NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Vancouver - 2. února 2021   01:00

Montreal
Montreal
01:00' Suzuki (J. Anderson, Drouin) • 06:10' Lehkonen  • 16:58' Petry (Byron, Lehkonen) • 27:15' Gallagher (Suzuki) • 28:40' Petry (Perry, Kotkaniemi) • 37:10' Toffoli (S. Weber, Petry)
6:2
(3:1, 3:0, 0:1)
Vancouver
Vancouver
08:36' Gaudette   • 51:49' Beagle  (Motte, Edler)
Montreal
Furlatt, Syvret – Brisebois, Cormier
Bell Centre, Montreal
Vancouver

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji klidný zbytek noci.

Hity: 26:30
Zápas je u konce, Montrealu se povedla odveta za předchozí porážku a na domácím ledě tentokrát Vancouver převálcoval 6:2. Do vedení se Montreal dostal už po šedesáti sekundách hry, z předbrankového prostoru se prosadil Nick Suzuki. V sedmé minutě už to bylo 2:0, když se v oslabení trefil Artturi Lehkonen. Hosté snížili v deváté minutě zásluhou Adama Gaudetta, ale Montreal si vzal dvoubrankové vedení zpět, když se v 17. minutě krásně trefil obránce Jeff Petry. Druhá třetina jednoznačně patřila domácím, kteří se znovu třikrát prosadili a tentokrát ani jednou neinkasovali. Na gól se čekalo až do 28. minuty, kdy se prosadil po pěkném bekhendovém blafáku Brendan Gallagher. O necelé dvě minuty později vstřelil pátou branku Montrealu a svou druhou v zápase obránce Jeff Petry. Bylo to po krásném individuálním průniku Coreyho Perryho, který si připsal svůj osmistý bod v NHL. Na 6:1 pak v přesilovce zvyšoval z dorážky nejlepší střelec celé NHL Tyler Toffoli. Ve třetí třetině už se zápas víceméně jen dohrával. Hosté přeci jen svou hru dokázali trochu pozvednout a odměnou jim byl gól Jaye Beagla na 2:6. Další branky už nepadly, i když hlavně domácí měli ještě několik šancí. Vancouver ale v závěru zachraňoval Holtby.
Střely na branku ve třetí třetině: 15:10.
59:53'
Jake Evans ještě ujížděl v posledních sekundách sám na branku Vancouveru, ale ani on nedokázal Holtbyho překonat.
59:04'
Victor Mete vystřelil z levého kruhu, z velké blízkosti ale nedokázal trefit Holtbyho branku.
57:47'
Z pravého kruhu vystřelil rychle zápěstím Tyler Motte, ale Price předvedl jistý zákrok.
57:34'
Josh Anderson najížděl úplně sám na Holtbyho, kterého se snažil si rozhýbat, ale brankář Vancouveru se nedal a zvýšil si sebevědomí pro nadcházející duely výborným zákrokem.
56:48'
Alexandr Romanov se z pozice obránce na chvíli ocitl v roli prvního hráče v útočném pásmu a dokonce i vystřelil, z levé strany ale branku minul.
55:43'
Holtby je teď pod palbou, ale dokázal vychytat také Weberovu střelu. Kotouč si ponechal u sebe a pokračovat se bude po komerční přestávce.
54:39'
Už od modré čáry se rozhodl vystřelit Corey Perry, ale k asistenci ve dnešním zápase gól nepřidal, Holtby znovu zasáhl.
53:14'
Jake Evans tvrdě vystřelil z vrcholku pravého kruhu, Holtby předvedl výborný zákrok.
52:09'
Z pravého kruhu vypálil zápěstím Brendan Gallagher, ale netrefil branku Vancouveru.
51:49'
Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté si zvyšují sebevědomím před dalšími zápasy gólem a snižují na 2:6. Na obrat dnešního utkání je už ale asi pozdě. Po přihrávce od Motteho se k puku dostal JAY BEAGLE, který z mezikruží překonal Priceho a vstřelil svůj první gól v sezóně. Asistence: Tyler Motte, Alexander Edler.
50:58'
Josh Anderson na kotouč v útočném pásmu nedosáhl, takže se píská zakázané uvolnění Montrealu.
50:30'
Ze středního pásma z velké dálky tvrdě vypálil Ben Chiarot, Braden Holtby celou situaci v pohodě zkontroloval.
49:04'
Kotouč vypadl ze hry a vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:49'
Petry vypálil zápěstím, ale hattricku se nedočkal, protože dobrý zákrok předvedl Braden Holtby.
47:46'
Quinn Hughes dvakrát vystřelil z levé strany od modré čáry. Napoprvé branku netrefil, napodruhé už ano, ale Price zasáhl.
47:10'
Domácí pouze protečovali kotouč do útočného pásma a kompletní formace by měla stihnout vystřídat.
46:28'
Nyní se Evansovi s Metem nepovedl přechod do útočného pásma a píská se ofsajd.
46:09'
Jake Evans z vrcholku levého kruhu nastřelil puk na branku, Holtby si připsal snadný zákrok pravým betonem.
44:32'
Tlak Montrealu je konečně přerušen, zasáhnout musel Corey Price, který kotouč přikryl pod lapačku.
44:12'
Vancouver má i díky přesilové hře velmi aktivní nástup do třetí třetiny. Pokud ale chce zápas ještě zdramatizovat, musel by velmi rychle snížit.
43:03'
42:18'
Petterssonovi trvalo poměrně dlouho, než si na pravém kruhu přichystal puk na střelu, nakonec byla jeho rána přizvednuta do hlediště.
41:44'
Miller nabil na modrou Hughesovi, který vypálil a před brankou se kotouč ještě snažil tečovat Horvat.
41:03'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., sekání).
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 2:56.
Střely na branku ve druhé třetině: 15:8
Druhá třetina je minulostí a o vítězi je s velkou pravděpodobností rozhodnuto, Montreal doma vede nad Vancouverem už 6:1. Druhá třetina jednoznačně patřila domácím, kteří se znovu třikrát prosadili a tentokrát ani jednou neinkasovali. Na gól se čekalo až do 28. minuty, kdy se prosadil po pěkném bekhendovém blafáku Brendan Gallagher. O necelé dvě minuty později vstřelil pátou branku Montrealu a svou druhou v zápase obránce Jeff Petry. Bylo to krásném individuálním průniku Coreyho Perryho, který si připsal svůj osmistý bod v NHL. Na 6:1 pak v přesilovce zvyšoval z dorážky nejlepší střelec celé NHL Tyler Toffoli.
40:00'
39:27'
Vancouver se v poslední minutě druhé třetiny usadil v útočném pásmu, ale zatím nenašel prostor na střelu.
38:37'
Holtby zatím stále zůstává v brance a asi si to dnes bude muset protrpět až do konce, protože Vancouver hraje další zápas už zítra, a to už bude v brance Thatcher Demko.
37:10'
Montreal právě vstřelil branku!
Montrealu dnes vychází snad všechno, na co sáhne a po proměnění přesilovky už vede 6:1! Od modré čáry vypálil Weber. Holtby kotouč sice vyrazil, ale pouze na TYLERA TOFFOLIHO, který vstřelil už svůj sedmý gól v této sezoně a stává se aktuálně nejlepším střelcem NHL! Asistence: Shea Weber, Jeff Petry.
35:58'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Adam Gaudette – 2 min., hákování).
35:34'
Střela Canucks od modré čáry skončila po přizvednutí v ochranné síti za branku Montrealu a je tu komerční přestávka.
34:57'
Drouin přihrál puk zpět na modrou čáru na Chiarota a tomu kotouč utekl do středního pásma.
33:03'
32:44'
Z pravého kruhu vystřelil Artturi Lehkonen a nebyl daleko k tomu, aby vstřelil už druhý gól Montrealu v oslabení v tomto zápase.
32:15'
Znovu se povedlo Montrealu vyhodit kotouč.
31:52'
Vancouver chvíli kombinoval v útočném pásmu, ale ke střele se nedostal a poté o puk i o pásmo přišel.
31:03'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Victor Mete – 2 min., hákování).
30:17'
Kotouč skončil na prázdných tribunách, na řadě je komerční pauza.
30:00'
Z pravé strany vystřelil překvapivě z úhlu Tyler Toffoli, ale těsně minul branku Vancouveru.
28:40'
Vancouver je v posledních minutách pod velkým tlakem a nyní znovu inkasuje! Opět to byla krásná branka, na které má největší zásluhu Perry, který se individuálně krásnou kličkou dostal před branku a pak kotouč předložil na krátkou vzdálenost JEFFU PETRYMU, který z blízka nemohl minout prázdnou branku. Asistence: Corey Perry, Jesperi Kotkaniemi.
28:23'
Obrana Vancouveru skutečně v posledních minutách hoří, protože nyní jel zase sám na branku Tyler Toffoli! svou střeleckou formu ale nepotvrdil, ve velké šanci ani netrefil branku.
27:15'
Domácí mají zápas rozehraný skvěle a jdou do vedení už 4:1! Ve středním pásmu výborně zabojoval o puk Suzuki a i když přišel o hokejku, mohl sebrat kotouč BRENDAN GALLAGHER a ujíždět sám na branku. Holtbyho překonal kličkou do bekhendu a pověšením puku pod horní tyč. Asistence: Nick Suzuki.
25:56'
Brock Boeser z levé strany najížděl na Careyho Price, který dokázal výborně zasáhnout, natlačil se ke své pravé tyči.
25:17'
Victor Mete nahodil od modré čáry kotouč před branku, kde se po kotouči natahoval Jake Evans, ale nedokázal z blízka překonat Holtbyho.
24:44'
23:58'
Jesperi Kotkaniemi předvedl ještě dvě dobré střely na Holtbyho branku, ale kanadský brankář zatím v tomto oslabení svůj tým drží výborně.
23:31'
Domácí zatím celou přesilovku drží útočné pásmo. Až Jesperi Kotkaniemi se ale odhodlal ke střele a Holtbyho z pravé strany nepřekonal, stejně jako z dorážky Brendan Gallagher.
22:44'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., hákování).
22:20'
Alexander Edler vystřelil od modré čáry a ta střela byla ještě tečovaná, Price přesto dokázal zasáhnout.
21:42'
Domácí jeli do přečíslení dva na jednoho, které vzal na sebe Jonathan Drouin, ale Holtby předvedl skvělý zákrok a Suzuki se už potom k dorážce nedostal.
20:50'
První minuta druhé třetina se zatím odehrává hlavně ve středním pásmu, ani jeden z týmů nedokáže dostat puk na delší čas pod kontrolu.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 2:02.
Střely na branku v první třetině: 10:11.
První třetina je za námi, Montreal vede na domácím ledě nad Vancouverem 3:1. Domácí tým byl v první třetině lepší, svého soupeře povětšinu času přehrával, takže si své vedení rozhodně zaslouží. Do vedení se Montreal dostal už po šedesáti sekundách hry, z předbrankového prostoru se prosadil Nick Suzuki. V sedmé minutě už to bylo 2:0, když se v oslabení trefil Artturi Lehkonen. Hosté snížili v deváté minutě zásluhou Adama Gaudetta, ale Montreal si vzal dvoubrankové vedení zpět, když se v 17. minutě krásně trefil obránce Jeff Petry.
20:00'
19:51'
Virtanenova střela na branku neprošla, zablokoval ji Chiarot. A více se toho už v první třetině asi nestane.
18:44'
Kotouč se v útočném pásmu Vancouveru hodně zvláštně odrazil, ale skvělou práci odvedl Victor Mete, který ještě stihl střelu Schmidta zablokovat.
18:10'
Montreal se klidně mohl znovu prosadit, ale Suzuki tentokrát od obrany Vancouveru před brankou nedostlal prostor na dorážku.
17:47'
Paul Byron tentokrát zapracoval výborně i v obranném pásmu, kde získal puk a posunul ho do středního pásma.
16:58'
Domácí jdou znovu do dvou brankového vedení – 3:1! Byron byl pod tlakem, ale přesto dokázal najít na ose kluziště přesnou přihrávkou JEFFA PETRYHO. Ten měl dostatek času na to, aby zamířil a střelou zápěstím se trefil přesně k tyči. Nádherný gól. Asistence: Paul Byron, Artturi Lehkonen.
15:53'
Vancouveru se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.
15:25'
Obránce Canadiens Shea Weber zachytil kotouč na modré čáře a hned ho napálil na branku, kotouč ale na Holtbyho neprošel.
14:55'
Do první velké šance zápasu se dostal nejlepší střelec Montrealu v této sezoně Tyler Toffoli a hned trefil břevno branky Vancouveru, kterému už v této sezoně nasázel pět branek.
14:43'
Už se hraje poměrně dlouho bez přerušení. Price měl trochu problémy s rozehrávkou za brankou, ale nakonec si poradil.
13:48'
Quinn Hughes zachytil rozehrávku Montrealu, ale nic nevymýšlel a kotouč jen nahodil do pásma.
12:54'
Hosté v plném počtu, také domácí svou první přesilovku v zápase nevyužili.
12:41'
Vancouveru se povedlo osvobodit se ze sevření Montrealu a tohle oslabení už asi zvládne.
11:58'
Střela domácích byla tečovaná a kotouč skončil v ochranné síti.
11:48'
Holtby se dobře zorientoval na svém brankovišti a rychle přikryl puk pod lapačku.
11:43'
Vancouver sice nejprve dokázal vyhodit kotouč, ale nyní už je Montreal usazený v útočném pásmu a dostává Canucks pod tlak.
10:54'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Motte – 2 min., podrážení).
09:28'
Ben Chiarot vystřelil zápěstím, ale Braden Holtby předvedl jistý zákrok.
08:36'
Atraktivní začátek zápasu pokračuje, prosazují se také hosté a snižují na rozdíl jediné branky – 1:2! ADAM GAUDETTE se dostal ke kotouči a přes obránce Romanova vystřelil Pricemu pod lapačku. Ten si tento gól za rámeček nedá, kotouč rozhodně mohl chytit. Bez asistence.
07:39'
Tlak Vancouveru ukončil až brankář Corey Price výborným zákrokem proti střele Virtanena. Je tu první komerční pauza.
07:27'
Tlak Vancouveru zatím pokračuje i po skončení přesilovky, domácí se nemohou osvobodit.
06:59'
06:47'
Mohlo být sníženo! Z pravého kruhu vypálil švédský mladík Elias Pettersson, ale trefil pouze vzdálenější tyčku!
06:10'
Domácí se prosazují v oslabení a jdou do vedení 2:0! ARTTURI LEHKONEN získal kotouč v útočném pásmu, ocitl se sám před Holtbym a překonal ho kličkou do bekhendu a rychlým zasunutím puku mezi betony. Finský útočník dnes hraje svůj třístý zápas v NHL. Bez asistence.
05:52'
Montreal se zatím brání dobře. Dokázal vyhodit puk a od té doby soupeře nepouští do svého pásma.
04:59'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., podrážení).
04:58'
Následně se ještě k rychlé střele zápěstím z mezikruží dostal Jonathan Drouin, Braden Holtby ale skvěle zasáhl lapačkou.
04:48'
Suzuki tentokrát místo střely našel na levém kruhu Andersona, který střílel zápěstím, ale Holtbyho nepřekonal.
03:52'
Tomáš Tatar našel Gallaghera, který ještě posunul puk na Danaulta, který vypálil. Svého prvního gólu v této sezoně se ale nedočkal.
02:55'
Ke střele se dostal Tyler Myers, Price ale předvedl první zákrok večera a udržel tak svůj tým ve vedení.
01:43'
Holtby zachytil rozehrávku a okamžitě puk rozehrál. Do šance se poté dostal Brock Boeser, ale těsně minul Priceho branku.
01:00'
Domácí jdou do vedení, proměňují hned první šanci zápasu! Montreal sice neproměnil přečíslení tři na dva, ale puk ještě zpoza branky dokázal před bránu vrátit Anderson. Před brankovištěm byl připraven NICK SUZUKI a z blízka překonal Holtbyho. Asistence: Josh Anderson, Jonathan Drouin.
00:01'
Domácí Montreal nastupuje v červenomodrých dresech, Vancouver v bílo-modro-zelené variantě dresů.
První formace obou mužstev už jsou nastoupeny na modrých čarách, stadionem zní hymna Kanady.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Mete, A. Romanov (A) – Gallagher, Danault, Tatar – J. Anderson, Suzuki, Drouin – Perry, Kotkaniemi, Toffoli (A) – Byron, Evans, Lehkonen.

Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Jo. Benn, Q. Hughes, T. Myers, Schmidt, Chatfield, Edler (A) – Höglander, Horvat (C), Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – MacEwen, B. Sutter (A), Gaudette – Virtanen, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Furlatt, Syvret – Brisebois, Cormier.
Vancouver Canucks

Hokejisté Vancouveru zvítězili čtyřikrát za sebou a herně se jim daří ve všech směrech. Canucks vstřelili během vítězné série v každém zápase minimálně čtyři branky, přičemž shodně ve všech čtyřech inkasovali pouze jeden gól, což je fantastická bilance útoku i obrany. Hosté naposledy porazili Winnipeg Jets 4:1.
Montreal Canadiens

Canadiens mohli do utkání také vstupovat se čtyřmi výhrami v řadě, jenže naposledy nestačili na Calgary a jejich vítězná série se tak zastavila na čísle 3. Parádní výkony letos podává po přestupu s Los Angeles Kings domácí útočník Tyler Toffoli, když během osmi utkání zaznamenal devět bodů za šest gólů a tři asistence.
Vancouver nabral fantastickou formu a v úterý v noci se ho pokusí zastavit Montreal. Canadiens budou mít výhodu domácího prostředí Bell Centre, nečeká je ovšem nic jednoduchého. Canucks vyhráli čtyřikrát v řadě a budou usilovat o již páté vítězství za sebou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.