NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Edmonton - 9. února 2021   01:00

Edmonton
35:11' Draisaitl  (Kahun) • 46:09' Ennis  (Lagesson, Draisaitl) • 58:49' J. Archibald  (McDavid)
Ottawa
Furlatt, Skilliter – Barton, Cormier
Canadian Tire Centre, Ottawa
Edmonton

To už je z tohoto utkání vše. Přeji ničím nerušený zbytek noci!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:35 (10:8, 9:17, 9:10)
Zblokované střely – 11:17
Vyhraná vhazování – 26:28
Trestné minuty – 18:14
Hity – 17:23
Hokejisté Ottawy podlehli na domácím ledě Edmontonu 1:3. Domácí přitom od 26. minuty vedli po zásahu Jevgenije Dadonova, ovšem Oilers byli nebezpečnější a ve 36. minutě konečně dokázali zlomit kouzlo dobře chytajícího Murrayho. Mezírku v postoji domácího brankáře našel Leon Draisaitl. Ve třetí části se už trefovali jen edmontonští hokejisté. Ve 47. minutě předvedl hezkou akci zakončenou přesnou střelou Tyler Ennis a v samotném závěru rozhodl ranou do opuštěné klece soupeře Josh Archibald. Dobrým výkonem se na straně hostí prezentoval i gólman Mike Smith, jenž nastoupil po zranění poprvé v sezóně.
59:59'
Josh Archibald si málem připsal ještě jeden zásah. Z levé strany trefil bekhendem tyčku prázdné svatyně soupeře'
59:20'
Domácí to znovu zkoušejí bez brankáře!
58:49'
Edmonton právě vstřelil branku!
Je asi hotovo! Connor McDavid získal u levého mantinelu puk, vyvezl ho do středního pásma a tam nechal vyniknout spoluhráče JOSHE ARCHIBALDA, který trefil opuštěnou branku Senátorů – 1:3. Asistence: Connor McDavid.
58:13'
Colin White narazil po krosčeku od Russella do brankové konstrukce, kterou lehce vychýlil. Hostující zadák vyloučen nebude, vhazuje se ve středním pásmu.
57:39'
Domácí branka je prázdná! Ottawa v šesti hráčích do pole.
57:39'
Mike Smith zamířil k hostující lavičce, aby si nechal od kustoda v rychlosti upravit brusli...
56:53'
Matt Murray ještě drží domácí v zápase! McDavid nahrával v situaci 2 na 1 Jessemu Puljujärvimu, proti jehož zakončení se stačil domácí brankář bleskově přemístit a zasáhl vyrážečkou!
56:00'
Po ráně Dereka Stepana, která skončila v lapačce Smithe, se to u hostujícího brankoviště lehce pošťuchovalo. Za to se ale v téhle fázi utkání vylučovat nebude. Čas na poslední reklamní přestávku.
55:07'
Do konce třetí třetiny schází necelých pět minut. Edmonton drží těsné vedení.
54:41'
Oilers zatím nepolevují z aktivity. Snaží se důrazně forčekovat a nyní donutili soupeře k vyhození na icing.
53:40'
Erik Brännström na nic nečekal a střílel od levého mantinelu. Smith byl pozorný.
51:59'
Zdálo se, že se chvíli hrát nebude. Po ráně Darnella Nurseho se totiž objevila na plexiskle za brankou domácích prasklina. Rozhodčí ale usoudili, že další pokračování utkání je možné i v tomto stavu a technickou četu s žebříkem a náhradním kusem skla z ledu odvolali.
51:12'
Střela Nurseho byla nepřesná. Puk se po ní ale nečekaně vrátil do brankoviště Ottawy, s čímž nepočítal ani gólman Murray. Hostující útočníci tam však v potřebný moment chyběli.
51:06'
Zakázané uvolnění Ottawy. Hra se tak vrací do útočného pásma Oilers.
50:14'
Puk spadl do hlediště. Další reklamní pauza.
49:37'
McDavid vyhrál buly na Ryana Nugenta-Hopkinse, který zůstal v předbrankovém prostoru na chvíli osamocen, ale trefil jen Murrayho. Poté pálil Barrie a Connor McDavid tečoval jeho pokus mimo.
49:07'
Puk skončil na hráčské lavici Edmontonu. Čas na reklamní přestávku.
48:26'
Chris Tierney si to namířil mezi hostující obránce. Puk mu ale vypíchl Bouchard.
47:45'
Edmonton je při chuti. Nyní nebezpečně pálil Connor McDavid a dobrý zákrok musel vytáhnout Murray.
46:09'
Hosté strhávají vedení na svou stranu! William Lagesson rozehrál na TYLERA ENNISE, který se rozjel směrem k brance soupeře z levého křídla. Cestou si naznačením položil bránícího Tierneyho a z kruhu pro vhazování zamířil k bližší tyčce – 1:2. Asistence: William Lagesson a Leon Draisaitl.
45:38'
Evan Bouchard propadl v útočném pásmu a dopředu se řítil Brady Tkachuk. Toho bránil Russell, přes něhož se Tkachuk neprosadil.
44:59'
Na druhé straně vystřelil od modré Thomas Chabot. Puk je ve výstroji Mikea Smithe.
44:30'
Barrie zachytil puk na útočné modré a poslal ho na Leona Draisaitla, který mohl v situaci 2 na 1 i přihrávat. Volil střelu z levého kruhu, kterou Murray pokryl!
43:27'
Draisaitl předal puk na modrou Williamovi Lagessonovi. Ten svým pokusem prověřil pozornost Murrayho.
42:32'
Thomas Chabot to zkusil od modré a další zákrok zapisuje Smith.
41:09'
Od modré čáry vypálil Tim Stützle. Dobrou střelu Smith vykopl.
41:00'
Z pravého kruhu pohotově střílel Brady Tkachuk. Mířil na bližší tyčku, ke které se stačil Smith přitlačit! Hosté jsou již v plném počtu.
40:31'
Domácí dohrávají přesilovku. Dopředu však zamířili v oslabení Oilers, skončilo to postavením mimo hru.
Hity – 9:17
Ve druhé třetině se už skóre měnilo. Aktivněji ji začal Edmonton, ve 26. minutě ale udeřilo na druhé straně. Do úniku se dostal Jevgenij Dadonov a byť byl v tísni, dokázal bekhendem zakončit do horního růžku. Oilers poté tlačili, dlouho je však držel na uzdě brankář Murray, Ten kapituloval až ve 36. minutě, kdy našel mezírku v jeho postoji Leon Draisaitl. Pokud by pak o chvíli později nezastavila střelu Puljujärviho tyčka, mohlo to být pro hosty i ještě veselejší.
40:00'
39:45'
Jevgenij Dadonov mohl strhnout vedení zpět na stranu Senátorů, ale Smith stačil proti jeho šanci vytrčit pravý beton! Poté ještě pálil Brady Tkachuk, ani on nepřekonal gólmana Oilers.
39:15'
Tim Stützle se dostal k puku na levé straně útočného pásma a hned zakončoval. Smith se stačil přemístit.
38:56'
Adam Larsson poslal kotouč do hlediště rukavicí, když se ho snažil ve vzduchu zastavit. Dostává za to dvě minuty, byť se to lavičce Edmontonu vůbec nelíbí.
38:42'
Josh Norris vystřelil po přejetí modré čáry vysoko nad hostující branku.
38:30'
Tentokrát hosty přibrzdilo postavení mimo hru. Ještě jedna reklamní pauza.
37:45'
Hosté jsou v těchto minutách jasně lepší. Střelu Jesseho Puljujärviho z levé strany zastavila až tyčka!
36:53'
Po nahrávce McDavida pálil Tyson Barrie. Ten je hodně aktivní, Murray mu ale zatím všechny rány pochytal. I tuhle.
36:42'
Olejáři jsou při chuti a pokračují v náporu.
35:11'
Hosté utahovali šrouby a zaslouženě vyrovnali! Dominik Kahun bojoval o puk mezi kruhy. Nakonec ho dokázal posunout doprava, kde byl zcela volný LEON DRAISAITL a ten trefil prostor mezi tělem a levou rukou brankáře Murrayho. Asistence: Dominik Kahun.
34:29'
Kahun nahrál na osu Tysonovi Barriemu. Jeho dobrou střelu odrazil vyrážečkou výtečný Murray.
33:24'
Bouchard nyní další dělovkou sestřelil bránícího Watsona. Domácí oslabení přežili, už jsou kompletní!
32:56'
Evan Bouchard orazítkoval od modré čáry tyčku domácí klece!
32:31'
Connor McDavid oslovil svou přihrávkou Ryana Nugenta-Hopkinse. Jeho střelu z levé strany kryje Murray lapačkou.
32:16'
Domácí se osvobodili.
31:32'
Jeden z hlavních rozhodčích viděl háček Tima Stützleho. Mladý Němec ve službách Senátorů stráví dvě minuty na trestné lavici.
30:48'
Střely na branku – 14:18
30:25'
Příležitost Ottawy! Connor Brown najížděl sám na Mikea Smithe, který zakončení mezi betony přečetl a pokryl! Následuje reklamní přestávka.
29:45'
29:39'
Další šance hostí! McDavid objel branku a nahrál na osu Tysonovi Barriemu. Murray nemohl přes tělo clonícího Neala nic vidět, přesto dokázal puk sbalit do lapačky!
29:20'
Ani James Neal nedostal puk za Murrayho. Z bezprostřední blízkosti zamířil do jeho levého betonu a domácí následně vyhodili!
28:26'
Matt Murray je zatím výborný! Nurse nahrál na levý kruh Ryanovi Nugentovi-Hopkinsovi. Ten střílel k bližší tyčce, ale narazil jen na vyrážečku gólmana Sens.
28:03'
Puk vylétl na střídačku Edmontonu, kde ho lapil do rukavice náhradní brankář Mikko Koskinen. Ten tedy ukázal svou připravenost.
27:44'
Nikita Zajcev vložil hůl pod brusle Tysona Barrieho a je vyloučen za podrážení. Přesilovka pro Olejáře.
27:27'
Po nahrávce Archibalda střílel od modré čáry Evan Bouchard. Murray vyráží do rohu.
26:50'
Z pravého kruhu střílel Tyson Barrie, ovšem Murray jistým zákrokem přerušil hru. Reklamní přestávka.
26:35'
Na druhé straně pálil Mike Reilly. Smith hned vyklepal puk z výstroje a rozehrál.
26:17'
Tyson Barrie střílel od modré, Murray byl ale připraven.
25:33'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí se na začátku této třetiny spíše bránili, ale nakonec skórují oni! Brady Tkachuk prohodil kotouč takovou žabičkou za obranu JEVGENIJOVI DADONOVOVI, který byl v samostatném úniku sice tísněn Adamem Larssonem, přesto dokázal s přispěním hole protihráče bekhendem zakončit do pravého horního růžku Smithovy branky. Bez asistence.
24:24'
Zakázané uvolnění Senátorů.
24:09'
Leon Draisaitl zakončoval z levé strany a Murray má na kontě další zákrok. Oilers jsou na začátku druhé části rozhodně aktivnější.
23:46'
Darnell Nurse vystřelil od modré čáry a zasahovat musel Murray.
22:21'
Hosté málem vedli! Puk putoval po ose Archibald – Khaira a Tyler Ennis, který jel z pravé strany na Murrayho a zakončil do bližší tyčky!
21:50'
Ottawští se nyní již osvobodili.
21:30'
Domácí nyní přehrává Draisaitlova formace, schází tomu ale střelba.
20:37'
Do Chabotovy střely vložil hokejku McDavid a puk skončil až v ochranné síti.
Hity – 4:11
V první třetině gól nepadl. Pár šancí přitom na obou stranách k vidění bylo, ale brankáři jsou zatím bezchybní. Úvod zpestřily i dvě bitky. Uvidíme tedy, co nám nabídne další průběh zápasu.
20:00'
20:00'
Zubovo zajímavé nahození do ohně nakonec neprošlo na nikoho z domácích hráčů před brankou. Hned poté se hra otočila a na svatyni Senátorů se řítil Connor McDavid, ovšem mezitím zazněl zvukový signál, který první třetinu ukončil. McDavid zakroutil hlavou, ale pak to přijal s úsměvem.
19:01'
Máme tu poslední minutu první třetiny.
18:19'
Oba celky jsou již v plném počtu.
18:00'
Dernell Nurse pálil od modré, Murray puk vyrazil. Poté se snažil Draisaitl nabídnout kotouč před odkrytou branku Kailerovi Yamamotovi, jehož ale odvezl pryč bránící hráč!
17:22'
Norris našel krosem Bradyho Tkachuka. Proti jeho voleji z pravého kruhu se stačil Smith přemístit.
16:46'
Z osy kluziště střílel Tyson Barrie. Murray kotouč vyrazil a dojíždějící Jesse Puljujärvi na něj nedosáhl.
16:18'
Ryan Nugent-Hopkins zlomil hokejku, se kterou chvíli pokračoval ve hře. Za tento prohřešek je tedy vyloučen a síly na ledě se vyrovnají.
16:12'
Hosté budou hrát druhou přesilovku. Chris Tierney dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
15:26'
Domácí Connor Brown mířil dopředu na pravém křídle. Do jeho střely však vložil hokejku protihráč.
Střely na branku – 6:6
14:28'
Arťom Zub vypálil na hostující branku od pravého mantinelu. Smith byl pozorný a sáhl si pro puk lapačkou.
13:29'
Dobré střídání hostí. Z pravého kruhu zakončoval Josh Archibald, Murray se stačil přemístit.
13:16'
Adam Larsson se dostal z pozice obránce do rohu, odkud posílal puk před domácí branku. Tam ale dobře zasáhl Brady Tkachuk.
12:05'
Domácí hráli v útočném pásmu, ale dlouho bez střely. Až nyní to zkusil od modré čáry Mike Reilly a Smith musel zasahovat.
10:21'
Zajímavým manévrem se prezentoval hostující útočník Tyler Ennis. Vypadalo to, že s pukem zajede za branku, ale nakonec se pokusil u tyčky zaskočit Murrayho. To se mu nepodařilo, brankář Ottawy nadále drží čisté konto.
09:21'
09:15'
Domácí vyhodili a za pukem sprintoval Connor Brown. Mike Smith však situaci výtečně přečetl, vyjel až k modré čáře a těsně před protihráčem kotouč odpálil!
08:53'
Domácí vyhazují.
08:18'
McDavid nyní hledal před brankou číhajícího Jamese Neala. Jeho zakončení pokryl Murray.
07:56'
Nugent-Hopkins našel křížným pasem McDavida. Ten chtěl ještě hledat před odkrytou brankou Draisaitla, ale až k německému útočníkovi puk neprošel přes hůl obránce Gudbransona.
07:19'
Dvouminutový trest za podrážení dostává domácí obránce Thomas Chabot. Přesilovka Edmontonu začne po reklamní přestávce.
06:59'
Typický Connor McDavid! Kapitán Edmontonu nabral ve středním pásmu neuvěřitelnou rychlost, projel mezi obránci a dostal se k bekhendovému zakončení. Ottawu podržel Murray, jenž dokázal zasáhnout pravým betonem!
06:23'
Arťom Zub pálil nebezpečně z osy hřiště. Puk vytěsnil mimo svou svatyni Smith.
04:58'
Domácí moc neforčekují, většinou se stahují do středního pásma. V dosavadním průběhu sezóny Sens často inkasovali, je tedy vidět, že se snaží hrát vzadu opatrněji.
04:26'
Alex Galchenyuk vyzkoušel Smithe střelou z pravé strany. Hostující brankář má puk v lapačce.
03:21'
Nepříjemné nahození Nikity Zajceva z pravé strany, po kterém se ještě natahovala hůl jednoho z clonících hráčů, vykopl brankář Smith pravým betonem do rohu.
02:45'
Z ostrého úhlu nahodil puk na Murrayho Kyle Turris. Domácí brankář ho vyrazil za svou branku. Oilers pak pokračovali v útočení a kotouč se od zadního mantinelu odrazil před svatyni Ottawy. Murray ho přikryl.
01:43'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Erik Gudbranson – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., bitka).
01:43'
Začalo se zostra! Hned po buly došlo k dalšímu pěstnímu souboji mezi Erikem Gudbransonem a Zackem Kassianem!
01:41'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Austin Watson – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 5 min., bitka).
01:41'
Bitka! Domácí Austin Watson se popral s Jujharem Khairou. Vyřeší to pětiminutové tresty.
01:19'
Tutovka domácích! Drake Batherson měl před sebou ležícího brankáře Mikea Smithe, nedokázal však dostat puk za jeho záda!
00:31'
První příležitost hostí! Z mezikruží to zkoušel Connor McDavid a Matt Murray si připsal ostrý zákrok hned zkraje zápasu.
00:01'

Ottawa Senators: M. Murray (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Brännström – Dadonov, Norris, B. Tkachuk (A) – Batherson, White, N. Paul – Co. Brown, Tierney, Stützle – Watson, Stepan, Galchenyuk.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse, A. Larsson (A), Lagesson, Bouchard, K. Russell – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl, Kahun – Kassian, Turris, Neal – J. Archibald, Ennis, Khaira.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Barton, Cormier.
Zápas by mohl být gólově bohatý. V duelech Edmontonu není o branky nouze a Ottawa zase inkasuje nejvíce ze všech týmů v soutěži. Nedávné vzájemné utkání v Edmontonu ostatně skončilo divokou výhrou Olejářů 8:5. V odvetě pak domácí zvítězili již tradičnějším skóre 4:2.
Ottawa Senators:
Senátoři patří v posledních sezónách k nejhorším týmům soutěže a zdá se, že jiné to nebude ani tentokrát. Dosud stačili odehrát 12 zápasů, získali jen 5 bodů a s odstupem uzavírají osmičlennou tabulku Severní divize. Inkasovali už 52 gólů, což je šílené číslo. Před sezónou přitom Ottawský kádr na papíře vydatně posílil. Do branky přišel z Pittsburghu dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Matt Murray, do obrany třeba Braydon Coburn z Tampy a do ofenzivních řad Jevgenij Dadonov, Derek Stepan nebo Alex Galchenyuk. Zapomenout nemůžeme ani na německý talent Tima Stützleho. Přesto Sens zatím vyhráli jen dva zápasy. Porazit dokázali před pár dny Montreal, na jehož ledě zvítězili 3:2. V odvetě už padli 1:2.

Nejproduktivnější hráči:
Thomas Chabot a Brady Tkachuk – 7b (3+4)
Josh Norris – 7b (2+5)

Brankáři:
Matt Murray – 9 zápasů, průměr 4,10, úspěšnost 87,5 %
Marcus Hogberg – 6 zápasů, průměr 4,54, úspěšnost 84,4 %
Edmonton Oilers:
Hokejisté Edmontonu dosud odehráli 13 zápasů. Vybojovali v nich 12 bodů a v tabulce Severní divize jim patří čtvrté místo. Olejáři nemají problém se střílením gólů, ale potřebují ještě zapracovat na defenzivě. Tým tradičně táhne duo Connor McDavid – Leon Draisaitl, které se nachází na prvních dvou místech kanadského bodování celé ligy. Naposledy Edmonton prohrál 4:6 v Calgary, předtím ale třikrát v řadě zvítězil. Z toho hned dvakrát doma s Ottawou.

Connor McDavid – 26b (9+17)
Leon Draisaitl – 23b (7+16)
Ryan Nugent-Hopkins – 11b (5+6)

Brankáři:
Mikko Koskinen – 12 zápasů, průměr 3,55, úspěšnost 88,9 %
Stuart Skinner – 1 zápas, průměr 5,03, úspěšnost 86,8 %
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V noci z pondělka na úterý se v kanadské Severní divizi NHL odehraje také utkání mezi Ottawou Senators a Edmontonem Oilers. Domácí Senátoři již tradičně vymetají dno tabulky, to Oilers se pohybují kolem příček, které by znamenaly postup do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.