NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : San Jose - 22. listopadu 2019   04:00

San Jose
21:26' Meier  (Gambrell) • 63:18' Couture  (Vlasic)
Vegas
M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Hague, Theodore, Merrill, Engelland (A) – Pacioretty, W. Karlsson, R. Smith (A) – Marchessault, Eakin, Mark Stone (A) – Tuch, Stastny, Glass – Carrier, Nosek, Reaves. Gerard Gallant.

3. Ryan Reaves (VGK) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 38-29; Zablokované střely: 12-19; Vhazování: 53%-47%; Hity: 39-35; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Brayden McNabb sice odpověděl na úvodní gól Tima Meiera a poslal střetnutí do prodloužení, v něm ale Aaron Dell předvedl spektakulární dvojitý zákrok a na opačné straně poté udeřil kapitán Logan Couture. San Jose dokázalo tým Vegas poprvé v letošní sezóně porazit. Konečný výsledek velmi dramatického zápasu tedy zní. Vegas Golden Knights 1 San Jose Sharks 2.
63:18'
San Jose právě vstřelilo branku!
Aaron Dell skvěle zasáhl levým betonem a LOGAN COUTURE se poté řítil sám na bránu, Marc-André Fleury ho sice vychytal, jenže puk zůstal pod ním a kapitán San Jose ho v pohybu vpřed dorazil do sítě! Je konec! Asistence: Marc-Édouard Vlasic.
62:02'
Golden Knights na pravém křídle vystřelili od modré čáry a jejich pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
61:08'
William Karlsson také vystřelil z pravého kruhu a Aaron Dell jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
60:53'
Kevin Labanc vzápětí mohl skórovat střelou z pravého kruhu, Marc-André Fleury ale jeho pokus vyrazil.
60:41'
Aaron Dell předvedl dvojici senzačních zákroků a zejména druhý byl spektakulární, když puk v rozštěpu vyrazil levým betonem a zabránil gólu!
60:07'
Logan Couture mohl skórovat po krátké diagonální přihrávce v blízkosti pravé tyče, jenže se ocitl v těsné blízkosti Marca-Andrého Fleuryho, který ho vychytal.
60:01'
Brayden McNabb v závěru odpověděl na úvodní gól Tima Meiera, který se prosadil v úvodu druhé třetiny, a v T-Mobile Areně nás tak čeká prodloužení. Skóre po třetí části. Vegas Golden Knights 1 San Jose Sharks 1.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:19'
San Jose se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění. Hra přerušena.
57:32'
Jonathan Marchessault vypálil na bodu levého kruhu a Aaron Dell kotouč nadvakrát zmrazil. Reklamní přestávka.
57:08'
Alex Tuch se na levém křídle neprotáhl mezi dvěma protihráči a hokejisté San Jose vyrazili do protiútoku.
55:56'
Timo Meier se pokusil na pravém křídle vystřelit od hrazení, jeho střela ale byla domácími zablokována.
54:25'
Cody Eakin si krásně pokryl puk na pravém křídle a z ostrého úhlu vystřelil, Aaron Dell ale kotouč vyrazil.
53:17'
Vyloučený Cody Eakin je zpět na ledě a Golden Knights v závěru zápasu přečkali důležité oslabení.
53:00'
Marc-André Fleury nyní fantastickým zákrokem vychytal Joea Thorntona, který mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, a poté si poradil se střelou z vrcholu levého kruhu! Skóre je nerozhodné 1:1.
52:19'
Erik Karlsson vypálil na vrcholu mezikruží a Marc-André Fleury jeho ostrou ránu úspěšně vyrazil.
51:17'
Cody Eakin byl vykázán na trestnou lavici za sekání a San Jose má příležitost rozhodnout dnešní střetnutí.
50:22'
Vzpomínáte si na nepotrestaný faul na Natea Schmidta, kterého zasáhl vysokou holí Logan Couture? Tak věřte, že obránce Knights má rozseknutý spodní ret a plive na střídačce krev.
50:22'
Útočnou akci Golden Knights zastavilo postavení mimo hru a prostor dostává krátká komerční přestávka.
49:42'
Golden Knights právě vstřelili branku!
BRAYDEN MCNABB vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho nádherná střela zápěstím zamířila mezi levým betonem a lapačkou Aarona Della ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: William Carrier.
48:31'
Patrick Marleau rychle objel bránu Golden Knights a snažil se puk poslat před bránu, jenže bez úspěchu.
47:33'
Vegas obehrálo celé útočné pásmo a na vrcholu pravého kruhu poté vypálil Jon Merrill, jeho pokus ale minul vzdálenější levý horní roh brány a skončil mimo.
46:20'
Aaron Dell zmrazil puk pod svou lapačkou a vyloučený Brenden Dillon už je zpět na ledě. Komerční přestávka.
45:36'
Jonathan Marchessault vypálil na vrcholu pravého kruhu a Aaron Dell sevřel puk mezi vyrážečkou a tělem.
44:56'
Max Pacioretty na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus těsně minul vzdálenější levou tyč.
44:18'
Brenden Dillon dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Vegas si zahraje další přesilovou hru.
43:32'
Reilly Smith se nyní mohl pomstít tím nejlepším způsobem, jenže u levé tyče nedokázal skórovat po přečíslení dva na jednoho, a po fantastické kombinaci, do prázdné brány! Obrovská šance.
43:12'
Nate Schmidt byl faulován v obranném pásmu a Logan Couture dostal dvě minuty za hru vysokou holí. Tak nakonec ne, rozhodčí nevylučují a hlediště bučí.
42:27'
San Jose během posledních 15 sekund počtvrté vyhodilo puk na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
42:14'
Vegas na pravém křídle vypálilo od modré čáry hodně nepřesně a Sharks vyhodili puk na zakázané uvolnění.
40:57'
Kevin Labanc mohl skórovat u pravé tyče, jenže Marc-André Fleury byl proti a kotouč úspěšně vyrazil.
40:01'
Vegas sice čeká na úvodní gól, jeho fanoušci se ale přesto baví. Ryan Reaves už má na kontě 11 hitů.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 28-17; Zablokované střely: 11-11; Vhazování: 53%-47%; Hity: 30-21; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné min.: 2-4.
Třetí začne přibližně v 5:58.
Vegas má velkou střeleckou převahu, jenže Aaron Dell chytá fantasticky a jeho tým navíc vede. Krátce po přestávce se prosadil útočník Timo Meier. Po druhé třetině je. Vegas Golden Knights 0 San Jose Sharks 1.
40:00'
39:24'
Sharks mohli skórovat v blízkosti pravé tyče z ostrého úhlu, bekhendová střela ale skončila na levém betonu brankáře Marca-Andrého Fleuryho.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:53'
Cody Eakin na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho, které po krásné kombinaci také zakončil, jeho prudká střela zápěstím ale zamířila nad bránu.
37:41'
Obrovský závar San Jose skončil a Marc-André Fleury zmrazil puk pod lapačkou. Komerční přestávka.
37:33'
Logan Couture mohl skórovat po střele z pravého kruhu, Marc-André Fleury ji ale skvěle vyrazil vyrážečkou.
36:45'
Golden Knights se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.
36:16'
Vegas se snažilo prosadit v blízkosti pravé tyče, kde brankář Aaron Dell ucpal veškerý volný prostor.
35:14'
Dvouminutový trest Marca-Andrého Fleuryho vypršel a hokejisté Golden Knights hrají opět v plném počtu.
35:06'
Brent Burns na levém křídle vypálil od modré čáry a Marc-André Fleury dobře zasáhl vyrážečkou.
35:01'
Logan Couture vystřelil v levém kruhu pro vhazování a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.
34:44'
Mark Stone nabral obrovskou rychlost, ke střele na bránu se ale během oslabení dostat nedokázal.
33:14'
Marc-André Fleury fauloval jednoho z hráčů San Jose a dostal dvě minuty za podrážení. Odpyká Ryan Reaves.
32:57'
Marc-Édouard Vlasic vystřelil po rychlé souhře Sharks od modré čáry a jeho pokus byl Vegas zablokován.
32:17'
Dylan Gambrell vypálil na vrcholu mezikruží a mířil k pravé tyči, Marc-André Fleury ale puk lapačkou vyrazil.
31:34'
Timo Meier mohl skórovat podruhé v střetnutí, Marc-André Fleury ale vytáhl proti jeho střele z blízkosti lapačku, kterou skvěle přiložil k tělu! Po zákroku brankáře následuje reklamní přestávka.
30:49'
Paul Stastny vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus minul přední levou tyč brány.
30:09'
Shea Theodore na pravém křídle vypálil od modré čáry a Aaron Dell dokázal jeho táhlou střelu vyrazit.
29:12'
San Jose hrálo v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě nyní odsedí hostující Patrick Marleau.
28:28'
Joe Thornton se snažil prosadit v levém rohu útočného pásma, kde ho ostrým a čistým hitem sestřelil Ryan Reaves. V první části měl sedm hitů.
27:56'
Aaron Dell našel volný puk a u své levé tyče brány ho rychle zmrazil pod lapačkou. Následuje reklamní přestávka.
27:35'
Vegas se dostali ke střele v prostoru mezikruží, jenže Aaron Dell opět skvěle zasáhl svým pravým betonem.
26:31'
Ryan Reaves si najel před bránu na nádhernou přihrávku Tomáše Noska z pravého křídla a bez přípravy mířil ke vzdálenější levé tyči, Aaron Dell ho ale vychytal pravým betonem! Velká šance!
26:00'
San Jose dostalo Vegas pod velký tlak, na levém křídle se ale do zakončení dostat nedokázalo.
24:36'
Alex Tuch vypálil na vrcholu pravého kruhu pro buly a jeho prudká rána byla přizvednuta do ochranné sítě.
24:05'
Deryk Engelland na pravém křídle vystřelil od modré čáry a táhlou střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Aaron Dell ji ale vyrazil vyrážečkou.
23:37'
Brent Burns na levém křídle vypálil ihned po vhazování a jeho pokus skončil v náručí Marca-Andrého Fleuryho.
23:34'
Kolmá přihrávka Golden Knights byla příliš prudká a proti Vegas se pískalo zakázané uvolnění.
22:34'
William Carrier si z pravého křídla nádherně najel před bránu a stejně jako Timo Meier se pokusil skórovat po ledě bekhendem, jenže Aaron Dell zavřel dveře včas! Vegas mohlo rychle vyrovnat.
21:53'
Alex Tuch vystřelil v blízkosti levé tyče a jeho tečovaný pokus minul vzdálenější pravý horní roh brány.
21:26'
TIMO MEIER si v pravém kruhu pro vhazování skvěle pokryl kotouč a bekhendem pod tělem padajícího Marca-Andrého Fleuryho zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Dylan Gambrell.
21:02'
Max Pacioretty na levém křídle nabral velkou rychlost a střelou z bodu levého kruhu zamířil do náruče Aarona Della, který si proti jeho střele povyjel z brány.
20:37'
Oba týmy se v úvodu druhé třetiny dostaly k nahození za bránu, které vzápětí nedokázaly dojet.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-6; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 50%-50%; Hity: 16-13; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 5:05.
Hráči Golden Knights málem doplatili na neproměnění několika příležitostí, když se skvělou tečí prosadil Antti Suomela, jenže jeho brance předcházelo nedovolené bránění brankáři Vegas. Skóre po první třetině utkání v Las Vegas. Vegas Golden Knights 0 San Jose Sharks 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:22'
San Jose se snažilo prosadit na pravém křídle, jenže byla odpískána přihrávka rukou. Komerční přestávka.
17:38'
Golden Knights nepřesně rozehráli podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.
16:25'
Vegas se dostalo v mezikruží v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první skončila na hrudi brankáře Aarona Della a druhá byla hosty ze San Jose zablokována.
16:03'
Jonathan Marchessault na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Aaron Dell úspěšně zasáhl svým pravým betonem, kterým kotouč vykopl do rohu kluziště.
14:49'
Golden Knights na pravém křídle vypálili od modré čáry a jejich rána zasvištěla nad bránu Aarona Della.
13:52'
San Jose právě vstřelilo branku, která neplatí!
Marc-André Fleury přišel do kontaktu s jedním z protihráčů a po nahození Brendena Dillona od střídaček ho překonal Antti Suomela, který puk skvěle tečoval. Gól ovšem neplatí, hlavní trenér Gerard Gallant si poté vzal Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře a byl úspěšný!
12:36'
Jonathan Marchessault na levém křídle vypálil od modré čáry a po zákroku Aarona Della mohl otevřít skóre Cody Eakin, jeho dorážka ale těsně minula pravou tyč.
12:12'
Po obrovské šanci Golden Knights byla hra přerušena a následuje další krátká komerční přestávka.
11:51'
Mark Stone mohl skórovat do prázdné brány, jenže překonaného Aarona Della zachránil Radim Šimek, který vkleče zablokoval jeho střelu!
11:20'
Radim Šimek se ocitl před střídačkami pod tlakem a podél hrazení pouze nahodil puk za bránu Vegas.
10:32'
Vyloučený Logan Couture je zpět na ledě a San Jose hraje po návratu svého kapitána v plném počtu.
10:26'
William Karlsson si v mezikruží překážel s jedním ze spoluhráčů a do zakončení se nakonec nedostal.
09:11'
Shea Theodore vypálil od modré čáry a Aaron Dell jeho ostrou ránu přizvedl pravým ramenem nad bránu.
08:32'
Logan Couture fauloval v rohu obranného pásma a dostal dvě minuty za podrážení. První přesilová hra.
08:11'
Reilly Smith na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus minul přední pravou tyč brány hostí.
07:57'
Max Pacioretty přizvedl nahození svého týmu do ochranné sítě a následuje první reklamní přestávka.
07:16'
Brent Burns odpověděl střelou z pravého křídla a jeho pokus od modré čáry minul vzdálenější levý horní roh.
06:26'
Jonathan Marchessault využil zpětné přihrávky zpoza brány a v blízkosti pravé tyče vypálil bez přípravy, Aaron Dell byl ale u přední tyče včas a jeho ostrou ránu vyrazil. První velká příležitost.
05:56'
Dylan Gambrell na pravém křídle nabral rychlost a jeho střela od hrazení skončila v náručí Marca-Andrého Fleuryho.
05:32'
Další zakázané uvolnění v podání San Jose, které tentokrát nepřesně rozehrálo podél trestných lavic.
05:06'
Marcus Sörensen protečoval puk za sebe a podél střídaček ho poslal na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
04:14'
Logan Couture vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím byla sražena vedle přední tyče.
03:40'
Sharks se pokusili skórovat na levém křídle, kotouč ale zamířil do náruče Marca-Andrého Fleuryho.
03:08'
Marc-Édouard Vlasic se vracel pro puk do rohu obranného pásma a musel hrát. Kotouč byl tečován.
02:13'
Joe Thornton mohl zkusit vystřelit na levém křídle, jenže kotouč posílal za sebe a nikoho nenašel.
00:58'
Sharks vypálili na vrcholu levého kruhu a mířili ke vzdálenější pravé tyči, Marc-André Fleury měl ale dobrý výhled a kotouč vyrazil svým levým betonem mimo.
00:15'
Shea Theodore na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Aaron Dell má na svém kontě první zákrok zápasu.
00:09'
Utkání v T-Mobile Areně bylo zahájeno a Sharks po devíti sekundách vyhodili puk na zakázané uvolnění. San Jose dnes nastupuje bez Tomáše Hertla a Lukáše Radila.
00:01'

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Hague, Theodore, Merrill, Engelland (A) – Pacioretty, W. Karlsson, R. Smith (A) – Marchessault, Eakin, Mark Stone (A) – Tuch, Stastny, Glass – Carrier, Nosek, Reaves. Hlavní trenér. Gerard Gallant.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – R. Šimek, Burns, Vlasic, E. Karlsson (A), Dillon, Ferraro – E. Kane, Couture (C), Labanc – Meier, Goodrow, Marleau – Sörensen, J. Thornton (A), M. Karlsson – Heed, Suomela, Gambrell. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Dan O'Halloran. Čároví: Derek Amell, Julien Fournier.

Tomáš Nosek (VGK) 20 zápasů, 4+1, +/- 0
Radim Šimek (SJS) 7 zápasů, 1+3, +/- -6
Vzájemné zápasy

Oba týmy se potkaly v letošní sezóně NHL čtyřikrát, dvakrát na konci přípravy a dvakrát v základní části. Vzájemná bilance vyznívá jednoznačně pro tým Vegas, které vyhrálo všechny čtyři zápasy. Golden Knights ve všech čtyřech utkáních inkasovali jeden gól a sami minimálně tři vstřelily. Potvrdí stoprocentní bilanci?
San Jose Sharks

Tým San Jose vyhrál šest zápasů v řadě a proti Vegas dnes mohl pokračovat ve vítězné sérii, to by ovšem v posledním střetnutí nesměl prohrát s Edmontonem. Sharks velice prospěl návrat českého obránce Radima Šimka, který odvádí obrovské penzum černé práce a presentuje se obrovskou bojovností a také nasazením.
Vegas Golden Knights

Vegas se vrátilo po prohře v Los Angeles zpět do T-Mobile Areny, kde vyhrálo dvakrát v řadě. Obrovskou zásluhu na tom má brankář Marc-André Fleury, který proti Calgary vychytal shutout, zatímco proti Torontu vytáhl za těsného vedení svého týmu 3:2 senzační zákrok a Golden Knights nakonec zápas vyhráli 4:2.
Předposlední zápas čtvrtečního programu NHL nabídne souboj dvou nesmiřitelných rivalů. Vegas přivítá v T-Mobile Areně hokejisty San Jose a fanoušci se mají na co těšit. Utkání by neměly chybět branky, ale také ostré zákroky a spousta trestných minut, které byly uděleny ve vzájemných zápasech na začátku ročníku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.