NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Flyers - 9. února 2020   01:00

Washington
Washington
18:18' Oshie (J. Vrána, Bäckström) • 52:17' Kuzněcov (Oshie, Fehérváry)
2:7
(1:1, 0:3, 1:3)
Flyers
Flyers
15:22' Couturier  (Giroux, Voráček) • 22:45' M. Raffl  (Aube-Kubel) • 22:59' Couturier  (Voráček, Braun) • 24:30' J. van Riemsdyk  (Niskanen, Pitlick) • 42:58' Aube-Kubel   • 45:47' Konecny  (Giroux) • 48:02' Giroux  (Konecny)
Washington
Holtby (49. Samsonov) – Carlson (A), Kempný, Fehérváry, Orlov, Gudas, Siegenthaler – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.
Lambert, Kozari – Gibbons, Shewchyk
Capital One Arena, Washington
18 573 diváků
Flyers

Utkání mezi Washingtonem a Philadelphií je u konce. Hosté zvítězili překvapivě vysoko 7:2 a nechali zapomenout na předchozí domácí porážku s New Jersey. Druhý nejlepší tým NHL dnešní utkání zcela nezvládl. Capitals si totiž nepohlídali 23. až 25. minutu, ve kterých hned třikrát inkasovali. Dalším klíčovým bodem zápasu byl fakt, že Washington nevyužil ani jednu ze svých početních výhod na konci druhé části. Ve třetí třetině se už prosazovali hosté a utkání se de facto jen dohrávalo.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne!
Československá stopa v utkání

Michal Kempný (Washington) 0+0, +/-: -2, 2 střely, čas na ledě: 18:34
Radko Gudas (Washington) 0+0, +/-: -1, 3 střely, čas na ledě: 16:14
Martin Fehérváry (Washington) 0+1, +/-: -1, 1 střela, čas na ledě: 18:14
Jakub Vrána (Washington) 0+1, +/-: -2, 2 střely, čas na ledě: 13:06
Richard Pánik (Washington) 0+0, +/-: -1, 1 střela, čas na ledě: 13:35
Jakub Voráček (Philadelphia) 0+2, +/-: +1, 0 střel, čas na ledě: 18:31.
Hvězdy zápasu:

1. Sean Couturier (Philadelphia) 2+0
2. Claude Giroux (Philadelphia) 1+2
3. Brian Elliott (Philadelphia) 25 zákroků, 2 inkasované góly.

59:33'
Ještě jednu šanci měl na druhé straně Morgan Frost. Talentovaný hokejista ale Ilju Samsonova nepřekonal.
59:07'
Začala probíhat poslední minuta utkání. Washington ještě aktivně napadá v útočné třetině.
58:45'
Oshie objel bránu. Hůl Kuzněcova ale najít nedokázal.
58:03'
Radko Gudas ukázal, že má také velice šikovné ruce. Jindy spíše důrazný zadák se krásně prokličkoval před bránu, ale ve velké šanci už nedokázal zvednout kotouč dostatečně pod horní tyč.
57:07'
K volnému puku v mezikruží se dostal Michal Kempný. Elliott si proti jeho pokusu stačil vybruslit a zasáhnout.
56:39'
Alexandr Ovečkin vystřelil zápěstím z levého kruhu. Kotouč ještě jemně tečoval Wilson, ovšem Brian Elliott se svým zákrokem neměl větší potíže.
56:00'
Myersova přihrávka z otočky mířila před bránu. Kempný se ale stačil vrátit na své obvyklé místo.
55:25'
Dowd pouze nahodil za bránu Flyers. Dnešní zápas se v posledních minutách už jen dohrává.
54:42'
Hagelin chtěl přihrát na opačnou stranu kluziště Gudasovi. Český bek se ale k puku nedostal.
54:22'
Laughton odpálil puk na střídačku svého celku. Následovat bude poslední komerční přestávka dnešního utkání.
53:50'
Washington měl možnost na vstřelení své třetí branky v zápase. Alexandr Ovečkin ale z pravého kruhu promáchl.
53:22'
Ovečkin se chystal vystřelit z mezikruží, jenže obránci Flyers dobře zapracovali.
52:17'
Washington právě vstřelil branku!
Domácí si připisují čestný úspěch. T. J. Oshie se protáhl jako nůž máslem po pravém křídle a šikovnou žabičkou našel JEVGENIJE KUZNĚCOVA. Ruskému hráči kotouč odskočil, ale přesto nakonec proskočil mezi betony Elliotta. 2:7. Asistence: T. J. Oshie a Martin Fehérváry.
51:50'
Zakázané uvolnění Philadelphie. Vhazovat se bude před Brianem Elliottem.
51:00'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brendan Leipsic – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nicolas Aube-Kubel – 5 min., bitka).
51:00'
Nicolas Aube-Kubel vyzval Brendana Leipsica na pěstní souboj a připsal si hattrick Gordieho Howea. Dnes stihl dát gól, na jeden přihrát a také absolvoval bitku.
50:38'
Kempného rána od modré čáry byla vyražena Elliottem. Hostující brankář je prozatím ve třetí třetině téměř bez práce.
50:03'
Orlov uklidnil hru za svou bránou. Následně se pokusí založit útočnou akci.
49:32'
Hosté si dnešní duel opravdu užívají. Momentálně perfektně bruslí a pokouší se střílet další góly.
49:00'
48:02'
Střídání v týmu Washington Capitals: ze hřiště odchází Braden Holtby, přichází Ilja Samsonov.
48:02'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Kapitán Philadelphie CLAUDE GIROUX střílí svůj 250. gól v kariéře v NHL. Sedmou branku svého celku vsítil v přesilovce 5 na 3. Konecny jej pěknou přihrávkou našel úplně volného na levém kruhu. Giroux se ani tentokrát nemýlil. 1:7. Asistence: Travis Konecny.
47:48'
Voráčkovu ránu z první dokázali domácí beci zablokovat.
47:19'
Už to vypadalo, že se hosté budou opět radovat. Přesilovku 5 na 3 začali dobře. Giroux křížnou přihrávkou hledal Voráčka, ovšem puk byl sražen před bránu. Málem se potřetí prosadil Couturier, ale Holtby zasáhl vyrážečkou.
47:00'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Garnet Hathaway – 2 min., krosček).
46:40'
Eller odvedl velmi dobrou práci v defenzivní činnosti. Flyers se zatím nemohou dostat k puku.
46:17'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nesportovní chování).
45:47'
Gólostroj Philadelphie pokračuje. Hosté se prosazují také pošesté. TRAVIS KONECNY nejprve posunul puk za bránou k Girouxovi, který si počínal velice zkušeně. Najel si k levému kruhu, odkud přesnou přihrávkou našel již zmiňovaného Konecného. Útočník Flyers s číslem 11 na zádech si lehkou tečí připsal osmnáctou branku v sezoně. 1:6. Asistence: Claude Giroux.
45:31'
44:58'
Touš opustil hrací plochu a skončil na střídačce Capitals. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácího týmu.
44:26'
Hosté kontrolují puk ve svém pásmu. Když mají čtyřbrankový náskok, tak je pochopitelné, že se nikam zbytečně neženou.
43:48'
Hagelin využil své rychlosti a ve vlastním oslabení se vřítil dopředu. Svého spoluhráče, který si najížděl před bránu, nevybídl přesně.
43:31'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Richard Pánik – 2 min., hákování).
42:58'
Pátou branku Letců přidává NICOLAS AUBE-KUBEL. Michal Kempný nerozehrál dobře a jeho skákavou přihrávku nestihl zkrotit Carl Hagelin. Opuštěný puk se tak dostal na hůl Aube-Kubela, jenž dokázal propálit Holtbyho. 1:5. Bez asistence.
42:35'
Bäckström přebruslil Myerse a zpoza brány hledal Oshieho. Útočník Capitals ale byl obsazen.
41:53'
41:40'
Washington opět vyhazuje kotouč. Za chvíli budou domácí v plném počtu.
40:58'
Konecného přihrávka bekhendem našla pouze hůl domácího hokejisty. Z přesilové hry Flyers zbývá necelá minuta.
40:34'
Ivan Provorov velice tvrdě vypálil od modré čáry. Braden Holtby udržel puk ve své moci.
40:16'
Philadelphia se usazuje v útočné třetině. Nyní drží puk na hokejce Voráček.
40:01'
Druhá třetina nám právě skončila. Philadelphia předvedla parádní vstup do druhé dvacetiminutovky, když v rozmezí 105 sekund vsítila tři branky. Washington následně byl nebezpečný ze svých přesilovek, ovšem kontaktní gól zatím nevstřelil.
Střely na bránu: 20 – 18.
40:00'
39:53'
39:26'
Poslední minuta druhé části je v plném proudu. Hraje se ve středním pásmu.
38:37'
Philadelphia nyní velice dobře brání. Capitals dobývají útočnou třetinu, jenže hosté skvěle vykrývají veškeré prostory.
37:58'
37:48'
Couturier vystihl rozehrávku zpoza brány. Poté už neměl problém dostat puk až k Holtbymu.
36:57'
Vránovi se nepovedlo prosadit z bezprostřední blízkosti. Hosté odpalují puk pryč z vlastního pásma.
36:29'
V úvodu se hosté osvobodili, ale Washington už operuje v útočné třetině.
35:58'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Sanheim – 2 min., sekání).
35:58'
To byla paráda v podání Richarda Pánika! Slovenský útočník se pokoušel o velmi pohledný blafák, při kterém si zadní bruslí přikopl kotouč. Elliotta už měl položeného, jenže nepřehodil jeho beton.
35:10'
Elliott získal puk a měl dostatek času a prostoru na to, aby jej posunul do střední třetiny. To se mu povedlo.
34:41'
Po komerční pauze se Philadelphia dopustila icingu. Vhazování před Elliottem bude opakováno.
34:16'
Nápor Capitals pokračuje. Bránící čtveřice i po skončení trestu zatím nestihla vystřídat.
33:55'
33:35'
Washington drží útočnou třetinu. Momentálně jsou hosté pod velkým tlakem.
32:40'
Kapitán domácích dvakrát po sobě ohrozil bránu hostů dalšími pokusy. Podruhé to vypadalo na vstřelení branky, jenže Ovečkin jen o chlup minul bližší tyč.
32:15'
Carlson nabil Ovečkinovi, jehož pokus skončil na těle bránícího hráče.
31:55'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Kevin Hayes – 2 min., hákování).
31:12'
Orlov udělal chybu v rozehrávce. Trestat mohl Giroux, ale nakonec zvolil přihrávku na Provorova. Ruský zadák se ke střeleckému pokusu nepropracoval.
30:52'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jakub Voráček – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., hrubost).
30:52'
Nic Dowd se na krátkou chvíli ocitl před bránou a bekhendem zametl kotouč do protipohybu Elliotta. Hostující brankář ale na poslední chvíli máchl lapačkou a neinkasoval.
30:02'
Sean Couturier posunul puk po mantinelu. Se štěstím se nakonec Letci osvobodili, jelikož po skončení oslabení se dostali pod tlak.
29:48'
29:15'
Washingtonu zbývá třicet sekund z přesilové hry. Momentálně oba týmy střídají.
28:32'
Ovečkinova pohotová rána z levého kruhu byla sražená mimo tři tyče. Philadelphia následně kotouč vyhazuje.
28:12'
Domácí se až nyní usadili v útočném pásmu.
27:48'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier – 2 min., pozdní dohrání).
26:39'
Brian Elliott za svou svatyní pomohl s rozehrávkou. Washington se nemůže usadit před bránou svého soupeře.
25:48'
Hosté se opět celkem snadno dostali do pásma. Laughtonovu pobídku tečoval Hayes a nyní se bojuje u mantinelu.
25:20'
Nepřesná rozehrávka Capitals končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Holtbym.
24:52'
Oddechový čas zatím nepomohl. Philadelphia se znovu drží v útočné třetině a kombinuje.
24:30'
Oddechový čas pro domácí.
24:30'
S góly hokejistů Philadelphie se roztrhl pytel. Hosté odskakují do tříbrankového vedení. Matt Niskanen nahodil touš od modré čáry a těsně před Holtbym tečoval JAMES VAN RIEMSDYK. 1:4. Asistence: Matt Niskanen a Tyler Pitlick.
23:58'
Washington je opařen. Opět se hosté dostali ke střele, tentokrát štěstí zkoušel Kevin Hayes.
22:59'
Vzápětí Philadelphia opět střílí gól. Washington neudržel útočné pásmo, a proto se hosté dostali k protiútoku. Jakub Voráček následně u útočné modré čáry udržel na zádech svého soupeře a z otočky přihrál na hůl SEANA COUTURIERA, který svůj samostatný únik proměnil. 1:3. Asistence: Jakub Voráček a Justin Braun.
22:45'
Hosté se podruhé v utkání ujímají vedení. Aube-Kubel vystihl špatnou rozehrávku ve střední třetině a dostal se do útočného pásma. Přes celou šíři pásma poté vybídl MICHAELA RAFFLA, který trefil přesně. 1:2. Asistence: Nicolas Aube-Kubel.
22:18'
Philadelphia se provinila icingem. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před Brianem Elliottem.
21:46'
Konecny si nabruslil na modrou čáru, odkud puk nahazoval před bránu. Pobídka však byla sražena.
21:08'
Provorov neměl moc prostoru ke střele. Nakonec s kotoučem zajel do rohu kluziště.
20:30'
Začalo se opatrně ve střední třetině. Lars Eller nahodil puk na zadní mantinel, ale Hagelin si jej dobruslit nestačil.
20:01'
Viděli jsme velmi kvalitní úvodní třetinu, která nabídla mnoho šancí. V úvodních minutách se několikrát zaskvěli oba brankáři. Branky začaly padat až v poslední pětiminutovce. Nejprve se trefil Sean Couturier, ale o tři minuty později odpověděl T. J. Oshie. Oba góly padly z přesilovek a na obou trefách se podíleli čeští hokejisté.
Střely na bránu: 11 – 9.
20:00'
19:45'
Hosté se ještě málem dostali k brejkové situaci. Přihrávka před bránu ale přesná nebyla.
19:15'
Vránův skrytý pokus vyrazil Brian Elliott pouze před sebe. K dorážce se domácí nepropracovali.
18:18'
Také Washington v přesilovce úplně rozebral svého soupeře. Bäckström vybídl za bránou Jakuba Vránu, který z prvního doteku našel v mezikruží osamoceného T. J. OSHIEHO. Zkušený Američan se už nemýlil. 1:1. Asistence: Jakub Vrána a Nicklas Bäckström.
17:49'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Brian Elliott – 2 min., podrážení). Trest odpyká Nicolas Aube-Kubel.
17:26'
Domácí mají výhodu. Za chvíli budou hrát přesilovku.
16:45'
Kempný posunul puk na levý kruh, kde stál Carlson. Nejproduktivnější hráč domácích pálil bez přípravy. Jeho střela se ale neujala.
16:16'
Další střela Flyers v krátkém sledu. Tentokrát pálil Pitlick, ale Holtby znovu odolal.
15:58'
Hosté jsou při chuti. Hayes na modré čáře našel Ivana Provorova, jehož pokus kryl Braden Holtby svou hrudí.
15:22'
Přesilovka hostů byla okamžitě využita. Jakub Voráček posunul puk za bránu, kde si výborně počínal Giroux. Kapitán Philadelphie zpoza brány vybídl SEANA COUTURIERA, jenž rychlou střelou otevřel skóre. 0:1. Asistence: Claude Giroux a Jakub Voráček.
15:13'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jonas Siegenthaler – 2 min., hákování).
14:56'
Výpad hostujícího celku byl kvůli ofsajdu zastaven. Čeká nás poslední komeční pauza v této periodě.
14:02'
Jakub Voráček velice šikovně obkroužil bránu domácích. Na zadní tyči hledal Couturiera, který však s okamžitou střelou napálil obránce Washingtonu.
13:40'
Hra je přerušena. Kotouč totiž opustil hrací plochu, ale vylučovat se nebude. Vhazování bude obstaráno v obranném pásmu Flyers.
13:00'
Pokus Michala Kempného ihned po vyhraném vhazování nedoputoval až k bráně Philadelphie.
12:46'
Hägg uklidnil hru za svou bránou. Momentálně čeká na to, až oba celky dostřídají.
12:07'
Hayes posunul puk za bránu, kde se o něj dlouho sváděl důrazný osobní souboj.
11:34'
Flyers chvíli operovali v útočném pásmu, ale dopředu už opět míří Capitals.
11:06'
Alexandr Ovečkin pěknou přihrávkou bekhendem vybídl na pravém kruhu úplně volného Bäckströma. Švédský centr ale Elliotta v naprosto ideální pozici nedokázal prostřelit.
10:48'
Nahození slovenského beka Martina Fehérváryho se odrazilo od zadního mantinelu zpět před bránu. Elliott si ale dokonale pokryl přední tyč a utěsnil veškerý prostor.
09:57'
Leipsic nedojel odražený kotouč. Elliott se dostal ze své brány včas na to, aby stačil přesně rozehrát.
09:42'
Voráčkova pobídka z rohu kluziště nenašla adresáta.
09:02'
Kevin Hayes měl na hokejce už druhou velkou šanci. Zjevil se úplně sám před Holtbym, ale domácí brankář si povyjel tak dobře, že levým betonem stačil touš vykopnout.
08:40'
Washington kontroluje puk na svých hokejkách. Philadelphia ale v posledních minutách brání dobře.
08:12'
T. J. Oshie byl tvrdě sražen na mantinel. Puk stihl pouze posunout před sebe.
07:32'
Voráček obral u mantinelu Kempného, ovšem k přihrávce do předbrankového prostoru se nedostal.
07:08'
Přechod domácího celku do útočného pásma nebyl úspěšný. Odpískán byl ofsajd.
06:09'
Kevin Hayes si to mířil úplně sám na Holtbyho. Brankáře domácích ale ani nadvakrát nepřekonal, jelikož nezvedl puk nad levý beton ani z dorážky. Hala následně začala oslavně skandovat jméno Bradena Holtbyho.
05:45'
Capitals drží puk ve vlastní třetině. Pokusí se založit protiútok.
05:09'
Jakub Vrána posunul puk na Kuzněcova, který si ve velké rychlosti nabruslil na levé křídlo. Tento ruský centr ale taktéž na pohotového Briana Elliotta nevyzrál.
04:28'
Richard Pánik nabídl kotouč na levý kruh Hagelinovi, který si najel do brankoviště. Bekhendem se snažil zastrčit puk pod beton, ale Elliott byl úspěšný.
03:36'
Rychlá souhra Flyers málem skončila brankou. Travis Konecny nabízel puk před bránu, kam si najížděl Laughton. Posledně jmenovanému hráči chybělo k lepšímu zakončení pár centimetrů.
02:57'
Couturier čekal před bránou na přihrávku Voráčka. Puk si však zpracovat nedokázal.
02:26'
Domácí zvládli osobní souboj ve středním pásmu. Carlson zavezl puk do vlastní třetiny a následně přesně rozehrál.
01:54'
Úvod utkání je opatrný. Začalo se v pozvolném tempu. Nyní drží puk Washington ve svém obranném pásmu.
01:25'
Ovečkin z rohu kluziště našel Wilsona, který netrefil puk ideálně. Ke střeleckému pokusu z mezikruží se tak nedostal.
00:59'
Bäckström nahazoval puk před bránu. Elliott jej posunul za svou bránu.
00:28'
Philadelphia začala aktivně. Úvodních třicet sekund se držela v útočném pásmu, ale zatím nevystřelila.
00:01'

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson (A), Kempný, Fehérváry, Orlov, Gudas, Siegenthaler – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Philadelphia Flyers: Elliott (Lyon) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Laughton – Pitlick, Frost, J. van Riemsdyk – Aube-Kubel, Bunnaman, M. Raffl.

Rozhodčí: Lambert, Kozari – Gibbons, Shewchyk.
WASHINGTON CAPITALS

Tým z hlavního města USA i nadále patří mezi nejlepší celky celé soutěže. Na první Boston ztrácí pouhý bod, a proto jsou Capitals na druhé příčce nejen ve Výchofní konferenci, ale také v celé NHL. Washington uhrál 77 bodů v 54 zápasech a z posledních osmi zápasů hned šestkrát zvítězil. Skvělou formu si udržuje ruský sniper Alexandr Ovečkin, jenž už nastřílel 40 branek. V současnosti je nejlepším střelcem celé ligy a i nadále překonává ostatní legendy NHL v počtu nastřílených gólů. Washington čeká třetí domácí zápas v řadě. Pittsburghu sice podlehl, ale následně si zlepšil náladu díky výhře 4:2 nad Los Angeles.

Produktivita:

1. John Carlson, 54 zápasů, 14+51 (65)
2. Alexandr Ovečkin, 53 zápasů, 40+17 (57)
3. Jakub Vrána, 54 zápasů, 23+22 (45)
4. Jevgenij Kuzněcov, 51 zápasů, 18+27 (45)
5. Nicklas Bäckström. 46 zápasů, 10+31 (41).
PHILADELPHIA FLYERS

Letci figurují na osmé příčce ve Východní konferenci se ziskem 65 bodů v 54 zápasech. Tým Alaina Vigneaulta prožívá velmi dobrou druhou polovinu ledna a také začátek února. V tomto období Philadelphia vyhrála šest z devíti zápasů. Tento tým, jenž bude zřejmě až do posledních zápasů bojovat o play off ale vůbec nezvládl uplynulé střetnutí s New Jersey. Flyers do utkání šli z pozice favorita, ale hostujícím Devils podlehli vysoko 0:5.

1. Sean Couturier, 54 zápasů, 13+33 (46)
2. Travis Konecny, 51 zápasů, 17+27 (44)