NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Carolina - 9. února 2021   01:07

Columbus
Columbus
18:24' Harrington (Stenlund, Texier) • 30:38' Atkinson  • 55:24' Roslovic (Gavrikov, S. Jones)
3:2
(1:0, 1:2, 1:0)
Carolina
Carolina
26:19' Niederreiter   • 32:46' B. McGinn  (Foegele, Martinook)
Columbus
Hebert, Rooney – Baker, Murray
Nationwide Arena, Columbus
Carolina

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Seth Jones (CBJ) – 0+1
Columbus v odvetném utkání porazil Carolinu 3:2 a úspěšně jí tak vrátil dva dny starou porážku. Domácí tahali od úvodu za delší konec provazu. Do vedení se dostali v 19. minutě, kdy si střelu Scotta Harringtona smolně srazil do vlastní brány Svečnikov. Hosté odpověděli v úvodní desetiminutovce druhé třetiny, kdy se prosadil Nino Niederreiter střelou nad levé rameno brankáře. Modrokabátníci si vzali náskok zpět ve 31. minutě, kdy nařízené trestné střílení proměnil Cam Atkinson, jenže o minutu později bylo znovu srovnáno, trefil se Brock McGinn. Rozhodující úder přišel v 56. minutě. Jack Roslovic se protáhl mezi dvěma obránci a skvěle provedenou akci zakončil bekhendovou kličkou a střelou mezi betony gólmana. Na třetí zásah soupeře již Hurikáni odpověď nenašli.

Svěřenci kouče Tortorelly se díky vítězství vyšvihli na druhou příčku Centrální divize. Carolina spadla na čtvrtou příčku právě za svého dnešního přemožitele.
59:51'
To se nestalo. Jack Roslovic finského soka přetlačil a kotouč posunul za sebe na Setha Jonese a americký bek jemným obloučkem vyhodil černou gumu do středního pásma.
59:48'
S Columbusem to vypadá velmi dobře. Dougie Hamilton napálil touš do Jennera, jenž, podobně jako spoluhráč před malou chvílí, vyhodil kotouč přes všechny čáry. Hosté mají poslední šanci, Aho ale musí uspět na vhazování.
59:14'
Zakázané uvolnění vrátí hru před bránu domácího mužstva. Michael Del Zotto pod tlakem volil sázku na jistotu, nad konstruktivní rozehrávkou vůbec nepřemýšlel.
58:47'
Hokejisté v bílých dresech se vlastní chybou připravili o pevnou pozici v útočné třetině. Prudký pas Teräväinena zpracoval Hamilton až za modrou.
58:15'
Carolina se probojoval do útočného pásma a to je signál pro Alexe Nedejlkovice, jenž sprintuje na střídačku. Hosté hrají v šesti!
57:47'
Pěknou kličkou se Sebastian Aho na polovině dostal za Grigorenka. Následně hledal za obranu najíždějícího Svečnikova, ale dobře myšlenou žabičku zachytil Kukan.
57:26'
Brett Pesce chtěl hrát dopředu, jenže neměl komu. Proto nahrál jen vedle sebe Gardinerovi, jenž probruslil alespoň do středního pásma.
56:58'
Domácí hrají hodně vysoko. Cam Atkinson vypíchl kotouč Svečnikovovi a hru otočil na druhou stranu, od levého mantinelu vystřelil příklepem těsně nad.
56:31'
Čas teď hraje proti Carolině. Ta sice dokázala dvakrát skóre dotáhnout, ale nyní má na odpověď necelé čtyři minuty.
55:24'
Columbus právě vstřelil branku!
JACK ROSLOVIC krásnou individuální akcí přibližuje Blue Jackets vítězství! Puk si bruslí kopl mezi Dzingela a Pesceho a rázem byl sám před gólmanem. Zvolil bekhendovou kličku, čímž si Nedeljkovice roztáhl a puk má vzápětí poslal zkušeně mezi betony. Asistence: Vladislav Gavrikov a Seth Jones.
55:05'
Joonas Korpisalo mohl rozehrávat, ale po úspěšném zákroku proti střele Aha raději podržel puk v lapačce a přerušil hru. Niederreiter se nebezpečně přibližoval.
54:44'
Souboj v rohu mantinelu v útočném pásmu Columbusu dopadl lépe pro hosty. Ti využili početní převahy, kotouč vydoloval z pod brusle Stenlunda Fleury.
54:09'
Francouzský forward Alexandre Texier nahrál na modrou čáru Jonesovi. Ten chtěl vypálit, jenže puk mu přeskočil přes čepel až do středního pásma.
53:56'
Alex Nedeljkovic při svém sezónním debutu chytá velmi dobře. Bekhendovou střelu Grigorenka po ledě do sítě projít nenechal, zasáhl levým betonem.
53:24'
Od levého mantinelu vyzkoušel štěstí Jaccob Slavin. Puku dal velkou výšku, Korpisalo zasahovat nemusel. Touš proletěl vysoko nad.
52:32'
Savard na obranné modré zpomalil nahrávku Aha na Svečnikova a tím protihráče vystavil do postavení mimo hru, které rozhodčí okamžitě odpískal.
52:07'
Centr druhé formace Boone Jenner vypálil přes obránce Slavina slabou střelu. Alex Nedeljkovic zapsal jeden ze snazších zákroků, touš skryl v lapačce.
51:30'
Hosté ujeli do přečíslení dvou na jednoho, ke vstřelení gólu chyběly centimetry! Nino Niederreiter vzal situaci na sebe a zápěstím trefil pravou část brankové konstrukce.
51:19'
Za svým druhým zásahem v utkání mířil Cam Atkinson. Z levého křídla se chtěl probojovat až před bránu, což mu nepovolil Dougie Hamilton.
50:49'
Pravé křídlo, Max Domi, hledalo po mantinelu najíždějícího Stenlunda. Švéd i přes veškerou snahu na prudce letící touš nedosáhl.
50:23'
David Savard ujel před Svečnikovem za vlastní bránu. Zde počkal na vystřídání spoluhráčů, kotouč přenechal Kukanovi a sám si odjel odpočinout.
49:36'
Vlastní nerozvážností se Jack Roslovic ocitl v obležení dvou protihráčů. Nakonec nahrál dozadu Gavrikovovi, který raději opustil útočné pásmo.
49:11'
Po ose Teräväinen – Aho kotouš mířil na Hamiltona. Kanadský obránce se ovšem kotouče nedostal, neboť se povedeným blokem prezentoval Scott Harrington.
48:16'
Další zákrok zapisuje americký strážce svatyně po zakončení Nashe od levého mantinelu. Touš vyrazil před sebe a přikryl ho lapačkou.
48:03'
Seth Jones podržel kotouč o pár vteřin déle, než bylo třeba. nakonec přesto vypálil zápěstím, Nedeljkovic puk vyrážečkou poslal do ochranné sítě.
47:41'
Brett Pesce v souboji za brankou udržel na zádech Laineho. Po mantinelu pak ujel do středního pásma, nahodil za bránu soupeře a šel střídat.
47:06'
Domácí útočník Nick Foligno byl zády k bráně, bylo proto jasné, že střílet nebude. Nabil z druhé vlny najíždějícímu Grigorenkovi, který střelou po ledě ztroskotal na levém betonu gólmana.
46:31'
Vladislav Gavrikov to nyní zahrál velmi zkušeně. Zpomalil pohyb tak, aby jej Aho nedostihl, ale aby také puk dojel za branku domácích. Rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
46:09'
Nejproduktivnější hráč Caroliny v sezóně Andrej Svečnikov vystavil do ofsajdu Foegelea. Byl až moc netrpělivý, modrou přejel dříve než on.
45:44'
Cam Atkinson se snažil projet za branku soupeře, ale narazil na Haydna Fleuryho. Ukázkový čistý hit, ve hře pokračují hosté.
45:22'
Odvážný průnik Teuva Teräväinena málem skončil gólem. Finský forward si najel mezi trojici protihráčů a svižným pokusem pálil těsně vedle pravé tyčky.
44:55'
Icing pošle hru před bránu Nedeljkovice. Hamilton se špatně zorientoval, za svatyni soupeře puk nahodil ještě ze své poloviny.
44:16'
Za vlastní branku ujel před Ahem obránce Jones. O mantinel dostal puk alespoň do středního pásma, kde ale hrají znovu hosté.
43:13'
Andrej Svečnikov opět v akci. Chtěl si puk hodit na bekhend, jenže mu do hokejky klepl Kukan a Rus byl najednou bez touše.
43:01'
Zákrok v poslední třetině už má na kontě rovněž Joonas Korpisalo. Lapačkou si bez problémů poradil s křižným projektilem Svečnikova.
42:46'
Postavení mimo hru a v něm přichycen Oliver Bjorkstrand. Dán zabral příliš brzy, nahrávku přebíral až v útočném pásmu.
42:22'
Prostor na ledě dostává i čtvrtá lajna Columbusu. Riley Nash se vydal forčekovat Hamiltona, obránce si pomohl zpětnou nahrávkou na Pesceho.
41:57'
První přerušení hry ve třetí části obstaral Alex Nedeljkovic. Americký gólman podržel ve výstroje lehké nahození Jonese od modré.
41:23'
Modrokabátníci chtějí potřetí v zápase odskočit do vedení, ale zatím neúspěšně. Dobrou šanci měl Domi, trefil pravé rameno brankáře.
40:41'
David Savard hledal Stenlunda, který těsně na kotouč nedosáhl. Dojel jej až za brankou, kde ho ovšem zpacifikoval Jaccob Slavin.
40:10'
Závěrečná dvacetiminutovka ukrajuje své první vteřiny. Dougie Hamilton okamžitě poslal kotouč za branku, a protože u něj byl jako první Aho, icing se nepíská.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:00.
Ve druhé třetině byla o jeden gól úspěšnější Carolina a týmy půjdou do závěrečného dějství za vyrovnaného stavu 2:2. O vyrovnání se ve 27. minut postaral Nino Niederreiter, který se štěstím vystřelil nad levé rameno vyjetého Korpisala. Domácí si vzali vedení zpět z trestného střílení, které proměnil Cam Atkinson kličkou na forhend. Ale Hurikáni dokázali i podruhé smazat jednogólové manko, to když ve 33. minuty vyraženou střelu Foegelea uklidil do sítě Brock McGinn. Stejný hráč mohl o minutu později strhnout vedení na stranu Canes, ale mířil jen do břevna.
Střely na branku po druhé třetině: 12 – 17
40:00'
39:47'
Zřejmě poslední útok prostředního dějství měl opět Columbus. Patrik Laine si vyměnil kotouč s Del Zottem, načež vypálil zápěstím vysoko nad.
39:31'
Centr první lajny Jack Roslovic měl proti sobě posledního obránce. Na kličku si netroufl, střílel přes něj. Slavin pokus zblokoval mimo nebezpečí.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:45'
Jordan Staal zastavil pohyb Jonese a sám se vydal na zteč. Z vrcholku levého kruhu vypálil švihem do levého betonu gólmana.
38:19'
Teuvo Teräväinen si rozmyslel protiútok, neboť spolu s Dzingelem najížděli proti třem. Vyřešil to šikovně, o kalhoty Domiho poslal kotouč na střídačku domácích. Ale vhazovat se nebude v obranném pásmu domácích, nýbrž ve střední třetině.
37:56'
Gólman Joonas Korpisalo podržel Columbus. Po neočekávaném odrazu puku od zadního mantinelu se zničehonic objevil v šanci Aho, ten krajana zasáhl do levého ramene.
37:23'
Brett Pesce musel zabojovat, ale nakonec před sebe nepustil forčekujícího Nashe. Po mantinelu propasíroval kotouč na Fleuryho, který měl podstatně více času na rozehrávku.
36:58'
V předklonu odjíždí na střídačku Alexandre Texier. Francouzský útočník za brankou inkasoval tvrdý hit od Slavina, avšak všechno bylo v rámci pravidel.
36:23'
Hosté měli hrát přesilovou hru. Andreje Svečnikova totiž trefil vysokou holí do helmy Jones, jenže ani jeden z rozhodčích tento moment nezpozoroval.
35:45'
Americký gólman Caroliny předvedl další velmi pěkný zákrok. Včas se přemístil proti Rileymu Nashovi, který měl nabito v před brankovém prostoru. Brankáře trefil do levého betonu.
35:21'
Nick Foligno nabral velkou rychlost, díky níž se natlačil před gólmana, avšak gól nevstřelil. Alex Nedeljkovic si lehl a vyrážečku nečekaně vložil pod nohy soka, puk skončil v rohu kluziště.
34:49'
Vladislav Gavrikov byl za brankou tvrdě dohrán Staalem. Ještě předtím ale zvládl po mantinelu přenést hru doprava na Grigorenka.
34:35'
Další slibnou akci Caroliny zastavilo postavení mimo hru. Provinil se Sebastian Aho, jenž neudržel nohu na modré čáře při jízdě Svečnikova.
33:57'
Hosté jsou jednoznačně aktivnějším týmem. Vyrovnávací zásah je znovu nakopl a domácí jako by najednou přestali tušit, co hrát.
33:31'
Brock McGinn byl blízko druhému zásahu v rozmezí jedné minuty! Znovu mohl skórovat po akci Foegela, jenže z bezprostřední blízkosti zvedl puk příliš, ten skončil na břevně!
32:46'
Carolina právě vstřelila branku!
Početní převahu sice Hurikáni nevyužili, ale jejich tlak pokračoval a nakonec hosté podruhé v utkání vyrovnali! Střelu Foegelea vyrazil Korpisalo betonem pouze k BROCKU MCGINNOVI, jenž v pádu poslal puk do odkryté klece. Asistence: Warren Foegele a Jordan Martinook.
32:21'
Modrokabátníci znovu hrozili v oslabení. Cam Atkinson viděl před brankou volného Bjorkstranda, ale Slavin pomalý pas zvládl uzmout pro sebe.
31:46'
Akce začala i skončila u Hamiltona. Kanadský bek vypálil tvrdou dělovku od modré, do níž se položil Texier. Od jeho těla se touš odrazila do středního pásma.
31:09'
Samozřejmě ale pokračuje přesilová hra Caroliny, jež má tak šanci rychle reagovat. Hosté se usadili v útočné třetině a spouští kombinační zámek.
30:38'
Nájezdu se chopil CAM ATKINSON. Rameny naznačil pohyb do bekhendu, ale ve finále volil blafák do forhendu, načež puk poslal do sítě kolem levého betonu Nedeljkovice.
30:38'
Columbus pojede trestné střílení! Ahovu zpětnou nahrávku vystihl Foligno, který by jel sám na bránu, pokud by jej Teräväinen nepodrazil. Výrok rozhodčího tak dává smysl.
30:32'
Premiérová přesilovka čeká na Hurikány z Caroliny. Na útočné modré fauloval obránce David Savard, který zahákoval Svečnikova a tím mu znemožnil příležitost ujet do úniku.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Skóre střetnutí je spravedlivé, neboť ani jeden z týmů nemá navrch. V posledních minutách se hraje spíš před brankou hostů.
29:39'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Kevin Stenlund. Táhlou forhendovou kličkou se zbavil Svečnikova, načež od pravého mantinelu trefil brankáře do výstroje.
29:00'
Strážce hostující svatyně raději přerušil hru, ačkoli měl poměrně dost času. Na rozehrávku si ale v tomto případě netroufl, vhazovat se bude po jeho levici.
28:44'
Jenner udržel na zádech Fasta, zpoza brány následně přihrál Bjorkstrandovi. Dán ještě hledal najíždějícího Harringtona, který byl na dlouhý pas krátký.
28:21'
Za branku se vydal vypomoci spoluhráčům s rozehrávkou Alex Nedeljkovic. Americký gólman ukázal dobrý přehled, po mantinelu našel volného Slavina.
27:58'
Čárový rozhodčí zastavuje akci Caroliny, odpískal ofsajd. Zbytečnou kličku před modrou čárou vyrobil Sebastian Aho, do ofsajdu posléze najel Svečnikov.
27:30'
Psychická výhoda bude určitě na straně hostujícího mužstva. Obě dosavadní branky byly hodně kuriózní, ale i ty se samozřejmě v celkovém součtu počítají.
26:19'
Je vyrovnáno! Kukan nedokázal vyhodit puk do středního pásma, puk zastavil Teuvo Teräväinen. Fin posléze bekhendem nahrál před branku úplně volnému NINU NIEDERREITEROVI, který se prosadil i s notnou dávkou štěstí. V souboji holí porazil vyrážečku Korpisala, jehož snaha vypíchnout nahrávku nebyla dobrou volbou. Kotouč mu následně přeletěl přes levé rameno do sítě. Bez asistence.
25:31'
Za brankou úspěšně bojoval o kotouč kapitán Jordan Staal. Zadovkou uvolnil Foegelea, jenž mizerným pasem poslal touš mimo dosah na modré stojícího Gardinera.
25:09'
Hurikáni zvýšili na obrátkách. V útočné třetině se usadil druhá lajna, střelu Skjeie od modré tečoval Foegele jen těsně vedle brány.
24:56'
Nino Niederreiter protečoval vyhození Hamiltona, zakázané uvolnění se nepíská. Švýcarský forward se ještě vydal obtěžovat Kukana, ten si pomohl po mantinelu pasem na Del Zotta.
24:20'
Na modré čáře měl hodně volného prostoru Seth Jones. Určitě jej mohl využít lépe než k slabé střele zápěstím, s níž Nedeljkovic neměl žádné starosti.
23:33'
Nechybělo moc, aby si hosté vstřelili druhý vlastní gól. Nahození Foligna totiž Hamilton bruslí tečoval na vlastní bránu a měl velké štěstí, že černá guma trefila brankáře do betonu.
23:04'
Francouzský útočník Alexandre Texier chtěl k asistenci přidat i vstřelený gól. Střílel u levého kruhu do výstroje Nedeljkovice, ten byl pozorný.
22:32'
Warren Foegele vyzval k souboji jeden na jednoho Rileyho Nasha. Ve střetu dvou útočníků byl úspěšnější ten bez puku, domácí borec soka do šance nepustil.
22:09'
Propagační ránu Robinsona od levého mantinelu si Alex Nedeljkovic pokryl bez větších problémů. Levým betonem vykopl touš do rohu kluziště.
21:40'
Nick Foligno kolem Slavina propasíroval kotouč za branku, kde byl Stenlund. Odvážná otočka zpoza brány nevyšla, gólman byl betonem u tyčky včas.
21:12'
A tak zaútočili hosté. Patrick Laine se pěknou kličkou zbavil Fasta a z vrcholku pravého kruhu mířil do pravého horního rohu, kde byla lapačka Nedeljkovice.
20:34'
Jenže to se nepodařilo, hosté se naopak provinili zakázaným uvolněním. Dougie Hamilton přecenil rychlostní schopnosti Svečnikova, ten na puk nedosáhl.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu! Tentokráte byl na buly úspěšnější Sebastian Aho, a proto první útok druhé části může rozjet Carolina.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:01.
Modrokabátníci z Columbusu vedou po první třetině nad Carolinou nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Doposud jediná trefa přišla v 19. minutě a byla hodně kuriózní. Scott Harrington se v levém kruhu dostal ke střele, kterou nasměroval do Svečnikova a od něj se puk šťastně pro domácí, nešťastně pro Carolinu odrazil za záda bezmocného Nedeljkovice. Sledujeme bojovné utkání, v němž nemá ani jeden z týmů navrch, Hurikáni už v prvním utkání v Columbusu ukázali, že obrátit nepříznivý výboj jim nedělá problém.
Střely na branku po první třetině: 4 – 8
20:00'
19:56'
Nakonec se k zakončení ještě stihl probojovat Ryan Dzingel. Střílel nebezpečně přes obránce Savarda, avšak Korpisalo byl pozorný, zakročil pravým betonem.
19:12'
Carolina pochopitelně bojuje o rychlé vyrovnání. První snaha byla neúspěšná, Aho nedosáhl na příliš rychlou rozehrávku Hamiltona.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:24'
Domácí se v závěru první třetiny ujímají vedení! SCOTT HARRINGTON vstřelil hodně kuriózní branku. Jeho pokus zápěstím mířil mimo tři tyče, ale puk trefil před brankou stojícího Svečnikova, od nějž se kotouč obloučkem snesl do brány. Nedeljkovic zareagoval poměrně rychle a ještě lapačkou zabojoval, ale touš zachytil až za brankovou čárou. Asistence: Kevin Stenlund a Alexandre Texier.
17:44'
Jaccob Slavin se vydal forčekovat do rohu mantinelu, kde znepříjemnil život váhajícímu Domimu. Kanadský útočník nakonec dostal puk alespoň do střední třetiny.
17:21'
Na vhazování v útočném pásmu uspěl Boone Jenner. Černá guma putovala na hokejku Setha Jonese, bek první lajny vypálil příklepem vysoko nad bránu.
16:53'
Delší pasáž bez přerušení ukončil Alex Nedeljkovic. K němu se do brankoviště odrazila od zadního mantinelu nepovedená střela Savarda, gólman přikryl kotouč lapačkou.
16:29'
Hraje se dlouho bez přerušení, hra má rychlý spád. V útočném pásmu se nyní usadili domácí hráči, konkrrétně druhá formace.
15:54'
Tentokráte stál před brankou připravený tečovat Ryan Dzingel. Hamilton poslal puk do jeho blízkosti, jenže Kukan forwardovi šikovně zablokoval hokejku.
15:26'
Haydn Fleury na modré ještě zachytil vyhození Kukana po mantinelu, Hurikáni se udrželi v útočné třetině. Pobídku na teč Teräväinen nevyužil.
14:48'
Na druhou stranu vyslal dlouhým obloučkem Slavin dopředu Aha. Mladý Fin si těžký puk nezpracoval a v obležení Grigorenka a Stenlunda nevybojoval puk zpět.
14:30'
Velkou rychlost nabral ve středním pásmu Patrick Laine. Avšak věřil si až moc, mezi dvojicí protihráčů se mu proskočit nepodařilo.
13:46'
Kličkovaná Andreje Svečnikova neměla dlouho trávní. Svoje obranné povinnosti si tentokráte splnil Del Zotto, který soupeři vypíchl kotouč.
13:20'
Dlouho se v ní ale Hurikáni neudrželi. McGinn sice ještě proparísoval touš k Ahovi, ten ale na pozičně skvěle hrajícího Kukana nevyzrál.
12:59'
Dougie Hamilton přejel středovou čáru a nahodil za branku soupeře. Obránce se vydal střídat, zatímco McGinn zabojoval a udržel Canes v útočné třetině.
12:24'
Stenlund pod tlakem nahrál na Savarada, jenž nahazoval na teč před bránu. Texier přiložil hokejku k ledu pozdě, brankář nemusel zasahovat.
11:37'
Hráči Blue Jackets mají v úvodních minutách více ze hry. Michail Grigorenko napříč pásmem hledal Foligna a Nedeljkovic měl velké štěstí, že nahrávku na útočníka v poslední chvíli zblokoval Slavin.
11:02'
Velkou parádu si dovolil Oliver Bjorkstrand, který pod tlakem Niederreitara udělal stahovačku mezi noha a po mantinelu se protáhl do šance. Žabičku před branku ale Stenlund minul.
10:54'
Morgan Geekie vyhrál buly za sebe na Jakea Gardinera. Kanadský obránce na nic nečekal a okamžitě pálil, jenže trefil dobře postaveného Del Zotta do chráněných míst.
10:32'
Joonas Korpisovalo raději přidržel touš, který se k němu odrazil od zadního mantinelu, od brusle Martinooka. Na rozehrávku si netroufl, neboť nebezpečně dotíral Niederreiter.
09:57'
Ryan Dzingel za brankou soupeře kouzlil s kotoučem příliš dlouho. Napadat se jej vydal Stenlund, čistým hitem soka odzbrojil.
09:15'
Obránce Skjei prodloužil kotouč do útočného pásma. Za černou gumou se vydal Teuvo Teräväinen, jenž v souboji jeden na jednoho proti Folignovi neuspěl.
08:46'
Haydn Fleury na zádech udržel rychlého Texiera, rozhodčí proto museli odpískat zakázané uvolnění. Francouz dotíral nebezpečně, ale do sprintu šel pozdě.
08:09'
Produktivní lajna Canes si prodloužila střídání. Aha vytlačil ze střelecké pozice Savard, jeho zpětný pas neočekával McGinn. Hrají tedy domácí.
07:32'
Jake Gardiner nahodil na zadní mantinel, kde byl Andrej Svečnikov. Útočníkovi však nedal prostor na zpracování puku Gavrikov, hra se přesunula do středního pásma.
07:04'
Za brankou soupeře úřadoval s pukem Sebastian Aho. Ve finále se rozhodl obtočit svatyni a zasunout kotouč k bližší tyči, ale Korpisalo reagoval betonem včas, změnu stavu nepřipustil.
06:45'
Alex Nedeljkovic nemusel zasahovat ani v tomto případě. Atkinson se sice po nahrávce Roslovice ocitl v útočné třetině, avšak střelu zápěstím v pádu obětavě zblokoval Fleury.
06:20'
Dopředu se hnal dánský útočník Oliver Bjorkstrand. Na dlouhou hůl si ještě píchl kotouč kolem McGinna, ale hned za ním byl Svečnikov, jenž získal puk do svého držení.
05:49'
Zahrozila rovněž Carolina. Od modré čáry nahodil Dougie Hamilton a byl to obránce Jones, kdo zblokoval touš do ochranné sítě.
05:26'
Modrokabátníci se ještě na pár vteřin udrželi v útočném pásmu. Pohledná kombinace vyvrcholila střelou Laineho do pravého betonu Nedeljkovice.
04:30'
Svečnikov je zpátky na ledové ploše, pokračuje se v plném počtu na obou stranách. Ruský mladík se okamžitě zapojuje do hry.
04:19'
Odvážný průnik Cama Atkinsona byl úspěšný, člen první útočné formace se probojoval do útočné třetiny. Ale jen na chvilku, u mantinelu jej čistým způsobem dohrál Skjei.
03:55'
Puk opět až u Jooase Korpisala. K němu poslal černou gumu Sebastian Aho, Finský gólman následně rozehrál do lajny na Kukana.
03:20'
Úvod oslabení zvládají Canes na jedničku. Okamžitě po vhazování nejprve vyhodil Slavin, do pásma následně nepustil Roslovice bek Hamilton.
02:26'
První přesilovou hru si zahrají hokejisté Columbusu. Na trestnou lavici odjíždí nejproduktivnější hráč Hurikánů Andrej Svečnikov, jenž sekáním zabránil Jonesovi ve střele.
02:20'
V krátkém časovém sledu další dvě zakázaná uvolnění Caroliny. Nejprve se osvobodil Hamilton, toho o pár vteřin doplnil jeho kolega z obrany Skjei.
02:06'
Icing tentokráte na straně hostů. Jaccob Slavin vyhazoval do míst, kde se pohyboval McGinn, ten však nedokázal prudce letící kotouč tečovat.
01:48'
Na led se brzy vrátila elitní lajna domácího mužstva. Roslovic zadovkou uvolnil Atkinsona, který nahozením z velkého úhlu gólmana nepřekvapil.
01:06'
První zákrok střetnutí si připsal Alex Nedeljkovic, jenž si dnes odbývá svůj sezónní debut. Ve výstroji udržel střelu Bjorkstranda.
00:21'
jenže první útok Blue Jackets dopadl neslavně, Mezi Sethem Jonesem a Patrickem Lainem došlo k nedohodě, výsledkem je zakázané uvolnění.
00:10'
Zápas mezi Columbusem a Carolinou odstartoval! Domácí nastoupili do utkání v tradičních tmavě modrých dresech, hosté hrají v bílém. Na buly úspěšnější Roslovic.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Johnson) – S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Harrington, Kukan, Del Zotto – Atkinson (A), Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Jenner (A), Domi – Grigorenko, Stenlund, Texier – Robinson, Riley Nash, N. Foligno (C).

Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (Reimer) – Pesce, Slavin (A), D. Hamilton, Skjei, H. Fleury, Gardiner – B. McGinn, Aho, Svečnikov – Foegele, J. Staal (C), Dzingel – T. Teräväinen, Martinook (A), Niederreiter – Fast, Geekie.

Rozhodčí: Hebert, Rooney – Baker, Murray.
První vzájemné utkání letošní sezóny mezi Columbusem a Carolinou se odehrálo v noci ze soboty na neděli. V gólové přestřelce nakonec byli úspěšnější Hurikáni, kteří zvítězili 6:5.
Česká a slovenská účast

Dnešní utkání bohužel bude bez české a slovenské účasti. Za Carolinu tradičně nastupují Petr Mrázek a Martin Nečas, ale první jmenovaný se podrobil prstu, druhý pak absentuje po nepříjemném pádu na hlavu v závěru druhého zápasu S Chicagem.
Carolina Hurricanes

Hurikáni z Caroliny jsou ne náhodou pasováni do role černého koně letošního ročníku NHL. Brind'Amourova družina vstoupila do nového ročníku parádně. V úvodu sice prohrála odvetný zápas v Detroitu, avšak následně zvítězila pětkrát v řadě a nezbrzdila je ani karanténa, které na ně byla uvalena po utkání v Nashvillu a hokejisté Caroliny si tak dali na deset dní od hokeje pauzu. Sérii vítězství ale následně ukončilo Chicago, které vrátilo soupeři dva dny starou porážku. Canes se mohou spolehnout na velkou šířku kádru, góly nejsou závislé jen na první nebo druhé formaci, schopnost bodovat má každý hráč v sestavě. Týmovou produktivitu vede dvojice Andrej Svečnikov s deseti body.
Columbus Blue Jackets

Modrokabátníci z Columbusu určitě pomýšleli na lepší start do sezóny. V jejím dosavadním průběhu odehráli třináct zápasů, přičemž mají negativní bilanci šesti vítězství a osmi porážek. Tortorellova družina přesto nemusí klesat na mysli, neboť tabulka Centrální divize je pořádně našlapaná a Columbus momentálně z pátého místa ztrácí jediný bod na druhou Carolinu. Aktuálně Modrokabátnici nemají úplně ideální formu, z posledních čtyř zápasů zvítězili jedinkrát. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s jedenácti body Oliver Bjorkstrand.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás u sledování nejlepší hokejové ligy světa, u zápasu mezi Columbusem a Carolinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.