NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : St. Louis - 11. května 2021   04:00

St. Louis
41:25' Bozak  (Schwartz, Faulk) • 60:46' Faulk  (Perron, R. O'Reilly)
Kings
Petersen (Grosenick) – M. Anderson, Doughty (A), Björnfot, Roy, Määttä, S. Walker – A. Kempe, Kopitar (C), Athanasiou – Iafallo (A), Vilardi, L. Andersson – Wagner, Kupari, T. Moore – Grundström, Anderson-Dolan, Lemieux.
J. StPierre, T. Hanson – J. Fournier, R. Gibbons
Staples Center, Los Angeles
2 154 diváků
St. Louis
Binnington (Husso) – Faulk, Krug, Parayko (A), Scandella, Bortuzzo, Santini – Perron, R. O'Reilly (C), Barbašev – B. Schenn (A), Bozak, Schwartz – Kyrou, Thomas, Hoffman – Sanford, Joshua, Clifford.

Střely celkem v zápase: 27:19!
Prodloužení nám dlouho netrvalo a St. Louis se prosazuje hned ze své první útočné akce, kdy využilo zaváhání soupeře ve středním pásmu. Celkově jsme mohli vidět bojovnou hru, která vycházela hodně z defenzívy obou týmů.
60:46'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí měli menší zmatky ve středním pásmu, kde propadli a jejich soupeř se dostal do přečíslení dvou na jednoho. JUSTIN FAULK byl nakonec tím posledním, který se dotkl puku a rozhodl dnešní zápas. Asistence: David Perron a Ryan O'Reilly.
60:22'
Hosté jako první útočí, Ryan O'Reilly si však přechod do pásma rozmyslel a ještě dělá otočku zpět ke své brance.
60:01'
Střely na branku ve třetí třetině: 12:7!
Třetí část hry nám přinesla konečně nějaké branky. Jako první se prosadili hosté, ovšem domácí celek dokázal zareagovat na tuto branku. V závěru třetiny měly obě mužstva k dispozici přesilovou hru. Blues ji nezahrálo nejlépe, ovšem Los Angeles mělo dvě dobré šance jak rozhodnout. Po jedné ráně dokonce hosty zachránila tyčka!
60:00'
59:40'
Přesilovka i třetí třetina pomalu a jistě končí a již to vypadá na prodloužení.
58:52'
Jordana Binningtona nyní zachránila tyčka! Od ní se puk odrazil do jeho zad a puk zůstal na chvíli před zívající prázdnou brankou. Ovšem Jordan Binnington věděl, že jej má někde za sebou a dokázal rychle zareagovat a ukrýt puk lapačkou!
58:41'
Los Angeles se naopak nebojí střílet. Nyní však skončil puk sražený v ochranné síti.
58:26'
Po střele se vehementně pokoušel dorážet puk Alex Iafallo, ale Jordan Binnington nakonec odkázal ukrýt puk.
57:47'
Gabriel Vilardi si najížděl do střely, v době přihrávky byl podražen Barbaševem, který nyní putuje na trestnou lavici a rázem je tu i šance pro Kings, jak rozhodnout zápas.
56:37'
Až po uplynutí přesilovky vznikla menší skrumáž před brankou Kings. Defenzíva nakonec zvládla i tuto situaci a dokázala ubránit důležité oslabení v závěru třetiny.
56:04'
Ještě třicet vteřin. St. Louis má víceméně puk ve své moci, ale nedokáže se dostat zakončení.
55:31'
Ovšem přehnaná pečlivost je někdy na škodu a domácím se nyní daří vyhodit puk alespoň do středního pásma.
55:12'
Hosté svou přesilovku hrají hodně rozvážně a pečlivě volí kombinaci.
54:46'
Tvrdá bomba, kterou zablokoval jeden z hráčů. Blues se rychle vrací do pásma soupeře.
54:33'
Austin Wagner za brankou podrazil soupeře a nabízí tak velkou šanci St. Louis k rozhodnutí duelu.
54:31'
Na hře obou celků to vypadá, že by rádi rozhodly zápas ještě v základní hrací době, na druhou stranu nejde o nějakou zcela otevřenou hru směrem dopředu.
53:38'
Cal Petersen si taky nyní připsal zákrok, který zapříčinil, že s blížícím se koncem třetí třetiny je stav remízový.
53:18'
Až nyní zakončení, které pokryl Jordan Binnington. Poté se strhla menší roztržka, která se však obejde bez vyloučení.
53:07'
Pasáž hry, kdy se nic moc neděje a spíše se hraje o puk ve středním pásmu.
51:32'
Jordan Binnington raději ukryl puk pod svou lapačku u své levé tyčky a přerušil hru.
51:07'
Vilardi si nyní nebezpečně rovnal puk na střelu ze středu. Nakonec nedorovnal a nevzniklo tak vážné nebezpečí pro brankáře Angeles.
50:03'
Marco Scandella to zkoušel z ostrého úhlu a jeho pokus nepřinesl kýžený úspěch.
49:28'
Blues nyní kombinuje v pásmu soupeře, který však drží hráče podél mantinelu.
48:28'
Ještě něco přes deset minut do konce třetí třetiny a uvidíme, který z týmů strhne vedení na svou stranu.
48:15'
Krátce poté musel dvakrát zasahovat Jordan Binnington ve své brance a Los Angeles dostalo rázem vítr do plachet.
47:35'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Menší zámek z pohledu domácího celku přinesl vyrovnání! Autorem branky je ALEX IAFALLO, kterého z rohu kluziště perfektně našel Vilardi a Iafallo už jen dobře trefil prostor u pravé tyčky. Asistence: Gabriel Vilardi a Olli Määttä.
46:28'
Hostům se nyní nedařilo usadit v pásmu, ač se o to několikrát pokoušeli svým nahozením za branku Los Angeles.
45:44'
Icingem se nyní provinilo domácí mužstvo, které tedy musí dotahovat jedno brankový náskok v poslední třetině tohoto zápasu.
45:13'
Před Wagnerem se otevřel prostor pro zakončení a trochu nepochopitelně vracel puk na střed, kde však byl hustý provoz a jeho spoluhráč neměl tak dobrou pozici jako Wagner. Možná měl nyní spíše střílet, než hledat někoho svou přihrávkou.
44:17'
Lias Andersson si sjížděl do před brankového prostoru, ovšem puk nakonec od spoluhráče nedostal tak, jak by asi nejspíše potřeboval.
43:04'
Obraně hosté se daří nyní dobře rozbíjet útočné snahy Kings, kterým chybí nyní delší kombinace v jejich útočném pásmu.
42:14'
Na druhé straně snaha o rychlé vyrovnání, ovšem brankář hostí to rázem odmítl svým zákrokem.
41:25'
Hosté začali menším tlakem a rázem je z toho úvodní branka zápasu. Po rychlém útoku se dokázal prosadit TYLER BOZAK, který si najel před branku, kde dostal do jízdy přesně puk od Schwartze a zasunul jej pod betony brankáře. Asistence: Jaden Schwartz a Justin Faulk.
40:39'
Jeden z hráčů St. Louis se rázem objevil před brankou, avšak neměl dostatek času a prostoru k lepšímu zakončení!
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 9:6!
Ani prostřední část hry nám nepřinesla nic zásadního. Až v závěru třetiny jsme mohli vidět trochu otevřenější hru, kdy i po jedné střele zazvonila tyčka na brance Kings! Oba celky se střídaly ve své aktivitě, i když o něco více ze hry měli právě domácí hokejisté.
40:00'
39:34'
A další střela v bezprostřední blízkosti branky, tentokrát však obránci Blues dokázali tečovat puk mimo svou branku. V závěru třetiny se nám urodilo o něco více zakončení, než jsme zatím zvyklí v průběhu zápasu.
39:20'
Domácím se konečně daří dostat puk ze svého pásma a taky se dostat vzápětí do šance. Andreas Athanasiou nebezpečně střílel k pravé tyčce.
38:41'
A další střela, která si vyžádala pozornost Petersena. Blues mají v závěru druhé třetiny menší tlak na svého soka.
37:46'
Teď už byli hosté velmi blízko k úvodní brance, neboť po střele od modré čáry zazvonila tyčka zá zády brankáře Kings!
37:04'
Brendan Lemieux sbírá puk v obranném pásmu a hned se jej snaží dostat do útočné třetiny.
36:41'
Po rychlém přechodu do útoku se ke střele dostal Jaden Schwartz po přihrávce od Schenna. Cal Petersen ukryl puk na své hrudi.
35:40'
Přelévání hry z jedné strany na druhou bez střelby. Situace, která už byla v dnešním duelu několikrát k vidění.
34:38'
Ani tento střelecký pokus se nevešel do branky Kings. St. Louis se nyní po komerční pauze snaží uzavřít svého soka před jeho brankou.
33:43'
Marco Scandella už neudržel puk po rozehrávce na modré čáře a hra musela být přerušena pro ofsajd.
33:20'
Cal Petersen raději přikryl puk, poté co k němu doputoval ze středního pásma. Přece se jen nebezpečně sjížděli hráči soupeře k jeho brance.
32:38'
Rasmus Kupari zajel do brankáře soupeře a po posunutí branky byla hra ihned přerušena.
32:15'
Dobrá rána od modré čáry, která tak trochu nadělala problémy brankáři domácího celku.
32:04'
Po komerčním brejku se oba celky pokoušely dostat před branku soupeře, ovšem opět hrála prim hlavně obrana jednotlivých týmů.
30:40'
Mikey Anderson střílel od pravého mantinelu a Jordan Binnington zasahoval svým betonem, když vyrazil puk k mantinelu. Po jeho dalším zásahu, kdy lapil puk lapačkou, je tu prostor pro komerční pauzu.
30:07'
Další přerušení hry a po polovině odehraného zápasu je stále skóre bezbrankové!
29:44'
No, a brankář St. Louis musel dvakrát v krátké době zasahovat proti nepříjemným střelám.
29:28'
Zakázané uvolnění Blues. Vhazovat se bude před brankářem Binningtonem.
28:59'
Stejně si vedl i soupeř a nyní jsme mohli vidět, že dnešní zápas je opravdu defenzivní od obou stran.
28:28'
Hráč hostí dostal puk do pásma soupeře, ale byl tam zcela sám a nedokázal se zbavit obránce podél mantinelu.
27:31'
Ani v průběhu druhé třetiny nepozorujeme příliš mnoho šancí, respektive střel na branku. Kings jsou však herně lepším týmem.
26:58'
Adrian Kempe dostal narážečku a hned si vybruslil do volnějšího prostoru a puk nakonec skončil sražený v síti.
26:22'
Brendan Lemieux ze středního pásma prodloužil puk do pásma St. Louis a vyslal spoluhráče na zteč. Ten však neměl potřebnou rychlost.
25:46'
Kings pokračují ve své aktivitě. Rasmus Kupari zkoušel štěstí zpoza obránce a brankář soupeře vyrazil jeho pokus svým ramenem!
24:31'
Jordan Binnington má v posledních minutách o něco více práce a opět schoval puk ve své výstroji! Angeles má nyní dobrou pasáž hry, kdy dokáže zamknout soupeře v jeho třetině.
23:56'
Ihned po vyhraném vhazování přišla střela, která se zastavila o prvního obránce.
23:47'
Los Angeles mělo nyní dobrý pohyb v útočné třetině a nakonec donutili Jordana Binningtona k zásahu!
23:07'
Jeden z hráčů Kings už to měl skoro na střelu, kdy si sjel do středu, ovšem nedokázal dostat puk přes bránící hokejky soupeře.
22:13'
Sražený puk skončil v ochranné síti a bude se vhazovat před brankářem Kings.
21:39'
Hosté se dokážou dostat do pásma, ale zakončení jim zatím svou úpornou defenzívou nedovoluje.
21:11'
St. Louis má puk od začátku druhé třetiny víceméně pod svou kontrolou a snaží se provést útok.
20:36'
Mikey Anderson si bere puk v rohu kluziště a vyhazuje k modré, kde jeho spoluhráč protečoval do středního pásma.
20:01'
Střely na branku: 6:5!
Viděli jsme hodně defenzivní pojetí hry od obou týmů. Z tohoto důvodu jsme neviděli příliš mnoho střel na branku a ani žádnou branku. Dá se říci, že sledujeme vyrovnanou partii z obou stran a místy i svižnou hru nahoru a dolů.
20:00'
19:30'
Závěr třetiny se nese ve hře nahoru a dolů. Jordan Binnington nyní našel puk ve své lapačce.
18:45'
Mike Hoffman zavezl puk do útočné třetiny, kdy se jeho spoluhráčům podařilo dostat až do blízkosti brankáře, ten však nyní těžil z dobré práce defenzívy.
17:44'
Až po uplynutí dvou minut musel brankář hostí zasahovat a byl úspěšný.
17:34'
Přesilovka se domácím zatím vůbec nedaří a vypadá to, že se St. Louis dokáže bezpečně ubránit.
16:27'
Kopitar kombinoval s Iafallem, ale nakonec se ani jeden z nich nedostal do zakončení.
15:43'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tyler Bozak – 2 min., hákování).
13:40'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Lias Andersson – 2+2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Dakota Joshua – 2 min., hrubost).
13:40'
U mantinelu se zasekl Lias Andersson a Dakota Joshua, kteří se hned do sebe pustili. Nicméně brzy dvojce padla na led a rozhodčí zasáhli.
12:17'
Ve velmi krátké době jsme tu měli dvě komerční pauzy a nyní opět pokračujeme ve hře. Na první branku duelu stále čekáme. Zatím je to hodně defenzivní hra od obou účastníků.
11:57'
Hráč Kings si sjel nebezpečně od pravého mantinelu až před brankáře Blues a ten musel opět zasahovat.
10:44'
Na střely na branku vyrovnáno 3:3, když se nyní střelou mezi tři tyče prezentoval jeden z hráčů Kings. Jordan Binnington našel puk ve své lapačce.
09:36'
Druhý zákrok v podání Jordana Binningtona, který musel řešit menší svízelnou situaci před svým brankovištěm. Nakonec hokejkou dokázal vyrazit puk.
08:49'
Oba celky zatím hodně vychází ze zabezpečené obrany. Zvláště St. Louis ukazuje, že dokáže být houževnatým soupeřem.
07:52'
Střelecký pokus ihned po přechodu modré čáry nebyl úspěšný. Cal Petersen se jen díval, kam puk za jeho brankou skončil.
07:20'
Mike Hoffman nezpracoval dobře puk a jeho přihrávka na střed nebyla ideální. Jeho spoluhráči se ještě pokoušeli něco vymyslet, ale nakonec se defenzíva domácích dokázala dostat k puku.
06:22'
Opět je tu pasáž hry, kdy se nepřerušuje a hra se přelévá z jedné strany na druhou. K vidění už bylo pár zakončení, která však byla pro brankáře spíše jen na rozchytání v úvodu zápasu.
05:55'
Brankář Blues si nyní připsal první zákrok, když vyrazil puk za svou branku.
05:09'
Rychlý protiútok Blues, který vypadal nadějně, ovšem jeden z hráčů sice dostal puk do jízdy, ale nedokázal adekvátně zakončit.
04:08'
Pokus o zakončení i na druhé straně. Jordan Binnington však nemusel zasahovat, neboť puk byl sražen do rohu kluziště. Po další snaze se domácí provinili ofsajdem.
03:15'
V krátké době další přerušení, když brankář Kings má puk opět ve své výstroji.
03:07'
Po dalším přechodu do útoku se o lehčí střelu postaral další hostující hráč a Cal Petersen musel zasahovat a připisuje si jeden z prvních zákroků.
02:50'
Kyle Clifford si našel cestu ke střele a hned toho využil. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
02:04'
Svižný úvod od obou týmů, kdy se hra přelévá z jedné strany na druhou, ovšem defenzívy obou týmů zatím dobře čistí prostory před brankou.
01:22'
Přihrávka před branku Louis byla zastavena obráncem a ten za pomocí spoluhráčů vyváží puk ze své třetiny.
00:20'
David Perron šel za prvním nahozeným pukem, o který sváděl boj v rohu kluziště. Nakonec se dva obránci Kings rychle sjeli do rohu a zvládli tuto situaci.
00:01'

Los Angeles Kings

Domácí mají před sebou poslední tři zápasy v základní části. Již je jasné, že se Králové v letošní zkrácené sezóně do play off nepodívají. Ovšem neskončí ani poslední v rámci své divize a mohou ještě zabojovat o konečnou šestou příčku, kde je nyní San Jose.
Nejproduktivnějším hráčem týmu je Anže Kopitar, který má již 50 bodů a zůstane nejproduktivnějším hráčem v rámci svého celku. Navíc nedávno oslavil svůj 1 000 bod v rámci své kariéry v NHL. Před sezónou se mluvilo o tom, že obránce Drew Doughty bude důležitým mentorem pro ostatní beky a hráče v týmu. To se v průběhu základní části potvrdilo a po právu je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu (8+25).
Los Angeles před sezónou mělo za cíl připravit nové hráče a zapracovat je mezi opory týmu. To se určitým způsobem povedlo a Los Angeles se bude moci pomalu a jistě připravovat na další sezónu, kde už by se s nimi mělo počítat do play off.

St. Louis Blues

Hosté si nakonec zajistili play off z poslední čtvrté příčky. V něm pravděpodobně narazí na vítěze Západní divize a to Vegas, případně Colorado, které však nejspíše skončí druhé. Na Vegas totiž ztrácí čtyři body.
Před sezónou se mluvilo, že St. Louis, ač nemá zvučná jména v sestavě, tak jde o nepříjemný tým a svou roli černého koně nakonec potvrdili postupem do play off. Jejich klíčový hráč, Ryan O´Reilly převzal vůdcovskou roli, poté co před sezónou odešel Pietrangelo do Vegas. Tento švýcarský hráč má na svém kontě 51 bodů (24+27) a rozhodně má velký podíl, že se jeho celek dostal do vyřazovacích bojů.