NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Carolina - 17. března 2021   00:37

Detroit
Detroit
03:35' Erne (Zadina, Hronek) • 12:11' Erne (D. Larkin, Hronek) • 32:28' Fabbri (D. Larkin, M. Staal) • 59:34' Hronek
4:2
(2:1, 1:1, 1:0)
Carolina
Carolina
02:21' Niederreiter  (Fast, Bean) • 21:50' Aho  (Nečas, D. Hamilton)
Detroit
Lee, Hebert – Galloway, Kelly
Little Caesars Arena, Detroit
Carolina

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Filip Hronek (DET) – 1+2
Detroit oplatil Carolině dva dny starou porážku. Na domácím stadiónu tentokráte tahal za delší konec provazu, soupeře z Raleighu porazil 4:2.

Základ k úspěšné odvetě položili hokejisté Red Wings už v první třetině. Po gólu Nina Niederreitera sice prohrávali, ale ještě před úvodní sirénou skóre otočili ve svůj prospěch, dvakrát se v přesilovce trefil Adam Erne. V prostředním dějství se hosté dočkali vyrovnání z hole Sebastiana Aha, ale Robby Fabbri byl tím, kdo ve 33. minutě vrátil vedení do moci Detroitu. V závěrečné dvacetiminutovce byla Carolina aktivnějším týmem, ale třetího zásahu se nedočkala, v poslední minutě naopak pečetil vítězství domácích gólem do prázdné brány Filip Hronek.

Svěřenci kouče Blashilla se díky vítězství přiblížili sedmému Dallasu na rozdíl dvou bodů. Vítězné tažení Brind'Amourovy družiny se zastavilo na osmičce, klubový rekord v dnešním střetnutí vyrovnat nedokázali.
59:34'
Detroit právě vstřelil branku!
Nejproduktivnější hráč domácích v sezóně FILIP HRONEK se dočkal premiérového gólu! V rohu kluziště vlastního pásma si s pukem nelámal těžkou hlavu a přes celou šířku kluziště ho poslal do odkryté klece. Bez asistence.
59:13'
Po sérii nahrávek střílel Martin Nečas pouze do zaklenutého Larkina. Vzápětí střílel od modré švihem Jake Bean, ten pro změnu přestřelil.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:14'
Mohlo být rozhodnuto. Darren Helm nabral velkou rychlost a zrušil signalizované zakázané uvolnění. Nahrál před prázdnou bránu Glendeningovi, ten však trestuhodně promáchl.
58:03'
Hostující trenér si vzal oddechový čas, po jehož vypršení zůstává James Reimer na střídačce. Carolina zkouší powerplay!
58:03'
Odražený touš od Nemethovi hole zamířil k Dougiemu Hamiltonovi, jenž dobré pozice zamířil pouze do výstroje brankáře Když už nevsítil gól, tak alespoň vybojoval buly v útočné třetině.
57:47'
Forhendové nahození Jakea Beana udržel James Reimer ve výstroji, a to bylo klíčové. Na dorážku totiž číhal nejen Aho, ale i Svečnikov.
57:12'
Obránce Marc Staal ještě udržel puk před modrou čárou, černo gumu odrazil k Niederreiterovi. Ten se, podobně jako Slavin před malou chvílí, zachoval zbrkle. Další icing.
56:36'
Tečovaný střelecký pokus Filipa Zadina James Reimer bez problémů pokryl a vyklepla z lapačky. Nebylo to nic platné, protože Slavin vyhodil na zakázané uvolnění.
56:06'
Zakázané uvolnění vrátí hru před Berniera. Trenér Rod Brind'Amour již určitě přemýšlí i o možnosti hry bez gólmana, tu můžeme očekávat zhruba dvě minuty před koncem, pokud mezitím hosté nevyrovnají.
55:54'
Svěřenci kouče Blashilla se udrželi v útočné třetině i po vypršení Staalova trestu. Z vrcholku pravého kruhu pálil ze zápěstí Dylan Larkin o pár čísel nad břevno.
55:36'
Hostující kapitán je zpět na ledové ploše. Připravil svůj tým o cenné dvě minuty, avšak do konce základní hrací doby je stále poměrně dost času, minimálně na vyrovnání.
54:47'
Hostům se rýsovalo zajímavé přečíslení. Brock McGinn ale neměl dostatek sil, a tak jen slabě nahodil za bránu. Oba celky střídají.
54:09'
Střelecké štěstí pokusil Danny DeKeyser. Tvrdé střele chyběla přesnost, kotouč narazil do mantinelu za brankou, načež vyhodil Hamilton.
53:36'
Velká komplikace pro Carolinu, její kapitán Jordan Staal je poslán na trestnou lavici za hákování Adama Erneho. Detroit má šanci rozhodnout o svém vítěství.
53:15'
Dvojici obránců se vydal napadat Jordan Staal. Filipa Hronka dostal pod tlak, avšak český bek si poradil, vyhodil o mantinel do bezpečí.
52:55'
Rozhodčí přerušil hru a zprvu se zdálo, že z důvodu přílišného počtu hráčů na ledě v červených dresech. Ale nebylo tomu tak, domácím byla odpískána jen přihrávka rukou.
52:33'
Filip Zadina vystartoval do protiútoku, ale nedočkal se podpory od spoluhráčů. Od levého mantinelu vypálil těsně nad břevno.
51:55'
Jak nahození Slavina, tak to v podání Hamiltona, mělo k úspěchu hodně daleko. První zblokoval Gagner, s druhým si věděl rady Bernier.
51:21'
Střetnutí pokračuje v obranném pásmu Detroitu. Hosté sice kombinují, ale nedokáží si připravit střeleckou pozici, z níž by hrozilo vyrovnání.
50:44'
Parádní individuální akci předvedl Dylan Larkin. Natáhl na sebe tři protihráče, načež uvolnil Robbyho Fabbriho, tomu ovšem zabránil v zakončení do odkryté svatyně obětavým blokem McGinn.
50:17'
Brock McGinn se pěknou stahovačkou zbavil Svečnikova, načež vypálil z poměrně velkého úhlu. Bernier se překvapit nenechal.
49:50'
Hokejisté Red Wings zatím brání velmi dobře, soupeře v průběhu třetí třetiny nepustili do žádné větší příležitosti, přestože tlak Caroliny sílí.
49:11'
S odvážným průnikem zkusil uspět Nino Niederreiter. Sám proti třem ovšem skončil podle očekávání, tedy bez kotouče. Hrají domácí.
48:49'
Sebastian Aho ujel společně s Nečasem do přečíslení. Nahrávku na českého útočníka zpomalil vracející se Nemeth, proto zakončení postrádalo kvalitu.
48:08'
Patrik Nemeth nahodil na Reimera, ten ale rychle puk vyklepal z lapačky a přenechal jej Slavinovi. Zbytečné zdržování si nyní hosté nemohou dovolit.
47:45'
Muži v pruhovaném odpískali hostům hru vysokou holí. Bude se vhazovat ve středním pásmu, kde také k prohřešku došlo. Další cenné vteřiny pro domácí.
47:21'
Darren Helm měl proti sobě posledního protihráče, jímž byl Steven Lorentz. Posunutí černé gumy o mantinel nebylo dobrým řešením, pravé křídlo čtvrté formace tento pokus zastavilo.
46:55'
Filip Hronek se snaží o premiérový gól v sezóně, zatím marně, musí se spokojit s asistencemi. Pokus od modré gólman vykopl pravým betonem.
46:14'
Skvělou práci odvedl James Reimer, jenž vystartoval za pomalu letícím pukem, čím zamezil úniku Manthy, ten byl totiž o poznání rychlejší než obránci.
45:46'
Na ledě znovu Martin Nečas. Po levé straně našel Aha a hosté rázem byli v útočném pásmu. Ne na dlouho, finského forvarda úspěšně zpacifikoval Nemeth.
45:30'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Ale začíná to vypadat, že více sil má Carolina, což ale může být dáno jen defenzivnějším stylem Detroitu.
44:56'
Jevgenij Svečnikov přihrál na modrou Troyu Stecherovi, jehož dobře umístěná rána brankáři vypadla z výstroje, puk následně proskákal těsně vedle levé tyčky.
44:19'
Rychle na druhou stranu, kde zahrozil Luke Glendening. Krátce po přejeté útočné modré vypálil dělovku příklepem, Reimer zasáhl pravým ramenem.
43:30'
Po buly vypálil šiplavou ránu od modré čáry Brett Pesce. Bernier spatřil kotouč na poslední chvíli, přesto dokázal levým betonem zareagovat.
43:11'
Elitní formace hurikánů si prodloužila střídání. Nečas pro změnu v roli střelce, jeho ránu zápěstím Bernier pokryl. Vzápětí málem došlo k potyčce dvou krajanů, a sice Nečase s Hronkem.
42:44'
V akci další český hráč, tentokráte ten na straně Caroliny. Martin Nečas vyslal do šance Aha, který však bekhendovou střelou v době, kdy držel hokejku v jedné ruce, gólmana nepřekonal.
42:22'
Filip Zadina se prezentoval zdárným přechodem přes útočné pásmo. Následně hledal naslepo Sama Gagnera, kotouč mu poslal smolně na brusle.
41:34'
Vypomoci spoluhráčům s rozehrávkou se za vlastní svatyni vydal Jonathan Bernier. Nenechal se rozhodit dotírajícím Niederreiterem, po mantinelu předal touš Hronkovi.
41:05'
Potrestaný Michael Rasmussen je zpět. A protože hra aktuálně probíhá ve středním pásmu, tak mohl do hry pustit Larkina, jenž doplnil elitní formaci.
40:50'
Jenže hosté zbrkle rozehráli a bylo z toho zakázané uvolnění. Na druhý pokus už se do útočné třetiny probojovali a došlo i ke střele, Svečnikova vychytal Bernier.
40:10'
Třetí třetina začíná Carolina v početní převaze, která potrvá necelých padesát vteřin. Není to moc, ale na jeden, možná dva útoky to klidně může postačit.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:26.
Ve druhé třetině padly dvě branky, po jedné na každé straně. Nejprve Carolina vyrovnala zásluhou Sebastiana Aha, jenž skóroval střelou z první o břevno po nahrávce Nečase. Ale domácí se s vyrovnaným stavem nespokojili a ve 33. minutě znovu odskočili do jednobrankového vedení. Skóroval Robby Fabbri, který našel prostor mezi betony Reimera. Třetí třetina slibuje dramatickou podívanou. Detroit se určitě zatáhne více do defenzivy, avšak Carolina má velkou kvalitu v ofenzivě a bude tvrdě bojovat minimálně o bod.
Střely na branku po 2. třetině: 23 – 25
40:00'
39:47'
Odvážná nahrávka Martina Nečase se s úspěchem nesetkala. Český forvard hledal mezi kruhy Aha, u něj však byli hned dva hráči v červeném dresu.
39:21'
Hamilton pěknou nahrávkou našel Svečnikova, jenže ten to měl na bekhend, tudíž nestřílel. Akci zpomalil nahrávkou zpět na Hamiltona.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
V závěru se Carolina bude moci pokusit vyrovnat v početní převaze. Michael Rasmussen při střetu s Pescem využil pravé brusle k podražení soka.
38:17'
Při bekhendovém vyhození Nemetha z obranného pásma schytal pukem ránu do obličeje Haydn Fleury. S bolestivou grimasou odjel obránce na střídačku, naštěstí se zdá býti v pořádku.
37:47'
Zvoní tyč! Blízko navýšení náskoku byl Marc Staal, k němuž se odrazila černá guma, obránce ji tvrdou dělovkou napálil jen do pravé části brankové konstrukce. S dorážkou neuspěl ani Gagner.
37:20'
Cílovým objektem Pesceho nahození od modré čáry se stal Marc Staal. Měl velké štěstí, že tvrdou ránu schytal do chráněných míst. Puk skončil v ochranné síti.
36:57'
Martin Nečas oplývá velkou důvěrou. Výborně se zvládl vytočit před bránu, jenže z dobré střelecké pozici nemířil ideálně, o pár čísel nad horní tyč.
36:23'
Právě Andrej Svečnikov nebyl vůbec daleko od vyrovnání. Po pravém mantinelu ujel osobnímu strážci a natlačil se před Berniera, jehož z bezprostřední blízkosti neprostřelil.
35:51'
Zbytečné zdržování hry v podání Andreje Svečnikova domácí v gól nepřetavili. Ruský mladík je zpět na ledové ploše, připraven odčinit oslabení.
35:08'
Za bankou soupeře operoval s toušem Dylan Larkin. Nic zajímavého nevymyslel, naopak pas středem zachytil Slavin, následovalo další osvobození.
34:40'
Sebastian Aho zvládl důležité buly v obranném pásmu, načež to byl Dougie Hamilton, kdo vyhodil přes všechny čáry do bezpečí. Alespoň na pár vteřin.
34:28'
Úvod oslabení si James Reimer ohlídal, i s přispěním svých spoluhráčů. Slavin zpomalil zakončení Hronka, o to lehčí měl hostující strážce svatyně práci.
33:51'
Zbytečný faul Caroliny, která pyká za porušení postupu při vhazování. Tím, kdo se provinil, byl Andrej Svečnikov, avšak jedná se celkově o týmový trest.
33:30'
Nechybělo mnoho, aby domácí vedli o dva góly. Filip Zadina zkoušel z vrcholu pravého kruhu štěstí střelou na přední tyč, Reimer měl s tímto projektilem plné ruce práce.
32:28'
Hráči Red Wings si berou zpět ztracený náskok! Larkin nabral velkou rychlost, přesto zvládl udržet přehled ve hře. Na levé straně našel zadovkou ROBBYHO FABBRIHO, který neotálel a Reimerovi poslal kotouč mezi betony, hostující gólman tímto způsobem dnes podruhé inkasoval gól. Asistence: Dylan Larkin a Marc Staal.
31:44'
Se zajímavým zakončením přišel Steven Lorentz. Využil více volného prostoru kolem sebe, otočil se, a vystřelil bekhendem těsně nad horní tyčku.
31:00'
Carolina pokračuje v plném počtu. Andrej Svečnikov raději rychle odjel na střídačku, aby náhodou nezopakoval zbytečný prohřešek z před dvou minut.
30:34'
Jonathan Bernier byl v domnění, že pokus Hamiltona udržel, ale nebylo tomu tak! Této skutečnosti si všiml Fast pozdě, gólman kotouč na druhý pokus přikryl i navzdory pozdní reakci.
30:10'
Rozběhla se druhá polovina základní hrací doby. Skóre 2:2 odpovídá dění na hřišti. K vidění je velmi bojovné a vyrovnané střetnutí.
29:40'
Početní převaha Red Wings zatím vůbec nevychází podle představ. Hosté se v krátkém časovém sledu dvakrát osvobodili a zvládli i vystřídat.
29:12'
Střelou přes obránce Hamiltona se Reimera pokusil překvapit centr čtvrté lajny Luke Glendening. Neuspěl, kanadský strážce svatyně si místečko u tyčky pohlídal.
28:50'
Čtvrtým vyloučeným hráčem hurikánů v utkání je Andrej Svečnikov. Střet ruského útočníka s Fabbrim posoudili rozhodčí jako nedovolený, vylučují za držení.
28:41'
Konečně jsme se po delším časovém úseku dočkali i střely mířící mezi tři tyče. Postaral se o ni Jordan Martinook, avšak mířil přímo do míst, kde byl v rozkleku gólman.
28:01'
Utkání se začalo hodně kouskovat. Hokejisté Detroitu byli znovu pod tlakem, jmenovitě Filip Hronek. Výsledek? Další icing a stěhování se před gólmana v rudém dresu.
27:33'
V posledních minutách má navrch Carolina. Dylan Larkin pod tlakem odpálil touš přes všechny čáry, tudíž se hra vrací zpět před Berniera.
27:10'
Na zteč se vydal Sebastian Aho. Před sebou měl jediného protihráče, a sice Patrika Nemetha, ne kterého nevyzrál, odvážný pokus prohodit si kotouč mezi bruslemi beka soupeř zastavil.
26:44'
Těžko říct, proč Luke Glendening při přečíslení volil kličku do středu, kde byl Brett Pesce. Bek zareagoval a odpálil puk do bezpečné vzdálenosti od brány.
26:13'
Filip Zadina ukázal, že kromě gólů umí rozdávat i tvrdé hity. V souboji tělo na tělo se zapřel více jak Foegele, ten skončil na ledě a na střídačku odjel v předklonu.
25:49'
Na modrou dostal nabito Jaccob Slavin. Podle očekávání následovalo zakončení, na nějž Bernier dobře viděl a zachytil ho do lapačky.
25:22'
Jakožto útočník Warren Foegele zastupoval Hamiltona, který se zapomněl v útoku. A poradil si výborně, rozjetého Larkina za záda nepustil.
24:52'
Christian Djoos strávil na trestné lavici kompletní dvě minuty, nyní si může opět užívat pobytu na ledové ploše. Ihned se zapojuje do výpomoci s defenzivou.
24:09'
Tentokrát se hosté sami připravili o možnost zaútočit. Provinili se totiž ofsajdem, Aho bez puku byl rychlejší než Niederreiter.
23:57'
S Hamiltonem si Nečas tak jako s Ahem nerozuměl. Zadovku českého útočníka Kanaďan neočekával, hra se opět stěhuje mimo brannou třetinu Detroitu.
23:33'
Andrej Svečnikov měl velké problémy, puk musel brát z velké výšky. Trefil do bruslí Erneho, od nichž se kotouč odrazil do středního pásma.
22:52'
Carolina má vzápětí šanci zaútočit v krátkém časovém sledu na obrat. Na lavici hanby je poslán Christian Djoos, důvodem je nedovolené bránění.
21:50'
Carolina právě vstřelila branku!
Krásná branka hostujícího celku znamená nerozhodný stav! Martin Nečas se Sebastianem Ahem potvrdili, že si na ledě rozumí. Český útočník z levé strany našel v bodu pro vhazování v pravém kruhu svého finského spoluhráče, jenž se položil do střely z první a s přispěním horní tyčky propálil brankáře. Asistence: Martin Nečas a Dougie Hamilton.
21:00'
Pod tlakem hrající hurikáni vyhodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Jmenovitě Jaccob Slavin, jenž marně hledal stojícího Niederreitera.
20:47'
James Reimer skvělým zákrokem připravil Erneho o první kariérní hattrick, alespoň prozatím. Očekával kličku do forhendu a vyrážečkou předvedl výborný zákrok.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu! Carolina určitě bude chtít zabojovat o vyrovnání, neboť je jedinou výhru od vyrovnání týmového rekordu v počtu vítězství v řadě.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:29.
Detroit má po první třetině nakročeno výborně nakročeno k tomu, aby Carolině vrátil dva dny starou porážku, vede 2:1. Všechny tři góly padly v přesilové hře. Nejprve skórovali hosté, když se po výborné nahrávce Fasta trefil Nino Niederreiter. Posléze ale úřadoval Adam Erne, jenž nejprve dorazil střelu Zadiny a ve 13. minutě pak dokonal obrat střelou z mezikruží mezi betony Reimera. Sledujeme vyrovnanou hru, v níž má zatím střelecky navrch tým domácích, to je ale dáno především třemi přesilovými hrami.
Střely na branku po 1. třetině: 15 – 7
20:00'
19:43'
V před brankovém prostoru hurikánů se spustila velká bitva o kotouč. Mezi změtí hokejek našel hrací předmět James Reimer, okamžitě ho přikryl lapačkou.
19:11'
Hosté ujeli do přečíslení dvou na jednoho, jenže Sebastianu Ahovi v klíčový moment ujel touš od čepele hole, což potrestal jediný obránce DeKeyser.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:21'
To již neplatí. Mezi kruhy obdržel ideální nahrávku do hole Filip Zadina, avšak český mladík místo brány trefil pouze Pesceho, jenž se položil do rány.
18:00'
Na ledě je úderná formace s Adamem Ernem, který se pokusí zkompletovat hattrick během úvodního dějství. Domácí se zatím drží v útočném pásmu.
17:45'
Carolina zatím doplácí na nedisciplinovanost. Potřetí bude hrát v oslabení a poprvé se ve čtyřech pokusí udržet útočníky soupeře na uzdě. Za krosček je vyloučen Dougie Hamilton.
17:21'
Váhajícího Jona Merrilla nepříjemně napadal Sebastian Aho. Obránce si musel dávat velký pozor, ale poradil si. Vyhodil mimo hrací plochu s odrazem o plexisklo.
16:57'
Nedorozumění mezi hráči v bílých dresech vedlo k zakázanému uvolnění. Nino Niederreiter zabral, avšak na dlouhý pas Slavina přesto nedosáhl.
16:30'
Na ledové ploše se potkali bratři. Andrej Svečnikov měl větší rychlost a Jevgenijovi ujel, zaváhání útočníka napravil obránce Patrik Nemeth.
15:59'
Výbornou práci odvedl Filip Hronek. Za záda nechal projet Stevena Lorentze, jehož přišpendlil na mantinel a stal se novým majitelem puku.
15:20'
Hra má rychlý spád, přerušuje se jen minimálně. Do útoku se zase vydali hosté, v útočné třetině se usadila třetí lajna.
14:56'
O vyrovnání zabojoval Dougie Hamilton. Kanaďan na dlouhou ruku udržel touš před útočnou modrou čárou a nahodil, ale trefil pouze před sebou stojícího Naměstnikova.
14:11'
Při souboji v rohu kluziště využili hokejisté v červených dresech větší početní převahy. Filip Hronek nabral puk na čepel a poslal hru do středního pásma.
13:48'
Tlak Hurricanes neutuchá, spíše naopak. Do přehuštěného prostoru před bránou nahodil Jaccob Slavin, obětavým blokem se prezentoval Fabbri.
13:11'
Do útoku vystartoval Andrej Svečnikov z Caroliny. Vypálil šiplavou křižnou ránu k levé tyči, ale Bernier se nachytat nenechal, předvedl povedený zákrok.
12:11'
Red Wings přetavili v gól i druhou početní převahu a ujímají se vedení! Hronek nahrál na levou stranu Larkinovi, který ještě vyšperkoval celou akci nahrávkou mezi kruhy na ADAMA ERNEHO. Pětadvacetiletý Američan je zatím hrdinou večera, Reimera tentokráte propálil mezi betony! Asistence: Dylan Larkin a Filip Hronek.
11:28'
První střelecký pokus přišel hned po vhazování. Na premiérový gól v sezóně zaútočil Hronek, ale Reimer si mezeru mezi betony pohlídal. Neuspěl ani dorážející Zadina.
11:20'
První přesilovku domácí využili, jak si poradí s druhou? Ve středním pásmu fauloval Cédric Paquette, jeho zákrok na Marca Staala rozhodčí vyhodnotili jako hrubost.
10:49'
Ve třech se vrátili hurikáni, aby zamezili možnému protiútoku soupeře. Glendeninga zpacifikoval tvrdým, leč čistým hitem Dougie Hamilton.
10:13'
Alespoň na malý moment osvobodil Red Wings Sam Gagner. Po levém mantinelu dokonce založil brejk, ale proti početní převaze neuspěl.
09:48'
Hosté přidávají na aktivitě víc a víc a Detroit má velké problémy ustát se soupeřem krok. V posledních okamžicích je pod velkým tlakem.
09:11'
Nečas ve společnosti s Ahem forčekovali Hronka, avšak ten si poradil na výbornou, když odvážně středem uvolnil Fabbriho. Výborná práce.
08:34'
Dobrou práci odvedl při plnění defenzivních povinností rovněž Morgan Geekie. Centr čtvrté formace se postavil do cesty Dylanu Larkinovi, jeho kličku následně vystihl.
08:01'
Gólem povzbuzený Adam Erne chtěl přidat druhý zásah. Po levém mantinelu však měl prostor zavřený, Lorentz se sokem výborně vybruslil.
07:45'
Obránce Jaccob Slavin propadl na modré čáře a domácí ujeli do přečíslení dvou proti jednomu. Hamilton výborně vykryl prostor na nahrávku, Filip Zadina tak musel střílet. V minisouboji byl úspěšnější gólman.
07:28'
Dnes je k vidění i bratrský souboj dvou Svečnikovovů. Ten domácí prověřil pozornost Reimera střelou zápěstím z levého kruhu, Kanaďan udržel touš v lapačce.
06:44'
Premiérový střelecký pokus má na kontě rovněž Brady Skjei. Nahození od levého mantinelu postrádalo na razanci, navíc proletělo nad.
06:20'
Hosté jsou v úvodních minutách aktivnějším týmem. Dougie Hamilton nahodil cíleně do míst, kam najel Sebastian Aho. Otočka kolem brány nevyšla.
05:55'
Na druhou stranu vystartoval do brejku Patrik Nemeth. Měl však smůlu, neboť ho nikdo nepodpořil, tak jen nahodil a šel střídat.
05:30'
V úvodu střetnutí je hodně vidět Martin Nečas. Český ofenzivě laděný hráč vypálil zápěstím z otočky, Bernier měl s pokusem mladíka co dělat.
04:57'
Marc Staal kontroloval situaci a doufal, že muž v pruhovaném odpíská zakázané uvolnění. Nestalo se, bek musel hrát. Přes jmenovce Jordana si pomohl nahrávkou o mantinelu Hronkovi.
04:32'
Domácí znovu nebezpečně zaútočili, ale na obrat si ještě budou muset počkat. James Reimer na projektil Larkina dobře viděl a ukryl jej v lapačce.
03:35'
Vyrovnáno! Filip Zadina se středem proháčkoval přes útočnou modrou až k zakončení, bekhendovou střelu Reimer vyrazil jenom před sebe. O dorážku se přihlásil volný ADAM ERNE a člen čtvrtého útoku bez problémů prostřelil ležícího gólmana. Asistence: Filip Zadina a Filip Hronek.
02:48'
Přesilovka čeká také na Red Wings, jak si s ní poradí domácí? Při přechodu útočným pásmem zastavil Haydn Fleury nedovoleným způsobem Rasmussena.
02:21'
Premiérová početní převaha využita, Carolina vede! Na ledě dostala příležitost se ukázat druhá přesilovková lajna, jež skórovala záhy. Fast našel před brankou NINA NIDERREITERA, a ten bez potíží usměrnil touš mezi tři tyče za vyjetého Berniera. Asistence: Jesper Fast a Jake Bean.
01:47'
Martin Nečas toužil zapsat gólovou asistenci. Od levého mantinelu hledal napříč pásmem Jordana Staala, domácí v poslední chvíli zachránil DeKeyser, puk zastavil bruslemi.
01:30'
Přesilovka zatím neprobíhá posled představ. Hokejisté v bílých dresech sice jsou usazeni v útočném pásmu, avšak střelba vázne.
00:59'
Hned v první minutě vybojoval pro svůj tým přesilovou hru Martin Nečas. Český útočník se uvolnil po pravém mantinelu, sekerou přes ruce jej zastavil Mantha.
00:32'
Dlouho netrvalo, než si na puk sáhl James Reimer. Kanadský gólman ve službách Caroliny po mantinelu vyhodil těsně před hokejkou forčekujícího Larkina.
00:10'
Zápas mezi Detroitem a Carolinou právě začal! Domácí mají soupeři co vracet, dva dny zpátky odehráli povedený zápas, ale prohráli 1:2.
00:01'

Detroit Red Wings: J. Bernier (Greiss) – Hronek, DeKeyser, Merrill, M. Staal, Djoos, Nemeth, Stecher – Mantha (C), D. Larkin, Fabbri – Gagner, Naměstnikov, Zadina – Svečnikov, Rasmussen, Erne – Glendening (A), Helm.

Carolina Hurricanes: Reimer (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, H. Fleury – Nečas, Aho, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Svečnikov – Foegele, Martinook (A), B. McGinn – Lorentz, Geekie, Paquette.

Rozhodčí: Lee, Hebert – Galloway, Kelly.

Filip Hronek (DET)
Filip Zadina (DET)
Martin Nečas (CAR)
Carolina Hurricanes

Hurikáni z Caroliny prožívají parádní sezónu. Po 27 odehraných okupují v Centrální divizi druhou příčku s jednobodovou ztrátou na Floridu, která však má o jedno utkání sehráno více. V horních patrech tabulky se Brind'Amourova družina drží zásluhou skvělých výsledků z poslední doby, hráči Canes čekají na přemožitele už dlouhých osm zápasů, naposledy zvítězili těsně 2:1 právě v Detroitu. Týmovou produktivitu vede dvojice Sebastian Aho s 25 body.
Detroit Red Wings

Trápení Detroitu pokračuje, ale nutno podotknout, že jeho výsledky nejsou tak strašné, jako byly v minulé sezóně. Hokejisté Red Wings sice jsou na posledním místě Centrální divize, ale drží se v odstupu čtyř bodů za Dallasem, pět bodů pak ztrácejí na Nashville. Postupové příčky už jsou vzdálené výrazně více, manko na čtvrté Chicago čítá třináct bodů. Svěřenci v noci ze čtvrtka na pátek přerušili sérii čtyř porážek v řadě, když si vyšlápli na obhájce Stanley Cupu, Tampu Bay na domácím stadiónu porazili 6:4, ale vzápětí doma prohráli s Carolinou. Nejproduktivnější hráči týmu je český obránce Filip Hronek s 15 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Detroitem a Carolinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.