NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Anaheim - 27. ledna 2021   03:08

Anaheim
R. Miller (Gibson) – Shattenkirk, H. Lindholm, Hakanpää, Fowler, Ja. Larsson, B. Hutton – Rakell, Getzlaf, Jones – Silfverberg, Henrique, Heinen – Steel, Comtois, Rowney – D. Grant, Deslauriers, Lettieri.

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
John Gibson (ANA) – 31 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
Anaheimu se povedlo dobýt Gila River Arenu v Glendale, kde proti domácí Arizoně zvítězil nejnižším možným skóre 1:0. Jediný gól zápasu vsítil v 11. minutě Danton Heinen, který využil chyby Goligoskiho při rozehrávce, vybojoval puk a z pravého kruhu poslal svou střelu pod horní tyč. Arizona v průběhu utkání měla spoustu šancí, několikrát si vytvořila i drtivý tlak v útočném pásmu, ale všechny její pokusy zneškodnila buď obětavá obrana nebo brankář Gibson, který pokryl 31 střel.
59:55'
Ale ještě rychlý návrat Arizony a dobrá šance Dvoraka v levém kruhu. Jeho střelu ovšem svou nohou vyrazil jeden z bránících hráčů až do ochranné sítě.
59:48'
Ducks vytěsnili puk do středního pásma.
59:35'
Oddechový čas pro Arizonu.
59:35'
Gibson chytá nahozený puk a schovává jej pod lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravici.
59:19'
Hutton vyhazuje nahozený kotouč zpět do středního pásma.
59:07'
Arizona hledá cestu zpět do útočného pásma. Nedaří se jí usadit.
58:37'
Pokus hostů o střelu do prázdné branky ze středního pásma. Puk zamířil na zadní mantinel.
58:30'
Oesterleho rána zpoza kruhů šla do zadního hrazení.
58:05'
Arizona odvolala brankáře a zkouší to v šesti!
57:53'
Šance Arizony v bezprostřední blízkosti branky, Gibson Garlandovu střelu vytěsnil bruslí!
57:40'
A po dalším vhazování se Anaheim dopouští zakázaného uvolnění.
57:32'
Goligoski pálil okamžitě po vhazování, Gibson puk chytá.
57:28'
Vyhození Anaheimu z vlastní třetiny sice skončilo v hledišti, ale podle rozhodčích došlo k tečování puku o plexisklo. Vylučovat se tedy nebude.
56:58'
Jones přinutil Kuempera přerušit hru. Arizona by spíš potřebovala vytvořit tlak v útoku, než se bránit.
56:36'
Přihrávka přes střední pásmo Arizoně hrubě nevyšla. Je to jen zakázané uvolnění.
56:02'
Gibson svou lapačkou zastavuje Schmaltzovu střelu a podržel po několikáté svůj tým.
55:25'
Jenže z vlastního pásma to jde hodně složitě. Anaheim dobře napadá rozehrávku soupeře.
54:40'
Arizoně se čas nemilosrdně krátí. Byť v mnoha pasážích byla o poznání lepším týmem, vše směřuje k těsné porážce, které se snaží ze všech sil zabránit.
54:10'
Kuemper likviduje další pokus soupeře. Komerční přestávka.
53:46'
Přišla ovšem ztráta a přečíslení Anaheimu 3 proti 1. Hosté z toho ale nic nevytěžili, Kuemper střelu z mezikruží vyrazil a dorážka z levé strany šla do zadního mantinelu.
53:25'
Domácí mají kotouč ve svém pásmu a musí znovu vymýšlet útočnou akci.
52:35'
Oesterle si sjel až do pravého kruhu a zamířila na něj přihrávka z levého křídla. Jenže rychlé zakončení z první bylo zblokováno a na Gibsona neprošlo.
52:00'
Arizona vede na střely 28-20. Na góly ale stále prohrává 0:1.
51:42'
Útok Arizony byl zastaven postavením mimo hru. Vhazovat se tedy bude opět ve středním pásmu.
51:27'
Kuemper si jen pohledem kontroloval puk, který prosvištěl kolem brankoviště.
50:27'
Gibson likviduje další střelecký pokus domácích a přerušuje hru. Komerční přestávka.
50:05'
Oesterle neudržel puk na modré čáře a musí se vracet. Anaheim toho využívá k prostřídání.
49:09'
Pěkný průnik Anaheimu do útoku, ale bekhendové zakončení Jonese nenadělalo Kuemperovi velké potíže.
48:40'
48:16'
Rychlý návrat domácích do útoku vyřešil svým zákrokem Gibson.
48:02'
Ducks se povedlo osvobodit.
47:55'
Arizona drží útočné pásmo, další ze střel ovšem končí jen zblokována.
47:27'
Kesselův pokus z pravého křídla nebyl zamířený přesně, puk se odráží od zadního mantinelu.
46:55'
Ducks vyhodili puk mimo své pásmo.
46:40'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jacob Larsson – 2 min., vražení na hrazení).
46:40'
Garland se jen s velkými potížemi zvedal z ledu z levého mantinelu. Bude se vylučovat na straně Anaheimu. To ale až po komerční pauze.
45:30'
Hra se nyní hodně kouskuje, další dvě přerušení v krátkém sledu.
45:02'
Pro změnu kotouč končí na střídačce domácích. Vhazovat se znovu bude před Kuemperem.
44:44'
Dochází k přerušení hry kvůli vystřelení puku do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Kuempera.
44:15'
Kuemper šel na led, ale střela z levého kruhu až k němu nedoputovala.
43:14'
Oesterleovo nahození od modré bylo před brankou Gibsona sraženo mimo tři tyče. Hostující brankář je sice v permanenci, ale puky létají spíše kolem něj.
42:23'
Útočný výpad Ducks, Rakella musel zastavit až Kuemper, jenž pokryl střelu soupeře.
41:30'
41:15'
Další vyhození kotouče. Toto oslabení hosté už nejspíš zvládnou.
40:35'
Ducks dobře brání své pásmo, oslabení ubíhá zatím bez většího ohrožení Gibsona.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:52.
Druhá třetina přinesla sice převahu Arizony, ale nepřinesla gól. Domácí měli několik silných pasáží včetně dlouhého tlaku, ale Gibson všemu odolal. Arizona si ovšem přenáší do závěrečné třetiny ještě minutu a půl dlouhou početní převahu.
40:00'
39:43'
Tentokrát se kotouč odráží do ochranné sítě za Gibsonem. Na zadním mantinelu se spolu nepohodlo několik hráčů po zbytečném přistrčení od hostujícího Larssona. Vylučovat se ale nebude.
39:35'
Hosté vyhodili puk pouze mezi střídačky. Vhazovat se bude opět před Gibsonem.
39:30'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., hákování).
39:00'
Slabší pasáž zápasu bez šancí na obou stranách. Hra byla přerušena po vystřelení puku do hlediště ve středním pásmu
.
37:25'
Postavení mimo hru Anaheimu, který se trošičku osmělil a začíná hrát.
36:15'
Arizona vede ve druhé třetině na střely 12-2. Drtivou převahu ale zatím nevyužila.
35:35'
Ducks to zvládli. Gibson po další ráně domácích podržel puk ve své moci a přerušuje hru. Komerční přestávka.
35:16'
Tlak Coyotes pokračuje! Ani nyní se nepovedlo hostům vyhodit puk. Pětice Ducks je už pořádně unavená a jen drží pozice.
34:45'
Anaheim je stažen před vlastní brankou, po zblokované střele Hjalmarsona se nedaří hostům vyhodit puk.
34:10'
Arizona má v posledních minutách jednoznačně více ze hry, schází tomu ale lepší využívání šancí.
33:38'
Další z těžších zákroků Gibsona, který rychlý výpad soupeře řešil sražením puku do strany.
33:00'
Domácí vjeli do postavení mimo hru. Komerční přestávka.
32:11'
Keller zkoušel štěstí od modré čáry. Byť Arizona nyní výrazně zasypává branku Anaheimu střelami, Gibson drží čisté konto.
31:11'
Anaheim vyhodil na zakázané uvolnění.
30:55'
Pokračující akce domácích. Garland operoval před brankou Gibsona, ten ale odolal i tomuto tlaku.
30:43'
30:20'
Arizona se musela vracet pro puk do středního pásma, ale rychle se vrací před branku Gibsona.
29:56'
Gibson udržel puk před brankovištěm a přerušil hru po náporu z levé strany, kde mu zahrozil Kessel.
29:44'
Oesterle se snaží od modré čáry ostřelovat branku Anaheimu, ale zatím bez úspěchu.
29:21'
Oesterleho rána od modré zaduněla o zadní mantinel. Arizona dál drží puk v útočném pásmu.
28:43'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., sekání).
28:36'
Coyotes se s pukem vrátili do svého pásma a chystají se na útočný výpad s šesti muži v poli.
28:09'
Pitlickova střela z mezikruží byla zblokována, ale došlo tam i k faulu a bude se vylučovat na straně Anaheimu! Domácí mají výhodu.
27:06'
Ducks se po vhazování ve svém pásmu dopouští zakázaného uvolnění.
26:58'
Dobrá šance Arizony! Garland v útoku našel najíždějícího Caggiulu u pravého kruhu, poslal mu puk, ale jeho střela z první vyletěla příliš vysoko.
26:12'
Getzlaf vjel do dalšího postavení mimo hru. Na řadě je komerční pauza.
25:33'
Ducks se dostali do postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
25:20'
Hra se ve druhé třetině příliš nekouskuje, zároveň ale nenabízí prozatím ani zdaleka takovou úroveň, jakou nabídla úvodní dvacetiminutovka.
23:49'
Zakázané uvolnění Arizony po nepřesné přihrávce.
23:30'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, ale také bez větších šancí. Garlandova střela z pravého kruhu byla spíše propagační.
22:08'
Grossovu ránu od modré čáry Gibson úspěšně zlikvidoval. Hra pokračuje.
21:37'
Ducks se usadili v útoku, a nakonec i ohrozili branku Kuempera, který si ovšem prostor u své pravé tyče pohlídal a hru přerušil.
20:50'
Na začátku druhé třetiny se hra přelévá ze strany na stranu a oba týmy se střídají ve vedení puku.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:59.
Arizona měla v úvodu první třetiny převahu, jenže ráz úvodní dvacetiminutovky změnila hrubka Caggiuly v rozehrávce z vlastního pásma. Domácí útočník ztratil puk, který vybojoval Heinen, jenž otevřel skóre a Anaheim od té chvíle soupeřům pořádně zatápěl. Další branka ovšem nepadla.
20:00'
19:23'
18:58'
Coyotes vyhazují puk přes všechny čáry.
18:25'
Kuemper zastavil zakončení Rakella a ukrývá puk pod sebou, díky čemuž přerušuje hru.
17:40'
Domácí se na začátku oslabení osvobodili a Anaheim musí hledat cestu zpět do útočné třetiny.
17:23'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Barrett Hayton – 2 min., příliš mnoho hráčů).
17:23'
Komerční přestávka.
16:55'
Zlokovaná střela Pitlicka se od Lindholma odráží mimo nebezpečí.
16:25'
Poměrně rychle se vrátili za branku Kuempera, ale dál drží puk a mohou vyrazit na další zteč.
15:55'
Domácí mají puk ve vlastním pásmu a chystají další útočný výpad. S rozehrávkou nespěchají.
14:56'
Odražený puk doklouzal nikým nekrytý až před brankoviště Gibsona, kde do něj pohotově praštil útočící Garland, ale napálil tyč branky Anaheimu! Teď při Anaheimu stálo neskutečné štěstí.
13:31'
Garland se uvolnil v levém kruhu, dostal přihrávku a snažil se vystřelit do protipohybu Gibsona. Tomu se povedlo v brankovišti natáhnout a zachytit puk lapačkou!
13:24'
Do útoku se dostali po odmlce také domácí, Fischerovu ránu od modré Gibson chytá, přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
12:46'
Anaheim úvodní branka pořádně nakopla. Ducks se tlačí do zakončení a snaží se navýšit své vedení, Fowler ovšem od modré neuspěl.
12:05'
Arizona se dvakrát za sebou dopustila zakázaného uvolnění.
11:24'
Heinen opět střílel, tentokrát z mezikruží. Kuemper jeho pokus zlikvidoval, stejně jako následnou střelu Huttona od modré.
10:59'
Anaheim právě vstřelil branku!
Byť měla Arizona více ze hry, úvodní gól střílí Anaheim! Hrubka v domácí rozehrávce zpoza branky, Caggiula ztratil puk v levém kruhu a DANTON HEINEN, který puk vybojoval, tuto chybu trestá přesným zakončením pod horní tyč. Bez asistence.
10:05'
Útočná akce hostů ale poměrně rychle skončila...
09:50'
Anaheim, který v posledních minutách jen odvracel útoky, se zmocnil puku a bude rozehrávat zpoza vlastní branky.
08:57'
Coyotes se rychle vrátili do útoku. Chychrunova rána zaduněla o Gibsonovy betony. Už osmá střela domácích.
08:40'
Ducks se povedlo osvobodoti a konečně může unavená pětice prostřídat.
08:13'
Po dalším z těžkých zákroků Gibsona se Anaheim konečně dostal k puku a vyhazuje na zakázané uvolnění. Arizoně se povedlo během tohoto útoku pořádně zatopit pod kotlem.
07:41'
Grossova pumelice od modré čáry prosvištěla kolem branky a zaduněla o zadní mantinel. Arizona setrvává v útoku a vytváří na své soupeře tlak.
06:43'
Další zákrok hostujícího brankáře, jenž tentokrát drží kotouč v lapačce a přerušuje hru. Komerční pauza.
06:36'
Demers pálil od modré, Gibson jeho projektil vyráží.
05:32'
Arizona se poměrně dlouho držela v útočném pásmu, ale nedokázala za celou dobu získat pevnou kontrolu nad pukem a rozehrát kombinační akci, která by vedla k ohrožení branky.
04:38'
Anaheim se znovu dopouští zakázaného uvolnění. Hra se opět stěhuje před Gibsona.
04:04'
Ducks po ztrátě útočného pásma zkusili rychlý návrat, ale je z toho jen zakázané uvolnění.
03:44'
Prudká rána hostí od modré čáry, Kuemper i potřetí v utkání pečlivě zasahuje.
03:05'
Další zásah Kuempera, tentokrát proti střele z pravého kruhu. Duel se začíná rozjíždět, navíc se hraje delší doba bez přerušení a hra se zbytečně nekouskuje.
02:15'
Po šanci domácích, kterou zlikvidoval Gibson, vyrazil do úniku v dresu Anaheimu Kesler, ale v souboji s Darcym Kuemperem se mu nepovedlo najít skulinku v postavení brankáře.
01:49'
První střelu utkání vyslal obránce domácích Gross od modré čáry, Gibson puk vyráží.
01:37'
Postavení mimo hru Arizony, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:10'
V úvodních desítkách sekund se oba týmy oťukávají. Vstup do střetnutí sledujeme z obou stran spíše vlažnější.
00:01'

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Goligoski, Chychrun, Demers, Hjalmarsson, Oesterle, Gross – Garland, Schmaltz, Caggiula – Kessel, Hayton, Keller – Pitlick, Brassard, Dvorak – Fischer, Jo. Larsson, Crouse.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Shattenkirk, H. Lindholm, Hakanpää, Fowler, Welinski, Ja. Larsson – Rakell, Getzlaf, Jones – Silfverberg, Henrique, Heinen – Terry, Steel, Comtois – Rowney, D. Grant, Deslauriers.

Rozhodčí: Chmielewski, Rehman – Galloway, Suchánek.
V minulé sezoně se stihly odehrát hned čtyři vzájemné duely, ve kterých vždy zvítězil tým, jenž hrál na domácím kluzišti. Bilance tak byla smírná 2-2 na zápasy.
Anaheim si sice v šesti zápasech připsal také čtyři porážky, ale dvakrát dotáhl tyto zápasy do prodloužení, a ve spojení se dvěma výhrami tak má na kontě 6 bodů. V posledním duelu, který Duck odehráli v noci na pondělí, se radovali z trochu překvapivé výhry 3:1 nad Coloradem, díky čemuž se dostali na šesté místo Západní divize.
Domácí měli vstup do sezony ještě trochu horší než jejich nadcházející soupeři. Arizona z 6 zápasů vydolovala 5 bodů a je aktuálně na chvostu Západní divize, když porazila San Jose a následně se radovala jednou během série čtyř zápasů proti silným Vegas, s nimiž si Coyotes zapsali bilanci 1 výhry, 3 porážek a skóre 9:12.

Týmu navíc příliš neprospívá, že na marodce je jedna z největších opor sestavy, obránce oliver Ekman-Larsson.
Hokejisté Arizony přivítají na svém ledě Anaheim v souboji dvou týmů, které zatím nemohou být úplně spokojeny se vstupem do zkráceného ročníku, v němž se jim nepovedlo zcela chytit začátek a nutně potřebují získat pár výher v řadě, aby se v rámci Západní divize posunuly z druhé poloviny tabulky směrem nahoru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.