NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Colorado - 13. listopadu 2019   02:00

Winnipeg
Winnipeg
0:4
(0:1, 0:0, 0:3)
Colorado
Colorado
19:01' Makar  (MacKinnon, Cole) • 40:18' MacKinnon  (Calvert, Donskoi) • 47:13' MacKinnon  (Donskoi, Calvert) • 53:13' Donskoi  (Kadri, MacKinnon)
Winnipeg
Tim Peel, Marc Joannette. Čároví: Ryan Galloway, Andrew Smith
Bell MTS Place, Winnipeg
15325 diváků
Colorado
Francouz (1. Werner) – Graves, Makar, Cole, Barberio, Girard, E. Johnson (A) – Calvert (A), MacKinnon (A), Donskoi – Ničuškin, Kadri, Compher – Nieto, Jost, Burakovsky – Jayson Megna, Kameněv, Tynan. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Československá stopa v utkání:

Pavel Francouz (COL) 31 sekund, 0 zákroků, 0 gólů, 100,0%
Tři hvězdy utkání:

1. Adam Werner (COL) 40 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Nathan MacKinnon (COL) 2+2
3. Cale Makar (COL) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 40-25; Zablokované střely: 11-17; Vhazování: 57%-43%; Hity: 21-18; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.
Adam Werner v úvodu zápasu nahradil zraněného Pavla Francouze a krátce před přestávkou rozhodl o osudu dnešního zápasu Cale Makar, na jehož gól ve třetí třetině navázali Nathan MacKinnon a Joonas Donskoi. Náhradní brankář Colorada nastoupil k svému prvnímu zápasu v NHL a ozdobil ho čistým kontem. Výsledek zní. Winnipeg Jets 0 Colorado Avalanche 4.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:25'
Před bránou Winnipegu vznikl obrovský závar, Connor Hellebuyck ale dokázal puk zastavit!
55:43'
Vyloučený Mark Barberio je zpět na ledové ploše a hokejisté Colorada hrají v plném počtu s čistým kontem. Adam Werner zůstává nadále nepřekonán.
55:29'
A další skvělý zákrok Adama Wernera, který tentokrát předvedl semafor proti ráně z levého kruhu pro buly.
55:13'
Jack Roslovic vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho střela s příklepem skončila na vyrážečce Adama Wernera.
53:43'
Mark Barberio byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Winnipeg dostane k dispozici druhou přesilovou hru.
53:13'
Colorado právě vstřelilo branku!
Connor Hellebuyck sice vyrazil střelu Nathana MacKinnona z mezikruží pravým betonem, proti následné dorážce JOONASE DONSKOIE už byl ale bezmocný! Avs využili přesilovou hru a je to 4:0. Asistence: Nazem Kadri a Nathan MacKinnon.
52:40'
Blake Wheeler nyní dostal dvě minuty za sekání a Colorado si po reklamní přestávce zahraje přesilovku.
52:04'
Domácí hokejisté dostali Colorado pod obrovský tlak, Avalanche ale odolávají zásluhou Adama Wernera.
50:16'
Blake Wheeler na levém křídle vypálil od hrazení a jeho tvrdá rána s příklepem zamířila nad bránu.
49:47'
Jets vypálili ihned po vhazování a jejich střela z pravého kruhu skončila mezi pravou rukou a pravým betonem fantasticky chytajícího brankáře Adama Wernera.
49:43'
Adam Werner v rychlém sledu předvedl čtyři zákroky a po posledním z nich byla hra konečně přerušena.
49:06'
Mark Scheifele zkusil vypálit na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, včas k němu ale přistoupil jeden z protihráčů.
48:23'
Jack Roslovic bleskově objel bránu Colorada a u levé tyče zasouval puk z otočky do sítě, jenže Adam Werner dokázal kotouč na brankové čáře vleže zastavit, když natáhl pravou ruku k tyči a puk zastavil vyrážečkou! Neuvěřitelný zákrok.
47:50'
Nathan Beaulieu vystřelil v blízkosti levé tyče a brankář Colorada jeho střelu z ostrého úhlu zachytil.
47:23'
Adam Werner ukryl střelu Winnipegu ihned po vhazování v lapačce a následuje krátká reklamní přestávka. Colorado vede ve Winnipegu už 3:0.
47:13'
NATHAN MACKINNON nyní v středovém kruhu převzal puk od Joonase Donskoie a samostatný únik zakončil rychlou střelou zápěstím, která zapadla k levé tyči! Colorado vede o tři góly – 3:0. Asistence: Joonas Donskoi a Matt Calvert.
45:52'
Mark Scheifele vystřelil v pravém kruhu pro vhazování zápěstím a jeho střela byla sražena za bránu hostí.
44:52'
Jayson Megna na pravém křídle vypálil po přihrávce zpoza brány a Connor Hellebuyck puk vyrazil mimo.
43:44'
Josh Morrissey v pravém kruhu vypálil po vhazování a Adam Werner po zakázaném uvolnění svého týmu podržel kotouč v náručí. Nutno ale dodat, že hostům bylo v rohu obranného pásma odpouštěno podražení.
42:59'
Patrik Laine vystřelil na bodu pravého kruhu a jeho střela zápěstím těsně minula vzdálenější levou tyč.
42:46'
Winnipeg nevstoupil do třetí třetiny vůbec dobře a podél střídaček vyhodil puk na zakázané uvolnění.
40:18'
NATHAN MACKINNON si pěkně najel v mezikruží na krátkou zpětnou přihrávku Matta Calverta a rychlou střelou zápěstím vymetl levý horní roh – 2:0! Asistence: Matt Calvert a Joonas Donskoi.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-16; Zablokované střely: 10-10; Vhazování: 55%-45%; Hity: 14-12; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné min.: 4-2.
Třetí třetina začne přibližně v 3:59.
Brankář Adam Werner po přestávce předvedl několik parádních zákroků a nadále drží čisté konto, zatímco Connora Hellebuycka v úvodu druhé třetiny podruhé v dnešním zápase zachránila horní tyč, kterou v závěru samostatného úniku orazítkoval Nathan MacKinnon. Po druhé třetině. Winnipeg Jets 0 Colorado Avalanche 1.
40:00'
39:22'
Nikolaj Ehlers vystřelil na pravém křídle a jeho střela z ostrého úhlu byla přizvednuta nad bránu Avalanche.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:09'
Dmitrij Kulikov vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a Adam Werner puk vykopl pravým betonem.
37:47'
Kyle Connor si najel na vzdálenější levé tyči na parádní nahození z pravého křídla, jenže Adam Werner se stačil přesunout a puk podržel. Reklamní přestávka.
37:10'
Další zakázané uvolnění proti Avalanche, kteří tentokrát nepřesně rozehráli podél střídaček.
36:56'
Erik Johnson nepřesně rozehrál podél trestných lavic a proti Coloradu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
35:52'
Tyson Jost se na levém křídle prosadit nedokázal a Jets mohli v klidu rozehrávat, což se jim nepovedlo.
34:14'
Avalanche se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám a brankář Connor Hellebuyck obě dvě vytáhl mimo.
33:39'
Valerij Ničuškin mohl skórovat v blízkosti levé tyče, jenže z ostrého úhlu minul přední tyč domácí brány.
32:46'
Winnipeg poslal puk podél střídaček na zakázané uvolnění a vhazuje se před Connorem Hellebuyckem.
31:32'
Connor Hellebuyck si bez problému poradil s nahozením Avalanche od modré čáry a zmrazil puk pod lapačkou.
31:05'
Patrik Laine vystřelil na vrcholu mezikruží a střelou zápěstím mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže Adam Werner měl čistý výhled a puk vyrazil pravým betonem.
30:19'
Adam Werner po 31 sekundách nahradil Pavla Francouze a nastoupil ke svému prvnímu zápasu v NHL! Zatím chytá skvěle a drží čisté konto.
30:19'
Kyle Connor byl v útočném pásmu Winnipegu příliš rychle a souboj dvou rivalů přerušuje komerční přestávka.
29:26'
Jeden z hráčů Colorada byl na bodu levého kruhu zezadu sražen k ledu, rozhodčí se ale vylučovat nerozhodli.
28:38'
Domácí hokejisté jsou střelecky mírně aktivnější, když na bránu vyslali 16 střel, zatímco Avalanche o pět méně.
28:31'
Josh Morrissey na levém křídle vypálil od modré čáry a Adam Werner předvedl další pěkný semafor.
27:31'
Utkání má obrovské tempo a hra se přelévá z jedné strany na druhou. A věřte mi, že to není jen prázdná fráze.
26:57'
Další přerušení hry, po kterém následuje krátká komerční přestávka. Colorado vede ve Winnipegu 1:0.
26:35'
Winnipegu se nepodařilo rozehrát a jeho diagonální přihrávka zamířila na zakázané uvolnění.
25:51'
Nikolaj Ehlers si sjel z pravého křídla do mezikruží, odkud vystřelil, a Adam Werner zasáhl levým betonem.
24:59'
Adam Lowry na levém křídle vypálil od hrazení a Adam Werner jeho ostrou ránu na přední tyči vyrazil.
24:41'
Adam Werner vyrazil střelu Winnipegu z ostrého úhlu a následné nahození domácích hráčů ukryl pod lapačkou.
24:08'
Hra byla přerušena, protože Winnipeg se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru. Skóre zápasu 0:1.
22:41'
Adam Werner skvěle zasáhl pravým betonem a úspěšný zákrok si poté připsal také Connor Hellebuyck.
21:11'
Jets propadli a Nathan MacKinnon se z pravého křídla poté řítil do samostatného úniku, v jehož závěru z blízkosti orazítkoval horní tyč brány!
20:52'
Josh Morrissey na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána minula vzdálenější pravou tyč.
20:01'
Cale Makar v úvodu zápasu orazítkoval tyč a krátce před přestávkou poslal Colorado do vedení 1:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-8; Zablokované střely: 6-4; Vhazování: 67%-33%; Hity: 5-5; Přesilové hry: 0/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:08.
Pavel Francouz byl v úvodu zápasu sestřelen Markem Scheifelem a jeho místo mezi třemi tyčemi zastoupil Adam Werner. Český brankář pobyl v bráně pouhých 31 sekund a 59 sekund před přestávkou ho pomstil gólem obránce Cale Makar. Skóre po první třetině utkání tedy je. Winnipeg Jets 0 Colorado Avalanche 1.
20:00'
19:01'
CALE MAKAR si z levého kruhu parádně vybruslil před bránu a rychlou střelou zápěstím zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Avalanche vedou rázem 1:0! Asistence: Nathan MacKinnon a Ian Cole.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:29'
Andrew Copp na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a Adam Werner po dalším zákroku přerušil hru.
18:24'
Dmitrij Kulikov na pravém křídle vypálil od modré čáry a kotouč skončil v lapačce brankáře Adama Wernera.
18:03'
Kyle Connor zakončoval v blízkosti pravé tyče a jeho střela zápěstím byla těsně před bránou zablokována.
16:58'
Ryan Graves chtěl na pravém křídle vystřelit od modré čáry, domácí se ale do jeho střely dobře postavili.
16:49'
Nathan Beaulieu nepřesně rozehrál podél trestných lavic a proti Winnipegu se pískalo zakázané uvolnění.
15:06'
Andrew Copp vypálil a jeho ostrá střela byla jedním z hráčů Avalanche přizvednuta do ochranné sítě.
14:19'
Útočné snažení hostujících hokejistů Colorada zastavilo postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
13:49'
Vyloučený Ian Cole je zpět na ledové ploše a také Colorado úspěšně přečkalo první hru v oslabení.
13:37'
Blake Wheeler nádhernou přihrávkou přes šířku útočného pásma přenesl hru doleva, kde bez přípravy vypálil Patrik Laine a z levého kruhu mířil ke vzdálenější pravé tyči, brankář Adam Werner ale předvedl úchvatný semafor a zabránil mu tak v připsání jubilejního 200. bodu v NHL!
13:07'
Adam Werner se stačil včas přesunout proti ráně Kyla Connora a kotouč vyrazil mimo svou bránu.
12:18'
Mark Scheifele vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu a jeho rána minula pravý horní roh brány Avs.
11:49'
Obránce Ian Cole fauloval v pravém rohu obranného pásma a byl vyloučen na trestnou lavici za podrážení.
10:22'
Po krátké komerční přestávce pokračujeme dále a zatím marně čekáme na úvodní gól dnešního zápasu.
09:31'
Cale Makar byl nyní hodně blízko otevření skóre, jenže Connora Hellebuycka zachránila horní tyč!
09:05'
Vzápětí z podobného místa vystřelil Nathan MacKinnon a Connor Hellebuyck kotouč úspěšně vyrazil.
08:47'
Nazem Kadri vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a jeho rána byla sražena do rohu ledové plochy.
08:18'
Andrew Copp zbytečně fauloval v levém rohu útočného pásma a dostal dvě minuty za držení.
06:25'
Kyle Connor vypálil ihned po vhazování a Adam Werner jeho ránu na přední tyči vyrazil do rohu kluziště.
06:20'
Adam Werner ukryl ránu Marka Scheifeleho z pravého křídla v lapačce a následuje reklamní přestávka.
05:55'
Tyson Jost vystřelil v blízkosti levé tyče a jeho střela z úhlu zamířila nad bránu Connora Hellebuycka.
04:37'
Avalanche předvedli nádhernou kombinaci, kterou v levém kruhu zakončoval Valerij Ničuškin, střela hostujícího útočníka ale byla zablokována.
04:01'
Nathan MacKinnon na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Connor Hellebuyck jeho pokus snadno vyrazil.
03:42'
Matt Calvert nemohl pokračovat ve hře, protože proti Avalanche bylo signalizováno postavení mimo hru.
02:31'
Mark Scheifele se vrátil na led z trestné lavice a Winnipeg úspěšně přečkal první oslabení v zápase.
02:06'
Útočník Winnipegu vzápětí vyrazil na steč na pravém křídle a jeho bekhendové nahození skončilo v náručí připraveného Adama Wernera.
01:09'
Adam Lowry sice nedokázal přesně přihrát na konci přečíslení dva na jednoho, odvedl ale skvělou práci.
00:31'
Mark Scheifele poté dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři a Pavel Francouz zamířil na ošetřovnu.
00:31'
Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Pavel Francouz, přichází Adam Werner.
00:31'
Mark Scheifele si nyní z levého křídla sjížděl před bránu a v plné rychlosti byl natlačen do českého brankáře Pavla Francouze! Hodně ostrá srážka!
00:08'
Avalanche vyhráli úvodní vhazování zápasu a jejich nahození na útočné modré čáře zastavil Mark Scheifele.
00:01'
Dnešnímu střetnutí v Winnipegu předchází slavnostní ceremoniál, během kterého jsou oceňováni příslušníci kanadských vzdušných sil.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), Poolman, D. Kulikov, Pionk, Beaulieu, Sbisa – Connor, Scheifele (A), Laine – Ehlers, Wheeler (C), Roslovic – Copp, Lowry, Perreault – Luoto, Gustafsson, L. Shaw. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Colorado Avalanche: Francouz (Werner) – Graves, Makar, Cole, Barberio, Girard, E. Johnson (A) – Calvert (A), MacKinnon (A), Donskoi – Ničuškin, Kadri, Compher – Nieto, Jost, Burakovsky – Jayson Megna, Kameněv, Tynan. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Tim Peel, Marc Joannette. Čároví: Ryan Galloway, Andrew Smith.

Pavel Francouz (COL) 6 zápasů, 201 zákroků, 17 gólů, 91,5%
Vzájemné zápasy

Winnipeg se potkal s Coloradem v loňské sezóně NHL pětkrát a úvodní dvě vzájemná střetnutí na přelomu roku 2018/2019 vyhrál, následné tři zápasy ale prohrál.
Colorado Avalanche

Colorado porazilo Columbus 4:2 a po návratu z Dallasu vyhrálo oba dva domácí zápasy. Má to ovšem i stinnou stránku. Zápas proti Blue Jackets nedohrál kvůli otřesu mozku Pierre-Édouard Bellemare poté, co ho loktem sestřelil Nick Foligno. Počínání útočníka Jackets poté mělo dohru a za zákrok byl suspendován na tři zápasy.
Winnipeg Jets

Winnipeg v posledním zápase porazil Dallas a o osudu utkání muselo rozhodnout prodloužení, které ukončil Mark Scheifele. Jets se v současné chvíli nachází ve fantastické formě, když vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů. Domácí hráči naposled prohráli po nájezdech s New Jersey a vezou se na sérii dvou vítězství v řadě.
Coloradu se podařilo ukončit špatnou sérii výsledků a do středečního střetnutí na ledě Winnipegu Jets bude vstupovat s dvěma výhrami v řadě, stejně jako domácí Jets. Svěřenci Paula Maurice mají skvělou formu, když prohráli pouze jeden z posledních pěti zápasů a navíc až po samostatných nájezdech. Jak si povedou dnes?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.