NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : St. Louis - 14. ledna 2021   04:30

St. Louis
09:29' Sundqvist  (Schwartz, Thomas) • 13:15' Kyrou  (Bozak, Sanford) • 46:46' Clifford  (Barbašev) • 54:22' Sundqvist  (Thomas)

Česká & slovenská stopa

Do dnešního utkání bohužel nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Kdo se postavil do brankoviště?

Philipp Grubauer (COL) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 60:00

Jordan Binnington (STL) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 60:00
Statistické okénko

Střely na bránu: 27 – 32; Přesilová hra: 1/4 – 0/2; Trestné minuty: 4 – 8; Vhazování: 54% – 46%; Bodyčeky: 21 – 20
St. Louis ve svém úvodním duelu nového ročníku uspělo poměrem 4:1 na ledě Avalanche. Oskar Sundqvist vstřelil dva góly. Jordan Binnington předvedl celkem 26 úspěšných zákroků.

Letošní zkrácená sezona nabídne celkem osm duelů mezi dnešními soupeři. Druhé vzájemné utkání se hraje v noci na sobotu znovu v domácím stánku Avs s názvem Ball Arena.
59:59'
Poslední minuta se odehrála v útočném pásmu Avalanche. Ovšem na konečném výsledku se nic nemění...
59:18'
Bluesmani poslali kotouč na zakázané uvolnění. Následuje vhazování po pravé ruce Jordana Binningtona.
59:01'
Probíhá poslední minuta závěrečné části.
58:02'
Střelecký pokus Matta Calverta z levého kruhu pro vhazování neprošel. Jordan Binnington tak zůstal bez práce.
56:49'
Mikko Rantanen řídil další útočnou akci Avalanche, kterou před bránou dorážel Nathan MacKinnon. Jordan Binnington byl připraven na správném místě.
56:08'
Mikko Rantanen střílel od levého mantinelu do náručí Jordana Binningtona. Před námi je poslední reklamní přestávka.
55:26'
Střely na bránu: COL: 24 vs. STL: 30
54:22'
St. Louis právě vstřelilo branku!
O vítězi dnešního měření sil je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Další zaváhání při rozehrávce domácího mužstva potrestal OSKAR SUNDQVIST. Jeho druhá branka v dnešním duelu! Asistence: Robert Thomas.
53:54'
Útočná akce Joonase Donskoie neměla dlouhého trvání. Colorado ztrácí dva góly a čas na vyrovnání se rychle krátí.
52:35'
Kotouč opustil hrací plochu. Následuje vhazování ve středním pásmu. Do konce závěrečné části zbývá necelých osm minut.
51:56'
Máme za sebou reklamní přestávku. Gabriel Landeskog a Tyler Bozak v souboji na vhazování po pravé ruce gólmana St. Louis.
51:56'
J.T. Compher se ocitl ve velmi dobré střelecké pozici, ovšem našel pouze náručí Jordana Binningtona.
50:51'
Střely na bránu: COL: 22 vs. STL: 27
50:12'
Colorado odehrálo kotouč na zakázané uvolnění.
49:47'
Velmi dobré střídání Bluesmanů, kteří nadále drží svého soupeře pod tlakem. Další střelu měl na svědomí Robert Bortuzzo.
48:55'
Hokejisté St. Louis kombinují v útočném pásmu. Od modré čáry zkusil své štěstí Justin Faulk.
46:53'
Po reklamní přestávce se vhazuje po levé ruce Philippa Grubauera.
46:46'
Dvougólové vedení pro hráče St. Louis! Samuel Girard zaváhal při rozehrávce za vlastní bránou. KYLE CLIFFORD následně překonal Philippa Grubauera střelou z mezikruží. Asistence: Ivan Barbašev.
45:50'
Útočnou snahu André Burakovskyho zastavil u pravého mantinelu Torey Krug. Ze závěrečné části máme odehráno šest minut.
44:56'
Střely na bránu: COL: 22 vs. STL: 24
43:55'
Po nahození Samuela Girarda z pravého kruhu dotíral na brankovišti Gabriel Landeskog.
43:10'
André Burakovsky se tlačil s kotoučem mezi kruhy, avšak nepochodil – obrana Bluesmanů byla pozorná.
42:09'
Philipp Grubauer schoval touš pod svou lapačku. Hra je poprvé ve třetině dvacetiminutovce přerušena.
40:01'

Ve druhé třetině jsme se žádného gólu nedočkali. Colorado výrazně zlepšilo svůj pohyb a v prostřední části bylo lepším týmem. Oba maskovaní muži se v úvodním zápasu nového ročníku prezentují skvělým výkonem.
40:00'
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:00'
Máme za sebou další reklamní přestávku. Nyní se vhazuje po pravé ruce Jordana Binningtona.
38:00'
Nathan MacKinnon nabral velmi dobrou rychlost a vyzkoušel pozornost Jordana Binningtona. Následně ještě zahrozil Mikko Rantanen, jenž provětral lapačku gólmana St. Louis.
36:34'
Tým Colorado Avalanche hraje v plném počtu.
36:28'
Torey Krug prudkou střelou od modré čáry Philippa Grubauera nezaměstnal.
35:27'
Tým St. Louis Blues hraje v plném počtu a má k dispozici zkrácenou přesilovku.
34:34'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., krosček).
34:08'
Mikko Rantanen napřáhl k prudké střele z pravého kruhu. Následuje zakázané uvolnění při vlastní přesilovce v podání Avalanche.
33:27'
Už čtvrtá přesilová hra pro domácí Colorado. Dočkáme se vyrovnávacího gólu?
33:27'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., držení).
31:26'
Vince Dunn zkusil své štěstí od pravého mantinelu, ovšem minul Grubauerovu svatyni.
31:06'
Střely na bránu: COL: 15 vs. STL: 20
30:11'
Zpět do akce! Nathan MacKinnon a Robert Thomas v souboji na vhazování ve středním pásmu poblíž trestné lavice Bluesmanů.
30:11'
Bluesmani se dostali do postavení mimo hru. Před námi je další z reklamních přestávek.
29:59'
Ryan Graves napřáhl ke střele od modré čáry. Colorado je ve druhé periodě lepším týmem.
29:35'
Tým St. Louis Blues hraje v plném počtu.
29:01'
Útočnou snahu Avalanche zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu. Brankáře St. Louis předtím zaměstnal Nathan MacKinnon.
27:35'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., sevření puku rukou).
26:51'
Tyson Jost obkroužil bránu soupeře a následně přihrál na volného Samuela Girarda, jehož střela byla sražena na zadní mantinel.
26:17'
Další útočnou akci Colorada měl na svědomí Cale Makar. Proběhne první reklamní přestávka ve druhé třetině.
25:43'
Proti střeleckému pokusu Samuela Girarda od modré čáry měl gólman Bluesmanů připravenou svou lapačku.
25:28'
Joonas Donskoi se pokusil rychle zasunout kotouč k bližší tyči. Jordan Binnington byl připraven na správném místě.
24:56'
Střely na bránu: COL: 9 vs. STL: 20
23:20'
Střelecký pokus Sammyho Blaise z pravého kruhu byl sražen do ochranné sítě. Následuje vhazování po levé ruce Philippa Grubauera.
21:35'
Oskar Sundqvist měl nyní na hokejce třetí branku Bluesmanů. Philipp Grubauer odolal nebezpečnému výpadu soupeře.
20:06'
Krátce po úvodním vhazování druhé části zahrozil Mikko Rantanen, jenž zkusil své štěstí z pravé strany.
20:01'

Máme za sebou úvodní periodu, kterou vyhráli hokejisté St. Louis poměrem 2:1. Začátek utkání vyšel lépe domácímu Coloradu, ovšem v další minutách Bluesmani jasně přehráli svého soupeře. Zatím rozdílovou branku obstaral ve čtrnácté minutě útočník Jordan Kyrou.
20:00'
19:58'
V poslední minutě zaútočil Robert Thomas či Brandon Saad na opačné straně kluziště. Maskovaní muži už však zůstali bez práce.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:12'
17:35'
Prudká střela Coltona Parayka skončila na zadním mantinelu. Předtím brankáře Avalanche zaměstnal Ryan O'Reilly.
16:12'
Colorado mělo k dispozici už dvě početní výhody a jednou skórovalo. Nyní jsou na řadě hokejisté St. Louis.
16:12'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., podrážení).
15:13'
Nahození Toreyho Kruga od modré čáry neprošlo. Philippu Grubauerovi pomohli spoluhráči, kteří zablokovali střelecký pokus soupeře.
14:48'
Pět minut a 12 vteřin do konce úvodní periody. Vhazuje se po pravé ruce Philippa Grubauera.
14:48'
Philipp Grubauer připraven na správném místě proti střele Ivana Barbaševa z levého kruhu pro vhazování. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.
13:15'
Chybu Avalanche při rozehrávce potrestal JORDAN KYROU, který si náramně vyměnil kotouč s Tylerem Bozakem. Asistence: Tyler Bozak, Zachary Sanford.
12:24'
Robert Bortuzzo vyzkoušel pozornost Philippa Grubauera nahozením od pravého mantinelu.
11:51'
Střely na bránu: COL: 5 vs. STL: 9
11:28'
Zaměstnanějším gólmanem je však zatím Philipp Grubauer, jenž nyní řešil prudkou střelu Braydena Schenna.
11:04'
Čároví rozhodčí odpískali Bluesmanům zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí zpět před Jordana Binningtona.
10:43'
Cale Makar vystřelil od modré čáry, ovšem Jordan Binnington zůstal bez práce.
09:58'
Po druhé reklamní přestávce se vhazuje ve středním pásmu poblíž trestné lavice Avalanche.
09:29'
1:1! Přečíslení Bluesmanů zakončoval do odkryté klece OSKAR SUNDQVIST. Velmi dobrou práci předtím odvedl u mantinelu Robert Thomas, jenž dostal touš na přihrávajícího Jadena Schwartze. Asistence: Jaden Schwartz, Robert Thomas.
07:55'
07:55'
Jordan Binnington má kotouč ve své lapačce a následuje první reklamní přestávka.
05:56'
Střely na bránu: COL: 2 vs. STL: 6
04:55'
Colorado právě vstřelilo branku!
Druhá početní výhoda Avalanche už je úspěšná! Kotouč se od levého mantinelu dostal až k ANDRÉ BURAKOVSKYMU, jenž zkusil své štěstí z pravého kruhu pro vhazování. Jeho střelecký pokus ještě tečovala hokejka bránícího Marca Scandelly. 1:0! Asistence: J.T. Compher, Samuel Girard.
04:46'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Sammy Blais – 2 min., faul loktem).
04:26'
Velmi dobré střídání pro hráče St. Louis. Philippa Grubauera vyzkoušel Vince Dunn či Tyler Bozak.
03:05'
Colorado zůstalo u jedné střely na bránu při své první přesilové hře.
03:01'
02:07'
André Burakovsky velmi dobře zaútočil po pravé straně, ovšem střílel do připraveného Jordana Binningtona.
01:01'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Marco Scandella – 2 min., hákování).
00:32'
Hra je poprvé přerušena. Do první šance se dostal Ryan O'Reilly, jenž zkusil své štěstí z levé strany.
00:01'
Všechno je připraveno na úvodní vhazování, kterého se zúčastní Nathan MacKinnon a Ryan O'Reilly.
Obě mužstva jsou nastoupena na své modré čáře. Ball Arenou zazní americká státní hymna.
Zahajovací formace

COL: Grubauer – Toews, Makar – Burakovsky, MacKinnon, Rantanen

STL: Binnington – Krug, Parayko – Schenn, O'Reilly, Perron
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje jsou z loňského ročníku NHL.)

Philipp Grubauer – Colorado Avalanche – DEU
→ bilance 18-12-4, průměr 2.63, úspěšnost 91.6% SO 2

Jordan Binnington – St. Louis Blues – CAN
→ bilance 30-13-7, průměr 2.56, úspěšnost 91.2% SO 3

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – D. Toews, Makar, Girard, Timmins, Graves, Cole – Burakovsky, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Landeskog (C), Kadri, Saad – Ničuškin, Compher, Donskoi – Jost, Bellemare, Calvert.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Krug, Parayko (A), Scandella, Faulk, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn (A), R. O'Reilly (C), Perron – Schwartz, Thomas, Sundqvist – Sanford, Bozak, Kyrou – Clifford, Barbašev, Blais.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

Přehled vzájemných duelů je z předchozího ročníku NHL. Ve všech čtyřech případech se radovalo domácí mužstvo (nepočítáme-li boje o Stanley Cup).

ST. LOUIS BLUES

Blues se ve zkrácené základní části 2019-20 umístili na prvním místě v tabulce Západní konference, ovšem v prvním kole bojů o Stanley Cup prohráli s Vancouverem.

Největšími posilami mančaftu jsou obránce Torey Krug a útočník Mike Hoffman. Krug posledních sedm sezon oblékal dres Bostonu – Hoffman v každém z předchozích šesti ročníků vstřelil alespoň 20 branek.

Role kapitána se po říjnovém odchodu Alexe Pietrangela do Las Vegas zhostí útočník Ryan O'Reilly.

Statistické okénko vybraného hráče

Vladimir Tarasenko – St. Louis Blues – pravé křídlo
→ 3+7, -2 účast, 26 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 16:11

*Hokejista v uplynulé sezoně odehrál pouze úvodních 10 zápasů, neboť 29. října 2019 podstoupil operaci levého ramene.
COLORADO AVALANCHE

Avalanche jsou před zahájením nového ročníku jedním z hlavních favoritů na pohár. Loňskou sezonu zůstali těsně před branami finále Stanley Cupu.

Ve svých řadách mají útočníka Nathana MacKinnona, jenž určitě promluví do souboje o Art Ross Trophy – ocenění udělované vítězi kanadského bodování soutěže. Velké pozornosti se dočká také obránce Cale Makar.

Nathan MacKinnon – Colorado Avalanche – centr
→ 35+58, +13 účast, 318 střel na bránu, TM 12, Ø čas na ledě 21:13

*Hokejista za uplynulou sezonu obdržel Lady Byng Memorial Trophy – ocenění pro nejslušnějšího hráče ligy
VÍTEJTE PŘI SLEDOVÁNÍ ON-LINE PŘENOSU!

Zdravíme všechny fanoušky ledního hokeje! Dnes v noci nám startuje nová sezona National Hockey League. Úvodní hrací den zkráceného ročníku nabídne pět duelů.

Zde proběhne on-line přenos z utkání mezi dvěma týmy, které jsou v letošní sezoně součástí 'Honda' Západní divize. Úvodní vhazování tohoto měření sil očekáváme krátce po 04:30 SEČ. Příjemnou zábavu!