NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Anaheim - 17. března 2021   02:00

Colorado
Colorado
01:01' Burakovsky (Kadri, Girard) • 07:02' Kadri (Saad, D. Toews) • 31:25' Rantanen (Landeskog, D. Toews) • 38:26' Kadri (Burakovsky, Donskoi) • 41:01' MacKinnon (D. Toews, Rantanen) • 43:24' Girard  • 56:48' Bellemare (Kadri, Calvert) • 58:45' Saad (Donskoi, Ničuškin)
8:4
(2:4, 2:0, 4:0)
Anaheim
Anaheim
02:16' Terry  (Zegras, Henrique) • 04:33' Heinen  (B. Hutton, Henrique) • 15:59' Henrique  (Terry) • 19:42' D. Grant
Colorado
Miska (21. Grubauer) – D. Toews, Graves, Girard, MacDonald, Pateryn, Renouf – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Jost, Ničuškin – O'Connor, Bellemare, Calvert.

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:22 (10:7, 13:7, 13:8)
Zblokované střely – 12:24
Vyhraná vhazování – 29:33
Trestné minuty – 6:8
Hity – 21:19
Hokejisté Colorada dokázali otočit zpočátku nepříznivě se vyvíjející zápas proti Anaheimu a nakonec zvítězili vysoko 8:4. Domácí přitom prohráli první třetinu 2:4, když sice byli aktivnější, ale Kačeři potrestali každé jejich zaváhání. Od druhé části se však postavil do branky Lavin Philipp Grubauer, který vnesl do řad svého týmu klid a jeho spoluhráči se mohli pustit do honby za obratem.

V prostřední části domácí srovnali zásahy Mikka Rantanena a Nazema Kadriho. V závěrečné dvacetiminutovce pak Avs dominovali a zatížili konto soupeře hned čtyřmi góly. Ve 42. minutě strhl v přesilovce vedení na jejich stranu Nathan MacKinnon a o dvě minuty později usměrnil Girardovo nahození z rohu za Millerova záda Joonas Donskoi. S blížícím se závěrem ještě hosté zkusili hru bez brankáře, ale za to je potrestal trefou z vlastního obranného pásma Pierre-Édouard Bellemare. V čase 58:45 navíc ještě zpečetil skóre přesilovkovým zásahem Brandon Saad.
59:01'
Běží poslední minuta již rozhodnutého zápasu.
58:45'
Colorado právě vstřelilo branku!
Dnešní zápas přinesl pořádnou porci branek! Domácí využívají přesilovku a zvyšují na 8:4. Joonas Donskoi našel krosem z levého kruhu BRANDONA SAADA, který z úhlu střílel na poloodkrytou branku. Rána mu sice nesedla ideálně, i tak si však prošla nad Millerovým levým betonem na místo určení. Asistence: Joonas Donskoi a Valerij Ničuškin.
57:29'
Hostující Jani Hakanpää ještě dostal trest za vysokou hůl.
56:48'
Hostům se risk s prázdnou brankou nevyplatil! Nazem Kadri v obranném pásmu posunul puk na PIERRA-ÉDOUARDA BELLEMARA, který téměř přes celé hřiště trefil svatyni soupeře – 7:4. Asistence: Nazem Kadri a Matt Calvert.
56:20'
Hosté to zkoušejí bez brankáře!
56:18'
Burakovsky zlomil v dobré pozici hokejku. Hosté následně otočili hru na druhou stranu a donutili brankáře Grubauera přerušit hru. Po reklamní přestávce se tedy bude vhazovat v útočném pásmu kalifornského mužstva.
55:57'
Do konce třetí třetiny scházejí čtyři minuty. Laviny zatím soupeře k ničemu nepouštějí.
54:36'
Valerij Ničuškin nebezpečně střílel z vrcholu pravého kruhu. Miller puk vyrazil do rohu.
53:46'
Hostující Kevin Shattenkirk měl puk v útočném pásmu. Calvert mu ale do jeho akce sáhl a vytlačil hosty do střední třetiny.
52:52'
Nazem Kadri s Nicolasem Deslauriersem spolu stále mají nějaký problém. Teď už na sebe pokřikují ze střídaček svých týmů.
52:29'
Hra 4 na 4 větší šanci nepřinesla. Oba celky v plném počtu.
51:33'
Domácí nyní mají puk na hokejkách a trpělivě vyčkávají.
50:28'
Kadri a Deslauriers byli odesláni na trestnou lavici za hrubost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
50:28'
Ránu Troye Terryho z osy hřiště našel Grubauer v lapačce. Německý brankář Colorada, který chytá od začátku druhé třetiny, zatím neinkasoval... Po jeho zákroku se strhla u brankoviště mela, kterou museli uklidňovat rozhodčí. Máme tu reklamní přestávku.
50:06'
Hosté se po sérii icingů konečně osvobodili tak, že mohli vystřídat.
49:45'
Z levého kruhu střílel Nazem Kadri. Mířil vedle bližší tyčky hostující svatyně.
49:39'
A do třetice...
49:32'
Další zakázané uvolnění Kačerů.
49:06'
Hosté se dopustili icingu. Vhazovat se bude před Millerem.
48:36'
Rantanen je zpátky na ledě, Colorado tedy kompletní.
48:13'
Druhá část přesilovky Ducks už není dobrá. Graves poslal puk za hostující branku.
47:57'
Domácí vyhazují.
47:25'
Do přihrávky Shattenkirka se na levém kruhu opřel Rickard Rakell. Grubauer se včas přesunul a svým zákrokem přerušil hru.
46:35'
Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Anaheimu. Dvě minuty za podražení Terryho dostal Mikko Rantanen.
45:36'
Obrat domácích je zasloužený. Hráči Colorada téměř celý zápas bušili do obrany soupeře a konečně byli odměněni.
44:56'
Právě Josh Mahura vystřelil od modré čáry. Grubauer má puk v lapačce.
43:24'
Domácí odskakují na rozdíl dvou gólů! Samuel Girard nastřelil z rohu kluziště puk do brankoviště a hrací předmět se odrazil za záda Millera od bojující dvojice Mahura – Joonas Donskoi. Za autora branky byl nakonec označen SAMUEL GIRARD, Mahura si tedy dal vlastňáka. Bez asistence.
42:20'
Domácí tedy v roli vedoucího týmu. Uvidíme, jak odpoví Kačeři.
41:01'
Domácí nakonec skórují! Ještě to stihli v přesilovce. Devon Toews poslal z modré čáry přihrávku na levý kruh, odkud z první vypálil NATHAN MACKINNON a puk rozvlnil síťku za zády brankáře Millera – 5:4. Asistence: Devon Toews a Mikko Rantanen.
40:47'
MacKinnon vyzval ke skórování Mikka Rantanena, který trefil tyčku již zcela odkryté branky!
40:18'
Hosté odpálili puk až k brankáři Grubauerovi.
40:02'
Domácí dohrávají ještě polovinu přesilové hry.
Hity – 16:14
Ve druhé třetině se podařilo Coloradu smazat dvoubrankové manko a do šaten se tak odchází za stavu 4:4. Hosté přitom mohli nejprve odskočit, na třígólový rozdíl, ovšem Zegras trefil ze samostatného úniku tyčku. Ve 32. minutě se naopak prosadil Mikko Rantanen, jenž nachytal brankáře Millera dorážkou ze záporného úhlu. Vyrovnání pak Lavinám zařídil tečí Burakovskyho střely Nazem Kadri.
40:00'
39:06'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., podrážení).
38:26'
Je vyrovnáno! Z pravé strany vystřelil André Burakovsky, jehož střela prošla nad lapačkou brankáře Millera. Ránu svého spoluhráče ještě tečoval před brankou clonící NAZEM KADRI, který je tedy označen za autora gólu – 4:4. Asistence: André Burakovsky a Joonas Donskoi.
38:11'
Kevin Shattenkirk střílel od modré čáry do betonů připraveného Grubauera.
36:58'
Na druhé straně to zkoušel Logan O'Connor. Také Millerova lapačka byla přesná.
36:44'
Z levého kruhu to zkusil Trevor Zegras. Grubauer má puk v lapačce.
36:29'
Hosté poté, co se většinu času bránili, začali vystrkovat růžky. Forčekinku Rakella mohl využít Jakob Silfverberg, který si už rovnal před brankou kotouč na zakončení. Na poslední chvíli mu ho někdo z domácích vypíchl.
35:46'
Nepříjemný moment pro Grubauera. Rozehrávající Saad trefil brusle protihráče, od nichž se puk odrazil na domácí branku. Gólman Colorada musel rychle reagovat.
35:22'
Zakázané uvolnění Colorada. Dění se stěhuje před Philippa Grubauera, který od začátku druhé třetiny nahradil v domácí brance Huntera Misku.
34:10'
Hra je přerušena kvůli domácímu postavení mimo hru. Další reklamní přestávka.
33:22'
Colorado pokukuje po vyrovnání. Od modré vypálil Samuel Girard, Miller jeho střelu vyrazil.
33:13'
Střela Matta Calverta z osy hřiště skončila na těle Millera, který přerušil hru.
32:37'
Greg Pateryn vyvezl po pravé straně puk dopředu. Dostal se i ke střele, kterou vyrazil Miller.
32:09'
Střelu Adama Henriquea pokryl Grubauer. Následuje reklamní přestávka.
31:25'
Domácí první řada si vytvořila obrovský tlak, který končí kontaktním gólem! Gabriel Landeskog nadvakrát nedostal puk za záda Ryana Millera. To se povedlo až MIKKOVI RANTANENOVI, jenž vrátil kotouč bekhendem do ohně už ze záporného úhlu a nešťastný Miller si ho srazil do vlastní svatyně – 3:4. Asistence: Gabriel Landeskog a Devon Toews.
30:58'
Girardovo nahození se snažil tečovat Mikko Rantanen. Puk ale nenabral směr mezi tyče.
30:35'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Ryana Millera.
29:32'
Druhá třetina je zatím poklidnější než první. Hosté se věnují hlavně defenzivě a Avs zatím marně dobývají obranný val.
28:13'
Hodně nepříjemný moment pro Adama Henriquea, který inkasoval ránu pukem po střele Valerije Ničuškina přesně do míst, kam to muži opravdu rádi nemají. Výraz útočníka Anaheimu hovořil za vše.
27:47'
Matt Calvert se dostal k puku mezi kruhy. Obránci Anaheimu mu ale zablokovali hokejku a útočník Colorada tak nemohl střílet.
26:28'
Dopředu vyrazil hostující talent Trevor Zegras. Americký útočník, který reprezentoval svou zemi na posledním MS dvacítek, branku netrefil.
26:16'
Teď už hosté vystřídat mohou. Rána Devona Toewse od modré čáry skončila ve výstroji Millera.
26:09'
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění. To pro ně může být nepříjemnost. Jejich pětice už byla na ledě dlouho a nemůže střídat.
25:59'
Další rána Gabriela Landeskoga. Tentokrát ji vyrazil do rohu Ryan Miller.
25:37'
Nahození Landeskoga od modré čáry hosté srazili nad svou branku.
24:38'
Girard nahrál na pravý kruh Brandonovi Saadovi, který z první těsně minul odkrytý kout hostující branky!
24:16'
Domácí tohle oslabení přestáli. Už jsou v plném počtu.
23:16'
Domácí vyhodili.
22:21'
Cam Fowler vypálil od modré čáry. Grubauer kotouč vyrazil.
22:15'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Greg Pateryn – 2 min., sekání).
22:15'
Trevor Zegras najížděl sám na Grubauera. Udělal povedený bekhendový blafák, po němž poslal kotouč do tyčky! Byl však faulován a Anaheim si tak zahraje přesilovku.
21:00'
Gabriel Landeskog dostal dobrou přihrávku na levý kruh. Zamířil však vedle vzdálenější tyčky hostující branky.
20:26'
Hosté jsou v plném počtu.
20:07'
Poškozená část plexiskla je vyměněna. Hra tedy po pár minutách opět pokračuje.
20:06'
Hra byla hned po pár sekundách druhé části přerušena kvůli poškozenému plexisklu vedle střídačky Anaheimu. To se bude muset vyměnit.
20:01'
Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Hunter Miska, přichází Philipp Grubauer.
Hity – 8:7
Máme za sebou hodně divokou první třetinu! Colorado po ní prohrává s Anaheimem 2:4. Domácí přitom byli většinu času aktivnější, ovšem Kačeři trestají v podstatě každé jejich zaváhání. Laviny začaly dobře a už po 61 sekundách utkání je poslal do vedení bekhendovou dorážkou André Burakovsky. Hosté rychle srovnali díky pohotovému manévru Troye Terryho, jenž si našel před brankou volný puk a bekhendovou kličkou vyšachoval i brankáře Misku. Toho poté v 5. minutě zaskočil střelou z levého kruhu Danton Heinen a Ducks vedli. Aktivně hrající Colorado rovněž poměrně rychle srovnalo, dělovkou z levé strany se o to postaral Nazem Kadri. Další branku už ale Avs nevstřelili a Anaheimu pak patřila závěrečná pětiminutovka úvodní části. Po Terryho přihrávce od zadního mantinelu se nejprve trefil Adam Henrique a 18 sekund před sirénou byl ve vlastním oslabení faulován unikající Derek Grant, jenž následně proměnil trestné střílení.
20:00'
19:42'
Anaheim právě vstřelil branku!
DEREK GRANT trestné střílení proměnil! Misku překonal střelou na lapačku.
19:42'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – trestné střílení, podrážení).
19:42'
Tentokrát se dostal do samostatného úniku Derek Grant, kterého podrazil Gabriel Landeskog. Trestné střílení pro hosty!
19:22'
Danton Heinen jel v oslabení sám na Misku. Domácí brankář ho vychytal vyrážečkou!
19:02'
Hraje se už poslední minuta úvodní části zápasu.
18:54'
Hosté dokázali vyhodit.
18:25'
Hostující Jani Hakanpää dostal dvě minuty za podrážení. Laviny si zahrají první přesilovku v zápase.
18:05'
Hosté zatím mají i štěstí. Daří se jim v koncovce a už třikrát je zachránila branková konstrukce.
17:40'
Ryan Graves střílel od modré čáry. Obrana Anaheimu puk srazila k Pierrovi-Édouardovi Bellemarovi, který trefil tyčku odkryté klece soupeře!
16:55'
První třetina je tedy hodně bohatá na góly. Nešťastný asi bude domácí gólman Hunter Miska, který moc práce nemá, už ale třikrát inkasoval.
15:59'
Hosté strhávají vedení na svou stranu! Troy Terry našel krásnou přihrávkou od zadního mantinelu ADAMA HENRIQUEA, který byl zapomenutý v předbrankovém prostoru a uklidil puk za záda bezmocného Misky v brance Avs – 2:3. Asistence: Troy Terry.
15:54'
Na ledě zůstal ležet domácí zadák Greg Pateryn. Rozhodčí raději přerušili hru. Obránce Avs se vzápětí zvedl a odkráčel rovnou do šaten. Těžko říci, jaký druh zranění utrpěl.
15:42'
Hráči Colorada opět dostali puk do svého útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet.
14:10'
Střely na branku – 11:4
13:40'
Nazem Kadri nahazoval puk na branku od modré čáry. Miller ho neudržel, hrací předmět se ale nakonec odrazil do rohu kluziště.
12:57'
Domácím byl odpískán ofsajd.
12:40'
Kačeři teď přeci jen trochu zklidnili hru, kterou dostali pryč ze svého obranného pásma.
11:33'
Domácí pokračují v náporu. Miller zasáhl vyrážečkou proti střele Samuela Girarda od modré čáry.
10:41'
Další šance Avs! Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1. Zakončoval André Burakovsky, puk ale netrefil dobře a Millera tak neohrozil.
10:11'
Po buly vypálil od modré čáry Ben Hutton. Brankář Miska jeho pokus pokryl. Domácí následně vyrazili do rychlého brejku. Z levé strany najížděl na Millera Brandon Saad, ovšem brankář Anaheimu svůj tým podržel! Následuje reklamní přestávka.
09:53'
Na puk si nyní sáhl domácí brankář Hunter Miska, který přikryl kotouč, jež se ocitl v jeho brankovišti.
08:54'
Laviny jsou aktivnějším týmem. Snaží se strhnout vedení na svou stranu.
07:02'
Divoký začátek zápasu pokračuje! Po buly ve středním pásmu se domácí dostali ke kotouči a sehráli rychlou akci. Na jejím konci nahrál Brandon Saad doleva NAZEMOVI KADRIMU, který na nic nečekal a dělovkou na vzdálenější tyčku překonal brankáře Millera – 2:2. Asistence: Brandon Saad a Devon Toews.
05:53'
Hosté podruhé v utkání zachránila tyčka! Za Millerem to zvonilo opět po zakončení Nathana MacKinnona.
04:33'
Hosté otáčejí skóre utkání! Ben Hutton nahrál na levý kruh DANTONOVI HEINENOV, který střelou k bližší tyčce na vyrážečku zaskočil brankáře Misku – 2:2. Asistence: Ben Hutton a Adam Henrique.
03:18'
Nathan MacKinnon mohl vrátit Lavinám vedení! Mířil ale do brankové konstrukce!
02:16'
Hosté rychle srovnávají! Po objetí branky Adamem Henriquem se kotouč odrazil před brankoviště, kde si ho našel TROY TERRY. Ten udělal brankáři Miskovi bekhendovou kličku a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Trevor Zegras a Adam Henrique.
01:01'
Skvělý začátek domácích! Po střele Nazema Kadriho dorazil kotouč bekhendem za Millerova záda ANDRÉ BURAKOVSKY. Asistence: Nazem Kadri a Samuel Girard.
00:01'

Colorado Avalanche: Miska (Grubauer) – D. Toews, Graves, Girard, MacDonald, Pateryn, Renouf – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Jost, Ničuškin – O'Connor, Bellemare, Calvert.

Anaheim Ducks: R. Miller (Stolarz) – Hakanpää, Fowler (A), Shattenkirk, Mahura, Ja. Larsson, B. Hutton – Silfverberg (A), Henrique, Rakell – Terry, Getzlaf (C), Comtois – Jones, Lundeström, Heinen – Deslauriers, D. Grant, Zegras.

Rozhodčí: Chmielewski, Peel – Gibbons, Fournier.
Vzájemné zápasy

7. 3. 2021 Colorado – Anaheim 4:5 v prodloužení
6. 3. 2021 Colorado – Anaheim 3:2 v prodloužení
25. 1. 2021 Anaheim – Colorado 3:1
23. 1. 2021 Anaheim – Colorado 2:3 v prodloužení
Colorado Avalanche

Domácí Colorado je na tom mnohem lépe. Ve dvaceti šesti zápasech získalo Colorado třicet čtyři bodů a patří mu třetí pozice Západní divize. Na druhou Minnesu Colorado ztrácí jediný bod. Na páté Los Angeles pak má k dobru náskok šesti bodů. Poslední tři duely v řadě navíc Colorado ovládlo. Naposledy doma přehrálo 4:1 právě Los Angeles. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti osmi body Rantanen.
Anaheim Ducks

Hostující Anaheim odehrál v letošním ročníku dvacet devět zápasů a získal v nich dvacet dva bodů. S tímto ziskem patří Anaheimu poslední osmá pozice Západní divize. Na čtvrté St. Louis ztrácí Kačeři už jedenáct bodů. Poslední tři duely v řadě však Anaheim prohrál a dokázal v nich vstřelit jen dvě branky. Naposledy doma prohrál 1:3 se San Jose. Nejproduktivnějším hráčem je s devatenácti body Comtois.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi Coloradem a Anaheimem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.