta. 1:3. Asistence: Matt Calvert.
58:32'
Hosté pouze odpálili puk na zakázané uvolnění. Za malý okamžik se bude vhazovat před bránou Avalanche.
58:22'
Matthewsova přihrávka přes celé pásmo pouze přeskočila hůl Tavarese. Ani tentokrát domácí nevystřelili.
57:55'
Andersen je na střídačce. Domácí celek hraje v šesti.
57:19'
Marnerův průnik nebyl dotažen ke střeleckému pokusu. Mladý útočník alespoň zavezl kotouč do útočné třetiny.
56:53'
Toronto si přihrává puk ve středním pásmu. Mezitím stačilo vystřídat.
56:11'
Domácím se nepovedlo zavezení puku až před bránu. Colorado dobře brání vlastní pásmo.
55:35'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Čas se Torontu pomalu krátí ke konci.
54:38'
Brejková situace 3 na 2 v podání Colorada málem skončila třetí brankou. Ničuškin dostal puk do tandemu a rázem se zjevil v ideální pozici. Bránu ale o pár centimetrů přestřelil.
53:55'
Compher se neprotlačil přes bránícího hráče. Kdyby se mu to povedlo, tak by mířil úplně osamocen na bránu Andersena.
53:12'
Hosté se dostali do útočné třetiny, ale zde zahrozit nedokázali.
52:28'
Nylander stál zády k bráně, ale i přesto uvolnil na pravém kruhu Matthewse. Americký mladík pálil z voleje pouze do pravého betonu Philippa Grubauera.
52:06'
Přihrávka z hole Nylandera nenašla adresáta. Toronto se ale i náseldně udrželo v útočném pásmu.
51:22'
Toronto ale už začíná být nebezpečnější. Colorado už v posledních vteřinách vyloženě brání svůj náskok.
50:49'
Matthews zavezl puk do útočné třetiny, posunul jej na hůl Riellyho, od kterého se ke střele dostal Barrie. Ani s touto střelou ale neměl Grubauer problémy.
50:32'
Nylander nahodil puk do brankoviště, kam spěchal obránce Barrie. Grubauerova lapačka však byla pohotová a dokázala puk lapit do své moci. Po přerušení se bude vhazovat před hostujícím brankářem.
49:48'
Donskoiovi se rozehrávka přes celé pásmo vůbec nepovedla. Kotouč doputoval až za brankovou čáru, což znamená, že se pískalo zakázané uvolnění.
49:25'
Jake Muzzin dokázal dobruslit odražený puk jako první a ihned přenesl hru na útočnou polovinu Maple Leafs.
48:59'
Philipp Grubauer neměl se svým zákrokem závažnější potíže. Hru raději přerušil a máme zde další komerční pauzu.
48:12'
Kasperi Kapanen se ocitl úplně volný na zadní tyči, ale svůj rychlý pokus mezi tři tyče nenamířil.
47:54'
Po inkasované brance aréna v Torontu úplně ztichla. Domácí tým se v posledních minutách vůbec nemůže dostat do hry.
46:44'
46:40'
Hosté dávají branku na konci svého oslabení. Rielly se na útočné modré čáře nedohodl se Spezzou a zaváhání těchto dvou hráčů potrestal VALERIJ NIČUŠKIN. Ruský hokejista se rázem řítil úplně sám na bránu domácích a přesnou střelou pod víko překonal Andersena. 1:2. Bez asistence.
46:18'
Kapanenovi nevyšla zpětná přihrávka na modrou čáru. Rielly se tak ke kotouči nedostal.
45:35'
Až nyní se Toronto dostalo do útočného pásma. Na led naskočila druhá přesilovková formace.
45:05'
Colorado vyhrálo buly a ihned se osvobodilo. Následující vteřiny podrželo kotouč v útočném pásmu a ušetřilo cenné vteřiny.
44:44'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J. T. Compher – 2 min., nedovolené bránění).
44:40'
Colorado i nadále hraje v útočné třetině. Toronto zatím nestihlo vystřídat.
44:16'
43:49'
Kapanen ujel ve vlastním oslabení po pravém křídle. Protlačil se až ke střele, ale také Grubauer si připsal důležitý zásah.
43:09'
Colorado se už znovu usadilo v útočné třetině.
42:18'
Compherova rána z pravého kruhu pořádně protáhla Andersena. Domácí gólman zasahoval vyrážečkou.
41:57'
Laviny se už nemohou usadit v pásmu soupeře. Přesto z jejich přesilovky zbývá ještě poměrně hodně času.
41:16'
Rielly vyhozením puku přes všechny čáry osvobodil svůj tým.
40:43'
Colorado dlouho kombinovalo v útočné třetině. Zhruba po třiceti sekundách pálil Makar. Andersen zasáhl pravým betonem.
40:16'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2+2 min., vysoká hůl).
40:01'
Druhá třetina nabídla dvě branky. Nejprve se ve 31. minutě trefil v přesilové hře Nathan MacKinnon. O dvě minuty později srovnal průběžný stav Zach Hyman. Sledujeme velmi vyrovnané utkání, ve kterém každou chvíli tahá za delší konec někdo jiný. Uvidíme, zda-li ve třetí třetině jeden z týmů dovede utkání k vítězství po základní hrací době. První dvě třetiny spíše napovídaly, že bychom se dnes mohli dočkat prodloužení.
Střely na bránu: 23 – 23.
40:00'
39:35'
Už nám začala probíhat poslední půlminuta druhé periody. Colorado drží puk v útočném pásmu u mantinelu.
38:46'
Graves svou dělovkou od modré čáry trefil pouze útočníka Johnssona. Forvard Toronta se ale rychle zvedl a nyní už pokračuje v defenzivní činnosti.
38:24'
Možnost přečíslení v podání hostů vyšla vniveč. Calvertovi kotouč při přihrávce přeskočil hůl.
38:05'
Colorado je na konci druhé třetiny lepší. Má po ledě dobrý pohyb a domácí se v tuto chvíli de facto jen brání.
37:24'
Rantanen pálil od modré čáry pouze do vyrážečky domácího brankáře.
36:47'
Donskoi nejprve dostal nabito proti holi, ale kotouč mu byl vypíchnut. Poté se však puku zmocnil Girard a ihned jej nahodil na bránu.
36:38'
Právě Nazem Kadri poté v akci pokračoval a lehkým nahozením zkusil rozhodit Andersena. Dánský brankář ale chytá s jistotu, takže tento zákrok pro něj nebyl problémem.
36:19'
Kadri obešel dva domácí hráče, ale následně nepředložil přesnou přihrávku do mezikruží svému spoluhráči.
35:48'
Zadorov přitlačil na mantinel útočícího hráče. Engvall byl tak celkem jednoduše obrán o kotouč.
35:11'
Zadorov nahodil puk od modré čáry těsně vedle vzdálenější tyče. Andersen toho moc neviděl, takže měl štěstí, že puk zaplul vedle brány.
34:36'
Toronto sice pobývalo v útočném pásmu, ale jejich snažení nakonec vyšlo vniveč.
33:42'
Rantanen se snažil udělat si prostor, jenže obranný zákrok Ceciho byl efektivnější.
32:42'
Toronto právě vstřelilo branku!
Vzápětí je srovnáno! Toronto využilo své útočné akce a vyrovnává průběžný stav. Kerfoot přesným pasem našel před bránou ZACHA HYMANA, kterému stačilo přesně nastavit čepel. Grubauer byl proti teči z bezprostřední blízkosti bezmocný. 1:1. Asistence: Alexander Kerfoot a Cody Ceci.
32:22'
Kadri se hnal dopředu, ale jeho postup zastavil hvizd sudího. Byl pískán ofsajd.
31:58'
Marnerovu ránu nejprve Grubeuer vyrazil, ale s dorážkou Tavarese si už poradil německý brankář lépe.
31:35'
Domácí se snažili odpovědět, jenže obrana Avalanche zatím dnes funguje jistě.
30:52'
Hosté využívají svou první přesilovku a jdou do vedení! Makar posunul puk na pravou stranu, kde operoval Rantanen. Finský hokejista stáhl hru na svou stranu a následnou křížnou přihrávkou vybídl NATHANA MACKINNONA ve výhodné pozici. Útočník Colorada poté vymetl pavučinku na zadní tyči a otevřel skóre zápasu. 0:1. Asistence: Mikko Rantanen a Cale Makar.
30:24'
Kadriho zpětná přihrávka nebyla přesná. Kotouč doputoval do středního pásma.
30:15'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Dmytro Timashov – 2 min., hákování).
30:00'
Přesně v polovině základní hrací doby skončil kotouč na střídačce Colorada. Bellemareova přihrávka byla sražena.
29:48'
Elitní formace Colorada přitlačila svého soka v pásmu. Kadrimu však puk ve finální fázi, při přihrávce na Rantanena, sklouzl z čepele.
29:20'
Donskoi postrčil puk na modrou čáru, odkud pálil Girard. Zadák s číslem 49 na dresu vypálil sice důrazně, ale jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
29:04'
V posledních minutách jsme sledovali zajímavé momenty na obou stranách. Nyní je hra přerušena, neboť se domácí provinili icingem.
28:16'
Toronto se dostalo do přečíslení. Zakončení vzal na sebe obránce Rielly, avšak střela příliš důrazná nebyla.
27:50'
O chvíli později si musel Andersen připsat další zákrok. Gólmani zatím kralují tomuto utkání.
26:55'
Calvert krásně vybídl Ničuškina, který už zakončoval z velké blízkosti. Andersen se v brankovišti natáhl a touš za svá záda nepustil.
26:38'
John Tavares je při chuti. Nyní si opět najel na přihrávku spoluhráče a zápěstím zkusil své štěstí. Grubauer si přední tyč pokryl.
26:19'
Hollovo nahození skončilo za bránou Lavin. O zbytek se postarali hostující hráči.
26:01'
Tavares zůstal na chvíli osamocen mezi kruhy. Jakmile dostal kotouč na hůl, tak okamžitě střílel. Grubauer ale znovu své spoluhráče podržel skvělým zákrokem.
25:28'
Jeden z hostujících hráčů zasáhl kotouč vysokou holí. Hra se musela přerušit.
24:54'
Grubauer zachránil svůj tým. Matthews pěkně prostrčil puk na Nylandera, který se z pravé strany natlačil před bránu. Při zakončení se snažil zastrčit puk mezi betony, ale tento prostor si hostující brankář pohlídal.
24:22'
Barrie nabral ve vlastním pásmu rychlost a následně se snažil prokličkovat až před bránu Grubauera. Ke střele se nedostal, přestože celá akce vypadala nadějně.
23:49'
Jost si u mantinelu nedokázal obhodit Dermotta. Toronto získalo touš a míří kupředu.
23:21'
Tynan se zjevil před bránou, ale v rozhodující fázi si nezpracoval dlouhou přihrávku.
22:45'
Domácí tým se stále brání ve vlastním pásmu. Colorado navazuje na své předešlé povedené střídání.
22:12'
Tlak hostů pokračoval. Cole posunul puk na Ničuškina, jehož rána příklepem skončila na hrudi Frederika Andersena.
21:35'
Colorado už kombinuje v útočném pásmu. Hosté teď přebrali iniciativu.
20:50'
Obrovskou šanci měl na holi Matt Nieto. Levé křídlo druhé lajny se dostalo do samostatného úniku, jenže ve finální fázi bránu bekhendem netrefilo.
20:39'
Hra je znovu přerušena. Po ofsajdu Colorada se bude vhazovat ve střední třetině.
20:24'
Toronto začalo druhou třetinu aktivně. Ihned se dostalo do útočného pásma a hlavně Mitchell Marner měl k dispozici zajímavou příležitost. Hledal však ještě lépe postaveného spoluhráče.
20:01'
První třetina je u konce. Žádný gól ani žádnou vyloženou šanci jsme neviděli. Obrany obou celků zatím fungují velmi dobře. Přestože se hraje ve velkém tempu, tak ofenzívy jsou celkem bezzubé. Snad se to změní ve třetině druhé a nějaké branky uvidíme. Druhá třetina začne zhruba ve 2:05.
Střely na bránu: 12 – 10.
20:00'
19:43'
MacKinnon se v závěru třetiny pokusil o rychlý únik, jenže ztroskotal na útočné modré čáře. Poté už pokračovali na puku domácí.
19:12'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před torontskou svatyní.
18:53'
Grubauer předvedl sérii důležitých zákroků. Toronto v závěru třetiny přitlačilo svého soupeře.
18:26'
Hyman velmi pěknou střílenou přihrávkou hledal na zadní tyči hůl svého spoluhráče. Colorado mělo štěstí.
17:58'
Andersen raději přikryl puk pod svou lapačku. Kotouč totiž po rozehrávce odskočil vysoko nad ledovou plochu.
17:32'
Michejev zastavil průnikovou přihrávku, která mířila do předbrankového prostoru.
17:19'
Další útočnou akci hostujícího týmu zastavuje ofsajd. Máme před sebou třetí komerční přestávku v rámci první periody.
16:41'
Tyler Jost se dostal za modrou čáru a jelikož se mu spoluhráči nenabídli, tak zkusil vystřelit sám. Úspěšný ale nebyl.
16:06'
Matthews získal puk za svou bránou a momentálně se snaží nabrat co nejvyšší rychlost, aby mohl ujet soupeřům.
15:17'
Kapanen stál u mantinelu a ve velké rychlosti se snažil posunout touš do mezikruží. Hokejky bránících hokejistů v bílých dresech ale byly rychlejší.
14:33'
Oba týmy se teď nedokázaly dostat do pásma soupeře. Sledujeme trochu hlušší pasáž hry.
13:39'
Grubauer musel být v pohotovosti. Na brankovišti se ale dobře natáhl a zakročil proti nebezpečí, které vyprodukovali domácí.
13:12'
Defenzíva hostů nedává domácím ani kousek volného prostoru. Auston Matthews se pokusil o rychlou střelu, ale obránce ji zastavil.
12:50'
Ceci dokázal parádním hitem odstavit od kotouče Nathana MacKinnona.
12:28'
Dermottovo nahození od modré čáry šikovně tečoval Hyman. Německý brankář ve službách Colorada byl znovu pozorný.
12:13'
John Tavares rychle pálil z vrcholu pravého kruhu. Grubauer se stačil včas přemístit a taktéž zasáhl.
11:42'
Nikita Zadorov se pustil do ofenzívy po levém křídle. Jeho průnik byl zakončen střelou, kterou si však pokryl Frederik Andersen ve své výstroji.
11:13'
Bellemare si dojel dlouhou přihrávku, ale následně nepřihrál přesně do předbrankového prostoru. Zatím jsme ale v průběhu tohoto zápasu neviděli vyloženou gólovou šanci.
10:34'
Podobným způsobem hledal Dermott před bránou stojícího Nylandera. Švédský útočník ale nenastavil svou hůl ideálně a kotouč proskočil až do rohu kluziště.
09:56'
Muzzinovu střelu šikovně tečoval Tavares. Kapitán domácích ale nenamířil své zakončení mezi tři tyče.
09:24'
Čtvrtá formace Toronta se opět dostala do útočného pásma. Celé střídání zakončil střelou od modré čáry bek Rielly.
08:55'
Zach Hyman si zpracoval kotouč na hůl a snažil se zamířit na zadní tyč. Jeho pokus byl ovšem sražen do ochranné sítě.
08:14'
Jost se uvolnil na pravém křídle a rychlou kličkou do středu se snažil překvapit Andersena. K zakončení sice nedošlo, ale jednalo se o další zajímavý náznak šance v podání hostů.
07:43'
Nylander se zamotal ve svých kličkách. Přes bránícího hráče přejít nedokázal.
Velmi pěkný moment probíhá v torontské aréně. Na kostce nad ledem jsou ukazovány slavné momenty Nazema Kadriho v dresu Toronta. Fanoušci Maple Leafs na něj nezapomněli a odměňují jej bouřlivým potleskem ve stoje.
07:27'
Až teď je hra zastavena. Od modré čáry pálil Travis Dermott, ale Grubauer jeho pokus zápěstím bezpečně lapil.
07:15'
Dlouho se hraje bez přerušení. Toronto opět míří dopředu.
06:33'
Timashov se řítil společně se Spezzou do přečíslení 2 na 1. Přihrávka se ale prvnímu jmenovanému hráči vůbec nepovedla, a proto Spezza ani nezakončil.
06:02'
Další aktivní střídání hostů nebylo úspěšné. Sledujeme ale hned od počátku velmi aktivní hokej.
04:59'
Kerfoot vyvezl puk do útočného pásma a následně si jej vyměnil se spoluhráčem. Poté centr třetí lajny domácích měl velkou šanci, jelikož zůstal na brankovišti. Grubauer si ale připsal úspěšný zákrok.
04:25'
Colorado zatlačilo svého soupeře. Toronto se nemůže dostat z vlastní třetiny.
03:58'
Girardova dělovka hned po vyhraném buly byla vykopnuta levým betonem Frederika Andersena.
03:43'
Zadorov v rychlosti tlačil puk před bránu, ale obránci Toronta dobře zapracovali. Colorado se snaží být v úvodu aktivní.
03:15'
Colorado získalo puk na své hokejky a nyní se pokusí rozehrát z vlastní poloviny kluziště.
02:44'
Morgan Rielly udržel puk v útočném pásmu a z následného nahození pouze orazítkoval zadní mantinel.
02:22'
Ničuškin stál na zadní tyči úplně volný. Colorado mělo smůlu, že kotouč k ruskému hokejistovi nedoputoval.
01:49'
Přihrávka Kapanena proletěla okolo brankoviště. Žádný z hráčů v modrém dresu ji nedokázal postrčit do brány.
01:20'
Girard se už napřahoval ke střele, jenže přihrávka jeho spoluhráče vůbec nebyla přesná.
00:49'
Matthews si nabruslil na střed a zkoušel překvapit Grubauera. K brankáři Avalanche se ale kotouč nedostal. Následoval ofsajd Toronta.
00:31'
Na druhé straně si připsal první zákrok Philipp Grubauer. Tavaresova rychlá střela ale nenadělala hostujícímu brankáři vážnější potíže.
00:12'
Makar hned v úvodu utkání nahodil puk na Andersena. Dánský gólman ihned rozehrál.
00:01'
Oba celky už jsou seřazeny na ledové ploše. Ještě před úvodním buly si tradičně vyslechneme hymny USA a Kanady.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Ceci, Rielly (A), Holl, Muzzin, Dermott, Barrie – W. Nylander, Matthews, A. Johnsson – Marner (A), Tavares (C), I. Michejev – Kapanen, Kerfoot, Hyman – Timashov, Spezza, Engvall.

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Graves, Makar, Girard, Zadorov, C. Rosén, Cole – MacKinnon (A), Kadri (A), Rantanen – Donskoi, Compher, Nieto – O'Connor, Bellemare (A), Ničuškin – Tynan, Jost, Calvert.

Rozhodčí: Charron, Lee – Devorski, Berg.
TORONTO MAPLE LEAFS

Javorové listy zůstávají za očekáváním, a proto se v nedávné době odhodlaly v výměně trenéra. Zkušeného Mikea Babcocka nahradil Sheldon Keefe, jenž na počátku sezony trénoval farmářský tým. Toronto se nachází na desáté příčce ve Východní konferenci, ale na pozice pro play off ztrácí pouze jeden bod. Maple Leafs mají na svém kontě 30 bodů ve 29 zápasech. V uplynulých třech duelech ale získali pouhý bod. Prohráli s Buffalem a Philadelphií a mezitím se utkali se Sabres ještě jednou, a v tomto zápase prohráli v prodloužení. Produktivitu týmu vede Auston Matthews. Americký mladík nastřádal 31 kanadských bodů.
COLORADO AVALANCHE

Colorado pobývá na páté příčce v Západní konferenci. Laviny získaly 34 bodů z 26 zápasů a v posledních zápasech mají velmi dobrou formu. Vyhrály totiž předchozí tři duely, ve kterých porazily Edmonton 4:1 a také dvakrát za sebou hokejisty Chicaga. Colorado se letos může spolehnout na velmi dobrou produktivitu, jelikož vsítilo už 97 branek, což je společně s Vancouverem nejvyšší číslo v celé konferenci. O góly v sítích soupeřů se předvevším stará Nathan MacKinnon, který nasbíral už 42 kanadských bodů a patří mezi užší špičku v bodování celé NHL.

Martin Marinčin (Toronto) 7 zápasů, 0+0
Pavel Francouz (Colorado) 9 odchytaných zápasů, 92,4% úspěšnost zákroků.
Přeji příjemné brzké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Hokejisté Toronta Maple Leafs dnes přivítají ve Scotiabank Areně Colorado Avalanche. Zápas začíná krátce po jedné hodině ranní. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.