NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : San Jose - 12. února 2021   04:00

Kings
Kings
02:47' Kopitar (Doughty, D. Brown) • 09:25' Grundström (Anderson-Dolan, Strand) • 12:42' Wagner (Björnfot) • 44:51' Anderson-Dolan (Moore, Grundström) • 45:58' Iafallo (A. Kempe, Doughty) • 46:56' J. Carter (Kopitar, Doughty)
6:2
(3:1, 0:1, 3:0)
San Jose
San Jose
16:25' Hertl  (Knyžov, Vlasic) • 37:49' Hertl  (Couture, E. Karlsson)
Kings
Walsh, Kozari – Marquis, Galloway
Staples Center, Los Angeles, CA
San Jose

Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání byl obránce LA Drew Doughty, jenž na ledové ploše strávil 25 minut a 40 vteřin.
Nejpilnějšími střelci dnešního utkání byli Adrian Kempe, Alex Iafallo a Timo Meier všichni s pěti střelami na bránu.
Tři hvězdy utkání

1. Carl Grundström (LAK), 2. Jaret Anderson-Dolan (LAK), 3. Drew Doughty (LAK)

Statistické okénko

Střely na bránu: 31 – 31; Přesilová hra: 3/6 – 1/2; Trestné minuty: 6 – 14; Vyhraná vhazování: 40% – 60%
Los Angeles nasázelo do sítě San Jose šest gólů

Los Angeles nasázelo do sítě San Jose šest gólů a oplatilo mu úterní nájezdovou porážku. Třemi asistencemi se blýskl obránce Drew Doughty. Na straně poraženého týmu vsítil obě branky český útočník Tomáš Hertl. Domácí mužstvo navíc ukončilo sérii pěti porážek.

Los Angeles Kings vs. San Jose Sharks 6:2 (3:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Kopitar PPG (Doughty, Brown), 10. Grundström (Anderson-Dolan, Strand), 13. Wagner (Björnfot), 45. Anderson-Dolan (Moore, Grundström), 46. Iafallo PPG (Kempe, Doughty), 47. Carter PPG (Kopitar, Doughty) – 17. Hertl (Knyžov, Vlasic), 38. Hertl PPG (Couture, Karlsson)
59:52'
Závěr dnešního utkání se odehrával v útočném pásmu San Jose, které však svůj třetí zásah nepřidalo.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:39'
Králové odehráli touš na zakázané uvolnění. Hra se vrátí zpět před Calvina Petersena.
57:51'
Tomáš Hertl se obtočil kolem brány soupeře, ovšem do zakončení ho domácí obrana nepustila.
56:57'
Marcus Sörensen poslal kotouč na rozjetého Dylana Gambrella, jenž se však nedostal do útočného pásma.
54:23'
Los Angeles se provinilo icingem. Necelých šest minut do konce třetího dějství.
53:55'
Alexej Melničuk před sebe vyrazil rychlou střelu v podání Austina Wagnera.
52:35'
Po reklamní přestávce se vhazovalo ve středním pásmu.
52:35'
Evander Kane dvakrát v krátkém sledu vyzkoušel pozornost gólmana Kings.
51:06'
Střely na bránu → LAK: 27 vs. SJS: 26
50:49'
Střídání brankářů v týmu San Jose Sharks: ze hřiště odchází Martin Jones, přichází Alexej Melničuk.
50:49'
Hra je přerušena pro ofsajd v podání domácího celku. Proběhne první reklamní přestávka ve třetí periodě.
50:34'
Calvin Petersen se vytáhl proti Patricku Marleauovi, jenž z těsné blízkosti dorážel pokus Ryana Donata.
48:06'
Střely na bránu → LAK: 26 vs. SJS: 21
47:58'
Tým San Jose Sharks hraje v plném počtu.
46:56'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
JEFF CARTER se opřel do křížné přihrávky Anžeho Kopitara a z levého kruhu pro vhazování překonal maskovaného muže San Jose. Jeho druhá branka v letošním ročníku a zároveň první od úvodního duelu hraného 14. ledna! Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.
46:00'
Los Angeles má nyní k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, která potrvá celé dvě minuty.
45:58'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., vysoká hůl).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
45:58'
San Jose si ještě vzalo trenérskou výzvu kvůli nedovolenému bránění gólmanovi, avšak nepochodilo.
45:58'
Los Angeles skóruje při signalizované výhodě! Gólman San Jose před sebe vyrazil prudkou střelu Adriana Kempeho, kterou o chvíli později dorazil bekhendem ALEX IAFALLO. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Asistence: Adrian Kempe, Drew Doughty.
45:50'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Evander Kane – 2 min., sekání).
44:51'
Zaváhání Erika Karlssona za vlastní bránou využil JARET ANDERSON-DOLAN, jenž po kombinaci zakončoval do odkryté klece. Jeho druhá branka v letošním ročníku! Asistence: Trevor Moore, Carl Grundström.
43:49'
Tomáš Hertl se prokličkoval do útočného pásma a o chvíli později vybídl ke střele Erika Karlssona.
41:48'
Trevor Moore zaútočil po levé straně, ovšem svou střelou minul tři tyče.
40:52'
Olli Määttä pomohl svému gólmanovi, když zablokoval pokus Tomáše Hertla z pravé strany.
40:01'
Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání je zatím Drew Doughty, jenž na ledové ploše strávil 17 minut a 41 vteřin.

40:00'
39:40'
Útočnou akci Kings zastavuje postavení mimo hru. Ještě 20 vteřin do konce druhé části.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
37:49'
San Jose právě vstřelilo branku!
Přečíslení Žraloků dva na jednoho zakončoval Logan Couture, avšak neuspěl. Jeho pokus však dorazil bekhendem TOMÁŠ HERTL. Jeho druhá branka v dnešním utkání a celkově pátá v letošní sezoně! Asistence: Logan Couture, Erik Karlsson.
37:44'
36:40'
Poměr sil na ledové ploše se nám rychle srovnává. Vhazovalo se po pravé ruce domácího brankáře.
36:37'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., sekání).
36:18'
Drew Doughty napřáhl ke střele od modré, jenže trefil pouze spoluhráče Dustina Browna clonícího před bránou.
35:44'
Po reklamní přestávce uvidíme v pořadí třetí přesilovou hru Los Angeles.
35:44'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ryan Donato.
35:10'
Nahození Adriana Kempeho od modré čáry skončilo na zadním mantinelu.
33:38'
Sharks se zatím ve druhé třetině dostali pouze ke dvěma střelám na bránu.
33:09'
Erik Karlsson vyčkává s pukem před vlastní bránou. Obě mužstva prostřídávají své hráče.
31:16'
Střely na bránu → LAK: 19 vs. SJS: 11
31:05'
Anže Kopitar a Logan Couture se staví na vhazování po levé ruce gólmana Žraloků.
31:05'
Martin Jones schoval kotouč pod svou lapačku. Reklamní přestávka...
30:44'
29:55'
Začala už druhá minuta z trestu Maria Ferrara. Hosté se zatím brání s velkým přehledem.
28:47'
Los Angeles v početní výhodě otevřelo skóre dnešního utkání. Budou Kings úspěšní i ve druhém případě?
28:44'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Mario Ferraro – 2 min., nedovolené bránění).
28:21'
Vhazovalo se mezi hole Gabriela Vilardiho a Logana Couturea po pravé ruce maskovaného muže Sharks.
28:18'
Kale Clague našel svou střelou pouze lapačku Martina Jonese. Na řadu přichází reklamní přestávka.
26:14'
Dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Touš mají na svých hokejkách především Králové.
25:26'
Gabriel Vilardi vyzkoušel pozornost gólmana San Jose rychlou střelou z levé strany.
24:56'
Střely na bránu → LAK: 12 vs. SJS: 11
23:14'
Hokejistům San Jose bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se dostává před Martina Jonese.
22:28'
Nikolaj Knyžov nahozením od levého mantinelu minul tři tyče.
21:10'
Domácího brankáře na opačné straně kluziště zaměstnal Timo Meier.
20:52'
Adrian Kempe se dostal ke střele z mezikruží, kterou však zablokoval jeden z bránících hráčů.
20:01'
Trojice hokejistů si připsala v první třetině dnešního utkání po dvou střelách na bránu. Figuruje mezi nimi i český útočník Tomáš Hertl.

20:00'
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:03'
Evander Kane od modré čáry minul tři tyče. O chvíli později napřáhl ke střele Erik Karlsson.
17:19'
Pokus Brenta Burnse od pravého mantinelu neprošel až na bránu.
16:25'
TOMÁŠ HERTL uspěl opakovanou střelou z levého kruhu pro vhazování. Jeho čtvrtá branka v letošní sezoně a současně první od 16. ledna! Asistence: Nikolaj Knyžov, Marc-Édouard Vlasic.
15:51'
Calvin Petersen zasáhl svou lapačkou proti střeleckému pokusu Brenta Burnse od modré čáry.
14:26'
Střely na bránu → LAK: 6 vs. SJS: 8
14:15'
Útočnou akci hráčů San Jose zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu. Reklamní přestávka...
12:56'
Tobias Björnfot při svém čtvrtém zápase v kariéře zaznamenal svůj první kanadský bod.
12:42'
Třetí zásah domácího mančaftu! AUSTIN WAGNER se ocitl za obranou soupeře a vyzrál na maskovaného muže blafákem do bekhendu. Jeho druhá branka v letošní sezoně! Asistence: Tobias Björnfot.
12:34'
Tým Los Angeles Kings hraje v plném počtu.
11:07'
Brent Burns křížnou přihrávkou hledal spoluhráče na pravé straně, ale velmi dobrou práci odvedl Anže Kopitar.
10:34'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Austin Wagner – 2 min., krosček).
10:16'
Střely na bránu → LAK: 5 vs. SJS: 4
10:05'
10:05'
Calvin Petersen má kotouč ve svém držení. Před námi je reklamní přestávka.
09:25'
Střelu Jareta Andersona-Dolana tečoval před bránou CARL GRUNDSTRÖM, jenž zůstal obranou San Jose zcela nepokrytý. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Asistence: Jaret Anderson-Dolan, Austin Strand.
07:06'
Střely na bránu → LAK: 4 vs. SJS: 3
06:54'
Gabriel Vilardi a Logan Couture v souboji na vhazování po pravé ruce brankáře Kings.
06:54'
Calvin Petersen byl připraven proti střeleckému pokusu Patricka Marleaua. Následuje první reklamní přestávka.
05:29'
Obě mužstva jsou v plném počtu.
04:06'
První zákrok pro maskovaného muže Los Angeles obstaral Evander Kane.
03:32'
Vhazovalo se po levé ruce gólmana San Jose. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
03:29'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Ryan Donato – 2 min., nesportovní chování).
02:47'
Los Angeles v přesilové hře otevírá skóre dnešního utkání! ANŽE KOPITAR se z levého kruhu pro vhazování trefil přesně k pravé tyči. Jeho čtvrtá branka v letošním ročníku! Asistence: Drew Doughty, Dustin Brown.
02:08'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., držení).
01:46'
Carl Grundström zkusil své štěstí od levého mantinelu, ovšem našel pouze náručí gólmana San Jose.
00:03'
Anže Kopitar uspěl na úvodní vhazování proti Loganu Coutureovi.
00:01'
Zahajovací formace

LAK: Petersen – Anderson, Doughty – Iafallo, Kopitar, Brown

SJS: Jones – Ferraro, Burns – Kane, Couture, Labanc
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje jsou z letošního ročníku.)

Calvin Petersen – Los Angeles Kings – USA
→ bilance 1-4-1, průměr 2.56, úspěšnost 92.5%, SO 0

Martin Jones – San Jose Sharks – CAN
→ bilance 5-2-0, průměr 3.70, úspěšnost 87.8%, SO 0

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Björnfot, Clague, Määttä, Strand – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – A. Kempe, Vilardi, J. Carter (A) – Grundström, Anderson-Dolan, Moore – Wagner, L. Andersson, Luff.

San Jose Sharks: M. Jones (Melničuk) – R. Šimek, E. Karlsson, Ferraro, Burns, Knyžov, Vlasic – E. Kane, Couture (C), Labanc – Donato, Hertl (A), Meier – Leonard, Marleau (A), Gregor – Sörensen, Gambrell, Nieto.

Rozhodčí: Walsh, Kozari – Marquis, Galloway.
ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Radim Šimek si v úterním souboji připsal sekundární asistenci na úvodní branku svého mančaftu. Liga ho minulou neděli potrestala za píchnutí hokejkou do soupeře. Osmadvacetiletý hokejista vyfasoval pokutu ve výši pěti tisíc dolarů.

Martin Frk – Los Angeles Kings – pravé křídlo
→ Hráč je bohužel mimo hru vzhledem ke zranění v dolní části těla.

Radim Šimek – San Jose Sharks – obránce
→ 0+2, -2 účast, 4 střely na bránu, TM 2, ø čas na ledě 13:49

Tomáš Hertl – San Jose Sharks – střední útočník
→ 3+4, -4 účast, 19 střel na bránu, TM 4, ø čas na ledě 19:29
VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

San Jose v rámci úterního programu uspělo na půdě dnešního soupeře po samostatných nájezdech. Evander Kane 45 sekund před koncem třetího dějství poslal utkání do prodloužení a dovednostní soutěž rozhodl Logan Couture. Tento duel bude druhým vzájemným v letošním ročníku.

Los Angeles Kings vs. San Jose Sharks 3:4 sn
→ 12. 02. 2021 • Staples Center, Los Angeles, CA
Tři hvězdy utkání: D. Brown, A. Iafallo, C. Petersen
VÍTEJTE PŘI SLEDOVÁNÍ ON-LINE PŘENOSU!

Nejslavnější hokejová liga světa v noci na pátek pokračuje celkem deseti utkáními. Zde proběhne on-line přenos ze souboje mezi dvěma týmy, které jsou v letošním zkráceném ročníku součástí 'Honda' Západní divize. Příjemnou zábavu!