NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Islanders - 3. března 2021   01:00

Islanders
41:10' Wahlstrom  (Pageau, Leddy) • 47:51' Lee  (A. Greene, Barzal)
Devils
Rooney, Peel – Knorr, Toomey
Prudential Center, Newark
1 800 diváků
Islanders
Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Dal Colle – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Semjon Varlamov (NYI) 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6%, odchytal 60:00
New York Islanders tak vítězí na ledě New Jersey 2:1 a posouvá se na druhé místo Východní divize.
Islanders ve třetí třetině dokázali dvěma góly strhnout vítězství na svou stranu, když při závěrečném tlaku domácích dlouho odolávali a drželi svůj náskok. Devils totiž už čtyři minuty před koncem odvolali brankáře a rozhodli se vše vrhnout do snahy o vyrovnání. Místo toho však měli sami obrovské štěstí, když jejich soupeři dvakrát nastřelili tyč prázdné branky.

Nakonec se Devils během závěrečného tlaku i dočkali snížení na 1:2, jenže k němu došlo pouhých 13 sekund před koncem a domácí tak neměli dost času na další útočné snahy o vyrovnání.
59:47'
Oddechový čas pro domácí.
59:47'
Devils právě vstřelili branku!
Domácím se povedlo vsítit kontaktní gól, ale do konce zbývá už jen 13 vteřin! MILES WOOD si počíhal na pravé straně brankoviště na přihrávku, kterou z levé strany od Šarangoviče skutečně dostal a z první vypálil do odkryté klece. Asistence: Jegor Šarangovič, Nikita Gusev.
59:25'
Obrana Islanders pracuje na plné obrátky, nepouští své soupeře do výhodné střelecké pozice.
58:53'
A tak jsou Devils zpět v útoku a dál se snaží o kontaktní gól.
58:40'
Protiútok Islanders a Nelson měl na hokejce rozhodnutí, jenže z bekhendu trefil jen tyč!
58:20'
Po krátkém vytlačení do středního pásma jsou Devils zpět v útoku.
57:35'
Varlamov přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho pravici.
57:26'
Tlak do branky Islanders, Gusev na poslední chvíli těsně míjí branku!
56:55'
Devils kombinují v útočném pásmu. Na ledě jsou Zacha, Gusev či Subban.
56:26'
Barzal vypálil přes celé kluziště, puk dlouho mířil směrem na branku, ale nakonec se odrazil od tyčky na zakázané uvolnění!
56:03'
Islanders vyhodili na zakázané uvolnění a Devils odvolávají brankáře!
55:45'
Souhra Zachy a Guseva vedla jen k postavení mimo hru. Komerční pauza.
55:20'
Hraje se delší úsek bez přerušení a v uctivé vzdálenosti od branky Islanders.
54:29'
Protiútok Islanders přinesl jen ztrátu puku, když Pulock na pravé straně nedosáhl na přihrávku. V tuto chvíli to ale hostům nemusí příliš vadit.
53:52'
Byť Devils vedou na střely 26-18, vstupují do koncovky zápasu v hodně nevýhodné pozici.
53:11'
52:55'
Ne, tato přesilovka je v podání Devils spíše trápení než nějakou možností na zdramatizování duelu.
52:28'
Islanders ve svém pásmu drželi soupeře dlouho u mantinelu a povedlo se jim vybojovat kotouč, který následně poslali daleko do bezpečí.
51:32'
Seversonova střela zpoza kruhů neprošla skrz obranu až k brance. Hosté puk zachytili a vyhodili.
51:11'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Jean-Gabriel Pageau – 2 min., podrážení).
50:47'
Průnik domácího týmu do útočného pásma byl zastaven hvizdem rozhodčího. Komerční přestávka.
49:27'
Znovu to na sebe vzal Bratt a znovu Varlamov úspěšně zasahuje. Hostující brankář si připsal již 25 zákroků.
49:10'
Na druhé straně ledu Bratt pálil zpoza levého kruhu, Varlamov ovšem nadále drží neprůstřelnost.
48:49'
Butcher se vložil do střely hostujícího Cizikase a trochu pomohl svému brankáři.
48:21'
Rodící se útok Devils zastavilo postavení mimo hru.
47:51'
Islanders právě vstřelili branku!
Hosté zvyšují své vedení! Před brankou Della se nadvakrát prosadil ANDERS LEE, který prodral puk přes beton domácího brankáře, jenž jej měl natisknutý u své tyče, ale na důraz Leeho nestačil. Asistence: Andy Greene, Mathew Barzal.
47:26'
Barzal se tlačil mezi kruhy ke střele, branku Devils ovšem přestřelil.
46:02'
Varlamov likviduje další ze střel domácího celku a přerušuje hru. Tentokrát byla jeho pozice obtížná, Bastian před brankovištěm letící puk tečoval. Hostující brankář si ovšem poradil. Komerční přestávka.
45:03'
Palmieri se tlačil do zakončení zpoza levého kruhu, jeho pokus však neprošel skrz obranu.
44:37'
Zakázané uvolnění Islanders.
43:58'
Aktivitu se snaží převzít i domácí. A povedlo se jim konečně vystřelit po delší době i na branku. Wood zpoza pravého kruhu však trefil jen Varlamova.
42:25'
Postavení mimo hru Islanders.
42:20'
Islanders jsou stále velmi aktivní a těží ze své branky, jež je psychicky nakopla. Nelson byl ovšem zblokován Vatanenem.
41:31'
Dal Colle mezi kruhy vypálil směrem na Della, který tentokrát úspěšně zasáhl. Hra pokračuje.
41:10'
Devils po svém dobrém vstupu do třetí třetiny zaváhali v obraně, pustili soupeře do protiútoku a toho dokonale využil OLIVER WAHLSTROM, který se zmocnil puku a po přejetí mezi kruhy poslal střelu pod horní tyč Dellovy branky. Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Nick Leddy.
40:33'
Šance domácích, Severson se zjevil před brankovištěm Varlamova, ale hostujícího brankáře nakonec nepřekonal.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 02:58.
Ani ve druhé třetině jsme neviděli branku a nadále se hraje 0:0. Blízko skórování tentokrát byli domácí, kteří ale nevyužili hned tři přesilové hry, z toho jednu zkrácenou při hře 5 na 3. Sice hodně stříleli a Varlamova v průběhu druhé periody zasypaly 16 pokusy, ale ani jeden puk si nenašel cestu za jeho záda.
40:00'
39:57'
Ještě jedno přerušení ve střední třetině.
39:40'
Krátké postavení Islanders v útočném pásmu bylo odvráceno, hosté se museli pro puk vrátit do vlastního pásma.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:48'
Zacha se svou lajnou se usadil v útoku, několikrát odvrátili hrozbu ztrátu puku a nakonec Kulikov vypálil od modré čáry. Varlamov byl připraven.
37:40'
Wood se vřítil do útočného pásma po levém křídle, zakončení však bylo nepřesné a končí na zadním mantinelu.
37:07'
Znovu musel Dell zasahovat, znovu byl úspěšný a znovu přerušuje hru.
36:39'
Po několika útocích z obou stran, které přinesly jen nepřesnosti a ztráty puku, to na sebe vzal Pageau. Po přebruslení útočné modré vypálil na Della, jenž po zákroku lapačkou přerušuje hru.
35:34'
Hra se v posledních minutách hodně kouskuje a neplyne tak jako před poslední komerční pauzou.
35:10'
Subbanova dělovka od modré šla přímo do Varlamova, který byl dobře postaven a na střelu po celou dobu viděl.
34:20'
Komerční pauza.
34:13'
Zajac hledal dlouhým pasem na útočné modré Wooda, ale nebyl přesný a dopustil se zakázaného uvolnění.
33:50'
Postavení mimo hru domácích.
33:37'
Dell zákrokem lapačkou přerušil hru, hosté na něj zatím hledají recept marně. To ale platí i na druhé straně o Varlamovovi.
33:22'
Hrálo se ze strany na stranu, ale bez větších příležitostí. Tento úsek hry ukončilo postavení mimo hru hostů.
32:29'
Barzal sice vystřelil, ale puk neprošel přes bránícího protihráče. Puku se opět zmocňují domácí.
32:18'
Zajacovi nevyšla přihrávka po mantinelu a do útoku se řítí hosté.
31:38'
Komerční přestávka.
31:07'
31:00'
Není to vydařená přesilovka. Další vyhození kotouče ke smůle Devils, kteří přitom před několika minutami měli hodně dobrou přesilovku plnou střel. Tato početní výhoda je však přesný opak.
30:41'
Hosté se opět zmocnili puku při útoku Devils a znovu vyhazují.
30:20'
Devils se nedaří návrat do útočného pásma.
29:40'
Tentokrát musel Varlamov zasahovat, jeho spoluhráči následně vyhodili puk přes všechny čáry.
29:18'
Seversonova střela byla tečována mimo tři tyče Islanders.
29:07'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anthony Beauvillier – 2 min., podrážení).
29:07'
Hra je přerušena, komerční pauza a po ní vyloučení na straně hostů.
29:01'
Palmieri se vřítil do útoku, dostal se až před branku, ale byl faulován! Bude se vylučovat na straně Islanders. Zatím mají domácí výhodu.
28:28'
Nahozený puk až k Varlamovovi, který jej podržel pod lapačkou.
27:50'
Wood se řítil do útoku, dostal přihrávku na útočnou modrou, ale nepovedlo se mu obejít vracejícího se obránce, který jej nepustil do zakončení.
27:00'
Devils, kteří prohrávali na střely po první třetině 4-8, rázem vedou 13-9. Dlouhá přesilovka byla z jejich strany velmi aktivní, byť bez branky.
26:16'
Hosté dokázali vyhodit puk a to už se i vrací Clutterbuck na led.
25:50'
Na branku a kolem ní létá jeden puk za druhým Devils ale stále nenachází skulinu v brankářském postavení Varlamova.
25:22'
Hughes našel spoustu volného prostoru v levém kruhu, Varlamova ale neprostřelil. Devils pokračují v útočném pásmu.
24:39'
Palmieriho tečovaná střela nadělala Varlamovovi problémy, hostující brankář ovšem nakonec úspěšně vyráží puk, hosté posléze vyhazují a na led se jim vrací Pulock.
24:16'
Devils mají před sebou necelou půl minutu v pěti proti třem.
24:16'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., sekání).
24:06'
Hughesova střela zpoza levého kruhu neprošla až k brance Islanders.
23:36'
Po vhazování Islanders vyhazují puk přes všechny čáry.
23:28'
Zacha se svými spoluhráči dokázali v úvodu přesilovky vytvořit tlak na branku Islanders, Varlamov ovšem první obtíže ustál a přerušil hru.
22:40'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., podrážení).
22:30'
Hughes skočil v útočném pásmu po puku a povedlo se mu prodloužit do levé strany k Johnssonovi, jenž ovšem z levého kruhu trochu smolně napálil jen tyč Varlamovovy klece!
22:14'
A stejně jako v první třetině, tak i nyní ožívají hosté až po dvou minutách. Dell musel zasahovat, ale situaci zvládl, puk po bekhendu Cizikase odvrátil a hra pokračuje.
21:44'
Vstup do druhé třetiny mají domácí povedený, stejně jako začali celý zápas. Šarangovič se prosadil na levém křídle a prodral na Varlamova střelu, kterou však hostující brankář zlikvidoval.
20:22'
Gusevův útok po pravém křídle úspěšně vyřešil Varlamov svým betonem, kterým vytěsnil puk na zadní mantinel.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:03.
První třetina zápasu mezi Devils a Islanders nenabídla příliš útočný a pěkný hokej. Po většinu času se oba celky snažily získat převahu a většina delších setrvání v útočném pásmu končila dlouhou kombinací bez střelby. Našly se ale světlé chvilky a hosté dokonce nebyli daleko od otevření skóre. Pulock ovšem napálil horní tyč Dellovy branky.
20:00'
19:17'
19:15'
Hra se nyní hodně kouskuje, přerušení následuje přerušení. Nyní se dokonce Islanders dopustili zakázaného uvolnění a to pro ně znamená de facto konec přesilovky.
19:02'
Až nyní a okamžitě zkusili vystřelit. Vysoký puk z pravé strany však Dell chytá do lapačky a přerušuje hru.
18:42'
Zajac znovu vyhazuje puk. Islanders se od prvního vyhození ze strany domácích nedokázali vrátit do útoku.
18:06'
Dělovka hostů od modré čáry zaduněla jen o zadní mantinel. Domácím se následně daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.
17:17'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Dmitrij Kulikov – 2 min., vysoká hůl).
16:27'
Islanders se při vyhození puku ze svého pásma neudrželi na ledě a poslali kotouč na střídačku.
15:58'
Zakázané uvolnění New Jersey.
Vůbec poprvé od začátku sezony se v hledišti Prudential Center objevují diváci. Stalo se tak poté, co bylo Devils povoleno vpustit do ochozů omezený počet diváků na základě nařízení z 22. února, díky němuž může být zaplněno 10 % kapacity haly.
15:53'
Kotouč vyletěl mimo kluziště. Komerční pauza.
15:15'
Hraje se delší úsek bez přerušení, bohužel ale také zcela bez šancí či alespoň střel na branku.
14:20'
Devils se skutečně usadili v útoku na několik desítek vteřin, ale došlo přesně k tomu, k čemu většinou v průběhu úvodní třetiny. Obrana Islanders zatím pracuje spolehlivě a soupeře k ničemu nepouští.
13:35'
Domácí se snaží usadit v útočném pásmu, většinou tyto jejich pokusy končí buď ztrátou puku nebo posíláním kotouče podél mantinelu bez nějakého ohrožení branky.
12:53'
Rozhodčí přerušil hru kvůli zahrání vysokou holí, vhazuje se v obranné třetině Devils.
12:26'
Dell musel zasahovat proti prudké střele od modré čáry. Leddyho projektil však vyráží do bezpečí.
11:59'
Islanders vedou na střely 7-3.
11:59'
Další pokus o útok ze strany domácích končí zakázaným uvolněním.
11:38'
Devils se vřítili do útoku ve třech, Malcevovi na levém křídle ovšem utekl kotouč až k mantinelu a bylo po šanci.
10:35'
Po další střele hostů tentokrát Dell zasahuje, drží puk pod svou kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.
10:21'
Kombinace Islanders rozebrala obranu Devils. Puk se dostal na pravou stranu před kruh pro vhazování, odkud pálil Pulock, ale napálil jen tyč Dellovy klece!
09:09'
Zacha na zadním mantinelu vybojoval kotouč a přes Bratta se dostal puk na modrou čáru k Vatanenovi, jehož tvrdou střelu likviduje Varlamov.
08:19'
Kotouč vyletěl v obranném pásmu Islanders mimo kluziště, vhazovat se bude před Varlamovem.
07:49'
A znovu Islanders, tentokrát při nutnosti přechodu do útoku, vykombinovali svou akci až k přihrávce do levého kruhu na Pageaua. A znovu Dell úspěšně zasáhl.
07:21'
Po vhazování před kleci Devils se Pageau dostal do šance díky forčekingu spoluhráče a přihrávce zpoza branky. Dell stihl včas zareagovat a střelu Pageaua zachytil do lapačky.
07:14'
Hra se rychle přesunula opět před branku Devils. Dell po ráně Pelecha od modré čáry přerušuje hru. Komerční pauza.
07:05'
Rychlý přechod do útoku ze strany domácích, Wood na pravém křídle projel až do kruhu pro vhazování a svou střelou přinutil Varlamova k zákroku vyrážečkou.
06:44'
Islanders se usadili v útočném pásmu na dobrou půlminutku, šikovně si přihrávali, ale branku domácích vůbec neohrozili.
05:30'
Kratší nezáživnou pasáž ukončilo nahození domácích, které si sebral hostující brankář Varlamov, jenž přerušil hru.
04:07'
Eberle se dostal až k brance Della, jenže jeho střela šla mimo branku a domácí brankář nemusel zasahovat.
03:38'
Hra se přenesla na druhou stranu ledu, kde byl Greene zblokován Brattem a kotouč skončil v ochranné síti.
03:20'
Souhra Zachy s Brattem dostala prvně jmenovaného do šance, před brankovištěm se mu ale nepovedlo svůj útok adekvátně zakončit a střelu poslal do zadního mantinelu.
02:48'
Hraje se ze strany na stranu, obrázek na kluzišti se nyní příliš nemění.
02:10'
Hra se vyrovnala, oba celky se střídají v útocích, které ovšem mají společné to, že jsou krátce po přejetí útočných modrých čar odvrácené.
01:18'
Devils jsou v úvodních chvilkách klání aktivnější, jejich další útok ovšem zastavilo postavení mimo hru.
00:39'
Kulikov pálil zápěstím od modré čáry, na branku Islanders kotouč neprodral.
00:01'

New Jersey Devils: Dell (Blackwood) – Severson, T. Smith, P. K. Subban, D. Kulikov, Vatanen, Butcher – Palmieri (A), J. Hughes, A. Johnsson – N. Gusev, Zacha, Bratt – Wood, Zajac (A), Šarangovič – Bastian, M. McLeod, M. Malcev.

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Dal Colle – M. Martin, Cizikas, Komarov..
V této sezoně si oba celky ve vzájemných zápasech připsali po jedné výhře.
Islanders jsou na tom zcela jinak. S 26 body bojují o čelo divize s Washingtonem a Bostonem, oproti nimž mají nevýhodu jen v počtu odehraných zápasů. Hosté navíc vyhráli tři z posledních čtyř zápasů, během nichž si poradili i s Bostonem či Pittsburghem.
Devils mají za sebou dva těžké zápasy s Washingtonem, se kterým prohráli a nikterak jim nepomohlo ani to, že svou parádní formu potvrdil český útočník Pavel Zacha. Tomu se povedlo bodovat už desetkrát v řadě, ale i přesto se jeho New Jersey herne trápí. Byť nemají za sebou ještě ani třetinu sezony, i tak je devítibodová ztráta na postupové příčky velmi vysoká a musí nutně začít vyhrávat, pokud se nechtějí dostat do stavu, kdy budou moci pomalu odpískat ročník.
Vstupní pozice New Jersey a New Yorku Islanders asi nemohou být před vzájemným duelem odlišnější. Zatímco domácí Devils jsou ve Východní divizi předposlední, Islanders bojují o čelo této divize a od domácího celku je dělí propastných 10 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.