NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Anaheim - 16. února 2021   04:30

San Jose
San Jose
09:43' Leonard (Ferraro, Meier) • 24:48' Labanc (E. Kane, Couture) • 31:15' Couture
3:2
(1:1, 2:0, 0:1)
Anaheim
Anaheim
00:50' Steel  (Heinen, Silfverberg) • 42:00' Comtois  (Rakell, Fowler)
San Jose
M. Jones (Dubnyk) – Ferraro, Burns (A), Vlasic, Knyžov, Meloche, Claesson – E. Kane, Couture (C), Labanc – Balcers, Hertl, Meier – Donato, Leonard, Gambrell – Marleau, Nieto, Noesen.
F. South, F. Charron – P. Racicot, B. Gawryletz
SAP Center, San Jose
Anaheim
Gibson (R. Miller) – H. Lindholm (A), Shattenkirk, Fowler, Hakanpää, B. Hutton, Ja. Larsson – Henrique, Getzlaf (C), Terry – Comtois, Rakell, Heinen – Lundeström, D. Grant, Silfverberg (A) – Deslauriers, Rowney, Steel.

Střely na branku ve třetí třetině: 6:9!
Hosté zlepšili svou hru v závěrečné části, ale pramenila z toho jen jedna branka. K další se již nedokázali dostat. Při power play si nedokázali vytvořit potřebný tlak a dnes odchází z ledu poraženi.
Dobrý zápas dnes odehrál Tomáš Hertl, který sice nebodoval, ale měl dvě dobré šance ke skórování. Po dvou bodových zápasech, tak dnes zůstane bez bodu, avšak dnes jeho tým zvítězil, což jej musí těšit rozhodně více.
59:57'
Meier obloukem vyhodil puk, který minul o malinký kousek prázdnou branku Anaheimu.
59:36'
Hostům se nedaří dostat hru před branku Jonese a Sharks po svém dalším vyhození je velmi blízko k dnešnímu vítězství.
58:19'
John Gibson je venku z branky a je tu power play Anaheimu.
57:38'
Anaheim má puk za svou branku a snaží se svým dalším útokem usadit v pásmu a vytvořit si závěrečný tlak.
56:59'
Brankář Ducks raději přikryl nahození ze středního pásma a bude se vhazovat po jeho pravici. Uvidíme, kdy se rozhodne opustit brankoviště a pustit do hry šestého hráče Anaheimu. Určitě to bude brzy.
56:26'
Už se nám delší dobu hraje bez přerušení. Hosté se snaží usadit v pásmu, ale to se jim zatím moc nedaří.
55:42'
První dva vzájemné zápasy této sezóny dospěly až do samostatných nájezdů. Dnes k tomu taky není daleko, nicméně stále chybí jedna branka v podání Anaheimu.
54:37'
Ryan Getzlaf dostal puk na levou stranu, ale sjel mu z čepele a připravil se tak o možné zakončení.
54:09'
Sharks nyní dobře drží svého soupeře v jeho třetině a snaží se nedostat pod závěrečný tlak.
53:29'
Domácí nyní dobře napadali a dostali se k puku za brankou soupeře. Ten se následně dostal až na modrou, kde si jej do péče vzal Nikolaj Knyžov a po jeho střele skončil puk v lapačce Gibsona!
52:43'
Jacob Larsson dostal puk na modrou a napřáhl ke střele, kterou Jones vyrazil svým levým betonem. Následně se domácí dopustili zakázaného uvolnění.
52:05'
Timo Meier využil špatného zpracování soupeře, objel si branku a dostal se ke střele. Tu si s přehledem pohlídal Gibson!
51:11'
Po rychlém přechodu do útoku hráč Sharks chtěl ještě přihrávat pod sebe, kde však našel jen čepel obránce Anaheimu.
50:48'
Nyní opět zahrozili hosté a Sharks si koledují o vyrovnání. Zakončení od Rakella skončilo na horní tyčce!
50:27'
Svou druhou přesilovku Sharsk zahráli lépe, ale nedokázali se dostat zpět na dvou brankové vedení!
49:16'
Na druhé straně se do menšího úniku dostal Jakob Silfverberg a ten si vyžádal zákrok Jonese.
48:34'
Tomáš Hertl mohl nyní vrátit klid na čepele svých spoluhráčů! Po dobré přihrávce zakončoval z velmi dobré pozice, ale Gibson předvedl nejlepší zákrok svého dnešního zápasu, když se natáhl ke své levé tyčce!
48:29'
Jeden z hráčů San Jose už mohl střílet z levé strany, ale nezpracoval si puk ideálně.
47:35'
Kevin Shattenkirk si podržel soupeře a bude druhým hráčem svého celku, který dnes usedne na trestnou lavici.
47:15'
Anaheim si však dokázal udržet pásmo i po uplynutí přesilovky a po dalším zakončení zachytil Jones puk těsně před brankovou čarou!
46:56'
Až v závěru přišla střela a nahození od modré čáry, které nevedlo k vyrovnání zápasu.
46:16'
Domácí opět dostávají puk z vlastní třetiny a své oslabení zatím zvládají bezchybně.
45:53'
Anaheim hraje svou první přesilovku až ve třetí třetině a zatím se jim nedaří usadit bezpečně v pásmu Sharks.
44:57'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., hákování).
43:50'
Anaheimu kontaktní branka určitě pomohla a opět se snažil něco vymyslet v pásmu Sharks, tentokrát jejich zakončení postrádalo větší přesnost.
42:40'
Dobrá střela zpoza obránce a puk nakonec skončil na horní tyčce Anaheimu. Domácí nebyli daleko od vrácení si dvou brankového vedení.
42:00'
Anaheim právě vstřelil branku!
Autorem branky je MAXIME COMTOIS, který se dokázal po přihrávce od Rakella dostat ke střele z levé strany a i za přispění odrazu před brankou, se puk dostal za záda Jonese. Asistence: Rickard Rakell a Cam Fowler.
41:28'
Nakonec jejich snaha končí po necelé minutě a půl, aniž by výrazně ohrozili branku San Jose.
40:54'
Kevin Shattenkirk ještě dokázal udržet pásmo pro svůj tým a Anaheim pokračuje ve své kombinační souhře.
40:01'
Střely na branku ve druhé třetině: 13:4!
Druhou třetinu bezesporu ovládli domácí, kteří se dokázali dvakrát prosadit. Na obou brankách měl podíl nejproduktivnější hráč Logan Couture a zaregistrovali jsme i jedno nebezpečnější zakončení od Hertla. Anaheim přes devět minut čekal na svou první úspěšnou střelu mezi tři tyče a ve druhé třetině se jim příliš nedařilo ohrožovat brankáře Jonese.
40:00'
39:40'
V posledních vteřinách musel ještě John Gibson dávat pozor proti zakončení z pravého úhlu.
39:20'
Hráči Anaheimu nyní nezbylo, než nahodit puk do pásma. Sharks si jej velmi rychle berou pod svou kontrolu.
38:22'
Brent Burns střílel od modré čáry a vypadalo to, že jeho pokus skončil někde na cestě do branky. Sharks si drží dobrou úroveň hry a tuto třetinu odehráli velmi dobře.
37:45'
Ani tentokrát se nedostanou do nějaké příležitosti, neboť prohráli souboj za brankou Jonese.
37:00'
Tři minuty do konce prostřední části a hosté se pokouší o kontaktní branku. Nicméně nedokážou být příliš nebezpeční směrem dopředu.
36:17'
Hráč Anaheimu z levé strany plácnul do puku, který byl sražen do ochranné sítě.
35:37'
Snaha o rychlý útok v podání Ducks byla zastavena na modré čáře. Mezitím oba celky stačily rychle vystřídat své hráče.
34:37'
Střela hráče Anaheimu se nedostala až na branku, stejně tak střela na druhé straně v podání Marleaua.
33:58'
Logan Couture si rukou zastavil vysoký puk a přímočaře se vydal na branku, ovšem tentokrát nedostal puk mezi betony brankáře a ten jej pokryl!
33:29'
Sam Steel se nyní hnal za pukem, ovšem v souboji za brankou neuspěl a Sharks vyváží puk z vlastní třetiny.
32:04'
John Gibson má ve druhé třetině dostatek práce a opět musel dávat velký pozor. Tomáš Hertl se nyní pokoušel o jeho překonání. Na poprvé nedokázal zpracovat poskakující puk, napodruhé se dostal k dorážce, kterou Gibson pokryl.
31:46'
Sotva se hra Anaheimu začala zvedat, dostali tvrdý direkt od soupeře. Ovšem Sharks si další branku zasloužili.
31:15'
San Jose právě vstřelilo branku!
A máme tu třetí branku domácích, kterou dává jejich nejproduktivnější hráč! Autorem branky je LOGAN COUTURE, ke kterému po souboji vyplaval puk od mantinelu a dostal se k zakončení z levého kruhu pro vhazování. Puk si nakonec našel cestu mezi betony brankáře a doklouzal za brankovou čáru. Bez asistence.
30:33'
Po vyhraném buly ve středním pásmu se Dylan Gambrell dostal s pukem do pásma. Jeho přihrávka před branku nenašla správného adresáta.
29:24'
Záhy je tu jeho další zákrok. A ten stál zato. Proti dobré střele z bezprostřední blízkosti vystavil proti puku lapačku!
28:57'
Až skoro v polovině třetiny registrujeme první střelecký pokus hostů, Jones si připsal úspěšný zákrok.
27:51'
Nahození od Marleaua zastavil hráč Ducks mezi kruhy a dostává puk z vlastní třetiny.
27:37'
Po další sražené střele tu máme komerční pauzu. Zajímavostí je, že hosté ve druhé třetině nemají ještě ani jednu střelu na branku! Kdežto Sharks už vystřelili mezi tři tyče šestkrát.
27:11'
Sharks kontroluje hru a operuje s pukem v útočné třetině Ducks.
26:04'
Sharks se tedy dokázalo poprvé v zápase dostat do vedení a uvidíme, jak na tohle zareaguje Anaheim, který ve druhé třetině zatím tahá housle.
24:48'
Kane nahodil puk na branku, který skončil za brankou. Zde si puk zpracoval KEVIN LABANC, od kterého se spíše očekávala přihrávka před branku, ale zpoza branky poslal puk k pravé tyčce a odrazem od brankáře se puk dostal do branky. Hodně kuriózní, ale pěkná branka. Asistence: Evander Kane a Logan Couture.
23:36'
Timo Meier, kterému se otevřel prostor na levé straně, čehož využil k zakončení, ale brankář Ducks vyrazil jeho pokus svým ramenem.
22:43'
Obránce hostí dokázal zablokovat střelu a Gibson nyní mohl zůstat v klidu ve své brance. Následně sledoval boj o puk v rohu kluziště.
21:55'
Domácí vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně a Anaheim s tím má trochu problémy. Nyní se ve vlastní třetině snaží dostat puk pod svou kontrolu.
21:04'
Další útok San Jose už byl hodně nebezpečný a po střele ze středu kluziště se puk otřel o pravou tyč branky Ducks!
20:26'
Patrick Marleau byl zastaven u hrazení a dál se s pukem k brance nedostal. Anaheim zvládl první útočný pokus soupeře.
20:01'
Střely na branku v první třetině: 10:15!
V první třetině se jako první do vedení dostali hosté a to hned z jejich první útočné akce. Poté domácí zapnuli na rychlejší režim a vyrovnání se dočkali v polovině třetiny, když využili přesilovou hru. Od vyrovnávací branky jsme mohli vidět menší herní útlum. Ovšem v závěru třetiny získali opět herní převahu hosté.
20:00'
19:29'
Timo Meier se otočil u mantinelu a vyslal nečekanou ránu na branku. Brankáře Anaheimu však nepřekvapil. Ten nicméně neudržel puk ve své výstroji a puk se odrazil před jeho branku. Tam se naštěstí, pro hostující celek, nenacházel další hráč Sharks.
18:34'
O to se snažili nyní, ale tento útok nepřinesl ohrožení branky Ducks, které opět míří před Jonese.
18:06'
V závěru první třetiny mají hosté herně navrch a San Jose se již delší dobu neukázalo před brankou Gibsona.
17:24'
Ryan Getzlaf si dobře sjel po levé straně a před branku, do oblasti slotu, poslal dobrou přihrávku. Jeho spoluhráč však netrefil puk zcela ideálně! Nicméně velký přehled nyní ukázal brankář Anaheimu.
16:35'
Isac Lundeström si sjel před branku na přihrávku zpoza branky, obránce mu však nadzvedl hokejku a znemožnil lepší zakončení!
15:50'
Zato další zakončení ze středu už bylo nebezpečnější a Jones úspěšně likviduje tento počin soupeře.
15:31'
Po vyhraném vhazování přišla střela od modré čáry, která nenadělala problémy Jonesovi, který vyrazil puk za branku.
15:24'
Nahozený puk nakonec nedokázal nikdo z hráčů Sharks dostat pod svou kontrolu a ti se dopustili zakázaného uvolnění.
14:43'
Oba celky se nyní dostaly do útočných třetin, ovšem ani jeden nedokázal zaměstnat brankáře v brankovišti.
14:01'
Další komerční pauza, mezi kterými jsme viděli klidnější pasáž hry bez větších brankových šancí.
13:00'
A to záhy přichází a Jones musel řešit další svízelnou situaci ve svém brankovišti. Ducks opět přitvrzují ve své aktivitě.
12:49'
U puku jsou hosté, kteří se pokouší překonat střední pásmo a dostat se do další střelecké možnosti.
11:30'
Krátce před komerční pauzou se v dobré pozici ocitl kapitán hostů, Ryan Getzlaf, který si však aktuálně nepřipíše další kanadský bod.
09:43'
Další souhra domácích už končí gólovou radostí. Autorem branky je JOHN LEONARD, který vystřelil z pravé strany a nechytatelně poslal puk k pravé tyčce. Sharks tedy využívají svou první přesilovku k vyrovnávací brance. Asistence: Mario Ferraro a Timo Meier.
09:33'
Timo Meier si zavezl puk do pásma, předal puk a ještě si nabruslit před branku, kde nedokázal zakončit.
08:59'
Sharks se podařilo rozjet další kombinační souhru, po které už přišel zákrok v podání Gibsona. Ten nastavil proti střele svůj levý beton!
08:33'
Pohledná a rychlá kombinace měl a přinést střelu od modré, která byla úspěšně vyražena do středního pásma.
08:02'
Comtois nyní vyhodil puk z vlastní třetiny mimo ledovou plochu a nabízí soupeři první přesilovku.
08:02'
Sharks mají nyní aktivnější pohyb ve středním pásmu a taky v útočné třetině soupeře. Ovšem nyní byl hráč před brankou dobře pohlídán.
06:45'
A další zakončení z levé strany nyní trochu vyděsilo Gibsona, který musel čelit dalšímu dobrému zakončení.
06:32'
Gibson si pohlídal tyčku a nedopustil vyrovnání stavu. San Jose však po vyhraném buly obtěžují Ducks v jejich pásmu!
06:04'
Gibson se nyní ukázal dobrým zákrokem, když utlumil tvrdou ránu od pravého mantinelu a přerušuje hru.
05:45'
Mario Ferraro musel rychle zpět do své třetiny, aby eliminoval najíždějícího soupeře, který mířil za dlouhým pukem.
05:01'
Puk na modré si přebral po dlouhém pasu Nicolas Meloche, který vystřelil přesně do výstroje Gibsona.
04:20'
Zpoza branky zamířil puk do před brankového prostoru, kde domácí hráč netrefil puk ideálně.
03:43'
San Jose se snaží dostat před branku Gibsona, ovšem jejich soupeř má velmi dobrý vstup do utkání.
03:00'
Jones musel dávat další pozor při kombinaci Anaheimu, který se nyní nedostal do střely. Ovšem brankář domácích si nyní nemůže stěžovat na nedostatek práce.
02:08'
Nyní se před Jonesem nepříjemně odrazil puk od zadního mantinelu a pohotově dokázal zastavit puk před brankovou čarou!
01:47'
Martin Jones musel řešit další útočnou akci, kdy před jeho brankou dotíral Maxime Comtois.
00:50'
Zápas začíná zostra a brankář Sharks kapituluje hned po první akci Ducks! Rychlost do pásma nabral SAM STEEL, který se dostal před bránícího hráče a nakonec dostal puk mezi betony brankáře. Asistence: Danton Heinen a Jakob Silfverberg.
00:18'
Nicolas Deslauriers si najížděl z levé strany do první střely, obránce Sharks dokázal puk zablokovat a nedovolil soupeři střelu.
00:01'

Anaheim Ducks

Hosté mají kolísavou formu, avšak dokážou pravidelně sbírat body a tím si prozatím drží čtvrtou příčku s patnácti získanými body. V posledním dvou zápase s Vegas Golden prohráli první duel 5:4, v následujícím zápase dokázal Anaheim oplatit porážku soupeři po velni těsném zápase 1:0!
Nejproduktivnějším hráčem je Maxime Comtois (6+2) a bezesporu lídrem týmu je Ryan Getzlaf (1+5). Tento hráč byl v roce 2010 v tajné volbě zvolen kapitánem a svého úkolu se zhostil velmi dobře. Jelikož v týmu už působí několik sezón, stal se tváří týmu a taky si získal oporu ve fanouškovském prostředí. Stejně jako protějšek Burns v San Jose, se i Getzlaf věnuje charitě a finančně podporuje děti trpící svalovou dystrofií.

San Jose Sharks

Domácímu celku se zatím začátek sezóny moc nepodařil. Ve své divizi se nachází až na posledním osmém místě s celkovým počtem jedenácti bodů. Na postupovou příčku do play off má nyní manko čtyř bodů, což není žádná katastrofa. Ovšem v posledních dvou duelech nedokázali ani jednou bodovat – 6:2 porážka s Los Angeles a 3:1 s Vegas Golden. Sharks v obou zápasech skórovali třikrát a o všechny branky se postaral český útočník Tomáš Hertl. Aby Kosatky opět mohly bodovat, budou se muset vedle Hertla prosazovat i další hráči.
Nejproduktivnějším hráčem je Kanaďan Logan Couture (6+5), český útočník Tomáš Hertl pak drží druhé místo v bodování v rámci týmu (6+4). Důležitou postavou týmu je i Brent Burns (3+4), který patří mezi nejlepší současné obránce a mimo bodové příjmy se stará i o několik charitativních akcí.
Vzájemné zápasy
Anaheim Ducks San Jose Sharks 2 : 1sn
Anaheim Ducks San Jose Sharks 4 : 5sn

Na vzájemné zápasy v této sezóně to mají oba celky vyrovnané 1:1 a vždy zápas skončil po samostatných nájezdech. V obou zápasech se jako první dostaly vždy do vedení Kosatky a dokázaly vstřelit úvodní branku v první třetině.