NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Minnesota - 3. února 2021   02:43

Colorado
Colorado
17:45' O'Connor (Sherwood, Makar) • 27:09' Ničuškin (Donskoi)
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)
Minnesota
Minnesota
33:05' Kaprizov  (Parise, Mayhew)
Colorado
Grubauer (Miska) – Byram, Makar, Timmins, Girard (A), Graves, MacDonald – Landeskog (C), Compher, Rantanen (A) – Saad, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Jost, Donskoi – O'Connor, Dries, Sherwood.
Sutherland (CAN), Luxmore (CAN) – Knorr (CAN), Tobias (USA)
Ball Arena, Denver
Minnesota
Talbot (Kähkönen) – Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Soucy, Cole, Hunt – Parise (A), Bjugstad, Johnson – Greenway, J. Eriksson Ek, Hartman – Mayhew, V. Rask, Kaprizov – Sturm, Bonino, Rau.

Z mé strany je to dnes již vše. Přeji vám krásné vstávání a někdy příště se budu u NHL těšit opět napočtenou!
Tři hvězdy utkání

bohužel nejsou uvedeny v oficiálním zápise
Česká a slovenská stopa

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Kdo se postavil do brankoviště?

Philipp Grubauer (COL) – 27 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,4 %, odchytal 60:00
Cam Talbot (MNS) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5 %, odchytal 59:02
V hektickém závěru to nakonec domácí ubránili a berou dva body po těsné výhře nad svým rivalem z Minnesoty, tentokrát poměrem 2:1! Ve třetí třetině na tom byli lépe domácí, kteří hráli především bezpečně zezadu a nepouštěli Minnesotu do velkých útočných manévrů. I přesto se ale hosté dostali do velkých šancí, Ryan Hartman svůj únik ale neproměnil, Soucy pak z dorážky napálil jenom tyčku. Poslední sekundy se pak již dohrály u branky Minnesoty a Colorado tak oplatilo porážku z posledního vzájemného zápasu, kdy padlo v prodloužení.

Střely na branku: 28 – 31 (8 – 8)
59:49'
Tyson Jost na druhé straně mohl definitivně potvrdit výhru Colorada, místo prázdné branky však z levého kruhu nastřelil jenom boční síť! Času však už mají hosté málo.
59:28'
Hosté hrají již bez gólmana a hned si vytvořili závar před brankou! Všechno spustil Rau zakončením zpoza branky, které ale Grubauer pohlídal. Odražený kotouč vracel do ohně Parise, puk však neprošel přes hole a šel k Suterovi na levý kruh, který z bekhendu ale netrefil optimálně!
58:44'
Donskoi mohl na výhru dát razítko, když zůstal sám před brankou a zblízka zakončoval bekhendem na Talbota, který ale předvedl reflexivní zákrok rukou!
58:26'
Jenže ta se hrubě nepovedla. Hunt vyhodil puk jenom na icing a závěr se domácím takticky daří výtečně.
58:13'
Talbot už pokukuje po střídačce, Brad Hunt má puk za vlastní brankou a chystá rozehrávku.
57:39'
Hraje se dlouho bez přerušení, tentokrát jsou na tahu domácí. V útočném pásmu ale nic nevymysleli a opět se hra stěhuje před branku Avalanche.
56:48'
Minnesota mohla srovnat dorážkou z hole Soucyho, jenže ten z pravého kruhu napálil jenom bližší tyčku domácí branky!
56:12'
Brandon Saad neohroženě protáhl puk středem pole a nechával bekhendem zakončení na Burakovském, který ale dostal kotouč na paty a nedostal se tak k zakončení.
55:31'
Menší zmatky před brankou Minnesoty, když Talbot napoprvé neměl v moci střelecký pokus od modré, nakonec ale svému parťákovi v brance pomohli spoluhráči a odpravili puk do bezpečí.
54:29'
Samuel Girard se otočkou zbavil stínujícího obránce, vyjel si mezi kruhy a rozhodl se střílet, ale jeho pokus ani k brance nedolétl, neboť byl zblokován.
53:49'
I přes pád ve vlastním pásmu dokázal MacDonald odehrát kotouč směrem dopředu, kde se jej zmocnil Kaprizov. Dlouhé nahození ale nikoho nenašlo, je tak z toho jenom další icing hostí.
53:21'
Od Eriksson Ekovy hole se puk odrazil přímo na střídačku jeho týmu, švédský útočník dnes nehraje příliš povedený zápas. Nedostal se prakticky do žádné střelecké situace, navíc i často kazí.
52:35'
Johnson jenom nahodil do útočného pásma, neměl totiž žádnou podporu v útoku. Colorado těsný náskok dokáže spolehlivě bránit a nepouští svého odvěkého rivala do větších akcí.
51:34'
Talbot musel jít do akce proti dvěma střelám, z čehož ta druhá, kterou vyslal MacDonald od modré, měla velmi solidní parametry. Hostující gólman si ale připsal svůj 28. zákrok a zastavuje hru.
50:53'
Útoky Minnesoty jsou poslední dobou bleskové. Dvě nahrávky a okamžitá střela, která nepřinese hostům prakticky nic zajímavého. Ani Colorado na tom není o moc lépe a sledujeme možná až lehce bezstarostný hokej.
50:32'
André Burakovsky po vyhraném buly protáhl kotouč po pravém křídle a jal se i zakončovat, na bližší tyči ale Talbota nepřekvapil.
49:59'
Na puku byl první před Rantanenem Greenway, který tak mohl plynule rozjet ofenzivní tažení Minnesoty. Jenže Eriksson Ek na svého parťáka nepočkal, vlétl do útočné třetiny dříve a muselo se tak přerušovat. Následuje komerční brejk.
49:10'
Ničuškin spíše z pravého kruhu jenom nahazoval na branku, soupeř reagoval opět jenom zakázaným uvolněním. Hostům se zkrátka nedaří trvaleji se držet na kotouči.
48:29'
Nová formace Avs aktivně napadá rozehrávku hostí, kteří se sice dostali přes útočnou modrou, během chvíle však propadli a vypadalo to na brejk 3 na 1, hra je však zastavena z důvodu přihrávky rukou od Josta.
47:46'
Domácí pokračují v aktivním výkonu a Minnesota toho směrem dopředu příliš mnoho nemá. Stále však ztrácí jenom jeden gól, což je hodnota, která je v hokeji poměrně snadno dosažitelná.
46:47'
Eriksson Ek nahazoval od modré na branku Colorada, Grubauer raději kotouč podržel ve výstroji a přerušil tím hru.
46:18'
Spurgeon posouval nešikovně puk po modré na Brodina, který jej přebral již v postavení mimo hru. První komerční přestávka tak na sebe nenechala dlouho čekat.
45:34'
Hraje se již v plném počtu, domácí ale i nadále pokračují v tlaku. Při zdánlivě banálním přerušení hry zákrokem Talbota se do sebe opět pustili hráči, vše nakonec končí poměrně záhy a nevypadá to ani na vyloučení.
44:48'
Ještě 33 sekund zbývá Coloradu z přesilové hry. Snaha domácích se chvíli zbrzdí, neboť byl Makarovi signalizován při přechodu do útočného pásma ofsajd.
44:20'
Ryan Hartman po chybě Makara na modré jel za kotoučem a řítil se do samostatného úniku. Grubauera zkusil překonat mezi betony, což se nepovedlo ani v jednom ze dvou střeleckých pokusů, které útočník Minnesoty měl!
43:52'
Gabriel Landeskog nahazoval od modré na hráče před brankou, Jenže nedošlo ani k tečování kotouče a Talbot bezproblémově kryje.
43:20'
Jonas Brodin (MNS) už míří na trestnou, klasifikace jeho trestu zní držení.
43:05'
Burakovsky pustil pod sebe na Byrama, během jehož nahození po prknech došlo k signalizaci faulu ze strany hostí. Domácí si tak zahrají přesilovou hru.
42:17'
Vysvobodit se hostům povedlo až tentokrát, Mayhew vytáhl hru do útočného pásma společně s pukem a odjel střídat. Pro tenhle moment to zatím Minnesotě stačí.
41:40'
Střela z voleje od Timminse končí na betonech Talbota, Wild se stále nemohou dostat z vlastního pásma, Colorado svého soupeře i nadále mačká.
40:58'
Hosté se na startu třetiny těžko dostávají do tempa, Avs zaskočili svého rivala pohybem a tlakem, který vyvíjí na jeho branku.
40:17'
Minnesota zahájila třetí třetinu v defenzívě, Colorado je na kotouči a kombinuje v útočném pásmu.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:39.
A tak to i dopadlo, za stavu 2:1 oba týmy míří do kabiny. V aktivní hře pokračovalo Colorado i po větší část druhé třetiny, což vyneslo druhou branku v čase 27:09 z hole Valerije Ničuškina. Minnesotu nakopla snad až potyčka v 32. minutě, která ještě hostům zajistila přesilovou hru. Tu využil po přihrávce Pariseho Kirill Kaprizov, čímž Wild vrátil do hry. Od té doby byli sice hosté lepším celkem, šance ale proměnit nedokázali a do třetí třetiny tak vstupují s jednogólovým mankem.

Střely na branku: 23 – 20 (11 – 9)
40:00'
39:59'
Zakázané uvolnění Minnesoty ještě dává v samotném závěru Coloradu šanci, ale zbývá jenom sekunda, gól je z této situace hodně nepravděpodobný.
39:43'
Ještě dojde k jednomu přerušení, neboť puk se ocitl na střídačce Wild. Za bod vhazování je určeno místo před hostující střídačkou.
39:33'
Nazem Kadri dostal přihrávku podél modré a rozhodl se vystřelit z úhlu, pokus na vzdálenější tyč vykryl bez potíží Talbot betonem.
38:50'
Ačkoliv na tom nebyli domácí v útočném pásmu dobře, Minnesota jim sama pomohla vyhozením na zakázané uvolnění. Colorado tak může prostřídat a získává pásmo zadarmo.
37:47'
Brodin sice ještě udržel pro Minnesotu pásmo, jenže puk na Eriksson Eka posunul rukou. Hra se tak vykazuje do středního pásma a hostům tak Brodinova aktivita nijak nepomohla.
36:55'
Philipp Grubauer opět drží svůj tým! V přečíslení 2 na 1 Greenway vyměnil puk s Hartmanem, který mu následně nahrával před volnou klec, jelikož Grubauer odklouzal z brankoviště. Přihrávka ale neprošla a v následném závaru nedokázali hosté dostat puk do prázdné branky, neboť se stihl domácí brankář vrátit do svého území a přerušit hru!
36:27'
Logan O'Connor dokázal obrat o puk Soucyho, který evidentně nevěděl, že za ním jede protihráč. Jenže z nastalé situace nedokázali domácí vytěžit nic.
35:23'
Dries z otočky okamžitě pálil na branku, zblokovaná střela se ale ani k Talbotovi nedostala. Následný protiútok rozjel Bjugstad, jenže přihrávka křížem na spoluhráče nebyla přesná.
34:38'
Saad udělal dobrou práci, získal zdánlivě ztracený puk a v situaci 2 na 1 předkládal Burakovskému, jehož střelu ale Talbot kryje ve výstroji. Následuje komerční přestávka.
33:53'
Rantanen byl natlačen na mantinel a nedokázal se dostat k nahozenému kotouči, Minnesota je tak zpátky před brankou Colorada a rázem je aktivnějším týmem.
33:05'
Minnesota právě vstřelila branku!
Minnesota nakonec přesilovku využívá a stahuje náskok Colorada na jednu branku! Parise našel skvělou přihrávkou zpoza brany KIRILLA KAPRIZOVA, který na nic nečekal a zcela nekrytý zametl puk přesně k tyči, kam se Grubauer natahoval marně – 2:1! Asistence: Zach Parise, Gerald Mayhew.
31:38'
Jak Compher, tak Rau dostávají po pěti trestných minutách za bitku. Compherovi však ještě přiskočily dvě minuty za nesportovní chování, právě on totiž bitku inicioval. Minnesota tak má přesilovku dvě minuty 5 na 4! Menší trest na domácí straně odsedí Sheldon Dries.
31:38'
Rychlá a svižná potyčka následovala po souboji v rohu kluziště! Pustili se do sebe Compher a Kyle Rau, po krátké výměně skončili oba bijci na ledě a míří na trestnou lavici! Jaké budou tresty?
31:25'
Bonino využil ztráty puku od Kadriho před brankou a vyjel si z úhlu, aby mohl pod padajícím Grubauerem vrátit puk do lepší střelecké pozice. Grubauer ale puk pod sebou přikryl a přerušuje. Následuje komerční přestávka.
30:48'
Ničuškin sebral kotouč po zablokovaném pokusu Brodina a vyvezl jej alespoň k brance Talbota. Hosté následný návrat před Grubauera zpackali a vyhodili jenom na icing.
30:11'
Luke Johnson se probíjel podél mantinelu do lepší střelecké pozice na zakončení, do samotného finále se již však nedostal. Timmins jej připravil o puk, ale vyhodil jenom na icing.
29:29'
Po ohromné chybě domácích v rozehrávce se dostal do tutové šance Jordan Greenway, který zůstal sám na kruzích a střílel Grubauerovi na teploměr. Jeho pokus ale dokázal německý gólman zmrazit a po přerušení hry následovala ještě strkanice, která ale byla rychle rozehnána!
28:41'
Jonas Brodin dobře napadal Saada a připravil jej o puk. Vlivem dlouhého střídání se již ale Brodin do útočného pásma nedostal.
27:58'
Po komerční přestávce domácí pokračují i nadále v útočení. Gabriel Landeskog střílel zápěstím jenom do blokujícího obránce, který vyhazuje snadno na zakázané uvolnění.
27:09'
Colorado právě vstřelilo branku!
Domácí odskakují na dvě branky a opět to nebyl příliš přesvědčivý zákrok Talbota! Po vhazování sice upadl čárový, což bylo prvotně předmětem zájmu. Donskoi však dokázal získat kotouč a okamžitě pálit na branku z levého kruhu. Talbot jenom vyrazil před sebe, tam byl jako první VALERIJ NIČUŠKIN a z dorážky prostřelil hostujícího brankáře – 2:0! Asistence: Joonas Donskoi.
26:25'
Nico Sturm se pokoušel rychlou otočkou překvapit Grubauera, který odolal. Mikko Rantanen následně získal puk a předvedl rychlý výpad po pravém křídle, který zakončil sjetím před branku a snažil se zasunout puk dlouhou kličkou za beton Talbota, což se mu ale nepovedlo!
25:26'
Samuel Girard dvakrát ve velké rychlosti prakticky objel vlastní pásmo, protože neměl komu nahrát. Ani následná přihrávka se mu příliš nepovedla, na tahu jsou tak hosté.
24:50'
Hrajeme již v plném počtu a O'Connor dostal kotouč do jízdy v momentě, kdy naskakoval z trestné. Jeho výpad byl pokryt vracejícími se beky, přesto střelec jediné branky poslal kotouč na branku a vybojoval buly.
24:14'
Hostům se početní výhoda vůbec nedaří. Do tlaku se dostali až v poslední půlminutě, Colorado však jejich kombinace dokáže vykrýt.
23:44'
Tyson Jost vybojoval u prken puk a poslal jej přes všechny čáry až za branku Talbota, který tak musí do akce.
23:22'
Jared Spurgeon neudržel pro svůj tým pásmo, měl brusli již za modrou, což stačilo na to, aby byl pískán ofsajd Minnesotě. V úvodu třetiny se tak příliš přerušeními nešetří.
22:49'
Logan O'Connor (COL) ve snaze přehodit si hůl do druhé ruky trefil náčiním Sutera do obličeje a inkasuje tak menší trest za vysokou hůl.
22:21'
Jonas Brodin bral kotouč již ve středním pásmu, zatímco celá pětka hostí byla v útočném. Proto přichází signalizace ofsajdového postavení Wild.
21:36'
Cale Makar se najednou zjevil za obránci Wild a hrál kotouč pod sebe mezi kruhy na lépe postavené spoluhráče. Ani jeden z nich však nedokázal usměrnit puk do branky.
21:06'
Nick Bjugstad táhl kontr po pravém křídle, protiútok domácích však skončil odpískaným ofsajdem. Čárový rozhodčí ale nakonec přiznává svoji chybu a za místo vhazování je tak určen středový kruh.
20:50'
Minnesota vyhodila puk jenom na zakázané uvolnění, Laviny tak mohou pokračovat s aktivní hrou vepředu.
20:13'
Donskoi s pukem daleko nedošel, přesto dokázal nahrát na Timminse, jehož střelu Talbot vestoje s přehledem vyrazil. Útok domácích však nadále pokračuje.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:37.
Colorado nakonec odchází do kabin s jednobrankovým náskokem a v kontextu první dvacetiminutovky je to zasloužené. Minnesota byla totiž zejména v druhé části horším týmem a směrem dopředu se dostávala jenom sporadicky. Avs naopak po prvních nejistých minutách rozjely svoje útočné manévry a odměnou jim byla branka Logana O'Connora na konci 18. minuty.

Střely na branku: 12 – 11
20:00'
19:51'
Až v posledních sekundách vyhodili hosté alespoň do středního pásma, kde se ujímá Colorado kotouče. V první třetině se již toho více nestane.
19:23'
Colorado dohrává první třetinu bez sebemenších problémů a ve velkém stylu. I nadále útočí a Minnesota se nemůže dostat z pásma.
17:45'
Nakonec se dvě a čtvrt minuty před koncem třetiny ujímá Colorado vedení! Sherwood zatáhl kotouč prakticky až na zadní mantinel, kde jej přistrčil LOGANU O'CONNOROVI. Levý křídelník čtvrté formace si povyjel na úroveň brankové čáry a nachytal Talbota na bližší tyči, kterému tak prošel puk až do branky – 1:0! Asistence: Kiefer Sherwood, Cale Makar.
17:08'
Brad Hunt pálil v krátkém časovém sledu dvakrát za sebou, ani v jednom případě sice domácího kasaře neprostřelil, ale jeho druhé zakončení škrtlo dokonce tyčku!
16:37'
A tak se i děje, domácí se sice dostali k vhazování v útočném pásmu, to už ale dávno poté, co se mohl Brodin vrátit na ledovou plochu. Na první gól v tomto utkání tak stále čekáme.
16:05'
Přesilovka domácích se za chvilku nachýlí ke konci a puk je za brankou Grubauera. Tady pravděpodobně nepřijde využití početní výhody.
15:27'
Talbot podržel svůj tým poté, co Makar nechal vytřít led Greenwaye a přihrál na Landeskoga, který byl na vrcholku pravého kruhu. Okamžitá střela ale branku Avs nepřinesla, Talbot se přesunul včas.
14:52'
Mikko Rantanen dostal křížem nahrávku a z ostrého úhlu střílel k bližší tyči kasy Talbota, který však utěsnil prostor betonem a tentokrát už hru raději zastavil.
14:20'
Svižná střela od Rantanena skončila jenom ve výstroji Talbota, který na nic nečekal, hned vyklepal a rozehrál. Ve spolupráci s obráncem vyhodil puk až k brance domácích.
14:13'
Jonas Brodin (MNS) je druhým trestaným hráčem Wild v tomto utkání, mezi kruhy zezadu naremploval Comphera a dostává menší trest za nedovolené bránění.
13:56'
Graves stihl zachytit puk na modré a posunul jej zpět bez ohledu na to, kdo kde byl. Po chvilce motání Minnesoty navíc došlo k faulu, Colorado bude mít po komerční pauze přesilovou hru.
13:27'
Gerald Mayhew byl s pukem pomalejší oproti křídlu na protější straně a dostal se do pásma v momentě, kdy Kaprizov už modrou přejel. Proto je pískán ofsajd hostům.
13:08'
Nahození od modré raději skryl Philipp Grubauer ve své lapačce a nenechal se rozhodit ani dotírajícím útočníkem na hranici brankoviště. Následuje vhazování na pravém kruhu.
12:09'
Po přihrávce Pariseho pálil tvrdě z nápřahu Rau, domácí brankář betony nepříjemnou střelu vyráží. Na druhé straně operoval ve střelecké příležitosti Donskoi, i tady však Talbot připsal úspěšný zákrok.
11:47'
Ian Cole odstavil od kotouče Sherwooda a puk se dostal do moci Talbota, který raději přerušuje a začíná tak druhá komerční přestávka v této třetině.
11:22'
Dobrým kontrem se blýskli i hosté, Hunt to vzal na sebe a z otočky pálil křížem na vzdálenější tyč z pravého kruhu, i v tomto případě ale dokázal střelecký pokus Grubauer vykrýt.
10:58'
Samuel Girard sbírá vyhození u vlastní branky a nastartoval Sherwooda na levém křídle, který přebruslil vracejícího se beka a z vrcholku levého kruhu střílel, Talbot si ale připsal solidní zákrok.
10:13'
Zhruba 20 sekund ještě zbývá Coloradu z přesilové hry, jenže Minnesota dostává kotouč až k brance Grubauera. Vypadá to tak, že ani v této početní výhodě se branky nedočkáme.
09:22'
Ohromná šance Colorada na vedoucí branku! Kadri si zpracoval sraženou střelu v předbrankovém prostoru a snažil se zakončit do odkryté branky, Talbot se tam ale dokázal skvěle přesunout, nepustit Kadriho do zakončení a udržet si v následném závaru přehled!
08:33'
Jordan Greenway (MNS) Kadriho zezadu sekl do ruky a zakončení domácího útočníka tak nebylo zcela ono. Toho si všiml i rozhodčí a Greenway již sedí na trestné.
08:22'
Domácí jsou v signalizované výhodě nějakých 20 sekund, po komerční přestávce bude následovat jejich přesilová hra. Zakončující Kadri byl zřejmě seknut jedním z obránců Wild.
07:36'
Ryan Hartman překvapil Grubauera střelou z velmi ostrého úhlu, brankář Avalanche však dokázal ramenem tuhle nepříjemnou střelu vytěsnit.
06:53'
Hrajeme i nadále bez přerušení, Brad Hunt sebral vyhozený kotouč až za vlastní brankou, počkal na prostřídání formací a v klidu přesunul hru do středního pásma.
06:08'
J. T. Compher podél prken nahodil puk dopředu, kde si najížděl Dries. Došlo však k jeho zdvojení a následovala ztráta kotouče z jeho strany.
05:13'
André Burakovsky vracel pod sebe na modrou pro Timminse, který ale nezachytil přihrávku a domácí museli najet do pásma znovu. Tentokrát to šlo již o něco lépe, střelu MacDonalda Talbot vyrazil.
04:30'
A další vyhození, vypadá to, že zbytek oslabení přečkají Avs bez sebemenších problémů. Minnesota sehrála druhou minutu přesilovky nepříliš povedenou.
03:47'
Hosté pokračovali v tlaku a Colorado bylo hodně rádo, když se dokázal obránce Byram zmocnit kotouče a vyhodit jej až za branku Talbota.
03:02'
Velké zmatky v brankovišti Grubauera, kdy se po přihrávce Kaprizova otáčel Bonino a zblízka střílel, na Grubaeura si ale nepřišel. Do následné dorážky se tlačil Bjugstad, to měl již však domácí brankář puk pod lapačkou a přesouval jej jinam.
02:44'
Sheldon Dries (COL) dostává jako první hráč dvě trestné minuty. Na brankovišti totiž zahodil Mayhewa do Grubauera a rozhodčí mu hned vystavují účet za nedovolené bránění.
02:01'
Wild pro jistotu vyhodili na zakázané uvolnění, nechtěli si komplikovat nastalou situaci před vlastní brankou. Colorado střídá a posílá na led novou pětku, zatímco Minnesota musí zůstat v neměnné sestavě.
01:17'
Byram táhl po levém křídle přechod do útoku, jeho cesta ale skončila záhy po přechodu modré čáry. Ani Minnesota ale nedošla daleko a v prvních minutách je to spíše o nepřesnostech.
00:34'
Nepříjemná střela z hole Greenwaye, který měl v pásmu hodně prostoru a od mantinelu pálil na Grubauera, domácí brankář vyráží betony.
00:02'
Nakonec jsme se dočkali a zápas v Denveru začíná! Domácí ihned po vyhraném buly nahazovali do útočného pásma, jenže bez další podpory útoku.
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (Miska) – Byram, Makar, Timmins, Girard, Graves, MacDonald – Landeskog, Compher, Rantanen – Saad, Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Jost, Donskoi – O'Connor, Dries, Sherwood.

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter, Spurgeon, Brodin, Soucy, Cole, Hunt – Parise, Bjugstad, Johnson – Greenway, J. Eriksson Ek, Hartman – Mayhew, V. Rask, Kaprizov – Sturm, Bonino, Rau.

Rozhodčí: Sutherland (CAN), Luxmore (CAN) – Knorr (CAN), Tobias (USA).
MINNESOTA WILD
3. místo, 12 bodů, skóre 29:28, bilance 3-3-0-4

Minnesota zapsala povedený vstup do současného ročníku, v rámci týdenního tripu v Kalifornii sebrala hned tři výhry ze čtyř, padla jenom jednou, a to v prvním utkání s Anaheimem, kde rozhodla jediná branka ze 45. minuty z hole Deslaurierse. Wild se následně přesunuli k sobě domů, kde odehráli rovnou šest soubojů, což je v dnešní době už vysoké číslo, leč kvůli koroně nelze dělat jinak.

A bilance to byla vyrovnaná, z dvojzápasů s Kings, Sharks a Avalanche vždycky Minnesota vyhrála jedno utkání. Zejména poslední výhra nad Coloradem potěšila o to více, když dostala v prvním měření sil výprask 1:5. Dá se očekávat, že důvěru v brankovišti dostane Cam Talbot, který už odchytal předchozí utkání s Coloradem. Stejně jako Colorado, i Minnesotu kosí marodka hned zkraje ročníku, chybět bude hned šest hráčů, včetně dodatečně suspendovaného Kevina Fialy.
COLORADO AVALANCHE
2. místo, 13 bodů, skóre 36:23, bilance 5-1-1-3

Druhá půlka čtyřzápasové série soubojů mezi Coloradem a Minnesotou se tentokrát přesunuje do Denveru, kde tak budou mít Avs výhodu domácího ledu. Ti naposledy padli na ledě svého dnešního soupeře výsledkem 3:4 po prodloužení, prohráli tak v nadstavbové fázi poprvé v letošní sezoně. Úvodní trefu v utkání zaznamenal Cale Makar, držitel loňského ocenění pro nejlepšího nováčka. Nathan MacKinnon si připsal už pátý produktivní večer v řadě. No a v brance se ukázal náhradník Hunter Miska, který z Minnesoty shodou okolností pochází.

Dnes by ovšem místo v modrém půlkruhu měl zaujmout Philipp Grubauer, jednička mužstva zpod Skalistých hor. Avalanche v pondělí neorganizovali po dvou náročných zápasech trénink, a tak přesné složení jednotlivých pětek zůstává záhadou. Jisté je však jedno, zranění ve spodní části těla nepustí do hry největší hvězdu týmu Nathana MacKinnona, jehož absence je odhadována na týden. Colorado nicméně nadále sužuje velmi rozsáhlá marodka. Mezi zraněné se řadí taktéž český brankář Pavel Francouz, který bojuje s problémem v dolní části těla. Jeden start v dosavadním ročníku stihl jeho krajan z útoku Martin Kaut.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.