NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Minnesota - 13. května 2021   03:10

St. Louis
St. Louis
12:54' Barbašev (Perron, Parayko) • 14:40' Schwartz (Kyrou, B. Schenn) • 29:56' Krug (R. O'Reilly, Perron) • 33:10' Perron (Krug, Faulk)
Minnesota

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 8:2
Je dobojováno a domácí tým v poklidu dokráčel k výhře. Ve třetí třetině jsme viděli marnou snahu hostů překonat Hussa, s postupujícím časem ale úsilí hráčů Minnesoty opadalo a Ville Husso se tak po závěrečné siréně mohl začít radovat ze své první vychytané nuly v NHL. Domácí toho v této části směrem kupředu mnoho nevymysleli, nemuseli se ani nikam hrát a tak jsme se gólu nedočkali. Konečný výsledek zápasu zní 4:0, St. Louis je po této výhře na čtvrtém místě Západní divize s 61 body, Minnesota je třetí se 75 body.
59:44'
Ještě ale jedno vhazování před Hussem po zakázaném uvolnění.
59:36'
Domácí drží puk ve středním pásmu, tohle už chtějí dohrát v klidu a definitivně pomoci svému brankáři udržet čistý štít.
58:55'
Zuccarellova střela byla sražena, tohle nebyl pro Hussa snadný okamžik, puk prolétl těsně vedle jeho branky.
58:12'
Bjugstad si zleva najel více na střed a už si šteloval puk na střelu. Na poslední chvíli mu ale jeden z obránců vložil do pokusu hůl a bylo po možné šanci.
57:00'
Paraykova rozehrávka přes mantinel se moc nepovedla, znamenala totiž zakázané uvolnění St. Louis.
56:10'
Nahození před branku hostů, Talbot sice zasahovat nemusel, St. Louis ale i nadále pokračuje v útočné akci.
55:17'
Po buly vystřelil od modré čáry Scandella, na Talbota to ale neplatilo, ten měl skvělý výhled a s pukem si poradil.
55:11'
Teď už se ale pískalo, vše se vrací před Talbota.
54:19'
Domácí signalizovali zakázané uvolnění hráčů Minnesoty, rozhodčí však nechali pokračovat ve hře. Následovalo vyhození St. Louis do středního pásma.
53:09'
St. Louis oslabení přečkalo, hraje zase v plném počtu.
52:44'
Suter od modré čáry Hussovu branku minul.
52:00'
Fialovi nevyšla přihrávka mezi kruhy na Kaprizova, domácí opět vyhodili, tentokrát přes všechny čáry.
51:31'
Domácím se v oslabení dařit hájit své pásmo, puk letěl ke středovému kruhu.
51:09'
Teď si navíc zahrají přesilovou hru, neboť Brayden Schenn dostal dvě minuty za hákování.
50:45'
Nápor hostů narůstá, ti se snaží dát alespoň symbolický gól.
49:18'
Střela od modré čáry i na druhé straně, Husso však zasahovat nemusel, puk letěl vedle jeho branky.
48:30'
Od modré čáry vystřelil Parayko, Talbot měl ale výborný výhled a tuto střelu skryl ve své lapačce.
47:42'
Ke Schwartzovi se odrazil puk mezi kruhy, jenže byl pod těsnou obranou dvou protivníků a ke střele na Talbota se nedostal.
46:49'
Soucy musel pro puk až za vlastní branku, nyní čeká na své spoluhráče, až mu dostřídají.
45:31'
Barbašev vyváží puk do středního pásma, před malým okamžikem se domácí ubránili Zuccarellově výpadu, Husso je stále na brankové čáře stoprocentní.
44:55'
Hraje se dlouho bez přerušení, akce obou celků nyní končí u modrých čar.
43:32'
Nico Sturm se už do útočného pásma probil, jenže u mantinelu byl tvrdě zastaven Scandellou a akce tak přišla vniveč.
42:54'
Fiala, ani Rask se nemohli dostat dále, než do středního pásma, domácí skvěle forčekují.
42:27'
Přechod hostů do útočného pásma byl přerušen hvizdem čárového sudího – postavení mimo hru.
41:49'
Na opačné straně vytáhl bekhend Zuccarello, Husso byl na tuhle eventualitu připraven a vyrazil.
40:46'
Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí a hned od startu ostřelují Talbota.

Trestné minuty: 6:2
Čtyřicet minut je za námi a domácí tým má zápas rozehrán opravdu na výbornou. Gólman Husso pokračoval ve skvělých výkonech a jeho spoluhráči v poli přidali další dvě branky. Na konci 30. minuty skóroval po O'Reillyho přihrávce Torey Krug a ve 34. minutě se přesnou ranou z první prosadil David Perron. Stav je tedy 4:0 a vypadá to, že je rozhodnuto.
40:00'
39:48'
Spurgeonův švih od modré čáry šel mimo, Minnesota se ještě pokouší o poslední útok třetiny.
39:31'
Opět se hrálo v pásmu domácích, Husso pro jistotu přikryl volný puk lapačkou.
38:32'
Husso je dnes opravdu neskutečný, tentokrát dokázal vleže ubránit brankovou čáru proti velkému náporu Kaprizova s Zuccarellem. Ti se několikrát neúspěšně snažili protlačit puk přes jeho natažený beton.
37:38'
Na druhé straně si na střed najel Thomas a švihem nechal vyniknout Talbotovu lapačku.
37:04'
Husso pokryl nahození do houštiny těl před jeho brankovištěm a pro jistotu přerušil hru.
36:27'
St. Louis hraje ve velkém pohodě, momentálně dobře hlídá svou vlastní modrou čáru a boří útoky soupeře.
35:33'
Obrana Minnesoty docela hoří, tentokrát za sebe pouštěla Schwartze, jeho pohotový švih skončil těsně vedle.
35:00'
Z rohu dostal přihrávku ke kruhu Kevin Fiala, zpracoval si, jenže z celkem dobré pozice Hussovu branku netrefil.
34:16'
Další tvrdá rána z voleje, nyní od Kyroua. Bombou Talbotovu branku minul.
33:10'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácím se i nadále daří a přidávají další gól. Po setrvání v útočném pásmu a několika pokusech přišla přihrávka k modré čáře, kde se do puku opřel DAVID PERRON a ranou z první se trefil nad Talbotovu lapačku – 4:0. Asistence: Torey Krug, Justin Faulk.
32:28'
Jak Brayden Schenn, tak i Kevin Fiala nedostali pětiminutové tresty za bitku, ale pouze dvě minuty za hrubost.
32:28'
Měli jsme tu krátkou potyčku mezi Schennem a Fialou, rozhodčí ale oba kohouty velice rychle roztrhli a odvedli na trestnou lavici.
32:00'
V pravém kruhu se zjevil Johansson a v pádu zakončoval po ledě. Husso opět vyrazil.
31:21'
Málem to bylo o čtyři góly, neboť domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, přihrávka na střelu doputovala na Schennovu hůl, jenže Talbot se dokázal na brankovišti bleskově přesunout a betonem šanci zneškodnit!
30:24'
Minnesota i po třetí obdržené brance nelení a vydává se do útoku. Jenže Husso už musí hostům způsobovat noční můry.
29:56'
Po následném buly se už ale domácí prosadili a je to o tři branky! Zpoza branky přihrával O'Reilly na najetého TOREYHO KRUGA a ten zblízka našel mezírku v Talbotově postoji – 3:0. Asistence: Ryan O'Reilly, David Perron.
29:37'
Barbašev s Perronem se snažili pohotové překonání Talbota, ten se musel na svém brnakovišti hodně otáčet.
28:28'
Hra se zase přelévá ze strany na stranu v rychlých výpadech, brankáři se dnes rozhodně nenudí.
27:51'
Od pravého mantinelu zakončoval Clifford, Talbot opět pohotově zakročil.
26:51'
Po delší době se ke slovu dostali i domácí a Talbot musel řešit nepříjemný Kyrouův bekhednd. Zakročil pravým betonem a dopředu už jde zase Minnesota.
25:59'
Po další kombinaci střílel za kruhy Fiala, trefil ale pouze Hussův postoj.
25:22'
Kaprizov se snažil o rychlou stahovačku s uvolněním se u kruhů, byl ovšem těsně bráněn a o puk při kličce přišel.
24:40'
Foligno se dostal k odraženému puku a z mezikruží pohotově zakončoval. Puk byl tečován a skončil mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude po Hussově levici.
23:18'
Husso opět jistil své brankoviště, betonem vytlačil puk k rohu. Minnesota se stále marně snaží najít recept. Nyní na něm ztroskotal Bonino.
22:42'
Fiala nezpracoval přihrávku na pravou stranu, puk mu přeskočil hokejku a skončil v rohu. Tam se už hosté do případné šance nedostali, St. Louis už jde do protiútoku.
21:31'
Další střela St. Louis, puk se tentokrát zastavil o clonícího obránce a Talbot zasahovat nemusel.
20:50'
Na druhé straně to zkusil Krug, Talbot předvedl jistý zákrok lapačkou.
20:25'
I v úvodu druhé třetiny se hosté usadili před Hussem a Eriksson Ek se pokoušel o dorážku švihu od modré čáry.

Trestné minuty: 4:0
Je za námi první třetina, která přinesla velice živý hokej. Hosté se do soupeře pustili v naději na co nejdřívější gól, nicméně po dobu celé této části naráželi na výborně chytajícího Hussa, který dokázal udržet čistý štít. A tak padaly branky na opačné straně. Nejprve se ve 13. minutě prosadil z dorážky Ivan Barbašev a poté v 15. minutě stál na správném místě Jaden Schwartz a zblízka zametl puk za přemisťujícího se Talbota. St. Louis si tak odneslo do kabin stav 2:0.
20:00'
19:24'
Zase se hraje v pásmu u Hussa, domácí tým se snaží držet puk u mantinelu a nepustit Minnesotu do zakončení.
18:37'
I druhá přesilovka Minnesoty skončila neúspěchem, domácí jsou v plném počtu.
18:29'
Dumbova dělovka golfákem skončila u Hussa, ten přerušil hru.
17:55'
Zuccarello nahazoval přímo na branku, Husso měl se zákrokem trochu problémy, dokázal ale puk udržet před brankovou čárou.
17:14'
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, Fiala hledal Bonina, tomu ale puk přeskočil hokejku a skončil u mantinelu.
16:37'
Zbrzdí je ale vyloučení, neboť Ville Husso vyhodil puk mimo ledovou plochu a dostal dvě minuty za zdržování hry. Trest odsedí David Perron.
15:37'
St. Louis je dvěma góly velmi povzbuzeno, opět se tlačí před Talbota.
14:40'
Hosté předvádí pěkné akce se slibnými šancemi a domácí dávají góly vonící důrazem a dorážkami. Takto padl i druhý gól St. Louis, kdy se přihrávka z levé strany po několika odrazech dostala na hůl JADENA SCHWARTZE a ten zblízka zametl puk za Talbota – 2:0. Asistence: Jordan Kyrou, Brayden Schenn.
14:23'
Sanford zakončoval za levým kruhem, trefil pouze dobře postaveného Talbota.
13:35'
Hosté mohli ihned srovnat skóre, jenže Husso vytáhl neskutečný zákrok při roztažení se přes brankoviště! Zneškodnil tím příležitost volného Dumby.
12:54'
Je tu první gól utkání a dali jej domácí. Po dlouhé přihrávce na útočnou modrou se k prvotní střele dostal Perron, jeho pokus z pravého kruhu Talbot vyrazil a u brankoviště dotírající IVAN BARBAŠEV dokázal najít skulinku mezi tyčkou a gólmanem puk doslova propasírovat za brankovou čáru – 1:0. Asistence: David Perron, Colton Parayko.
11:32'
Od modré čáry nahazoval Faulk, Talbot jeho švih vyrazil před sebe a o zbytek se postarala obrana Minnesoty.
10:57'
V závěru oslabení přišlo další vyhození, Schenn je už na ledové ploše.
10:38'
St. Louis vyhazuje přes všechny čáry až k Talbotovi.
09:59'
Tlak hostů narůstá, aktivní je hlavně duo Fiala – Kaprizov, Husso má zase dost práce ve svém brankovišti.
08:57'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Dvě minuty za podrážení dostal Brayden Schenn.
08:29'
Pokračuje hokej ve vysokém tempu, tentokrát letělo nahození na Talbota, ten toho mnoho neviděl, přesto si dokázal v houštině těl najít puk a zakročit.
07:31'
Na druhé straně nahazoval Bonino, hosté se poté udrželi v pásmu a Husso musel do rychlého rozkleku, aby pokryl na brankovišti číhajícího a zakončujícího Bjugstada.
06:46'
Z ostrého úhlu to zkoušel Scandella, Talbot byl připraven a prudký švih dokázal eliminovat.
05:20'
Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu v opravdu rychlých útocích.
04:17'
Foligno obral domácího hráče ve středním pásmu o puk, otočkou se zbavil Parayka a ihned zakončoval. Husso jeho bekhend vyrazil.
03:05'
Fiala hledal spoluhráče, přihrávka po mantinelu ale skončila u hráčů St. Louis.
02:33'
Puk je za brankou hostů, ti se po dostřídání chystají na další útočný výpad.
01:48'
Zatím sledujeme velice aktivní úvod, zase se hrálo před Hussem a ten se musel na brankovišti roztáhnout, aby pokryl Kaprizova. Jeho střela po ledě vypadala hodně nebezpečně.
01:03'
Akce i na druhé straně, kdy po levém křídle unikl Sanford, přihrál na z druhé vlny najíždějícího O'Reillyho a práci měl i Talbot!
00:26'
Hosté se ihned usadili v útočném pásmu, puk se v závěru akce dostal na modrou čáru, odkud nahazoval Suter a donutil Hussa vytáhnout první zákrok.
00:01'

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Faulk, Krug, Parayko (A), Scandella, Bortuzzo, Mikkola – Perron, R. O'Reilly (C), Barbašev – Kyrou, B. Schenn (A), Schwartz – Hoffman, Thomas, K. Kostin – MacEachern, Sanford, Clifford.

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Fiala, V. Rask, Ma. Johansson – Bjugstad, Sturm, Bonino.

Rozhodčí: MacDougall, Morton – Marquis, Pancich.
Oba celky jsou již na ledové ploše, je za námi i hymna, zápas může začít.
Zápas v Enterprise Center začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Kirill Kaprizov 51 (27+24)
Kevin Fiala 40 (20+20)
Mats Zuccarello 34 (11+23)
Minnesota Wild

Hosté už mají taky své jisté, v Západní divizi jsou na třetím místě se 75 body a ještě mohou zabojovat o druhé místo, neboť na Colorado ztrácí tři body. Minnesota má teď dvouzápasovou vítěznou minisérii, po dvou domácích výhrách 4:3 po prodloužení proti Anaheimu. V té druhé bitvě skórovali za domácí Spurgeon, Hartman, Bonino a v nastaveném čase Rask.

St. Louis Blues

Domácí tým je v současné době na čtvrtém místě Západní divize s 59 body a má již jistotu posledního postupového místa do play-off. Poslední dva zápasy základní části proti Minnesotě tak může odehrát v poklidu a pojmout to jako přípravu na vyřazovací boje. Naposledy se mužstvo představilo v Los Angeles a po gólech Bozaka a Faulka vyhrálo 2:1 po prodloužení.

St. Louis – Anaheim 3:1
St. Louis – Anaheim 2:3 sn
Vegas – St. Louis 4:3 pp
Vegas – St. Louis 4:1
Los Angeles – St. Louis 1:2 pp
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy St. Louis Blues a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.