NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Detroit - 29. ledna 2021   02:40

Dallas
Dallas
11:36' Pavelski (Kero, Heiskanen) • 27:56' Cogliano (Dowling, Gurjanov) • 34:45' Gurjanov  • 44:18' Oleksiak (Heiskanen, Kero) • 54:52' Dellandrea (Heiskanen, Radulov) • 56:24' Dowling (Dickinson, Gurjanov) • 58:29' J. Klingberg (Dellandrea)
7:3
(1:0, 2:1, 4:2)
Detroit
Detroit
31:59' Filppula  (Mantha, Stecher) • 47:26' Bertuzzi  (Hronek, D. Larkin) • 53:04' DeKeyser  (Rasmussen, Djoos)
Dallas
Oettinger (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Pysyk – Dickinson, Dowling, Gurjanov – Kero, Pavelski, Radulov – Cogliano, Faksa, Dellandrea – Caamano, Gardner, L'Esperance.
Detroit
J. Bernier (37. Greiss) – Nemeth, Hronek, M. Staal, Stecher, DeKeyser, Djoos – Bromé, D. Larkin, Bertuzzi – Mantha, Naměstnikov, B. Ryan – Helm, Filppula, Hirose – Rasmussen, Glendening, Smith.

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.

V oslabení: 0:0
Tak nakonec ve třetí třetině utkání nás čekali největší brankové hody, když nejdříve vedení domácích navýšil Oleksiak, ale Detroit následně zdramatizoval utkání, protože Red Wings díky Bertuzzimu a DeKeyserovi. vstřelili hned dvě branky a rázem to bylo o jeden gól.

Nicméně Dallas poté využil přesilovou hru, ve které svou první branku v NHL vstřelil Dellandrea a při power play ještě jistil vítězství Stars Dowling. To však stále nebylo vše, protože tečku za celým utkáním udělal svou brankou obránce Klingberg.

Jake Oettinger si ve svém prvním utkání v NHL připisuje svou první výhru.

Dallas Stars tedy nakonec porazili Detroit Red Wings i ve druhém střetnutí, když svého soupeře tentokrát rozstříleli 7:3.
59:42'
Z levého kruhu vypálil Dickinson a jeho střelu Greiss vyrazil svou lapačkou.
59:12'
Radulov byl nyní zcela sám v útočné třetině, kde na něj byli hned tři hráči Detroitu, a tak domácí útočník o kotouč rychle přišel.
58:29'
Dallas právě vstřelil branku!
JOHN KLINGBERG se rozjel s pukem z obranného pásma a jakmile přejel útočnou modrou, tak vystřelil zpoza obránce a jeho pokus skončil přesně v šibenici hostující klece. Asistence: Ty Dellandrea.
58:19'
Oettinger se musel mít znova na pozoru, když na něj vystřelil jeden z hráčů Detroitu od mantinelu, ale domácí brankář má puk ve své moci.
57:52'
Naměstnikov sice nahodil puk do útočného pásma, ale zde se za ním nežene žádný z jeho spoluhráčů.
57:11'
Stars nyní jen prodloužili puk do středního pásma a odevzdali jej svému soupeři.
56:39'
Red Wings nyní jen poslali puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění
56:24'
Red Wings odvolali svého brankáře a Stars rychle vstřelují puk do opuštěné klece, když se ze středního pásma trefil JUSTIN DOWLING, který tak trochu odčinil třetí inkasovanou branku, kterou tečoval za svého brankáře. Asistence: Jason Dickinson, Denis Gurjanov.
56:16'
Brome byl nyní sám před Oettingerem, ale hostující útočník následně netrefil bránu.
54:52'
Stars využívají přesilovou hru! Dowling nahrál kotouč na modrou čáru Heiskanenovi, který následně viděl najíždějícího TYE DELLANDREU, kterému tedy vyslal svou rychlou přihrávku a domácí útočník následně jen usměrnil puk za Greisse. Pro Dellandreu je to jeho první branka v NHL! Asistence: Miro Heiskanen, Alexander Radulov.
54:39'
Staal vyhodil puk přes celé kluziště na Oettingera, na kterého ještě dorážel jeden z hostujících, a tak brankář Dallasu raději puk uchoval ve své lapačce.
54:16'
Hronek získal puk po špatné přihrávce domácích a následně jej vyhodil co nejdále od své brány.
53:59'
Pavelski dostal nabito na levou stranu útočného pásma a jeho okamžitou střelu Greiss uchoval ve své výstroji.
53:18'
Luke Glendening (DET) je vyloučen na dvě minuty za podražení a domácí si zahrají svou druhou přesilovou hru v utkání.
53:04'
Detroit právě vstřelil branku!
Rázem máme z utkání drama, když se Red Wings usadili ve svém útočném pásmu a kotouč se nakonec dostal na modrou čáru, odkud DANNY DEKEYSER nahodil puk směrem na bránu a nešťastně jej tečoval domácí Dowling přesně k tyči domácí klece. Asistence: Michael Ramussen, Christian Djoos.
52:28'
Stecher dostal přihrávku na modrou čáru a jeho následné nahození zřejmě ještě před Oettingerem tečoval jeden z hráčů Detroitu, ale kotouč následně letěl mimo bránu Dallasu.
52:08'
Domácí hokejisté si nahráli kotouč rukou, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat v obranné třetině Dallasu.
51:44'
V závěru přesilové hry se do zakončení dostal Mantha, ale jeho pokus letěl mimo bránu Dallasu.
51:09'
Cogliano dobře zatlačil na hráče Detroitu a nakonec se mu i podařilo dostat puk za modrou čáru.
50:39'
Stars se nyní podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
50:16'
Larkin to znovu zkusil se svou střelou, ale tentokrát trefil prvního hráče Dallasu.
50:02'
Hronek nahrál do pravého kruhu Larkinovi, který však netrefil kotouč dobře a plápolající puk Oettinger v pohodě chytil svou lapačkou.
49:44'
Dallas vyhrál následné vhazování a Sekera poslal puk o mantinel až do hlediště.
49:39'
Alexander Radulov (DAL) je vyloučen na dvě minuty za sekání a domácí jdou už po sedmé v utkání na trestnou lavici.
49:02'
Nemeth dostal nabito na modré čáře, avšak jeho střela byla sražena do rohu obranného pásma Dallasu.
48:33'
Naměsnikov vletěl s pukem do útočného pásma, kde následně i vystřelil, ale trefil hned prvního hráč Dallasu.
47:26'
Red Wings využívají přesilovou hru! Hronek nahodil puk směrem na bránu Dallasu, který byl na své cestě ještě tečován a Oettinger nakonec kotouč vyrazil vedle sebe, ale zde skákající puk trefil TYLER BERTUZZI a uklidil jej do odkryté brány. Asistence: Filip Hronek, Dylan Larkin.
47:00'
Nepřesná přihrávka Larkina skončila u domácího Kera, který na nic nečekal a poslal puk do obranného pásma Detroitu.
46:33'
Stars zatím vůbec nepouštějí Red Wings do jejich útočného pásma.
46:04'
Domácí hokejisté začínají své šesté oslabení nejlepším možným způsobem. Vyhrané buly a následné vyhození puku.
45:45'
Dallas bude hrát další oslabení, protože je na dvě minuty za napadení vyloučen Ty Dellandrea (DAL).
45:27'
Hronek vyslal svou navštívenku od modré čára, ale Oettinger jeho střelu viděl a kotouč vyrazil do rohu obranného pásma.
44:18'
Jak je někdy snadné vstřelit branku nyní ukázali domácí. Na modré čáře se dostal puk k Heiskanenovi, který ho přihrál svému kolegovi JAMIE OLEKSIAKOVI, jenž následně kotouč jen nahodil na bránu Detroitu, kde Greiss vůbec nic neviděl a puk mu projel mezi jeho betony. Asistence: Miro Heiskanen, Tanner Kero.
43:51'
Camaano vjel s pukem po levém křídle do útočného pásma, kde následně i vystřelil, ale Greiss s jeho střelou neměl žádný problém.
43:16'
No a bylo to nakonec snad to nejhorší řešení, protože dlouhá Lindellova přihrávka skončila až na icingu.
43:07'
Stars dlouho drží puk za svou bránou a uvidíme co s ním nakonec vymyslí.
42:39'
Lindell chtěl nahrát Klingbergovi, ale kotouč mu sjel z hole, čehož využil Hirose, který následně puk vyvezl až do útočného pásma.
42:01'
Jeden z hráčů Detroitu si chtěl nahodit puk o mantinel do útočného pásma, ale celou akci zhatil čárový rozhodčí, který kotouč omylem zastavil.
41:23'
Red Wings nevyšla jejich útočná rozehrávka z obranného pásma, a tak je hostujícím odpískáno zakázané uvolnění.
40:42'
Ryan poslal puk celkem nevinně na bránu Dallasu, kde ho Oettinger jen posunul vedle sebe a tam si jej sebral Mantha, který přihrával mezi kruhy, jenže zde si další útočník Detroitu už kotouč nezpracoval.
40:01'
Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 20:12
Zblokované střely: 9:6
Hity: 10:5
Vyhraná vhazování: 20:19
Hokejisté Dallasu nejprve ve druhé části odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek, když se prosadil Cogliano, ale Detroit následně dokázal reagovat, protože po vyražené střele se k dorážce do prázdné brány dostal Filppula.

Nicméně Stars si své dvoubrankové vedení nakonec vzali zpět. Gurjanov získal puk v obranném pásmu a nakonec i sám úspěšně zakončil rychlý protiútok. Třetí branka navíc znamenala konec pro Berniera, kterého následně vystřídal Greiss.
40:00'
39:52'
Kotouč je nyní z obranné třetiny Dallasu vyražen až do ochozů, a tak si jeden z přítomných fanoušků odnese suvenýr z tohoto utkání.
39:39'
Dickinson zavezl puk do útočného pásma, kde ho bekhendem nahodil na nového muže mezi třemi tyčemi a Greiss jen vyrazil puk za svou klec.
39:10'
Ani pátá přesilová hra Detroitu brankou neskončila, když si Dallas zatím s bráněním přesilovek svého soupeře vede na výbornou.
38:32'
Hronek dlouho čekal se svou rozehrávkou, čehož využili domácí, kteří sebrali puk a následně i vyhodili.
38:02'
Po zblokované střele Manthy kotouč opět letí obloukem až do obranného pásma Detroitu.
37:35'
Larkin přišel o puk u mantinelu a Stars následně ihned vyhodili kotouč přes celé kluziště.
37:17'
Stars vyhodili kotouč přes celé kluziště.
37:04'
Oettinger musel nyní zneškodnit hned dvě střely hostů, když na něj vystřelili Mantha a Larkin, ale domácí brankář nakonec vše zvládl a kotouč má pod svou kontrolou.
36:43'
Red Wings střídají své brankáře, když Jonathana Berniera střídá mezi třemi tyčemi Thomas Greiss.
36:43'
Domácí hokejisté nyní špatně střídali, a tak je domácí střídačka potrestána dvou minutovým trestem. Trest odsedí Alexander Radulov (DAL).
36:14'
O kotouč se dlouho bojovalo v obranném pásmu Dallasu, ale domácím se nakonec podařilo dostat puk do středního pásma.
35:30'
Helm vystřelil ze středu útočného pásma, avšak jeho pokus skončil hned na prvním hráči Dallasu.
34:45'
Stars se dostali do rychlého protiútoku, který nakonec řešil sám DENIS GURJANOV, jenž zasekl kotouč mezi kruhy a následně po ledě poslal kotouč do brány Detroitu, kde navíc Berniera sestřelil vlastní spoluhráč. Bez asistence.
34:24'
Další vyhrané vhazování pro Stars znamenalo další střelu od modré a opět velmi jednoduchý zákrok pro Berniera.
34:20'
ihned po vhazování nabil na modré Klingberg Lindellovi, jehož střela však letěla přímo do loga Bernierova dresu.
34:15'
Dellandrea nyní udělal něco podobného, jako Dowling u druhé branky Dallasu, když jen z otočky poslal kotouč na bránu a Bernier měl znovu co dělat, aby kotouč udržel.
33:36'
Red Wings se nyní sami vyhnali ze svého útočného pásma, když Smith poslal vzduchem kotouč na modrou a obránce Detroitu takový pas nezpracoval.
32:49'
Red Wings se nyní nepodařilo založit ofenzivní akci a kotouč navíc skončil až na zakázaném uvolnění.
31:59'
Nicméně útok Detroitu pokračoval dál, když se kotouč následně dostal na modrou ke Stecherovi, který ihned vystřelil a kotouč se následně od Manthy odrazil přímo na hůl VALTTERIHO FILPPULI, který už měl před sebou zcela prázdnou bránu. Asistence. Anthony Mantha, Troy Stecher.
31:53'
Hosté se po chybné rozehrávce Dallasu dostali do přečíslení dvou na jednoho, který Mantha řešil svou střelou a Oettinger jeho pokus vytáhl do rohu obranného pásma.
30:57'
Naměstnikov se po levém křídle dral do zakončení, ale Gardner skvěle zaskočil za Heiskanena, když hostujícího hráče zneškodnil.
30:21'
Z levého kruhu se do dalšího zakončení dostal Gardner a jeho pokus hostující brankář vyrazil za svou klec.
29:55'
Faksa se nyní pokusil o zakončení zpoza hostující klece, ale Bernier byl ve své bráně připravený a puk vyrazil.
29:18'
Nemeth dostal nabito na modré čáře, avšak trefil hned prvního hráče Dallasu, kterým byl český útočník Radek Faksa.
28:39'
Hokejisté Detroitu nyní jen poslali kotouč na zakázané uvolnění a hra se vrátí před jejich bránu.
27:56'
Domácí hokejisté uzavřeli svého soupeře v jeho obranném pásmu a Dowling nakonec jen z otočky poslal kotouč na Berniera, který ho neudržel a k volnému puku se dostal ANDREW COGLIANO, který už jen musel dorazit kotouč do odkryté brány Detroitu. Asistence: Justin Dowling, Denis Gurjanov.
27:18'
Klingberg posunul puk pod sebe na Dickinsona, který ihned vystřelil a Bernier jeho pokus vyrazil za svou klec.
27:13'
Bernier si až nyní připisuje svůj první zákrok ve druhé třetině, když na něj od modré čáry vypálil Heiskanen a kotouč zaplul přesně do lapačky hostujícího brankáře.
26:44'
Larkin nahrál na pravou stranu Stetcherovi, který mu chtěl přihrát zpět, ale přihrávku zblokoval Oleksiak.
25:54'
Nicméně Stars jejich snahu velmi rychle zastavili a Klingberg má puk za svou bránou.
25:37'
Red Wings nakonec získali puk pod svou kontrolu a hosté se ihned snaží jít dopředu.
25:09'
Dallas se po delší době dostal i do útoku, kde se o kotouč dlouho bojovalo v rohu kluziště.
24:40'
Red Wings vyhráli následné vhazování a od modré vypálil Djoose, avšak jeho střela letěla přesně do lapačky domácího brankáře.
24:35'
V samotném závěru přesilové hry se ještě do zakončení dostal Hirose a Oettinger si raději následně nechal puk pro sebe a přerušil hru.
24:16'
Brome vystřelil z pravého kruhu, avšak jeho střela trefila jen jednoho z obránců Dallasu.
23:45'
Cogliano vyvezl puk do útočného pásma, odkud vrátil puk až na obrannou modrou Oleksiakovi, aby nasbírali cenné vteřiny z oslabení.
23:27'
Hronek dostal nabito na modrou čáru a ihned vystřelil, avšak trefil jen blokujícího Dickinsona.
23:00'
Detroitu nevyšel další útok, když o kotouč přišli v rohu útočného pásma a domácí jej následně poslali k Bernierovi.
22:40'
Stars vyhráli následné vhazování a domácí ihned posílají puk přes celé kluziště.
22:33'
Nicméně Detroit bude hrát další přesilovou hru, protože je na dvě minuty za podražení vyloučen Joe Pavelski (DAL).
21:37'
Dallasu se znova podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma a domácí už zřejmě ubrání další oslabení bez větších obtíží.
21:12'
Oleksiak získal puk za svou bránou, a tak ho následně obloukem poslal přes celé kluziště.
20:38'
Po nepřesné střele Hronka se k puku dostal Faksa, který kotouč vyvezl co nejdále od svého brankáře.
20:14'
Hokejisté Detroitu na začátku druhé třetiny hrají přesilovou hru a hosté se ihned usazují ve svém útočném pásmu.
20:01'
Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 11:5
Zblokované střely: 3:4
Hity: 4:3
Vyhraná vhazování: 10:12
Je za námi první dvacetiminutovka mezi Dallasem a Detroitem a do šaten po ní odcházejí šťastnější domácí hokejisté, kteří po ní zaslouženě vedou 1:0. O jedinou branku zápasu se postaral Pavelski.

Stars jsou v utkání zatím aktivnější, ale i Detroit měl už na svých hokejkách pár příležitostí. Red Wings navíc druhou třetinu začnou přesilovou hrou.
20:00'
19:57'
Nicméně Stars drželi puk u mantinelu, a tak si Red Wings svou početní výhodu přenesou do druhé třetiny.
19:47'
Alexander Radulov (DAL) dostává dvě minuty za sekání a Detroit si zahraje další přesilovou hru.
19:17'
Hronek poslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou, ale to bylo na jeho spoluhráče příliš dlouhé a puk znova skončil na icingu.
18:10'
Gurjanov se snažil najít některého spoluhráče před bránou Detroitu, ale zde zrovna nebyl nikdo v černém, a tak kotouč jen projel brankovištěm.
17:59'
Red Wings znova jen poslali puk přes celé kluziště na další zakázané uvolnění a hra se opět vrátí před Berniera.
17:38'
Hostující hokejisté zpoza své klece jen poslali puk o mantinel přes celé kluziště. Detroitu je tedy odpískán icing.
17:25'
Nicméně byl to právě Pavelski, který se nakonec dostal do ofsajdu, a tak nás čeká vhazování ve středním pásmu.
17:18'
Další přesilovka Red Wings je již minulosté a Pavelski se ihned snaží zapojit do hry.
16:50'
Po neúspěšné kombinaci Detroitu se k puku dostal Dellandrea, který kotouč vyhodil do středního pásma.
16:39'
Red Wings nyní jen nahodili puk na Oettingera, který si jej raději ponechal pro sebe a přerušil hru.
16:24'
Detroit je již kompletní a hosté hrají ještě zkrácenou přesilovou hru.
15:55'
Klingberg hledal dlouhým pasem Radulova, ale toho si dobře pohlídal Hronek, který mu nakonec kotouč sebral.
15:30'
Lindell je zpět na ledě, a tak se znovu hraje ve čtyřech na obou stranách.
15:12'
Je tu další trest na domácí straně, protože je na dvě minuty za vysokou hůl vyloučen střelec první branky Joe Pavelski (DAL).
14:46'
Od modré to zkusil Hronek, avšak jeho střela byla zblokována jedním z obránců Dallasu.
14:09'
Heiskanen s pukem obkroužil hostující bránu a následně přihrával Dickinsonovi, avšak ten byl dobře bráněn a kotouč jen projel brankovištěm.
14:00'
Přesilovka Detroitu končí předčasně, protože se útočného faulu dopustil Vladislav Naměstnikov (DET), který tak dostává dvě minuty za držení.
13:38'
Stars se podařilo zastavit akci Detroitu hned na modré čáře, a tak následně kotouč putuje k Bernierovi.
13:15'
Detroit si zahraje první přesilovou hru, když je na dvě minuty za držení vyloučen Esa Lindell (DAL).
13:03'
Hirose jen nahodil puk ze středního pásma přímo na Oettingera, který s tím neměl žádný problém a kotouč schoval ve své výstroji.
12:22'
Red Wings nyní jen poslali kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
11:36'
Stars jdou do vedení! Kero obral u střídačky Detroitu Nemetha o kotouč a domácí následně jeli ve dvou na jednoho, kde nakonec nahrál JOE PAVELSKÉMU, jehož okamžitá střela skončila až v bráně Red Wings. Asistence: Tanner Kero, Miro Heiskanen.
10:34'
Snaha domácích hokejistů končí na útočné modré, kde se Stars dostávají do ofsajdu.
10:09'
V závěru oslabení vyvezl Glendening kotouč až do útočného pásma Red Wings a hosté své první oslabení zvládli bez větších potíží.
09:22'
Z pravého kruhu hned dvakrát pálil Dellandrea, avšak ani jeden jeho pokus nebyl přesný.
09:00'
Detroitu se znova podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
08:21'
Gurjanov nedokázal přihrát na modrou čáru, a tak toho využili Red Wings, kteří vyhodili kotouč.
08:09'
Stars si zahrají první přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za držení vyloučen Bromé (DET).
07:48'
Faksa dostal přihrávku přímo před Berniera, kde byl zcela sám, ale se svou následnou střelou trefil rameno brankáře Detroitu.
07:18'
Klingberg vyslal dlouhou přihrávku rozjetému Camaanovi, jenž už jel málem sám na Berniera, ale skvěle se vrátil Larkin, který domácího hráče zneškodnil.
06:40'
Lindell se dostal k odraženému puku a vystřelil z levého kruhu, ale jeho pokus byl zastaven ještě někde před Bernierem.
06:05'
Gurjanov chtěl vystřelit z pravého křídla, avšak při jeho zakončení mu sjel puk z hokejky, a ten si následně sebrali hosté.
05:06'
Cogliano vjel s pukem do útočné třetiny, kde následně vystřelil po ledě a Bernier jen kotouč vyrazil za svou klec.
04:28'
Další ofenzivní akce Dallasu je zastavena na útočné modré, když byl Dickinson v pásmu dříve než dlouhá přihrávka na něj.
03:32'
Djoose vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus byl hodně neškodný a kotouč jen dopadl k hostujícímu brankáři.
03:15'
Hokejisté Dallasu neudrželi kotouč v útočné třetině, a tak je domácím odpískán další ofsajd.
03:00'
Red Wings jen ze středního pásma nahodili kotouč na Oettingera, který ho ihned přenechává svým obráncům.
02:16'
Faksa udělal před útočnou modrou ještě jednu kličku navíc, což znamená, že se domácí následně dostali do ofsajdu.
01:45'
Cogliano poslal puk na modrou čáru k Heiskanenovi, jehož následná střela letěla jen kolem brány Detroitu.
00:25'
Dowling nahrál na střed útočného pásma, kde byl Gurjanov, jehož okamžitou střelu srazil jeden z bránících hráčů.
00:01'

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Pysyk – Dickinson, Dowling, Gurjanov – Kero, Pavelski, Radulov – Cogliano, Faksa, Dellandrea – Caamano, Gardner.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Greiss) – Nemeth, Hronek, M. Staal, Stecher, DeKeyser, Djoos – Bromé, D. Larkin, Bertuzzi – Mantha, Naměstnikov, B. Ryan – Helm, Filppula, Hirose – Rasmussen, Glendening, Smith..
Předchozí střetnutí

V prvním měření sil mezi Dallasem a Detroitem jsme příliš pohlednou podívanou neviděli, když za celé utkání padly pouhé tři branky. Red Wings se v první třetině dostali do vedení díky brance Naměstnikova.

Dallas následně ve druhé periodě vyrovnal v přesilové hře, ve které se od modré trefil Klingberg. Nicméně do konce základní hrací doby jsme už žádnou další branku neviděli, a tak zápas muselo rozhodnout prodloužení.

V něm měl Detroit dlouho puk pod svou kontrolou, avšak jakmile se k puku dostal Dallas, tak z toho byla hned rozhodující branka. Klingberg nahrál mezi kruhy Dickinsonovi, a ten rozhodl o výhře Stars.
Vítám vás u dalšího utkání z kanadskoamerické NHL, ve kterém nás čeká další střetnutí mezi Dallasem Stars a Detroitem Red Wings. Zápas startuje kolem 2:40.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.