NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Chicago - 10. února 2021   02:40

Chicago
34:04' Janmark  (D. Kubalík, Kurashev) • 62:15' Suter  (Hagel, Lankinen)
Dallas
Brenk, Hanson – Flemington, Smith
American Airlines Center, Dallas
Chicago
Lankinen (M. Subban) – de Haan, Mitchell, Keith, Beaudin, Zadorov, Carlsson – P. Kane, Janmark, Kurashev – D. Kubalík, D. Strome, DeBrincat – A. Shaw, Söderberg, Hagel – Suter, Kämpf, Highmore.

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.
Hvězdy utkání:

1. Jake Oettinger (DAL) – 93,1 %
2. Kevin Lankinen (CHI) – 97,1 %
3. Pius Suter (CHI) – 1+0
Československá stopa v utkání:

Radek Faksa (DAL) – 0+0, účast 0, 0 TM, 2 střely na bránu, čas na ledě 17:29
Dominik Kubalík (CHI) – 0+1, účast 0, 0 TM, 3 střely na bránu, čas na ledě 14:52

V oslabení: 0:0
Hokejisté Chicaga tedy zvítězili totožným výsledkem i ve druhém měření sil s Dallasem, když tentokrát o jejich výhře rozhodl v prodloužení Suter.
62:15'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hagel si následně sebral puk a zavezl ho do útočného pásma, kde ho následně přenechal PIUSOVI SUTEROVI, jenž poté krásně prošel kolem Klingberga a následně poslal kotouč přesně k tyči domácí klece. Asistence: Brandon Hagel, Kevin Lankinen.
62:05'
Z levé strany vypálil na Lankinena Gurjanov a hostující brankář jeho pokus vyráží hned na své spoluhráče.
61:35'
Chicago dlouho drží puk pod svou kontrolou, ale hosté se vesměs o nic nepokoušejí.
60:47'
Na druhé straně se do střelecké pozice dostal DeBrincat, jehož pokus končí přesně ve výstroji Oettingera.
60:29'
Hintz vystřelil z levého kruhu a Lankinen jeho pokus vyrazil svým betonem.
60:18'
Hokejisté Dallasu mají zatím kotouč pod svou kontrolou.
60:01'
Zápas mezi Chicagem a Dallasem znovu skončil 1:1, a tak o vítězi opět rozhodne prodloužení či případné nájezdy.
60:00'
59:38'
Heiskanenova střela skončila hned na prvním bránícím hráči Chicaga.
59:28'
Oleksiak dostal přihrávku na levou stranu, odkud vystřelil a kotouč skončil přesně u brankáře Chicaga.
58:56'
Lindell nahrával před bránu Comeauovi, avšak toho si dobře pohlídali obránci.
58:08'
Domácí hokejisté nyní jen poslali kotouč na zakázané uvolnění.
57:42'
Puk nyní spíš létá z jedné strany na druhou a vypadá to, že se obě mužstva již pomalu připravují na prodloužení.
56:25'
Hokejisté Dallasu dlouho drželi puk ve svém útočném pásmu, ale domácí se zde k ničemu nedostali.
55:34'
Suter nahrával mezi kruhy DeBrincatovi, avšak jemu střela vůbec nevyšla.
54:51'
Klingberg nahodil puk od modré čáry, avšak jeho střela byla zastavena ještě někde před Lankinenem.
53:29'
Kaneova přihrávka byla ztečována až hlediště, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
52:28'
Heiskanen vletěl s pukem do útočného pásma, kde však jeho následná střela letěla hodně vedle brány Chicaga.
51:57'
Heiskanenovo lehké nahození skončilo přesně v lapačce Lankinena.
51:35'
Comeau jen obloukem vyhodil puk z obranného pásma Dallasu.
50:59'
de Haan vyslal další střelu směrem na domácí bránu a Oettinger musel kotouč vyrazit svým betonem.
50:01'
Na druhé straně připravil DeBrincat střeleckou pozici pro Sutera, avšak jeho pokus skončil na betonech Oettingera.
49:37'
Comeau nahrál mezi kruhy volnému Oleksiakovi, jenž však ve velké šanci minul bránu Chicaga.
48:20'
Robertson se dostal do zakončení z hodně velké blízkosti, ale jeho střela nakonec zřejmě skončila ještě na bránícím hráči.
47:36'
Dlouhá přihrávka Chicaga nenašla někoho v bílém dresu a kotouč nakonec skončil až na zakázaném uvolnění.
46:39'
DeBrincat najel s pukem do útočného pásma, kde nakonec i vystřelil a Oettinger jeho pokus uklidil za svou bránu.
45:17'
Gurjanov vyslal hodně nepřesnou střelu směrem na Lankinena a domácí útočník nakonec trefil rozhodčího stojícího v rohu kluziště.
44:42'
Další ofenzivní akce Dallasu končí na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.
44:12'
Po delší době se Stars dostali do útoku, kde od modré vystřelil Hanley a jeho pokus byl tečován Coglianem přímo do Lankinena.
43:56'
Stars nyní pouze vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se tedy znova přesune před jejich branku.
43:22'
Carlson vyslal další střelu od modré čáry, kterou Oettinger chytil svou lapačkou.
43:15'
Začátek třetí třetiny je zatím jasně v otěžích hostujících hokejistů, kteří jsou hodně aktivní a Dallas zatím svého soupeře doslova nechává hrát.
42:05'
Strome vyslal hodně nepřesnou přihrávku na Kubalíka, který kotouč nechytil, a ten následně odklouzal až do obranné třetiny Chicaga.
41:39'
Suterovu přihrávku zpoza brány si sebral hned Oettinger, který kotouč hned schoval pod svou lapačku.
41:14'
Kane posunul kotouč pod sebe na střed útočného pásma, kde byl najetý Suter a jeho pokus skončil přesně v lapačce domácího brankáře.
40:51'
Debrincat nahrál na modrou Carlsonovi, jehož následnou střelu však zastavil první bránící hráč Dallasu.
40:23'
Stars nahodili puk směrem na Lankinena, který jej raději uchoval ve své výstroji a přerušil hru.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 23:17
Zblokované střely: 9:9
Hity: 16:8
Vyhraná vhazování: 18:14
Vstup do druhé třetiny měli mnohem lepší domácí hokejisté, když se Stars dostali hned do několika velkých příležitostí a nakonec i vstřelili branku, ale ta nebyla uznána, protože zde došlo k nedovolenému bránění brankáře.

A tak přišla velká šance Chicaga, které ve druhé třetině hrálo už svou čtvrtou přesilovou hru v tomto zápase. V té se prosadil bývalý hráč Dallasu Janmark, který usměrnil za Oettingera přihrávku od Kubalíka.

Do poslední periody se tedy vstupuje za nerozhodného stavu 1:1,
40:00'
39:16'
Hintz přihrál pod sebe Heiskanenovi, jehož následná střela skončila na finském brankáři v bráně Chicaga.
38:46'
Kämpf jen poslal kotouč po ledě na Oettingera, který jej vykopl za svou bránu.
38:26'
Klingbergovo nahození sebral Kero a následně se dostal do bekhendového zakončení, které však Lankinen pokryl.
37:50'
Faksa zavezl puk do útočného pásma, ale zde si domácí následně příliš nerozuměli, když následná přihrávka nenašla svého adresáta.
36:58'
Suter se snažil natlačit puk na bránu Dallasu, ale domácím se podařilo ztečovat kotouč za svou klec.
36:06'
Stars se při své další ofenzivní snaze dostali do ofsajdu, a tak je hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:49'
Na druhé straně se dostal do zakončení Kiviranta, jehož pokus byl ztečován těsně vedle brány Chicaga.
35:05'
Oettinger má ve své bráně nyní co dělat, když jsou hosté vyrovnávací brankou hodně povzbuzeni a Hawks se dostali během krátké chvíle do několika nebezpečných zakončení.
34:04'
Blackhawks využívají přesilovou hru! Tak přeci jen ze čtvrté přesilovky už se hosté prosazují, když Kubalík dostal kotouč do pravého kruhu, odkud jej následně poslal před bránu Dallasu, kde byl MATTIAS JANMARK, který ho usměrnil přesně mezi betony Oettingera. Asistence: Dominik Kubalík, Philipp Kurashev.
33:32'
Stars vybojovali puk za svou bránou a Dickinson jej následně vyvezl až do útočného pásma domácích.
33:19'
John Klingberg (DAL) je dalším vyloučeným na domácí straně, když dostává dvě minuty za hákování.
33:01'
Od modré čáry vyslal ráznou střelu hostující Keith a jeho pokus skončil přesně v lapačce Oettingera.
32:52'
Hosté jeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Kane nahrával DeBrincatovi, jemuž však přeskočil puk přes jeho hokejku.
32:35'
DeBrincat nahrál na modrou Zadorovovi, jenž ihned vystřelil a jeho pokus skončil na prvním bránícím hráči.
31:45'
Chicago se nakonec vymanilo z dalšího tlaku Dallasu, když se hosté vydali i do svého útočného pásma, ale Stars je odtud rychle vyhnali.
31:16'
Od modré zkusil vystřelit Gurjanov, avšak jeho pokus letěl mimo tři tyče hostující klece.
30:55'
Hawks sice vyhráli následné vhazování, ale hosté ihned poslali kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
30:49'
Stars dlouho drželi puk ve svém útočném pásmu a celou útočnou akci Dallasu nakonec ukončil střelou Klingberg a Lankinen nakonec kotouč raději udržel ve své výstroji, aby jeho spoluhráči mohli odejít vystřídat.
30:18'
Lankinen vložil svou hůl do přihrávky Pavelského a kotouč se následně od zadního mantinelu odrazil zpět k brankáři Chicaga, který kotouč raději schoval pod svou lapačku.
29:47'
Comeau neudržel skákající přihrávku, a tak kotouč následně skončil mimo útočné pásmo Dallasu.
28:58'
Ani další přesilová hra brankou neskončila, když se Kane vrací z trestné lavice po dvou minutách na ledovou plochu.
28:34'
Heiskanen se svým nahozením od modré neuspěl, když byl kotouč zastaven ještě někde před Lankinenem.
27:40'
Pavelski vypálil velkou ránu ze středu útočného pásma a Lankinen má nyní pořádně vyprášené betony.
27:13'
Kämpf sice získal puk po špatné přihrávce Gurjanova, avšak český útočník jej následně nedokázal vyhodit.
27:59'
Dallas si zahraje svou druhou přesilovou hru v utkání, když je na trestnou lavici poslán Patrick Kane (CHI), jenž dostává dvě minuty za hákování.
26:35'
Dellandrea získal puk za bránou Chicaga, ale hokejisté Dallasu byli následně vyhnáni ze svého útočného pásma.
25:29'
Kotouč se z čista jasna odrazil do obrovské šance Kubalíkovi, ale český útočník nakonec nedokázal dostat puk za Oettingera.
24:39'
Kiviranta vyslal hodně neškodnou střelu směrem na hostující klec a Lankinen jeho pokus jen prodloužil mimo svou klec.
A je to tak. Branka Dallasu nakonec nebyla uznána.
24:10'
Chicago si však bere svou coach challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře, když Benn postrčil Lankinen chvíli před bránou. Tento gól zřejmě nebude platit.
Stars vyhráli následné vhazování, když poté od modré vystřelil Pysyk a jeho střelu srazil některý z obránců Chicaga a kotouč se poté dostal k JAMIE BENNOVI, jenž už ho poslal do brány hostů.
24:04'
V krátkém časovém rozmezí se hned ke dvěma střelám od modré dostal Pysyk a jeho druhý pokus už brankář Hawks raději udržel ve své výstroji.
23:37'
Po delší době se k zákroku dostal i domácí Oettinger, kterého z větší vzdálenosti otestoval Keith.
23:13'
Hintz se snažil protáhnout kolem Beaudina, ale obránce Chicaga skvěle zastavil útočníka Dallasu.
22:39'
Dallas začal druhou třetinu hodně aktivně, avšak domácím se zatím nepodařilo překonat skvělého Lankinena v bráně Chicaga.
21:45'
Lankinen se teda na startu druhé části rozhodně nenudí, když na něj letěla další nebezpečná střela z hole Pavelského a brankář Hawks kotouč vyrazil za svou klec.
20:58'
Další obrovská šance Dallasu, když hosté zapomněli na Gurjanova, který se vrátil z trestné a domácí útočník dostal přihrávku na modrou, a tak jel sám na Lankinena, kterého chtěl překonat střelou mezi betony, ale hostující brankář tento prostor zavřel.
20:27'
Po chybě hostů na modré čáře uháněl Comeau na Lankinena, ale útočník Dallasu už není nejrychlejší, a tak jej obránci rychle dojeli, ale i tak Comeau vystřelil a Lankinen jeho pokus chytil svou lapačkou.
20:01'
Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 10:9
Zblokované střely: 4:7
Hity: 4:5
Vyhraná vhazování: 7:9
První třetina utkání mezi Dallasem a Chicagem je již minulostí, když jsme v ní mohli vidět jednu branku, kterou vstřelil domácí Hintz.

Chicago následně hrálo hned tři přesilové hry, kdy ta třetí se ještě přenáší do druhé části, ale hostům se zatím nepodařilo překonat domácího brankáře. Nejblíže tomu byl obránce Beaudin, který ve druhé přesilové hře nastřelil tyč za Oettingerem.
20:00'
19:58'
V samotném závěru první třetiny ještě od modré čáry vypálil Keith a Oettinger puk vyrazil jen vedle sebe, kde se k němu dostal Kane, ale než si jej zpracoval, tak už zazněla siréna oznamující konec první třetiny.
19:39'
Lankinen měl menší problémy s dalším vyhozeným kotoučem, když puk před ním nebezpečně poskočil, ale hostující brankář nakonec vše zvládl.
19:17'
Faksa získal puk po špatné přihrávce hostů, a tak kotouč opět míří k Lankinenovi.
18:58'
Dallasu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
18:49'
Denis Gurjanov (DAL) dostává dvě minuty za podrážení, a tak nás čeká už třetí přesilová hra Chicaga.
18:30'
Kane udělal s pukem menší oblouk kolem brány Dallasu a následně neměl komu přihrát, tak vystřelil na bránu, kde ho Oettinger odrazil za svou klec.
18:04'
Dickinson v rohu útočného pásma předal kotouč Heiskanenovi, který zajel za bránu Chicaga a pokusil se překvapit Lankinena, ale ten byl u své tyče připravený.
17:40'
Dellandrea nakonec ukončil přesilovku Dallasu střelou z levého kruhu a Lankinen jeho pokus uchoval ve své výstroji.
17:23'
Kotouč je opět mimo obranné pásmo Chicaga, a tak to vypadá, že ani z třetí přesilové hry v utkání žádná branka nebude.
16:58'
Chicagu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
16:41'
Klingberg vypálil od modré čáry a jeho pokus Lankinen jen vyrazil před sebe, kde se snažili dorážet Benn a Pavelski, ale neúspěšně.
15:45'
Hawks však začínají své oslabení stejně, jako Dallas, když hned vyhodili kotouč ze svého obranného pásma.
15:36'
Dallas si zahraje svou první přesilovou hru v utkání, když Suter (CHI) za domácí bránou podrazil Comeaua, a dostává tak dvě minuty.
15:15'
DeBrincat dostal přihrávku mezi kruhy, ale zde byl už otočený zády k brance, a tak jen bekhendem poslal kotouč na Oettingera, který puk vyrazil svou holí.
14:28'
Ihned po vhazování se do zakončení dostal de Haan a jeho střelu nakonec Oettinger vyrazil mimo svou klec.
14:21'
Chicago ukončilo svou druhou přesilovou hru nahozením puku ze středního pásma a Oettinger si jej radši nechal pro sebe.
14:08'
Beaudin dostal hodně prostoru na modré čáře, a tak si ještě trochu popojel a nakonec z hranice levého kruhu vystřelil a jeho pokus orazítkoval tyč domácí klece.
13:58'
Kubalík dostal nabito do pravého kruhu, ale jeho střela letěla mimo bránu Dallasu.
13:18'
Shaw nezpracoval těžkou přihrávku, a tak se k puku dostal Oleksiak, který jej poté odpálil o plexisklo.
12:49'
Faksa měl s pukem hodně času ve svém obranném pásmu, a tak jej podél mantinelu poslal až Lankinenovi.
12:20'
Dallas jde znova do čtyř, protože bylo na ledě příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Denis Gurjanov (DAL).
11:28'
Pavelski hledal křižným pasem zcela volného Benna, avšak tento pas zastavil Zadorov.
10:54'
Dallas nakonec přežil své první oslabení, když se Dickinson vrací zpět na ledovou plochu.
10:27'
Kubalíkova střela byla zblokována mimo bránu Dallasu.
10:05'
Od modré čáry nakonec vystřelil Keith a i přes několik clonících hráčů nakonec kotouč skončil přesně v lapačce Oettingera.
09:55'
Hawks už rozjíždějí svou kombinaci.
09:29'
Keith nyní přihrál domácímu Lindellovi, který na nic nečekal a kotouč odpálil co nejdále od svého brankáře.
09:06'
Dallasu se rychle podařilo získat puk a domácí jej posílají po mantinelu až do obranného pásma Chicaga.
08:54'
Chicago si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože je na trestnou lavici poslán domácí Jason Dickinson (DAL), který dostává dvě minuty za faul loktem.
08:35'
Dellandrea vletěl s pukem po pravé straně do útočného pásma, kde následně i vystřelil a jeho pokus Lankinen vyrazil.
08:17'
Chicago dlouho drželo puk ve svém útočném pásmu, ale Hawks se ani jednou nepodařilo ohrozit domácího brankáře.
07:29'
Stars se však rychle do útoku vrátili a vcelku jednoduchou střelu Benna Lankinen špatně vyrazil pod sebe, kde se málem k dorážce dostal Pavelski, ale hostující obrana byla rychlejší.
07:10'
Faksa poslal hodně těžkou přihrávku na modrou čáru, kde se jí nepodařilo zachytit Oleksiakovi, a tak se Stars musejí pakovat ze svého útočného pásma.
06:28'
Hintz se dostal do zakončení ze středu útočného pásma a jeho pokus Lankinen vyrazil za svou klec.
05:58'
Ihned po vhazování pálil od modré čáry Lindell, avšak jeho pokus byl ztečován mimo bránu Chicaga.
05:53'
Hokejistům Chicaga nyní nevyšla jejich útočná rozehrávka, když kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
04:57'
Dallas právě vstřelil branku!
Stars se ujímají vedení, když Robertson vletěl s pukem do útočného pásma, kde se mu nakonec podařilo přihrát za obránce najetému ROOPEMU HINTZOVI, jenž následně udělal Lankinenovi kličku a poslal puk do zcela odkryté brány. Asistence: Jason Robertson, Denis Gurjanov.
04:18'
Strome připravil skvělou příležitost pro Kanea, jenž měl před sebou prázdnou bránu, avšak do jeho střely se vložil obránce Oleksiak.
03:29'
Stars získali puk v útočné třetině, kde se poté do zakončení dostal Benn, avšak do jeho střely vložil svou hůl Keith a kotouč následně skončil v ochranné síti.
02:35'
Oettinger si v krátkém časovém úseku musel poradit se střelou Kubalíka a Shawa.
01:50'
Hostující Hagel poslal puk od modré směrem na bránu, na jeho cestě ho ještě tečoval domácí Hintz a Oettinger puk jen odpálil hokejkou.
00:50'
Comeau přihrál puk na modrou, kam zrovna přijížděl střídající Faksa, avšak jeho následná střela letěla hodně mimo bránu.
00:18'
Klingbergovi následně nevyšla rozehrávka a kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.
00:10'
Kubalík se hned hnal s pukem do útočného pásma, ale zde jej tvrdě poslal na mantinel domácí Lindell.
00:01'

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Hanley, Pysyk – Ja. Benn, Pavelski, Kiviranta – Robertson, Hintz, Gurjanov – Cogliano, Faksa, Comeau – Kero, Dickinson, Dellandrea.

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – de Haan, Mitchell, Keith, Beaudin, Zadorov – P. Kane, Janmark, Kurashev – D. Kubalík, D. Strome, DeBrincat – A. Shaw, Söderberg, Hagel – Suter, Kämpf, Highmore.

Rozhodčí: Brenk, Hanson – Flemington, Smith.

Do zápasu zasáhne hned trio českých hráčů. V dresu Dallasu to bude útočník Radek Faksa, který se bude snažit bránit duo Dominik Kubalík a David Kämpf. Na soupisce Stars je ještě slovenský obránce Andrej Sekera, ale ten je bohužel stále na COVID listině, a tak do zápasu nezasáhne.
Chicago Blackhawks
(5-4-4)

Hokejisté Chicaga zatím v letošní sezóně odehráli všechny zápasy, které mohli a zatím je nijak nezasáhlo nějaké odkládání. I tak jsou však v tabulce na posledním nepostupovém pátém místě, když mají sice shodný počet bodů se čtvrtou Carolinou, ale mají horší skóre než Canes.

V dresu Chicaga se v minulém utkání v Dallasu hodně vyznamenal brankář Malcolm Subban, který za svá záda pustil pouze jediný gól, jenž byl navíc i hodně smolný, ale jinak předvedl několik parádních zákroků a především díky němu se Hawks podařilo v předešlém měření sil proti Stars bodovat.

Poslední zápasy:

Dallas Stars – Chicago Blackhawks 1:2 pp.

Chicago Blackhawks – Carolina Hurricanes 6:4

Chicago Blackhawks – Carolina Hurricanes 3:4 pp.
Dallas Stars
(5-2-2)

Hokejisté Dallasu se v minulém utkání museli obejít bez ruského brankáře Antona Chudobina, jenž pozdě dorazil na trénink, a byl tak suspendován na jeden zápas. Mezi tři tyče se po třetí v této sezóně postavil mladý Jake Oettinger, který opět nezklamal a podal hodně solidní výkon. Bohužel však si už nepřipsal třetí výhru ve třetím startu, protože v prodloužení rozhodl o vítězství Chicaga DeBrincat.

Stars tedy nezahájili osmizápasovou domácí šňůru příliš dobře, když sice získali bod za prohru v prodloužení, ale hokejisté z Texasu s ním určitě spokojení nebyli. Byl to vůbec jejich první domácí zápas, ve kterém nebodovali naplno. Domácí celek hlavně vyhořel v ofenzívě, když se Dallasu podařilo vstřelit pouze jedinou branku, a to bohužel v tomto utkání na vítězství nestačilo.

Columbus Blue Jackets – Dallas Stars 4:3

Columbus Blue Jackets – Dallas Stars 3:6
Vítám vás u dalšího on-line utkání ze světa NHL, ve kterém se konkrétně podíváme na souboj v Centrální divizi, když se mezi sebou střetnout Dallas Stars a Chicago Blackhawks. Utkání v American Airlanes Center začíná něco málo po půl třetí ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.