NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Montreal - 1. listopadu 2019   03:00

Vegas
Vegas
14:35' W. Karlsson (Marchessault, R. Smith) • 19:37' Tuch (Schmidt, Eakin) • 44:21' Glass (Eakin) • 48:00' Mark Stone (Pacioretty)
4:5
(2:1, 0:1, 2:2 - 0:1)
Montreal
Montreal
02:35' Danault  (S. Weber, Tatar) • 29:40' Drouin  (Reilly, Domi) • 53:33' Tatar   • 58:02' Gallagher  (Armia) • 60:27' Domi  (Petry)
Vegas
O’Halloran, Charron – Gawryletz, Gibbs
T-Mobile Arena, Las Vegas
18 035 diváků
Montreal

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Montreal Canadiens: 30.
Montreal v prodloužení dokonal obrat z 2:4 na 5:4 a nakonec v dnešním utkání vítězí. Byť se zápas pro hosty nevyvíjel zrovna ideálně, většinu času byli lepší hokejisté Vegas, ale to je jim málo platné, když nezvládli závěr třetí třetiny a pak i prodloužení.
60:27'
Montreal právě vstřelil branku!
Tak to je obrat! Zklamaní domácí doslova prchli z ledu, když Montreal rozhodl utkání hned při své první útočné akci. MAX DOMI se dostal před Fleuryho a střelou mezi betony poslal puk do branky. Asistence: Jeff Petry.
60:15'
Montreal bude jako první útočit.
60:01'
Montreal parádním závěrem vybojoval alespoň prodloužení a tím pádem si zajistil alespoň nějaký bodový zisk z dnešního duelu, v němž rozhodně nebyl lepší. Domácí měli dlouho jasnou převahu, dokázali si vypracovat již dvoubrankové vedení, ale pak se začali soustředit na bránění náskoku, což se jim nevyplatilo, když soupeř dokázal srovnat. Za nerozhodného stavu tak následuje prodloužení.
60:00'
59:22'
Jonathan Marchessault (Vegas) s vypětím všech sil alespoň dovezl puk na holi do útočného pásma.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny, vypadá to, že se i v dnešním druhém utkání NHL bude prodlužovat.
58:24'
No vida, tak Golden Knights dvoubrankové vedení ve třetí třetině neubránili a nyní se musí opět bránit, již za vyrovnaného stavu.
58:02'
A je srovnáno! Armia přihrál z levého rohu před branku, kde na hranici brankoviště zapomněl Brayden McNabb (Vegas) BRENDANA GALLAGHERA, který protlačil puk pod Fleurym do branky. Asistence: Joel Armia.
57:47'
A ten okamžik přichází právě nyní, Kinkaid jede na střídačku, hosté to zkusí v šesti.
57:22'
Pomalu se již blíží okamžik, kdy budou hosté chtít zkusit hru bez brankáře.
56:55'
Nick Cousins (Montreal) vystřelil z pravé strany, ale jeho pokus zablokoval obránce Vegas.
56:35'
Cody Eakin (Vegas) nahazuje kotouč do útočného pásma, tam ale hrají hosté.
56:09'
Mike Reilly (Montreal) se blýskl parádním blokem střely soupeře, ve vlastní třetině.
55:55'
Brendan Gallagher (Montreal) to zkusil z pravé strany, Fleury vyráží.
54:08'
Zápas tak dostává další náboj, je to již pouze o gól, což v hokeji nic neznamená.
53:33'
Již po přesilové hře se přece jenom hosté dočkali gólu, kdy TOMÁŠ TATAR dokázal dostat puk z levé strany za záda přesouvajícího se Fleuryho. Ve hře ještě bylo případný ofsajd při gólové situaci, ale nepískalo se, vše bylo v souladu s pravidly. Bez asistence.
53:31'
53:15'
Tomáš Tatar (Montreal) z levé strany prověřil Fleuryho, který zřejmě ramenem vytěsnil puk nad branku.
52:42'
Hosté opět v útočném pásmu, Joel Armia (Montreal) těsně netrefuje branku Vegas.
52:10'
Parádní kombinace Montrealu, zakončená střelou Gallaghera, neméně parádní zákrok Fleuryho!
51:42'
Domácí zahajují oslabení vyhozením puku přes všechny čáry.
51:31'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nate Schmidt – 2 min., držení).
51:15'
Vypadá to, že Canadiens přece jenom trochu šlápli na plyn a nyní se snaží útočit mnohem více.
50:28'
Montreal se po pravé straně dostává do útočného pásma, ale nahozené puky dnes nejsou účinné, puk totiž zpravidla získávají domácí.
49:50'
S ambicemi Montrealu to již nevypadá moc dobře, domácí hrají ve velké pohodě a zatím v této třetině soupeře k ničemu nepouští.
48:00'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Tlak domácích má vyústění v dalším gólu, kdy Kinkaid zbytečně zariskoval, vyjel z branky, ale nechtěl puk odpálit, pouze přihrát. Jeho spoluhráč ale přišel o puk, MARK STONE ho z pravé strany poslal na brankoviště, kde se zdálo, že Paul Stastny poslal puk do branky, ale nakonec je jako střele uveden právě Mark Stone. Asistence: Max Pacioretty.
47:20'
46:47'
Puk opět míří ze třetiny Montrealu, tentokrát až za branku Vegas.
46:19'
William Karlsson (Vegas) tečuje nahození od modré, ale branku netrefuje, hosté poté dostávají puk ze třetiny a stíhají i prostřídat.
46:00'
Golden Knights opět v útočném pásmu.
45:28'
William Karlsson (Vegas) předkládal puk z levé strany před branku, tam ale Mark Stone netrefuje.
45:20'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., hákování).
44:53'
Marc-Andre Fleury (Vegas) přerušuje hru, vhazovat se poté bude ve třetině Vegas.
44:21'
Domácí jdou zaslouženě opět do vedení! Jejich tlak vrcholí gólem CODY GLASSE, který trochu překvapil Kinkaida pohotovou střelou z pravého kruhu pro vhazování. Puk Kinkaidovi prošel mezi betony a doslova se došoural do branky. Asistence: Cody Eakin.
44:02'
V dosavadním průběhu třetí třetiny je to v podstatě jen na jednu branku, Marc-Andre Fleury (Vegas) moc práce nemá, což neplatí pro jeho protějšek v brance Canadiens.
43:15'
Reilly Smith (Vegas) prověřil Kinkaida střelou z levé strany, gólman Canadiens chytá a přerušuje hru.
42:58'
Montreal s pukem ve středním pásmu, dál se ale hosté nedostali, místo toho hrají domácí.
41:57'
Golden Knights v útočném pásmu, bojuje se v pravém rohu.
41:23'
Jonathan Marchessault (Vegas) neudržel puk na levé straně, do útoku jdou hosté, Brendan Gallagher ale netrefuje branku z pravé strany.
40:50'
Montreal pod tlakem při vlastní rozehrávce, domácí se dostávají k puku.
40:11'
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:59.
V závěru druhé třetiny se dostal při vlastním oslabení do úniku William Karlsson (Vegas), který už ale musel vystřelit, aby to stihl před sirénou, Kinkaid v poklidu vyrazil jeho střelu levým betonem.
Druhá třetina tak končí vítězstvím Montrealu, když jediný gól vstřelil ve 30. minutě Drouin, který se prosadil svým důrazem před brankou. Jinak jsme sledovali hodně kvalitní hokej, se spoustou šancí.
40:00'
39:38'
Phillip Danault (Montreal) pohotově vystřelil z mezikruží, Marc-Andre Fleury vyráží.
39:15'
Po střílené přihrávce Drouina přicházejí hosté o útočné pásmo a byl z toho únik, který zakončil Cody Eakin střelou z pravé strany.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny, Montreal již v útočném pásmu.
38:41'
Ani tentokrát se Montrealu nepodařilo získat útočné pásmo.
38:20'
Vegas na úvod oslabení dostává puk ze třetiny, po vyhraném vhazování před Fleurym.
38:11'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Deryk Engelland – 2 min., podrážení).
37:45'
Dobrá defenziva Vegas ale nepouští soupeře ke střele, vše tak končí souboji u mantinelu.
37:25'
Až nyní se Jonathan Drouin (Montreal) prohráčkoval středem do útočného pásma.
37:12'
Dál, než do středního pásma, se ale Montreal nedostal.
36:50'
William Karlsson (Vegas) prohrál vhazování ve třetině Canadiens, hosté se posté dostali z vlastní třetiny.
35:56'
Keith Kinkaid (Montreal) ve své výstroji ukryl střelu Schmidta od modré, hra přerušena.
35:32'
Nate Schmidt (Vegas) našel Karlssona, domácí útočník si najel do střelecké pozice, vypálil, ale trefil jen brankovou konstrukci!
35:05'
Tomáš Nosek (Vegas) opět v akci, na závěr svého střídání zavezl puk do útočného pásma, tam mu ale chyběla podpora spoluhráčů.
34:45'
Tomáš Nosek (Vegas) objel branku a zkusil zaskočit Kinkaida bekhendem z levé strany, neuspěl.
34:16'
Alex Tuch (Vegas) je při chuti, najel si do útočného pásma, ale nakonec jen plácl do puku, obráncem Canadiens byl dobře bráněn.
33:32'
Keith Kinkaid (Montreal) nyní dalším skvělým zákrokem podržel svůj tým, když lapil střelu Stoneho, který pálil z pravé strany do odkryté branky. Gólman Montrealu ale ve skluzu fantasticky zasáhl lapačkou.
33:01'
Shea Theodore (Vegas) vypálil z pravé strany, přesouvající se Kinkaid dokázal puk vyrazit.
32:05'
Puk nakonec získali hosté, kteří ho poslali ven z vlastní třetiny.
31:43'
William Karlsson (Vegas) dojel kotouč v útočném pásmu, musí ale počkat, než jeho spoluhráči dobruslí do útočné třetiny.
31:01'
Ben Chiarot (Montreal) se prezentuje střelou z levé strany, kterou Marc-Andre Fleury chytá a přerušuje hru.
30:46'
Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, stav je opět nerozhodný, sledujeme ale parádní hokej.
29:40'
Důrazem se prosazuje z pravé strany JONATHAN DROUIN, který doslova protlačil puk kousek za brankovou čáru. Tam ho dokázal odehrát pryč bránící Nate Schmidt (Vegas), ale bylo to již pozdě, puk byl celým svým objemem za brankovou čárou, je srovnáno. Asistence: Mike Reilly a Max Domi.
29:05'
Hosté mají přečíslení dva na jednoho, ale chtělo to přesnou přihrávku z pravé strany, takhle se Brendan Gallagher nedostal ke střele.
28:31'
Max Pacioretty (Vegas) dostal přihrávku na levou stranu, odkud okamžitě vystřelil, Keith Kinkaid ale jeho střelu sráží nad branku.
28:10'
Puk za brankou Vegas, Reilly Smith ho však rychle odehrává pryč.
27:32'
Na závěr přesilové hry to ještě bekhendem zkoušel Tomáš Tatar, který ale branku Vegas minul.
27:24'
27:10'
Přesilová hra se chýlí ke svému konci a Montreal se opět usazuje v útočném pásmu.
26:40'
Ve statistice ubráněných oslabení je ale Vegas Golden Knights druhým nejlepším týmem dosavadního průběhu základní části, což se projevuje i nyní, kdy si hosté nevypracovali jedinou šanci.
26:20'
Až nyní, kdy puk míří až za branku Canadiens, stihli domácí prostřídat.
25:59'
Mark Stone (Vegas) dostal puk alespoň do střední třetiny, ale domácí nestihli vystřídat, ve druhé třetině mají svou střídačku dál.
25:38'
Montreal zahájil přesilovou hru výtečně, vyhraným vhazováním po levici Fleuryho.
25:24'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jonathan Marchessault – 2 min., příliš mnoho hráčů).
25:10'
Jonathan Marchessault (Vegas) se také dostal do šance, kdy před ním doslova zívala odkrytá část branky, jenže domácí jedenaosmdesátka branku trestuhodně minula.
24:38'
V dosavadním průběhu druhé třetiny zatím sledujeme poměrně vyrovnaný hokej.
23:55'
Brendan Gallagher (Montreal) nyní projel do třetiny Vegas a bleskovou střelou prověřil Fleuryho. Navíc se dostal i k dorážce, ale vše dokázal domácí gólman vyřešit.
23:15'
Nate Schmidt (Vegas) nahazuje kotouč na branku Canadiens, Keith Kinkaid sklepává puk do rohu.
22:40'
Nick Suzuki (Montreal) nechce pustit soupeře do vlastní třetině, vidíme souboj u střídačky Vegas, nakonec jsou hosté úspěšnější a dostávají puk do středního pásma.
21:38'
Zaútočili hosté, Phillip Danault netrefuje z levé strany branku Vegas.
21:10'
Golden Knights zůstávají ve třetině soupeře, nicméně nebylo z toho nic víc, než nepřesná střela od modré.
20:42'
Nepřesná rozehrávka domácích, ale Mark Stone ještě zabojuje o puk za brankou Canadiens.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 4:04.
První třetina končí vítězstvím Vegas, byť domácí nevstoupili zrovna ideálně do zápasu. Montreal byl přece jenom lepší, hosté měli velmi dobré protiútoky a hned ve třetí minutě z jednoho takového i udeřili, když se prosadil Danault. Poté se hra přece jenom vyrovnala a když v 15. minutě vyrovnal Karlsson, získali převahu domácí. Tu dokázali přetavit nakonec i ve vedoucí gól, který padl v poslední minuta zásluhou Tucha, který z levé strany prostřelil Kinkaida v brance Canadiens.
20:00'
19:37'
Ve svém prvním letošním startu za Vegas dává ALEX TUCH gól poté, co z levé strany pronikl do útočného pásma a střelou mezi betony překonal Kinkaida. Asistence: Nate Schmidt a Cody Eakin.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:15'
A domácí jsou zpět v útočném pásmu, střelu Reilly Smitha Kinkaid vyráží nad branku.
17:50'
Dvojice Nate Schmidt (Vegas) a Jonathan Marchessault (Vegas) najíždí na Kinkaida, který musel zasahovat proti střele z levé strany.
17:30'
Montreal s vypětím všech sil dostává puk ze třetiny, aby hosté mohli alespoň prostřídat.
17:10'
Vegas stále v útočném pásmu, první gól domácím viditelně hodně pomohl a nyní mají domácí mírnou převahu.
16:56'
A Keith Kinkaid (Montreal) musí zasahovat, po střele z mezikruží, hra přerušena.
16:40'
Puk míří za branku Montrealu, kde domácí usilovným napadáním získávají puk a tím i útočné pásmo.
16:19'
Z pravé strany netrefuje Jonathan Drouin (Montreal) branku Vegas, hned poté domácí odpalují puk na zakázané uvolnění.
15:49'
Vegas opět v útočném pásmu, hostům se ale podařilo dostat puk alespoň do střední třetiny.
14:35'
Jonathan Marchessault (Vegas) našel fantastickým a dlouhým pasem WILLIAMA KARLSSONA na útočné modré, odkud Karlsson našlápl směrem k brance a z pravé strany vymetl růžek hostující branky, nad pravým ramenem Kinkaida. Asistence: Jonathan Marchessault a Reilly Smith.
14:12'
Puk získávají hosté, kteří ale střídají, stejně tak i domácí.
13:55'
Shea Theodore (Vegas) se vrací za pukem do vlastní třetiny, následuje rozehrávka na levou stranu.
13:25'
Cody Eakin (Vegas) nabral puk na hůl a raději ho vyhodil na zakázané uvolnění.
12:27'
Deryk Engelland (Vegas) vyslal zajímavou střelu zápěstím, z pravé strany, kterou Keith Kinkaid (Montreal) pravděpodobně maskou vyrážel.
12:02'
Statistika střel je zatím ale poměrně vyrovnaná – 6 : 7 z pohledu Vegas.
11:32'
Dělovku Schmidta, od modré, již musel Keith Kinkaid (Montreal) vyrážet.
11:16'
Znovu z toho ale nebylo nic víc, než jen nepřesná střela od modré.
10:49'
William Carrier (Vegas) spěchá za nahozeným pukem, následují ho jeho spoluhráči a domácí získávají útočné pásmo.
09:44'
Ofsajd zastavuje útočnou akci domácích, vhazovat se bude ve střední třetině.
09:29'
Útočné akce Canadiens jsou mnohem nebezpečnější, než akce domácích.
09:13'
Jonathan Drouin (Montreal) dostává po levé straně puk do útočného pásma.
08:27'
Domácím se ale zatím nedaří tolik trefovat branku, většina střel je nepřesných a končí mimo.
08:10'
Paul Stastny (Vegas) dobře napadá v útočném pásmu a vybojoval puk pro svůj tým.
07:38'
Po vyhraném vhazování se Montreal vrací s pukem do své třetiny, odkud budou hosté vyrážet dopředu.
07:02'
Další nepřesná rozehrávka Golden Knights již končí zakázaným uvolněním, hra se tak vrací před Fleuryho.
06:38'
Nate Schmidt (Vegas) rozehrává, jeho dlouhý pas k útočné modré ale není přesný, puk získávají hosté.
06:15'
Alex Tuch (Vegas) netrefuje branku Montrealu, hosté dostávají puk ze třetiny.
05:09'
Puk se ocitá na střídačce Montrealu, hra přerušena, bude se vhazovat ve střední třetině.
04:45'
Nyní již opět Montreal v útočném pásmu, střela od modré ale míří pouze mimo branku Vegas, domácí tak dostávají puk ze třetiny.
04:15'
Mark Stone (Vegas) zkoušel z levé strany překvapit Kinkaide, ale ten jeho dva pokusy dokázal vyrazit.
04:01'
Marc-Andre Fleury (Vegas) má puk ve své lapačce a přerušuje hru.
03:14'
Vegas chybuje v rozehrávce, hosté dobře napadají na útočné modré.
02:35'
Tomáš Tatar získal puk v útočném pásmu, přenechal ho najíždějícímu Weberovi, který vypálil od modré. Tuto střelu ještě Marc-Andre Fleury dokázal zneškodnit, ale na dorážku PHILLIPA DANAULTA již byl krátký. Asistence: Shea Weber a Tomáš Tatar.
01:50'
Nick Holden (Vegas) nedokázal rozehrát a je z toho první střela na branku, Nick Cousins (Montreal) prověřil z pravé strany pozornost Fleuryho.
01:22'
Artturi Lehkonen (Montreal) bojuje o puk v útočném pásmu, jeho spoluhráči ale střídají, takže se k puku nedostal.
00:51'
Nate Thompson (Montreal) zabojoval o puk za brankou Vegas, ale přesto hrají domácí.
00:16'
Paul Stastny (Vegas) nahazuje puk do útočného pásma, Montreal ale vrací puk zpět do střední třetiny.
00:01'

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Glass, Eakin, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves.

Montreal Canadiens: Kinkaid (Price) – Mete, S. Weber, Chiarot, Petry, Reilly, C. Fleury – Tatar, Danault, Gallagher – Drouin, Domi, Armia – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron – Cousins, N. Thompson, Suzuki.

Rozhodčí: O’Halloran, Charron – Gawryletz, Gibbs.
Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (VEG)

Útočník, 27 let, 13 zápasů, 4 body (3+1)

Tomáš Tatar (MTL)
Útočník, 28 let, 12 zápasů, 9 bodů (3+6).
Montreal Canadiens

V posledních letech malinko střádající kanadský klub neměl ideální rozjezd. Z prvních deseti zápasů vybojoval jen tři výhry a zapadl do spodní části Východní konference. Předchozí dvě utkání proti Torontu a Arizoně však Montreal zvládl velmi dobře, dohromady inkasoval jen třikrát a posunul se v tabulce na desáté místo, z něhož ztrácí jediný bod na osmé Maple Leafs. V brance Habs by se dnes měl představit Keith Kinkaid, který zatím chytal jen dvakrát a přitom už devětkrát inkasoval.

Nejproduktivnější hráči:
• J. Drouin – 11 bodů (6+5)
• B. Gallagher – 11 bodů (6+5)
• M. Domi – 10 bodů (3+7).
Vegas Golden Knights

Domácí tým v úvodu sezóny disponuje stabilní formou. Pouze jednou prohrál dva zápasy v řadě a s bilancí osmi výher a pěti porážek se v tabulce Západní konference nachází na šestém místě, z něhož ztrácí na vedoucí Edmonton tři body. V minulém utkání Vegas odčinilo domácí prohru 1:6 s Coloradem a porazilo Kačery z Anaheimu 5:2. Kromě zraněného brankáře Subbana a distancovaného útočníka není jistý ani start Alexe Tucha a obránce Schmidta.

• M. Stone – 16 bodů (7+9)
• W. Karlsson – 11 bodů (3+8)
• M. Pacioretty – 11 bodů (2+9).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od tří hodin se můžeme těšit na utkání mezi Vegas Golden Knights a Montrealem Canadiens!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.