NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Edmonton - 7. ledna 2020   01:00

Toronto
Toronto
22:24' Spezza (Engvall, Kapanen) • 36:22' F. Gauthier (Marchment, Brooks) • 39:13' Engvall (Holl, Kapanen) • 53:18' Matthews (Barrie, Marner)
4:6
(0:1, 3:3, 1:2)
Edmonton
Edmonton
07:51' Klefbom  (A. Larsson, McDavid) • 20:34' Nurse  (McDavid, Bear) • 21:45' Yamamoto  (Jones, Draisaitl) • 33:41' Chiasson  (Nygård, K. Russell) • 46:26' Draisaitl  (Chiasson, McDavid) • 51:26' McDavid  (Nugent-Hopkins)
Toronto
Andersen (22. Hutchinson) – Barrie, Rielly (A), Holl, Marinčin, Ceci, Dermott – Marner, Matthews (A), Hyman – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Spezza, Engvall – F. Gauthier, Brooks, Marchment. Hlavní trenér: Sheldon Keefe.

3. Kasperi Kapanen (TOR) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 36-35; Zablokované střely: 15-12; Vhazování: 59%-41%; Hity: 21-33; Přesilové hry: 1/4-1/5; Trestné minuty: 12-10.
Toronto neprohrálo v základní hrací době deset zápasů za sebou a mohlo vyrovnat rekord z roku 1950 a 1994, jenže Edmonton ho dnes na jeho ledě ve fantastickém zápase bohatém na góly přestřílel. Fantastické utkání odehrál kapitán hostujících Oilers Connor McDavid, který vstřelil gól a zaznamenal celkem čtyři kanadské body. Konečný výsledek utkání ve Scotiabank Areně tedy zní. Toronto Maple Leafs 4 Edmonton Oilers 6.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:56'
Auston Matthews vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím, jeho pokus ale zamířil pouze do náruče Mikea Smitha, který kotouč snadno podržel.
58:25'
Leafs hráli bez brankáře a Edmonton špatně střídal. Týmový trest za příliš hráčů odpyká Gaëtan Haas.
57:41'
Vyloučený Justin Holl se vrátil zpět na ledovou plochu a Toronto už má minimum času na obrovský zázrak.
55:41'
Connor McDavid si z pravé strany sjížděl před bránu a Justin Holl dostal za faul na jeho osobu dvě minuty za držení. Po komerční přestávce přesilová hra Oilers.
54:09'
Morgan Rielly vypálil na vrcholu prostoru mezikruží a jeho pěkná střela minula vzdálenější pravý horní roh brány Edmontonu. Mike Smith se pouze ohlédl.
53:18'
Toronto právě vstřelilo branku!
AUSTON MATTHEWS rychle zamíchal s pukem na vrcholu pravého kruhu a pak nad lapačkou Mikea Smitha vymetl nádhernou střelou zápěstím bližší pravý horní roh brány! Přesilovka byla využita – 4:6. Asistence: Tyson Barrie a Mitchell Marner.
53:02'
Caleb Jones vyhodil puk přes ochranné sklo a po komerční přestávce je zde přesilová hra pro Leafs.
51:26'
Edmonton právě vstřelil branku!
CONNOR MCDAVID v levém kruhu pro vhazování nádherně objel jednoho z hráčů Toronta a před bránou si poté rychle hodil puk z forhendu na bekhend, aby fantastickou střelou vymetl levý horní roh brány! Oilers vedou potřetí o tři góly a skóre je 3:6. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
50:39'
Edmonton nepřesně rozehrál podél střídaček a proti hostujícímu týmu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
49:45'
Travis Dermott a hostující Jujhar Khaira byli souběžně vyloučeni na dvě minuty za vysokou hůl. Hra 4 na 4.
49:04'
Cody Ceci se dostal ke střele na bodu pravého kruhu pro vhazování a mířil pod horní tyč, hostující brankář Mike Smith ji ale vyrazil pravým ramenem nad bránu.
48:46'
Kailer Yamamoto se pokoušel skórovat podruhé v zápase, když v blízkosti levé tyče vystřelil z ostrého úhlu a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
48:12'
Connor McDavid vystřelil z levého kruhu pro vhazování a před bránou domácího Michaela Hutchinsona vznikla nepřehledná situace. James Neal pak mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jeho pokus byl ale přizvednut do ochranné sítě a prostor dostává komerční přestávka.
46:26'
LEON DRAISAITL vystřelil v pravém kruhu pro buly mezi nohy Codyho Ceciho a fantastickou střelou zápěstím vzápětí nad lapačkou Michaela Hutchinsona vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Oilers využili přesilovou hru a vedou teď 5:3. Asistence: Alex Chiasson a Connor McDavid.
45:57'
Justin Holl byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Edmonton si zahraje třetí přesilovou hru v zápase.
45:53'
Ryan Nugent-Hopkins vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Michael Hutchinson kotouč podržel.
45:24'
Frédérik Gauthier a Jason Spezza bojovali za bránou Edmontonu o puk, jenže se jim ho udržet nepodařilo.
44:23'
Oscar Klefbom vypálil na ose útočného pásma a jeho rána s příklepem od modré čáry byla zablokována.
43:33'
Jujhar Khaira si najížděl před bránu na diagonální přihrávku z levého křídla, jenže byl zezadu tísněn a hokejkou na dlouhou hůl na kotouč těsně nedosáhl.
42:28'
Oilers na pravém křídle vypálili od modré čáry a jejich rána minula vzdálenější levou tyč brány. Vyloučený Alexander Kerfoot se poté vrátil zpět na ledovou plochu.
42:05'
Mike Smith se vydal za svou bránu poté, co se Maple Leafs podruhé v rychlém sledu podařilo puk vyhodit.
40:55'
Útočník James Neal vystřelil na vrcholu levého kruhu a připravený Michael Hutchinson kotouč podržel v náručí.
40:28'
Alexander Kerfoot vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Zbytečný trest.
40:16'
Maple Leafs nepřesně rozehráli podél trestných lavic a po 16 sekundách závěrečné třetí třetiny se pískalo zakázané uvolnění. Hra byla přerušena. Skóre je 3:4.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29-26; Zablokované střely: 10-8; Vhazování: 54%-46%; Hity: 13-20; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:02.
Souboj dvou kanadských týmů dnes nabízí fantastickou přestřelku. Edmonton sice v prostřední části střetnutí dvakrát vedl rozdílem tří branek, jenže Toronto se vždy dokázalo vrátit do zápasu a před začátkem třetí třetiny činí rozdíl ve skóre jeden gól. Skóre po druhé třetině utkání zní. Toronto Maple Leafs 3 Edmonton Oilers 4.
40:00'
39:13'
PIERRE ENGVALL v mezikruží tečoval nahození Justina Holla z vrcholu pravého kruhu pro buly a kotouč po ledě zamířil ke vzdálenější levé tyči – 3:4! Asistence: Justin Holl a Kasperi Kapanen.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:51'
Maple Leafs zkusili vystřelit na vrcholu mezikruží zápěstím a jejich střela po ledě byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena. Skóre je nyní 2:4.
36:22'
FRÉDÉRIK GAUTHIER si najel před bránu Oilers na fantastickou diagonální přihrávku od Masona Marchmenta a po rychlém srovnání puku u levé tyče z ostrého úhlu zamířil pod víko! Leafs snížili. Asistence: Mason Marchment a Adam Brooks.
34:53'
James Neal vystřelil v rychlosti na bodu pravého kruhu a Michael Hutchinson nadvakrát kotouč zastavil. Hra byla přerušena a probíhá krátká komerční přestávka.
33:41'
ALEX CHIASSON převzal puk na útočné modré čáře a na bodu levého kruhu pro buly napřáhl ke krásné střele zápěstím, která se od horní tyče brány v bližším levém horním rohu odrazila do sítě! Asistence: Joakim Nygård a Kris Russell.
33:28'
Hokejisté Edmontonu v blízkosti pravé tyče skórovat nedokázali, protože Michael Hutchinson jejich ostrou ránu zastavil. Následuje krátká komerční přestávka.
33:03'
Auston Matthews vypálil od modré čáry a Mike Smith jeho pokus vyrazil do rohu ledové plochy v Torontu.
32:06'
Edmontonu byla odpískána přihrávka rukou a vhazovalo se v blízkosti jeho modré obranné čáry. Stav je 1:3.
31:21'
Adam Brooks nyní vypálil bez přípravy a jeho střela z mezikruží byla sražena těsně vedle levé tyče brány. Mike Smith zmrazil puk pod lapačkou. Reklamní blok.
30:35'
Darnell Nurse na levé straně vypálil od modré čáry a jeho rána minula vzdálenější pravý horní roh brány. Michael Hutchinson puk kontroloval pouze pohledem.
30:13'
Střetnutí ve Scotiabank Areně má obrovské tempo a hra se přelévá v rychlém sledu ze strany na stranu.
28:37'
Vzápětí opustil trestnou lavici také Riley Sheahan a Edmonton hraje v plném počtu. Leafs nevyužili šanci.
28:00'
Vyloučený Kailer Yamamoto je zpět na ledové ploše a Maple Leafs dvojnásobnou početní převahu nevyužili. Edmonton už brání ve čtyřech hokejistech.
27:50'
Tyson Barrie vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho bomba skončila na hrudi Mikea Smitha, který nyní drží hostující Oilers výrazně nad vodou.
27:20'
John Tavares dobře tečoval puk po nahození z levého kruhu na vzdálenější pravé tyči, jenže Mike Smith se rychle přesunul a zmrazil puk pod lapačkou.
27:02'
Auston Matthews nyní vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím poté orazítkovala bližší spojnici brány, od které se puk odrazil do ochranné sítě! Leafs si vzali timeout.
26:37'
Riley Sheahan byl vyloučen za podrážení a Maple Leafs si tedy zahrají přesilovou hru 5 na 3! Obrovská šance.
26:00'
Maple Leafs se u pravé tyče brány neprosadili a Kailer Yamamoto dostal dvě minuty za sekání. Přesilovka.
25:49'
Maple Leafs mají poskytnutou výhodu a poté, co se usadili v útočném pásmu, Michael Hutchinson vyrazil na střídačku. Toronto si zahraje přesilovou hru.
24:53'
Nahození Maple Leafs minulo pravou tyč hostující brány a proti domácímu týmu se tedy pískalo zakázané uvolnění. Buly před Michaelem Hutchinsonem.
24:25'
Oilers vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a střídající Michael Hutchinson bez problému kotouč ukryl v lapačce. Jeho druhý zákrok v zápase.
23:08'
Maple Leafs mohli rychle skórovat znovu, když vypálili na vrcholu pravého kruhu, Mike Smith měl ale čistý výhled a prudkou střelu domácího týmu vyrazil vyrážečkou.
22:24'
JASON SPEZZA si najel na vzdálenější levé tyči na krátkou bekhendovou přihrávku z mezikruží a střelou z ostrého úhlu propálil Mikea Smitha – 1:3! Asistence: Pierre Engvall a Kasperi Kapanen.
21:45'
Střídání v týmu Toronto Maple Leafs: ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Michael Hutchinson.
21:45'
Edmonton předvedl dvě parádní přihrávky přes osu útočného pásma a KAILER YAMAMOTO poté z bodu levého kruhu pro vhazování skóroval do prázdné brány! Edmonton dominuje a vede nyní už 3:0! Asistence: Caleb Jones a Leon Draisaitl.
21:02'
Mitchell Marner vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána mířila ke vzdálenější levé tyči, Mike Smith ji ale pravým betonem pěkně vykopl.
20:34'
DARNELL NURSE si nyní najel v levém kruhu pro buly na přihrávku Connora McDavida z pravého křídla a krásnou střelou zápěstím zamířil pod horní tyč! Edmonton vede ihned po přestávce 2:0. Asistence: Connor McDavid a Ethan Bear.
20:01'
Mike Smith si zkontroloval nůž na pravé brusli a poté zamířil do své brány. Ve Scotiabank Areně začala prostřední část utkání a Edmonton vede nad Torontem 1:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-17; Zablokované střely: 6-1; Vhazování: 62%-38%; Hity: 5-11; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 4-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:04.
Úvodní část střetnutí mezi Torontem a Edmontonem nabídla hokej v hodně vysokém tempu a také několik velkých brankových příležitostí na obou stranách. Gól ovšem přinesla jeden jediný, když se po necelých osmi minutách prosadil hostující obránce Oscar Klefbom a vstřelil svůj pátý gól v letošním ročníku NHL. Skóre po první části. Toronto Maple Leafs 0 Edmonton Oilers 1.
20:00'
19:53'
Darnell Nurse vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Frederik Andersen puk sevřel ve svém náručí.
19:26'
John Tavares si najel v mezikruží na krásnou přihrávku a rychlou střelou zápěstím mířil ke vzdálenější levé tyči, Mike Smith ale fantasticky zasáhl levým betonem a vleže vzápětí kotouč zmrazil pod lapačkou! Leafs mohli vyrovnat.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:48'
Jujhar Khaira se dostal v blízkosti pravé tyče k bekhendovému zakončení, které skončilo v lapačce Frederika Andersena. Krásný semafor brankáře.
17:52'
Před bránou Maple Leafs se kotouč nebezpečně odrážel, Frederik Andersen ho ale nakonec našel a vsedě zmrazil pod rukavicemi. Hra byla přerušena.
17:28'
Connor McDavid předvedl parádní individuální akci, když se mezi dvěma protihráči protáhl až před bránu a bekhendem chtěl puk zasunout mezi betony Frederika Andersena, kotouč ale nakonec těsně minul vzdálenější levou tyč sítě!
16:25'
Connor McDavid na pravém křídle pronikl do útočného pásma a z ostrého úhlu napřáhl ke střele zápěstím, kterou Frederik Andersen zachytil a podržel.
16:11'
Zach Hyman odvedl na pravé straně obranného pásma domácího týmu skvělou práci a podél střídaček kotouč vyhodil až za bránu hostujícího Mikea Smitha.
15:50'
Justin Holl fauloval v pravém rohu obranného pásma Maple Leafs a dostal vzápětí dvě minuty za držení.
15:28'
James Neal vystřelil po přihrávce Connora McDavida zpoza brány Maple Leafs na bodu levého kruhu pro vhazování, Frederik Andersen ale puk sevřel v náručí.
15:18'
Morgan Rielly zablokoval ostrou ránu Edmontonu z pravého křídla a volný puk poté Frederik Andersen zmrazil pod lapačkou. Po přerušení probíhá komerční přestávka.
14:57'
Vyloučený Travis Dermott je zpět na ledové ploše a Oilers úvodní přesilovou hru dnešního zápasu využít nedokázali. Edmonton ovšem vede těsně 1:0.
13:48'
Leon Draisaitl vypálil s příklepem na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána poté orazítkovala horní tyč, od které se puk odrazil do ochranné sítě! Domácí měli velkou kliku.
12:57'
Travis Dermott byl vyloučen za nedovolené bránění a Oilers si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.
12:32'
Maple Leafs ve vlastním obranném pásmu přenášeli hru přes osu ledové plochy a jejich rozehrávku skvěle vystihl Ryan Nugent-Hopkins. Střela poté ale nepřišla.
11:12'
Morgan Rielly vypálil od modré čáry a Zach Hyman číhal na vzdálenější pravé tyči, jenže kotouč ve vzduchu tečovat nedokázal a puk zamířil těsně mimo. Jen to zahučelo.
10:14'
John Tavares se chystal vypálit v blízkosti pravé tyče, jenže včas k němu přistoupil jeden z hráčů Edmontonu. Mike Smith předtím vyrazil ránu pravým betonem.
09:24'
Ryan Nugent-Hopkins šavloval s hokejkou v blízkosti levé tyče tak dlouho, až se dostal do zakončení a jeho střela po ledě zřejmě olízla vzdálenější pravou tyč! Mohlo to být už 2:0.
08:31'
Maple Leafs odpověděli střelu z bodu levého kruhu pro vhazování, která skončila na výstroji Mikea Smitha. Brankář Oilers taktéž bez problému zasáhl a puk podržel.
08:21'
Edmonton si vytvořil velký tlak a dostal se k další střele, která tentokrát skončila v náručí Frederika Andersena. Brankář Toronta snadno zasáhl a kotouč podržel.
07:51'
OSCAR KLEFBOM teď na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím vzápětí nad vyrážečkou Frederika Andersena zamířila k bližší tyči! Nutno však dodat, že brankář Maple Leafs vůbec nic neviděl. Edmonton se ujal vedení. Stav 0:1. Asistence: Adam Larsson a Connor McDavid.
07:10'
Connor McDavid vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Frederik Andersen šel na přední tyči brány rychle do kolen, aby jeho prudký pokus hrudí vyrazil.
06:38'
Edmonton na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho prudká rána mířila k přední tyči, Frederik Andersen ale dokázal puk najít a vyrážečkou ho vyrazit mimo.
06:21'
Maple Leafs se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka. Domácí jsou zatím výrazně lepší.
06:00'
Edmonton zpomalil hru ve středu svého obranného pásma a oba týmy získaly čas na vystřídání. Tempo zápasu je hodně vysoké, zatím ale gól nepadl.
04:43'
A další střela z vrcholu levého kruhu pro vhazování v podání domácích Maple Leafs, Mike Smith byl ale připravený a bez problému kotouč sevřel v náručí.
04:21'
Auston Matthews si najel mezi kruhy pro buly na přihrávku Morgana Riellyho z levého křídla a střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, brankář Mike Smith byl ale připraven a maskou puk vyrazil! Velká šance.
04:08'
Tyson Barrie vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím skončila v náručí brankáře Oilers. Škoda, že před bránou Mikea Smitha nikdo neclonil.
03:24'
Jujhar Khaira se rozhodl ve středním pásmu pro nahození po ledě, se kterým si Frederik Andersen bez problému poradil, a zmrazil kotouč pod lapačkou.
02:33'
Mike Smith sevřel nahození Maple Leafs z neutrální zóny mezi rukavicemi a vzápětí bez problému rozehrál. Kolem brány byl prostor, protože Leafs odjeli střídat.
01:14'
Leon Draisaitl vypálil na pravém křídle a Oscar Klefbom poté na levém od modré čáry, Frederik Andersen si ale s oběma pokusy poradil a dobře je vyrazil.
00:51'
Mitchell Marner vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Mike Smith jeho střelu mířící ke vzdálenější levé tyči skvěle vyrazil vyrážečkou. Vzápětí puk zmrazil.
00:01'
John Tavares vyhrál úvodní vhazování, na které se sklonili oba kapitáni, a střetnutí mezi Torontem a Edmontonem bylo zahájeno. Leafs vyhráli nad Oilers sedmkrát v řadě.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Barrie, Rielly (A), Holl, Marinčin, Ceci, Dermott – Marner, Matthews (A), Hyman – Kerfoot, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Spezza, Engvall – F. Gauthier, Brooks, Marchment. Hlavní trenér: Sheldon Keefe.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – A. Larsson (A), Klefbom, Bear, Nurse, Jones, K. Russell – Kassian, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Chiasson, Haas, Nygård – J. Archibald, Sheahan, Khaira. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Brad Meier. Čároví: Travis Toomey, Devin Berg.

Martin Marinčin (TOR) 11 zápasů, 0+0, +/- +5
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v letošním ročníku potkají podruhé poté, co se střetly v polovině prosince na ledě Edmontonu a Toronto se radovalo z vítězství 4:1. Maple Leafs proti Oilers vyhráli již sedm vzájemných střetnutí za sebou.
Edmonton Oilers

Maple Leafs jsou deset zápasů v řadě během základní hrací doby neporaženi a Edmonton se to nyní pokusí během úterní noci změnit. Do brány Oilers se zřejmě potřetí v řadě postaví brankář Mike Smith. Edmonton vyhrál z posledních tří utkání dvakrát, inkasoval ovšem třináct branek. Ryan Nugent-Hopkins má fantastickou formu, když během posledních šesti zápasů za Oilers zaznamenal sedm bodů za tři branky a čtyři asistence.
Toronto Maple Leafs

Toronto se pokusí vyrovnat rekord v počtu zápasů bez porážky z roku 1950 a 1994, kdy bodovalo shodně v jedenácti utkáních v řadě. V období mezi 16. říjnem a 8. listopadem 1950 hokejisté Toronta osmkrát vyhráli a třikrát po základní hrací době remizovali, zatímco mezi 7. lednem a 1. únorem 1994 vyhráli sedm střetnutí a ve čtyřech remizovali. Bude rekord organizace potřetí vyrovnán nebo teď Toronto v základní době prohraje?
Edmonton vyzve v čistě kanadském souboji Toronto a ve Scotiabank Areně ho čeká velice náročné střetnutí. Maple Leafs bodovali již v deseti zápasech v řadě, což je jejich nejdelší série v letošním ročníku NHL, a proti Oilers ji mohou prodloužit. Jak úterní zápas dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.