NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Carolina - 27. dubna 2021   01:30

Dallas
Dallas
01:19' Pavelski (Robertson, Ja. Benn) • 16:59' Dickinson (Lindell, Ja. Benn) • 37:04' Gurjanov (Ja. Benn) • 62:44' Ja. Benn (Robertson)
4:3
(2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Carolina
Carolina
33:24' M. McCormick  (Geekie, Paquette) • 36:28' Slavin  (Aho, Niederreiter) • 55:46' Hakanpää  (Geekie, J. Staal)
Dallas
Oettinger (A) (Chudobin) – Vatanen, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley, Pysyk – Pavelski, Hintz, Robertson – Gurjanov, Ja. Benn (C), Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano – Dowling, Kero.
StLaurent, MacDougall – Smith, Murray.
American Airlines Center, Dallas
5 364 diváků
Carolina

Z tohoto online přenosu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek noci, pokud se chystáte spát. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Dallas se po vítězství udržel na pozici znamenající postup do play-off. V centrální divizi je na čtvrtém místě. Carolina si ziskem bodu zajistila účast v play-off.
Tři hvězdy utkání
1. Jamie Benn (DAL) – 1+3
2. Denis Gurianov (DAL) – 1+0
3. Morgan Geekie (CAR) – 0+2
Česká a slovenská stopa
Radek Faksa (DAL) – 0+0, účast na ledě -1, 2 střely na bránu, 1 hit, 3 zblokované střely, čas na ledě 17:07
Andrej Sekera (DAL) – 0+0, účast na ledě 0, 1 hit, 2 zblokované střely, čas na ledě 17:32
Martin Nečas (CAR) – 0+0, účast na ledě +1, 3 střely na bránu, 3 hity, čas na ledě 22:52
Kdo se postavil do brankoviště?
Jake Oettinger (DAL) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6%, čas na ledě 62:44
James Reimer (CAR) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, čas na ledě 62:44
Statistiky
Střely na branku: 31 – 32 (11:14, 14:11, 5:7, 1:0)
Zablokované střely soupeře: 17 – 8
Trestné minuty: 4 – 2
Využité přesilové hry: 1/1 – 0/2
Vyhraná vhazování: 58 % – 42 %
Bodyčky: 24 – 18
Viděli jsme parádní utkání, které muselo nezaujatého diváka bavit. Ze zisku dvou bodů se nakonec radují domácí hokejisté, kteří udeřili v prodloužení. Hvězdou utkání se stal kapitán hvězd Jamie Benn, jenž zaznamenal vítězný gól a k nim si připsal i tři asistence.
62:44'
Dallas právě vstřelil branku!
Hotovo! Trochecka krosčekoval Robertsona, hráč Caroliny upadl na led, Robertson si vzal puk, využil situaci k přečíslení dva na jednoho a po přihrávce zakončil celou akci úspěšnou kličkou JAMIE BENN – 4:3! Asistence: Jason Robertson.
62:14'
Niederreiter zkoušel stahovačkou projít přes Lindella, jenže puk se mu zamotal u nohou obránce Dallasu.
61:31'
Carolina ve trojici Aho, Hamilton, Nečas kontrolují puk, ale zatím bez snahy o střelu. Diváci pískají.
60:32'
Svečnikov ujel po levém křídle, ale jeho pokus byl zblokován.
60:01'
Ve třetí třetině se Carolině podařilo zaslouženě vyrovnat a před námi je prodloužení ve formátu tři na tři.
60:00'
59:50'
Na druhé straně ještě zkoušel štěstí Foegele, ale ani jeho pokus z pravého kruhu neskončil v bráně.
59:41'
Střela Hintze téměř od modré čáry, Reimer puk vyrazil.
58:39'
Menší problém s rýhou v Reimerově brankovišti. O úpravu se stará jeden z čárových rozhodčích.
58:39'
Benn vlétl s pukem do útočného pásma, přenechal ho Robertsonovi, ale pokus druhého jmenovaného byl zblokován do ochranné sítě.
58:29'
Hintz při převzetí přihrávky upadl v útočném pásmu, pak si ho vzal do parády Hakanpää, který ho poslal na mantinel. Rozhodčí nebudou vylučovat, což se domácímu útočníkovi nelíbí.
58:09'
Dickinson zkusil štěstí střelou od levého mantinelu, jenže minul branku střeženou Reimerem.
55:46'
Carolina právě vstřelila branku!
Foegele přihrál od levého mantinelu do střelu, Staal v akci pokračoval přihrávkou k pravému mantinelu Geekiemu, který rychlou zpětnou nahrávkou vybídl ke střele JANIHO HAKANPÄÄU a jeho pumelice od modré čáry skončila v síti Dallasu – 3:3! Asistence: Morgan Geekie, Jordan Staal.
54:41'
Heiskanen po buly vyvezl puk až do útočného písma, kde přihrál Coglianovi, ale jeho pokus obrana Caroliny zblokovala.
54:31'
Blíží se nám závěr utkání. Pokud bych měl poradit tipérům, vsadil bych na to, že ještě uvidíme jednu branku do konce třetí třetiny.
54:31'
Robertson narazil na mantinel Svečnikova, ten po odpískání oplatil situaci krosčekem. Rozhodčí nevylučují. Vhazovat se bude před brankářem Oettingerem.
53:49'
Aho vlétl mezi trojici hráčů Dallasu a vybojoval puk, následně vjel do útočného pásma a střelou zápěstím vystřelil k levé tyči soupeřovy branky, kde Oettinger vystrčil lapačku a puk chytil.
52:27'
Lob Gurjanova ze středního pásma končí v lapačce brankáře Reimera. Ten je dnes v horší pozici než jeho protějšek Oettinger, který v dosavadním průběhu zápasu inkasoval o gól méně.
51:42'
Bíločervení sevřeli soupeře v jeho třetině, hráči Caroliny nedostali prostor ke střele ani od modré čáry. Dallas dobře brání.
50:20'
Nahození Beana od modré čáry prolétlo kolem Oettingera vedle branky. Domácí se dostali do středního pásma.
49:31'
Prudká střela Faksy od modré čáry trefila do nohy Cogliana. Ten odkulhal z ledu přímo do šatny.
49:14'
Lorentzovu přihrávku na druhou stranu zblokoval Dickinson na střídačku Caroliny.
48:52'
Dallas vyhodil puk až za branku Reimera, ale to vše pouze za cenu zakázaného uvolnění.
48:43'
Paquette po buly vybruslil mezi kruhy, jenže střelou zápěstím netrefil soupeřovu branku.
48:11'
Nečas našel od levého mantinelu na modré čáře Slavina, ten přihrál do pravého kruhu Hamiltonovi, který si sjel do středu a vystřelil do hrudi Oettingera. Pár sekund na to střílel obránce Hamilton z mezikruží, ale i v tomto případě byl úspěšný gólman hvězd.
46:54'
Gurjanov zavezl puk do útočného pásma, zkoušel si najít pozici pro střelu, ale s pukem vybruslil až k modré čáře.
46:18'
Na druhé straně musel zasáhnout Reimer, střelu na něj vyslal Vatanen.
46:09'
Střelu Slavina zastavil brankář Oettinger.
44:47'
Nečas vypálil z levého kruhu, gólman Oettinger si z jeho pumelicí poradil.
44:42'
Prudká střela z pravého kruhu v podání Hakanpääho, kterou zblokoval tělem Faksa.
42:08'
Prudká střela Nečase od pravého mantinelu, ale minul prostor mezi třemi tyčemi Dallasu.
41:15'
Carolina se snaží být aktivní i na začátku třetí části. Odražená střela Nečase od zadního mantinelu končí pod lapačkou Oettingera.
40:01'
Druhá třetina nabídla svižný hokej se šancemi na obou stranách. Carolině se podařilo v prostřední části dorovnat dvougólové manko, ale nerozhodný stav nevydržel ani minutu, protože tvrdou střelou po křížném pasu se prezentoval Gurjanov a stanovil výsledek po 40 minutách na 3:2 pro Dallas.
40:00'
39:21'
Další velká šance Dallasu! Po zpětné přihrávce zakončoval Pavelski, ale Reimer se nedal a jeho střelu z bezprostřední blízkosti zneškodnil.
39:09'
Reimer přikryl puk před dojíždějícím Hintzem.
38:00'
Velmi živé utkání pokračuje, Nejprve přečíslení dva na jednoho zakončila po přihrávce Hintze Pavelski, ale gólman Reimer jeho pokus vyrazil. O pár sekund později Comeau vybruslil z pravé strany před Reimera, položil si gólmana Caroliny, ale nedokázal puk zasunout do branky!
37:04'
Krásná rána DENISE GURJANOVA, kterého našel od levého mantinelu Benn. Brankář Reimer proti prudké střele útočníka Dallasu z pravého kruhu neměl šanci – 3:2! Asistence: Jamie Benn.
36:52'
Gurianov donutil Reimera k zákroku. Brankář Caroliny donutil rozhodčí přerušit hru.
36:28'
Hosté zavřeli soupeře v obranné třetině, JACCOB SLAVIN tak dlouho bruslil s kotoučem a hledal spoluhráče, až se rozhodl z levého kruhu vystřelit a trefil přesně pravý horní růžek Oettingerovy branky – 2:2! Asistence: Sebastian Aho, Nino Niederreiter.
36:17'
Aho si zajel s pukem za branku a rychlou přihrávkou přihrál Slavinovi, který rychlou střelou zápěstím minul branku.
35:32'
Niederreiter si sjel z levé strany mezi kruhy a backhandovou střelou zkoušel ohrozit Oettingera, jenže trefil clonícího Sekeru.
34:25'
Po přihrávce Hanleye byl sám před brankou Dickinson, ale z první minul branku Caroliny!
33:24'
Tak to bylo něco! Geekie si dojel nahození Paquetta za branku a rychlou zpětnou přihrávkou zkoušel vybídnout do šance MAXE MCCORMICKA, který ze vzduchu zkrotil puk sražený Oettingerem – 2:1! Asistence: Morgan Geekie, Cédric Paquette.
33:09'
Rychlá akce Svečnikova po levé straně, následná přihrávka k druhé tyči už nebyla přesná.
32:19'
Trocheck ztratil kotouč v souboji se Sekerou, domácí se dostali do protiútoku, Pavelski přihrál na levou stranu Hintzovi, ale jeho nepříliš prudký pokus zneškodnil gólman Reimer.
31:14'
Nahození Staala zpoza kruhů proletěla kolem dvou hráčů před brankou a zamířila k zadnímu mantinelu.
30:47'
Zakázané uvolnění Dallasu. Vhazování po pravici Oettingera.
30:37'
Trocheckova střela od modré nadělala menší problémy Oettingerovi. Gólman hvězd zneškodnil střelu obránce Caroliny.
29:25'
Lorentz zamíchal s pukem a z levé strany si najel mezi kruhy. Backhandovou střelou minul branku Dallasu.
28:38'
Svečnikov zkoušel mezi kruhy stahovačku na soupeře, ale puk mu sjel z hokejky.
27:54'
Domácí šli do přečíslení dva na jednoho, ale Hintz nezakončil skákavou přihrávku Benna.
26:33'
Hra se nám trochu uklidnila, oba celky jen nahazují do útočného pásma.
25:04'
Gardiner prováhal střeleckou příležitost, když kličkováním mezi kruhy mu utekl puk od hokejky. Vzápětí střílel od modré Pecse, jeho pokus vyrazil brankář Oettinger vedle sebe a dorážející Aho nedokázal trefit kotouč.
24:11'
Závar před brankou Dallasu, Staal zavezl puk za branku a rychlou přihrávkou vybídl ke střele Foegeleho, ale ten Oettingerovy betony neprostřelil.
23:46'
Carolina se snažila uzamknout soupeře ve vlastní třetině, ale dlouho u puku nevydrželi.
22:55'
Robertson zasáhl u modré čáry do obličeje Trochecka, ten se jen podíval na soupeře a chytil se za tvář. Vylučovat se nebude.
22:19'
Chybu obránců Caroliny mohl potrestat Robertson, ale jeho střelu zpoza kruhů vyrazil Reimer ramenem za branku.
21:16'
Carolina začala druhou třetinu aktivně, Gardiner několikrát vypálil od modré, ale Oettinger nepříjemné střely za svá záda nepustil.
20:01'
Dallas byl v první třetině lepší, hned v úvodu využil přesilovou hru Pavelskim. V 17. minutě pak skóre navýšil předbrankovou tečí Dickinson.
20:00'
19:59'
Střela navrátilce Heiskanena z trestné lavice byla poslední akcí první třetiny. Pokus obránce Dallasu chytil do lapačky brankář Reimer.
19:35'
Střelu Geekieho z vrcholu pravého kruhu srazili domácí hráči vedle brány.
19:04'
Nahození Hamiltona od modré čáry zachytil hráč Dallasu.
17:56'
Heiskanen sekl po pravé straně pronikajícího Svečnikova a Carolina bude mít přesilovou hru.
16:59'
Nahození Lindella a od modré tečoval před brankou JASON DICKINSON a bruslí poslal puk do sítě – 2:0! Asistence: Esa Lindell, Jamie Benn.
16:43'
Cogliano předčasně opustil střídačku a zamířil do šatny. Příčinu bohužel neznáme.
16:09'
Dallas už je v plném počtu, Hintz si najel po levé straně do útočného pásma a prudce vystřelil, ale gólem akce neskončila.
14:15'
Střela Hamiltona od modré čáry orazítkovala levou tyč Reimerovy branky.
13:57'
Faksa zasáhl Trochecka do obličeje a čeká ho dvouminutový trest.
13:57'
O parádičku zpoza branky se pokusil Martin Nečas, brankáře Oettingera chtěl překvapit freestyle střelou alá florbal, ale puk mu z čepele sjel. Bude se vylučovat.
10:48'
Obrovská šance Dallasu! Hintz dostal přihrávku zpoza branky a z mezikruží rychle vypálil, Reimer si sklulinku mezi betony pohlídal.
09:02'
Nahození Lindella od modré čáry končí v lapačce gólmana Reimera.
07:28'
Dobrá rána Robertsona z levého kruhu, Reimer si povyskočil, aby střelu vyrazil nad sebe.
06:10'
Slavin se snažil protáhnout z pravého kruhu před branku, to se mu i podařilo, avšak následná střela nemířila na branku.
05:25'
Na druhé straně projel středem hřiště až do útočného pásma Heiskanen a rychlou střelou poslal puk do Reimerovy náruče.
04:41'
Střela Ryana od modré končí v Oettingerově výstroji.
04:28'
Faksa zkoušel něco vymyslet zpoza branky, ale do zakončení se nedostal.
03:00'
Foegele zkoušel překvapit Oettingera zpoza branky, ale gólman Dallasu nechal beton u pravé tyče, kam zamířila backhandová střela.
01:19'
Domácí využili přesilovou hru. JOE PAVELSKI přihrál za branku Bennovi, ten našel před brankou Robertsona, který si položil Reimera, ale nedokázal uklidit puk za záda Reimera, to se povedlo až dorážejícímu Pavelskimu – 1:0! Asistence: Jason Robertson, Jamie Benn.
00:16'
Uplynulo 16 sekund a máme tady první vyloučení. Benna zahákoval Hamilton a Dallas si zahraje první přesilovou hru.
00:01'

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Vatanen, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley, Pysyk – Pavelski, Hintz, Robertson – Gurjanov, Ja. Benn (C), Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano – Dowling, Kero.

Carolina Hurricanes: Reimer (Nedeljkovic) – Hakanpää, Bean, Pesce, Gardiner, D. Hamilton, Slavin (A), J. Ryan – Lorentz, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Foegele, J. Staal (C), Paquette – Geekie, M. McCormick.

Rozhodčí: StLaurent, MacDougall – Smith, Murray.
Kromě vlastní výhry však Dallas potřebuje i zaváhání Nashvillu, jenž nastoupí v duelu se silnou Floridou. A Panthers zase na dálku bojují s Carolinou o čelo Centrální divize. Hurricanes mají náskok jen jeden bod na své pronásledovatele a i pro ně je tak souboj s Dallasem hodně důležitý.
Stars jsou aktuálně v Centrální divizi na pátém místě s pouhou dvoubodovou ztrátou na Nashville a mohou se pochlubit velmi slušnou formou (vyhráli 7 z posledních 10 zápasů). Na druhou stranu ovšem nemají zrovna ideální bilanci právě s Hurricanes, kteří vyhráli pět ze šesti letos odehraných zápasů a do dalšího vzájemného klání půjdou v rolích favoritů.
Centrální divizi dnes čekají zápasy o vyřazovací boje. Dallas vyzve na svém ledě lídra své skupiny z Caroliny v duelu, v němž se může dotáhnout na postupovou čtvrtou příčku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.